Podręcznik został przygotowany przez specjalistów z zakresu intensywnej opieki medycznej w przyjazny dla czytelnika sposób, ułatwiający samodzielną naukę interpretacji zapisów EKG, zarówno podstawowych, jak i bardziej złożonych. Z powodu różnorodności zamieszczonych 200 zapisów EKG, którym towarzyszą opisy stanu klinicznego pacjentów oraz osobno podana precyzyjna analiza elektrokardiogramów wraz z diagnostyką różnicową, książka może stanowić doskonały materiał do nauki i sprawdzenia własnej wiedzy, nie tylko dla lekarzy medycyny ratunkowej, ale również dla lekarzy internistów i rodzinnych oraz zainteresowanych studentów medycyny.
Polsko-łacińsko-angielski atlas anatomiczny opracowany na podstawie atrakcyjnej metody interaktywnych wizualizacji trójwymiarowych. Zawiera wysokiej rozdzielczości obrazy anatomiczne, zdjęcia rentgenowskie i tomografii komputerowej. Prezentuje też testy sprawdzające nabytą wiedzę z zakresu układu ruchu.
Minimalne wymagania sprzętowe i systemowe
- komputer PC
- karta dźwiękowa
- Windows XP/ 2000/ ME/ 98SE
- pamięć RAM min. 128MB
Monografia pt. Badanie spirometryczne. Zasady wykonywania
i interpretacji została napisana przez wybitnych specjalistów tego zagadnienia:
dr. hab. med. Wojciecha Lubińskiego z Wojskowego Instytutu Medycyny w Warszawie, dr. med. Tadeusza Marię Zielonkę
z Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dr. hab. med. Piotra Gutkowskiego
z Zakładu Fizjologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.
Monografia jest kontynuacją pracy zbiorowej pt. Spirometria dla lekarzy.
Książka omawia:
• zasady ogólne wykonywania i interpretacji badań spirometrycznych,
• właściwości sprzętu do badań spirometrycznych,
• ryzyko popełnienia błędów przy wykonywaniu i interpretacji spirometrii,
• próby czynnościowe spirometryczne,
• sto przypadków klinicznych.
Wyjątkową zaletą monografii jest autorski układ książki, w którym czytelnik najpierw zapoznaje się ze standardowym badaniem spirometrycznym konkretnego pacjenta pochodzącym ze zbioru badań autorów, a następnie może zweryfikować swoje rozpoznanie i zapoznać się z możliwościami zaawansowanej procedury badania spirometrycznego. Niezwykle dydaktyczną wartość ma towarzyszący każdemu przypadkowi obszerny komentarz kliniczny.
Książka kierowana jest do lekarzy pulmonologów, internistów, lekarzy medycyny rodzinnej.
Ten interaktywny atlas neuroanatomii zawiera opisy struktur ośrodkowego, obwodowego i autnomicznego układu nerwowego w formie klasycznych rycin anatomicznych, oryginalnych fotografii mózgowia, a także zdjęć z rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Interaktywny Atlas Ośrodkowego i Obwodowego Układu Nerwowego jest najtrudniejszym przedsięwzięciem, jakie można sobie wyobrazić w nauczaniu anatomii. Do dnia dzisiejszego nie doczekaliśmy się ani atlasu, ani książki, które w pełni satysfakcjonowałyby studentów, naukowców czy klinicystów. (...) Grupa studentów testujących niniejszy program nazwała go "Gadające Mózgowie" - jestem jednak pewien, że na gadaniu się nie skończy.Jerzy St. GieleckiPolecamy także inne publikacje z anatomii:J. Gielecki, A. Żurada, G. Gajda: Seria Interkatywnych Atlasów Anatomii. Kości, stawy, więzadła, wyd. IIIJ. Gielecki, A. Żurada: Clinical Anatomy. Bones, Joints and LigamentsAtlas Anatomii Granta, I wydanie polskie pod red. J. GieleckiegoE. Suder, S. Brużewicz: Anatomia człowieka. Podręcznik
i atlas dla studentów licencjatów
Minimalne wymagania sprzętowe
i systemowe- komputer PC- karta dźwiękowa- Windows XP/ 2000/ ME/ 98SE- pamięć RAM min. 128MB
Interaktywny Egzamin Testowy z Anatomii Prawidłowej Człowieka
Program komputerowy IETI pozwala zapoznać się z różnymi rodzajami testów sprawdzających stopień opanowania wiedzy z zakresu anatomii topograficznej i opisowej w oparciu o mianownictwo anatomiczne
w języku łacińskim, polskim i angielskim. Zestaw 500 pytań
i odpowiedzi pozwala studentowi sprawdzić swój poziom wiedzy przed zaliczeniem lub egzaminem. IETI jest skierowany do studentów akademii medycznych studiujących na kierunkach: lekarskim, stomatologicznym, farmaceutycznym, fizjoterapeutycznym, pielęgniarskim, ratownictwa medycznego, fizyki medycznej oraz studentów anglojęzycznych. Zestawy pytań w języku angielskim umożliwiają przygotowanie się do pierwszej części egzaminu USMLE. W zależności od specyfiki programu student może wybierać testy na trzech poziomach trudności według działów anatomii topograficznej lub anatomii opisowej.
Opracowanie multimedialne jest zbiorem tekstów z anatomii topograficznej i opisowej człowieka sprawdzających stopień opanowania wiedzy z anatomii prawidłowej człowieka w oparciu o mianownictwo anatomiczne.
Ilustrowane wykłady z okulistyki to unikatowa publikacja oparta na cyklu wykładów prof. Jacka Kańskiego, prowadzonych dla lekarzy specjalizujących się w okulistyce w Prince Charles Unit w Winsorze. CD-ROM zawiera znakomity materiał ilustrcyjny,wzbogacony skondesowanymi informacjami na temat diagnostyki i leczenia chorób oczu. Na płycie zamieszczono ponad 1500 kolorowych ilustracji prezentujacych szczegóły anatomiczne, objawy schorzeń okulistycznych i chorób układowych, techniki diagnostyczne (perymetria, gonioskopia, angiografia, TK, RM) sposoby leczenia, a także schematy technik zabiegowych.
Minimalne wymagania: komputer PC z procesorem przynajmniej 486, system operacyjny Windows 95 lub wyzszy, & MB miejsca na dysku twardym (MB na czas instalacji) karta graficzna VGA.
W podręczniku przedstawiono najważniejsze aspekty fizjologii człowieka, kierując się potrzebami odbiorców, którymi są przede wszystkim studentki wydziałów kosmetologii. Opanowanie materiału zawartego w przedstawionej książce powinno stać się punktem wyjścia do dalszej nauki takich przedmiotów, jak higiena, patologia, dermatologia czy kosmetologia. Cechą wyróżniającą naszą książkę spośród innych podręczników fizjologii jest rozdział poświęcony skórze, w którym szeroko omówiono zagadnienia z morfologii, histologii oraz fizjologii tego narządu, poruszając jednocześnie problematykę dotyczącą włosów, paznokci oraz gruczołu mlekowego.
Książka omawia wszystkie aspekty gonioskopii: podstawy teoretyczne tej techniki diagnostycznej, zasady badania i jego przebieg, a także interpretację uzyskiwanego obrazu. Podręcznik zawiera przejrzyste i szczegółowe przykłady obrazu gonioskopowego, zarówno prawidłowego, jak i w różnych stanach chorobowych oka. Książkę ilustrują ponadto kolorowe ryciny kąta tęczówkowo-rogówkowego.
Książka przedstawia i wyjaśnia wszystkie techniki związane z obrazowaniem wysokiej rozdzielczości oka: od informatycznej struktury półprzewodnika i koloru używanego podczas obrazowania, do najnowszego oprzyrządowania, co ma znaczenie dla pełnego zrozumienia możliwości i ograniczeń w obrazowaniu narządu wzroku.
Podręcznik umożliwia zapoznanie się ze wszystkimi istotnymi działami ratownictwa medycznego, przystępnie tłumaczy aspekty kliniczne postępowania, a także poprzez układ treści i materiał ilustracyjny ułatwia nabycie wymaganych umiejętności manualnych.
Każdy rozdział książki jest poprzedzony przystępnie przedstawionymi zagadnieniami z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. Czynności postępowania są ujęte w ramach przejrzystych, podanych w punktach procedur – wszystko wzbogacone fotografiami i rysunkami.
ZAGADNIENIA:
1. Utrzymanie drożności dróg oddechowych
2. Sztuczna wentylacja
3. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa i podstawowe czynności resuscytacyjne
4. Defibrylacja
5. Ocena czynności układu sercowo-naczyniowego i technika badania
6. Ocena układu oddechowego i metody badania
7. Ocena stanu neurologicznego i metody badania
8. Badanie podmiotowe i nawiązywanie kontaktu z pacjentem
9. Prowadzenie dokumentacji i rejestracja danych
10. Farmakoterapia
11. Gazy stosowane w medycynie
12. Przeciwdziałanie zakażeniom
13. Dostęp naczyniowy
14. Nakłucie odbarczające jamy opłucnowej
15. Ocena i leczenie bólu
16. Postępowanie w złamaniach i urazach tkanek miękkich
17. Zabezpieczanie kręgosłupa
18.Ocena i zaopatrywanie ran i oparzeń
19.Procedury przemieszczania i transportu
Pierwszy na polskim rynku podręcznik diagnostyki ultrasonograficznej gałki ocznej. Przeznaczony jest nie tylko dla lekarzy okulistów, ale też dla osób zajmujących się ultrasonografią. Zawiera ponad 400 zdjęć,
w tym liczne kolorowe, które pozwalają na porównanie obrazu USG ze stanem klinicznym. Szczególną uwagę poświęcono ocenie stanu ciała szklistego oraz diagnostyce przed- i pooperacyjnej siatkówki. Dzięki szczegółowym oznaczeniom zdjęć można prześledzić główne etapy stawiania diagnozy za pomocą USG. Podręcznik może służyć do samokształcenia oraz samodoskonalenia zawodowego.
Autor, doktor nauk medycznych, specjalista chorób oczu, zajmuje się ultrasonografią okulistyczną od 12 lat.
Pierwsze polskie wydanie podręcznika "Ultrasonografia w medycynie ratunkowej" jest zalecanym materiałem dydaktycznym do nabywania umiejętności posługiwania się ultrasonografią przez lekarza praktyka medycyny ratunkowej. Poszczególne rozdziały tej książki przybliżają tematykę ultrasonografii, począwszy od jej podstaw fizycznych, poprzez patofizjologię i fizjologię zastosowań klinicznych. Rozwinięcie jej zastosowań w specyficznych sytuacjach klinicznych stanowi nie tylko materiał źródłowy podczas kształcenia podstawowego, ale również materiał do weryfikacji i rozwijania umiejętności już nabytych. Książka "Ultrasonografia w medycynie ratunkowej" jest podręcznikiem zalecanym przez PTMR.
Juliusz Jakubaszko
Przedmowa do wydania dziesiątego
Przedmowa do wydania pierwszego
Podziękowania
Przedmowa do wydania pierwszego polskiego
1. Anatomia
2. Wywiad i badanie
3. Układ optyczny oka
4. Oczodół
5. Powieki
6. Układ łzowy
7. Spojówka, rogówka i twardówka
8. Soczewka i zaćma
9. Zapalenie błony naczyniowej
10. Jaskra
11. Siatkówka i naczyniówka
12. Naczyniowe choroby siatkówki
13. Źrenica i reakcje źreniczne
14. Droga wzrokowa
15. Ruchy oczu i ich zaburzenia
16. Urazy
17. Okulistyka tropikalna: choroby oczu w krajach rozwijających się
18. Objawy chorób oczu
19. Przypadki kliniczne
Przydatne piśmiennictwo
Dodatek. Tabela równowartości ostrości wzroku
Indeks
Podręcznik ma ułatwić orientację w możliwościach diagnostycznych badania perymetrycznego, pokazać uniwersalne zasady jego interpretacji oraz na podstawie wydruków z różnych aparatów przedstawić zmiany pola widzenia obecne w różnych schorzeniach. Książka napisana w formie zwięzłego kompendium przez autorów mających bogate doświadczenie w badaniach perymetrycznych. Przedstawia aktualną wiedzę na ten temat w zakresie niezbędnym w praktyce okulistycznej.
Zagadnienia
Podstawy optyki oka
Wady wzroku
Pomiar ostrości wzroku
Refrakcja obiektywna
Refrakcja subiektywna
Przepisywanie okularów
Rodzaje szkieł okularowych
Soczewki kontaktowe
Pomoce optyczne dla osób słabo widzących
Publikacja została przygotowana przez dr n. med. Małgorzatę Jarzębińską-Večeřową, specjalistę chorób oczu, wieloletniego dyrektora medycznego Specjalistycznego Ośodka Okulistycznego we Wrocławiu. Dr Večeřowa od kilku lata organizuje konferencje naukowo-szkoleniowe dla lekarzy okulistów dotyczące m.in. strabologii, laseroterapii oraz leczenia wad refrakcji i pomocy pacjentom słabo widzącym.
Dr Dariusz Tuleja, specjalista chorób oczu jest kierownikiem i właścicielem Specjalistycznego NSZOZ- u w Kole. Współpracuje z dr Večeřową w organizacji konferencji naukowo-szkoleniowych dla lekarzy okulistów.
Kolejna pozycja w bogatym dorobku profesora Kańskiego. Podręcznik przedstawia kompleksowy przegląd wszystkich chorób, których symptomatologia obejmuje zmiany w narządzie wzroku. Jak we wszystkich dziełach Autora niezwykle mocnym atutem książki są liczne zdjęcia kliniczne (ponad 500) oraz wyczerpujący komentarz tekstowy podany w zwięzłej, przejrzystej formie.
Podręcznik zawiera ok. 500 kolorowych zdjęć
Odbiorcy: lekarze okuliści, lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, interniści, pediatrzy.
Optyka okulistyczna to kompendium omawiające podstawowe zasady optyki, refrakcji oka, doboru soczewek kontaktowych i wewnątrzgałkowych. Ma formę specjalistycznego przewodnika, opartego na koncepcji pytań i odpowiedzi, co ułatwia czytelnikowi uporządkowanie i utrwalenie kluczowych zagadnień optyki i refrakcji
i daje podstawę do rozszerzania jego wiedzy w dziedzinach będących przedmiotem jego szczególnego zainteresowania. Opracowanie to kładzie nacisk na umiejętność unikania błędów w dziedzinie optyki
i refrakcji, co ma służyć podnoszeniu poziomu zadowolenia pacjenta oraz fachowości lekarza.
Jest kierowane do lekarzy okulistów i optometrów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?