Znaleźliśmy Jezusa! to zbiór niepublikowanych dotąd tekstów arcybiskupa Józefa Życińskiego. Są to nauki rekolekcyjne, które Ksiądz Arcybiskup wygłosił do osób konsekrowanych. Rozważania zostały wygłoszone i spisane językiem przystępnym dla każdego czytelnika. Wszyscy, którzy wezmą do reki tę książkę będą mieli okazję do tego, aby jeszcze raz „usłyszeć” zdania, frazy składające się na charakterystyczny styl mówienia Księdza Arcybiskupa oraz poznać rys jego głębokiej i ewangelicznej duchowości. Publikacja ta wpisuje się doskonale w ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego.
Książka Arcybiskupa Stanisława Budzika w jasny i przystępny sposób wyjaśnia prawdy zamieszczone w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Dla każdego człowieka, który chce swoją wiarę pogłębiać Katechizm jest bezcennym źródłem najważniejszych wypowiedzi Kościoła. Publikacja ta zachęca do medytacyjnej lektury, pomagającej pogłębiać wiarę. Przecież każdy z nas jest ogniwem w niekończącym się łańcuchu wierzących. Ksiądz Arcybiskup odwołuje się m.in. do nauczania św. Jana Pawła II, a cała publikacja przeplatana jest cytatami z poezji m.in. ks. Twardowskiego, Zbigniewa Herberta czy Adama Zagajewskiego. Na uwagę zasługuje ciekawa szata graficzna – nie sposób nie zatrzymać choć na chwilę wzroku na pięknych freskach pochodzących z Kaplicy Trójcy Świętej z Muzeum Lubelskiego w Lublinie.
Popularna książka-poradnik życia chrześcijańskiego napisana przez Tomasza á Kempis. Powstała prawdopodobnie przed rokiem 1427. Przetłumaczono ją na 95 języków. Jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych (po Biblii) ksiąg chrześcijańskich. Popularność zdobyła nawet wśród niechrześcijan. W Polsce pierwszy (anonimowy) jej przekład ukazał się w 1545 r. Kolejne wydania w tłumaczeniu m.in. ks. J. Wujka, poety S. Grochowskiego, J. Wielowieckiego, ks. A. Jełowickiego ukazywały się w chwilach szczególnie trudnych dla Rzeczypospolitej. W czasie II wojny światowej książkę tę drukowano w Londynie i wysyłano do obozów jenieckich, trafiała do obozów koncentracyjnych, a także do środowisk polskich, które znalazły się poza Ojczyzną.
Każdy z nas przynajmniej raz w życiu zadał sobie pytanie: „Co to znaczy być sobą?”. Kolejna publikacja autorstwa ks. Lucjana Szubartowskiego pomaga Czytelnikowi samodzielnie znaleźć na nie odpowiedź. Autor opowiada m.in. o poszukiwaniu własnej tożsamości, rozwoju duchowym i kształtowaniu osobowości, jednocześnie podkreśla, że w tym wszystkim nie może zabraknąć miejsca dla Boga.
„Książka rozpoczyna ważną serię wydawniczą „Biblia Aramejska”. Jest to dzieło niezwykle ambitne, ale też bardzo potrzebne. „Biblia Aramejska” powstała w kręgu liturgii żydowskich synagog w Palestynie, ale szybko rozprzestrzeniła się w diasporze. Wraz z „Biblią Grecką” jest ona najstarszym wyrazem inkulturacji Starego Testamentu w środowisku pogańskim. Targum, czyli parafraza tekstu biblijnego, stał się z czasem w teologii judeochrześcijan cennym narzędziem interpretacji orędzia Jezusa Chrystusa i tajemnicy Jego samego jako wcielonego Słowa. Z tego też względu lektura „Biblii Aramejskiej” stanowi bezcenną pomoc w pogłębianiu znajomości Nowego Testamentu i wiary w Chrystusa Pana. Lektura „Biblii Aramejskiej” będzie stanowiła fascynującą przygodę duchową dla wszystkich, którzy umiłowali Pismo Święte i w nim znaleźli zaspokojenie „głodu słuchania słów Pańskich” (Am 8,11).”
(z recenzji) ks. prof. Antoni Tronina
„O przyjaźni” to kolejny tom z serii medytacji ks. Lucjana Szubartowskiego, dla którego „bycie przyjacielem” oznaczało interesowanie się tym, co drugi człowiek przeżywa, jakie stawia wymagania. Temat przyjaźni uległ dziś spłyceniu. Tym bardziej uznaliśmy za konieczne przedstawić wieloaspektowe spojrzenie ks. Lucjana na tę kwestię. Czym jest przyjaźń? Jakie są obowiązki przyjaciela? Co oznacza bycie przyjacielem Chrystusa?. To tylko niektóre z wielu interesujących zagadnień znajdujących się w kolejnej pozycji serii „Medytacje”.
W tej książce właśnie osoba Jana XXIII jest najważniejsza – zapowiada to już sam dobór „źródeł”. Autorka spędziła lwią część swojego czasu pracy nad książką nie w archiwach i bibliotekach, lecz na spotkaniach ze świadkami – ludźmi, którzy towarzyszyli przyszłemu Świętemu od rodzinnego domu w Sotto il Monte po tron Piotrowy. Autorkę interesuje człowiek: jak to się stało, co sprawiło, jakie czynniki ukształtowały Papieża uśmiechu i dobroci, Papieża dialogu i pokoju, Papieża tak bliskiego i otwartego na ludzi? To pytanie staje się coraz bardziej natarczywe także w nas, w miarę jak dajemy się Autorce prowadzić przez kolejne etapy biografii bohatera. fragment Wstępu, bp Grzegorz Ryś
Ze znakomitą znajomością źródeł i z uderzającą logiką analizuje w swojej książce istotę liberalizmu, począwszy od jego podstaw, wskazując na to, że do istoty liberalizmu należy jego zakorzenienie w chrześcijańskiej wizji Boga. Mówi o relacji z Bogiem, którego obrazem jest człowiek obdarzony przez Niego darem wolności.
Benedykt XVI
Z Bogiem na ludzkich drogach - seria podręczników do nauczania religii pod redakcją ks. prof. dra hab Mariana Zająca
Poradnik metodyczny do religii do 3 klasy szkoły podstawowej
Z Bogiem na ludzkich drogach - seria podręczników do nauczania religii pod redakcją ks. prof. dra hab Mariana Zająca
Poradnik metodyczny dla 2 klasy szkoły podstawowej
Z Bogiem na ludzkich drogach - seria podręczników do nauczania religii pod redakcją ks. prof. dra hab Mariana ZającaPodręcznik do religii dla 2 klasy ponadgimnazjalnejAZ-42-01/10-LU-4/13Podręcznik nr AZ-42-01/10-LU-4/13 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy II ponadgimnazjalnej, zgodny z programem nauczania nr AZ-4-01/10, pod redakcją ks. Roberta Strusa
Z Bogiem na ludzkich drogach - seria podręczników do nauczania religii pod redakcją ks. prof. dra hab Mariana Zająca Podręcznik do religii do 6 klasy szkoły podstawowejAZ-23-01/10-LU-2/14 Zawiera 63 jednostki tematyczne zgodne z założeniami Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce. Nasz podręcznik ma na celu nie tylko przekazanie uczniom wiedzy, ale również kształtowanie postaw chrześcijańskich. Dlatego też autorzy zadbali, aby w każdej katechezie było odwołanie do konkretnej sytuacji życiowej, do słowa Bożego oraz nauczania Kościoła. Mamy nadzieję, że inspirującą częścią podręcznika staną się dla uczniów świadectwa życia świętych oraz modlitwy - bardzo szeroki wybór. Podręcznik jest bogato ilustrowany, przez co staje się ciekawy i przyciąga uwagę młodego czytelnika.
Z Bogiem na ludzkich drogach - seria podręczników do nauczania religii pod redakcją ks. prof. dra hab Mariana ZającaPodręcznik do religii do 3 klasy szkoły podstawowejAZ-13-01/10-LU-4/14
Z Bogiem na ludzkich drogach - seria podręczników do nauczania religii pod redakcją ks. prof. dra hab Mariana Zająca Karty pracy do religii do 6 klasy szkoły podstawowejAZ-23-01/10-LU-2/14 Teczka pracy do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczona dla klasy VI szkoły podstawowej, może być stosowana jako pomoc uzupełniająca do podręcznika nr AZ-23-01/10-LU-2/14, pod redakcją ks. Waldemara Janigi. Karty pracy przygotowane zostały z myslą o uczniach, aby dzięki zaproponowanym tu zadaniom, mogli powtórzyć i utrwalić treści poznawane na katechezie. Ćwiczenia są różnorodne, dzięki czemu nie nudzą, zmuszają do myślenia i kreatywności.
Przekład ks. prof. Mirosława S. Wróbla wpisuje się w nurt współczesnej odnowy biblijnej. Autor przekazuje Słowo Boże w odnowionej formie medytacji przechodzącej w modlitwę i czyn. Oryginalny przekład Ewangelii św. Marka ubogaca duchowym komentarzem do wybranych perykop, przeplatając wszystko tekstami modlitw współczesnej świętej – Małej Arabki z Betlejem. Całości dopełniają piękne fotografie, wykonane przez Autora w trakcie jego licznych podróży do Ziemi Świętej. Medytacja nad obrazem (Bildmeditation), tak popularna dziś w krajach Zachodu, dzięki jego inicjatywie przenika także do nas.
Podręcznik ,,Żyję Twoją miłością"" realizuje założenia ,,Nowej podstawy programowej katechezy"" oraz ,,Programu nauczania religii"" autorstwa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski z 2010 roku. Odwołania do przykładów wziętych ze skarbca życiowej mądrości pozwalają wyjaśnić prawdy teologiczne i skonfrontować je z praktyką. Dzięki czemu przekazywane treści nie są tylko abstrakcyjną teorią. Podręcznik wyróżnia się przejrzystą i uporządkowaną strukturą, a także nowoczesną szatą graficzną. Od techniki barwnych plam, na których znajdują się ważne teksty, poprzez reprodukcję dzieł malarskich aż po fotografie związane z omawianą tematyką i ze współczesnością. Prosty i zrozumiały język dostosowany jest do wieku odbiorów, pobudza wyobraźnię uczniów. Na końcu podręcznika został zamieszczony mały katechizm. Mamy nadzieję, że nasza pozycja spełni oczekiwania uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
Książka ta przypomina, że szczęście buduje się z drobiazgów, których często nie zauważamy. Autorka, profesor psychologii KUL, dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami i refleksjami nad sprawami codziennymi. Maria Braun-Gałkowska jest emerytowanym profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a obecnie Akademii Ignatianum w Krakowie. Prowadzi badania naukowe i zajęcia dydaktyczne. Przedmiotem jej zainteresowań jest psychologia rodziny, psychologia wychowawcza, psychologia mediów i metodyka nauczania. Opublikowała liczne książki, m.in. Miłość aktywna, Psychologiczna analiza systemów rodzinnych, Metody poznawania rodziny, W tę samą stronę, Trudne pytania, Psychologia domowa. Prowadzi też działalność praktyczną jako psycholog, psychoterapeuta i popularyzator wiedzy. Współpracuje z Duszpasterstwem Rodzin i Duszpasterstwem Akademickim. Jej własna rodzina: mąż profesor KUL, czworo dzieci i czterech wnuków.
Detektyw Marmolatka to sympatyczny i niezwykły skrzat, który chętnie pomaga rozwikłać najbardziej skomplikowane zagadki. Ze swoim czerwonym notesikiem, wielką lupą i otwartym sercem prowadzi śledztwo tak długo, aż uda mu się dotrzeć do prawdy. A śledztwa, którymi się zajmuje nie są takie zwyczajne, o nie! Marmolatka mianowicie bada i stara się zrozumieć BOŻE PRZYKAZANIA.
Poza tym uwielbia herbatę z suszonych liści poziomek, ma bardzo wielu przyjaciół, mieszka w dziupli ogromnego drzewa i … sami zobaczcie, co jeszcze.
Książka rozpoczyna ważną serię wydawniczą „Biblia Aramejska”. Jest to dzieło niezwykle ambitne, ale też bardzo potrzebne. „Biblia Aramejska” powstała w kręgu liturgii żydowskich synagog w Palestynie, ale szybko rozprzestrzeniła się w diasporze. Wraz z „Biblią Grecką” jest ona najstarszym wyrazem inkulturacji Starego Testamentu w środowisku pogańskim. Targum, czyli parafraza tekstu biblijnego, stała się z czasem w teologii judeochrześcijan cennym narzędziem interpretacji orędzia Jezusa Chrystusa i tajemnicy Jego samego jako wcielonego Słowa. Z tego też względu lektura „Biblii Aramejskiej” stanowi bezcenną pomoc w pogłębianiu znajomości Nowego Testamentu i wiary w Chrystusa Pana.
Lektura „Biblii Aramejskiej” będzie stanowiła fascynującą przygodę duchową dla wszystkich, którzy umiłowali Pismo Święte i w nim znaleźli zaspokojenie „głodu słuchania słów Pańskich” (Am 8,11).
Ks. prof. Antoni Tronina
"Światowe Dni Młodzieży są uroczystym potwierdzeniem „tak” Chrystusowi. W taki właśnie sposób był przeżywany w Roku Wiary XXVIII Światowy Dzień Młodzieży – Rio de Janeiro 2013. Oba te wydarzenia duszpasterskie łączyła ważna problematyka: „Wiem, komu uwierzyłem” (2 Tm 1, 12) – to hasło Roku Wiary. „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28, 19) – to temat XXVIII Światowego Dnia Młodzieży. Postawa wyrażona słowami „wiem, komu uwierzyłem” wyraża się gotowością podjęcia misji wyznaczonej przez Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”.
Wyrażam wielką wdzięczność Wydawnictwu za tę publikację. Pomoże ona młodzieży – i nie tylko młodzieży – dostrzec wielkie przesłanie Ojca Świętego Franciszka, które popłynęło z Brazylii.
Syntezą tego przesłania są słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego w dniu 28 lipca 2013 roku podczas Mszy Świętej kończącej XXVIII Światowy Dzień Młodzieży – Rio de Janeiro 2013: „Jesteśmy częścią Kościoła, a nawet stajemy się budowniczymi Kościoła i głównymi aktorami historii. […] Idźcie, bez lęku, aby służyć”.
Szanownym Czytelnikom życzę Bożego błogosławieństwa w dobrym odczytaniu przesłania Ojca Świętego, które zostało skierowane do nas wszystkich, abyśmy stawali się coraz lepszymi „budowniczymi Kościoła”."
Biskup Henryk Tomasik
(ze wstępu)
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?