Istnieje różnica; i to zasadnicza; pomiędzy mówieniem o miłości i wyrażaniem miłości. Samo mówienie o miłości nie wyraża w pełni stanu zakochania. Bowiem kiedy się kocha, jest się całkowicie pochłoniętym przez miłość, kocha się całym sobą: z pasją, całym ciałem i całą duszą. Dlatego wyrażanie miłości musi angażować całkowicie kochającą osobę we wszystkich aspektach jej życia. Nie można pozostawać nieczułym, zwracając się do ukochanej osoby. Niekiedy wystarczy ton głosu, spojrzenie, uścisk dłoni, pocałunek, pieszczoty; okazane ukochanej osobie w odpowiedniej atmosferze wyrażają dobroć, czułość, zrozumienie, zainteresowanie, jednym słowem: miłość.
Rośnie liczba rodzin rozbitych i coraz częściej są w rodzinach dzieci z poprzednich związków małżonków. Duszpasterstwo osób, które doznały niepowodzenia w małżeństwie, stanowi dziś dla Kościoła ogromne wyzwanie. Pojawia się pytanie, jak pogodzić nauczanie o nierozerwalności związku małżeńskiego z otwartością na osoby rozwiedzione czy żyjące w separacji, a także na te, które zawarły ślub (cywilny) z kimś innym niż współmałżonek.
Ks. biskup André-Mutien Léonard odważnie podejmuje ten temat. Niniejsza książka jest owocem wielu spotkań z tymi, którzy cierpią z powodu niepowodzeń doznanych w małżeństwie czy nawet porażek życiowych. W sposób jasny i pełny odzwierciedla sens nauczania Chrystusa i Jego Kościoła na temat przymierza małżeńskiego, a jednocześnie ukazuje miłosierdzie, jakie pełen dobroci i cierpliwości Chrystus – nie wycofując się z żadnego ze swych wymagań – okazuje swoim dzieciom.
Ks. biskup André-Mutien Léonard jest biskupem diecezji Namur w Belgii. Zanim zaczął pełnić tę funkcję w 1991 roku, przez dwadzieścia lat był profesorem Belgijskiego Uniwersytetu Katolickiego w Louvain, a przez trzynaście – przełożonym Seminarium Duchownego im. św. Pawła w Louvain-la-Neuve.
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys.
Modlitewnik zawiera także litanie oraz propozycje rachunków sumienia dla małżonków.
Eleganckie wydanie, w twardej oprawie, z wstążką i złoceniami na okładce. Doskonale nadaje się na prezent ślubny, czy też z okazji różnych rocznic.
Niniejsza książka zawiera nowennę, litanię, koronkę oraz inne najczęściej odmawiane modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym Akt poświęcenia całego rodzaju ludzkiego Sercu Jezusa, Akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa, a także akty osobistego zawierzenia się Sercu Bożemu ? dla dorosłych, dla młodzieży i dla dzieci.
Tomik zwiera także pieśni, a ponadto obietnice Pana Jezusa, dane św. Małgorzacie Marii Alacoque dla czcicieli Jego Serca, w tym tzw. Wielką Obietnicę.
Filipina ma siedem lat. Jeszcze przed narodzeniem lekarze odkryli u niej bardzo poważne upośledzenie umysłowe, które nie pozwoli jej żyć. Sugerowano aborcję, lecz jej rodzice natychmiast odrzucili taką ewentualność. Wbrew wszelkim przewidywaniom, Filipina żyje, pozostaje jednak w stanie głębokiej zależności od otoczenia, na poziomie dziecka w wieku między trzema a sześcioma miesiącami.W książce tej Sophie Lutz próbuje odpowiedzieć na pytanie, co skłoniło ją do urodzenia dziecka zranionego głębokim upośledzeniem fizycznym i psychicznym. Stara się wyrazić to, jak szczególne miejsce zajmuje Filipina w życiu jej i całej rodziny. Żywi przekonanie, że jej świadectwo pomoże wszystkim, którzy oczekują narodzin chorego dziecka lub na co dzień towarzyszą osobie upośledzonej. Sophie Lutz, w prostych, wyzbytych zbędnych ozdobników słowach, zanurza nas w codzienne życie z mężem, przyprawiającą o zmęczenie i domagającą się nieustannej uwagi Filipiną oraz dwójką zdrowych synów, którzy również potrzebują mamy. Surowa i bardzo konkretna opowieść, w której ujawniają się głęboko złączone serce, inteligencja i wiara autorki. (Wstęp, Jean Vanier)
Przedstawiana książka, zawierająca teologię maryjną, ma szczególnie doniosłe znaczenie, ponieważ jest opracowaniem mariologii Josepha Ratzingera – obecnie papieża Benedykta XVI.
W książce tej – napisanej przez znanego i cenionego teologa Papieskiego Wydziału Teologicznego „Marianum” w Rzymie – widoczna jest nie tylko kompetencja i precyzja teologiczna jej autora, ale także jego synowska miłość wobec Maryi i Kościoła. I to właśnie najbardziej uderza przy lekturze. Teologia Maryi jest podawana w sposób bezpośredni: autor mówi o Niej tak, jak mówi się o sprawach własnego domu – a to przecież najbardziej urzekający sposób opowiadania o rodzinie Kościoła; widoczny jest wysiłek tworzenia syntezy: prawdy maryjne są wiązane z prawdą o człowieku, chrześcijaninie i Kościele naszych czasów.
Wiara, nadzieja, miłość i... Ciało Chrystusa — oto tematy podjęte przez Ojca Leona w niniejszej książce.
Znany benedyktyński mnich stwierdza, że wiara się skończy, nadzieja się spełni oraz że miłość nie przeminie! Ponadto uważa, że:
- nie ma ludzi niewierzących — każdy w coś wierzy;
- zaufanie to nie to samo, co ufność;
- doskonałość osiąga się na końcu, nie na początku;
- odnosi się wrażenie, że ludzie nie kwapią się do nieba;
- można kogoś kochać, a jednocześnie go nie lubić;
- wielkie słowa o miłości trzeba przekładać na język codzienności;
- gdybyśmy sami spełniali wymagania, jakie stawiamy innym, życie byłoby piękne.
Jest to opowieść dla dzieci o św. Dominiku Savio. Zawiera kolorowe ilustracje.
Savio był słaby ciałem, ale mocny duchem i odważnie stawał oko w oko nawet z silniejszymi od siebie, kiedy tylko należało to zrobić. Był lubiany i podziwiany. Koledzy Dominika cenili w nim to, że obrał sobie tak szlachetny cel, jak świętość, że wytrwale do tego celu zmierzał i że wcale się z tym nie krył. Szanowali go także za to, że chociaż był poważny i stanowczy, to nie był ponurakiem.Dominik miał na to prostą receptę: stale być radosnym i wiernie wypełniać swoje obowiązki.
Jest to książka dla tych, którzy zamierzają odnaleźć sens i piękno modlitwy w świecie, który z jednej strony wskazuje naglącą jej potrzebę, a z drugiej czyni ją coraz trudniejszą. Dla tych, którzy pozbawiają się tego doświadczenia, gdyż uznają je za niesłuszne, za trudne, nudne i skomplikowane. Dla tych, którzy wyczuwają, że modlitwa jest ich ostatnim brzegiem i może stanowić dotarcie do nowego świata.
Ks. Aleksander Radecki dzieli się swoimi refleksjami na temat tajemnicy i daru powołania. Stwierdza, że wymaga ono nie tylko rozpoznania, przyjęcia i realizacji ze strony powołanych, ale też czynnej, wspierającej postawy otoczenia wezwanych do służby Bożej. Dlatego po książkę tę powinni sięgnąć rodzice, rodzeństwo oraz najbliżsi krewni sióstr zakonnych i kleryków, zakonników i księży. Wiele cennych sugestii znajdą tutaj także duszpasterze, katecheci, nauczyciele -ci, którzy mają wpływ na wszechstronnie pojmowaną formację młodego pokolenia w parafiach, w szkołach, we wspólnotach i ruchach religijnych, w klubach - wszędzie, gdzie młodzi ludzie przebywają. Także same kandydatki i sami kandydaci do życia konsekrowanego mogą szukać w książce odpowiedzi na nurtujące ich pytania przed podjęciem decyzji o przekroczeniu progu nowicjatu czy seminarium.
Książka zawiera refleksje Autora nad przesłaniem, jakie zostawili nam Szymon Piotr, Franciszek z Asyżu i Teresa z Lisieux. ?Szymon Piotr, rybak z Galilei, Franciszek, młody hulaka, który odmienia życie, Teresa, karmelitanka zmarła w wieku dwudziestu czterech lat po strasznych cierpieniach. Każde z nich na swój sposób i przy zachowaniu ewidentnych cech związanych z wiekiem, wynikających z sytuacji historycznej i doświadczenia duchowego, prezentuje rzeczywistość wspólną. I jest to rzeczywistość zadziwiająca. Wszyscy świadczą o ?tajemnicy wiary?, o jej prawdzie, o sile i o pięknie. Stali się ? i są dla nas ? znakami żyjącego Jezusa Chrystusa, albowiem ich życie wypłynęło z Niego. W każdym z nich Bóg działał w ten sposób, że życie i śmierć tych ludzi mówią nam o Jego obecności. Nie można ich poznać bez inicjacji w misterium samego Boga i bez przyjęcia wezwania, by zbadać głębię tego misterium i jego bogactwo.? (Fragment Wstępu)
Ewangelia jest najdoskonalszym traktatem o wychowaniu, jaki ludzkość posiada. Zawiera nie tylko wspaniałe pouczenia Jezusa na temat drogi ku pełni dojrzałości, ale i przykład Mistrza.
Homilie zawarte w tej książce mogą pomóc w głębszej refleksji zarówno rodzicom borykającym się z różnymi sytuacjami, w jakich znajduje się ich dziecko, jak i wychowawcom, którzy z racji swego powołania podejmują się pomagać innym na ich drodze dorastania do pełni dojrzałości. Homilie te mogą być pomocne w odczytaniu Ewangelii jako podręcznika wychowania.
Henry Nouwen należy do najwybitniejszych autorów naszych czasów. Miał ogromny wpływ na życie i rozwój duchowy wielu ludzi, a jego twórczość nadal zachwyca i intryguje rzesze czytelników...
Niniejsza książka zawiera wspomnienia oraz refleksje przyjaciół i znajomych Nouwena; wspomnienia o niezwykłym człowieku oraz refleksje na temat spuścizny wielkiego pisarza – spuścizny duchowej i literackiej.
Swymi wspomnieniami dzielą się jego przyjaciele i znajomi; ludzie, którzy go znali i z nim pracowali, m.in.: John Eudes Bamberger OCSO, John Dear SJ, Brian Doyle, Kevin Dwyer, Peggy R. Ellsberg, Michael Andrew Fox, Jim Forest, Michael O’Laughlin.
Ks. Andrzej Zwoliński opisuje historię sześciu zwyczajnych młodych ludzi, których spotkał w swoim życiu.
?Oni nie są jedyni czy wyjątkowi. Żyją i myślą tak jak wielu, borykając się z codziennością i ciągle na nowo próbując żyć uczciwie i dobrze. Chcę przedstawić wycinki z ich właśnie światów dlatego, że są one zwykłe, a więc wielu ludziom bliskie.?
Bohaterowie tej książki to:
- Lucyna, która wyrwała się ze świata narkotyków;
- Anna i Michał ? nadzieja i wiara zrodziły w nich pokorną zgodę na miłość znaczoną krzyżem;
- Jolka, która ? chociaż zmarła ? żyje wśród nas i nam pomaga;
- Agnieszka, która wybrała pracę z osobami niepełnosprawnymi;
- Tomek, który nie wstydzi się przyznać do Jezusa;
- Agata, która ciągle poszukuje lepszych rozwiązań.
Jan Reczek, To Jezus leczy złamanych na duchu Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie, 2005: Ks. Raczek próbuje ukazać nam głębie Miłosierdzia Bożego, odnotowując udzielone przez Boga łaski, chcąc przybliżyć każdego z nas do tej miłości, która często wykracza poza nasze o niej pojęcie. Niech słowa Ks. Raczka wyjaśnią nam, jego intencje: Ujawnionych zostało tu wiele łask, które przekraczają miarę działania Bożego w granicach człowieczej natury i zwyczajności. Wszystkie są współczesnymi cudami Pana Jezusa Chrystusa, których świadkami staliśmy się we Wspólnocie Jezusa Miłosiernego ""Misericordia"". Ale są zapisane nie dla sprawozdania. Ani nawet nie tylko dla świadectwa. Są ogłoszeniem niezgłębionego Miłosierdzia Bożego, które chce ogarnąć twoje życie - tak, jak ogarnęło życie ludzi, których historie są tutaj przytoczone. (Ks. Jan Reczek).
"Ujawnionych zostało tu wiele łask, które przekraczają miarę działania Bożego w granicach człowieczej natury i zwyczajności. Wszystkie są współczesnymi cudami Pana Jezusa Chrystusa, których świadkami staliśmy się we Wspólnocie Jezusa Miłosiernego 'Misericordia'. Ale są zapisane nie dla sprawozdania. Ani nawet nie tylko dla świadectwa. Są ogłoszeniem niezgłębionego Miłosierdzia Bożego, które chce ogarnąć twoje życie - tak, jak ogarnęło życie ludzi, których historie są tutaj przytoczone." (Ks. Jan Reczek)
O czym jest ta książka? Między innymi o tym, że: Pismo Święte nic nie mówi o antyfeminizmie, miłość da się pogodzić z prawem, można być naprawdę wolnym, czasem może warto się zabłąkać, po to żeby być znalezionym, do kobiety trafia się przez ucho, a do mężczyzny przez oko, wszyscy mamy być iskrą, a nie tylko św. Siostra Faustyna i Ojciec Święty, uczciwa praca zawsze przynosi zysk, wypoczynek uczłowiecza.
Historia życia świętych Małżonków napisana na podstawie relacji ich dzieci.
Książka zawiera opis życia małżonków Marii i Luigiego Beltrame Quattrocchi?ch, którzy ? po raz pierwszy w historii Kościoła ? zostali wyniesieni do godności ołtarzy właśnie jako małżonkowie. Została napisana na podstawie wspomnień dzieci błogosławionych. Ta mała historia rodzinna przeplata się z wielkimi wydarzeniami historycznymi, jakimi były dwie wojny światowe, rozwój faszyzmu, Ruch Oporu i odbudowa państwa.
Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział, że Quattrocchi są błogosławieni nie mimo że byli małżonkami, ale ponieważ byli małżonkami i rodzicami czworga dzieci.
Książka skierowana jest do osób, które podjęły decyzję o rozpoczęciu życia seminaryjnego bądź zakonnego, ale potrzebują jeszcze czasu na ukończenie szkoły, studiów czy uporządkowanie spraw rodzinnych. Odpowiada na pytanie: co zrobić, aby lepiej przygotować się do realizacji powołania, jak wykorzystać pozostający czas? Książka, napisana przez osoby od dawna zaangażowane w formację młodzieży (o. Roman Rusek, o. Piotr Włodyga, o. Andrzej Pełka, Ks. Aleksander Radecki) kreśli zadania: w wymiarze rozwoju osobowościowego, chrześcijańskiego dojrzewania, pielęgnowania modlitwy, przygotowania do życia ślubami zakonnymi oraz formacji w seminarium diecezjalnym.
Kim właściwie jest to leżące w żłobie Dziecko, którego figurkę widzimy w centralnym miejscu naszych szopek? Kim Ono jest i gdzie się urodziło? Czy rzeczywiście istniało? W jakich okolicznościach przyszło na świat? Jakie źródła historyczne pozwalają nam uzyskać wiarygodną wiedzę na ten temat? Na jakie problemy natrafia ten, kto chce poznać prawdę? Andrea Tornielli dokonując rekonstrukcji i interpretacji wydarzeń, oceniając krytycznie wiarygodność świadectw i zestawiając ze sobą poszczególne fakty udziela odpowiedzi na pytania o narodziny Dziecię Jezus w Betlejem (czy rzeczywiście było to Betlejem?), pewnej grudniowej nocy (czy naprawdę w nocy? I czy był to grudzień?), przed dwoma tysiącami lat.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?