Rodzice proszą Tosię i Julka o sprzątniecie pokoju. Tosia z chęcią zabiera się do pracy, ale Julek się buntuje. W jaki sposób tacie uda się nakłonić Julka do posprzątania zabawek? Jak wyegzekwować określone zachowania bezprzemocowo i w duchu rodzcielstwa bliskości? Kolejna książka z niezwykle popularnej serii (Nie) tacy sami autorstwa znanej psycholożki i blogerki parentingowej Magdy Boćko-Mysiorskiej.
Ula i Felek mają za sobą już dwie podróże w czasie. Ona z niechęcią patrzy na zegary, bo wolałaby nie trafić więcej do przeszłości. On skrycie marzy, że kiedyś znowu się tam znajdzie. Żadne z nich nie spodziewa się, że nowa podróż zacznie się szybciej, niż myślą, i będzie miała związek z prośbą Syreny, dzieciństwem dziadka Janka i tajemnicą, której nie zdradził nawet wnukowi. W dodatku okaże się bardziej niebezpieczna od poprzednich. Czy Jankowi, Uli i Feliksowi uda się zmienić przeszłość i ocalić teraźniejszość? Po czyjej stronie będą tym razem Sawa i Pistorius? O losie bohaterów przesądzi jeden dzień. Czwarty dzień powstania warszawskiego.
Pola z rodzicami jada na wycieczkę do lasu. Dziewczynka dowiaduje się między innymi, że: TYLKO BRUDASY ZAŚMIECAJĄ LASY, POŻAR ŁATWO WZNIECIĆ W LESIE, BO WIATR OGIEŃ SZYBKO NIESIE, LEŚNYCH ZWIERZĄT NIE KARMIMY, BO IM JESZCZE ZASZKODZIMY, czyli poznaje zasady odpowiedniego zachowania w lesie - takiego, które nie uprzykrza życia jego mieszkańcom.
Guśka, Ptyś i Leonek zostają w domu ciotki Marty - do końca wakacji jest jeszcze trochę czasu, a oni nie dowiedzieli się najważniejszego: jak w piwnicy znalazł się ten dziwny szkielet. Sprawa nie daje im spokoju. W wyniku poszukiwań znajdują ukryte pomieszczenie, które okazuje się windą, oraz tajemniczy pięknie rzeźbiony globus.Wokół domu ciotki znów zaczynają się kręcić dziwni ludzie, którzy ewidentnie czegoś szukają. I tylko jedna starsza pani wie, że może chodzić o agatową komnatę - a to oznacza kłopoty.
Camilla jest niepewną siebie trzynastolatką, która jakiś czas temu straciła mamę i nie potrafi odnaleźć się w nowej rodzinie. Nie znajduje nici porozumienia ani z przyszywaną siostrą, ani z uczniami szkoły, do której trafia. Luna z kolei to klasowa gwiazda, popularna tiktokerka uwielbiana przez swoich fanów. Nic nie wskazuje na to, aby pomiędzy dziewczynami mogła nawiązać się nić porozumienia. Wszystko zmienia się, gdy do mediów społecznościowych trafia wideo, na którym Camilla opowiada o doświadczeniach związanych z pierwszą miesiączką. Wideo, którego sama tam nie umieściła
Daisy i Hazel w końcu wracają do Deepdean, a szkoła właśnie szykuje się do najbardziej ekscytującego wydarzenia: pięćdziesiątej rocznicy powstania. Przygotowania idą pełną parą. Ale nie wszystko jest w porządku, ponieważ podczas długiej nieobecności detektywek Deepdean się zmieniło. Daisy straciła koronę na rzecz fascynującej nowej dziewczyny, a niedawni sojusznicy Towarzystwa Detektywistycznego stali się teraz jego zaprzysiężonymi wrogami.Dziewczyny są świadkami szokującego incydentu w pobliskim lesie, przestępstwa, które prawdopodobnie ma związek z rocznicą. Do Deepdean przyjeżdżają rodzice uczennic, odnawiają się dawne urazy, rywalizacje i sekrety, a przyszłość Deepdean staje pod znakiem zapytania. Czy detektywki rozwiążą sprawę i uratują szkołę?
Ula i Felek to współcześni nastolatkowie, których naprawdę wiele różni. Ona bez trudu nawiązuje przyjaźnie, on z kolei uchodzi za dziwaka, bo lubi się uczyć. Chociaż Ula i Feliks się nie cierpią, muszą razem napisać pracę z języka polskiego. Spotykają się w czasie Nocy Muzeów w Muzeum Chopina. I tam zaczyna się ich prawdziwa przygoda: przenoszą się w czasie! Okazuje się, że przetrwanie w Warszawie sprzed stuleci nie jest wcale takie proste. Po pierwszym szoku Ula i Felek próbują odkryć, kto wysłał ich w tę podróż do przeszłości. Zanim odkryją, że to Syrena i jej chęć odzyskania cennego naszyjnika z brązu, przyjdzie im zmierzyć się z tajemniczym i niebezpiecznym Pistoriusem. Będą gośćmi króla Zygmunta III Wazy, porozmawiają z Fryderykiem Chopinem i jego muzą Konstancją Gładkowską, z Julianem Różyckim przejdą się po słynnym bazarze i przeżyją dramatyczne chwile z Krisem fotografem powstania warszawskiego.Powieść doskonale kreśli postawy współczesnych nastolatków, ich wybory i uprzedzenia. Jest wspaniałą książką o Warszawie, pełną zaskakujących ciekawostek o tym mieście, jego mieszkańcach i historii.Strażnik Klejnotu jest dla mnie książką szczególną. To, że sama w sobie jest po prostu świetna, nie powinno dziwić, skoro mamy do czynienia z Autorką, która nie raz pokazała nam już nie tylko moc swojej wyobraźni, ale i wielką umiejętność przedstawiania przygód młodych ludzi. Ale ta książka jest czymś dużo więcej niż po prostu totalnie wciągającą powieścią przygodową. Dzięki osadzeniu "Strażnika Klejnotu" w Warszawie i wypełnieniu fabuły magią i podróżami w czasie, co rusz spotykamy znane miejsca i postacie, zarówno z historii, jak i te ze świata legend. A to oznacza, że się uczymy. Ale uwaga! Uczymy się w sposób najlepszy z możliwych: przez zabawę i przez poczucie uczestnictwa w przygodzie. Jeśli dodamy do tego płynące z opowieści niesamowite wartości, takie jak cud absolutnie niespodziewanej przyjaźni, czy genialne przełamywanie stereotypów (pomysł z Bazyliszkiem to rewelacja!) - nie pozostaje mi nic innego poza stwierdzeniem, że jestem totalnie zachwycony, a mówiąc nieco inaczej - pełen WOLI i OCHOTY, żeby polecić tę książkę Wam wszystkim!Przemysław Staroń, psycholog, Nauczyciel Roku 2018, Finalista Teacher Global Prize 2020
Dziewięcioletni Kamil wyrusza na obóz wakacyjny, a towarzyszy mu oczywiście jego serce. Ich wspólne przygody pozwolą czytelnikowi dowiedzieć się, dlaczego krew jest jak zupa i do czego jest nam potrzebna, jak długo żyją czerwone krwinki i czy naprawdę wyglądają jak kluski śląskie, dlaczego podczas wysiłku serce bije tak szybko i w jaki sposób nasza krew może uratować komuś życie.
Tata Oli jest bardzo dobrym tatą, ale czasami ma naprawdę obciachowe pomysły. Gdy gra z kolegami ze świetlicy w piłkę nożną albo pokazuje Stefkowi zdjęcia córki z dzieciństwa, Ola ma ochotę zapaść się pod ziemię. Pewnego dnia postanawia dać tacie nauczkę
"Strach" to kolejna książka w serii, której oś stanowią zagadnienia związane z emocjami. Mała, rudowłosa Kasia to alter ego znanej psycholożki Katarzyny Miller, która postanowiła stworzyć tę postać na potrzeby niniejszej serii. Jej bohaterka spróbuje oswoić dzieci z targającymi nimi uczuciami, czasem bardzo trudnymi, pokazać, że emocje dotyczą każdego, są całkowicie naturalne oraz że można sobie z nimi radzić.
Cordelia pochodzi z długiej linii magicznych Kapeluszników, którzy w każdy kapelusz wplatają alchemię i zaklęcie. Kiedy ojciec Cordelii i jego statek, Jolly Bonnet, gubią się na morzu podczas misji zbierania magicznych składników do kapeluszy, Cordelia postanawia go odnaleźć. Ale wujek Tiberius i ciocia Ariadne nie mają czasu pomóc najmniejszemu Kapelusznikowi - ponieważ ktoś używa magii kapelusza do ciemnych celów.Dzieła rodziny - wraz z produktami ich rywali, magicznych Szewców, Rękawiczników, Krawców i Zegarmistrzów - zaczynają wywoływać zamieszanie i chaos. Tylko Cordelia może odkryć kto za tym stoi - i dlaczego.
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak niesamowite są nasiona! Mogą być maleńkie jak pyłek i wielkie jak piłka do koszykówki! A jakie mają fantazyjne kształty! Jedne przypominają hamburgery, inne mają rogi! Z tej książki dowiesz się, jakie smakołyki przygotowuje się z orzechów i ziarenek, jak wyglądają nasiona kwiatów, jak różnorodne są orzechy. Niesamowite nasionka to książka pełna pięknych ilustracji i zaskakujących ciekawostek o nasionach z całego świata. Może być także zachętą dla dzieci i dorosłych do odkrywania niezwykłego świata roślin na co dzień.
Piękny picture book o sile bezinteresownej przyjaźni. Niedżwiedźjest postrachem całego lasu - wszyscy się go boją, bo jest głośny i niezdarny. Jedynie jeżyk dostrzega w nim miłego i dobrodusznego niedźwiadka, a nie groźną bestię i ofiarowuje mu swoja przyjaźń.
Nowe wydanie znanje już czytelnikom książki o Krzysiu. Głównym bohaterem Świata w piżamie jest czteroletni Krzyś. Każdego dnia wieczorem tuż przed zaśnięciem snuje rozmyślania na temat tego, co się dzieje w nocy, kiedy miasto układa się do snu. Krzysia zadziwia informacja, że nie wszyscy w nocy śpią. Uwielbia opowieści taty-pilota, który czasem pilotuje nocne rejsy, mamy, która w nocy pisze artykuły do gazety, dziadka, który wspomina nocne połowy ryb, czy babci, która zdradza, że bardzo lubi słuchać nocą radia. Gdzieś poza pokojem Krzysia toczy się niezwykłe nocne życie, o którym chłopiec zaczyna śnić.
Seria (Nie) tacy sami powstała z potrzeby serca zarówno Autorki, jak i Wydawcy. Magdalena Boćko-Mysiorska - blog, świetna polska pedagożka, terapeutka, trenerka i blogerka, promotorka Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy stworzyła książki i dla dzieci, i dla rodziców jakich do tej pory nie było na polskim rynku. Nie tylko pokazujemy w nich emocje i ważne etapy w rozwoju dziecka zawsze robimy to z uwzględnieniem jego wrażliwości sensorycznej.W każdej książeczce towarzyszymy dwójce bohaterów bliźniętom, Tosi i Julkowi, którzy są skrajnie różni i dlatego w tych samych sytuacjach reagują w różny sposób.Kolejne sceny z żcyai bliźniaków - Tosi i Julka. Tym razem rodzeństwo uczy się dzielić.
Trzynastoletni Arthur, Ren i Cecily w drodze do szkoły są świadkami tajemniczej eksplozji. Gdy zaczynają badać okoliczności, zostają zamknięci w kabinie na pokładzie Principii - pirackiego statku badawczego żeglującego po niebezpiecznych wodach, dowodzonego przez samego Izaaka Newtona! Uwięzieni w roku 2473 w Wonderscape, grze przygodowej, muszą skorzystać z pomocy niezwykłych historycznych postaci i bohaterów, aby znaleźć drogę do domu, zanim skończy im się czas. Ale Wonderscape jest pełne tajemnic i nie każdy jest tym, kim się wydaje. Kiedy przybycie przyjaciół grozi ujawnieniem mrocznej prawdy, zdają sobie sprawę, że muszą walczyć nie tylko o swoją przeszłość, ale o przyszłość, której mogą nigdy nie zobaczyć.
Ola i Edek przygotowują prezenty dla taty. Edek nie wie, co mu podarować. Ola podpowiada, żeby coś narysował, ale on Edek ma zupełnie inny pomysł. Potem przyjeżdżają dziadkowie z górą prezentów, choinka staje w płomieniach, a strój Mikołaja gdzieś przepadł, więc prezenty musi wręczyć Świąteczny Pirat.
Pewien podróżnik odkrywa Zaginiony Kontynent. Zafascynowany historiami opowiadanymi przez mieszkańców, po powrocie do domu spisuje swoje wspomnienia w formie dwunastu baśni, zwanych tu pieśniami. Celowo nie rysuje żadnych map, jak dotrzeć na Kontynent, bo nie chce odbierać innym radości odkrywania. Wszystkie pieśni poruszają kwestie istotne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Są tu więc pytania o cel życia, wierność przekonaniom, wytrwałość w realizacji marzeń, przyjaźń. Narrator konfrontuje własne motywacje i wybory z postawami bohaterów, którymi są zarówno górskie trolle, leśne nimfy, smoki, jak i mieszkańcy zwykłych miasteczek. Każda pieśń kończy się subtelnym morałem. Przedział wiekowy: 8+
Wspaniała świąteczna książka z obrazkami, która ma szansę stać się świątecznym klasykiem. Maleńka jodła jest zbyt mała i zbyt niedoskonała, aby można ją było wybrać na świąteczne drzewko podczas świąt Bożego Narodzenia. Ale pozostawienie jej samej w lesie nieoczekiwanie przynosi więcej pożytku i jest dla niej o wiele bardziej radosne, niż jodełka mogła się spodziewać.Przesłaniem książki jest przypomnienie, że w świętach najważniejsze jest bycie razem i bliskość.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?