Ola chciałaby pójść do parku rozrywki, aby poszaleć na zjeżdżalniach i dobrze się bawić. Tata też chętnie by się tam wybrał, bo uwielbia watę cukrową i lody, i hot-dogi, i popcorn. Poza tym jest mistrzem w ściganiu się samochodzikami tak przynajmniej twierdzi. Niestety bilety do parku rozrywki są za drogie. Kiedy Stefek skarży się Oli, że w jego domu za każde brzydkie słowo jest pobierana opłata za przeklinanie, dziewczynka wpada na pomysł, jak rozwiązać problem braku pieniędzy
W części pierwszej poznajemy ciężarówkę i przyczepkę, które jeżdżą, toczą się, wpadają w dziury, z mozołem podjeżdżają pod górki lub radośnie pędzą w dół. A kiedy przyczepka wylatuje z drogi, musi jechać do warsztatu i wyleczyć sobie koło. Wspaniała lektura dla najmłodszych wielbicieli wszelkich pojazdów, świetna do głośnego czytania z powodu mnogości wyrazów dźwiękonaśladowczych.Ciężarówka wyładowała cegły: BUM! BUM! BAM! BUM!Przyczepka wyładowała żwir: SZUR! SZUR! SZUR!Deszcz mówi: KAP! KAP!A wycieraczki odpowiadają: SZU! SZU!Deszcz pluska: CHLUP! CHLUP!A wycieraczki odpowiadają: ZIU! ZIU!
Kolejny pięknie ilustrowany picture book dla najmłodszych o przygodach ciężarówki i małej przyczepki. Tym razem oba pojazdy wybierają się w podróż do miasta! Przyczepka rusza niechętnie, za to ciężarówka jest bardzo podekscytowana. Nigdy nie była w mieście, a ono jest takie ogromne! I tyle w nim różnych pojazdów! Kiedy ciężarówka zacznie się ścigać z terenówką, zrobi się naprawdę niebezpiecznie. Czy przyjaciele wyjdą cało z opresji i czy ktoś im pomoże?
W drugiej części ciężarówka i przyczepka jadą po choinkę. Ale najpierw ciężarówka musi obudzić śpiącą przyczepkę, przedrzeć się przez śnieżne zaspy, pomóc napotkanemu tirowi. A potem potem jest całe mnóstwo przygód po drodze.BI BIIP. Na plac wjeżdża ciągnik z lampą sygnalizacyjną. Wszyscy rozstępują się na boki. Za ciągnikiem jedzie ciężarówka z przyczepką. Wiozą choinkę. Czerwona szmatka łopocze na wietrze: FRR, FRR! A za nimi jedzie tir z prezentami.Przyjechał żuraw samochodowy i podniósł choinkę. Umocował ją w stojaku.Ach! zakrzyknęły ciężarówka z przyczepką.
Po zakończeniu I wojny światowej każdy próbuje odbudować swoje życie. Jeśli Ben ma uniknąć odesłania do sierocińca, musi odnaleźć swojego brata, Sama, który został ranny we Francji, a teraz uznaje się go za zaginionego. Okropni wuj i ciotka Lotti chcą ją wysłać do szkoły z internatem (kiedy dopiero co udało jej, się doprowadzić do tego, aby z poprzedniej ją wydalono!) Natomiast Clara, ich młoda nauczycielka, czeka na wieści o zaginionym narzeczonym. Kiedy wydaje im się, że jakoś się odnaleźli w tym nowym porządku, wydarza się coś okropnego i Lotti i Ben muszą uciekać. Układają więc plan zamierzają przepłynąć barką przez kanał La Manche i odnaleźć Sama. Zresztą Lotti także szuka czegoś we Francji
Opowieść nieznajomego Chińczyka to historia, która zaczyna się w Muzeum Narodowym w Pekinie. Przypadkowo napotkany w jednej z sal skromny staruszek snuje opowieść o wydaje się niepozornym eksponacie i przenosi nas daleko poza muzealne ściany na chińską prowincję dawno, dawno temu.Tam trafiamy do domu garncarza Tao Zhonga. Pewnego dnia wyrusza on na wędrówkę po okolicznych wzgórzach i dostrzega w oddali niezwykły pałac. Od tej pory wielokrotnie wraca w to miejsce, bo wspaniała budowla stale zajmuje jego myśli. Swoim zachwytem garncarz dzieli się z przyjacielem ptakiem Huang Li. Wreszcie pogrążonemu w marzeniach Tao Zhongowi przychodzi do głowy pewien śmiały pomysłOpowieść nieznajomego Chińczyka to książka o tym, że każdy eksponat ukrywa w sobie historię jego twórcy i czasów, w których powstał. To także opowieść o kruchości życia i o uczuciach podziwie, poświęceniu, przyjaźni oraz pasji, dających siłę do stwarzania rzeczy, których nie pokona mijający czas.Ilustracje Marcina Minora przenoszą czytelnika w świat Dalekiego Wschodu, zanurzając w historii, która jest tak wzruszająca, że absolutnie nikogo nie pozostawi obojętnym.
Druga część Pieśni Zaginionego Kontynentu. Tym razem na wyprawę ruszają dzieci podróżnika, bohatera części pierwszej. Tata Sebastiana i Otty po latach ponownie udał się na ten niezwykły ląd, by podjąć tajemniczą misję, ale nigdy z niej nie wrócił. Rodzeństwo postanawia rozpocząć poszukiwania na własną rękę.Przemierzając krainy, które odwiedzał niegdyś ich ojciec, dzieci dowiadują się, że Zaginiony Kontynent dotknął tajemniczy kataklizm. Wszystko wskazuje na to, że przyczynił się do niego znany z pierwszej części król Deodles. Wędrowiec wprawdzie zdołał naprawić to, co zniszczył okrutny władca, ale nikt nie wie, co wydarzyło się potem. Z niejasnych przesłanek wynika, że podróżnik może przebywać na dalekiej północy.Podczas poszukiwań dzieci trafiają na kolejne Pieśni, które stają się dla nich drogowskazem. Dowiadują się z nich między innymi, że nie zawsze wszystko układa się tak, jakbyśmy tego chcieli. Czasem musimy pogodzić się z porażką, ale to nie oznacza, że trzeba czuć się przegranym. Warto próbować dalej, bo poszukiwania mogą nas wiele nauczyć i zaprowadzić do niesamowitych miejsc.Czy zdobyte doświadczenia pomogą Sebastianowi i Otcie zmierzyć się z wyzwaniem, które czeka ich na północnych krańcach Zaginionego Kontynentu w tajemniczej Dolinie za Lodem?
Rixon Webster ma 12 lat, mieszka z mamą. Pewnego dnia mama Rixona otrzymuje wiadomość o śmierci wuja, z którym się nie widziała od wielu lat jako najbliższa żyjąca krewna otrzyma po nim spadek. Rixon także proszony jest o przybycie do kancelarii prawnej. Okazuje się, żeRixon otrzymał w spadku wyspę. Maleńką wyspę, która widnieje tylko na jednej mapie sprzed ponad 200 lat. Prawnik daje także chłopcu (w tajemnicy przed mamą) kopertę, w której znajdują się wycinki z gazet sprzed 5 lat, mówiące o zaginięciu grupy naukowców, oraz pendrive. Na pendrivie zapisano cały ciąg równań matematycznych oraz tajemniczy rysunek.
Wspaniała świąteczna książka z obrazkami. Kiedy nadchodzi zima, najlepsi przyjaciele Fox i Hare nie mogą się doczekać, aby skakać, skakać i podskakiwać na czymś zwanym śniegiem. Ale czym właściwie jest śnieg? Dołącz do nich w podróży po Arktyce, gdy proszą wszystkich swoich przyjaciół, aby pomogli im się dowiedzieć.
Dziesięcioletnia Danja i jej rodzina jadą do babci, jak to zwykle bywa w grudniu. Ale tym razem nie wszystko jest tak, jak powinno. Babcia mówi dziwne rzeczy, zapomina i opowiada o ważnym kluczu, nie mówiąc jej, gdzie on jest. Kiedy babcia znika, Danja nie wie, w co wierzyć.Tej samej nocy budzi ją odgłos pociągu z opuszczonego toru kolejowego przed domem jej babci. Tajemniczy pociąg nazywa się Nattexpressen. A Danja jest na liście pasażerów ...Nocny ekspres zabiera Danję w zapierającą dech w piersiach przygodę, w której czas i przestrzeń rządzą się własnymi prawami. Ale komu może zaufać? Gdzie babcia poszła? A gdzie tak naprawdę jest ten klucz?Nattexpressen to prawdziwie magiczna książka.
Święta Bożego Narodzenia są dla najmłodszych czasem magicznym. Czekają na choinkę, śnieg, pierniczki, prezenty... I nie mogą się doczekać. A rodzice? No cóż... Muszą poradzić sobie z niecierpliwymi dziećmi. A jak to zrobić? Zaproponować wspólne przygotowania krok po kroku, a właściwie dzień po dniu: od pierwszego do dwudziestego czwartego grudnia.Książka ,,W grudniu po południu"" jest właśnie o takim oczekiwaniu. A jak sprawić, by było radosne? Sposobów jest wiele! Bo przecież jednego dnia można przejrzeć ozdoby na choinkę, drugiego - wykonać nowy błyszczący łańcuch, trzeciego - porozmawiać z babcią o wigilijnych potrawach, czwartego - wybrać się na świąteczny kiermasz, piątego - przygotować karmnik dla ptaków, szóstego - napisać list do Mikołaja, siódmego - posprzątać w pokoju... Pomysłów na każdy dzień adwentu na pewno nie zabraknie! A kiedy to robić? Oczywiście w grudniu po południu!To pełna humoru książka o bardzo rezolutnej dziewczynce, jej rodzicach i dziadkach, którzy cieszą się na czekające ich święta Bożego Narodzenia. Zabawne dialogi, pełne ciepła relacje między najbliższymi tworzą wyjątkowy klimat i mogą być inspiracją do stworzenia własnego adwentowego kalendarza.
Lemony Snicket spotyka Roalda Dahla w tej szalenie zabawnej, cudownie makabrycznej i bogato ilustrowanej opowieści o głodnej bestii, próżnym nieśmiertelnym człowieku i niezbyt uroczej dziewczynce, która nie wie, że zaraz zostanie zjedzona.Piękno ma swoją cenę. I nikt nie wie tego lepiej niż Ebenezer Pinceta, który zachowuje piękny wygląd od 511 lat. Jak, możesz się zastanawiać? Ebenezer musi po prostu nakarmić bestię na strychu swojej rezydencji. W zamian za posiłki w postaci małpy, posągu Winstona Churchilla czy kaktusów, Ebenezer dostaje eliksiry, które utrzymują go w młodości i pięknie.Ale z każdym posiłkiem bestia staje się coraz bardziej chciwa i pewnego dnia oznajmia, że następnym razem chciałby zjeść ładne, soczyste dziecko. Ebenezer nigdy nie zrobił czegoś tak strasznego, aby utrzymać swoje wspaniałe życie. Mimo to znajduje najbardziej niegrzeczne i szczerze mówiąc nieprzyjemne dziecko, jakie może, i przygotowuje się do nakarmienia nim bestii.Dziecko, Bethany, może być jednak czymś więcej, niż oczekiwał Ebenezer. Z pewnością jest raczej niegrzecznym gościem w domu, ale Ebenezer nadal marzy o tym, żeby nie musiała być pożerana. Czy to możliwe, że Bethany jest mniej warta posiłku, a bardziej godna przyjaciół?
Guśka, Ptyś i Leonek spędzają wakacje u ciotki w Bolesławcu. Ciotka z racji wieku (około trzydziestu lat) zaczyna cierpieć na reumatyzm. A może to romantyzm? Dzieci dokładnie nie wiedzą. Niezbyt też mogą zajmować się tak nieistotnymi tematami, bo mają na głowie ważniejsze sprawy. Stary, poniemiecki dom ciotki okazuje się wcale nie taki nudny, jak na początku zakładał, a mijani w progu włamywacze, zmumifikowane szczury, bardzo zaangażowany (i dla niektórych przystojny) policjant spowodują, że ostatnie, na co będą mogły liczyć dzieci, to nuda. No i ktoś w końcu musi odnaleźć skarb Rozalii von Bonin, czyli poprzedniej właścicielki domu, a wiadomo, że na dorosłych nie można liczyć.
Nieunikniona. Baśnie Matki Śmierci z całego świata, Ana Cristina Herreros, Wydawnictwo Dwukropek Dane produktu:Baśnie o Śmierci to zbiór 44 historii zaczerpniętych z rozmaitych kultur (m.in. hiszpańskiej, greckiej, irlandzkiej, chińskiej, tybetańskiej, arabskiej, indyjskiej, azteckiej, aborygeńskiej, buszmeńskiej czy kultury Inuitów), których wspólną bohaterką jest Śmierć.Z poszczególnych opowieści wyłania się obraz Śmierci jako Matki, która towarzyszy ludziom od chwili narodzin (czasem wręcz fizycznie, jak w micie zairskim, gdzie pomaga przy porodach) i wszystkich, bez względu na status, traktuje jednakowo.Śmierć jest przedstawiona w różnych odsłonach (jako sprawiedliwa, przyjaciółka czy zakochana), a poszczególne opowieści poświęcone są postrzeganiu jej w kulturach niemal z całego świata.Wiele z nich jest dość egzotycznych, jak chociażby walencjańska historia o staruszce, która uwięziła śmierć na swojej gruszy, czy meksykańska baśń o śmierci, którą drwal poratował jedzeniem i w zamian za to otrzymał dar uzdrawiania, a także legendy Aborygenów, Azteków czy Inuitów.
Cześć, jestem Ella. Mam fajnych kolegów i całkiem fajnego nauczyciela, ogólnie fajną klasę i szkołęElla i przyjaciele to seria bardzo śmiesznych książek, których bohaterami są Ella i jej koledzy z klasy. Szkołę, nauczycieli, kolegów poznajemy z perspektywy Elli. Dowcip przemówi do każdego, bez względu na wiek i rozbawi dzieci, rodziców i nauczycieli.Książki zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków i stały się obowiązkową pozycją na półkach dzieci we Francji, Niemczech, Estonii, Norwegii, Rosji czy na Węgrzech. W samych Niemczech książki o Elli sprzedały się w około 500 000 egzemplarzy.
Benek Tyczka wrócił do szkoły i ma kłopoty! Grupa włamywaczy i starożytna mistyczna klątwa sprawiają, że jest w przerażającej plątaninie wydarzeń. Czy złapią Midnight Mob? Czy Benek przeżyje śniadanie? Potrzebuje geniuszu. Potrzebuje nieustraszonej brodatej dziewczyny. On potrzebuje Kuku Króla!
Tosia i Julek zachorowali, więc rodzice zabrali dzieci do lekarza. Julek nie ma problemu z badaniem, ale Tosia niechętnie poddaje się osłuchiwaniu przez panią doktor. Pani doktor ma jednak swoje sposoby, żeby oswoić wrażliwą Tosię ze stetoskopem i patyczkiem.
Dwunastoletnia Esther, nie może się doczekać, aby wziąć udział w Obozie Vermeera, najbardziej prestiżowym obozie sztuki w okolicy. Ale kiedy jej ojczym przypadkowo podjeżdża z niewłaściwej strony góry, dziewczynka ląduje w Obozie Archimedesa - obozie matematycznym! Zdeterminowana, by udowodnić swoją wartość innym obozowiczom, zaczyna głowić się nad niemożliwą do rozwiązania łamigłówką i rozwiązuje ją w jeden dzień. Ale nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni... Ktoś za wszelką cenę chce ją usunąć z obozu i zaczyna rozrzucać po terenie campusu tajemnicze, groźne notatki. Esther nie wie, komu zaufać. Czy rozwiąże tę zagadkę, zanim będzie za późno? Obfitująca w skomplikowane układanki logiczne, które czytelnicy mogą rozwiązywać wraz z bohaterami, historia z udziałem wyjątkowej, inteligentnej i podstępnej młodej bohaterki, jest wspaniałą kombinacją tajemniczości, humoru i dowcipu.
Tata Oli zachorował. Dopadła go męska grypa, która jest najgorszą grypą na świecie. Ola opiekuje się tatą i spełnia wszystkie jego zachcianki. Przynosi mu koc, przygotowuje posiłki, kupuje smakołyki, czyta książki Ale tata czuje się coraz gorzej i spisuje testament.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?