Druga część Pieśni Zaginionego Kontynentu. Tym razem na wyprawę ruszają dzieci podróżnika, bohatera części pierwszej. Tata Sebastiana i Otty po latach ponownie udał się na ten niezwykły ląd, by podjąć tajemniczą misję, ale nigdy z niej nie wrócił. Rodzeństwo postanawia rozpocząć poszukiwania na własną rękę.Przemierzając krainy, które odwiedzał niegdyś ich ojciec, dzieci dowiadują się, że Zaginiony Kontynent dotknął tajemniczy kataklizm. Wszystko wskazuje na to, że przyczynił się do niego znany z pierwszej części król Deodles. Wędrowiec wprawdzie zdołał naprawić to, co zniszczył okrutny władca, ale nikt nie wie, co wydarzyło się potem. Z niejasnych przesłanek wynika, że podróżnik może przebywać na dalekiej północy.Podczas poszukiwań dzieci trafiają na kolejne Pieśni, które stają się dla nich drogowskazem. Dowiadują się z nich między innymi, że nie zawsze wszystko układa się tak, jakbyśmy tego chcieli. Czasem musimy pogodzić się z porażką, ale to nie oznacza, że trzeba czuć się przegranym. Warto próbować dalej, bo poszukiwania mogą nas wiele nauczyć i zaprowadzić do niesamowitych miejsc.Czy zdobyte doświadczenia pomogą Sebastianowi i Otcie zmierzyć się z wyzwaniem, które czeka ich na północnych krańcach Zaginionego Kontynentu w tajemniczej Dolinie za Lodem?
Wspaniała świąteczna książka z obrazkami. Kiedy nadchodzi zima, najlepsi przyjaciele Fox i Hare nie mogą się doczekać, aby skakać, skakać i podskakiwać na czymś zwanym śniegiem. Ale czym właściwie jest śnieg? Dołącz do nich w podróży po Arktyce, gdy proszą wszystkich swoich przyjaciół, aby pomogli im się dowiedzieć.
Dziesięcioletnia Danja i jej rodzina jadą do babci, jak to zwykle bywa w grudniu. Ale tym razem nie wszystko jest tak, jak powinno. Babcia mówi dziwne rzeczy, zapomina i opowiada o ważnym kluczu, nie mówiąc jej, gdzie on jest. Kiedy babcia znika, Danja nie wie, w co wierzyć.Tej samej nocy budzi ją odgłos pociągu z opuszczonego toru kolejowego przed domem jej babci. Tajemniczy pociąg nazywa się Nattexpressen. A Danja jest na liście pasażerów ...Nocny ekspres zabiera Danję w zapierającą dech w piersiach przygodę, w której czas i przestrzeń rządzą się własnymi prawami. Ale komu może zaufać? Gdzie babcia poszła? A gdzie tak naprawdę jest ten klucz?Nattexpressen to prawdziwie magiczna książka.
Święta Bożego Narodzenia są dla najmłodszych czasem magicznym. Czekają na choinkę, śnieg, pierniczki, prezenty... I nie mogą się doczekać. A rodzice? No cóż... Muszą poradzić sobie z niecierpliwymi dziećmi. A jak to zrobić? Zaproponować wspólne przygotowania krok po kroku, a właściwie dzień po dniu: od pierwszego do dwudziestego czwartego grudnia.Książka ,,W grudniu po południu"" jest właśnie o takim oczekiwaniu. A jak sprawić, by było radosne? Sposobów jest wiele! Bo przecież jednego dnia można przejrzeć ozdoby na choinkę, drugiego - wykonać nowy błyszczący łańcuch, trzeciego - porozmawiać z babcią o wigilijnych potrawach, czwartego - wybrać się na świąteczny kiermasz, piątego - przygotować karmnik dla ptaków, szóstego - napisać list do Mikołaja, siódmego - posprzątać w pokoju... Pomysłów na każdy dzień adwentu na pewno nie zabraknie! A kiedy to robić? Oczywiście w grudniu po południu!To pełna humoru książka o bardzo rezolutnej dziewczynce, jej rodzicach i dziadkach, którzy cieszą się na czekające ich święta Bożego Narodzenia. Zabawne dialogi, pełne ciepła relacje między najbliższymi tworzą wyjątkowy klimat i mogą być inspiracją do stworzenia własnego adwentowego kalendarza.
Guśka, Ptyś i Leonek spędzają wakacje u ciotki w Bolesławcu. Ciotka z racji wieku (około trzydziestu lat) zaczyna cierpieć na reumatyzm. A może to romantyzm? Dzieci dokładnie nie wiedzą. Niezbyt też mogą zajmować się tak nieistotnymi tematami, bo mają na głowie ważniejsze sprawy. Stary, poniemiecki dom ciotki okazuje się wcale nie taki nudny, jak na początku zakładał, a mijani w progu włamywacze, zmumifikowane szczury, bardzo zaangażowany (i dla niektórych przystojny) policjant spowodują, że ostatnie, na co będą mogły liczyć dzieci, to nuda. No i ktoś w końcu musi odnaleźć skarb Rozalii von Bonin, czyli poprzedniej właścicielki domu, a wiadomo, że na dorosłych nie można liczyć.
Nieunikniona. Baśnie Matki Śmierci z całego świata, Ana Cristina Herreros, Wydawnictwo Dwukropek Dane produktu:Baśnie o Śmierci to zbiór 44 historii zaczerpniętych z rozmaitych kultur (m.in. hiszpańskiej, greckiej, irlandzkiej, chińskiej, tybetańskiej, arabskiej, indyjskiej, azteckiej, aborygeńskiej, buszmeńskiej czy kultury Inuitów), których wspólną bohaterką jest Śmierć.Z poszczególnych opowieści wyłania się obraz Śmierci jako Matki, która towarzyszy ludziom od chwili narodzin (czasem wręcz fizycznie, jak w micie zairskim, gdzie pomaga przy porodach) i wszystkich, bez względu na status, traktuje jednakowo.Śmierć jest przedstawiona w różnych odsłonach (jako sprawiedliwa, przyjaciółka czy zakochana), a poszczególne opowieści poświęcone są postrzeganiu jej w kulturach niemal z całego świata.Wiele z nich jest dość egzotycznych, jak chociażby walencjańska historia o staruszce, która uwięziła śmierć na swojej gruszy, czy meksykańska baśń o śmierci, którą drwal poratował jedzeniem i w zamian za to otrzymał dar uzdrawiania, a także legendy Aborygenów, Azteków czy Inuitów.
Cześć, jestem Ella. Mam fajnych kolegów i całkiem fajnego nauczyciela, ogólnie fajną klasę i szkołęElla i przyjaciele to seria bardzo śmiesznych książek, których bohaterami są Ella i jej koledzy z klasy. Szkołę, nauczycieli, kolegów poznajemy z perspektywy Elli. Dowcip przemówi do każdego, bez względu na wiek i rozbawi dzieci, rodziców i nauczycieli.Książki zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków i stały się obowiązkową pozycją na półkach dzieci we Francji, Niemczech, Estonii, Norwegii, Rosji czy na Węgrzech. W samych Niemczech książki o Elli sprzedały się w około 500 000 egzemplarzy.
Benek Tyczka wrócił do szkoły i ma kłopoty! Grupa włamywaczy i starożytna mistyczna klątwa sprawiają, że jest w przerażającej plątaninie wydarzeń. Czy złapią Midnight Mob? Czy Benek przeżyje śniadanie? Potrzebuje geniuszu. Potrzebuje nieustraszonej brodatej dziewczyny. On potrzebuje Kuku Króla!
By pocieszyć Olę, że wcale nie jest jej tak źle, jak sądzi, tata wraca wspomnieniami do swojego dzieciństwa. Okazuje się, że gdy był mały, chodził do szkoły także w soboty i niedziele, bo nie wynaleziono weekendów, zęby czyszczono mu łopatą, spał w pudełku i jadł zimny gruz! Ola zaczyna podejrzewać, że tata wszystko zmyślił, i zamierza skonfrontować jego wersję ze wspomnieniami babci. Co okaże się prawdą i czy bez barwnych opowieści taty będzie w domu tak samo zabawnie?
Tosia i Julek zachorowali, więc rodzice zabrali dzieci do lekarza. Julek nie ma problemu z badaniem, ale Tosia niechętnie poddaje się osłuchiwaniu przez panią doktor. Pani doktor ma jednak swoje sposoby, żeby oswoić wrażliwą Tosię ze stetoskopem i patyczkiem.
Tata Oli zachorował. Dopadła go męska grypa, która jest najgorszą grypą na świecie. Ola opiekuje się tatą i spełnia wszystkie jego zachcianki. Przynosi mu koc, przygotowuje posiłki, kupuje smakołyki, czyta książki Ale tata czuje się coraz gorzej i spisuje testament.
Czy radość może mieć swoją własną piosenkę? A smutek? Zazdrość? Ależ tak! Uczucia możemy wyrażać na różne sposoby, także w wierszach czy w piosenkach. Dobrze nam znani bohaterowie z książki Uczuciometr inspektora Krokodyla śpiewają piosenki o sobie.
Kolejna część nagradzanej serii Wielcy ludzie. Po odkrywcach, naukowcach i wynalazcach przyszedł czas na muzyków. O najwybitniejszych postaciach muzyki rozrywkowej opowiedział Robert Janowski, a całość zilustrował Maciej Szymanowicz. Dowiemy się, skąd wzięła się nazwa ABBA, co lubił jadać Elvis Presley, ile par okularów ma Elton John oraz wielu innych ciekawych informacji.
Intrygująca, zabawna i przerażająca, a zarazem wartościowa, mądra i dyskretnie przekazująca ciekawe informacje powieść dla dzieci, z rodzaju tych, które czyta się pod kołdrą przy świetle latarki, aż do ostatniej strony. Wszystko zaczyna się od tajemniczego ogłoszenia w gazecie: Czy jesteś utalentowanym dzieckiem szukającym nowych możliwości? Zaciekawia ono Reyniego, który ma 11 lat, wychowuje się w sierocińcu i jest niezwykle uzdolniony. Reynie decyduje się poddać tajemniczym sprawdzianom wiedzy, a w trakcie egzaminu poznaje dwójkę równie utalentowanych jak on dzieci: Sticky'ego i Kate,. Wszyscy trafiają do wielkiego kamiennego domu podobnego do zamku, gdzie czeka na nich autor ogłoszenia, pan Benedykt. Tam też dołącza do grupy malutka Constance. Dzieci dowiadują się, że ich zadaniem będzie powstrzymanie bardzo złego człowieka, który wynalazł urządzenie do kontrolowania ludzkich umysłów. W tym celu wyruszają do prowadzonej przez niego szkoły. Zostają do niej przyjęte i nadchodzi dla nich czas wielkich wyzwań, nadzwyczaj trudnych prób, podczas których sprawdzone zostaną nie tylko zdolności umysłowe, ale i charaktery. Czy przyjaźń pomoże im zdać najtrudniejszy ze wszystkich test?
Daphne wyjeżdża do ekskluzywnej szkoły z internatem im. Świętej Rity. Kocha książki, więc oprócz nauki pragnie zostać również asystentką biblioteczną. Okazuje się jednak, że wszystko wygląda inaczej niż się tego spodziewała. W szkolnej podłodze są dziury po kulach, w jadalni czuć niewyobrażalny odór, a co najgorsze - w bibliotece nie pracuje żaden bibliotekarz!Jeśli dołożyć do tego serię przestępstw napad na pobliski bank, włamanie do szkoły oraz fakt, że sprawca jest cały czas na wolności sprawa przedstawia się naprawdę kiepsko. Ale okazuje się, że w bibliotece pracuje Emily Lime - asystentka i to z nie lada zdolnościami detektywistycznymi. Czy Emily i Daphne poradzą sobie ze znalezieniem przestępcy?
Seria (Nie) tacy sami powstała z potrzeby serca zarówno Autorki, jak i Wydawcy. Magdalena Boćko-Mysiorska - blog, świetna polska pedagożka, terapeutka, trenerka i blogerka, promotorka Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy stworzyła książki i dla dzieci, i dla rodziców jakich do tej pory nie było na polskim rynku. Nie tylko pokazujemy w nich emocje i ważne etapy w rozwoju dziecka zawsze robimy to z uwzględnieniem jego wrażliwości sensorycznej.W każdej książeczce towarzyszymy dwójce bohaterów bliźniętom, Tosi i Julkowi, którzy są skrajnie różni i dlatego w tych samych sytuacjach reagują w różny sposób.
Seria (Nie) tacy sami powstała z potrzeby serca zarówno Autorki, jak i Wydawcy. Magdalena Boćko-Mysiorska, świetna polska pedagożka, terapeutka, trenerka i blogerka, promotorka Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy stworzyła książki i dla dzieci, i dla rodziców jakich do tej pory nie było na polskim rynku. Nie tylko pokazujemy w nich emocje i ważne etapy w rozwoju dziecka zawsze robimy to z uwzględnieniem jego wrażliwości sensorycznej.W każdej książeczce towarzyszymy dwójce bohaterów bliźniętom, Tosi i Julkowi, którzy są skrajnie różni i dlatego w tych samych sytuacjach reagują w różny sposób. Uważny rodzić zna predyspozycje i wrażliwość sensoryczną własnego dziecka. Wie też, że rozwój nie polega na wywieraniu presji czy treningu, ale na wspieraniu dziecka i towarzyszeniu mu w jego osobistym tempie rozwoju. Po zapoznaniu się z serią (Nie) tacy sami rodzice dowiedzą się, że tempo rozwoju ich dziecka jest rzeczą indywidualną i nie powinno się go porównywać z tempem rozwoju innych dzieci.Bazując na swoim ogromnym doświadczeniu i wiedzy, autorka z wielkim wyczuciem pisze o sprawach, które rodzicom najczęściej tym mniej doświadczonym sprawiają trudność: o tym, jak postępować z nocnikiem, jak różnie dzieci reagują na wodę, o tym, jak sobie poradzić ze złością u dziecka. Dla rodziców to bezcenna wiedza, a dla dzieci świetna zabawa podczas oglądania pięknych ilustracji oraz utożsamiania się z Tosią. Albo z Julkiem.
Seria (Nie) tacy sami powstała z potrzeby serca zarówno Autorki, jak i Wydawcy. Magdalena Boćko-Mysiorska, świetna polska pedagożka, terapeutka, trenerka i blogerka, promotorka Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy stworzyła książki i dla dzieci, i dla rodziców jakich do tej pory nie było na polskim rynku. Nie tylko pokazujemy w nich emocje i ważne etapy w rozwoju dziecka zawsze robimy to z uwzględnieniem jego wrażliwości sensorycznej.W każdej książeczce towarzyszymy dwójce bohaterów bliźniętom, Tosi i Julkowi, którzy są skrajnie różni i dlatego w tych samych sytuacjach reagują w różny sposób. Uważny rodzić zna predyspozycje i wrażliwość sensoryczną własnego dziecka. Wie też, że rozwój nie polega na wywieraniu presji czy treningu, ale na wspieraniu dziecka i towarzyszeniu mu w jego osobistym tempie rozwoju. Po zapoznaniu się z serią (Nie) tacy sami rodzice dowiedzą się, że tempo rozwoju ich dziecka jest rzeczą indywidualną i nie powinno się go porównywać z tempem rozwoju innych dzieci.Bazując na swoim ogromnym doświadczeniu i wiedzy, autorka z wielkim wyczuciem pisze o sprawach, które rodzicom najczęściej tym mniej doświadczonym sprawiają trudność: o tym, jak postępować z nocnikiem, jak różnie dzieci reagują na wodę, o tym, jak sobie poradzić ze złością u dziecka. Dla rodziców to bezcenna wiedza, a dla dzieci świetna zabawa podczas oglądania pięknych ilustracji oraz utożsamiania się z Tosią. Albo z Julkiem.
Powrót do świata bestsellerowego Greenglass House! Lucy Bluecrowne zaczyna nowe życie na lądzie ze swoją macochą i przyrodnim bratem, choć jest pewna, że jedynym miejscem, do którego będzie kiedykolwiek należała, jest okręt jej ojca. Nie obchodzi jej to, że mieszkanie w domu jest znacznie bardziej bezpieczne i odpowiednie dla dwunastoletniej dziewczynki – to takie nudne. I właśnie wtedy jej siedmioletni brat, Liao, utalentowany pirotechnik, twórca niezwykłych fajerwerków, zostaje porwany przez bezwzględnego podróżnika w czasie oraz jego wspólnika. Na pomoc chłopcu rusza cała rodzina: mama, która, jak się okaże wcale nie jest zwykłą panią domu, Lucy i ojciec, dowódca korsarskiego szkunera. Czy misja się powiedzie? Czy Liao odzyska wolność? Akcja powieści, osadzona w magicznym świecie Greenglass House, wreszcie ujawnia źródło wielu jego tajemnic.
Bestseller „New York Times”, nominacja do nagrody National Book Award i zdobywca nagrody Edgara.
Na dworze panuje jesienna plucha, więc tata Oli postanawia zabrać rodzinę na wakacje w ciepłe kraje. Całą rodziną lecą do wspaniałego hotelu z basenem, gdzie zamieniają się w prawdziwych turystów skaczą do wody a bombę, jedzą lody, opalają się, wylegują pod parasolem i robią wspólnie mnóstwo różnych rzeczy, nie zawsze mądrych, ale w końcu to przecież czas wakacji. Ola jest taka szczęśliwa, że z niepokojem odlicza dni do powrotu. Po przyjeździe do domu popada w chandrę, ale jej tata potrafi znaleźć na to sposób bo w końcu nie ważne, gdzie się przebywa, ale z kim, aby dobrze się bawić.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?