Wątroba jest narządem, o którym wiemy niewiele. Jej dolegliwości przez długi czas były uznawane za wstydliwe z powodu ich rzekomych związków z alkoholizmem. Czas najwyższy rozprawić się z tymi stereotypami. Wątroba ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia jako stacja oczyszczająca przetwarza substancje przechodzące przez ludzkie ciała. Bez niej leki, które przyjmujemy, byłyby całkowicie nieskuteczne.To wątroba odkaża nasze ciało i dokonuje syntezy białek, a rola jej położenia między sercem a jelitami jest nie do przecenienia! Dlatego tak ważne jest, by dbać o nią każdego dnia.Prof. Didier Samuel, jeden z najwybitniejszych francuskich hepatologów, pisze w swojej książce o:- prawdziwych przyczynach marskości wątroby, dementując szkodliwe mity;- straszliwej i wciąż zbyt mało znanej epidemii niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby (NASH);- fascynującym mechanizmie regeneracji wątroby;- działaniu rozmaitych diet na organizm;- naukowej ocenie skandalu wokół szczepionki przeciwko żółtaczce typu C.Co nam leży na wątrobie to inspirowana troską o zdrowie pozycja, która dzięki przystępnemu językowi oraz solidnej dawce wiedzy trafi do każdego.
Intuicja to coś, czego w jakiś sposób doświadcza każdy z nas: przeczucie, głos wewnętrzny czy szósty zmysł. To instynkt, niezależny od racjonalnej analizy czy myślenia dedukcyjnego. Ale czy możemy aktywnie rozwijać naszą intuicję i uczyć się, jak ją lepiej wykorzystać? Cate Howell wierzy, że tak, i chce pokazać, w jaki sposób.W tej fascynującej książce autorka bada, jak intuicja była częścią filozofii, psychologii, religii i duchowości, od czasów starożytnych do współczesności. Przygląda się także nauce, jaka za tym stoi, i jak nasze doświadczenie w tym zakresie może być opisane w kontekście funkcji mózgu. Przygotowuje również praktyczny siedmiostopniowy program rozwijania intuicji i używania jej do ulepszania codziennego życia, dzięki czemu możemy doświadczyć wzrastającego poczucia piękna, celu i radości.Książka zawiera zestaw praktycznych ćwiczeń i medytacji, które otwierają drzwi do naszego własnego ogrodu intuicji i pozwalają mu zakwitnąć.
Opiłki i okruszki wspomnień często są małe i pozornie nieistotne, a jednak zapamiętane, więc ważne.Ta książka to luźny katalog wspomnień, każdy rozdział jest odwołaniem do wydarzeń z kolejnych lat. Główny bohater wspomina swoje dzieciństwo, romanse, życie w czasach komunizmu , stan wojenny, blaski i cienie wolności, a w końcu zmagania się ze starością. Opowieść snuje się poprzez lata, od roku 1953, a kończy się w roku 2041, gdy bohater opowieści umiera. To okruchy życia, osobne, a jednak układają się w całość.Przeszłość to magazyn pamięci, jest w nim dzieciństwo i dojrzewanie, pomyłki, błędy, miłości mniejsze i większe, małżeństwo, zdrady, dzieci, wnuki, nadzieje i rozczarowania. W końcu kraina starości. Opiłki i okruszki wspomnień często są małe i pozornie nieistotne, a jednak zapamiętane, więc ważne.Fascynująca, wciągająca historia życia, w której czas unicestwia wszystko, zataczając krąg.Aż do chwili, w której początek i koniec podają sobie ręce.
Nadszedł czas, żeby ukrócić jego męki. Złapał za sznur na jego nogach i mocno pociągnął mężczyznę za sobą. Nie dbał już o to, że porani go szorstki grunt. Teraz zaczynało się najlepsze. Położył związanego człowieka tuż obok dołu. Wyjął nóż i oświetlił go tak, żeby ten mógł zobaczyć szerokie ostrze.Częstochowa. Komendant miejski policji Jerzy Walter musi stawić czoła kryzysowi i własnej przeszłości. Pozornie spokojny czas, który nastąpił po skandalu wokół jego brata, biskupa Stanisława Waltera, przerywa nagła kradzież. Z muzeum archeologicznego ktoś zabiera bezcenne kości. Gdy pierwsza z nich zostaje odnaleziona, policjanci orientują się, że to nie włamanie było ich największym problemem. Mając w pamięci groźbę brata, Jerzy Walter zaczyna podejrzewać, że wszystko, co właśnie ma miejsce, zostało przygotowane w określonym celuGdy komendant próbuje odnaleźć mordercę i ukryć swoją przeszłość, zamknięty w areszcie Stanisław przygotowuje swój kolejny ruch. Niezależnie od tego, co zrobił jego brat, Walter zamierza przypomnieć mu, że nie sposób odwracać się od rodziny i przyjaciół.Częstochowa jeszcze nigdy nie doświadczyła tak gorącego lata. Oślepieni słońcem mieszkańcy chowają się przed żarem z nieba i złem, które ich otacza. Mało kto wie, że kości, z których powstało, zostały zakopane dawno temu.
Od XIX-wiecznego angielskiej prowincji i nędzy do bogactwa i piękna Nowej Zelandii. Opowieść o kobiecie, która wiele poświęciła dla swoich celów. Martha Grimm skrywa bolesną tajemnicę. W całej Nowej Zelandii wie o niej tylko jedna osoba: jej córka Mary Ann. Martha urodziła się w nędznej wiosce Willoughby w hrabstwie Warwickshire, ale już jako młoda dziewczyna miała odwagę marzyć o lepszym życiu. Droga do celu była długa i najeżona wieloma przeciwnościami, a także niemal niemożliwymi decyzjami do podjęcia. Dziś Martha jest zamożną i szanowaną damą w Wellington, na drugim końcu świata. Wiele ją to jednak kosztowało. Nie wolno jej mówić o przeszłości ani o ludziach, których opuściła. Jaką cenę zapłacili oni? „Lewisville” – powieść oparta na faktach – to historia ambitnej kobiety, która wyrwała się z biedy i stała się nową osobą, doświadczając też całej goryczy podążania za własnymi marzeniami.
Vincent V. Severski wraca z kontynuacją trylogii o Wydziale Q.Po udanej operacji wywiezienia Michaiła Popowskiego z Rosji, Sara i Konrad wracają do Polski. Okazuje się, że podczas ich nieobecności Wydział Q zostaje rozwiązany. Tymczasem nad Europą zawisa widmo politycznego kataklizmu ktoś planuje na nowo zbudować hierarchię wpływów na świecie.Sara i Konrad świadomi zagrożenia wiszącego nad Polską, nielegalnie zbierają Wydział Q do ostatniej akcji. Ta potyczka rozegra się poza prawem. I będzie wyjątkowo brutalna.Niepokorni to tytuł podwójnie ekscytujący. To zarówno zakończenie serii, ale i jedna z najmroczniejszych i najbardziej wciągających powieści autora. Na takie zakończenie warto było czekać!
Camilla Lckberg w szczytowej formie! Recenzenci i czytelnicy są zgodni, warto było czekać!Styczeń, mroźna Fjllbacka. Z lasu wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu wybiega półnaga dziewczyna. Kierowca nie jest w stanie jej wyminąć. Ciężko ranna nastolatka umiera w szpitalu.Patrik Hedstrm otrzymuje powiadomienie o wypadku, gdy już wiadomo, że potrącona dziewczyna to Victoria, która cztery miesiące temu zaginęła, wracając do domu ze szkółki jeździeckiej. Okazuje się, że padła ofiarą okrutnych zabiegów, co gorsza, nie tylko ona.W tym samym czasie Erika Falck bada sprawę sprzed lat, rodzinną tragedię, która skończyła się śmiercią ojca rodziny. Odwiedza w więzieniu jego żonę, skazaną za morderstwo, ale nie może się od niej dowiedzieć, co się wtedy tak naprawdę wydarzyło. Erika czuje, że coś się nie zgadza, że kobieta coś ukrywa. Wydaje się również, że przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszości
Niewierni to tętniący napięciem wielowątkowy thriller, w którym powracają bohaterowie Nielegalnych.
Autor, były oficer wywiadu, stworzył pasjonującą opowieść inspirowaną autentycznymi wydarzeniami.
Agenci polskiego wywiadu z zespołu Konrada Wolskiego wpadają na trop tajemniczego spotkania w hotelu Marriott. Nie podejrzewają, że wydarzenie to postawi na nogi służby wywiadowcze wielkich mocarstw. Nowe zagrożenie terrorystyczne uruchamia lawinę wydarzeń od Jemenu po Irlandię.
Nieuchwytny Safir as-Salam, polski terrorysta w szeregach Al-Kaidy jest gotowy do decydującego starcia. Wszystkie tropy prowadzą do Szwecji, gdzie uwagę służb zaprząta genialny haker antyglobalista...
Vincent V. Severski ¦ pseudonim literacki pułkownika polskiego wywiadu. Przez wiele lat pracował poza granicami kraju pod przybraną tożsamością. Zajmował jedno z najwyższych stanowisk kierowniczych w Agencji Wywiadu. Odszedł ze służby w 2007 roku. Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez najwyższe władze RP, uhonorowany Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.
W świecie wywiadu nigdy nic nie jest tym, na co wygląda. W każdej akcji trzeba zaplanować przypadek, a szpiegów nie ma tam, gdzie ich szukasz.Ekipa Konrada Wolskiego znów rusza do akcji daleko poza granice kraju. Dostają niezwykle trudne zadanie. Jadą do Teheranu, by zapobiec konfliktowi zbrojnemu na skalę światową. Niestety wszystko zaczyna się komplikować. Czy Konrad i Sara wygrają wyścig z czasem i uratują życie swoich ludzi?Tymczasem na politechnice w Sztokholmie zostają brutalnie zamordowane cztery osoby. Do gry wraca inspektor Gunnar Selander, który wraz z genialną hakerką Harriet Berghen i naczelnik wydziału ds. zwalczania terroryzmu Lindą Lund mają rozwiązać tę zagadkę. Śledztwo jest jednak zbyt trudne, by poradzili sobie z nim sami. Rozpoczynają arcytrudną rozgrywkę ze światem szpiegów i zdrajców.W Moskwie dochodzi do cichego zamachu stanu. Michaił Popowski, chcąc wspomóc spiskowców, wyjeżdża do Sztokholmu na ostatnią misję. Jagan wraz ze swoim oddziałem podąża za Aminą na Kaukaz.
Poruszająca historia francusko-syryjskiej rodziny, ojca i syna, usiłujących odnaleźć się w społeczeństwie, które nie daje im za dużo szans.
Starszy brat jest kierowcą, który pracuje w przewozie osób. Zamknięty przez 11 godzin na dobę w samochodzie, wiecznie zasłuchany w radio, zastanawia się nad swoim życiem i światem.
Młodszy brat, który wiele miesięcy wcześniej wyjechał do Syrii z idealistycznych pobudek, by pracować jako pielęgniarz w muzułmańskiej organizacji humanitarnej – nie daje znaku życia.
To milczenie zadręcza jego ojca i brata, wciąż zadających sobie pytanie: dlaczego wyjechał?
Pewnego wieczoru dzwoni domofon. Młodszy brat wrócił.
W 2018 roku książka zdobyła nagrodę Goncourtów za debiut literacki.
Mahir Guven, syn Turczynki i Kurda, przybyłych do Francji jako uchodźcy, urodził się w 1986 w Nantes jako bezpaństwowiec. Dorastał u babci, pomiędzy miastem a winnicami. Pracował w Paryżu i okolicach. Starszy brat to jego pierwsza powieść, która w 2018 roku została nagrodzona m.in.: Nagrodą Goncourtów za debiut literacki, Prix Premier i Nagrodą Régine Deforges za debiut powieściowy
Długo wyczekiwana ostatnia część trylogii Kimberly McCreight o Outliersach.Wylie nareszcie uwolniła się z ośrodka zamkniętego. Jednak to nie oznacza, że niebezpieczeństwo już jej nie grozi. Chciałaby zapomnieć o wszystkim i wrócić do normalnego życia. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że prawdziwa wolność wymaga odkrycia, kto i dlaczego obrał za cel dziewczęta obdarzone darem, który ona również posiadaJak dotąd natrafiła jedynie na kilka słabych tropów, a grono jej sojuszników jest nieliczne. Mimo to Wylie zabiera się za odkrycie prawdy. Wkrótce zaczyna odkopywać dawne tajemnice i coraz głębiej pogrąża się w spisek, którego rozmiarów nawet sobie nie wyobrażała. Im bardziej zbliża się do odkrycia prawdy, tym większe niebezpieczeństwo czyha na nią i jej przyjaciółki. Czy ci, którzy pragną je uciszyć zrobią to na dobre?Wylie odkrywa, że w obliczu zagrożeń walka o siebie i swoje przekonania nabiera większej wagi, niż mogła się spodziewać. Najlepszym orężem w owej walce okazuje się zaufanie samej sobie.
Sam Berger jest podejrzany o zabójstwo, którego nie popełnił. Jego partnerka Molly Blom leży w szpitalu pogrążona w śpiączce. Sam przenosi się na archipelag i czeka na rozkazy od szefa policji bezpieczeństwa Säpo. Sztokholmowi grozi zamach terrorystyczny...
Czy Berger jest rozwiązaniem problemu, czy jednym z jego elementów?
Arne Dahl pisarz, krytyk i redaktor, jeden z najwybitniejszych szwedzkich autorów kryminałów, za które otrzymał liczne prestiżowe nagrody literackie. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i sprzedały się w 4 milionach egzemplarzy. Głębia to kolejna po Pustkowiu i Bezdrożach książka z parą detektywów Samem Bergerem i Molly Blom.
Szósta część bestsellerowej serii thrillerów z antropologiem sądowym Davidem Hunterem w roli głównej.
Pewnego letniego wieczoru David Hunter – antropolog sądowy – odbiera telefon od dawnej znajomej z pracy. Kobieta potrzebuje opinii w pilnej sprawie.
W opustoszałym, czekającym na rozbiórkę szpitalu Świętego Judy gdzie bywają bezdomni, dilerzy i narkomani znaleziono częściowo zmumifikowane ciało. Nawet Hunter nie potrafi określić, od jak dawna mogło tam leżeć. Wiadomo tylko jedno: to ciało młodej ciężarnej kobiety.
Po zapadnięciu się podłogi strychu wychodzi na jaw kolejny z mrocznych sekretów szpitala. Oczom policjantów ukazuje się ukryta sala zastawiona łóżkami. W niektórych nadal ktoś leży…
Pozornie prosta z początku sprawa przeradza się w obłąkańczy koszmar. Nikt z otoczenia Huntera nie może czuć się bezpiecznie…
Szpital upomni się o kolejne ofiary.
Ludziom zwykle wydaje się, że natychmiast rozpoznaliby zapach śmierci. Że rozkładowi towarzyszy szczególna, charakterystyczna woń, paskudny trumienny odór. Mylą się.
Simon Beckett jest brytyjskim dziennikarzem i pisarzem. Zasłynął jako autor thrillerów kryminalnych, których głównym bohaterem jest antropolog sądowy – David Hunter. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków. Simon Beckett mieszka wraz z żoną w Sheffiled w Anglii.
Poznaj Charliego chłopca o supermocach i jego zwariowaną rodzinę Mamę, Tatę, Dziadka, Babcię oraz najważniejsze dla niego osoby, czyli starszego Brata i starszą Siostrę. Pewnej nocy całą rodzinę budzi głośny płacz Siostry. Jej ukochana pluszowa zabawka zniknęła. Rozpoczynają się poszukiwania. Charlie z pomocą Babci chce rozwiązać zagadkę zaginionej zabawki. Czy uda mu się wytropić złodzieja?
Zaskakujący finał mrocznej łódzkiej trylogii
Zabójca studentki Martyny Bułeckiej, policjantki Magdy Giętkiej i prawdopodobnie wielu innych kobiet zniknął. Zapadł się pod ziemię. Nikt nie wie, co się z nim stało. Ani próbująca go wytropić policja, ani Tomek Kawęcki, który wprawdzie odszedł ze służby, ale nie porzucił poszukiwań sprawcy. Były śledczy, jak zwykle balansując na granicy prawa, próbuje się dowiedzieć, kim naprawdę jest morderca, co go ukształtowało i gdzie się ukrywa. Po drodze stara się rozwiązać swoje problemy z gangsterami, a także odkrywa sekrety prokuratora Wargi, komendanta Dębca oraz biznesmena Halberta. Tymczasem zabójca, schowany w bezpiecznym miejscu, planuje kolejną zbrodnię. Już ostatnią. Najbardziej spektakularną ze wszystkich.
Reset to ostatnia część łódzkiej trylogii kryminalnej. Cześć pierwsza – Detoks – ukazała się w kwietniu 2018. Część druga – Trans – w lutym 2019.
Krzysztof Domaradzki (ur. 1989) to łodzianin mieszkający w Warszawie. Jest absolwentem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie pracuje w magazynie „Forbes”, w którym przedstawia historie czołowych polskich przedsiębiorców oraz opisuje trudne związki sportu i biznesu. Współpracował również z „Newsweekiem”, „Przeglądem Sportowym” oraz portalami Onet i Weszło. Uwielbia uprawiać´ sport, czytać kryminały i analizować najbardziej pokręcone umysły.
Jonas Hassen Khemiri, jeden z najbardziej uznanych szwedzkich pisarzy młodego pokolenia, powraca z nową powieścią.
„Klauzula ojca” to wciągająca powieść o współczesnym rodzicielstwie. Dziadek, który przed laty opuścił rodzinę, powraca do kraju, żeby odwiedzić swoje dorosłe dzieci. Syn jest życiowym nieudacznikiem. Córka zachodzi w ciążę z nieodpowiednim mężczyzną. Podczas dziesięciu wspólnie spędzonych dni powracają wspomnienia, a podpisana w przeszłości tajemnicza klauzula, wydaje się coraz bardziej nieaktualna.
Klauzula ojca jest opowieścią o walce o relacje, akceptację i bycie docenionym, którą toczymy każdego dnia. Portret szwedzkiej rodziny, mistrzowsko nakreślony przez Khemiriego, to także przejmujące świadectwo współczesnego ojcostwa i oczekiwań społecznych, jakie ze sobą niesie.
Jonas Hassen Khemiri z ogromną wrażliwością przygląda się więziom rodzinnym, a w jego postaciach odbijają się współczesne postawy i lęki. W swoich wnikliwych obserwacjach zjawiskowo posługuje się humorem i ironią.
Jonas Hassen Khemiri, ur. 1978 w Sztokholmie (matka Szwedka, ojciec Tunezyjczyk), jest jednym z najbardziej uznanych i poczytnych młodych szwedzkich pisarzy i dramaturgów. Jego dwie wcześniejsze powieści zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, a jego debiutancka sztuka Invasion! była wystawiana w USA, gdzie przyznano jej nagrodę Obie Award za najlepszy scenariusz. Khemiri był nominowany do szwedzkiej Augustpriset za powieść Montecore, otrzymał nagrodę za najlepszy debiut przyznawaną przez dziennik „Boras Tidning”, nagrodę Szwedzkiego Radia za najlepszą powieść roku, Aniarapriset oraz nagrodę imienia P.P. Enquista dla młodych pisarzy. W 2015 roku otrzymał nagrodę literacką Augustpriset za powieść Wszystko, czego nie pamiętam. Jego sztuka Pięć razy Bóg była publikowana w „Dialogu”.
"Starałem się – zgodnie z instrukcjami – zapamiętać każde jej słowo i obserwowałem ją pilnie. Śledziłem wszystkie jej ruchy. Nawet wiedziałem, ile cukru wsypała do kawy. Ona też dziwnie mi się przyglądała. Kiedy mama poszła do kuchni dokroić cytryny, tata ziewnął dyskretnie. Zerwałem się z miejsca i już byłem na balkonie. Widziałem, że pani z kontrwywiadu i jej córka podejrzliwie na mnie patrzą, ale nic mnie to nie obchodziło.
Po chwili przyszedł tata i zamknął za sobą drzwi na balkon.
– Byłem ostatnio w stolicy Burkina Faso – powiedział.
Odpowiedziałem, że ja też lubię Wagadugu, i mogliśmy normalnie ze sobą rozmawiać.
– Fałszywy alarm. Przed chwilą dostałem informację z centrali, że akcja odwołana. Spisaliście się fantastycznie, Anakinie.
Zapytałem tatę, w jaki sposób przekazano mu tę informacje. Powiedział, że im mniej wiem, tym dla mnie bezpieczniej. Szpieg nie zdradza niczego, co nie jest absolutnie konieczne."
Zrób prezent sobie i swojemu dziecku. Odzyskaj zdrowie i dobre samopoczucie po ciąży! Czujesz się wyczerpana? Masz wszystkiego dość? Nie czujesz się sobą i jesteś ciągle rozdrażniona? To książka dla Ciebie. Dzięki niej dowiesz się, jak dbać o siebie po ciąży, odzyskać energię i wrócić do zdrowia. Każda z nas po urodzeniu dziecka powinna zadbać o siebie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wyczerpanie po ciążowe dotyka wszystkich kobiet i może trwać nawet do siedmiu lat po porodzie. Doktor Serrallach wyjaśnia, jak dieta, ruch czy sposób myślenia wpływają na zdrowie i samopoczucie mam. Dzięki prostym poradom i wprowadzeniu odpowiednich nawyków skutecznie zregenerujesz swoje ciało i odzyskasz energię. Doktor Oscar Serrallach, abolwent studiów medycznych Uniwersytetu w Auckland (Nowa Zelandia). Specjalista w położnictwie i ziołolecznictwie. W 2011 roku założył Integracyjne Centrum Medyczne w Mullumbimby w Australii, gdzie pomaga kobietom w odzyskaniu zdrowia w okresie poporodowym
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?