Lubisz kuchnię polską? A może dopiero ją odkrywasz? ""Leniwy Pieróg, czyli wege kuchnia dla dzieci (i nie tylko!)"" to zbiór 46 smacznych i łatwych do wykonania przepisów kulinarnych - wariacji na temat typowo polskich dań. Znajdziecie tu zarówno przepis na mazurka jak i... kiszenie ogórków :) A to wszystko w towarzystwie pięknych ilustracji autorstwa Agaty Dobrowolskiej.
Daniel niezbyt przyjemnie przeżywa przeprowadzkę na stałe do Barcelony, w której dotąd często spędzał wakacje z rodzicami. Tęskni za dawną szkołą, kolegami, a przede wszystkim denerwuje go nowy kolega z ławki - Jakub, Szwajcar, z którym nie bez powodów nie rozmawia prawie nikt w klasie.
Wszystko zmienia się, gdy umiera żebrak. Daniel poznaje Lolę i mimowolnie wplątuje się w historię poszukiwania najbardziej tajemniczego obiektu ostatnich stuleci.
Świetna proza przygodowa dla młodzieży, trzymająca w napięciu do ostatniej chwili. Narracja rodem z powieści Dana Browna, przywodząca na myśl historię Indiany Jonesa, prowadzona w humorystyczny sposób. "Krwawy pierścień" to też lekcja historii i tolerancji - współczesna Barcelona jest miastem wielokulturowym, w którym przedstawiciele różnych nacji żyją obok siebie.
Ubogi wędrowiec, który tak naprawdę jest wielkim cadykiem, znienawidzony skąpiec, który okazuje się świętym, wyrachowani handlarze niekoszernym mięsem, którzy zdołają się nawrócić, weselna zabawa, która kończy się w piekielnej otchłani… Przedstawiamy zbiór opowieści pełnych magii i tajemnicy. Poszczególne legendy opatrzone zostały komentarzami, które umiejscawiają je w tradycji żydowskich opowieści, a magiczną atmosferę dodatkowo budują surrealistyczne, kolażowe ilustracje. Legendy żydowskiego Krakowa – to zbiór pięknych opowieści o dziejach miejsc i ludzi, a zarazem praktyczny przewodnik, z którym warto przejść się nie tylko po krakowskim Kazimierzu, ale także Łobzowie i Podgórzu. Wszędzie tam, gdzie zachowały się ślady krakowskich Żydów i ich kultury.
Ubogi wędrowiec, który tak naprawdę jest wielkim cadykiem, znienawidzony skąpiec, który okazuje się świętym, wyrachowani handlarze niekoszernym mięsem, którzy zdołają się nawrócić, weselna zabawa, która kończy się w piekielnej otchłani. Przedstawiamy zbiór opowieści pełnych magii i tajemnicy. Poszczególne legendy opatrzone zostały komentarzami, które umiejscawiają je w tradycji żydowskich opowieści, a magiczną atmosferę dodatkowo budują surrealistyczne, kolażowe ilustracje. Legendy żydowskiego Krakowa - to zbiór pięknych opowieści o dziejach miejsc i ludzi, a zarazem praktyczny przewodnik, z którym warto przejść się nie tylko po krakowskim Kazimierzu, ale także Łobzowie i Podgórzu. Wszędzie tam, gdzie zachowały się ślady krakowskich Żydów i ich kultury.
Ubogi wędrowiec, który tak naprawdę jest wielkim cadykiem, znienawidzony skąpiec, który okazuje się świętym, wyrachowani handlarze niekoszernym mięsem, którzy zdołają się nawrócić, weselna zabawa, która kończy się w piekielnej otchłani. Przedstawiamy zbiór opowieści pełnych magii i tajemnicy. Poszczególne legendy opatrzone zostały komentarzami, które umiejscawiają je w tradycji żydowskich opowieści, a magiczną atmosferę dodatkowo budują surrealistyczne, kolażowe ilustracje. Legendy żydowskiego Krakowa - to zbiór pięknych opowieści o dziejach miejsc i ludzi, a zarazem praktyczny przewodnik, z którym warto przejść się nie tylko po krakowskim Kazimierzu, ale także Łobzowie i Podgórzu. Wszędzie tam, gdzie zachowały się ślady krakowskich Żydów i ich kultury.
Dlaczego jedna z wież kościoła Mariackiego jest niższa? Kto straszy w lochach pałacu Krzysztofory? Co niezwykłego kryje się w salwatorskim kościółku? Czyje rękawy dały początek podgórskiej rękawce? Na te i wiele innych pytań odpowie niniejsza książka. Weź ją na spacer po mieście - nasze legendy to nie tylko barwnie opowiedziane dzieje miejsc i obyczajów, poprzedzone krótkim historycznym wstępem, ale także funkcjonalne mapki, na których zaznaczono punkty kluczowe dla poszczególnych opowieści. Odwiedź z nimi nie tylko okolice Rynku, ale także Podgórze, Zwierzyniec i Kazimierz.
Warum ist einer der Türme der Marienkirche niedriger? Wer spukt in den Verliesen des Palais Krzysztofory? Welche Eigentümlichkeit birgt das Salvator-Kirchlein? Was haben Rockärmel mit einem traditionellen Volksfest zu tun? Auf diese und andere Fragen gibt dieses Buch eine Antwort. Nimm es mit auf einen Spaziergang durch Krakau ? unsere Legenden sind farbenfrohe Schilderungen der Geschichte von Orten, Sitten und Gebräuchen mit kurzen historischen Einführungen und praktischen Stadtplänen. Sie führen nicht nur durch die Umgebung des Hauptmarkts und den Stadtteil Kazimierz, sondern auch in die etwas entfernteren Viertel Podgórze und Zwierzyniec. Lass dich von der Magie der Stadt gefangen nehmen?
Dlaczego jedna z wież kościoła Mariackiego jest niższa? Kto straszy w lochach pałacu Krzysztofory? Co niezwykłego kryje się w salwatorskim kościółku? Czyje rękawy dały początek podgórskiej rękawce? Na te i wiele innych pytań odpowie niniejsza książka. Weź ją na spacer po mieście – nasze legendy to nie tylko barwnie opowiedziane dzieje miejsc i obyczajów, poprzedzone krótkim historycznym wstępem, ale także funkcjonalne mapki, na których zaznaczono punkty kluczowe dla poszczególnych opowieści. Odwiedź z nimi nie tylko okolice Rynku, ale także Podgórze, Zwierzyniec i Kazimierz.
"Kodeks honorowy" to publikacja, która stanowiła główną podstawę teoretyczną do organizowania pojedynków między polskimi gentlemanami w okresie międzywojennym. Znajdziemy tu informacje dotyczące obraźliwego charakteru plotki oraz krótką listę honorowych broni. Przede wszystkim zaś dowiemy się, kto zasługuje na zaszczytne miano "osoby honorowej" i jak postępować honorowo.
Właściwa akcja Kamiennego Anioła rozgrywa się w połowie XX wieku. Bohaterka i narratorka, twarda i ambitna kobieta z prerii, dziewiećdziesięcioletnia Hagar Shipley, w trakcie dramatycznej walki o to aby nie znaleźć się w domu starców, dokonuje rozrachunku ze swym życiem i jednocześnie - niespodziewanie dla siebie samej - dojrzewa do pogodzenia się z sobą i swoim odejściem ze świata.
Kamienny Anioł to nie tylko historia Hagar oraz przejmująca powieść o starości, lecz także mistrzowski i realistyczny obraz prowincjonalnego życia w zachodniej Kanadzie od schyłku XIX wieku, przez czas Wielkiego Kryzysu lat trzydziestych, po epokę telewizji.
W Wenecji znika mała statuetka ze złota. W Rzymie ktoś włamuje się do muzeum i wykrada zeń zabytkową wazę, a w prywatnym ogrodzie odłamuje kamiennemu aniołowi skrzydło. Skrzydło znika, a wraz z nim stary manuskrypt, który był w nim ukryty. Po sprawcach nie ma ani śladu. Stara waza, manuskrypt oraz kamienne skrzydło? Dlaczego ktoś miałby kraść te przedmioty? Przed lordem Huberem i jego dzielnym asystentem Panem Jaromirem kolejna zagadka do rozwiązania. Czy sprawdzony duet detektywistyczny poradzi sobie z przebiegłym złodziejem dzieł sztuki? I co wspólnego ze sprawą mają Leonardo da Vinci i koła ratunkowe?
Kontynuacja przygód ekscentrycznego duetu detektywistycznego - tym razem Lord Huber i Pan Jaromir goszczą w wiedeńskim muzeum sztuki, w którym doszło do zuchwałej i tajemniczej kradzieży. Jeden z drogocennych obrazów zniknął ze ściany, ale prawdopodobnie nie wydostał się poza mury muzeum. Detektyw i jego przenikliwy asystent-jamnik będą mieli nie lada zagadkę do rozwiązania! Po raz kolejny udowodnią, że laska z aparatem fotograficznym może być pomocna w śledztwie, ale nic nie zastąpi... dobrego nosa.
Druga (po "Tajemnicy Abigél") powieść najbardziej znanej węgierskiej pisarki współczesnej wydana pod szyldem wydawnictwa Bona.
Nasycona psychologiczną głębią powieściowa rozgrywka dwóch silnych charakterów - sławnej pisarki i jej gospodyni: niezależnej, szorstkiej i obcesowej na zewnątrz, a w rzeczywistości czułej i pomocnej. Jaki sekret kryje się pod maską obojętności?
Wyjątkowo mocna proza zawierająca wątki autobiograficzne - za tę książkę Magda Szabó została w 2003 roku uhonorowana Prix Femina Étranger.
Wielogłosowa proza cenionego na całym świecie współczesnego autora hiszpańskiego.
Bohaterki powieści, siostry María, Paloma i Carlota, po kolei - w przeplatających się monologach - opowiadają historię swojego trudnego dojrzewania w cieniu śmierci ojca. Muszą zająć się także swoją zagubioną matką. Nie wiedzą nawet, ile tajemnic skrywają przed sobą nawzajem.
Zagłębiając się w Gierki czytelnik poznaje skomplikowany świat kobiecych emocji, niepozbawiony chłodnej kalkulacji, politycznych pomyłek i przygodnych miłości. Tłem fabuły jest zmieniająca się Hiszpania przełomu lat 70. i 80. ubiegłego wieku.
Wznowienie dzieła opublikowanego w 1924 roku. Autor skupia się w nim na opisie kultury ludowej: obyczajów, stroju, obrzędowości dorocznej i życia codziennego mieszkańców podkrakowskich wsi. Znajdziemy tam również znamienne komentarze dotyczące kuchni, świadomości medycznej i... nadużywania trunków. Wnioski Udzieli zostają uzupełnione o teksty zasłyszanych w chłopskich chałupach ""opowieści wieczornych""; a także aneks prezentujący fotografie wykonane w początkach XX wieku.Książka została opracowana w konwencji reprintu i wzbogacona o dodatkowy materiał ilustracyjny; a także wstęp napisany przez dyrektora Muzeum Etnograficznego w Krakowie, Antoniego Bartosza. W wydaniu Bony użyto czcionek z epoki.Krakowiacy to gratka dla współczesnych Galicjan, barwna ciekawostka antropologiczna, oraz jedna z niewielu książek, które skupiają się nie na opisie miasta, a na analizie charakteru jego mieszkańców.
Krabat - uczeń Czarnoksiężnika Czternastoletni Krabat miewa dziwne sny: nieznany głos uporczywie namawia go do wizyty w młynie na Koźlim Brodzie. Miejsce to okazuje się wręcz niezwykłe: młynarz po zapadnięciu zmroku zamienia się w jednookiego czarnoksiężnika, który paktuje z ciemnymi mocami, a swych czeladników zaznajamia z tajnikami czarnej magii. Za opanowanie nadludzkich mocy płaci się jednak bardzo wysoką cenę...Autor Krabata oparł fabułę na popularnej łużyckiej legendzie; mroczna atmosfera, niesamowite przygody i ciężar tajemnicy - to cechy, które swoimi korzeniami sięgają ludowych baśni z terenów polsko-niemieckiego pogranicza. Ta niesamowita historia trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony. Warto dodać, iż jest to jedna z najczęściej nagradzanych pozycji w dorobku Otfrieda Preusslera, tym razem skierowana do nieco starszych czytelników niż Mały Duszek czy Malutka Czarownica. Potencjał książki wykorzystał Marco Kreuzpaintner, który zekranizował powieść Preusslera w 2008 roku, a filmowi nadał tytuł Uczeń Czarnoksiężnika
Toskania, leniwe lato, cisza, spokój. Wyrafinowane potrawy, intrygujące przepisy, lekkie wino. Wydawałoby się, że zapowiada się sielanka... Nic bardziej mylnego. On - zblazowany i z dystansem (jak na Brytyjczyka przystało), ona - szalona dziewczyna ze wschodu. Dwa światy, które nie miały prawa się spotkać. Jednak w wyniku drobnego oszustwa ze strony agenta nieruchomości znany z ciętego języka ghostwriter zostaje uwięziony w sąsiedztwie hałaśliwej kompozytorki. To, co z tego spotkania wynikło, brytyjski ""The Guardian"" określił jako ""zabawny przepis na katastrofę"". Tajemnica tej receptury to ironiczny ton, przewrotny humor i... likier Fernet Branca w dowolnych ilościach. Każdego, kto nie doda tego przezabawnego divertimenta do swojej listy wakacyjnych lektur, należałoby zmusić do spożycia niezrównanego Kosmicznego Placka Geralda! Michael Dibdin, ""Guardian""
Żadna fikcja nie jest tak wciągająca, jak dobrze opowiedziane własne życie.
Oscar Lewis - amerykański antropolog, badacz życia mieszkańców meksykańskich dzielnic nędzy, w Dzieciach Sáncheza, swoim najważniejszym dziele, dokonał genialnego, aczkolwiek prostego zabiegu. Oddał głos członkom ubogiej meksykańskiej rodziny Sánchezów: nestorowi rodu, Jesúsowi, i czwórce jego dorosłych dzieci. Każdy z nich własnymi słowami opowiada dzieje swojego życia, które składają się na przejmujący i autentyczny portret rodziny. Dzięki temu Oscar Lewis pokazał, że prawdziwa opowieść wykluczonych i pomijanych może mieć w sobie siłę, której może jej pozazdrościć najlepsza fikcja.
Wyrosła z naukowych założeń książka Lewisa jest wybitnym dziełem literackim, światowym bestsellerem, przełożonym w 1978 roku na język filmu. Ścieżka dźwiękowa Chucka Mangione do filmu "Dzieci Sáncheza" to dziś klasyka. Niniejsze wydanie ukazuje się dokładnie pięćdziesiąt lat po pierwszej publikacji w Stanach Zjednoczonych. Jedyne polskie wydanie ukazało się w 1964 roku. Specjalnie do niniejszej edycji posłowie napisał prof. Michał Głowiński.
Życie biednych z pewnością nie jest nudne. Zawarte w tej książce opowieści odsłaniają przed nami cały świat przemocy i śmierci, cierpienia i niedostatku, niewierności i rozbitych domów, przestępczości, zepsucia i brutalnych aktów policji, a także wzajemnego okrucieństwa tych ludzi wobec siebie. Ale jednocześnie jest w tej historii siła uczucia i ludzka serdeczność, mocne poczucie własnej indywidualności, zdolność cieszenia się i nadzieja na lepsze życie, pragnienie zrozumienia i ciepła, gotowość dzielenia się tą skromną cząstką, jaka tym ludziom przypadła, i odwaga stawiania czoła wielu nierozwiązalnym problemom. (ZE WSTĘPU AUTORA)
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?