"Opowieści Wasyla Sybiraka i innych kotów" to niezwykła, ciepła książka, która zachwyci zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Stanowi ona zbiór historyjek, często nawiązujących do doskonale znanych nam klasycznych baśni, ukazanych z perspektywy kotów, wędrujących po różnych bajkach, snach i pomagających swoim przyjaciołom. Znajdziecie tu wszystko, czego wymaga się od lektur dziecięcych, lekki i przystępny język, ciekawe ilustracje, wartościowe lekcje, a także fantastyczną rozrywkę. Nie zabraknie również genialnego humoru, przeznaczonego wyłącznie dla rodziców, jaki zapewni im niezwykłą odskocznię, zapomnienie i relaks. Gwarantuję, iż ta urzekająca pozycja skradnie serce wszystkich członków Waszej rodziny!
Anna Rydzewska
(Z fascynacją o książkach – blog)
"W kolejnej powieści Magdalena Ludwiczak jest jak zawsze blisko kobiecej duszy, pełnej ran, obaw i pragnień. Ale "Ten z naprzeciwka" to również historia mężczyzny, który zmaga się z dawnymi traumami i urazami. Dwie osoby, dwie różne historie, dwie poranione dusze, łączy je tylko wspólny widok z okna. A może jednak coś więcej...Zapraszam do lektury tej poruszającej powieści" - Zaczytanadosamegorana1.blogspot.com
Trzy nowelki Grażyny Kałowskiej śmiało i odważnie odsłaniają współczesne bolączki Polaków. Sieci biznesowe, korupcja, czy powrót do systemu monarszego. Nic tu nie jest jednoznaczne, zaś każda opowiastka w zaskakujący sposób ukazuje ludzką naiwność, żądzę pieniądza, czy pełną kastę władzy, byleby tylko mieć nad wszystkim kontrolę i wgląd w każdą dziedzinę życia.
Stare przysłowie mówi, że „pies to najlepszy przyjaciel człowieka”. Mądre i poparte konkretami. Ewa Woźniak-Ostrowski stworzyła ciepłą i poruszającą opowieść, której bohaterką jest Jej suczka Nellka
Kiedy współcześnie sztuka pisania listów wypierana przez medialne środki urasta do rangi wyjątkowości, Ryszard Wojnowicz przypomina nam o tym, co dawniej było czymś najnormalniejszym. Piękna powieść o dojrzałej miłości. Narrator z perspektywy parkowej ławki maluje przed nami obrazy metaforą, przemycając wiele życiowych mądrości i skłaniając do głębszej refleksji. Ciepła, sugestywna, wzbudzająca wiele pozytywnych emocji. Szczerze polecam!
Agnieszka Krizel (Recenzje Agi)
Poszukiwanie odpowiedzi na pytania o warunki życia, kondycję biologiczną i wygląd naszych przodków coraz częściej wykracza poza obszar analiz jednej dziedziny wiedzy. Książka Budowa fizyczna człowieka na ziemiach polskich wczoraj i dziś jest owocem takiej właśnie interdyscyplinarnej współpracy uczonych: nie tylko historyków, ale także antropologów (fizycznych), biologów ewolucyjnych, archeologów i demografów.
Zbiór otwiera artykuł dotyczący zmian w budowie ciała ludności Polski, ich przyczyn oraz możliwości traktowania jako miary rozwoju gospodarczego i warunków bytowych w naszym kraju. Kolejne teksty przedstawiają biologiczny standard życia ludności miejskiej, wiejskiej i różnych grup ludności żydowskiej. Jest tu miejsce na opis tragicznych następstw I wojny światowej dla mieszkańców polskiej wsi, rabowanej przez rozmaite armie i niedożywionej. Ale i na wyniki badań przeprowadzonych na podstawie rejestrów poborowych z Warszawy mówiące o tym, jak znaczny postęp w poziomie życia nastąpił w tym mieście w ostatniej ćwierci XIX i na początku XX wieku. Druga część zbioru została poświęcona zastosowaniu technik antropologicznych w badaniach pradziejowych i współczesnych. Omówiono tu takie zagadnienia, jak wyznaczniki stresu fizjologicznego na materiale szkieletowym, związki między dietą a statusem społecznym ludności we wczesnośredniowiecznej Polsce dające się określić na postawie izotopów trwałych kolagenu kostnego czy relacja między ewolucją mózgu a sprawnością psychomotoryczną oraz budową ciała wynikająca z ankietowych badań żywieniowych. Z artykułów zamieszczonych w tej części publikacji dowiemy się na przykład, o czym świadczy nasilona próchnica stwierdzona u średniowiecznych mieszczan pochowanych w kościele św. Elżbiety we Wrocławiu, dlaczego w szczątkach cystersów występują skostnienia przyczepów mięśniowych oraz co w naszym pożywieniu wpływa na refleks.
Zaletą książki jest wielość ujęć i prezentacja bogatego instrumentarium badawczego. Rezultaty prac pozahistorycznych pozwalają lepiej zrozumieć mechanizmy dostosowania człowieka do środowiska – co dotyczy i przeszłości, i teraźniejszości.
„Wcale mi nie zależy” Miry Białkowskiej to autentyczna powieść o prawdziwym życiu. Jego wielobarwności, przyziemności, smutkach i radościach. Wesoła, momentami skoczna, ale też refleksyjna i nietypowa opowieść o nieskrywanych uczuciach oraz o tym, że na miłość nigdy nie jest za późno. Można się pośmiać i powzruszać. Mira autentycznie pisze o życiu, nie zacierając przy tym jego śladów, skrzętnie obdarzając swoje bohaterki swoimi talentami. Zazdroszczę im charyzmy, przebojowości, one chłoną życie niczym gąbka, a swoją aktywnością zawstydzają niejednego młodego człowieka. Mira w znakomitej formie literackiej".
Recenzje Agi
W burzliwych czasach religia pomaga utrzymać tożsamość narodu, stoi na straży postaw moralnych i pomaga w przetrwaniu. Gorzej, gdy zostaje wykorzystana jako narzędzie walki politycznej. „Bez wytchnienia” nie jest książką negującą religię, przeciwnie, pokazuje jak bardzo w ludziach zakorzeniona jest potrzeba wiary, posiadania solidnej podstawy, na której można oprzeć swój światopogląd.
To książka przeciwko fanatyzmowi, ekstremizmowi i zaślepieniu ideologią, którą dorabiają rządne władzy organizacje. Opowiada o młodych ludziach, którzy walczą o nieosiągalne, poruszają tabu, a ich opór i determinacja, obywatelskie nieposłuszeństwo, walka o ideały – pomimo beznadziejnej sytuacji – wytyczają kierunek działania w batalii z bezdusznym systemem. Siła solidarności kilku osób pokazuje, że jednostki spełniają nieraz bardzo ważną rolę i stają się podwaliną nowej rzeczywistości.
Adam jest taką właśnie osobą. Ma dopiero 15 lat, ale nie zgadza się z otaczającą go rzeczywistością. Nie chce stawać przeciwko rodzinie, ale nie godzi się na fałsz i obłudę reprezentowaną przez kierującą państwem Radę. Czy uda mu się wpłynąć na bieg historii, a jednocześnie nie zatracić siebie?
Głowa rodziny, stanowczy i zimny profesor Rafalski, umiera w niewyjaśnionych okolicznościach. Daje to początek śledztwu, w którym na jaw wychodzą rodzinne brudy, tak usilnie skrywane przed resztą świata. Kolejne intrygi, zdrady, oraz morderstwa komplikują sprawę i wprowadzają nowych podejrzanych. Poboczne wątki – przemoc w rodzinie, intymna relacja między jedną z podejrzanych a detektywem, romans żony zmarłego – powodują, że historia staje się coraz bardziej zagmatwana i zaskakująca. Szybka akcja wprowadza nas w śledztwo prokuratora, a ciągłe jej zwroty powodują, że nie jesteśmy w stanie sami odgadnąć kto zabił! Zwłaszcza, gdy każdy podejrzany ma motyw.
Czy morderca zostanie złapany? Czy winny jest tylko jeden, a może cała rodzina brała w tym udział. Czy dostaną to na co zasłużyli?
Katarzyna Janus przygotowała dla czytelnika sporą dawkę emocji i wrażeń, nie szczędząc mu łez i radości: ciekawie uplecioną fabułę, nietuzinkowych bohaterów oraz przestrzeń na snucie własnych domysłów i przypuszczeń. I nie stawia łatwych i prostych rozwiązań. Targa uczuciami bohaterów, nie osadza zbyt długo w jednym miejscu. Niektóre sceny przypominają te z dobrych filmów sensacyjnych: z zazdrosną kobietą w tle, urażoną męską dumą i honorem, elektryzującą intrygą, podsycaną fałszywymi oskarżeniami, w konsekwencji prowadzącymi do licznych niedomówień.
W tej powieści dużo się dzieje, jak to w życiu. Czy każdy z bohaterów w gmatwaninie zdarzeń odnajdzie swoją drogę, swoje szczęście? I komu pisane będzie: życie za życie?
Wzruszyłam się i liczę, że będzie ciąg dalszy tej opowieści! Polecam!
Agnieszka Krizel (Recenzje Agi)
„Życie podzielone jest na etapy. Wszystko ma swój czas”
/DJ Wika/
Anita – starsza pani z piórkiem we włosach, pomagająca wszystkim dookoła, ciesząca się życiem, które w każdej chwili może jej powiedzieć: Żegnaj. Młoda duchem i pełna energii pomimo upływu lat i mimo trosk, jakie przypadły jej w udziale. Kochana, jedyna, wyjątkowa! Jednocześnie irytująca i tajemnicza. Anita – perła w morzu ludzi.
Mojej kochanej wariatce brakowało jedynie konia i małpki do noszenia na ramieniu. Absolutnie nie była zainteresowana tym, czy na nogach ma skarpety należące do tej samej pary. Jedzenie zaczynała nie z brzegu talerza, ale od miejsca, w którym danie wydawało jej się najbardziej smakowite. Dziwiła się ludziom, którzy mówili, że wieczorem nie mogą pić kawy, bo nie zasną. Ona wychylała dwie filiżanki brązowego napoju i wytarłszy usta rękawem, wskakiwała do łóżka. Twierdziła, że zasypia natychmiast, bez względu na godzinę. W Wielkanoc jadała pierniki, w Boże Narodzenie jajka, albo cokolwiek innego, co akurat dobry los zesłał za sprawą dobrych ludzi.
Losy bohaterów rozgrywają się w otoczeniu przyrody, w pięknym miejscu jakim są Kurpie Zielone. Ich problemy, miłości, smutki i radości osadzone są realiach lat osiemdziesiątych minionego stulecia, ale wydarzyć się mogły i dziś. Główną bohaterkę poznajemy jako młodą dziewczynę, próbującą się wyrwać ze wsi, na której nie widzi dla siebie przyszłości. Towarzysząc jej burzliwym losom, doznajemy rozterek jak w prawdziwym życiu. Niesamowicie sprawnie poprowadzona akcja, barwne postacie i zagmatwane losy bohaterów sprawiają, że powieść czyta się jednym tchem. Zaskakujące zakończenie wynagradza wszystkie łzy jakie popłynąć mogą w trakcie lektury.
Książka Grażyny Kałowskiej świadomie wystylizowana jest na kronikę, zgodnie z regułami gatunku, który nie stroni od elementów fantastyki. Stad obecność Św. Rocha – kronikarza i opiekuna psów, dziewczynki na bagnach, będącej ułudą, tęsknotą za lepszym życiem, a może złem zabłąkanym między jawą a snem oraz wielkich, różowych szczurów czekających na czyjąś zgubę.
Dwa pierwsze teksty dobitnie unaoczniają okrucieństwo wobec zwierząt, jakiego ludzie dopuszczają się z niewiadomych przyczyn. Zwierzęta tego nie rozumieją, cały czas poszukują poczucia bezpieczeństwa, kogoś, komu mogłyby służyć i kogo mogłyby kochać bezgranicznie. Tylko bohater trzeciego tekstu ma szczęśliwe życie, ale to dlatego, że właścicielka bardzo się o to starała.
Ta piękna opowieść o psiej doli nadaje się zarówno dla osób dorosłych jak i dla starszych dzieci, które z jego pomocą mogą uczyć się empatii do świata zwierząt, ale również – relacji między sobą.
Przypadkowa jazda sprawia, że bohater dostrzega w jeździectwie i koniach swoją pasję, odskocznię od napiętego grafiku codziennych obowiązków. Ta prawdziwa i szczera opowieść wzrusza, ale też daje nam do zrozumienia, że konie to przede wszystkim radość, siła, odwaga, ale też partner i towarzysz galopującej z nami wespół wolności. Jak wielka jest siła miłości do koni, od których moglibyśmy się uczyć cierpliwości, mądrości, gracji i empatii do wszelkich istot żywych.
Lektura tej książki, to jak przejażdżka bardzo dobrym autem po amerykańskich szosach. Szybka i przyjemna. Zaskakująca błyskawicznymi zwrotami akcji i nietuzinkowym zakończeniem. Bez obawy można dla niej zrezygnować z obejrzenia kolejnego odcinkach Kryminalnych zagadek CSI.
(...) Głośny pisk opon i donośny huk, który nastąpił zaraz po nim, przerwały Jake`owi seans filmowy. Zerwał się na równe nogi i doskoczył do okna. Na ulicy przy jego podjeździe, stał krzywo zaparkowany samochód. Dwa kubły na śmieci leżały parę metrów dalej od miejsca, w którym je postawił. Worki ze śmieciami walały się po całej jezdni.
Zbiegł na dół, założył buty i wyskoczył na zewnątrz. Podbiegł do auta i otworzył drzwi od strony kierowcy. Nicole siedziała zgięta, z głową nieruchomo opartą na kierownicy.
Chwycił ją mocno za ramiona, odsunął od siebie i spojrzał jej w twarz.
- Co zrobiłaś? - spytał potrząsając nią lekko.
- Zabiłam go... - wyszeptała (...)
"Tajemnica błękitnej alkowy" to historia bardzo klimatyczna jak stare domy, które skrywają przeróżne sekrety. Autorka stworzyła fabułę opartą na prawdziwych wydarzeniach sprzed ćwierć wieku. Napotkany gdzieś po drodze opuszczony, stary dom stał się inspiracją do powieści owianej magią minionych lat. Takie domy kryją wiele tajemnic, dobre bądź złe wspomnienia, przeżycia zaklęte w datach, przedmioty i meble, będące milczącymi świadkami zdarzeń oraz pamiętniki w pustych szufladach.
Dwóch braci, dwie rodziny, jeden przypadek. Paweł z Anią i Piotr z Renią, dwa małżeństwa, różne światopoglądy. Popsuty samochód zmusza ich do spędzania nocy w podupadłym, opuszczonym dworku. Tu znajdują pamiętnik i, wertując jego karty, ruszają śladami historii mieszkanki domu. Odkrywają mroczne tajemnice, a jego bohaterka Lila, wkrada się w ich życie, stając się niemal członkiem rodziny. Pamiętnik przepełniony tęsknotą, bólem i samotnością; lękiem przed światem, ale przede wszystkim zbrodnią, o której nikt oprócz mordercy dotychczas nie miał pojęcia.
Jaką prawdę skrywają pożółkłe kartki sekretnika sprzed wielu lat?
Sprawdźcie sami!
Ja jestem absolutnie zafascynowana i polecam całym sercem!
Agnieszka Krizel
Z ogromną radością oddaję w Państwa ręce część II książki Teatrzyki i bajeczki na radości i smuteczki. Po temacie Zdrowia i dobrego wychowania w cz. I przyszedł czas na Uczucia i emocje. Książka została utrzymana w poprzedniej konwencji. Dwa bloki tematyczne z bajkami. Po nich znajdziemy zagadki, które mają na celu utrwalanie treści, kartę graficzną oraz inscenizację. Formuła książki została zaplanowana tak, aby jej kontakt z dzieckiem przebiegał pod kontrolą wychowawcy, nauczyciela, bądź rodzica.
Z tej serii planuje w przyszłości wydać jeszcze III część.
Beata Barbara Jadach
Celia i Enzo to małżeństwo ze sporym stażem. Wiele w swoim życiu przeszli. Długo starali się o potomstwo, aż wreszcie los się do nich uśmiechnął. Gdy ich córeczka ma już 7 lat, jest śliczna i zdrowa, a w rodzinie zapanował względny spokój, postanawiają udać się do Fatimy, aby podziękować za dar potomstwa swojej powierniczce - Matce Boskiej Fatimskiej, w ręce której od początku powierzyli swój los.
Wieczór przed wyjazdem pragną uczcić kolacją w ulubionej restauracji. Niestety nie cieszą się długo pięknym wieczorem, bowiem w Paryżu dochodzi do ataków terrorystycznych. Zamachowcy ostrzeliwują m. in. restaurację, w której stołuje się rodzina.
Kto przeżyje atak? Kto ucierpi najbardziej? Jak poradzić sobie z tragedią rozbijającą znienacka szczęśliwą dotąd rodzinę? Czy ból po stracie najbliższych nie przyćmi zdrowego rozsądku? Jak bardzo tak traumatyczne przeżycia mogą wpłynąć na możliwość pojmowania dobra i zła?
Książka ukazuje losy wymyślonej przez autorkę francuskiej rodziny Laboux, wpisane w wydarzenia, które miały miejsce w Paryżu 13 listopada 2015. Jednak ta opowieść mogłaby dotyczyć każdego z nas.
Anna to piękna pani mecenas, której życie nie szczędziło goryczy. Osierocona w wypadku samochodowym, trafia pod opiekę wujostwa. Molestowana, musi szybko dorosnąć, by móc wyrwać się z toksycznej rodziny. Nad jej życiem ktoś jednak czuwa. Oschły i zasadniczy mecenas Tomasz, przyjaciel zmarłego ojca, sprawia, że Anna kończy studia prawnicze, po których może podjąć prace w jego kancelarii. Wydawałoby się, że oprócz męża u boku nie potrzeba jej wiele do szczęścia. Na ślubie przyjaciół Anna poznaje przystojnego i tajemniczego Kacpra. Ujęta jego czułością zakochuje się.
Pewnego dnia otrzymuje tajemniczą kopertę ze zdjęciami. Ktoś ją śledzi. Tylko po co?
To bardzo sprawnie i sugestywnie opowiedziana historia, która przydarzyć by się mogła każdemu z nas. Niezwykle prawdziwa w swej wymowie fabuła powieści od pierwszych stron wciąga wartką akcją, ciekawie poprowadzonymi wątkami tajemniczych zaginięć młodych dziewczyn, oraz żywymi dialogami. Główna jej bohaterka jest kobietą z krwi i kości, pokaleczoną przez los, cichą ale nieugiętą. Nieopatrznie szukającą szczęścia w ramionach mężczyzny, który wcale nie jest tym za kogo się podaje.
Czy wreszcie da radę odciąć się od przeszłości, która kładzie się szerokim cieniem na jej dotychczasowym życiu i relacjach z mężczyznami? Czy Anna zazna wewnętrznego spokoju? Czy odnajdzie wreszcie szczęście? Kim jest Karol, a kim okaże się Kacper?
Odpowiedzi znajdziecie w tej niezwykle poruszającej powieści.
Łącznikiem trzech części powieści są bohaterowie i miejsca wydarzeń: małe pomorskie miasteczko w Polsce i Gelsnkirchen w Niemczech, w Zagłębiu Ruhry. Główna bohaterka, Renata, wyjeżdża do pracy jako opiekunka osób starszych.
Jedzie w ciemno z nadzieją, że wytrzyma 2 umowne miesiące. Życie, jak to zwykle bywa, pisze jednak spontaniczne scenariusze, podsuwa ludzi i uczucia, których nie można się było spodziewać.
Bunt dziewczyny, związany z nieplanowanymi wydarzeniami, wyzwala w niej sporo nieprzewidywalnych emocji i decyzji, które niekiedy zaskakują nawet ją samą.
Być może zaskoczą też Czytelników.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?