Światowy poradnikowy bestseller! Jaki jest twój cel? Czy kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie, czy masz jakiś szczególny talent? A jeśli tak, to co nim jest? Czy kiedykolwiek czułeś, że nie jesteś wyjątkowy, bo nie masz żadnego talentu? Tony Estruch wraz z multidyscyplinarnym zespołem ekspertów przez dziesięć lat prowadził badania nad ludzkim talentem. Teraz przedstawia rewolucyjną teorię dotyczącą geniotypów – narzędzi do samopoznania wyznaczających nową erę w świecie rozwoju osobistego. Kluczem do dokonania wielkich rzeczy w życiu jest miłość do tego, co robimy. W tym celu trzeba się dowiedzieć, co jest naszą pasją i rozpoznać swój geniusz. Nikt nie jest dobry we wszystkim, ale każdy z nas jest genialny w jakiejś dziedzinie. Wszyscy posiadamy szczególny dar, dzięki któremu jesteśmy wyjątkowi. Ta książka pomoże ci rozwijać to, co jest w tobie niezwykłe. Jeśli chcesz wyzwolić własny talent i ofiarować go światu, najpierw musisz wiedzieć, na czym polega twój geniusz. To zaś oznacza, że powinieneś poznać swój geniotyp. Ta książka dzięki licznym praktycznym przykładom, anegdotom i testom diagnostycznym przedstawia wszystkie narzędzia, by tego dokonać. Wskaże kierunek pozwalający w pełni rozwijać umiejętności i osiągać cele osobiste i zawodowe, a także lepiej zrozumieć członków rodziny, przyjaciół oraz współpracowników. Tony Estruch w prosty, bezpośredni i inspirujący sposób pokazuje, że nie musimy robić niczego szczególnego, żeby stać się geniuszem – wystarczy odkryć i pielęgnować to, kim już jesteśmy.
Drugi tom z serii Plantageneci obejmuje długi okres panowania Henryka III (1216-1272). Thomas B. Costain, wykorzystując owoce długoletnich badań i swoje umiejętności powieściopisarskie, ponownie udowadnia, że lektura książki historycznej opartej na faktach może być doskonałą rozrywką.W okresie, który obejmuje niniejszy tom, Anglia podjęła wędrówkę ku wolności , ustanawiając zasady rządów demokratycznych, które później zostały przyjęte przez cały świat. Angielscy uczestnicy krucjat przywieźli ze sobą do kraju pierwsze narzędzia, które pozwoliły całkowicie odmienić życie jego mieszkańców: zagraniczne książki, leki, mapy Wschodu i przyprawy, ale zarazem nowe heretyckie doktryny czy nawet nowe choroby. Choć wojny toczyły się tak samo jak wcześniej, a ignorancja nadal władała umysłami ludzi, to stulecie przyniosło im przebudzenie, które miało pchnąć ich ku spektakularnym postępom w dziedzinie sztuki, nauki, filozofii i teologii.Jak zawsze w książkach Costaina, dzieje tej świetnej epoki poznajemy za pośrednictwem bogatej galerii postaci, zarówno wielkich, jak i mało znaczących. Znajdujemy tam między innymi obrazowe opisy słabego i wahającego się monarchy Henryka III oraz jego pięknej żony Eleonory Prowansalskiej, która stała się najbardziej znienawidzoną królową Anglii. Spotykamy sławnego męża stanu i żołnierza Szymona de Montfort, którego osobista waśń z rodem królewskim przyniosła wojnę domową; odważnego duchownego Roberta Grosseteste'a, który ukazał swoim uczniom pierwsze przebłyski prawdy naukowej; Rogera Bacona, fascynującego, zagadkowego uczonego o wielkim umyśle, który opracował zasady badań i eksperymentów, kładąc podwaliny pod naukowy postęp.Thomas B. Costain pragnął przedstawić historię Anglii jako barwną i łatwą w odbiorze opowieść skupiającą się na ludziach. We Wspaniałym stuleciu, podobnie jak w Rodzie zdobywców, udało mu się w zachwycający sposób oddać dramatyzm i widowiskowość jednej z najważniejszych epok w dziejach tego kraju.Thomas Bertram Costain (1885-1965) urodził się w Kanadzie, ale w 1920 roku uzyskał obywatelstwo Stanów Zjednoczonych. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz i redaktor w gazetach kanadyjskich i amerykańskich. Przygodę z twórczością literacką rozpoczął dość późno, bo w wieku 57 lat, jednak to właśnie ona przyniosła mu największą sławę. Napisał wiele książek historycznych, w tym przede wszystkim cykl biograficzny poświęcony dynastii Plantagenetów, opublikowany jako Pageant of England (znany też pod tytułem The Plantagenets) . Seria powstała w latach 1949-1962 i złożona jest z czterech tomów. Pierwszy ukazał się w Wydawnictwie Bez Fikcji pod tytułem Ród zdobywców. Oprócz literatury faktu Costain napisał sporo powieści historycznych. Do najpopularniejszych należą romans For My Great Folly (1942) oraz powieści przygodowe The Black Rose (1945) i Silver Chalice (1952; w Polsce opublikowana jako Srebrny Kielich). Dwie ostatnie w związku z sukcesem wydawniczym zostały sfilmowane.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
,,Wierzcie mi, dzieciaki wiedzą o internecie więcej niż ich rodzice kiedykolwiek się dowiedzą. Jeśli chcecie sprawić, aby wasze dzieci były bezpieczniejsze, a równocześnie być po tej samej stronie co one, przeczytajcie tę książkę"".John Walsh, współzałożyciel Narodowego Centrum do Spraw Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych, prowadzący America's Most WantedJak wychowywać dziecko we współczesnym świecie, kiedy już kilkulatkowie mają dostęp do smartfonów? Jak chronić swoje dziecko przed tym, co znajduje się w sieci i jednocześnie skorzystać z możliwości, jakie oferuje wirtualny świat? Do świata smartfonów wkraczają coraz młodsze dzieci i to w okresie największych zmian rozwojowych. Popełnianie błędów to naturalny i potrzebny element dorastania. Jak rodzice mogą pomóc swoim dzieciom i wesprzeć je, kiedy social media mają zdolność potęgowania tych błędów i ich konsekwencji? Zamiast martwić się i wyobrażać sobie najgorsze scenariusze, dzięki tej książce rodzice otrzymują szerszy kontekst tego, czym dla dzieci jest wirtualny świat. Autorka, bazując na wnikliwych wywiadach z nauczycielami, psychologami oraz samymi dziećmi, oferuje praktyczne porady nie tylko na temat sposobów, jak rodzice mogą pomóc, by dzieci uniknęły pułapek współczesnej wirtualnej rzeczywistości, ale również rzetelnie przedstawia, jak dostrzec zalety tego, że dzieci wychowują się z telefonami w rękach.Autorką książki jest ekspertka ds. zdrowia publicznego, która prowadzi również popularnego bloga Rants from Mommyland. RECENZJE ,,To podręcznik, którego każdy rodzic potrzebuje od zaraz! Wychowanie dzieci i nastolatków w erze smartfonów może przerażać, więc dobrze, że mamy Juliannę Miner po swojej stronie"".Jen Mann, autorka bestsellera People I Want to Punch in the Throat,,Niezwykle rzetelne źródło wiedzy, którą powinien posiadać każdy rodzic poszukujący wiarygodnych i zrozumiałych informacji na temat zagrożeń w sieci, na jakie narażone są dzieci. Informacje znajdujące się w tej książce pomogą im ocenić ryzyko i równocześnie udzielą wskazówek, jak nie podejmować decyzji wynikających wyłącznie z obaw i strachu"".John F. Clark, prezes i główny dyrektor Narodowego Centrum do Spraw Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych ,,Julianna Miner wykorzystała najlepsze z istniejących danych: zdrowy rozsądek i wspaniały talent, żeby wytłumaczyć wszystkie poruszane w książce kwestie. Podejście Miner jest niezmiernie pomocne"".dr W. Keith Campbell, współautor The Narcissism Epidemic i wykładowca psychologii na Uniwersytecie Georgii,,Julianna Miner w tej pełnej humoru i empatii książce przekonuje zatroskanych rodziców, że poruszanie się w sieci razem ze swoimi dziećmi nie jest tak straszne, jak mogliby przypuszczać"".Jill Smokler, autorka Confessions of a Scary Mommy, bestsellera z listy ,,New York Timesa"". Opis pochodzi od wydawcy.
Ścigając Księżyc: naród, politycy i obietnica, która przeniosła USA w erę kosmicznąJFK podjął się historycznego zadania wysłania ludzi na Księżyc. Oto opowieść o wizjonerach, którzy pół wieku temu pomogli urzeczywistnić jego wizję. Książka towarzyszy filmowi stacji PBS pt. American Experience. Pisarz i producent Robert Stone (wg ,,Entertainment Weekly"" ,,jeden z naszych najważniejszych dokumentalistów"") przedstawia te istotne postaci w wymiarze głębszym niż produkcja PBS i błyskotliwie kreśli ich życiorysy. W 1961 roku prezydent John F. Kennedy przedstawił wart 20 mld dolarów plan lądowania człowieka na Księżycu jeszcze przed końcem dekady. Ścigając Księżyc, opierając się na relacjach świadków oraz niedawno odkrytych materiałach archiwalnych, po raz pierwszy ujawnia nieznane opowieści o fascynujących osobach, których twórcza, wieloletnia praca doprowadziła do pamiętnego osiągnięcia USA. Lądowanie na Księżycu, którego 50. rocznicę będziemy niedługo obchodzić, to nie tylko opowieść o inżynierach i astronautach; wyrosło z marzeń autorów science fiction, filmowców, geniuszy militarnych i wykraczających poza system naukowców. Należeli do nich:o Arthur C. Clarke, pisarz science fiction który zainspirował wielu spośród najważniejszych uczestników wyścigu na Księżyc. Mając 20 lat, napisał studium, dzięki któremu USA pokonały ZSRR w jednej z dziedzin kosmonautyki: komunikacji satelitarnej.o Wernher von Braun, w czasie II wojny światowej nazistowski geniusz militarny i kierownik hitlerowskiego programu broni rakietowych. Pracował dla armii USA nad pociskami balistycznymi, a później dla NASA, gdzie nadzorował powstanie rakiety nośnej Saturn V. o Frank Borman, astronauta i dowódca pierwszej wyprawy, która okrążyła Księżyc; jego zdecydowane oświadczenie przed Kongresem w 1967 roku ostatecznie uratowało program księżycowy przed kasacją.o Poppy Northcutt, młoda matematyczka, pierwsza kobieta pracująca w centrum kontroli lotów. Pozycja medialna, wyjątkowa w zdominowanym przez mężczyzn świecie, pozwoliła jej walczyć o równouprawnienie kobiet oraz mniejszości społecznych.o Edward Dwight, czarnoskóry astronauta, przyjęty dzięki naleganiu Białego Domu, popierającego prawa obywatelskie, co nie wszystkim przypadło do gustu.Ścigając Księżyc przedstawia losy tych głównych postaci na tle politycznym, społecznym i kulturowym, wykorzystując nietuzinkowe fotografie. Książka skupia się na nauce oraz historii, a co najważniejsze, na nadzwyczajnych osobach, które doprowadziły do niewątpliwie najważniejszego osiągnięcia ludzkości w XX wieku. RecenzjeŚcigając Księżyc to dzieło bogate, barwne i głęboko ludzkie, samodzielny thriller, uzupełniający serię American Experience PBS, mówiącą o programie księżycowym. Richard Rhodes, zdobywca nagrody Pulitzera i National Book Award, autor Energy: A Human History Ścigając Księżyc powstało jako książka towarzysząca filmowi dokumentalnemu, zawiera jednak tyle ciekawie podanych informacji, że może łatwo stanowić samodzielną historię o kosmicznym wyścigu. Stone i Andres uchwycili nie tylko zimnowojenną rywalizację i zamęt tego okresu, lecz także jego zaraźliwy optymizm. Joseph Kanon, autor The Good German, bestsellera z listy ,,New York Times"" Ścigając Księżyc to nie tylko opowieść o lądowaniu Amerykanów, lecz błyskotliwe, obiektywne przedstawienie kryjącej się za tym polityki, techniki oraz ambicji. Edward Jay Epstein, autor How America Lost Its Secrets Było to jedno z najbardziej zdumiewających osiągnięć w historii ludzkości, a teraz otrzymujemy wartą go książkę. Ścigając Księżyc przedstawia nam okres od pierwszych marzeń o rakietach do słynnego programu Apollo; to wielka, epicka opowieść o odkrywaniu - pełna dramatyzmu, szczegółów oraz postaci o wielkich aspiracjach, które dotarły do granic swych możliwości. Książka ta ukazuje najlepsze chwile ludzkości w XX wieku, gdy zapał i profesjonalizm (publiczny i nieoficjalny) pozwalały nam osiągnąć niemożliwe. William Martin, autor bestsellerów z listy ,,New York Times"": Cape Cod i Bound for Gold Jeśli myślisz, że wiesz wszystko, co istotne, na temat lądowań na Księżycu, mylisz się. Robert Stone i Alan Andres przedstawiają błyskotliwe historie większego i mniejszego kalibru. To bardzo pożądany wkład w dokumentację prób osiągnięcia Księżyca od początków XX wieku, gdy zaczęto poważnie myśleć o kosmosie, do refleksji nad znaczeniem programu Apollo. Roger D. Launius, były główny historyk NASA, autor The Smithsonian History of Space Exploration O autorach Robert Stone jest filmowcem dokumentalistą, nominowanym do Oscara i Emmy. Jego postać i dzieła przedstawiano między innymi w ,,The New York Times"", ,,The New Yorker"" i ,,Entertainment Weekly"".Alan Andres ma 30-letnie doświadczenie w wydawaniu książek dla masowego czytelnika, kierował też niewielkim wydawnictwem magazynów. Konsultant produkcji i prowadzący dokumentację dla Chasing the Moon sieci PBS.
Wszyscy przez to przechodzimy zapętleni w ciągłych wątpliwościach co, jeśli?. Niezdolni do podjęcia decyzji, sparaliżowani przez strach, że dokonamy złego wyboru. Nikt nie chce żyć, bez przerwy się zamartwiając i nie mogąc zdecydować na konkretne działanie w obawie przed konsekwencjami. Jednak wydaje się, że trudno tego uniknąć, że taka jest nasza natura i nie można tego zmienić.Ale czy na pewno?Anne Bogel przekazuje nam coś zupełnie przeciwnego jesteśmy w stanie przezwyciężyć negatywne i męczące myśli, pojawiające się w kółko w naszych głowach. Możemy zastąpić je pozytywami, które będą źródłem spokoju oraz radości i wniosą w nasze życie szczęście. W tej książce znajdziesz gotowe rozwiązania i podpowiedzi, jak to zrobić, a to z pewnością wpłynie na jakość twojego życia. Będziesz mógł/mogła odpowiedzieć sobie na pytania, zarówno te mniej istotne: Czy powinnam kupić te kwiaty?, jak i niezwykle ważne: Dokąd zmierza moje życie?. Ta książka to coś więcej niż poradnik, jak podejmować dobre decyzje. Anne Bogel przedstawia solidny plan, jak bez nadmiernego wysiłku dokonywać odpowiednich wyborów, które sprawią, że skupisz się wyłącznie na rzeczach mających w życiu znaczenie.
Jak oszukujemy siebie, żeby oszukać innych?Jesteśmy ssakami, a ssaki są istotami społecznymi. Nasze mózgi zostały zaprogramowane w taki sposób, aby nie tylko polować i gromadzić pożywienie, lecz także dominować, również społecznie. Często odbywa się to za pomocą oszukiwania innych lub siebie. Jednakże, choć jesteśmy skupionymi na sobie intrygantami, korzyść przynosi nam to, że udajemy, iż tak nie jest. Im mniej wiemyo naszych ukrytych motywach, tym lepiej, i dlatego nie lubimy rozmawiać czy nawet myśleć o tym, jak bardzo jesteśmy samolubni. To jest właśnie zjawisko słoniaw głowie. A ponieważ jest ono dla nas nieprzyjemne, robimy z niego temat tabu, zamiast zastanowić się nad naszą naturą i zdać sobie sprawę z przyczyn naszego zachowania.Celem tej książki jest skonfrontowanie tych ukrytych motywów, namierzenie ciemnych, niezbadanych zakątków naszej psychiki i rzucenie na nie światła. Kiedy już to się stanie, będziemy mogli popracować nad lepszym zrozumieniem samych siebie: Dlaczego się śmiejemy? Dlaczego chwalimy się podróżami? Dlaczego wolimy mówić, niż słuchać?
Pierwsze udane wejście na Mount Everest sir Edmunda Hillary'ego i jego szerpijskiego towarzysza Tenzinga Norgaya w 1953 roku jest dobrze znanym faktem. Natomiast wiele osób nie zna niesamowitych historii innych śmiałków, którzy próbowali zmierzyć się z najbardziej niebezpiecznymi górami na świecie - Himalajami. W tej z rozmachem opowiedzianej i bogato ilustrowanej książce dwaj historycy Maurice Isserman i Stewart Weaver przedstawiają pierwszą od pół wieku niezwykle obszerną, obfitą w szczegóły oraz interesujące fakty historię wspinaczek himalajskich. W publikacji znajdują się relacje z najważniejszych wypraw od początku XIX wieku. Autorzy nie szczędzili także bardzo ważnej otoczki kulturalno-społecznej, która miała znaczący wpływ na zapoczątkowanie wielu z nich. W książce przedstawione są takie postaci jak: Martin Conway, który stał na czele pierwszej himalajskiej ekspedycji w 1892 roku, czy też Fanny Bullock Workman, pionierki w wyprawach po łańcuchu Karakorum. George'a Mallory'ego, romantycznego męczennika Everestu, Charlie Houstona, który poprowadził amerykańską ekspedycję na K2 w latach 30. i 50. XX wieku, Ang Tharkaya legendarnego Szerpy, i wielu innych. Autorzy opisują wpływ politycznych i społecznych zmian na świat himalaizmu i przedstawiają złożoną analizę kultury wspinaczkowej. Książka zdobyła prestiżową nagrodę Banff Mountain Book Festival Award. Recenzje,,Autorom Upadku olbrzymów udało się uchwycić samą istotę himalaizmu. Książka jest świetnie napisana i jest źródłem gruntownej wiedzy dla wszystkich zainteresowanych tym tematem"". Charles S. Houston, współautor K2: The Savage Mountain,,Maurice Isserman i Stewart Weaver dzielą się z nami niezapomnianymi historiami z najwyższych szczytów świata. Dzięki dogłębnej analizie autorów dowiadujemy się o kontrowersjach, dramatach i tajemnicach towarzyszących tym wyprawom. Ta książka w niezwykle przemyślany sposób i także z naukowego punktu widzenia otwiera przed nami świat wspaniałych osobowości himalaizmu. Zupełnie nowe informacje, intrygujące szczegóły, wnikliwe interpretacje i inteligenta ironia autorów sprawiają, że jest to książka, którą koniecznie powinni przeczytać zarówno ,,wpinacze kanapowi"", jak również wszyscy ci, którzy planują wyprawy wysokogórskie"". Arlene Blum, autorka Breaking Trail: A Climbing Life ,,To niewątpliwie podstawowa książka o historii himalaizmu, jasna, przejrzysta, wolna od zbędnego żargonu i tak gruntowna, że jakiekolwiek próby napisania czegoś lepszego są całkowicie zbędne"". Nick Clinch, kierownik amerykańskiej wyprawy na Gaszerbrum I (1958), były przewodniczący American Alpine Club,,To idealna książka do zapoznania czytelnika z ideą himalaizmu, poznania niesamowitych historii górskich oraz zrozumienia wielkich poświeceń, które się za nimi kryją. Dodatkowo, zarówno historycy, jak i badacze i hobbiści będą zachwyceni unikatową i dogłębną analizą ewolucji himalaizmu i najważniejszych czynników, które miały na nią wpływ"". Greg Glade, właściciel Top of the World Books ,,Isserman i Weaver, dwóch skromnych wysokogórskich wędrowców, wspięło się na swój własny wielki szczyt, pisząc porywającą, dogłębną i przejrzystą historię wspinaczek w Himalajach, która nie tylko zdołała zobrazować prawdziwą esencję wielkich sukcesów i porażek wysokogórskich, ale też zaprezentować je w szerszym historycznym kontekście"". Tom Hornbein, autor Everest: The West Ridge ,,Ten przegląd historii himalaizmu jest niczym obóz główny na zboczu góry dla wszystkich osób zainteresowanych historią ekspedycji górskich w Himalajach. Największy atut tej książki wiąże się ze sposobem, w jakim każda wyprawa jest przedstawiana w kontekście ewoluującego stylu wspinaczek wysokogórskich"".Booklist ,,Bohaterstwo, śmierć, dramat... Staranność i rzetelność autorów sprawiają, że ten opasły tom może śmiało uchodzić za encyklopedię himalaizmu. Niezwykle drobiazgowe informacje dotyczące samej wspinaczki, a także istotnych faktów dotyczących historii himalaizmu oraz niezrównane zdjęcia Vittorio Selli sprawiają, że jest to po prostu wspaniała i pouczająca lektura"". Foreward Magazine(Outstanding University Press Books 2008) O autorachMaurice Isserman jest wykładowcą historii w Hamilton College. Mieszka w Clinton w stanie Nowy Jork. Stewart Weaver jest wykładowcą historii na University of Rochester. Mieszka w Rochester w stanie Nowy Jork. Obaj są zapalonymi rowerzystami oraz wspinaczami.
Mistrzowski reportaż dwóch znanych i cenionych amerykańskich dziennikarzy.Ted Bundy to pierwszy amerykański seryjny morderca-celebryta i jedna z najbardziej przerażających zagadek w dziejach kryminalistyki. Był przystojnym, elokwentnym studentem prawa o chłopięcym uroku. Miał szanse na błyskotliwą karierę polityczną. Był jednak też drapieżnikiem i zboczeńcem, który zamordował i okaleczył przynajmniej trzydzieści młodych kobiet. Wiele z nich było studentkami, lecz dwie miały zaledwie dwanaście lat.Opis pochodzi od wydawcy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?