Agata Dominik zna rzeczywistość polskich kobiet – pełne szafy, pusty portfel i wieczny dylemat – w co się ubrać? Jej książka jest przewodnikiem po świecie sylwetek, fasonów, kolorów i zakupów. Autorka krok po kroku pokazuje, jak wyglądać świetnie, nie wydając przy tym fortuny. Robi porządek najpierw w głowie, a dopiero potem w szafie. Cała wiedza przekazana jest lekkim językiem, często z humorem i przekonaniem: Nie musisz mieć tony ubrań, które nie powiedzą o tobie nic, wystarczy kilka klasycznych, gustownych rzeczy, które wyślą komunikat: jestem piękna i czuję się dobrze we własnej skórze!
Autorka zachęca do poszukiwania własnego, niepowtarzalnego stylu, który nie ma nic wspólnego z modą, a już na pewno nie wiąże się z zasobnością portfela. Podkreśla też, że na wygląd składa się nie tylko ubiór, ale też sposób, w jaki dbamy o siebie i myślimy o sobie. W książce znajdziemy także wypowiedzi ekspertów, którzy pomogą czytelniczkom odnaleźć się w świecie kosmetologii, optyki, braffitingu, dietetyki czy sportu. Eksperci-praktycy inspirują do jeszcze bardziej świadomego wejrzenia w głąb siebie.
To, co odróżnia tę książkę od innych, to świadomość, że kobieta może poczuć się dobrze we własnej skórze bez poddawania się spektakularnym metamorfozom, często niezgodnym z ich charakterem czy temperamentem. Autorka przekonuje: Pamiętaj, piękno nie jest do kupienia. Piękno jest w tobie. Wydobądź je, a następnie podkreśl ubiorem, fryzurą, starannym makijażem. Ale przede wszystkim bądź sobą. Bądź ubrana, a nie przebrana!
Agata Dominik – osobista stylistka (personal shopper). Od lat prowadzi indywidualne konsultacje modowe, szkolenia dla firm dotyczące dress codu oraz warsztaty z zakresu stylizacji i wizerunku. Autorka stylizacji do modowych sesji zdjęciowych. Współpracowała z Dorotą Williams, Mają Sablewską, Zosią Ślotałą. Stale współpracuje z projektantką Natashą Pavluchenko. Jej motto brzmi: Moda jest dla nas, a nie my dla mody. W myśl tej maksymy, to ubiór ma pasować do naszego charakteru, zawodu, nastroju czy figury, a nie odwrotnie. Agata Dominik w swojej pracy często obserwuje przemiany kobiet, które po przewietrzeniu szafy zaczynają wreszcie wierzyć w siebie i swoje możliwości. Zachęca do poszukiwania własnego stylu i zabawy z modą, radzi, jak robić to z głową.
Agata Dominik (…) otwiera nie tylko szafy, ale przede wszystkim otwiera innych na ich własne piękno i uczy je wydobywać. Ta książka to doskonały przewodnik dla kobiet, które chcą świadomie używać uniwersalnego kodu, jakim jest ubiór, chcą poczuć się pięknie we własnej skórze. Polecam!
Natasha Pavluchenko, Projektantka mody
Agata potrafi nie tylko dobrać strój do kobiety, ale też sprawić, że będzie on uzupełnieniem i podkreśleniem jej osobowości i temperamentu. Nie zmienia niczego na siłę, niczego nie wmawia, ale potrafi subtelnie i z pełnym profesjonalizmem przekonać, w jaki sposób ubranie może stać się mocną stroną kobiety. (…) Ogromnie się cieszę, że w końcu zrealizowała swoje marzenie o napisaniu książki, to idealna lektura dla każdej kobiety.
Elżbieta Jeznach, Redaktor naczelna Magazynu Businesswoman&life
Skrzydlaci jeźdźcy"" to pierwsza przeznaczona dla młodych czytelników opowieść o polskiej husarii. Ta barwna, ciekawie zilustrowana i napisana z rozmachem książka ukazuje najlepszą jazdę i jedno z bardziej niezwykłych zjawisk w historii rycerstwa. Skrzydlaci jeźdźcy"" to historia wciągająca od pierwszej strony, pełna przygód, niebezpieczeństw, dramatycznych zwrotów akcji i wygranych bitew. To lektura dla tych, którzy nie lubią się nudzić, a chcą wiedzieć więcej. To książka, dzięki której można naprawdę rozwinąć skrzydła.
Książka znanej autorki Lucyny Ćwierczakiewicz pt. „Jedyne Praktyczne Przepisy" zawiera przepisy a także porady jak przyrządzić pyszne konfitury, marynaty, wina oraz ciasta.
Jest ser! to relacje z podróży dziennikarskich po Europie i Polsce w poszukiwaniu smaku serów. Druga część książki to przepisy kulinarne, w których sery są głównymi produktami. Przepisy ( a jest ich ponad 200) są przeznaczone na wszystkie posiłki czyli od śniadania po kolacje.
Książka zawiera także precyzyjną instrukcję dla amatorów jak zrobić we własnej kuchni ser długo dojrzewający.
Kard. Gianfranco Ravasi, jeden z najbliższych współpracowników papieża Franciszka, w książce pt. „Gdzie mieszkasz, Panie?" wyjaśnia współczesnemu czytelnikowi znaczenie i funkcję biblijnych symboli przestrzeni. Czyni to w sposób żywy i przystępny, wykorzystując do tego fragmenty światowej literatury. Obszerny wstęp do tej książki napisał abp Henryk Muszyński.
Problemy poruszone w książce „Zarządzanie przez miłość czyli ekonomia dobra” nie dają się ująć w zamknięte kręgi.
Zawsze zostaje furtka, którą zamyka w konkretnej sytuacji – życie. I wcale to nie jest tak, że tylko ordynator ma być wdzięczny, a sportowiec – hojny, dyrektor zakładu karnego – życzliwy, prezes firmy – łagodny, a dziekan – sprawiedliwy... Właściwie, byłoby wspaniale, gdyby każdy szef...
Ale – Drogi Czytelniku – wierzę, że dobrze dokończysz to zdanie. Wydaje Ci się to niemożliwe? Bo owszem, możesz być sprawiedliwy czy życzliwy w stosunku do Tego czy Tamtego, ale nie do Tamtej, bo Ona... A pokora i radość to wcale do Ciebie nie pasują... Nie wierzysz, że miłość może przetrzymać wszystko...
Mam nadzieję, że po lekturze tych listów zmienisz zdanie! Nie są one adresowane bezpośrednio do Ciebie, ale zarówno nadawcy, jak i adresaci, pragną się z Tobą podzielić radością odkrywania prawdy, że „największa jest miłość!”.
Prof. dr hab. Agnieszka Szewczyk – pracownik naukowy Uniwersytetu Szczecińskiego, kierownik Katedry Społeczeństwa Informacyjnego, autorka wielu publikacji naukowych. Zajmuje się głównie zagadnieniami związanymi z wpływem nowych technologii informacyjnych na człowieka oraz problemami etycznymi i moralnymi w ekonomii i zarządzaniu – w realiach Społeczeństwa Informacyjnego.
Śmierć – rzeczywistość nieunikniona, nieuchronna dla wszystkich i każdego, jest dziś zarówno wystawiana na widok publiczny, jak i zaciemniana, banalizowana i kamuflowana, a nawet przerabiana i upadlana.
Książka ta zagląda łagodnym, by tak rzec, Bożym światłem, w twarz tajemnicy, która stanowi integralną część naszego życia. Ukazuje jej oblicze u narodzin, w chwili przejścia, w dniu Zmartwychwstania. Ta mała teologia śmierci została zilustrowana poruszającymi świadectwami, usiana roztropnymi radami, jak lepiej przeżywać starość, okres opieki paliatywnej, ostatnie czuwania, odejście do nieba, żałobę. Żaden ważny temat nie został pominięty: eutanazja, spopielenie zwłok, piekło, czyściec.
Ta sama śmierć, która często jest nam wyrywana, kradziona, narzucana, staje się tu najpiękniejszym aktem wolności, jaśniejącym szczytem istnienia, najwyższą Ofiarą Miłości. W olśniewającej pewności wiecznego piękna, szczęścia i życia.
W książce autor omawia problem nadzwyczajnych zjawisk, które mają miejsce na nabożeństwach w grupach Odnowy w Duchu Świętym, a mianowicie:
charyzmatu uzdrawiania, proroctwa i mowy w językach oraz spoczynku w Duchu Świętym.
Autor ilustruje omawiane zagadnienia świadectwami osób, które spotkał w swojej pracy duszpasterza wspólnoty.
Dziadka Rocha opowieści z Kaszub to tajemnicze, nawet sensacyjne, a niekiedy miłosne historie, które mogły się zdarzyć w przeszłości w Liniewie, Lubieszynie, Wysinie, Głodowie, Garczynie (liniewskim), Liniewskich Górach i w innych maleńkich niekiedy miejscowościach rozsianych po gminie Liniewo, ale także w Kościerzynie, Wdzydzach Kiszewskich, Karsinie, Wielu, Nowej Karczmie, Będominku, czyli na Kaszubach i na pograniczu Kaszub i Kociewia. Dodają one do burzliwych dziejów tej ziemi trochę przygody i zwyczajności. Trudno będzie znaleźć w kronikach i zapiskach historycznych postaci, które w książce występują, ale jest duże prawdopodobieństwo, że mogły takie (lub podobne) istnieć.Autor Dziadka Rocha..., Ryszard Łuczkiewicz, był nauczycielem i dyrektorem szkoły w Liniewie, dokąd przyjechał po wielu latach pracy pedagogicznej w szkołach średnich Trójmiasta. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim, a ostatnio współredaguje kościerski miesięcznik społeczno-kulturalny Życie Kaszub, gdzie większość zawartych w tej książeczce opowiadań ukazała się po raz pierwszy.
Amazonia Piekielne Piękno"" to opowieść o dwóch, samotnych, ekstremalnych wyprawach do dzikiej i fascynującej, a czasem przeklętej Amazonii. Bohater pokonuje ponad siedem tysięcy kilometrów tej niegościnnej dla obcych krainy, stając często oko w oko ze śmiertelnymi niebezpieczeństwami. Pasja, marzenie, determinacja i siła woli w starciu z nieubłaganą naturą, wewnętrznymi rozterkami oraz niedoskonałością ludzkiego organizmu - to wszystko znajdzie w książce Czytelnik, ciekawy świata, gotowy na dużą dawkę mocnych wrażeń.Istotnym oryginalnym walorem tej książki jest tzw. dwugłos - spojrzenie z kobiecej perspektywy na to niezwykłe przedsięwzięcie. Jak to jest żyć u boku mężczyzny porywanego spontanicznie przez własne emocje w świat, w świat, do którego trudno zaprosić najbliższych? Opowieść o przygodzie odważnego i silnego mężczyzny, w zderzeniu z uczuciami kobiety, która czeka - to koktajl emocji, w którym wzruszenie, lęk i dojmująca tęsknota stanowią podstawowe składniki.
Ksiądz profesor Wojciech Pikor, wytrawny znawca literackich metod interpretacji Pisma świętego, zaprasza nas do odkrycia w Ewangelii według św. Jana przestrzeni rozmów, w której dokonuje się objawienie tajemnicy Jezusa – Syna Bożego, który stał się człowiekiem. Nazywa ją przestrzenią dialogu. Tworzy ją aż 25 rozmów, jakie Jezus Chrystus prowadzi między innymi z takimi osobami jak pierwsi uczniowie i Jego Matka, Natanael, Nikodem, Samarytanka, chromy nad sadzawką Betesda, Żydzi, niewidomy od urodzenia, Piłat, Maria Magdalena i Piotr. Szczególne miejsce zajmuje dialog Jezusa z Bogiem.
Jezus, objawiając w prowadzonych dialogach swe bóstwo i człowieczeństwo, kształtuje osoby, z którymi rozmawia. Dzięki zastosowanej metodzie analizy narratywnej ks. Wojciech Pikor zaprasza czytelników swej książki, aby włączyli się w prezentowane im dialogi z Jezusem. Podpowiada pytania, które czytelnik jako świadek dialogów Jezusa winien sobie postawić, aby w nich uczestniczyć. Dzięki nim każdy może lepiej poznać swą własną tożsamość i określić, czy jest ona chrześcijańska.
ks. prof. dr hab. Henryk Witczyk
W latach 80. minionego wieku dialog katolicko-żydowski w Polsce stał się potrzebą i nakazem chwili. Wokół klasztoru sióstr karmelitanek w Oświęcimiu narastał tak silny konflikt, że zdążył przybrać zasięg międzynarodowy, a w momencie apogeum zagrażał zerwaniem na całym świecie dialogu Żydów z Kościołem (także z Janem Pawłem II, co byłoby dla Ojca Św. niezwykle bolesne). W 1986 roku Episkopat Polski powołał więc Podkomisję (później Komisję) ds. Dialogu z Judaizmem, a na jej czele postawił znanego biblistę, bp. Henryka Muszyńskiego, późniejszego arcybiskupa metropolitę gnieźnieńskiego i Prymasa Polski.
Ten człowiek dialogu, promotor porozumienia katolicko-żydowskiego i polsko-niemieckiego po raz pierwszy, z perspektywy 30 lat opowiada o tym, jak Komisja ds. Dialogu z Judaizmem przez pierwszą dekadę swojego istnienia kładła fundamenty pod dialog z Żydami w Polsce. Jak ważne i trudne było wówczas przełamywanie stereotypu Polski jako najbardziej antysemickiego kraju Europy. Autor ujawnia różne fakty dotychczas nieznane szerszym kręgom społecznym, bo jako przewodniczący Komisji, a zarazem biskup docierał do wielu gremiów i dokumentów innym niedostępnych. Jest to jedyna w Polsce książka, w której pierwszoplanowa postać dialogu z Żydami w Polsce w latach 1986–1994 w wartki sposób opowiada, z czym pionierzy dialogu z judaizmem musieli się zmierzyć.
Książkę tę można polecić badaczom historii dialogu z judaizmem, ludziom żywo zaangażowanym w dialog, a także każdemu, gdyż jej przesłaniem jest ciągła potrzeba budowania braterskich międzyludzkich relacji, postulat wzajemnego zaufania, uczenia się wrażliwości drugiego człowieka, postawy dialogu, która wzywa do rozmawiania, w każdej, nawet najbardziej bolesnej sytuacji, także – jakby się mogło wydawać – z najbardziej nieprzejednaną stroną.
Tony Halik, znany najbardziej jako autor programów telewizyjnych realizowanych z Elżbieta Dzikowską. Podróżnik i łowca przygód. Urodzony w Toruniu. W roku 1939 przedziera się do Anglii, gdzie wstępuje do RAF-u. Zestrzelony nad Francją, zostaje uratowany przez młodą dziewczynę Pierrette. Przez Hiszpanię i Portugalię wraca do Anglii. Po wojnie odnajduje Pierrette i razem ruszają w świat w poszukiwaniu swojej wielkiej przygody.
Największą z nich była wyprawa jeepem z Ziemi Ognistej na Alaskę.
Rozpoczęła się w Buenos Aires, gdzie Halik osiadł po wojnie. Trwała cztery lata i trzy miesiące. W tym czasie jeep przebył 182 000 kilometrów i 21 krajów; relacje z trasy ukazywały się w telewizji, prasie codziennej i kolorowej; światowe agencje trzykrotnie donosiły o śmierci uczestników ekspedycji.
Po dotarciu za krąg polarny na Alasce Tony wbił w ziemię dwie flagi: argentyńską (był wówczas obywatelem tego kraju) i polską. A potem, tym samym jeepem, lecz trochę inną trasą, wrócił do Buenos Aires. Niniejsza książka zawiera jego relacje z tej najdłuższej wyprawy życia.
Wskazanie jak gotować, piec i marynować na smaczny sposób zgodnie ze sprawdzonymi przepisami dzięki piećdziesięcioletniemu doświadczeniu opracowała Marie Rosnack z suplementem zawierającym potrawy i napoje dla chorych i zdrowiejących.
„Kobieta szczęśliwa – poranne inspiracje z filiżanką kawy” to 30-dniowa wyprawa w głąb siebie, w trakcie której towarzyszyć ci będą słowa znanych osób wraz z krótką refleksją na dany dzień. Album został opatrzony pięknymi fotografiami, dzięki którym poranna kawa będzie smakowała jeszcze lepiej.
Książka Espresso dla duszy jest po trosze reportażem, po trosze dziennikiem podróży, a przede wszystkim fascynującą opowieścią o wielomiesięcznej wyprawie trójki przyjaciół do Afryki, młodych ludzi przemierzających ten kraj rumuńskim samochodem terenowym od Algierii przez Niger i Mali do Wybrzeża Kości Słoniowej. Bohaterowie przejechali przez Saharę, płynęli Nigrem, odwiedzili znane miejsca i mnóstwo zakątków nieznanych, obserwowali codzienne życie m.in. Tuaregów, Dogonów, Fulanów i Bororo, spotkali się z ogromną życzliwością i gościnnością Afrykańczyków i mieszkających na tym kontynencie Europejczyków (chociaż bywały też sytuacje mniej miłe), opowiadali o swoich przygodach papieżowi Janowi Pawłowi II (Ojciec Święty odwiedzał wówczas Afrykę), pracowali nawet przez jakiś czas w Ministerstwie Finansów, Ekonomii i Planu w Wybrzeżu Kości Słoniowej.Lidia Motrenko-Makuch zabiera czytelnika w tę niezwykłą podróż, obfitującą w ogromne emocje, zaskakujące wydarzenia, niespodziewane zwroty akcji. Oprócz przygody autorka maluje obraz Afryki zapewne odmienny od naszych wyobrażeń o tym kontynencie, przekazuje wiele informacji i ciekawostek, dzięki temu jej książka jest wielowymiarowa, interesująca i świetnie się ją czyta.
Ks. Janusz Chyła podjął – być może w ślad za Sternikami Kościoła (Benedykt XVI, zaś aktualnie Franciszek) – ciekawą próbę wejścia z Ewangelią w specyficzny świat Twittera. Książka jest zapisem – zazwyczaj jednozdaniowych – sentencji, stanowiących mini 'komentarz' do Liturgii Słowa, czytanej w każdy dzień roku podczas liturgii. Pelpliński teolog umieszczał je codziennie na Twitterze, wiedząc, że dla wielu odbiorców może to być bodaj jedyny kontakt ze Słowem Bożym. A ponieważ Pan Bóg nie poskąpił mu talentów, owe 'myśli na każdy dzień' – stanowiąc oryginalny rodzaj literacki – niosą ze sobą nie tylko treść teologiczną, ale także literackie piękno i urzekające prostotą inspiracje egzystencjalne. Jako takie mogą – już w formie drukowanej – służyć kaznodziejom (zwłaszcza tym, którzy codziennie głoszą homilie), a także tym wszystkim, którzy pragną choćby przez chwilę odprawiać medytację, czyli rozważać Boże Słowo.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?