"Złe miasto" - dwudziesta, ostatnia powieść westernowego cyklu Wiesława Wernica, której pisanie autor zdążył ukończyć przed śmiercią. Ze Wstępem syna pisarza - Dominika Wernica, wyjaśniającym genezę tej powieści oraz z obszernym Posłowiem opisującym życie i twórczość Ojca.
Powieść przygodowa Wiesława Wernica Złe miasto należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. W ostatniej powieści z cyklu Karol Gordon i doktor Jan wyruszają na spotkanie ze znajomym Jonasem Nevilem do miasteczka Colding, z którym dalej zamierzają odbyć podróż nad rzekę Humboldta. Już w czasie postoju w Center Point otrzymują zdawkowe i intrygujące informacje na temat szeryfa Waltera Creniana z Colding, a jeszcze bardziej zaciekawia ich historia Sebastiana Batesa, u którego zatrzymują się po drodze. Gdy podróżnicy docierają do Colding, wita ich szlaban na drodze, co jest zupełnie niespotykane na Dzikim Zachodzie. Po wjeździe do miasteczka czekają ich kolejne niespodzianki i napad, którego zagadkę postarają się rozwiązać.
Złe miasto należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu Wiesław Wernic jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.
Złe Miasto Wiesława Wernica - powieść pełna tajemnic i dramatycznych wydarzeń
Powieść przygodowa Wiesława Wernica Wołanie dalekich wzgórz należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej o Dzikim Zachodzie. Charyzmatyczni bohaterowie powieści doktor Jan i traper Karol Gordon postanawiają odbyć podróż turystyczną do Parku Narodowego Yellostone. Podczas wyprawy wodnym szlakiem poznają samotnie podróżującego malarza Adriana Cecila Burnsa, a potem zostają w trójkę złapani i trzymani w niewoli przez plemię Indian, których wodzami jest dwóch białych traperów, Abraham Dunbar i Jeremy Dove. Prawowity wódz Czarna Antylopa pragnie odzyskać utraconą pozycję w swoim plemieniu i proponuje trójce więźniów układ. Jakie wyjście z tego trudnego położenia znajdą Karol, Jan i Adrian? Wołanie dalekich wzgórz należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfi tujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu Wiesław Wernic jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.
Powieść przygodowa Wiesława Wernica Old Gray należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Przemierzając bezbrzeżne amerykańskie stepy, charyzmatyczni bohaterowie powieści - doktor Jan i traper Karol Gordon, trafiają na trop groźnego przestępcy. Rozpoczyna się iście westernowy pościg, w którym uczestniczy Old Gray, równie magnetyzująca, jak tajemnicza postać Westmana. Pełen niebezpieczeństw i przygód pościg wiedzie bohaterów między innymi do Ukrytego Miasta siedziby Czarnych Stóp. Old Gray należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu Wiesław Wernic jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.
Drugą książką Wiesława Wernica, jaką w ostatnim czasie miałem przyjemność przeczytać była Słońce Arizony. Wiesław Wernic urodził się 28 lutego 1906 roku w Warszawie. W 1936 roku ukończył Szkołę Główną Handlową, ale jeszcze w liceum wraz ze szkolnymi kolegami, między innymi Konstantym Ildefonsem Gałczyńskim, założył grupę literacką Kwadryga, której członkowie tworzyli czasopismo o tej samej nazwie. Po studiach pracował w Polskiej Agencji Telegraficznej. W 1933 na łamach czasopisma Kurier Poranny ukazała się jego pierwsza książka była to krótka powieść detektywistyczna zatytułowana Daleka przygoda. Podczas wojny Wernic był zaangażowany w działalność konspiracyjną oraz redakcję prasy podziemnej. Po wojnie pracował jako dziennikarz prasowy i radiowy najpierw, jako kierownik działu miejskiego w dzienniku Rzeczpospolita, od 1951 roku w Polskim Radiu, a następnie między 1951 a 1973 rokiem w Tygodniku Demokratycznym, gdzie pisał liczne artykuły, między innymi na temat historii Warszawy, ekonomii oraz twórczości rzemieślniczej. Autor zmarł 1 sierpnia 1986 roku w Warszawie. Arizona, rok 1883. Potworny upał. Czerwona, spękana z gorąca ziemia, potężne, zwaliste skały, olbrzymie kaktusy saguaro. Odludna mieścina Rainy Valley, z której mieszkańcy wypędzili szeryfa. Na tych pogrążonych w bezprawiu ziemiach grasuje banda bezwzględnych rabusiów o tajemniczej nazwie Słońce Arizony. Napada ona na miejscową ludność, podróżnych, którzy na swą zgubę zapuścili się w te strony, Indian z plemienia Nawaho. Karol Gordon słynny traper i przyjaciel czerwonoskórych, oraz doktor Jan wyruszają Indianom z pomocą i wdają się w nierówną walkę ze złoczyńcami ze Słońca Arizony. Kim jest tajemniczy przywódca bandytów? Czy Karol Gordon, doktor Jan, Nawahowie i Apacze zdołają rozbić bandę niosącą im zagładę? Czy odnajdą ukryte skarby Słońca Arizony?
Karol Gordon i doktor Jan, charyzmatyczni bohaterowie westernowej serii Wiesława Wernica, tym razem usuwają się na drugi plan powieści. Główną rolę odgrywa w niej Vincent Irvin, który pojawia się w pozostałych częściach cyklu jako szeryf z Fort Benton. Jan, przyjaciel Karola, opowiada historię dzielnego mieszkańca Dzikiego Zachodu, który próbując nadać sens swojemu życiu po nagłej śmierci żony i syna, staje się stróżem prawa, pomimo że nie potrafi nawet celnie strzelać. Poznajemy też życie Karola, dowiadujemy się kim był i jakie spotkały go przygody, zanim spotkał na swojej drodze Jana. Łapacz z Sacramento jest pełną nostalgii opowieścią o pięknej i tragicznej postaci Vicenta Irvina. Równocześnie Czytelnik odnajdzie w niej elementy charakterystyczne dla innych powieści Wiesława Wernica: ciekawie skonstruowaną fabułę, opisy potyczek z bandytami, przekonanie o triumfie sprawiedliwości.
Doktor Jan i Karol Gordon wyruszają aż do Meksyku. Mapa, wskazująca im drogę, zawiera tajemnicze znaki. Dwaj traperzy nie byliby sobą, gdyby nie podjęli tego tropu. Doktor Jan i Karol Gordon powracają na pierwszy plan westernowych przygód. Tym razem udają się do Meksyku, do gościnnej hacjendy don Pedro Gonzalesa. Drogę wskazuje im stara mapa z tajemniczymi oznaczeniami. Być może wytyczają one szlak prowadzący do legendarnych skarbów Quetzalcoatla ukrytych w górach Sierra Madre. Zanim jednak dwaj traperzy o tym się przekonają, przyjdzie im zmierzyć się z groźnymi bandytami w El Paso, stanąć w obronie Inez, córki don Pedro Gonzalesa, a nawet stoczyć walkę ze zdegenerowanymi żołnierzami Antonio Robleda. Wspierać ich będzie Barry Bede, traper o wyjątkowo niejasnej przeszłości... Na południe od Rio Grande to jedenasta część westernowego cyklu Wiesława Wernica. Powieść obfituje w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Obok realiów Dzikiego Zachodu ukazuje fascynujący świat starego Meksyku i toczących się w nim walk z hiszpańskimi kolonizatorami.
Powieść najpopularniejszego polskiego autora książek o Dzikim Zachodzie Wiesława Wernica, otwierająca pasjonujący cykl westernowy, którego bohaterami są doktor Jan i nieustraszony traper Karol Gordon. Książka opatrzona jest kultowymi ilustracjami Stanisława Rozwadowskiego. W dziewiętnastym wieku, w czasach Dzikiego Zachodu, do szpitala w Milwaukee nad jeziorem Michigan (stan Wisconsin, Stany Zjednoczone) trafia ranny traper Karol Gordon. Spotyka tam doktora Jana. Tak zaczyna się ich wielka przyjaźń. Razem wyruszają na wyprawę przez prerie i góry Alberty (Kanada) i Montany (Stany Zjednoczone). Doktor Jan, pod bacznym okiem Gordona, powoli zdobywa umiejętności prawdziwego trapera. Przypadkowe odkrycie morderstwa, tropy ludzi i koni oraz tajemnicza mapa wiodą przyjaciół do obozu indiańskiego plemienia Czarnych Stóp, a stamtąd do złotodajnej Doliny Siodła. Tropienie mordercy, walki z bandytami, poszukiwanie złota, udział w indiańskich obrzędach, starcie z niedźwiedziem grizzly - to tylko niektóre z przygód nieustraszonych przyjaciół. Pasjonująca opowieść doktora Jana pełna jest barwnych opisów przyrody, ludzi i zwierząt, a jednocześnie niepozbawiona poczucia humoru. Wiesław Wernic to klasyk powieści westernowej. Pisarz podbił serca czytelników nie tylko świetnie skonstruowanymi fabułami, lecz także doskonałą znajomością kultury, geografii i historii Dzikiego Zachodu oraz obyczajów zamieszkałych na tych terenach indiańskich plemion.
Powieść przygodowa Wiesława Wernica Człowiek z Montany należy do klasyki powieści młodzieżowej o Dzikim Zachodzie. Charyzmatyczni bohaterowie książki, doktor Jan i jego przyjaciel, traper Karol Gordon, decydują się wyruszyć z niebezpieczną misją do Montany. Namawia ich do tego Paddy Warren, bogaty hodowca bydła z Canyon Creek. Paddy padł ofiarą szantażu ze strony groźnej organizacji przestępczej. Na miejscu bohaterowie trafiają na trop mrocznej tajemnicy, skrzętnie skrywanej przez właściciela rancza. Okazuje się, że Paddy wszedł niegdyś w konszachty z Ku-Klux-Klanem. Ktoś postanowił przypomnieć mu grzech z przeszłości, co przybrało równie nieoczekiwaną, jak niebezpieczną dla wszystkich postać. Człowiek z Montany należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu, Wiesław Wernic, jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla Westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach osadników i traperów.
Powieść przygodowa Wiesława Wernica Sierżant konnej policji należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Traper Karol Gordon i doktor Jan przybywają do leżącej niedaleko Reginy posiadłości znajomego Jonathana Caldwella, aby pomóc mu w rozwiązaniu pewnej sprawy. Jednak nie ona jest przedmiotem opowieści, tylko historie opowiedziane przez poznanego na miejscu sierżanta Owena Hove'a, z pochodzenia Polaka, o tym, jak został on stróżem prawa i co przeżył w związku z pełnioną funkcją. Osiem historii, które tworzą ścieżkę kariery sierżanta i uczą go bycia dobrym detektywem, pokazuje, że życie na Dzikim Zachodzie było pełne niespodzianek i wymagało obecności naprawdę dobrych stróżów prawa. Sierżant konnej policji należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu Wiesław Wernic jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.
Powieść przygodowa Wiesława Wernica Skarby Mackenzie należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej o Dzikim Zachodzie. Charyzmatyczni bohaterowie powieści - doktor Jan i traper Karol Gordon - wyruszają tropem okrytego złowieszczą legendą skarbu zakopanego rzekomo nad rzeką Mackenzie. W czasie wędrówki wodnym szlakiem, do bohaterów i dwójki ich towarzyszy dołącza tajemniczy Tom Fast, mający odegrać ważną rolę w dalszym rozwoju wydarzeń. W miarę zbliżania się do celu wyprawy, okazuje się, że fama o zakopanym skarbie dotarła nie tylko do naszych bohaterów. Pojawiają się inni poszukiwacze. Wyprawa przemienia się w emocjonującą przygodę, której finał nie jest pozbawiony tragicznych zajść i zaskakujących odkryć. Skarby Mackenzie należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu Wiesław Wernic jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.
Powieść przygodowa Wiesława Wernica Ucieczka z Wichita Falls należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej o Dzikim Zachodzie. Głównym bohaterem powieści jest Robert Dreer, młody pomocnik szeryfa z małej miejscowości Wichita Falls w Teksasie. Charyzmatyczny Robert Dreer, równie szlachetny, jak i niedoświadczony życiowo i nieświadomy ludzkiej podłości, z jaką przyjdzie mu się zmierzyć, pada ofiarą obłudnej intrygi, w konsekwencji której zostaje wpleciony w próbę zabójstwa kolegi z pracy, Boba Locka. Dreer musi udowodnić swoją niewinność i odnaleźć prawdziwego sprawcę przestępstwa. Wyrusza w samotną podróż, w czasie której poznaje tajemniczego Allana Bowa, człowieka o którym nie wiadomo ani skąd przybywa, ani dlaczego nie opuszcza niechętnego mu bohatera. Ucieczka z Wichita Falls należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu, Wiesław Wernic, jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.
Powieść przygodowa Wiesława Wernica Gwiazda Trapera należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej o Dzikim Zachodzie. Opowiada o przygodach trapera Karola Gordona. Charyzmatyczny bohater wyrusza szlakiem poszukiwaczy złota. Przygoda wiedzie go do Cheyenne w dalekim stanie Wyoming, gdzie poznaje rodzinę Heartów. Kiedy wspólnie z nimi podejmuje dalszą podróż w święte góry Indian, Black Hill, czeka na niego seria dramatycznych niespodzianek. Czy bohaterom uda się znaleźć złoto? A może okaże się, że jest coś wartościowszego niż bezcenny kruszec? Gwiazda trapera należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu, Wiesław Wernic, jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach gorączki złota.
Powieść przygodowa Wiesława Wernica Wędrowny handlarz należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej o Dzikim Zachodzie. Charyzmatyczny bohater powieści, doktor Jan, wyrusza do Nowego Meksyku złożyć wizytę przyjacielowi don Gonzalesowi. Jedno nieoczekiwane spotkanie z handlarzem Edem Nortonem sprawia, że kurtuazyjna w zamierzeniu wyprawa przemienia się w serię emocjonujących przygód. A kiedy zaczyna się dziać, na drodze doktora Jana stają następne zaskakujące postacie, jak barwny Lewis Stone, zwany Złotym Lewisem, rodzina Deenów, zamożnych i rozkapryszonych poszukiwaczy wrażeń, groźni przestępcy podszywający się pod niewinnych traperów czy wódz indiańskiego plamienia, Pehnulte. Zbieg niefortunnych zdarzeń stawia pod znakiem zapytania nie tylko dotarcie Jana do celu podróży, ale wystawia go na próbę przetrwania. Wędrowny handlarz należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu, Wiesław Wernic, jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.
Powieść przygodowa Wiesława Wernica Colorado należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Opowiada o przygodach trapera Karola Gordona i doktora Jana, charyzmatycznych bohaterów całej serii powieści o Dzikim Zachodzie. Tym razem, dwójka przyjaciół wyrusza do Nowego Meksyku do znajomego Don Pedra. Po drodze bohaterowie spotykają samotnego bywalca stepów, tajemniczego i skrytego westmana Colorado, który zaprasza ich na farmę swojego przyjaciela. Pewnego dnia farma zostaje spalona, a przyjaciel i jego rodzina uprowadzeni. Colorado i dwójka bohaterów postanawiają ruszyć w pościg za porywaczami. Podróż przemienia się w pełną wyzwań przygodę, w której nie zabraknie ani walki z groźnymi przestępcami, ani starcia z wrogimi plemionami Indian, ani braterskiej pomocy ze strony przychylnych szczepów indiańskich i dawnych przyjaciół, ani tropu wiodącego do skarbu. Spotkanie z Gordonem i Janem nigdy nie kończy się na akcji i przygodzie. Książka jest pięknie napisana, pełno w niej humoru, magnetyzujących postaci i literackich smaczków, zawiera interesującą wiedzę o Ameryce i jej historii. Zaskoczy każdego miłośnika dobrej książki, nie tylko wielbicieli westernu.
Powieść przygodowa Wiesława Wernica Barry Bede należy do kanonu polskiej powieści przygodowej. Przemierzający Dziki Zachód poszukiwacz przygód, złota i "łapacz" przestępców Barry Bede, postanawia ustatkować się i zostać szacownym obywatelem miasteczka Goodyear. Szybko jednak okazuje się, że burzliwa przeszłość nie pozwala o sobie tak łatwo zapomnieć. Dla Barry'ego Bede rozpoczyna się nowa przygoda, w której towarzyszyć mu będą charyzmatyczni bohaterowie cyklu powieści Wiesława Wernica, doktor Jan i traper Karol Gordon. Barry Bede należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu Wiesław Wernic jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.
Powieść przygodowa Wiesława Wernica Przez góry Montany należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej o Dzikim Zachodzie. Bohaterem powieści jest westman i poszukiwacz złota Piotr Carr, przyjaciel doktora Jan i Karola Gordona. Carr jest postacią nietuzinkową, uwielbia samotność i koczowniczy tryb życia. Dziki Zachód, ze swoimi bezbrzeżnymi preriami i osadami bez nazwy, jest jego żywiołem. Wielka przygoda rozpoczyna się, kiedy Carr poznaje agenta wywiadu Johna Webstera i nieznanego mężczyznę, który sprzedaje mu mapę wskazującą drogę do złoża złota. Droga do skarbu wiedzie przez góry Montany i pełna jest zaskakujących spotkań i niebezpiecznych zdarzeń. Przez góry Montany należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu, Wiesław Wernic, jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.
Powieść przygodowa Wiesława Wernica W Nowej Fundlandii należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej o Dzikim Zachodzie. Traper Karol Gordon, zachwycony pejzażem i atmosferą Nowej Fundlandii, gdzie spędził zimę, postanawia namówić przyjaciela, doktora Jana na letnią wyprawę. Ten nie jest entuzjastą tak dalekiej podróży, ale ostatecznie, jak zawsze, chętnie wyrusza z nieodłącznym towarzyszem wypraw w nieznane krainy. Na miejscu, w uroczej osadzie Norris, dowiadują się o zniknięciu młodego leśniczego. Następnie znajdują złamaną strzałę - symbol wypowiedzenia wojny przez Indian, potem znika stary Grant, nazywany ojcem, który był ich gospodarzem i przewodnikiem, a wcześniej jego zięć zostaje zaatakowany. Gdy starszy mężczyzna zostaje odnaleziony prze Jana, okazuje się, że został "grzecznie" uprowadzony przez Indian, których, jak sądzono, od lat już nie ma na terenach Nowej Fundlandii. W Nowej Fundlandii należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu Wiesław Wernic jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.
Książka opowiada o przygodach trapera Karola Gordona. Fabuła powieści rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Doktor Jan, przyjaciel głównego bohatera, poznaje szeryfa urzędującego w Forcie Benton. Ściga on chłopca podejrzanego o zabójstwo. Przypadkiem okazuje się, że poszukiwany jest pacjentem doktora. Zostaje on oczyszczony z zarzutów i wraz z innymi bohaterami książki udaje się na tereny Czarnych Stóp, aby pomóc ochronić znajdujące się tam złoto. Bohaterowie ponownie stykają się z mordercą, który - jak sądzili - zginął rok wcześniej (historię tę przedstawia powieść Tropy wiodą przez prerię). Tym razem co do jego śmierci nie ma wątpliwości.
"Złe miasto" - dwudziesta, ostatnia powieść westernowego cyklu Wiesława Wernica, której pisanie autor zdążył ukończyć przed śmiercią. Ze Wstępem syna pisarza - Dominika Wernica, wyjaśniającym genezę tej powieści oraz z obszernym Posłowiem opisującym życie i twórczość Ojca. Powieść przygodowa Wiesława Wernica Złe miasto należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. W ostatniej powieści z cyklu Karol Gordon i doktor Jan wyruszają na spotkanie ze znajomym Jonasem Nevilem do miasteczka Colding, z którym dalej zamierzają odbyć podróż nad rzekę Humboldta. Już w czasie postoju w Center Point otrzymują zdawkowe i intrygujące informacje na temat szeryfa Waltera Creniana z Colding, a jeszcze bardziej zaciekawia ich historia Sebastiana Batesa, u którego zatrzymują się po drodze. Gdy podróżnicy docierają do Colding, wita ich szlaban na drodze, co jest zupełnie niespotykane na Dzikim Zachodzie. Po wjeździe do miasteczka czekają ich kolejne niespodzianki i napad, którego zagadkę postarają się rozwiązać. Złe miasto należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu Wiesław Wernic jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.
Powieść przygodowa Wiesława Wernica W Nowej Fundlandii należy do kanonu polskiej literatury młodzieżowej o Dzikim Zachodzie. Traper Karol Gordon, zachwycony pejzażem i atmosferą Nowej Fundlandii, gdzie spędził zimę, postanawia namówić przyjaciela, doktora Jana na letnią wyprawę. Ten nie jest entuzjastą tak dalekiej podróży, ale ostatecznie, jak zawsze, chętnie wyrusza z nieodłącznym towarzyszem wypraw w nieznane krainy. Na miejscu, w uroczej osadzie Norris, dowiadują się o zniknięciu młodego leśniczego. Następnie znajdują złamaną strzałę - symbol wypowiedzenia wojny przez Indian, potem znika stary Grant, nazywany ojcem, który był ich gospodarzem i przewodnikiem, a wcześniej jego zięć zostaje zaatakowany. Gdy starszy mężczyzna zostaje odnaleziony prze Jana, okazuje się, że został "grzecznie" uprowadzony przez Indian, których, jak sądzono, od lat już nie ma na terenach Nowej Fundlandii. W Nowej Fundlandii należy do cyklu powieści o Dzikim Zachodzie, obfitujących w pełne niebezpieczeństw przygody, niespodziewane zwroty akcji i zaskakujące odkrycia. Autor cyklu Wiesław Wernic jest cenionym mistrzem gatunku. Świat przygody łączy się zawsze w jego książkach z piękną narracją, charakterystycznym dla westernu przesłaniem moralnym, fascynującymi postaciami i wartościowym odzwierciedleniem realiów Ameryki w czasach westmanów i groźnych rewolwerowców.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?