Mała księga rymowanek to kolorowa książka z dużymi, pięknymi ilustracjami. Zaprezentowano w niej wiele zabawnych, łatwych do zapamiętania, wierszyków, które z pewnością zachwycą najmłodszych czytelników i będą przez nich chętnie deklamowane. W książce znalazły się krótkie rymowanki, wierszyki, do których napisano melodie i są znane jako piosenki (np. Była sobie żabka mała, My jesteśmy krasnoludki) oraz takie, które wykorzystywane są w zabawach (np. Baloniku mój malutki, Mam chusteczkę haftowaną, Mało nas, mało nas do pieczenia chleba).
Nasza Polska to zbiór uroczych wierszyków, które zabiorą młodych czytelników w niezwykłą podróż po naszym kraju. Dzięki tej książce dzieci poznają różnorodne regiony Polski od Mazur, przez Kujawy, aż po Tatry i Pomorze. Wiersze w przystępny i zabawny sposób przybliżają najważniejsze zabytki, wyjątkowe miejsca, lokalne tradycje oraz znanych Polaków, którzy rozsławili nasz kraj. To prawdziwa skarbnica wiedzy o kulturze i historii, podana w lekkiej, rymowanej formie, która zachęca do odkrywania tajemnic Polski. Publikację dopełniają piękne, kolorowe ilustracje, które ożywiają każdy wiersz i pobudzają wyobraźnię małych odkrywców. Nasza Polska to idealna książka dla dzieci ciekawych świata i zakochanych w ojczyźnie
Mała księga zagadek to książka, która zachwyci każde dziecko serią barw, pięknymi ilustracjami i ciekawymi tekstami. Zaprezentowano w niej krótkie, rymowane wierszyki, opisujące między innymi postaci, zwierzęta, zawody czy warzywa. Wystarczy zapytać: Co to jest?, a następnie wyrecytować treść rymowanki Odpowiedź na zadane pytanie to tytuł wierszyka
Wiersze dla dzieci Juliana Tuwima to zbiór niezapomnianych utworów, które od pokoleń bawią i uczą najmłodszych. Zabawne, pełne rytmu i dźwięków wiersze, w których każdy wers to nowa przygoda, to doskonała lektura dla dzieci w każdym wieku. W tej książce znajdziesz między innymi Lokomotywę i Słonia Trąbalskiego, które stały się klasyką polskiej literatury dziecięcej. Tuwim w mistrzowski sposób łączy zabawę słowem z ciepłem i mądrością, która rozwesela i uczy. Każdy z wierszy opatrzony jest wspaniałymi ilustracjami, które przenoszą małych czytelników do świata wyobraźni i fantazji. To książka, która zachwyci dzieci, ale także przypomni dorosłym o magii dzieciństwa.
Kolejne wznowienie klasycznego dzieła Juliana Tuwima w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, francuskiej i niemieckiej. Rysunki: Le Witt & Him Tłumaczenia: Walter Whipple - angielskie Jacques Burko - francuskie James Krss - niemieckie
Zbiór współczesnych wierszyków z ogromną dawką poczucia humoru, autorstwa Marcina Przewoźniaka. Całą rodziną przenieście się do fantastycznych krain, gdzie przeżyjecie niesamowite przygody: na ptasim maratonie, wraz z pingwinami na pontonie czy z kurą, która wybrała się do marketu. Dzięki tym wierszykom dzieci rozwiną wyobraźnię, ale też poznają znaczenie wielu ważnych wartości w życiu, wzbogacą słownictwo, a co najważniejsze - będą się doskonale bawić!
"Stoi na stacji lokomotywa. Ciężka, ogromna i pot z niej spływa: tłusta oliwa"."Moje pierwsze bajeczki" to seria sztywnostronicowych książeczek ze znanymi, krótkimi wierszami, rymowankami oraz bajkami, opracowana z myślą o najmłodszych dzieciach. Wesołe ilustracje zachęcą maluchy do oglądania i czytania.
"Biega, krzyczy pan Hilary: "Gdzie są moje okulary?" Szuka w spodniach i w surducie, w prawym bucie, w lewym bucie"."Moje pierwsze bajeczki" to seria sztywnostronicowych książeczek ze znanymi, krótkimi wierszami, rymowankami oraz bajkami, opracowana z myślą o najmłodszych dzieciach. Wesołe ilustracje zachęcą maluchy do oglądania i czytania.
Pisałem i zbierałem je przez kilka lat.
Co?
Najważniejsze chyba z moich wierszy dla dzieci. A także dla niedzieci, skoro sięgają po nie również dorośli i bardzo, bardzo dorośli.
Otwarte na zabawę, lecz również na sprawy uniwersalne, jak poszukiwanie swojego miejsca na ziemi, uwrażliwienie na cudzy los, pochwała codziennego wzruszenia, dobroć dla zwierząt…
Niektóre doczekały się pewnej sławy, zwłaszcza “Ciebraki”, chętnie interpretowane przez młodzież z kół recytatorskich, albo “Ja to ty, ty to ja”, wypowiadany na marszach obywatelskich.
Te wiersze cudownie zilustrowała Anna Mrowiec, artystka o wielkim talencie i pięknej wyobraźni. Przyjaciółka, z którą przygotowałem już dla wydawnictwa Słowne “Drogocenny kamyczek”, wyróżniony w konkursie IBBY.
Czy jesteście ciekawi, kto mieszka w lesie? Przekonajcie się, jakie zwierzęta mają swoje domy w dziupli drzewa, w podziemnej jamie albo pośród zielonych gałęzi. Sami będziecie odkrywać wszystkie te miejsca, podnosząc okienka i zaglądając do kryjówki sowy, niedźwiedzia, lisa i innych zwierząt. W odkrywaniu siedzib mieszkańców lasu pomogą wam zabawne rymowanki i piękne ilustracje. Ach, ileż atrakcji czeka na was w tej książce! Nie pozostaje nic innego, jak tylko rozpocząć wesołą zabawę!Ta książka wspiera rozwój dzieci (w wieku 3+). Rymowanki, jakie znajdziemy na jej stronach, są świetnym treningiem pamięci, ćwiczą umiejętność mówienia i dykcję. Kolorowe ilustracje i okienka, pod którymi kryje się niespodzianka, poprawiają koncentrację maluchów i rozbudzają ich ciekawość świata.
Przed Wami druga z serii książek o stworzeniach.Tym razem zwierzaki przygotowują się do ważnego wydarzenia świąt Bożego Narodzenia. Pieką pierniczki, lepią łańcuchy i stroją choinkę. Sprawdźcie, czy zawita do nich Święty Mikołaj.Zabawne ilustracje, wyraziste kolory, rymy i dużo humoru. Zapraszamy Was do wspólnej zabawy!
Prosto i zabawnie o emocjach dla dzieci w wieku 1-3.
Co czujemy kiedy piłka wpadnie w błoto, a co kiedy kiedy ktoś nas przytula? Na rozkładówkach tej kartonowej książki, Zuzanna Kowalska odkrywa dziesięć różnych stanów emocjonalnych. Poznajcie radość, smutek, ciekawość, zachwyt, złość, obrzydzenie, dumę, wstyd, lęk i miłość. Przeżywanie i rozpoznawanie emocji jest jedną w ważniejszych umiejętności każdego z nas.
Za pomocą prostych wierszyków i ilustracji autorka pokazuje dzieciom, jakie emocje kryją się za różnymi sytuacjami.
Bajki edukacyjne z morałem pod tytułem Poznajemy zawody. I ty możesz nim zostać.Lotnik, Fryzjer,Nauczyciel zostały napisane z myślą o ciekawych świata i kochających przygody oraz zdobywanie wiedzy milusińskich. Autor, Lech Tkaczyk, stosując sprawdzoną zasadę „nauka poprzez zabawę”, w nowatorski i ciekawy sposób zapoznaje nasze pociechy z różnymi zawodami, które w wieku dziecięcym zawsze je fascynują i ciekawią.
Lotnik, Fryzjer,Nauczyciel wzbudzają u dzieci szczególne emocje. Wykorzystując wierszowaną formę opowieści, autor w bardzo przystępny sposób objaśnia, czym charakteryzuje się konkretny zawód. Bajeczka jest ciekawie ilustrowana, co z pewnością spodoba się każdemu milusińskiemu oraz rodzicom. Ilustracje do bajek wykonał Tomasz Laskowski. Do książki dodana jest też płyta audio CD ze słuchowiskiem, piosenką i materiałem edukacyjnym do samodzielnej nauki.
Zapraszam do lektury.
O Autorze:
Lech Tkaczyk - absolwent Wydziału Technologii Żywności Akademii Rolniczej we Wrocławiu i Międzynarodowych Studiów Doktoranckich na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Poeta, autor kilku tomików poetyckich wydanych wraz z płytami z poezją śpiewaną do własnych tekstów, w tym artystką Piwnicy Pod Baranami Beatą Czernecką ( tomik poetycki i płyta muzyczna Anioły Codzienności). Jest autorem tekstów do ponad 150 piosenek wydanych na płytach dla najmłodszych i dla dorosłych. Lech Tkaczyk napisał i wydał w postaci książek, audiobooków, słuchowisk, e-booków ponad 100 bajek dla dzieci.
Fragmenty spotkań i czytanych przez niego książek można zobaczyć na YouTube, innych portalach społecznościowych, na których jest bardzo aktywny. Na Facebooku prowadzi wiele grup poetyckich promujących twórczość autorów.Za swoją działalność na rzecz dzieci otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. Nadal działa aktywnie - pisze książki dla dzieci i dorosłych ,nagrywa słuchowiska, pisze wiersze.
Strona autorska oraz adresy do stron Lecha Tkaczyka
www.lech-tkaczyk.pl
www.sluchowiska.com.pl
www.wydawnictwo-astrum.pl
wydaj-ksiazke.com.pl
https://www.facebook.com/lech.tkaczy
https://twitter.com/tkaczyk1
https://www.instagram.com/ksiazkidladzieciautor/
mail: l.tkaczyk@astrum.wroc.pl
Film animowany ilustracjami, piosenką,promujący książkę dla dzieci na kanale You Tube: TV RADIO ASTRUM
https://www.youtube.com/channel/UCauOlMNsp0ouKE2iAiqAjsw
ZAPRASZAM DO OBEJRZNIA FILMÓW Z PIOSENKAMI DO BAJEK DLA DZIECI AUTORA LECHA TAKCZYKA NA YOUTUBE.
https://www.youtube.com/watch?v=fyLamr2gdFw&list=PLJ_FWE4n4ca2-HF49i9KZL7H8iVSaxhFG
Bajki edukacyjne z morałem pod tytułem Poznajemy zawody. I ty możesz nim zostać. Strażak. Policjant. Listonosz zostały napisane z myślą o ciekawych świata i kochających przygody oraz zdobywanie wiedzy milusińskich. Autor, Lech Tkaczyk, stosując sprawdzoną zasadę „nauka poprzez zabawę”, w nowatorski i ciekawy sposób zapoznaje nasze pociechy z różnymi zawodami, które w wieku dziecięcym zawsze je fascynują i ciekawią.
Strażak, policjant, listonosz wzbudzają u dzieci szczególne emocje. Wykorzystując wierszowaną formę opowieści, autor w bardzo przystępny sposób objaśnia, czym charakteryzuje się konkretny zawód.
Bajeczka jest ciekawie ilustrowana, co z pewnością spodoba się każdemu milusińskiemu oraz rodzicom. Ilustracje do bajek wykonał Tomasz Laskowski. Do książki dodana jest też płyta audio CD ze słuchowiskiem, piosenką i materiałem edukacyjnym do samodzielnej nauki.
Zapraszam do lektury.
O Autorze:
Lech Tkaczyk - absolwent Wydziału Technologii Żywności Akademii Rolniczej we Wrocławiu i Międzynarodowych Studiów Doktoranckich na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Poeta, autor kilku tomików poetyckich wydanych wraz z płytami z poezją śpiewaną do własnych tekstów, w tym artystką Piwnicy Pod Baranami Beatą Czernecką ( tomik poetycki i płyta muzyczna Anioły Codzienności). Jest autorem tekstów do ponad 150 piosenek wydanych na płytach dla najmłodszych i dla dorosłych. Lech Tkaczyk napisał i wydał w postaci książek, audiobooków, słuchowisk, e-booków ponad 100 bajek dla dzieci.
Fragmenty spotkań i czytanych przez niego książek można zobaczyć na YouTube, innych portalach społecznościowych, na których jest bardzo aktywny. Na Facebooku prowadzi wiele grup poetyckich promujących twórczość autorów.Za swoją działalność na rzecz dzieci otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. Nadal działa aktywnie - pisze książki dla dzieci i dorosłych ,nagrywa słuchowiska, pisze wiersze.
Strona autorska oraz adresy do stron Lecha Tkaczyka
www.lech-tkaczyk.pl
www.sluchowiska.com.pl
www.wydawnictwo-astrum.pl
wydaj-ksiazke.com.pl
https://www.facebook.com/lech.tkaczy
https://twitter.com/tkaczyk1
https://www.instagram.com/ksiazkidladzieciautor/
mail: l.tkaczyk@astrum.wroc.pl
Film animowany ilustracjami, piosenką,promujący książkę dla dzieci na kanale You Tube: TV RADIO ASTRUM
https://www.youtube.com/channel/UCauOlMNsp0ouKE2iAiqAjsw
ZAPRASZAM DO OBEJRZNIA FILMÓW Z PIOSENKAMI DO BAJEK DLA DZIECI AUTORA LECHA TAKCZYKA NA YOUTUBE.
https://www.youtube.com/watch?v=fyLamr2gdFw&list=PLJ_FWE4n4ca2-HF49i9KZL7H8iVSaxhFG
"Moje ulubione wiersze" to zbiór ponadczasowych, kochanych przez dzieci wierszy polskich poetów, na czele z Janem Brzechwą, Julianem Tuwimem i Marią Konopnicką. Zbiór idealny do wspólnego czytania - może być inspiracją dla rodzica do rozmowy z dzieckiem na ważne tematy, ale przedstawione w lekki, humorystyczny sposób. Wierszom towarzyszą oryginalne ilustracje, które na pewno dodatkowo rozbudzą dziecięcą wyobraźnię i nauczą miłości do książek.
Zbiór najbardziej znanych utworów dziecięcych Juliana Tuwima. W podróż do krainy Tuwima ruszamy wielką lokomotywą, po drodze odwiedzając . zapominalskiego Słonia Trąbalskiego, panią Słowikową, która czeka na spóźnionego męża, samodzielną Zosię Samosię, babcię goniącą aeroplanem swoją kurkę-złotopiórkę i wielu innych bohaterów bogatego świata poety.
Zapraszamy do Zwierzyńca, pełnego niebywałych historyjek i pięknych ilustracji!Przeczytaj zabawne wierszyki o zwierzętach, a dowiesz się między innymi, skąd wziął się słoń w kosmosie i jak to się stało, że pewnego dnia żyrafa zapragnęła pojeździć na łyżwach...
Danuta Wawiłow ur. 14 IV 1942 r. w Koźmodiemiansku(obecna Rosja); autorka literatury dziecięcej,poetka i prozaik. Debiutowała w 1961 r. w dwutygodnikuWspółczesność, w 1977 r. wydała pierwszytomik poezji dla dzieci pt. Rupaki. Wawiłowwiersze dla dzieci zaczęła pisać tuż po urodzeniucórki Natalii (Natalia Usenko) i to ona wraz z bratemKostkiem byli adresatami pierwszych utworówpoetki. Książki dla dzieci wydawała również wspólniez mężem Olegiem Usenko. Jej utwory na stałeweszły do kanonu literatury dziecięcej.Cykl ten to wybór wierszy dla najmłodszych popularnych,współczesnych autorów literatury dziecięcej.Prezentowane wiersze są odzwierciedleniemświata dziecięcych wyobrażeń. Zabawne i pouczającekompozycje zostały opatrzone barwnymi, korespondującymiz tekstem ilustracjami.
Publikacja zawiera ZNANE I LUBIANE wierszyki i rymowanki.
To świetna pozycja do nauki PIERWSZYCH WYLICZANEK.
Zachwyca ATRAKCYJNĄ FORMĄ – łączy WESOŁE WIERSZYKI z ZABAWNYMI ILUSTRACJAMI.
Książka przedstawia znane, łatwe do zapamiętania wierszyki i rymowanki, których uczą się kolejne pokolenia dzieci. Znalazły się w niej takie rymowanki, jak: Entliczek, pentliczek, Ślimak, ślimak, pokaż rogi, Wpadła gruszka do fartuszka.
Zabawne ilustracje oraz ciekawa szata graficzna uatrakcyjniają lekturę.
Książka:
• Pobudza wyobraźnię.
• Wspomaga rozwój dziecka.
• Zachęca do wspólnego czytania na głos.
• Ćwiczy wymowę i pamięć.
RYMOWANKI
Seria zabawnie zilustrowanych książeczek z ponadczasowymi wierszykami i wyliczankami.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?