Miłośników i wielbiciel czworonogów zapraszamy do tej strefy po inspirujące i fachowe publikacje dotyczące zdrowia, pielegnacji, diagnostyki, kosmetyki naszych pupili. Polecamy poradniki dla opiekunów i przewodników psów pracujących, służbowych i aktywnych. Znajdziecie obszerną wiedzę na temat żywienia i dietetyki psów, kotów, koni i innych zwierząt. Przewodniki dla szczęśliwych posiadaczy jak i dla lekarzy weterynarii. Przykładowe receptury karm domowych, które można przygotować samodzielnie z powszechnie dostępnych produktów spożywczych.
Autor zapoznaje nas z podstawowymi zasadami zapobiegania chorób u ryb, objaśnia tajniki utrzymania równowagi w akwarium oraz przedstawia metody leczenia w przypadkach wystąpienia objawów choroby. Książka powinna zainteresować zarówno poczatkujących jak i doświadczonych akwarystów.
Praktyczny podręcznik skierowany do lekarzy i studentów weterynarii umożliwiający czytelnikowi nabycie umiejętności prawidłowego opisu elektrokardiogramu wykonywanego w trakcie procesu diagnostycznego psów i kotów. W książce w bardzo przystępny i przejrzysty sposób przedstawiono informacje dotyczące właściwej interpretacji zapisu EKG, znalazły się tu również opisy najczęściej spotykanych zaburzeń rytmu serca, a także zapisy EKG występujące w wadach wrodzonych. Cennym uzupełnieniem pozycji są opisy przypadków klinicznych wraz z ich interpretacją.
- Zapisy prawidłowych obrazów EKG.
- Zapisy EKG występujące w wadach wrodzonych.
- Opisy przypadków klinicznych wraz z ich interpretacją.
Pełna anegdot, zwrotów akcji i zaskakujących zdarzeń rodzinna saga, w której zwierzęta i ludzie grają „równoprawne” role. Historia zaczyna się na Wołyniu, gdzie pradziadek autorki, hrabia Adam Halka Ledóchowski, zakochany od pierwszego wejrzenia w pięknej Tatarce, porywa ją i poślubia. Wbrew konwenansom, w imię romantycznej miłości i wspólnej pasji do koni, żyją długo i szczęśliwie dając początek dynastii, ludzi mądrych, pełnych fantazji i wielkich miłośników zwierząt.
Zagłębiając się w rodzinną sagę Doroty Sumińskiej, poznajemy również pokolenia zwierzęcych towarzyszy rodziny. Ważni bohaterowie tej książki: krowa, wilczyca, kura, pies, kot, słoń, koń, jeż… i wiele innych – są najbliższymi przyjaciółmi, kochającymi i wspierającymi Dorotę Sumińską od dziecka. Zwierzęta towarzyszą jej na każdym kroku, przy wszystkich dolach i niedolach.
Autorka, opowiadając o swoich losach, dzieli się też przemyśleniami o namiętnościach, kolejach losu i trudnych wyborach, a ponieważ robi to z humorem i bezpretensjonalnością, książkę czyta się, jak awanturniczy romans o życiu, miłości i pasji.
Książka opatrzona rodzinnymi zdjęciami, wśród których znajdą się również fotografie zwierzęcych „krewnych” rodziny.
Książka Leki po Dyplomie - Weterynaria 2014 skierowana jest do lekarzy weterynarii. Zamieszczono w niej informacje o lekach, z uwzględnieniem ich postaci i dawek, a także wielkości opakowań dostępnych na rynku. Poza lekami wydawanymi wyłącznie na receptę znajdą w niej Państwo również informacje o lekach dostępnych bez recepty oraz niektórych preparatach nieleczniczych promowanych przez firmy farmaceutyczne.
Zaczynam o siódmej: inspekcja słoni, szczotkowanie, podanie leków, zabiegi kosmetyczne i krótki trening. Potem na każdego słonia wsiada jeden jeździec i rusza się z nimi na wyżerkę do dżungli. Pracuję w Elephant Whispers– ośrodku pomocy i tresury dla słoni „z problemami” i zwierząt osieroconych.Gdyby nie on, wszystkie te słonie zostałyby odstrzelone jako nadwyżka niemieszcząca się już w Parku Narodowym.
By uniknąć różnych, czasem nawet zabawnych, nieporozumień, muszę zacząć uczyć się tutejszego języka. Pierwszy problem polega na tym, że rodzimych języków jest wiele i nie wiem, od którego zacząć. Dziewczyny doradziły mi zuluski, najpopularniejszy w regionie. Wiem już, że „witaj” to po zulusku kusile, a „dziękuję” nja-bąga. Jednak to nie wystarczy…
Tutejsze władze, próbując pomóc najuboższym, zakupiły dla nich stado krów. Jednak miejscowym nie chciało się nimi zajmować i puścili je wolno. Nikt ich nie leczy ani o nie nie dba. Można powiedzieć, że krowy te żyją prawie dziko. Łapie się je i zawiesza im na szyi dzwonek jedynie po to, by można je było odróżnić z daleka od jakiegoś niebezpiecznego zwierzęcia. Inaczej konie mogłyby się łatwo spłoszyć, dostrzegając jakiś podejrzany ruch w krzakach, a tak słyszą dzwonek i wiedzą, że to bydło.
Zadziwiające jest, jak wyglądają tu rodziny. Od pokoleń jest tak, że młoda kobieta zachodzi w ciążę, a potem zostawia dziecko dziadkom i w ogóle nie bierze za nie odpowiedzialności. Poznałam taką dziewczynę pomagającą w kuchni. W wieku 21 lat ma już trójkę dzieci. Pierwsze urodziła, będąc 14-latką. Każde dziecko ma innego ojca. Dzieci zostawia pod opieką swojej matki, a sama zarabia w kuchni tyle, że ledwie starcza na wyżywienie rodziny. Żaden z ojców dzieci jej nie pomaga, ale ona – choć nie stać jej na zapewnienie choćby podstawowej edukacji swych pociech – marzy już o kolejnym dziecku.
W tej części podręcznika omówione są choroby narządów głowy, szyi i klatki piersiowej leczone metodami chirurgicznymi. W poszczególnych rozdziałach zostały przedstawione: choroby jamy ustnej z uwzględnieniem patologii i leczenia zębów, przyzębia, błony śluzowej i tkanek jamy ustnej, choroby ślinianek, gardła, nosa i zatok przynosowych oraz choroby narządu wzroku i słuchu. W dalszej kolejności omówione zostały: chirurgia tarczycy, choroby tchawicy oraz choroby narządów w klatce piersiowej. Szczególną uwagę zwrócono na choroby jamy opłucnej, płuca i narządów śródpiersia. Dużo miejsca poświęcono procedurom chirurgicznym w obrębie klatki piersiowej, ze szczególnym uwzględnieniem nakłucia, drenażu, otwarcia klatki piersiowej i chirurgii płuca. Osobno omówione zostały wrodzone wady serca i dużych naczyń krwionośnych. W tej części nie znalazły się anomalie pierścienia naczyniowego, które podobnie jak choroby szyjnej części przełyku zostały opisane w tomie III. W ostatnim rozdziale znalazły się opisy dotyczące chirurgii ściany klatki piersiowej ze szczególnym uwzględnieniem obrażeń rusztowania kostnego oraz jej tkanek miękkich wraz z pourazową przepukliną przeponową. W poszczególnych rozdziałach przedstawiono zagadnienia związane z chorobami nowotworowymi narządów głowy, szyi i klatki piersiowej. Podobnie jak w pozostałych tomach dużo uwagi poświęcono patologii, symptomatologii i rozpoznawaniu chorób omawianych rejonów ciała. Liczne rysunki i barwne ilustracje ułatwiają zrozumienie postępowania chirurgicznego.
Oddajemy do Państwa rąk pierwszy tom z cyklu atlasów dermatologicznych. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom studentów, lekarzy praktyków, pasjonatów dermatologii weterynaryjnej - wszystkich tych, którzy pragną poszerzyć wiedzę praktyczną na temat chorób skóry.
Z największą przyjemnością prezentujemy Państwu drugi tom "Atlasu dermatologicznego psów i kotów", przedstawiający choroby pasożytnicze i grzybicze skóry. Omawiamy je z punktu widzenia dermatologa klinicysty zmagającego się z problemami rozpoznawania i leczenia chorób skóry, nie zaś z punktu widzenia parazytologa lub mikrobiologa.
Atlas zawiera ponad 250 zdjęć ukazujących szczegółowo zróżnicowany oraz kliniczny dermatoz pasożytniczych i grzybiczych.
Prezentujemy Państwu kolejny, trzeci już tom atlasu dermatologicznego psów i kotów. Tym razem poświęciliśmy go dwóm grupom chorób - genodermatozom i dermatozom hormonalnym. Opracowanie zawiera 250 zdjęć przedstawiających ich obraz kliniczny i histopatologiczny.
Kolejny, czwarty tom atlasu dermatologicznego poświęcono ropnym zapaleniom skóry, nowotworom skóry, dermatozom środowiskowym, psychogennym oraz dermatozom na tle metabolicznym i żywieniowym. Szczególne miejsce zajmują ropne zapalenia skóry, które jako dermatozy wikłające rozpoznawane są w przebiegu większości chorób skóry. Każdy lekarz weterynarii musi zatem zmierzyć się z tym problemem w swojej praktyce.
Piąty tom atlasu dermatologicznego poświęcono dermatozom topograficznym. Intencją autorów było zobrazowanie objawów klinicznych różnorodnych chorób lokalizujących się w poszczególnych okolicach ciała. W poprzednich tomach dermatozy klasyfikowano ze względu na etiologię. Ten tom przygotowano według odmiennej koncepcji, polegającej na usystematyzowaniu chorób w najbardziej praktyczny dla lekarzy sposób, czyli ze względu na rodzaj i lokalizację objawów.
Podręcznik, którego autorami są eksperci medycyny weterynaryjnej, to zwięzły przwodnik po metodach diagnostyki radiologicznej i ultrasonograficznej. Wraz z jasnym i wyczerpującym opisem interpretacji obrazów, zilustrowano w nim anatomię prawidłową wszystkich układów, a także zaprezentowano i opisano radiologiczne i ultrasonograficzne objawy rozmaitych nieprawidłowości występujących u psów i kotów. Książka została uzupełniona najnowszymi informacjami na temat obrazowania cyfrowego, metod tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, a także medycyny nuklearnej. Autorzy wskazują też, jak uniknąć popularnych błędów interpretacyjnych. Podręcznik doskonale sprawdzi się jako pomoc w procesie diagnozowania chorób i planowania terapii.
W podręczniku:
Poszerzono treść rozdziałów
Poprzez ponad 500 szczegółowych radiogramów i ultrasonogramów przejrzyście zilustrowano zasady interpretacji obrazów
Przedstawiono anatomię prawidłową wszystkich układów
Opisano najczęściej występujące nieprawidłowe obrazy każdego z układów, aby ułatwić diagnostykę chorób częstszych i rzadszych
Omówiono problemy związane z takimi aspektami, jak gęstość, kontrast, uwidocznienie szczegółów i inne zagadnienia techniczne istotne dla uzyskania wysokiej jakości obrazów, które są niezbędne do trafnej diagnozy
Zaprezentowano kliniczne objawy chorób, pomocne w ustalaniu rozpoznania
"Odnalezione głosy" to kontynuacja rozpoczętych przed kilku laty prezentacji zadziwiających losów lekarzy zwierząt: "NN ? Nieznani Niepowtarzalni" ? książka o lekarzach weterynarii zamordowanych podczas II wojny światowej (Gdańsk 2010) oraz "Życie godne pomnika" traktujące o życiu lekarzy weterynarii w niewoli sowieckiej, niemieckiej, o deportacjach i wywózkach na Syberię i na roboty do Niemiec. W swoich poszukiwaniach Autor natrafił na lekarzy weterynarii, którzy w wyniku przeżytych traum, jakie zgotowało im życie, wybrali seminarium duchowne i święcenia kapłańskie; lekarzy weterynarii w szeregach Polski Podziemnej; lekarzy, którzy oddali swoje młode życie, walcząc z okupantem. Spotykamy lekarzy weterynarii wśród ofiar Katynia, Charkowa, Miednoje i więzień zachodniej Ukrainy i Białorusi. Walczyli m.in. w Afryce i pod Monte Cassino. Pojawia się także kobieta lekarz weterynarii, która uczestniczyła w pierwszych igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 1924 r. jako reprezentantka Polski.
To niezwykle wartościowa pozycja, która łączy wiedzę encyklopedyczną z solidną kwerendą źródeł, świadectwo dziejów ludzkości w najtrudniejszych dla niej momentach.
Włodzimierz A. Gibasiewicz ? dr n. wet., publicysta i badacz. Urodził się w wielkopolskich Sulmierzycach, mieszkał w Ostrowie Wielkopolskim. Ukończył Technikum Weterynaryjne we Wrześni w 1970 r., a następnie Wydział Weterynaryjny Akademii Rolniczej we Wrocławiu w 1977 r. Obronił pracę doktorską w 1983 r. Przez wiele lat redaktor naczelny ?Biuletynu Informacyjnego? Wielkopolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzi prywatny gabinet weterynaryjny dla małych i dużych zwierząt w Dusznikach oraz pracuje jako urzędowy lekarz weterynarii.
PATRONI:
"Życie Weterynaryjne"
Veterynaria.pl
Opracowanie jest częścią czterotomowego dzieła.
Całość podręcznika została zaprojektowana jako wydanie czterotomowe, obejmujące takie zagadnienia jak:
– chirurgia ogólna, chirurgia tkanek miękkich i anestezjologia (tom I);
– chirurgia głowy, szyi i klatki piersiowej (tom II);
– chirurgia brzucha i miednicy (tom III);
– chirurgia układu kostno-stawowego i układu nerwowego (tom IV).
W tym tomie zawarte są zagadnienia dotyczące chirurgii brzucha i miednicy. W poszczególnych rozdziałach zostały opisane: chirurgia powłok brzucha (otwarcie jamy brzusznej, przepukliny) oraz poszczególnych układów i narządów zawartych w jamie brzusznej i jamie miednicy, zaczynając od układu pokarmowego poprzez układ moczowy i rozrodczy męski oraz żeński. Omówione zostały także choroby tych narządów, które topograficznie nie są zlokalizowane na terenie brzucha. Dotyczy to szyjnej i piersiowej części przełyku oraz anomalii pierścienia naczyniowego dużych naczyń krwionośnych zlokalizowanych na terenie klatki piersiowej. W ostatnim rozdziale znalazły się opisy dotyczące chirurgii przepony miednicy, okolicy odbytu, sromu i krocza. Taka koncepcja pracy umożliwiła kompleksowe omówienie i domknięcie zagadnień związanych z chorobami tych narządów, które zlokalizowane są nie tylko w jamie brzusznej i miednicy, ale również w sąsiednich rejonach ciała.
Liczne rysunki i barwne ilustracja sprawiają, że książka jest przejrzysta i czytelna, a przyswojenie treści znacznie ułatwione.
Autorami działa są pracownicy naukowi Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, mający wieloletnią praktykę zarówno dydaktyczną jak i kliniczną.
Z niekompletnej dokumentacji medycznej wynika, że Tom przez ponad trzydzieści lat przeszedł co najmniej sześćdziesiąt trzy biopsje wątroby, szpiku i węzłów chłonnych, został zarażony wirusem HIV i wirusem zapalenia wątroby, a przytomności pozbawiono go trzysta sześćdziesiąt dziewięć razy. Niewiele lepiej wyglądają karty medyczne Regisa, cukrzyka, który nie chce przyjmować insuliny, Sue Ellen, której w młodości młotkiem wybito zęby, cierpiącej na klaustrofobię Pepper i Chance, która pierwsze pięć lat życia spędziła w kompletnej izolacji. Łączy je to, że wszystkie mają poważne zaburzenia psychiczne. I to, że wszystkie znalazły schronienie na farmie Glorii Grow. Zaczęło się pod koniec lat dziewięćdziesiątych, kiedy przed siedzibą fundacji Fauna zaparkował czarny pick-up holujący zwykłą przyczepę dla koni. W środku znajdowało się kilka szympansów, dla których był to kres długiej i trudnej podróży. Aż do tego dnia stanowiły własność Uniwersytetu Nowojorskiego, gdzie były obiektami eksperymentów biomedycznych. Wydarte matkom tuż po urodzeniu, trzymane w ciasnych klatkach, poddawane inwazyjnym operacjom, badaniom neurologicznym i toksykologicznym nigdy nie odzyskają pełnej sprawności, ale w azylu Fauna w spokoju dochodzą do siebie. Dla Andrew Westolla wolontariat w azylu miał być wielką przygodą, spotkaniem oko w oko z najbliższym kuzynem człowieka. Ale wyobrażał ją sobie zupełnie inaczej.
W II tomie Fizjologii zwierząt domowych:
• omówiono fizjologiczne aspekty funkcji przewodu pokarmowego
oraz wątroby u różnych gatunków zwierząt,
• przedstawiono zagadnienia związane z bilansem cieplnym,
gospodarką energetyczną, pobieraniem pokarmu i rytmami
biologicznymi,
• zamieszczono informacje z zakresu fizjologii zachowania,
fizjologii wysiłku ze szczególnym uwzględnieniem sportów
konnych, a także z pogranicza fizjologii i ochrony zwierząt.
W I tomie Fizjologii zwierząt domowych:? przedstawiono podstawy cytofizjologii,? omówiono zagadnienia związane z neurofizjologią, fizjologią neuronu, ośrodkowego układu nerwowego i układu nerwowego wegetatywnego (autonomicznego),? zamieszczono wiadomości z zakresu fizjologii mięśni szkieletowych gładkich oraz mięśnia sercowego,? omówiono także fizjologię serca, układu krążenia, krwi i układu oddechowego,? opisano również mechanizmy równowagi kwasowo-zasadowej, fizjologię nerek, w tym specyfikę wydalania u ptaków oraz gospodarkę wodno-elektrolitową.
Autorzy przybliżają czytelnikom m.in. przejście od Antyku do Średniowiecza, a następnie przyczyny regresu nauk w Średniowieczu i ich erupcję w Odrodzeniu. Uwagę poświęcono również osobom niezwiązanym bezpośrednio z weterynarią – Marsilio Ficino, Goethemu, Paracelsusowi czy Miguelowi Serveto, bez których postęp w nauce, w tym w naukach biologicznych, nie byłby możliwy.
Poruszono również zagadnienia związane z etyką i deontologią oraz współczesnymi problemami dotyczącymi ochrony zwierząt i środowiska. Lekarz weterynarii, jako osoba blisko związana ze zwierzętami, powinien odgrywać i na tym polu właściwą rolę. Niepokojące jest to, że kwestie ochrony i praw zwierząt omawiane są najczęściej przez biologów, lekarzy, etyków i bioetyków, ale bez udziału lekarzy weterynarii, a przecież to oni wiedzą w praktyce najwięcej o cierpieniu zwierząt i relacjach człowiek – zwierzę.
Autorzy wykorzystali fragmenty swoich artykułów zamieszczonych w czasopismach „Medycyna Weterynaryjna” i „Życie Weterynaryjne” oraz rozdziałów monografi i „Dawna medycyna i weterynaria militarna” [102].
Książka adresowana jest przede wszystkim do studentów medycyny weterynaryjnej i lekarzy weterynarii, ale autorzy mają nadzieję, że wzbudzi ona także zainteresowanie miłośników innych dziedzin nauki.
Z miłością do świata, psa, kota, dziecka i faceta
Kontynuacja bestsellerowej Autobiografii na czterech łapach.
Dom pełen kochających się ludzi i ocalonych zwierząt. Miejsce, w którym rodzą się wspaniałe pomysły na książki, na życie i na to, jak poprawić świat. Dorota Sumińska opowiada o swoich pasjach, podróżach, o nowo poznanych ludziach i zwierzętach?
Wymarzone siedlisko pod lasem, gdzie mieszka Autorka, ma swoje legendy i dobre duchy, które strzegą ludzi i zwierzęta. Domownicy maja swoje rytuały i tajemnice. Tu się żyje, pracuje, podróżuje i powraca. Tu powstają projekty ochrony przyrody, ginących gatunków, akcje społeczne na rzecz zwierząt i wyjątkowy pomysł resocjalizacji więźniów przez opiekę nad bezdomnymi psami. Drugim domem Doroty Sumińskiej jest Indonezja. Zabiera tam w podróż swoich najbliższych. Okazuje się, że nawet na końcu świata dzikie zwierzęta wychodzą z dżungli na spotkanie i przytulanie do pani doktor Sumińskiej. Z polskiej puszczy przychodzi łoś, a zdarza się też, że lisek nocuje na werandzie.
Książka mądra, wzruszająca i pełna pozytywnej energii. Wciąga od pierwszego zdania, kiedy dowiadujemy się, o tym, jak po trzech nieudanych małżeństwach, autorka spotkała swoją licealną miłość, Tomasza, który stał się jej towarzyszem życia. Dalej na czterech łapach i dalej z miłością. Do świata, psa, kota, dziecka i faceta.
?Moi skrzydlaci pacjenci? to wyjątkowa książka o wyjątkowych ptakach.
Andrzej Kruszewicz opisuje w niej perypetie rozmaitych swoich pacjentów, podopiecznych Azylu dla Ptaków w warszawskim zoo. Część z nich Czytelnicy mieli okazję poznać z książki ?Ptaki Polski? tego samego autora.
Tutaj mamy sposobność zapoznać się z tak wybitnymi ptasimi osobowościami, a nawet osobistościami, jak:
?Wyścigówka
?Pepo
?Letricia
?Mateusz
?Marian
i wieloma innymi.
?Moi skrzydlaci pacjenci? to porywająca lektura, zabawna i wzruszająca, gdyż stworzona z pasją, humorem i miłością.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?