Miłośników i wielbiciel czworonogów zapraszamy do tej strefy po inspirujące i fachowe publikacje dotyczące zdrowia, pielegnacji, diagnostyki, kosmetyki naszych pupili. Polecamy poradniki dla opiekunów i przewodników psów pracujących, służbowych i aktywnych. Znajdziecie obszerną wiedzę na temat żywienia i dietetyki psów, kotów, koni i innych zwierząt. Przewodniki dla szczęśliwych posiadaczy jak i dla lekarzy weterynarii. Przykładowe receptury karm domowych, które można przygotować samodzielnie z powszechnie dostępnych produktów spożywczych.
Atlas hematologiczny psów i kotów autorstwa dr. Andrzeja Degórskiego i prof. Anny Winnickiej jest pierwszą tego rodzaju, zwartą pozycją w polskiej literaturze poświęconej diagnostyce hematologicznej. Szczególną wartość tego opracowania stanowią imponująca ikonografia oraz bardzo dokładne, wręcz dydaktyczne, opisy prezentowanych rycin. Książka jest swego rodzaju podręcznikiem dla wszystkich praktykujących lekarzy weterynarii, którzy zajmują się psami i kotami, a także nieocenioną pomocą dla studentów medycyny weterynaryjnej. Powinna również znaleźć się w bibliotece wszystkich osób zawodowo zajmujących się weterynaryjną diagnostyką laboratoryjną.
prof. dr hab. Roman Lechowski
Ta książka pomoże wszystkim w samodzielnym wykonywaniu najczęściej zlecanego badania laboratoryjnego – badania morfologicznego krwi, a zwłaszcza w wykonywaniu, oglądaniu i interpretacji jego najtrudniejszej części – rozmazu krwi.
Obok zasadniczej części, jaką stanowi zwięzły opis prawidłowych i patologicznych postaci krwinek zilustrowany za pomocą około 200 zdjęć, w książce zawarto praktyczne wskazówki dotyczące wykonania, barwienia i oglądania rozmazów, a także zakresy wartości referencyjnych wyników badania morfologicznego krwi wraz z podstawowymi zasadami ich interpretacji. Wiedzę uzupełnia słowniczek przypominający podstawowe definicje i pojęcia używane w hematologii weterynaryjnej.
W tej książce znajdziesz:
• prezentację prawidłowych oraz najczęściej spotykanych patologicznych postaci krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi,
• opis najtrudniejszej części badania hematologicznego, która wiąże się z przygotowaniem, barwieniem i oglądaniem rozmazu krwi oraz interpretacją uzyskanych wyników,
• zakresy wartości referencyjnych oraz tabele pozwalające na zdefiniowanie poszczególnych zaburzeń w układzie czerwono i białokrwinkowym,
• praktyczny słowniczek, w którym uwzględniono podstawowe pojęcia stosowane w hematologii weterynaryjnej.
Zarys biologii i hodowli pszczoły miodnej
Odporność przeciwzakaźna
Epizootiologia chorób pszczoły miodnej
Postępowanie lekarsko-weterynaryjne w rozpoznawaniu chorób czerwia i pszczół
Postępowanie terapeutyczne w chorobach pszczół
Pszczoła miodna jako indykator skażenia środowiska
Patofizjologia i symptomatologia zatruć
Choroby wirusowe, bakteryjne,zakaźne, wywołane przez riketsje i mykoplazmy
Inwazje owadów
Szkody wosku, miodu i pyłku
Bezdyskusyjny bestseller światowej listy podręczników z zakresu weterynarii. Jest to książka, z której korzysta się latami, w miarę praktyki i nabywania doświadczenia wybierając rozdziały dotyczące coraz bardziej zaawansowanych technik i procedur.
Podręcznik jest podzielony na pięć części: Podstawy chirurgii, Endoskopia, Chirurgia tkanek miękkich, Ortopedia oraz Neurochirurgia. W rozdziale dotyczącym podstawowych zasad chirurgii wyczerpująco omówiono rodzaje szwów chirurgicznych, opiekę przed- i pooperacyjną, wytyczne antybiotykoterapii profilaktycznej i leczniczej, analgezję i postępowanie żywieniowe.
Następne rozdziały dostarczają szczegółowych wskazówek dotyczących najczęściej przeprowadzanych zabiegów, jak kastracja i sterylizacja, a także bardziej specjalistycznych procedur, jak kraniotomia, lobektomia, chirurgia oka oraz zabiegi mało inwazyjne. Nowatorskim i bardzo przydatnym pomysłem jest umieszczenie zgadnień anestezjologicznych w rozdziałach dotyczących przeprowadzania określonych zabiegów.
W podręczniku umieszczono ponad 1500 kolorowych rycin, w tym doskonałej jakości fotografie i rysunki przeprowadzające czytelnika krok po kroku przez poszczególne procedury-od uzyskania dostępu aż do założenia końcowych szwów.
Książka jest napisana przez lekarzy-praktyków dla lekarzy-praktyków i mamy nadzieję, że zdobędzie uznanie wśród lekarzy weterynarii i studentów poszukujących nowoczesnego i aktualnego podręcznika chirurgii na najwyższym poziomie edytorskim.
Jak działać, gdy hodowlana suka po prostu nie zachodzi w ciążę? Lub kiedy gruczoł mlekowy jest obrzmiały? Albo gdy w środku nocy do lecznicy trafia nagły przypadek położniczy?
W znalezieniu odpowiedzi na powyższe pytania wszystkim lekarzom pomoże ten nowoczesny przewodnik z zakresu diagnozowania i leczenia zaburzeń rozrodu u suk. Książka ma formę nieco odmienną od klasycznych podręczników akademickich, ponieważ jej oś główną stanowią najczęściej spotykane objawy kliniczne oraz problemy antykoncepcji hormonalnej i chirurgicznej, a nie typowe jednostki chorobowe.
Autorzy podręcznika przedstawiają swoiste kompendium wiedzy dermatologicznej. Założeniem autorów było stworzenie atlasu dermatologicznego jako uzupełnienia książki Muller & Kirk's Small Animal Dermatology, która jest traktowana przez wielu lekarzy weterynarii jako "biblia dermatologiczna". Niezaprzeczalnym atutem niniejszego atlasu jest ogromna liczba wysokiej jakości zdjęć ilustrujących omawiane schorzenia dermatologiczne. Przejrzysty układ oraz bardzo treściwe opisy chorób, diagnostyki różnicowej i rozpoznania, a także obecność schematów leczenia powodują, że pozycja ta może być wykorzystywana zarówno przez studentów medycyny weterynarii chcących pogłębić swoją wiedzę dermatologiczną, jak i przez praktykujących lekarzy weterynarii jako pomoc w codziennej pracy (także do edukacji klientów- np. ciekawy dodatek ilustrujący chore zwierzęta przed leczeniem i po terapii). W książce znajdują się także opisy metod diagnostycznych oraz schematy diagnostyki różnicowej chorób. Niektóre z przedstawionych schorzeń mogą wydać się egzotyczne dla polskiego lekarza weterynarii, jednak biorąc pod uwagę fakt coraz częstszej migracji zwierząt towarzyszących musimy być przygotowani na nowe wyzwania. Atlas przedstawia zatem diagnostykę chorób, które dotąd nie pojawiały się w naszym kraju (przykładem niech będzie leiszmanioza u psów ). Jest to pierwsza na polskim rynku wydawniczym pozycja książkowa omawiająca w tak szerokim zakresie problemy dermatologii weterynaryjnej.
Książka skierowana jest do lekarzy weterynarii. Zamieszczono w niej informacje o lekach, z uwzględnieniem ich postaci i dawek, a także wielkości opakowań dostępnych na rynku. Poza lekami wydawanymi wyłącznie na receptę znajdą w niej Państwo również informacje o lekach dostępnych bez recepty oraz niektórych preparatach nieleczniczych promowanych przez firmy farmaceutyczne.
W książce Choroby układu oddechowego psów i kotów Lynelle R. Johnson, uznana na całym świecie specjalistka, prezentuje niezbędną wiedzę z zakresu chorób układu oddechowego u małych zwierząt. W swoim opracowaniu szczególną uwagę poświęciła etiologii wybranych jednostek chorobowych oraz najczęściej wykonywanym badaniom klinicznym i ich wynikom. W pierwszych rozdziałach książki znajduje się opis zagadnień związanych z umiejscowieniem procesu chorobowego oraz stosowanymi metodami diagnostycznymi i terapeutycznymi. Najważniejszą część podręcznika stanowi jednak dokładny opis szeregu jednostek chorobowych – chorób jamy nosowej, dróg oddechowych, tkanki śródmiąższowej płuc, opłucnej, śródpiersia oraz zaburzeń naczyniowych, pogrupowanych zgodnie z ich etiologią. Dzięki takiej konstrukcji prezentowany podręcznik będzie nieocenioną pomocą w codziennej praktyce weterynaryjnej w czasie tworzenia optymalnego planu postępowania diagnostycznego i układania odpowiedniego schematu leczenia. A studentom medycyny weterynaryjnej na pewno ułatwi zrozumienie i przyswojenie zaprezentowanych wiadomości.
Dzięki książce Choroby układu oddechowego u psów i kotów:
dowiesz się, jak rozpoznawać i leczyć choroby układu oddechowego u małych zwierząt, oraz jakie zależności zachodzą pomiędzy poszczególnymi jednostkami chorobowymi a fizjologią i anatomią układu oddechowego,
nauczysz się szybko lokalizować procesy chorobowe i poznasz metody diagnostyczne stosowane w ich rozpoznawaniu,
nabierzesz pewności w postępowaniu diagnostycznym i terapeutycznym u psów i kotów z zaburzeniami ze strony układu oddechowego.
Bezdyskusyjny bestseller światowej listy podręczników z zakresu weterynarii. Jest to książka, z której korzysta się latami, w miarę praktyki i nabywania doświadczenia wybierając rozdziały dotyczące coraz bardziej zaawansowanych technik i procedur. Podręcznik jest podzielony na cztery: Podstawy chirurgii, Chirurgia tkanek miękkich, Ortopedia oraz Neurochirurgia. W rozdziale dotyczącym podstawowych zasad chirurgii wyczerpująco omówiono rodzaje szwów chirurgicznych, opiekę przed- i pooperacyjną, wytyczne antybiotykoterapii profilaktycznej i leczniczej, analgezję i postępowanie żywieniowe. W podręczniku umieszczono ponad 1500 kolorowych rycin, w tym doskonałej jakości fotografie i rysunki przeprowadzające czytelnika krok po kroku przez poszczególne procedury-od uzyskania dostępu aż do założenia końcowych szwów. Książka jest napisana przez lekarzy-praktyków dla lekarzy-praktyków i mamy nadzieję, że zdobędzie uznanie wśród lekarzy weterynarii i studentów poszukujących nowoczesnego i aktualnego podręcznika chirurgii na najwyższym poziomie edytorskim.
Autor zapoznaje nas z podstawowymi zasadami zapobiegania chorób u ryb, objaśnia tajniki utrzymania równowagi w akwarium oraz przedstawia metody leczenia w przypadkach wystąpienia objawów choroby. Książka powinna zainteresować zarówno poczatkujących jak i doświadczonych akwarystów.
Praktyczny podręcznik skierowany do lekarzy i studentów weterynarii umożliwiający czytelnikowi nabycie umiejętności prawidłowego opisu elektrokardiogramu wykonywanego w trakcie procesu diagnostycznego psów i kotów. W książce w bardzo przystępny i przejrzysty sposób przedstawiono informacje dotyczące właściwej interpretacji zapisu EKG, znalazły się tu również opisy najczęściej spotykanych zaburzeń rytmu serca, a także zapisy EKG występujące w wadach wrodzonych. Cennym uzupełnieniem pozycji są opisy przypadków klinicznych wraz z ich interpretacją.
- Zapisy prawidłowych obrazów EKG.
- Zapisy EKG występujące w wadach wrodzonych.
- Opisy przypadków klinicznych wraz z ich interpretacją.
Pełna anegdot, zwrotów akcji i zaskakujących zdarzeń rodzinna saga, w której zwierzęta i ludzie grają „równoprawne” role. Historia zaczyna się na Wołyniu, gdzie pradziadek autorki, hrabia Adam Halka Ledóchowski, zakochany od pierwszego wejrzenia w pięknej Tatarce, porywa ją i poślubia. Wbrew konwenansom, w imię romantycznej miłości i wspólnej pasji do koni, żyją długo i szczęśliwie dając początek dynastii, ludzi mądrych, pełnych fantazji i wielkich miłośników zwierząt.
Zagłębiając się w rodzinną sagę Doroty Sumińskiej, poznajemy również pokolenia zwierzęcych towarzyszy rodziny. Ważni bohaterowie tej książki: krowa, wilczyca, kura, pies, kot, słoń, koń, jeż… i wiele innych – są najbliższymi przyjaciółmi, kochającymi i wspierającymi Dorotę Sumińską od dziecka. Zwierzęta towarzyszą jej na każdym kroku, przy wszystkich dolach i niedolach.
Autorka, opowiadając o swoich losach, dzieli się też przemyśleniami o namiętnościach, kolejach losu i trudnych wyborach, a ponieważ robi to z humorem i bezpretensjonalnością, książkę czyta się, jak awanturniczy romans o życiu, miłości i pasji.
Książka opatrzona rodzinnymi zdjęciami, wśród których znajdą się również fotografie zwierzęcych „krewnych” rodziny.
Książka Leki po Dyplomie - Weterynaria 2014 skierowana jest do lekarzy weterynarii. Zamieszczono w niej informacje o lekach, z uwzględnieniem ich postaci i dawek, a także wielkości opakowań dostępnych na rynku. Poza lekami wydawanymi wyłącznie na receptę znajdą w niej Państwo również informacje o lekach dostępnych bez recepty oraz niektórych preparatach nieleczniczych promowanych przez firmy farmaceutyczne.
Zaczynam o siódmej: inspekcja słoni, szczotkowanie, podanie leków, zabiegi kosmetyczne i krótki trening. Potem na każdego słonia wsiada jeden jeździec i rusza się z nimi na wyżerkę do dżungli. Pracuję w Elephant Whispers– ośrodku pomocy i tresury dla słoni „z problemami” i zwierząt osieroconych.Gdyby nie on, wszystkie te słonie zostałyby odstrzelone jako nadwyżka niemieszcząca się już w Parku Narodowym.
By uniknąć różnych, czasem nawet zabawnych, nieporozumień, muszę zacząć uczyć się tutejszego języka. Pierwszy problem polega na tym, że rodzimych języków jest wiele i nie wiem, od którego zacząć. Dziewczyny doradziły mi zuluski, najpopularniejszy w regionie. Wiem już, że „witaj” to po zulusku kusile, a „dziękuję” nja-bąga. Jednak to nie wystarczy…
Tutejsze władze, próbując pomóc najuboższym, zakupiły dla nich stado krów. Jednak miejscowym nie chciało się nimi zajmować i puścili je wolno. Nikt ich nie leczy ani o nie nie dba. Można powiedzieć, że krowy te żyją prawie dziko. Łapie się je i zawiesza im na szyi dzwonek jedynie po to, by można je było odróżnić z daleka od jakiegoś niebezpiecznego zwierzęcia. Inaczej konie mogłyby się łatwo spłoszyć, dostrzegając jakiś podejrzany ruch w krzakach, a tak słyszą dzwonek i wiedzą, że to bydło.
Zadziwiające jest, jak wyglądają tu rodziny. Od pokoleń jest tak, że młoda kobieta zachodzi w ciążę, a potem zostawia dziecko dziadkom i w ogóle nie bierze za nie odpowiedzialności. Poznałam taką dziewczynę pomagającą w kuchni. W wieku 21 lat ma już trójkę dzieci. Pierwsze urodziła, będąc 14-latką. Każde dziecko ma innego ojca. Dzieci zostawia pod opieką swojej matki, a sama zarabia w kuchni tyle, że ledwie starcza na wyżywienie rodziny. Żaden z ojców dzieci jej nie pomaga, ale ona – choć nie stać jej na zapewnienie choćby podstawowej edukacji swych pociech – marzy już o kolejnym dziecku.
W tej części podręcznika omówione są choroby narządów głowy, szyi i klatki piersiowej leczone metodami chirurgicznymi. W poszczególnych rozdziałach zostały przedstawione: choroby jamy ustnej z uwzględnieniem patologii i leczenia zębów, przyzębia, błony śluzowej i tkanek jamy ustnej, choroby ślinianek, gardła, nosa i zatok przynosowych oraz choroby narządu wzroku i słuchu. W dalszej kolejności omówione zostały: chirurgia tarczycy, choroby tchawicy oraz choroby narządów w klatce piersiowej. Szczególną uwagę zwrócono na choroby jamy opłucnej, płuca i narządów śródpiersia. Dużo miejsca poświęcono procedurom chirurgicznym w obrębie klatki piersiowej, ze szczególnym uwzględnieniem nakłucia, drenażu, otwarcia klatki piersiowej i chirurgii płuca. Osobno omówione zostały wrodzone wady serca i dużych naczyń krwionośnych. W tej części nie znalazły się anomalie pierścienia naczyniowego, które podobnie jak choroby szyjnej części przełyku zostały opisane w tomie III. W ostatnim rozdziale znalazły się opisy dotyczące chirurgii ściany klatki piersiowej ze szczególnym uwzględnieniem obrażeń rusztowania kostnego oraz jej tkanek miękkich wraz z pourazową przepukliną przeponową. W poszczególnych rozdziałach przedstawiono zagadnienia związane z chorobami nowotworowymi narządów głowy, szyi i klatki piersiowej. Podobnie jak w pozostałych tomach dużo uwagi poświęcono patologii, symptomatologii i rozpoznawaniu chorób omawianych rejonów ciała. Liczne rysunki i barwne ilustracje ułatwiają zrozumienie postępowania chirurgicznego.
Oddajemy do Państwa rąk pierwszy tom z cyklu atlasów dermatologicznych. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom studentów, lekarzy praktyków, pasjonatów dermatologii weterynaryjnej - wszystkich tych, którzy pragną poszerzyć wiedzę praktyczną na temat chorób skóry.
Z największą przyjemnością prezentujemy Państwu drugi tom "Atlasu dermatologicznego psów i kotów", przedstawiający choroby pasożytnicze i grzybicze skóry. Omawiamy je z punktu widzenia dermatologa klinicysty zmagającego się z problemami rozpoznawania i leczenia chorób skóry, nie zaś z punktu widzenia parazytologa lub mikrobiologa.
Atlas zawiera ponad 250 zdjęć ukazujących szczegółowo zróżnicowany oraz kliniczny dermatoz pasożytniczych i grzybiczych.
Prezentujemy Państwu kolejny, trzeci już tom atlasu dermatologicznego psów i kotów. Tym razem poświęciliśmy go dwóm grupom chorób - genodermatozom i dermatozom hormonalnym. Opracowanie zawiera 250 zdjęć przedstawiających ich obraz kliniczny i histopatologiczny.
Kolejny, czwarty tom atlasu dermatologicznego poświęcono ropnym zapaleniom skóry, nowotworom skóry, dermatozom środowiskowym, psychogennym oraz dermatozom na tle metabolicznym i żywieniowym. Szczególne miejsce zajmują ropne zapalenia skóry, które jako dermatozy wikłające rozpoznawane są w przebiegu większości chorób skóry. Każdy lekarz weterynarii musi zatem zmierzyć się z tym problemem w swojej praktyce.
Piąty tom atlasu dermatologicznego poświęcono dermatozom topograficznym. Intencją autorów było zobrazowanie objawów klinicznych różnorodnych chorób lokalizujących się w poszczególnych okolicach ciała. W poprzednich tomach dermatozy klasyfikowano ze względu na etiologię. Ten tom przygotowano według odmiennej koncepcji, polegającej na usystematyzowaniu chorób w najbardziej praktyczny dla lekarzy sposób, czyli ze względu na rodzaj i lokalizację objawów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?