W tym sektorze polecamy wartościowe książki psychologiczne o emocjach i uczuciach, zarówno tych poztytywnych jak i tych negatywnych, które towarzyszą nam od dziecka. Żyjemy w świecie pełym lęku, niepokoju i praktycznie każdego dnia walczymy ze stresem. Tutaj nasz czytelnik znajdzie poradniki, które pomogą mu uwolnić się od lęku i żyć pełnią życia. Dzięki licznym publikacjom i podręcznikom nauczycie się tworzyć użyteczne prognozy zamiast fantazji lękowych, podejmować działania i pokonacie w sobie skłonność do unikania, akceptowania i przekierowywania myśli lękowych. Polecamy książkę Joela Mindena pt. Ty tu rządzisz. Jak ujarzmić lęk i przestać się zamartwiać prowadzi ona Czytelnika przez praktyczne fazy akceptacji i radzenia sobie z emocjami.
Przemiana życia naznaczonego traumą emocjonalną jest możliwa, ale to trudny proces. Rozmówcy Danieli Sieff – m.in. Sarah Hrdy, Daniel Siegel czy Allan Schore – to najwybitniejsi specjaliści, którzy pokazali nowatorskie sposoby rozumienia i leczenia traumy. Tworzą jej obraz, zbudowany nie tylko na teorii i praktyce psychologicznej, ale także na osiągnięciach innych dziedzin: socjologii, antropologii, filozofii, literatury. Ich żywe i mądre, a jednocześnie praktyczne refleksje mogą wesprzeć i ułatwić ten proces przemiany. To wszystko sprawia, że książka jest cennym źródłem informacji nie tylko dla psychoterapeutów, psychologów, doradców i innych specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego, ale także dla szerszego kręgu czytelników, którzy zmagają się z własną traumą emocjonalną lub chcą zrozumieć swoich bliskich, cierpiących z jej powodu, i pomóc im. A ponieważ trauma emocjonalna ma swoje źródła w dzieciństwie, książka ta zainteresuje też rodziców, nauczycieli i wszystkich, dla których dobro najmłodszych ma szczególne znaczenie.
„Recenzowana praca jest interesującą próbą socjologiczno-antropologicznej analizy świata popkultury, widzianej w perspektywie kategorii szczęścia. Z punktu widzenia dorobku Autora książka nie ma charakteru debiutanckiego i pozostaje wyrazem pewnego etapu na drodze jego dojrzewania w roli naukowca, publicysty, dziennikarza. […] Wartość prezentowanych badań należy powiązać z aktualnością podjętej problematyki i jej znaczeniem dla dalszych poszukiwań teoretycznych oraz metodologicznych w ramach nauk humanistycznych i społecznych (zwłaszcza socjologii). […] Za popkulturowymi egzemplifikacjami empirycznymi o charakterze etnicznym, związanymi z wybranymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej (Rosja, Ukraina, Polska), przemawia także dobra znajomość języków i kultury tych społeczeństw, prezentowana przez Pana dr. Kotowskiego. […] Monografia »Popkulturowy all inclusive. Socjologiczno-antropologiczny szkic o szczęściu. Słowiańskie szczęście pop« wychodzi naprzeciw wzrastającemu zapotrzebowaniu naukowemu na problematykę przeobrażeń współczesnego pola tworzonego przez kulturę popularną, jej podstawowych cech dystynktywnych (do jakich należy kategoria szczęścia) oraz możliwości interpretacyjnych. Prezentowane case study zaciekawia i inspiruje, pogłębiając i rozszerzając zarazem zakres badawczych dociekań poprzez porównawcze egzemplifikacje zaczerpnięte z twórczości muzycznej i literackiej, osadzonej w kulturze słowiańskiej. Z jednej strony odwołują się one do kontekstu lokalnego (szczególnie Rosji i Ukrainy, w mniejszym zakresie Polski), z drugiej zaś – do trendów o charakterze globalnym, związanych z funkcjonowaniem współczesnych społeczeństw. Autor słusznie zauważa, że ponowoczesność prowadzi do swoistego synkretyzmu i banalizacji treści o charakterze egzystencjalnym, do czego przyczyniają się m.in. nowoczesne technologie medialne”. dr hab. Maria Sroczyńska, prof. UKSW w Warszawie
„Książka jest niezwykle ważnym studium badawczym, w którym szczęście analizowane jest w różnych ujęciach. […] Autor analizuje nie tylko pojęcie szczęścia, ale i jego asocjacje semantyczne pomiędzy sensami metafizycznymi oraz zjawiskami świata realnego, wyrażone w słowie, w którym kultura duchowa współistnieje z materialną. […] Studium filozoficzno-empiryczne autorstwa Bartłomieja Kotowskiego jest bardzo ciekawym poznawczo i ważnym elementem służącym do zgłębiania dialogu międzykulturowego. Książka »Popkulturowy all inclusive. Socjologiczno-antropologiczny szkic o szczęściu. Słowiańskie szczęście pop« pozwala na nowe spojrzenie na konteksty kultury polskiej, rosyjskiej i ukraińskiej, a co istotne - pomaga w ich prawidłowym rozumieniu. Treści przedstawione w książce ukierunkowują prawidłowe rozumienie tego lub innego zdarzenia i pomagają zrozumieć rodzimego użytkownika tego lub innego języka, jego kod językowy, a zatem i jego rozumienie szczęścia i stanu »szczęśliwości«”. dr hab. Irina Rolak, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Bartłomiej Kotowski – doktor nauk humanistycznych, antropolog, filolog. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Ukończył studia doktoranckie z zakresu socjologii i antropologii kulturowej (2013) na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie również obronił swoją dysertację (2015). Autor książki „Język. Bunt. Tożsamość. Socjologiczno-antropologiczne studium empiryczne subkultury młodzieżowej rap” (2016).
Według Harry'ego Frankfurta wyjątkowe dla człowieka nie jest ani myślenie, ani moralność, lecz umiejętność kochania. Autor opisuje miłość jako formę bezinteresownej troski. Miłość nie musi być oparta na racjach, ale odwrotnie sama miłość jest źródłem racji dla człowieka. Dlaczego kochamy? to idealny przykład pisania o sprawach istotnych bez używania filozoficznego żargonu. O miłości powiedziano podobno wszystko, jednak książka Frankfurta pozwala postawić ten problem w zupełnie nowym świetle.lstota miłości nie jest ani uczuciowa, ani poznawcza. Istotą jest wola. Kochanie ma więcej wspólnego z konfiguracją woli, która zawiera w sobie praktyczną troskę o to, co dobre dla przedmiotu miłości niż z tym, w co człowiek wierzy albo jak czuje. Ta konfiguracja woli kształtuje predyspozycje i postępowanie kochającego w szacunku dla przedmiotu miłości, wyznaczając mu priorytety.Fragment książki Dlaczego kochamy?Seria Kim Jest Człowiek? jest płaszczyzną rozmowy, do której zapraszamy uczonych i myślicieli, przedstawicieli różnych środowisk, a także wszystkich pośród nas, dla których kluczowe jest pytanie o człowieka.Katarzyna Wojtkowska
Ta książka może w zupełnie nowy sposób dotknąć życia ponad czterystu tysięcy Polakówcierpiących na chorobę Alzheimera, a także ich bliskich oraz opiekunów. Jej autorzypokazują, że miłość delikatnie unosi róg ciemnej kurtyny demencji dlatego warto troszczyć się o emocjonalną więź z bliskimi, którzy tracą pamięć.Oto wspólna, przełomowa praca lekarza, opiekuna i doradcy małżeńskiego, opartana znanym i cenionym na całym świecie programie pięciu języków miłości.
Czym jest miłość?
Jakie ma oblicza?
W czym się przejawia?
Co o niej mówi Pismo Święte?
Święty Augustyn, wybitna postać w historii chrześcijaństwa, może dać pewien początek naszemu poszukiwaniu. W swoim Traktacie o Pierwszym Liście św. Jana twierdził on: „Jakie oblicze ma miłość, jaką postać, jaki wzrost, jakie nogi, jakie ręce? Nikt nie może tego powiedzieć. Jednak miłość ma nogi, które ją prowadzą do Kościoła, ma ręce, które dają ubogim, ma oczy, dzięki którym odkrywamy, kto znajduje się w potrzebie, ma uszy, o których Pan mówi: «Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha»”. Słowa Augustyna pokazują miłość jako ciało o wielu wymiarach, oblicze o różnych profilach. Wszystkie ludzkie doświadczenia ostatecznie są związane z miłością, a w takim razie kwestia staje się skomplikowana i zarazem nieco płynna, nie tylko na poziomie teologicznym, ale również ze względu na ludzki wymiar tej cnoty (Fragment książki).
Wybitny biblista, kard. Gianfranco Ravasi, wnikliwie analizuje zagadnienie miłości i ukazuje, czym w istocie jest ona dla ludzi wierzących. Jego myśl jest syntezę teologiczną, która nie opiera się wyłącznie na tekstach Pisma Świętego, ale również na wypowiedziach na temat miłości z literatury, np. Dantego i Epikura, Kierkegaarda, św. Teresy z Ávili, Emily Dickinson czy św. Augustyna.
Gianfranco Ravasi (ur. 18 października 1942 roku w Merate) – biblista. Po studiach bibljnych w Rzymie na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim i Papieskim Instytucie Biblijnym prowadził wykłady z egzegezy Starego Testamentu. W 1989 roku został prefektem Biblioteki Pinakoteki Ambrozjańskiej w Mediolanie. 3 września 2007 roku Benedykt XVI powołał go na przewodniczącego Papieskiej Rady Kultury oraz Papieskiej Komisji ds. Kościelnych Dóbr Kultury i Komisji ds. Archeologii. Sakrę biskupią przyjął 29 września 2007 roku. 20 listopada 2010 roku został podniesiony do godności kardynalskiej.
Będzie mowa o Polakach, także o Polkach, o naszym szczęściu i nieszczęściu, o bardziej lub mniej udanym życiu w III Rzeczypospolitej. I tym głównie ta publikacja różni się od kilku wydanych ostatnio w Polsce prac o szczęściu, przede wszystkim amerykańskich autorów. Nie chcę przez to powiedzieć, że jest w niej więcej prawdy o nas, ale jest w niej niewątpliwie więcej o nas i bardziej o nas. Prawdy o społeczeństwie amerykańskim często nie są prawdami uniwersalnymi. (…) Większość dowiedzionych na świecie mnóstwem badań prawidłowości nas także obejmuje, ale istotne jest, czy my sami o tym wiemy i – co ważniejsze – czy to na sobie sprawdziliśmy. Niniejsza książka jest takim sprawdzianem i zarazem poszukiwaniem tych aspektów, w których pozostajemy jednak odmienni. Nie żeby się tą odmiennością chwalić czy martwić. Po prostu, dobrze byłoby wiedzieć, jacy jesteśmy naprawdę.
(ze Wstępu)
Książka Janusza Czapińskiego ma charakter unikalny, stanowi:
• wnikliwe odzwierciedlenie typu badań prowadzonych w zakresie bujnie rozwijającej się psychologii pozytywnej;
• kompendium wiedzy uzyskanej w toku mało znanych współczesnych badań nad szczęściem – wiedzy o korelatach i uwarunkowaniach poczucia szczęścia, a także o uczestniczących w tych badaniach ludziach (różnych narodowości i kultur);
• potężny stymulator pytań o naturę człowieka;
• układ odniesienia dla dalszych empirycznych poszukiwań zróżnicowania przyczyn i przejawów dobrego życia.
z recenzji prof. Marii Jarymowicz
Została pozbawiona dzieciństwa.
Przez siedemnaście lat była poddawana torturom psychicznym i fizycznym.
I nikt nie przyszedł jej z pomocą…
Jane miała cztery lata, kiedy w jej domu pojawił się Richard i zamienił jej życie w piekło…
Osiemnastoletni konkubent matki Jane od początku nienawidzi swojej pasierbicy. Z sadystyczną przyjemnością dręczy dziewczynkę: upokarza, pastwi się nad nią fizycznie i psychicznie na wszystkie możliwe sposoby, wykorzystuje seksualnie, spełniając swoje najbardziej perwersyjne fantazje. Wymyślanie coraz to nowych tortur sprawia mu wynaturzoną przyjemność. Jest mistrzem zastraszania i manipulacji.
Od pierwszego dnia Jane staje się jego niewolnicą – w każdym tego słowa znaczeniu. Jest więźniem zdanym na łaskę swojego oprawcy. Nie ma dokąd uciec, nie ma się komu poskarżyć. Matka, rodzina, sąsiedzi – wszyscy sterroryzowani przez agresywnego psychopatę, milczą. Nikt nie przychodzi katowanej dziewczynce z pomocą. Nawet matka…
Ten horror trwał przez siedemnaście lat. Dopiero dwudziestojednoletnia Jane znalazła w sobie siłę, by wyrwać się z przerażającego kręgu psychicznego i fizycznego terroru, i emocjonalnego uzależnienia od swojego kata. Zdołała uciec, by być z mężczyzną, którego kochała. Ale dopiero po kolejnych pięciu latach życia w ukryciu zdobyła się na odwagę, by pójść na policję. Jej ojczym trafił do więzienia. Ale dla Jane koszmar się jeszcze nie skończył.…
Swoje tragiczne losy opisała w wydanej pod pseudonimem Jane Elliott autobiografii Torturowana. Rozdzierająca serce i inspirująca książka była w Wielkiej Brytanii bestsellerem numer 1 przez wiele miesięcy. Stała się jedną z najgłośniejszych książek ostatniego dziesięciolecia w kategorii wspomnień krzywdzonych dzieci. Wydana w 9 krajach, w każdym weszła na listy przebojów i odbiła się szerokim echem.
Eschatologia - temat coraz rzadziej poruszany w homiliach, a przecież niezmiennie nurtujący każdego - wierzącego i ateistę. Czy na końcu naszego życia jest wielka ciemna dziura, w której znikniemy? Co stanie się z naszym ciałem po śmierci? Czemu odbywamy tę trudną ziemską wędrówkę, zamiast od razu być tam i czy w ogóle jest jakieś ""tam"" i jakieś ""potem""? Odpowiedzi autora są przystępnie sformułowanym przypomnieniem nauczania Kościoła katolickiego.
Szokująca, trzymająca w napięciu jak mistrzowski thriller historia okrutnie skrzywdzonej pięknej dwunastolatki
Casey Watson jak Cathy Glass opiekuje się najbardziej skrzywdzonymi przez najbliższych dziećmi. Prowadzi dom zastępczy dla dzieci z największymi problemami psychologicznymi i wychowawczymi. Takich, z którymi nikt już nie mógł sobie poradzić. A potem – jak Cathy Glass – opisuje ich historie: jeszcze bardziej tajemnicze, jeszcze bardziej drastyczne i przejmujące. I od debiutu w 2011 zajmuje wysokie miejsca w Top 10 brytyjskich lisy bestsellerów.
Jej popularność rośnie w zawrotnym tempie. W dziewięć miesięcy w Wielkiej Brytanii sprzedano 125 tysięcy egzemplarzy jej książek. W ciągu roku wydała 4 bestsellery, w 2013 wyda 3 następne tytuły, a w 2014 opublikuje ósmą książkę.
Dziewczynka, która trafia do Watsonów, ma u nich przebywać tymczasowo: jej stała opiekunka przechodzi załamanie nerwowe, Sophia jest u niej od półtora roku, odkąd jej matka uległa tajemniczemu wypadkowi…
Ale od pierwszej chwili Casey czuje niepokój, który stopniowo zamienia się w coraz większy lęk. Sophia wygląda bardziej jak osiemnastolatka niż dwunastolatka. Prowokuje mężczyzn niedwuznacznym erotycznym zachowaniem. Kobietami gardzi. I każdy musi robić to, czego ona chce. Bo jeśli nie, wie, jak sprawić, żeby tego pożałował…
Casey, jej mąż i dorosłe dzieci są najpierw zakłopotani i skrępowani. Potem pojawiają się podejrzenia, że nie powiedziano im wszystkiego. A wreszcie strach – bo nie wiedzą, kim naprawdę jest Sophia: zagubioną dwunastolatką czy Lolitą, dziewczynką z problemami psychicznymi czy wyrachowaną manipulantką, dzieckiem po koszmarnych przejściach czy potworem. Jedno jest pewne: dopóki Sophia mieszka z nimi, nie są bezpieczni…
Tylko Casey, mimo śmiertelnego zagrożenia, nie rezygnuje z walki. Dla niej Sophia to tylko chore, skrzywdzone dziecko. I tylko ona słyszy w jej przerażających czynach rozpaczliwy krzyk o ratunek…
Niedobór snu powoduje groźne konsekwencje dla naszego zdrowia. Potrzebujemy go, by cieszyć się życiem i sprawować nad nim kontrolę.
Wyśpij się! to oparta na badaniach naukowych książka, która przybliży czytelnikowi zagadnienia dotyczące snu – od jego historii do roli marzeń sennych. Ujawnia istotną rolę, jaką odgrywa sen dla naszego funkcjonowania.
Autorka udowadnia, że obecnie mamy skłonność do ograniczania liczby godzin snu, co pogarsza stan naszego zdrowia i wpływa negatywnie na komfort życia osobistego, seksualnego oraz zawodowego. Porusza temat naszego uzależnienia od technologii, która zakłóca sen oraz wskazuje na zgubne konsekwencje stosowania leków nasennych.
Książka zawiera wiele cennych zaleceń i wskazówek, jak najlepiej wykorzystać niesamowitą potęgę zdrowotną snu.
Stres wpisany jest nie tylko w życie ludzi dorosłych, ale także często przepełnia dzieciństwo, które powinno kojarzyć się z radosnymi przeżyciami i doznaniami, z okresem bezpiecznym, beztroskim, wypełnionym miłością, opieką najbliższych, zabawami z rodzicami i rówieśnikami. Ponowoczesność jako nowe zjawisko XXI wieku w samej swej istocie wprowadza w nasze życie stres, bowiem znamionuje je kategoria różnicy, wielość dyskursów, występowanie zróżnicowanych paradygmatów odmiennie definiujących świat. Pluralizm i wielowymiarowość społeczno-kulturowej rzeczywistości powoduje wielopostaciowość dzieciństwa, jego kontrastowe – społeczne, środowiskowe, kulturowe – zróżnicowanie mogące stanowić źródło wielu dziecięcych stresów. W monografii Autorka podejmuje próbę dokonania charakterystyki stresu dziecięcego; ukazania, na ile dziecięcy „świat” ma wymiar stresowy, jak on przedstawia się w relacjach dzieci kończących edukację wczesnoszkolną oraz w perspektywie matek badanych uczniów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Praca składa się z czterech rozdziałów. W pierwszym omówiono wybrane aspekty problematyki stresu, w drugim ukazano emocjonalne ujęcie sytuacji stresowych, trzeci stanowi prezentację środowiskowych stresorów okresu dzieciństwa, natomiast czwarty ma wymiar metodologiczno-empiryczny, przedstawiający wyniki badań własnych i ich analizy. W warstwie empirycznej skupiono się na eksplikacji właściwości stresu dziecięcego, aktywności dzieci w sytuacjach stresowych, podjęto również problem wspierania dzieci w sytuacjach stresowych. W prezentowanej monografii nakreślony „obraz” stresu dziecięcego pokazuje m.in., iż przenika on życie dzieci, towarzyszy ich codziennym sytuacjom w różnych obszarach egzystencji. Intensywność przeżywania sytuacji stresowych przez dzieci świadczy, iż są to niezmiernie trudne dla nich sytuacje, a przyczyny je wyzwalające bardzo dla nich ważne.
The first proven plan to reverse Alzheimer's Disease. In The End of Alzheimer's Dr Dale Bredesen offers real hope to anyone looking to prevent and even reverse Alzheimer's Disease and the cognitive decline of dementia. Revealing that AD is not one condition but in fact three, he outlines 36 metabolic factors, including micronutrients, hormone levels and sleep, which together can trigger downsizing in the brain. Dr Bredesen then outlines a proven, step-by-step protocol to rebalance these factors, which patients can follow with the help of a healthcare professional (note: blood tests are required in order to tailor individual plans). There are also general lifestyle and dietary changes all readers can adopt to improve cognitive health. - Rewrites the science of Alzheimer's Disease - Proven step-by-step advice to follow with your doctor - Offers real hope to patients, carers and health professionals - The first major breakthrough to stop Alzheimer's in its tracks Survival rates in many life-threatening conditions, such as cancer, have been steadily improving for years. But until now nobody had ever survived Alzheimer's Disease. The results, however, of Dr Bredesen's protocol are impressive: of the first ten patients on the protocol, nine displayed significant improvement within three to six months; since then the protocol has yielded similar results with hundreds more. Dr Bredesen is also focusing on training UK healthcare professionals in his protocol with a further 200 professionals set to receive training this coming spring.
Nie trudno zrozumieć, dlaczego Dania często jest nazywana najszczęśliwszym krajem na świecie. W Danii ludzie nie tylko mają pracę i zachowują doskonałą równowagę miedzy różnymi sferami życia, ale mogą też studiować za darmo, mają pociągi, które przyjeżdżają na czas, no i w przeliczeniu na gospodarstwo domowe wypalają najwięcej świeczek na świecie.
Tak więc nikt nie wie o szczęściu – po duńsku LYKKE – więcej niż Meik Wiking, dyrektor Instytutu Badań nad Szczęściem w Kopenhadze, autor bestsellera Hygge – Klucz do szczęścia. Dlatego właśnie od Duńczyków możemy uczyć się, jak osiągać spełnienie. Jednak Meik Wiking wierzy, że klucz do szczęścia mają nie tylko Duńczycy, są one ukryte w różnych miejscach naszego globu.
W swojej urzekającej książce Meik Wiking zabiera nas na poszukiwanie skarbu, który otworzy nam drzwi do dobrego życia. Dowiemy się, jak spędzać nasz cenny czas, jak odnosić się do sąsiadów i jak przygotować kolację. Autor podzieli się z nami opowieściami i radami z najszczęśliwszych zakątków naszej planety, tak byśmy i my znaleźli nieco więcej szczęścia w naszym życiu.
Jak doszło do tego, że kardiolog wykształcony w Yale, którego praktyka lekarska w Palm Beach objęła jednych z najbardziej wpływowych ludzi w Ameryce, włączając w to kilku milionerów, uwierzył w ponadnaturalne uzdrowienie?
Odpowiedzi na te pytania składają się na niniejszą opowieść, a jednocześnie duchową podróż, która spowodowała przemianę Chauncey’a Crandalla.
Pomóż dziecku poradzić sobie z napadami lękuLęk jest jedną z podstawowych i najbardziej potrzebnych emocji. Czasem jednak typowe dziecięce obawy przeradzają się w ataki paniki, lęk społeczny albo zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, odbierając dziecku codzienną radość. I chociaż rodzice starają się pomóc, często nie wiedzą, jak to zrobić.Książka jest adaptacją profesjonalnych programów terapeutycznych o potwierdzonej skuteczności, które opracowano w taki sposób, aby rodzice mogli samodzielnie nauczyć swoje dzieci konkretnych metod radzenia sobie z lękiem. Autorzy pokazują, jak powinno się reagować na ataki paniki u dziecka, oswajać je z trudnymi sytuacjami, rozwijać kompetencje społeczne czy pomagać w rozpoznawaniu nieuzasadnionych obaw.Tytuł ten łączy w sobie wiadomości teoretyczne opatrzone przykładami i poradami dla rodziców z praktycznymi ćwiczeniami do wspólnego wykonania. To doskonała pozycja dla rodziców, opiekunów i bliskich dzieci lękowych. Będzie też zajmować ważne miejsce na półkach psychoterapeutów, psychologów i pedagogów.Gotowy program do samodzielnego wykorzystania w domu, zawierający przykłady, porady i praktyczne zadania dla dzieci i rodziców.Pomóż swojemu dziecku w stosowaniu detektywistycznego myślenia, aby umiało rozpoznać nieuzasadnione obawyNaucz się reagować, gdy dziecko wpada w przerażenieZacznij stopniowo oswajać dziecko z trudnymi dla niego sytuacjamiRozwijaj wraz z dzieckiem ważne umiejętności społeczneOpisane tutaj strategie są dobrze znane i poparte znaczącym materiałem naukowym. Dla rodziców książka ta będzie zajmującą i łatwą w odbiorze lekturą, pełną ważnych pomysłów na to, jak najlepiej pomóc dzieciom.dr Thomas H. Ollendick, wykładowca na wydziale psychologii Politechniki i Uniwersytetu Stanowego WirginiiNapisana z nadzieją, optymizmem i szacunkiem dla dziecięcych uczuć, ta książka jest istotnym nowym źródłem informacji zarówno dla rodziców, jak i osób zawodowo pracujących z dziećmi. Autorzy jasno opisują, wyjaśniają i pokazują, jak pomóc dziecku w budowaniu niezbędnej odwagi i pewności siebie potrzebnej do tego, by stawić czoło kłopotliwym obawom i strachom. Ten doskonały poradnik pomoże zmienić na lepsze życie wielu dzieci zmagających się z bólem niepokoju i lęku.dr Debra Whiting AlexanderDr RONALD M. RAPEE, wykładowca na wydziale psychologii Uniwersytetu Macquarie (Macquarie University) w Sydney, w Australii, i dyrektor tamtejszego Ośrodka Zdrowia Emocjonalnego (Centre for Emotional Health). Jeden z doradców tworzących Diagnostyczny i Statystyczny Podręcznik Zaburzeń Psychicznych oraz członek naukowej komisji doradczej szwajcarskich Badań Etiologicznych nad Przystosowaniem i Zdrowiem Psychicznym.Dr psychologii ANN WIGNALL, starszy psycholog kliniczny i dyrektor dziecięcego wydziału zdrowia psychicznego w Służbie Zdrowia Północnego Sydney (Northern Sydney Health Service). Założyła Klinikę Zaburzeń Lękowych Dzieci i Młodzieży (Child and Adolescent Anxiety Clinic).Dr SUSAN H. SPENCE, wykładowca psychologii i rektor na Uniwersytecie Griffitha (Griffith University) w Brisbane, w Australii. Autorka ponad stu książek i artykułów naukowych z dziedziny oceniania, prewencji i leczenia zaburzeń lękowych oraz depresji u dzieci i młodzieży.Dr VANESSA COBHAM pracuje w szkole psychologii przy Uniwersytecie Queensland (University of Queensland) oraz w Służbie Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży Mater (Mater Child and Youth Mental Health Service) w Brisbane, w Australii.Dr HEIDI LYNEHAM, członek zespołu badawczego na wydziale psychologii Uniwersytetu Macquarie (Macquarie University) w Sydney, w Australii, oraz zastępca dyrektora tamtejszego Ośrodka Zdrowia Emocjonalnego (Centre for Emotional Health).
Jedenastolatka z Jemenu zbuntowała się przeciwko okrutnej tradycji.
„Zniszczyliście moje marzenia. Jeśli zmusicie mnie do małżeństwa, zabiję się!”
Rodzice chcieli wydać ją za mąż. Uciekła. Nagrała film z apelem o pomoc i wstawiła na YouTube. Obejrzały go miliony ludzi na całym świecie…
Nada ma jedenaście lat. Mieszka w małej wiosce w Jemenie. Jak inne dzieci chodzi do szkoły, bawi się, pomaga w domu. Pewnego dnia rodzice postanawiają wydać ją za mąż… Dla dziewczynki to koniec wszystkiego. Dobrze pamięta, jak jej zmuszona do małżeństwa siostra podpaliła się, usiłując popełnić samobójstwo. Jak jej młoda ciotka omal nie umarła, katowana przez męża. Nada nie zamierza dać się skazać na życie w niewoli, przemoc i gwałt. Ucieka z domu. Wuj pomaga jej nagrać apel – oskarżenie okrutnej
plemiennej tradycji. Film umieszczony na YouTube przyciąga uwagę międzynarodowych mediów i organizacji broniących praw człowieka.
Dlaczego dręczy Cię poczucie winy?
Pojawia się ono, gdy naruszamy układ zawarty z innym człowiekiem. Mogłeś je zawrzeć świadomie lub nieświadomie będąc jeszcze dzieckiem. Poczucie winy sprawia, że unieszczęśliwiasz siebie i innych. Zależy mu tylko na tym, abyś znów wracał do starych przyzwyczajeń i ponownie dawał się wykorzystywać, brał na siebie zbyt wiele oraz ponad własne siły i możliwości był dostępny dla innych.
Pozbądź się tej emocjonalnej trucizny!
Dzięki prostym ćwiczeniom mentalnym odzyskasz wolność i wreszcie zaczniesz cieszyć się życiem. Nabędziesz umiejętność mówienia "nie" i poznasz techniki, które pomogą Ci śmiało wypowiadać swoje racje. Oczyścisz swój umysł z emocjonalnego zatrucia.
Koniec życia to trudny okres dla odchodzących i dla ich bliskich. Wiąże się ze smutkiem, refleksją nad tajemnicą życia, śmierci i wieczności. Konieczne staje się uporządkowanie spraw z Panem Bogiem oraz z ludźmi. Rodzi się potrzeba spotkań z kapłanami, zaplanowania ceremonii pogrzebowych, dokonania formalności.
Bliscy muszą się zatroszczyć zarówno o godny pochówek zmarłego, jak i jego życie wieczny. Stąd w naszym przewodniku obok informacji dotyczących spraw organizacyjnych zamieściliśmy modlitwy i słowa duchowego wsparcia pozwalające przejść od żalu i rozpaczy do nadziei na wieczne zbawienie i radość z przebywania w Bogu.
*
Książka stanowi kompletny przewodnik zatwierdzony kościelnym imprimatur, pozwalający w skupieniu i powadze przetrwać czas odchodzenia bliskich.
„Właściwe zrozumienie zniewalająco potężnej ludzkiej fascynacji wojną może nigdy nie było równie ważne i istotne co dziś. Miłość do wojny to drastycznie szczera i bezkompromisowa książka na drastycznie niespokojne czasy”. Wojna jest pozaczasową siłą obecną w ludzkiej imaginacji – a także, owszem, w codziennym życiu każdego z nas. Osoby zaangażowane w taki czy inny sposób w destrukcyjną działalność wojny, zarówno jej żołnierze, jak i jej ofiary, odkrywają w sobie, co paradoksalne, niezwykle silne i głębokie poczucie mocy istnienia, bycia żywym, bycia człowiekiem. W niniejszej książce James Hillman, jeden z najbardziej szanowanych i cenionych psychologów doby współczesnej, podejmuje się przeprowadzenia dogłębnego, przełomowego studium nad istotą, esencją wojny, jej psychologicznymi korzeniami i źródłami, a także specyfiką ludzkiego zachowania w warunkach wojny. Wykorzystując listy i relacje żołnierzy, dokumenty z różnych frontów i epok, prace najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie wojskowości i historii wojen, a także odwołując się do klasycznych mitów oraz dzieł największych myślicieli, filozofów i pisarzy, takich jak Twain, Tołstoj, Kant, Arendt, Foucault i Levinas, Hillman przeprowadza bardzo szeroko zakrojoną i szczegółową analizę zjawiska wojny, umożliwiając nam fundamentalnie nowe i odkrywcze rozumienie fenomenu równoczesnej fascynacji i awersji, jaką wzbudza w nas wojna. Miłość do wojny to niezwykle ważna książka, nieodzownie konieczna lektura dla każdego, zyskująca na znaczeniu dosłownie z każdym dniem w naszych tak bardzo niespokojnych i pełnych konfliktów czasach. Doskonale skonstruowana i napisana książka, prawdziwe tour de force (…) Niezbędna lektura dla każdego, kto pragnie zrozumieć sens i znaczenie konfliktów oraz związanych z nimi zagrożeń, z jakimi mamy do czynienia we współczesnym świecie. - „San Francisco Chronicle”
Agresja perspektywa psychoterapeutów to zbiór bardzo interesujących teorii, wyników badań i doświadczeń klinicznych mających wyjaśnić powstawanie uczuć agresji oraz zachowania agresywne, a także ukazać możliwości psychoterapii w modyfikowaniu tych zjawisk. To bardzo ciekawe, pełne zaangażowania rozważania o możliwych działaniach psychoterapeutów (poza psychoterapią i w jej przebiegu) mających na celu przeciwdziałanie mowie nienawiści i agresji w polityce i życiu społecznym. Lektura niniejszej monografii pomoże psychoterapeutom spojrzeć na problemy agresji indywidualnej ich pacjentów w kontekście szerszej wiedzy o źródłach agresji, prezentowanej w rozdziałach o grupowych, ideologicznych, biologicznych i społecznych jej przyczynach. Teorie psychoterapeutyczne wzbogacone o wiedzę psychologiczną, socjologiczną i biologiczną z pewnością na tym zyskają.Z recenzji prof. dr. hab. Jana Czesława CzabałyBogusława Piasecka doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Psychologii Stosowanej Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Certyfikowana psychoterapeutka i aplikantka-superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje w Zespole Terapii Rodzin Specjalistycznej Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej Krakowski Ośrodek Terapii. Autorka publikacji z zakresu terapii rodzin i par oraz psychologii zarządzania.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?