W tej sferze znajdziecie Państwo szeroki wachlarz publikacji na temat technik psychologii i psychoterapii. Przedstawione w naszych podręcznikach sprawdzone techniki i sposoby na lepsze życie, potraktuj jako narzędzia pracy nad sobą i własnym umysłem. Bardzo wielu ludziom pomogły stanąć na nogi, poradzić sobie z krytycznymi nieraz sytuacjami, toksycznymi relacjami czy destrukcyjnymi emocjami. Dorota Mrówka poleca książki o medytacji, które oczyszczają umysł i rozjaśniają myśli. Z kolei Maciej Wielobób zaleca terapię jogą, od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz, wybór jest naprawdę ogromny.
Książka ta uczy, jak rozpoznać reakcje lękowe, w jaki sposób zwiększyć swoją odporność psychiczną, a także co robić, by lęk miał pozytywny wpływ na życie człowieka. Barwny i interesujący poradnik, przydatny w życiu codziennym, oparty na relacjach lekarz - pacjent.
Podręcznik proponuje dobrze udokumentowany psychospołeczny model leczenia zaburzeń związanych z uzależnieniami. Książka w wyczerpujący i przystępny sposób wyjaśnia model poznawczy uzależnienia, specyfikę studium przypadku, kierowanie relacją terapeutyczną i strukturę sesji terapeutycznych. Przedstawia sposoby zaznajamiania pacjentów z modelem i procedurami terapii oraz uczenia ich jak radzić sobie z głodem narkotyków i alkoholu. Opisuje specyficzne strategie oraz techniki poznawcze i behawioralne, a także metody pracy z pacjentami, u których współwystępują inne problemy, na przykład depresja, lęk, niska tolerancja frustracji, złość i zaburzenia osobowości. Autorzy podejmują też tak ważne zagadnienia, jak radzenie sobie z kryzysem i profilaktyka nawrotów.
Ważnym aspektem modelu poznawczego jest możliwość łączenia występujących w nim technik z innymi modelami terapii uzależnień, takimi jak AA czy budowanie wsparcia rodzinnego lub sieci wsparcia społecznego.
American Journal of Psychiatry
Warto korzystać z tego opracowania i polecać je innym jako bogaty w treści przewodnik po praktyce klinicznej (?). Wzbogacona informacjami na temat rezultatów terapii, ta mądra i niosąca nadzieję książka w ogromnym stopniu przyczyni się do włączenia terapii poznawczej do programów leczenia uzależnień
Contemporary Psychology
W książce znajdziemy sposoby zastosowania terapii poznawczej w leczeniu uzależnień proponowane przez Aarona Becka i poszerzone o klarowne i szeroko opisane połączenie teorii z praktyką.
General Hospital Psychiatry
Terapia wewnętrznego dziecka jest interesującym nurtem współczesnej psychoterapii. U jej źródeł znajdujemy tak znaczące postacie, jak Alice Miller oraz John Bradshaw. Podstawową zaletą omawianej metody jest możliwość jej autoterapeutycznego zastosowania. Książka zawiera wskazówki, w jaki sposób każdy z nas może stać się dla samego siebie opiekuńczym i kochającym rodzicem.
Adresowana jest do psychoterapeutów, psychologów i pedagogów oraz wszystkich osób zaangażowanych w proces samopoznania i osobistego rozwoju.
Paweł Karpowicz - socjolog, doktorat z psychologii humanistycznej na Uniwersytecie Warszawskim; odbył długoletni trening w zakresie jogi i medytacji oraz staże w różnych kierunkach psychoterapii (m.in. Psychologia Zorientowana na Proces, psychologia transpersonalna). Pracuje jako psychoterapeuta w dziedzinie uzależnień i osobistego rozwoju.
Poprawione i rozszerzone wydanie drugie tego znakomitego podręcznika proponuje sprawdzone strategie służące poprawie długoterminowych skutków leczenia oraz jakości życia osób cierpiących na zaburzenia afektywne dwubiegunowe. Czerpiąc wiedzę z wielu badań i bogatego doświadczenia, autorzy opracowują pełne ramy zindywidualizowanej terapii poznawczo-behawioralnej.
Podręcznik pełen jest przykładów i opisów przypadków. Został zaprojektowany tak, by uwzględnić złożoność procesu leczenia trudnych, przewlekłych zaburzeń. W tym wydaniu dawny protokół dwudziestu sesji terapii (w dodatku na końcu książki) został zastąpiony nowym, bardziej elastycznym modelem oceny i procesu leczenia. Format książki ułatwia przeprowadzenie skutecznych interwencji w pracy z pacjentami o różnych historiach choroby i profilach klinicznych – osobami z niedawno rozpoznanymi zaburzeniami, chorymi z objawami ustabilizowanymi oraz pacjentami codziennie zmagającymi się z objawami. Podręcznik zawiera jasne wskazówki dotyczące konceptualizacji indywidualnych potrzeb pacjentów oraz współpracy, która ma im pomóc w:
• lepszym zrozumieniu natury zaburzeń afektywnych dwubiegunowych;
• systematycznym przestrzeganiu sposobu i pór dawkowania leków;
• rozpoznawaniu wczesnych sygnałów ostrzegających o epizodach maniakalnych i depresyjnych;
• radzeniu sobie z objawami poznawczymi, behawioralnymi i afektywnymi;
• rozwijaniu umiejętności radzenia sobie i rozwiązywania problemów;
• wzmacnianiu relacji nadwątlonych zaburzeniem.
Podręcznik ma charakter praktyczny i został napisany w przystępny sposób. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono najważniejsze informacje, które terapeuta powinien zapamiętać oraz zagadnienia, które należy omówić z pacjentem.
W książce przedstawiono aktualny stan wiedzy na temat psychopatologii, etiopatogenezy, diagnozy, rozumienia i terapii zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. (…) Zainteresuje (ona) niewątpliwie większość psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych oraz osoby biorące udział w takich szkoleniach. Mogą chcieć się z nią zapoznać psychoterapeuci innych orientacji, psychologowie kliniczni oraz psychiatrzy leczący chorych na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. (…) Z jednej strony napisana jest językiem przeglądów piśmiennictwa publikowanych w czasopismach naukowych, a z drugiej zawiera wiele bardzo łatwych w odbiorze przykładów rozmów terapeutycznych z pacjentami. (…) W obecnej postaci jest bardzo cenną pomocą dla osób zajmujących się leczeniem zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, bądź szkolących się w tym kierunku.
Z recenzji Prof. Andrzeja Kokoszki
Dla przeciętnego klinicysty, kliniki czy oddziału stacjonarnego jednostki z zaburzeniem osobowości z pogranicza często są najtrudniejszymi i niedającymi się rozwikłać przypadkami. Książka ta ? będąca pierwszą pracą zawierającą strategie, które dowiodły swojej skuteczności w kontrolowanych badaniach klinicznych ? przedstawia wszechstronne, zintegrowane podejście do leczenia tej populacji. Autorka udziela konkretnych wskazówek, które twórczo łączą najlepsze elementy metod behawioralnych, psychoanalitycznych, systemowych i innych powszechnie stosowanych. Jako innowator kliniczny Linehan dokonała rozbioru aspektów osobowości z pogranicza na części składowe i opracowała systematyczne ujęcie każdej z nich.
W pierwszej części książki autorka przedstawiła ogólny obraz tego zaburzenia i naszkicowała ramy teoretyczne, które wyznaczają kierunek terapii. W drugiej szczegółowo opisała sposób oceny pacjentek z osobowością z pogranicza oraz hierarchicznej organizacji celów behawioralnych.
Omawiając najbardziej stresujące zachowania pacjentów, z jakimi mają do czynienia klinicyści, autorka opisuje krok po kroku, jak ocenić ryzyko samobójstwa, radzić sobie z groźbami samobójczymi i pracować nad przewlekłym zachowaniem samobójczym. Przedstawia także ujęcia integracyjne tak specyficznych problemów, jak kryzysy, niestosowanie się do zaleceń i załamania w relacji terapeutycznej.
W jasny sposób wyszczególniając skuteczne techniki, które można odtworzyć w praktyce klinicznej, praca ta naświetla przeżycia wewnętrzne jednostek z osobowością z pogranicza i dostarcza klinicystom praktyczne narzędzia kliniczne do pracy z nimi. Jest nieocenionym źródłem dla wszystkich specjalistów, którzy pracują z tą trudną do leczenia populacją.
Psychoterapia krótkoterminowa rozwija się w obrębie różnych nurtów teoretycznych od lat 60. ubiegłego wieku. Upowszechnianiu się krótkich form psychoterapii o potwierdzonej empirycznie skuteczności sprzyjają ograniczone zasoby personelu i środków publicznej służby zdrowia oraz presja ekonomiczna instytucji finansujących psychoterapię.
Zainteresowanie terapią krótkoterminową uzasadniają wyniki badań, które sugerują, że większość osób poszukujących pomocy psychologicznej pragnie, aby trwała ona krótko - psychoterapia krótkoterminowa jest więc zazwyczaj metodą z wyboru, przynoszącą pacjentom korzyści.
Trzeci tom przedstawia informacje na temat strategii badań nad psychoterapią oraz wyniki badań nad efektywnością psychoterapii oraz szkolenia w psychoterapii realizowanego w ramach poszczególnych nurtów, szkół terapeutycznych. Zawiera ponadto część prezentującą autorskie propozycje szkolenia w psychoterapii – program szkolenia realizowany w Katedrze Psychopatologii i Psychoterapii Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Metodologiczne i statystyczne problemy psychologii to zbiór artykułów tak dobranych pod względem treści, aby mogły zainteresować jak najszersze grono osób poszukujących nowych i ważnych informacji o zagadnieniach z zakresu współczesnej psychologii. Zostały tu zamieszczone prace dotyczące tradycji metodologicznych, problemów warsztatowych oraz analiz statystycznych. Czytelnik będzie miał okazję zorientować się, jak z problemami psychologicznymi mierzyli się Watson, Skinner i Freud. Dowie się również, jak należy rozumieć skuteczność psychoterapii i jak się ją bada, a także, w jaki sposób psycholodzy - za pomocą kwestionariuszy - próbują badać tak ważne zjawisko, jakim jest ból. Osoby zainteresowane zastosowaniem metod statystycznych w psychologii znajdą tu dwa bardzo popularne na całym świecie artykuły Jacoba Cohena poświęcone kilku podstawowym problemom związanym z tym zagadnieniem. Z myślą o młodych psychologach, którzy zamierzają pisać rozprawę doktorską lub właśnie nad nią pracują, zostały również zamieszczone dwa rozdziały, które będą zapewne nie tylko pomocne, ale także interesujące.
Książka przemyślana, erudycyjna i wszechstronna (...). Z powodzeniem łączy dawne osiągnięcia, obecny status i przyszłe koncepcje poznawczo-behawioralne w jedną, spójną teorię psychopatologii i procesu psychoterapeutycznego (...). Jest to obowiązkowa lektura dla studentów, praktykantów i praktyków terapii poznawczej i behawioralnej. Warto ją polecić wszystkim, którzy interesują się tym tak ważnym podejściem terapeutycznym do leczenia zaburzeń psychicznych"". - Dr med. Lewis L. Judd.
Nerwice, zaburzenia osobowości, psychozy, anoreksja, natręctwa, urojenia, narcyzm to częste patologie psychiczne. Ich związki z przeżyciami o treści religijnej i religią są dla psychologii interesującym polem badań. Autor książki opisuje granice normalności przeżyć psychicznych i związki zjawisk psychopatologicznych z religią, opierając się głównie na własnym doświadczeniu terapeutycznym, neopsychoanalizie, przejściu egzystencjalnym. Proponuje własne ujęcie teoretyczne (koncepcja zwijania i partycypacji).
Pierwszy tom informuje o głównych czterech nurtach teoretycznych i znaczących szkołach psychoterapii, pokazuje psychoterapię z perspektywy neurobiologicznej, informuje o organizacji procesu psychoterapii i jego przebiegu, zasadniczych zjawiskach występujących w psychoterapii, technikach pracy stosowanych w głównych nurtach i szkołach praktyki psychoterapeutycznej.
Namaste: indyjska droga do szczęścia, spełnienia i sukcesu Héctor García (Kirai) i Francesc Miralles, wybitni hiszpańscy mówcy motywacyjni i ojcowie fenomenu ikigai, tym razem kierują swoją uwagę na Indie, kraj, który jest kolebką światowej kultury i kluczem do przyszłości, aby zgłębić kulturę, filozofię oraz indyjską duchową praktykę szczęścia. Autorzy dokonują przeglądu podstawowych zagadnień wielowiekowej tradycji Indii i pokazują, w jaki sposób możemy wcielić je w życie aby zyskać dawkę codziennej inspiracji, piękna i spokoju. Przedstawiają lecznicze właściwości mantry OM, uczą jak uwolnić się od karmiącego nasze ego przywiązania, dostroić karmę by dokonać spektakularnych zmian w życiu, zadbać o zdrowie zgodnie z zasadami ajurvedy, pozbyć się stresu i niepokoju dzięki masażowi głowy champissage, a także doświadczyć praktyki tantry. Ta pełna niespodzianek książka oświetla życiową drogę i pozwala mierzyć się z różnymi wyzwaniami, zarówno osobistymi, jak i tymi, które stają przed nami w dzisiejszych niepewnych czasach.
Znany na całym świecie szwedzki psycholog komunikacji społecznej tym razem rozpracowuje męczących perfekcjonistów, przynudzające ofiary losu, irytujące królowedramatu i agresywnych mobberów oraz inne osoby, które sprawiają, że już nic ci się nie chce. Kolega z pracy, który rozsyła pięćdziesiąty mail w sprawie korzystania z ekspresu do kawy, znajoma, której drugie imię to „czarnowidztwo”, szef tyran czyhający tylko na okazję, by wdeptać kogoś w biurową wykładzinę, albo kumpel, który wytrzyma najwyżej trzy sekundy skupiony na twojej opowieści o podróży życia, by szybko wtrącić: „Stary, to jeszcze nic! Posłuchaj, gdzie ja byłem…”. Znacie to? No jasne! Na pewno któraś z tych sytuacji przytrafiła się też Wam. I jak się wtedy czuliście? Zmęczeni? Bezsilni? Zniechęceni? Wyzuci z energii? Jakby ktoś wyciągnął zatyczkę i spuścił z was całe powietrze i entuzjazm? Niby nic, a jednak coś się stało. Thomas Erikson wie dokładnie co – trafiliście na wampira energetycznego. Osobę, która odbiera radość z każdej chwili, sprawia, że brakuje nam siły na cokolwiek, a na dodatek stajemy się podenerwowani i zrzędliwi. Ale Thomas Erikson zna sposoby na tych, którzy rozładowują nasze baterie życiowe. Jak namówić torpedującą wszelkie inicjatywy marudę na spontaniczny wyjazd; jak ułożyć niezawodny plan rozmowy z besserwisserem i przekonać go do swoich racji; jak za pomocą mowy ciała oczarować roztrzepanego ekstrawertyka i przemówić mu do rozumu – nauczysz się tych wszystkich trików. Choć są też sytuacje, gdy – w trosce o własne zdrowie i psychikę – najlepiej zastosować się do prostej, acz radykalnej rady: wstań i wyjdź! Naucz się, jak zidentyfikować i unieszkodliwić wampiry energetyczne, aby w pełni czerpać ze swojego potencjału.
Przytul dziewczynkę, którą byłaś – JUŻ WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE
Wiesz, że twoje dzieciństwo minęło, jesteś już dorosła i bezpieczna. Możesz czuć się pewnie zarówno w chwilach spokoju, jak i w momentach pełnych napięcia, możesz być szczęśliwa i radosna. Jednak tak się nie dzieje. Wciąż cierpisz i nie czujesz się ze sobą dobrze. Wiele z nas pozostawiło w przeszłości swoją wewnętrzną dziewczynkę. Ta dziewczynka doświadczyła kiedyś krzywd i nie było przy niej osoby dorosłej gotowej, by ją wesprzeć. Nikt nie nauczył jej wyrozumiałości ani troskliwości wobec siebie. Możesz zrobić to teraz. Marta Segrelles, psycholożka pomagająca dorosłym pacjentom wyleczyć traumy z dzieciństwa, wyjaśnia, jak ważne jest zrozumienie swojej historii, aby odnowić więź z samą sobą i poczuć się lepiej psychicznie i fizycznie. Dzięki tej książce z ogromną życzliwością i ostrożnością pomoże ci wejść na niełatwą drogę ku wyleczeniu dawnych ran i pogodzeniu się z przeszłością, które są niezbędne, by poczuć wewnętrzny spokój. To książka dla wszystkich dorosłych kobiet: tych, które chwalono za bycie posłuszną i nad wyraz dojrzałą dziewczynką, tych krytykowanych za bycie niegrzecznym dzieckiem i tych, o których nikt nic nie mówił.
Prezentowane karty pracy mają służyć doskonaleniu percepcji wzrokowej, czyli umiejętności rozumienia i interpretowania informacji odbieranych z otoczenia za pomocą wzroku. Większość ćwiczeń przeznaczona jest dla starszych uczniów (klasy IV–VIII szkoły podstawowej i szkoła ponadpodstawowa), jednak możliwość wykonywania tylko wybranych poziomów zadań pozwala wykorzystać je również w pracy z uczniami młodszymi. Podtytuł niniejszej części brzmi Ćwiczenia doskonalące koordynację wzrokowo-ruchową. Ręka i oko. Zaburzenia w zakresie koordynacji wzrokowo-ruchowej mogą manifestować się w różnych aspektach, takich jak samoobsługa, zabawy grupowe, ćwiczenia ruchowe czy prace plastyczne. Dysfunkcje te wpływają znacząco na proces nauki, szczególnie podczas pisania, czytania lub wykonywania zadań związanych z manipulacją przedmiotami. Zapewnienie prawidłowego rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej stanowi kluczowy element wszechstronnego rozwoju psychomotorycznego. W niniejszej publikacji proponujemy następujące grupy ćwiczeń doskonalących koordynację wzrokowo-ruchową: łączenie punktów według przedstawionego wzoru rysowanie drogi wyjścia z labiryntu rysowanie linii poprzez łączenie punktów.
Kim jest narcystyczny manipulator? Jak działa? A przede wszystkim: jak się od niego uwolnić?
Najczęściej na początku nie zauważasz niczego podejrzanego. Znajomość wydaje się wręcz bardzo obiecująca. Jednak wkrótce zaczynają się pojawiać sygnały alarmowe świadczące o tym, że masz do czynienia z toksyczną relacją: partner wpędza cię w poczucie winy, sprawia, że wątpisz w swoją wartość, kontroluje cię… Gdzieś w środku wiesz, że trzeba z nim zerwać, ale brakuje ci odwagi. Ta książka pomoże ci ją znaleźć i się uwolnić.
Autor analizuje osobowość narcyza, opisuje jego typowe zachowania i metody działania, a także destrukcyjny wpływ na ofiarę. Podpowiada, jak udaremnić próby manipulacji lub kontroli, i przedstawia konkretne, praktyczne sposoby obrony przed toksycznym partnerem.
Dzięki tej książce odkryjesz manipulacje toksycznego narcyza, nauczysz się stawiać siebie na pierwszym miejscu i uwolnisz się ze szkodliwych schematów relacji.
Jean-Charles Bouchoux – od ponad dwudziestu lat zajmuje się psychoterapią psychoanalityczną. Autor licznych książek poświęconych zaburzeniom psychicznym, manipulacji psychologicznej oraz mechanizmom obronnym. Często gości we francuskich stacjach radiowych.
Praktyczny przewodnik autoterapii dla wszystkich zmagających się z nadmiernym lękiem. Wielu z nas cierpi z powodu lęku. Lęku, który ogranicza naszą wolność, choć wydaje się nam zupełnie niezrozumiały. Mamy wrażenie, jakby lęk nas pochłaniał. Czujemy się przytłoczeni. W końcu sama myśl, że lęk może się pojawić, napawa nas lękiem. Niektórzy z nas boją się tak bardzo, że przestają wychodzić z domu. André Marchand, Andrée Letarte, Amélie Seidah – psycholodzy od wielu lat zajmujący się diagnostyką i leczeniem zaburzeń lękowych – pokazują, jak wyjść z błędnego koła lęku. Prezentują liczne strategie radzenia sobie z lękiem panicznym i agorafobią, pomagają oswoić się z odczuciami fizycznymi i sytuacjami, które budzą lęk, a także uczą, jak właściwie reagować w chwili napadu paniki. Lęk przed lękiem. Jak radzić sobie z agorafobią i atakami paniki to książka, która ma na celu wspierać zarówno specjalistów w ich praktyce klinicznej, jak i wszystkie osoby zmagające się z agorafobią i atakami paniki w samodzielnym radzeniu sobie z nadmiernym lękiem.
Nowe wydanie bestsellerowej książki Sarah Hendrickx Zaledwie co piąta osoba diagnozowana pod kątem autyzmu to kobieta. Co sprawia, że specjaliści mają trudności z jego prawidłowym rozpoznaniem, i jak wygląda kobiece doświadczenie neuroróżnorodności? Korzystając z własnych doświadczeń oraz relacji wielu autystycznych kobiet, autorka pokazuje, jak maskowanie objawów wpływa na codzienne życie i utrudnia uzyskanie właściwej diagnozy. Opisuje sposoby rozpoznawania subtelnych oznak autyzmu u kobiet i dziewczyn oraz zmiany w jego profilu na różnych etapach życia. Szczegółowo przedstawione kluczowe aspekty funkcjonowania kobiet z ASD – takie jak relacje społeczne, tożsamość płciowa, seksualność czy rodzicielstwo – pozwalają lepiej zrozumieć ich wewnętrzny świat. Drugie wydanie zostało uzupełnione o wyniki najnowszych badań, rozdział dotyczący problemów z odżywianiem oraz porady, jak wieść satysfakcjonujące życie w neurotypowej rzeczywistości. Kobiety i dziewczyny w spektrum autyzmu to nie tylko kompendium wiedzy, ale także inspirująca lektura pełna osobistych historii i wnikliwych obserwacji. Książka Sarah Hendrickx stanowi znakomite źródło informacji o spektrum autyzmu u dziewczyn i kobiet. To publikacja potrzebna autystycznym dziewczynom w każdym wieku, a dla dorosłych kobiet odkrywających spektrum autyzmu u siebie może się okazać przełomowa. Autorka łączy w niej role specjalistki, badaczki i samorzeczniczki. Nowe wydanie to lektura obowiązkowa! Ewa Furgał, autorka książek Dziewczyna w spektrum i Autentyczna w spektrum Kiedy 18 lat temu zaczynałam swą pracę z dziećmi autystycznymi, miałam do dyspozycji literaturę przedmiotu opisującą głównie przypadki chłopców. To właśnie na podstawie ich obserwacji przez dziesiątki lat powstawały kryteria diagnostyczne autyzmu. Książek dotyczących autystycznych dziewczynek było jak na lekarstwo. Dziewczynki, szczególnie te bez niepełnosprawności intelektualnej, nie miały szans na otrzymanie rozpoznania. Książka Sarah Hendrickx na pierwszym planie stawia autystyczne kobiety, począwszy od ich dzieciństwa, a skończywszy na późnej starości. Powstała nie tylko jako kompendium wiedzy dla specjalistów i osób zainteresowanych tematem, ale przede wszystkim po to, żeby autystyczne kobiety wesprzeć i oddać im głos. Monika Szubrycht, autorka książek Autyzm. Bliski daleki świat i Za dobrze się maskowałam. Rozmowy o doświadczeniach kobiet w spektrum autyzmu Sarah Hendrickx − w wieku 43 lat zdiagnozowano u niej zaburzenia ze spektrum autyzmu. Jest autorką kilku książek na temat autyzmu i zespołu Aspergera. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych debatach poświęconych ASD u kobiet. Prowadzi ośrodek szkoleniowo-terapeutyczny Hendrickx Associates zajmujący się neuroróżnorodnością.
Nowe wydanie bestsellerowego podręcznika dla terapeutów CBT Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest jednym z najskuteczniejszych podejść w leczeniu depresji i zaburzeń lękowych, radzeniu sobie ze złością, wstydem oraz problemami relacyjnymi. Podręcznik terapeuty i zeszyt ćwiczeń dla pacjenta Umysł ponad nastrojem pomogły już milionom ludzi na całym świecie poprawić jakość życia. Christine A. Padesky i Dennis Greenberger pokazują, w jaki sposób prowadzić interwencje terapeutyczne oraz jak radzić sobie z wyzwaniami pojawiającymi się w toku terapii. Przedstawiają szczegółowe instrukcje korzystania z ćwiczeń zawartych w podręczniku pacjenta oraz pomagają dostosować go do pracy z różnymi zaburzeniami. Książka integruje praktyki oparte na dowodach z zakresu psychologii pozytywnej, dialogu motywującego oraz terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). Dzięki znaczącym zmianom w treści i nowym materiałom Umysł ponad nastrojem. Podręcznik terapeuty jest aktualnym i wszechstronnym źródłem wiedzy, pomagającym specjalistom skuteczniej wspierać pacjentów i doskonalić praktykę kliniczną. To niezwykła książka-przewodnik, w której autorzy wyjaśniają, jak – w zgodzie z najbardziej aktualną wiedzą naukową i zasadami psychoterapii poznawczo-behawioralnej – wykorzystywać poradnik Umysł ponad nastrojem. Zmień nastrój poprzez zmianę myślenia jako narzędzie w pracy z pacjentami. Robią to w niezwykle przystępny sposób. Ilustrują swój wywód obszernymi dialogami między terapeutą a pacjentem, omówieniami przypadków, konkretnymi przykładami, praktycznymi wskazówkami klinicznymi oraz poradami dotyczącymi radzenia sobie z typowymi problemami pojawiającymi się w trakcie terapii. Z podręcznika skorzystają zarówno początkujący psychoterapeuci, jak i ci bardziej doświadczeni. Może on być także z powodzeniem wykorzystywany w szkoleniu psychoterapeutów i superwizji. prof. dr hab. Przemysław Bąbel, Uniwersytet Jagielloński, Instytut Psychologii, Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej Umysł ponad nastrojem. Podręcznik terapeuty to nie tylko wartościowa książka, ale przede wszystkim wszechstronne narzędzie wspierające terapeutyczny warsztat każdego specjalisty pracującego w nurcie CBT – przydatne w pracy indywidualnej, grupowej oraz w superwizji. Niniejsza, zaktualizowana edycja odzwierciedla aktualny stan wiedzy i najlepsze praktyki. Autorzy krok po kroku prowadzą przez kluczowe procesy terapii – od konceptualizacji przypadku, przez pracę z myślami automatycznymi, po strategie zapobiegania nawrotom – oferując sprawdzone narzędzia terapeutyczne. Dla psychoterapeutów, superwizorów i studentów psychologii – pozycja obowiązkowa. Kamila Grochowska, psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, seksuolożka, członkini Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz stypendystka Beck Institute i Stanford Medical School Christine A. Padesky, PhD – psycholożka kliniczna, współzałożycielka Centrum Terapii Poznawczej w Huntington Beach w Kalifornii. Jest współautorką sześciu książek i wykładowczynią o światowej renomie. Otrzymała m.in. Nagrodę im. Aarona T. Becka za znaczący i trwały wkład w dziedzinę terapii poznawczej. Dennis Greenberger, PhD – psycholog kliniczny, założyciel i kierownik Centrum Leczenia Depresji i Zaburzeń Lękowych w Newport Beach w Kalifornii. Był przewodniczącym i członkiem założycielem Akademii Terapii Poznawczej. Od ponad 30 lat prowadzi terapię poznawczo-behawioralną.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?