KATEGORIE [rozwiń]

Wydawnictwo Szaron

Okładka książki Gladys Aylward. Przygoda całego życia

34,90 zł 21,19 zł


Seria: Chrześcijańscy bohaterowie dawniej i dziś. Choć wydawało się to nieprawdopodobne, Gladys Aylward była pewna, że Bóg powołał ją jako misjonarkę do Chin. Teraz jednak, gdy miała już dwadzieścia siedem lat, nie zdała egzaminów w szkole misyjnej i została skreślona z listy studentów Bez formalnego wykształcenia, bez wspierającej ją organizacji misyjnej, Gladys sama zebrała pieniądze na podróż do kraju, który Bóg tak głęboko wyrył w jej sercu: do Chin! Rezultatem była zdumiewająca, pełna wiary i determinacji przygoda. Gladys Aylward, angielska pokojówka, ośmieliła się zaufać Bogu w obliczu groźnych i pozornie beznadziejnych okoliczności. Jej życie stało się przykładem i inspiracją dla wielu.
Okładka książki Zwycięstwo nad ciemnością

39,90 zł 24,22 zł


Zwycięstwo nad ciemnością Poznacie prawdę, a prawda nas wyzwoli. Jest to obietnica Jezusa dla ciebie obietnica zwycięskiego życia. Ale co naprawdę powstrzymuje cię przed chodzeniem w radości Pana? Moce ciemności atakują nas codziennie. Jak pokazuje Neil Anderson w książce Zwycięstwo nad ciemnością, jesteś w stanie pokonać siły ciemności, jeżeli wiesz, kim jesteś w Chrystusie.
Okładka książki Kruszący kajdany

39,90 zł 24,22 zł


Kruszący kajdany Czujesz, że jesteś w niewoli? Nie wiesz, jak to się stało że popadłeś w nałogi, z których nie potrafisz wyjść, grzechy, których nie potrafisz pokonać. Jesteś chrześcijaninem, a tego rodzaju rzeczy nie przydarzają się chrześcijanom lub przynajmniej tak ci powiedziano. Nie jesteś sam. Biblia ostrzega, że chrześcijanie będą toczyć walkę przeciwko szatanowi i jego siłom ciemności. Duchowy konflikt, który toczy się w tobie, jest bardzo realny rozwiązanie jest równie prawdziwe. Możesz żyć wolny! Nie czekaj dłużej, aby odkryć swą najważniejszą obronę przed kajdanami niewoli! Rozpoznaj wroga i dowiedz się, jak go pokonać! Książka Kruszący Kajdany pokazuje, dlaczego i w jaki sposób toczy się walka duchowa oraz demaskuje strategię szatana, który chce zdobyć twój umysł. Książka Kruszący Kajdany przedstawia potężną prawdę, która może wyzwolić cię nawet z najbardziej upartych nałogów i ukrytych grzechów.
Okładka książki Wolny w Chrystusie

39,90 zł 24,22 zł


Wolny w Chrystusie Bóg nigdy z ciebie nie zrezygnuje.Jeżeli należysz do Bożej rodziny, to: Jesteś akceptowany, jesteś bezpieczny, jesteś ważny. Ogromną tragedią w życiu wielu chrześcijan jest dążenie do osiągnięcia tego, co Bóg już im ofiarował. Prawda o tym, kim jesteś w Chrystusie i jak On zaspokaja twoje potrzeby, wyzwala cię od sideł szatana i prowadzi do wolności obfitego życia. Choć trudy życia pozostaną, Bóg będzie po twojej stronie nawet w najgorszych chwilach. Żyj wolnością w Chrystusie!
Okładka książki Oblubienica Pana

39,90 zł 24,22 zł


Książka pełna mocy, piękna i chwały. Rzadko się zdarza, by powieść chrześcijańska łączyła w sobie prostotę sztuki opowiadania z głębią wiary. Ta napisana z rozmachem saga, której fabuła rozciąga się na całą wieczność, ukazuje największe bogactwa dane wierzącym w Chrystusie. Miłość Boża jest tu oddana w sposób tak majestatyczny, jak w potężnej symfonii. Oto historia ukrzyżowania i zmartwychwstania przedstawiona niezwykle oraz poruszająco prezentowana z punktu widzenia aniołów! Bądź razem z nimi w ogrodzie, gdy Pan będzie przedstawiał im swą piękną Oblubienicę. Opowieść kończy się spełnieniem, kiedy to zwycięski Pan bierze swą Ukochaną do siebie.
Okładka książki Odrzucone dziedzictwo

79,90 zł 48,44 zł


Odrzucone dziedzictwo. Historia prawdziwa Lidia Czyż Co robi dziecko, które czuje, że nie jest nic warte? Zaczyna nienawidzić siebie. Marta dorastała w rodzinie, która wydawała się zupełnie zwyczajna. Nie brakowało jej niczego. Prócz miłości. Matka cały czas dawała jej odczuć, że nie kocha się kogoś tak głupiego, beznadziejnego. Jak żyć z taką oceną? Jak radzić sobie z takimi wspomnieniami? Poznaj poruszającą historię toksycznych relacji rodzinnych, siły wiary i walki z negatywnymi wzorcami. Zobacz, jak nawet w najtrudniejszych chwilach światło nadziei może zabłysnąć, by poprowadzić do odkrycia prawdziwego sensu i wartości życia. Lidia Czyż po raz kolejny prowadzi swoich czytelników tropem czyichś wspomnień, zmagań, czyjegoś życia. To będzie niezwykła podróż.
Okładka książki The Chosen Interaktywne Studium biblijne Sezon 1

69,90 zł 38,44 zł


Odkryj, co to znaczy, że Jezus wybrał CIEBIE. Oto oficjalne studium biblijne oparte na sezonie pierwszym „The Chosen”, przełomowego serialu o życiu Jezusa. Co to znaczy być wybranym? nawiązuje do każdego odcinka, łącząc czytelników z Pismem Świętym w zupełnie nowy sposób. Podręcznik zawiera: • głęboką analizę fragmentu Księgi Izajasza 43 i tego, jak wypełnił się on w Jezusie • oraz życiu Jego naśladowców (także nas!); • fragmenty scenariusza, cytaty i ilustracje z serialu; • pytania przewodnie dla grup i indywidualnych czytelników. Fakt bycia wybranym przez Jezusa niesie za sobą cudowne i daleko idące skutki – choć ten dar mówi tak naprawdę więcej o Dawcy niż obdarowanych. Jesteśmy kochani, ponieważ On jest miłością. Jesteśmy zbawieni, ponieważ On jest miłosierny. Należymy do rodziny Boga, bo Jezus nas do niej zaprasza, a wtedy Biblia i jej obietnice stają się dla nas tak samo realne jak dawniej dla ludu wybranego. Ale co to właściwie znaczy: „być wybranym”? Odpowiedź znajdziemy w starej szkole – tzn. w Starym Testamencie, który zaprowadzi nas wprost do Nowego — który zawsze prowadzi nas do Jezusa. Amanda Jenkins jest autorką, mówczynią i główną twórczynią materiałów dodatkowych The Chosen. Jej mąż, Dallas Jenkins, syn autora uznanej powieści „Dzień zagłady”, Jerry’ego Jenkinsa, wyreżyserował i wyprodukował kilkanaście filmów krótkometrażowych, zanim stworzył The Chosen, największy projekt medialny na świecie sfinansowany przez crowdfunding. Małżonkowie wraz z czworgiem dzieci mieszkają nieopodal Chicago. Doktor Douglas S. Huffman, konsultant biblijny dla potrzeb serialu, jest wykładowcą Nowego Testamentu oraz prodziekanem w Talbot School of Theology (Biola University) w Kalifornii.
Okładka książki Tajemnice Mesjasza

64,90 zł 35,69 zł


„Tajemnice Mesjasza to prawdziwe arcydzieło głębokiej wiedzy i objawienia”. – Kathie Lee Gifford Rabin Jason Sobel usuwa zasłonę i rzuca Boże światło na Pismo Święte. Ukazuje nam ukryte w drobnych szczegółach Boże tajemnice, niedostrzegalne dla osób spoza żydowskiego kręgu kulturowego. Większość ludzi – w tym nawet wierzących – nie rozumie w jaki sposób Biblia stanowi jedną, spójną całość. Ale Bóg ma misterny plan i cel zarówno dla Starego, jak i Nowego Testamentu. W Tajemnicach Mesjasza rabin Jason Sobel odkrywa przed nami liczne powiązania w Piśmie Świętym, które pozostają niedostrzeżone podczas pobieżnej lektury. Znany ze swego stwierdzenia: „Ale jest coś więcej!”, prowadzi nas tak, abyśmy ujrzeli pasję i cel Mesjasza na podstawie: - historii świata, począwszy od chwili jego stworzenia aż do dzisiaj; - pierwszego człowieka na ziemi i człowieka według Bożego serca; - wygnania, pustkowia, przełomu i obfitego życia. Boże Słowo, spisywane przez wielu autorów na przestrzeni kilku tysięcy lat, nie jest przypadkowym zbiorem historii i biografii. Rabin Jason Sobel kojarzy ze sobą różne elementy tajemnicy i pomaga nam wyraźnie dostrzec pierwotny, Boży plan. Rabin Jason Sobel jest założycielem służby Fusion Global, która ma na celu wprowadzanie ludzi w pełne dziedzictwo wiary poprzez łączenie ze sobą skarbów ze Starego i Nowego Testamentu. Jest autorem książki „Breakthrough: Living a Life That Overflows” oraz współautorem bestsellera „New York Times’a” „The Rock, the Road, and the Rabbi”, napisanego wspólnie z Kathie Lee Gifford.
Okładka książki Poznanie Świętego

59,90 zł 32,94 zł


Jaka jest natura Boga? Jak możemy odzyskać prawdziwe poczucie majestatu Boga i naprawdę żyć w Duchu? Ta wspaniała książka, klasyk chrześcijańskiego świadectwa i pobożności, odpowiada na te, i inne istotne pytania. Ukazano w niej również, jak możemy odświeżyć nasze życie modlitewne, głębiej zrozumieć Boga, a także doświadczać Jego obecności w naszym codziennym życiu. Pouczająca i inspirująca publikacja rzuca światło na atrybuty Boga — od mądrości, przez łaskę, po miłosierdzie — i pokazuje poprzez modlitewną i wnikliwą dyskusję, w jaki sposób możemy pełniej rozpoznać oraz docenić każdy z tych boskich aspektów. Ta książka stanie się cennym skarbem dla każdego, kto jest oddany wierze chrześcijańskiej. Daje wymowne świadectwo majestatu Boga, pokazuje nam nowe sposoby doświadczania oraz rozumienia cudowności i mocy Ducha Bożego w naszym codziennym życiu. Aiden Wilson Tozer urodził się w Newburg (stan Pennsylvania)dnia 21 kwietnia 1897 roku. W 1912 roku cała rodzina wyprowadziła się do Akron, Ohio. W 1915 r. Tozer powierzył swoje życie Chrystusowi i od razu zaczął prowadzić pobożne życie. W 1919 r. rozpoczął pracę pastora w zborze w Nutter Fort. Kontynuował tę pracę będąc pastorem kilku innych zborów, między innymi zboru "Southside Alliance" w Chicago, gdzie pełnił tę funkcję przez 31 lat, tj.do listopada 1959 r. Następnie został pastorem zboru Avenue Road Church w Toronto. Nagły atak serca zakończył jego służbę 12 maja 1963roku.
Okładka książki Most przeznaczenia

84,90 zł 46,69 zł


Dla środowiska Hollywood lat 50-tych XX wieku, Lena Scott jest najgorętszą wschodzącą gwiazdą srebrnego ekranu od czasu Marilyn Monroe. Niewielu zna jej prawdziwe imię Abra. Jeszcze węższe grono wie, jaką cenę zapłaciła, żeby w końcu poczuć się kimś. Dla Kaznodziei Ezekiela Freemana, Abra na zawsze pozostanie małą dziewczynką, która skradła jego serce tej nocy, kiedy znalazł ją, kwilącego noworodka, pod mostem na obrzeżach miasteczka Haven. Zeke i jego syn, Joshua najbliższy przyjaciel Abry obserwują jak wyrasta ona na egzotyczną piękność. Jednak Zeke wie, że okoliczności towarzyszące jej narodzinom pozostawiły w jej sercu głęboką ranę, ranę, która czyni ją podatną na wdzięki niegrzecznego chłopca, który obietnicą miłości zwabia ją do Fabryki Snów. Hollywood wydaje się być oddalone o setki mil od Haven, a naiwna Abra szybko przekonuje się, czego oczekuje się od ambitnej dziewczyny z błyskiem nadziei w oczach. Niestety sława niesie za sobą wysoką cenę. Abra spaliła za sobą wszystkie mosty, aby osiągnąć to, co wydawało się być spełnieniem jej marzeń. Teraz chciałaby tylko wrócić do domu. Jest to przykuwająca uwagę i długo oczekiwana opowieść o pokusie, łasce i bezwarunkowej miłości. Autorka bestsellerów w rankingu New York Times, Francine Rivers przedkłada czytelnikom kolejną fascynującą powieść w wielkim wydaniu.
Okładka książki Co każde dziecko powinno wiedzieć o modlitwie

57,90 zł 35,10 zł


Autorka bestsellerów Nancy Guthrie i ceniona ilustratorka Jenny Brake łączą siły w przedstawieniu biblijnej teologii modlitwy dla dzieci. W sposób zrozumiały dla najmłodszych Nancy tłumaczy, czym jest modlitwa, jak i dlaczego powinniśmy się modlić oraz o co możemy się modlić. Każdy temat zawiera werset biblijny i modlitwę, którą dzieci mogą przyjąć za swoją. Autorka wprowadza w dar modlitwy i zachęca do rozmowy z Bogiem Ojcem. „W tej książce Nancy Guthrie umiejętnie wyposaża we wszystko, czego potrzebujesz, aby nauczyć swoje dzieci modlitwy”. Marty Machowski, kaznodzieja i autor „To piękna książka, która uczy wspaniałych prawd o przywileju modlitwy”. Alistair Begg, kaznodzieja, parkside church, cleveland
Okładka książki Sprytny Kubuś odkrywa jak Bóg stworzył świat

17,00 zł 10,30 zł


Sprytny Kubuś to ciekawski mały niedźwiadek, który KOCHA poznawać Biblię i uczyć się o Bogu! Podążaj za Sprytnym Kubusiem w odkrywaniu, jak Bóg stworzył świat! Bob Hartman to znany na całym świecie, lubiany autor opowieści dla dzieci. Napisał bestsellerową Biblię „Lion Storyteller Bible” i jest autorem aplikacji dla dzieci „Bible App for kids”.
Okładka książki Sprytny Kubuś uczy się dzielić

17,00 zł 10,30 zł


Sprytny Kubuś to ciekawski mały niedźwiadek, który KOCHA poznawać Biblię i uczyć się o Bogu! W tej historii Sprytny Kubuś zmaga się z dzieleniem, do chwili gdy Tata Niedźwiedź opowiada mu o chłopcu, który podzielił się tym, co miał. Bob Hartman to znany na całym świecie, lubiany autor opowieści dla dzieci. Napisał bestsellerową Biblię „Lion Storyteller Bible” i jest autorem aplikacji dla dzieci „Bible App for kids”.
Okładka książki Człowiek z nieba w.2024

54,90 zł 33,29 zł


Książka ta już jest bestsellerem #1 w Anglii (book of the year 2003). Niesamowita historia jednego z czołowych przywódców podziemnego kościoła w Chinach. Przeczytaj o prostej wierze chińskich braci i sióstr, ich niezłomnej odwadze w dzieleniu się Ewangelią oraz niespotykanym męstwie w obliczu silnych prześladowań. Cudowną historię ucieczki brata Yuna z więzienia o wzmocnionym nadzorze czyta się jak rozdział z Dziejów Apostolskich. Świadectwo tego prostego człowieka ze wsi, którego Bóg wyniósł z ubóstwa do stania się apostołem służącym milionom chińskich wierzących zainspiruje cię do głębszego oddania się Chrystusowi.
Okładka książki Obietnica duchowego zwycięstwa

74,99 zł 53,73 zł


Obietnica duchowego zwycięstwa Rozważania na każdy dzień roku. Zachęcam, abyście nie traktowali tej książki jako tylko kolejnejna półce do przeczytania, ale wzywam was do rozważania i modlitwy każdego dnia. Nieczytajcie jej codziennie tak, jakby to był obowiązek, jedno z zadań życia chrześcijańskiego.Znajdźcie spokojne miejsce, w którym możecie poświęcić czas na wyciszenie serca, umysłu iciała. Zrelaksujcie się, wyłączcie telefony komórkowe i inny sprzęt elektroniczny i czytajcieuważnie te słowa w modlitwie. Reinhard Hirtler
Okładka książki Kościół i Żydzi T.1

89,00 zł 63,76 zł


Dialog międzyreligijny stanowi przedmiot szczególnej troski wszystkich ludzi. Nie tylko tych deklarujących swoją religijność, ale także tych religijnie indyferentnych. Pomimo postępującej sekularyzacji społeczeństw Zachodu, antagonizmy zakorzenione jeszcze w starożytności i średniowieczu nie znikają, ale stanowią istotny element międzykulturowej codzienności. Nieznajomość podstaw religijnego dialogu stanowi źródło napięć społecznych i etnicznych, implikuje negatywne stereotypy, uprzedzenia i konflikty. Jednym z problemów jest potrzeba zrozumienia zagadki współistnienia judaizmu i chrześcijaństwa. Chociaż religie te mają tak wiele wspólnych cech, to jeszcze więcej jest różnic decydujących o utrzymującym się między nimi dystansie. Nasuwa się zatem pytanie: Jak doszło do rozdziału Kościoła i Synagogi? Pasjonatem tego zagadnienia jest Daniel Gruber, a odpowiedzią niniejsza publikacja.
Okładka książki Strażnik i wilczy król

89,90 zł 54,50 zł


MORSKIE SMOKI. DESPERACKA WYPRAWA. I OSTATECZNA BITWA O ŚWIETLISTĄ WYSPĘ. Przez całą zimę Janner, Kalmar i Leeli – Strażnik tronu, Wilczy Król i Pieśniarka Anniery – wraz z mieszkańcami Zielonych Dolin przygotowywali się do bitwy przeciwko Gnagowi Bezimiennemu i Fangom z ziemi Dang. Lecz kiedy Fangowie dokonują najazdu na Ban Ronę, dzieci zostają rozdzielone. Janner gubi się w górach, Leeli walczy z Fangami na dachach miejskich budynków, a Kalmar, który skrywa potworny sekret, wyrusza do lochów w zamku Throg. W tym samym czasie w krainie Skree Sara Cobbler i Maraly Weaver opiekują się cierpiącym Arthamem Wingfeatherem, a Fangowie gromadzą się na bitwę nad rzeką Blapp. To epickie zakończenie Sagi rodu Wingfeatherów opowiada o odwadze, poświęceniu, cudach i niebezpieczeństwach. Morskie smoki czają się w głębinach. Przewrotni Stranderowie przemykają się podziemnymi tunelami. Graniobieżcy i trolle grasują w Zielonych Dolinach. Zwierzoludy nawiedzają lasy. A potwory, Fangowie i inni nikczemnicy stają pomiędzy dziećmi a ich jedyną nadzieją na zwycięstwo.
Okładka książki Nie zawsze świeci słońce

74,90 zł 45,40 zł


Co to jest szczęście? Co jest nieszczęściem? Czy na pewno? Czy zawsze? Dobrze się zastanów, Czytelniku. Bo czy na przykład choroba może być… dobrodziejstwem? Kiedy usłyszymy z czyichś ust: „Dobrze, że zachorował/zachorowała”, pierwsze, o czym myślimy, to zapewne bezduszność rozmówcy. Lidia Czyż opisuje (a może należałoby powiedzieć: spisuje) w swoich książkach historie, które wydarzyły się naprawdę. Taka jest również i ta opowieść, choć jednocześnie jest szczególna, bo to osobisty pamiętnik Autorki. Zawarła na jego kartkach niemal dwa i pół roku zmagań swojej rodziny najpierw z udarem, który dotknął jej męża, a potem z pandemią, która wybuchła i zmieniła każdego z nas, cały świat – bez wyjątków. Można by spytać: czemu to służy, przecież pandemia była tak niedawno, większość z nas pamięta…? Niech odpowiedzią będą słowa Autorki: Moim pragnieniem jest, żeby ten dziennik (momentami przybierający formę pamiętnika) stał się dla wielu osób zachętą. By uświadamiał, że jeśli w trudnych momentach oprzemy się na Bogu, jeśli to On będzie naszą kotwicą, naszym kołem ratunkowym, to możemy nie tylko przetrwać wszystkie życiowe burze i huragany, ale też – mimo chwil zwątpienia i załamania, których zapewne nie unikniemy – wyjść z nich zwycięsko.
Okładka książki Opowieści o Tym, który JEST

94,90 zł 57,53 zł


Czy wiecie, że jest w Biblii taka księga, która kończy się pytaniem, na które nie ma odpowiedzi? Albo że czasami Duch Święty może natchnąć kogoś do Gniewu, który przynosi Wolność (i przy okazji ratuje ludziom prawe oko)? Albo że zwykłe komary mogą stać się większym cudem niż laska, która potrafi zmienić się w węża? Ta książka jest zaproszeniem do odkrywania tego, co najważniejsze w nas samych, w świecie, w drugim człowieku. Pyta o Tego, który JEST, ale nie daje gotowych odpowiedzi. Szanuje dziecięcą ciekawość, wrażliwość i mądrość. Może właśnie dlatego dziecko to kilkuletnie, ale też i to obecne gdzieś głęboko w każdym dorosłym nie znajdzie tu odpowiedzi innych niż te, do których dojdzie samo?
Okładka książki Komplet: Seria kronik

228,60 zł 138,58 zł


Powieści "Seria kronik" już dostępne w komplecie! Kup razem i zaoszczędź 89 zł. W skład kompletu wchodzą książki: •Bogowie i królowie •Pieśń odkupienia •Mocą Jego rąk •Wiara moich ojców •Pomiędzy bogami

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj