O Ojczyźnie można pisać na różne sposoby. Ewa Skarżyńska w swojej książce O UMIŁOWANIU OJCZYSTEGO KRAJU DZIECIOM snuje przepiękną o p o w i e ś ć, w której historia przeplata się z legendą, poezja słowa z poezją obrazu. W której ożywają pamiątkowe fotografie wielkich bitew i sławnych bohaterów, rozbrzmiewa muzyka Chopina i Moniuszki. W której strofy Mickiewicza przeplatają się ze strofami Słowackiego, Herberta i Hemara, a obrazy Wyspiańskiego z obrazami Makowskiego, Malczewskiego i Matejki. W której znane legendy, jak ta O Janie i Cecylii, Bazyliszku czy Śpiących rycerzach na Giewoncie przeplatają się z mało lub wcale nieznanymi, jak Legenda o kamiennym wężu, Legenda o orłach w zamku Herbutów czy Legenda o odkryciu oleju skalnego na Harklowym Wzgórzu. W której zapach spienionych fal Bałtyku przeplata się z zapachem krokusów z Doliny Chochołowskiej, mazowieckich słoneczników i czeremchy z polskich Kresów Wschodnich. A wszystko to składa się na tak bardzo polski, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju nastrój, który pozwala mocniej i pełniej poczuć się POLAKIEM.
Opowieść Ewy Skarżyńskiej – tętniąca życiem naszych przodków - rozpoczyna się w okresie Piastów, a kończy w czasach nam współczesnych i jest napisana jak zwykle w sposób niezwykle zrozumiały i atrakcyjny dla młodego czytelnika. Są w niej następujące po sobie barwne wydarzenia historyczne z dziejów naszej Ojczyzny. Są patrioci i zdrajcy, ludzie wielkiego formatu i niezłomnego ducha i ludzie tchórzliwego serca, którym obce jest staropolskie hasło: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Są, by lepiej można było zrozumieć i bardziej ukochać to wszystko, co składa się na słowo: POLSKA.
„Miłować Ojczyznę potrafi ten, kto ją pozna i się nią zachwyci – czytamy na okładce tej bogato ilustrowanej publikacji. – Oby spacer po kartach tej książki rozpalił także w twoim sercu to szlachetne uczucie”. Cóż można do tego dodać? Chyba to jedynie, by ta piękna i wartościowa książka trafiła do wszystkich polskich dzieci.
Bohaterką książki jest 12-letnia Basia, która opowiada o rozstaniu z ojcem, oficerem Wojska Polskiego, tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej, o wyjeździe wraz z matką i dwoma młodszymi braćmi do rodziny na Kresy Wschodnie, a następnie o ich aresztowaniu przez NKWD i sześciu długich latach spędzonych w Kazachstanie. Książka oparta jest na wspomnieniach pani Barbary Piotrowskiej-Dubik (Kwiaty na stepie) i na bezpośrednim kontakcie autorki z byłą Sybiraczką.Wrażliwość Basi i jej śmiałe patrzenie w przyszłość sprawia, że książka mimo dramatycznych wydarzeń tchnie optymizmem. Obok ciężkiej pracy, znoszenia trudów związanych z klimatem i codziennej walki o przetrwanie jest w niej bowiem miejsce na dobro, piękno i humor. Jest wiele cennych wiadomości z życia polskich zesłańców, ale także zesłańców innych narodowości: Rosjan, Żydów, Niemców i Ukraińców. Są uchodźcy spod Moskwy. Są surowi i egzotyczni Kazachowie. Są Tatarzy, którzy pilnują, by nikt nie zakłócił Eucharystii sprawowanej w ich chacie przez ks. Tadeusza Fedorowicza spowiednika i przyjaciela Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II który dobrowolnie wyruszył na tę nieludzką ziemię z transportem zesłańców. Jest urocza babuszka Zinajda, Rosjanka, której jedyny syn poległ pod Warszawą walcząc z Niemcami.To książka, która uczy samodzielnego myślenia, zmusza do refleksji i zachęca do dokonania oceny własnych, często nazbyt wygórowanych potrzeb i ambicji. Książka o miłości w rodzinie i o miłości w wielkiej rodzinie ludzkiej, która pozwala lepiej zrozumieć, czym jest patriotyzm i miłość Ojczyzny. Idealna książka do rodzinnego czytania w długie zimowe wieczory.Książka zawiera Album ze zdjęciami oraz Słownik wyjaśniający znaczenie trudniejszych słów, pojęć i wyrażeń.
Kolekcja „Poczytaj mi, mamo” to najpiękniejsze książeczki, które przez lata ukazywały się w tej serii. W naszej antologii publikujemy je w niezmienionej szacie graficznej, aby bajkom i wierszom znakomitych pisarzy znów mogły towarzyszyć prace wybitnych ilustratorów.
Tym razem „Poczytaj mi, mamo”, jakiego jeszcze nie znacie – z okładkami nawiązującymi do dawnych wydań i w formacie zbliżonym do charakterystycznego dla serii kwadratu.
W tym tomie znajdziecie następujące poczytajki:
„Pan Maluśkiewicz i wieloryb”
„Kredki”
„Wielka przygoda małej Zosi”
„Bijacz”
„Mokry łakomczuch”
„Malowany ul”
„Dom”
„Księżycowy koncert”
„Babcia na hulajnodze”
„Ślimak”
Jest to książka, jakiej na rynku księgarskim jeszcze nie było. Książka, która w idealny sposób wypełnia istniejącą lukę i znakomicie wpisuje się w niedawne obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Książka, która w sposób prosty a zarazem atrakcyjny mówi o naszych chrześcijańskich korzeniach, o korzeniach chrześcijańskiej Europy.
Ewa Skarżyńska, autorka bestsellerowych książek: O polskich świętych dzieciom, O wielkich Polakach dzieciom i Co się w niebie święci, czyli skąd się biorą święci, zadała sobie niemało trudu, aby w przysłowiowej „pigułce”, okraszonej jak zwykle uśmiechem, ukazać dzieciom Europę taką, o jakiej im się mówi rzadko albo wcale, a którą powinny znać i rozumieć. Stworzyła książkę, która nie będąc podręcznikiem, w sposób oczywisty pełni rolę edukacyjną i to w jak najlepszym znaczeniu tego słowa. Książkę, która powinna się znaleźć w każdym – nie tylko chrześcijańskim – domu.
Przekazując narrację dzieciom z poszczególnych europejskich krajów, autorka uczyniła książkę jeszcze bardziej komunikatywną, a objaśnienia trudniejszych słów, pojęć i wyrażeń zamieszczone w Słowniku, zapewniają dziecku komfort swobodnego poruszania się po jej kartach i bezproblemowego rozumienia treści.
Przyjęta przez autorkę konwencja narracji i przywoływania niejako do tablicy dzieci z poszczególnych krajów, sprawia ponadto sympatyczne wrażenie uczestniczenia w czymś na kształt Europejskiego Spotkania Dzieci Na Najwyższym Szczycie. Spotkania, odbywającego się w duchu pokoju, miłości i solidarności, w czasie którego dokonują wielu odkryć, w tym tego najważniejszego: że tym, co łączy je najbardziej, jest wiara w Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela świata.Jest to książka, jakiej na rynku księgarskim jeszcze nie było. Książka, która w idealny sposób wypełnia istniejącą lukę i znakomicie wpisuje się w niedawne obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Książka, która w sposób prosty a zarazem atrakcyjny mówi o naszych chrześcijańskich korzeniach, o korzeniach chrześcijańskiej Europy.
Ewa Skarżyńska, autorka bestsellerowych książek: O polskich świętych dzieciom, O wielkich Polakach dzieciom i Co się w niebie święci, czyli skąd się biorą święci, zadała sobie niemało trudu, aby w przysłowiowej „pigułce”, okraszonej jak zwykle uśmiechem, ukazać dzieciom Europę taką, o jakiej im się mówi rzadko albo wcale, a którą powinny znać i rozumieć. Stworzyła książkę, która nie będąc podręcznikiem, w sposób oczywisty pełni rolę edukacyjną i to w jak najlepszym znaczeniu tego słowa. Książkę, która powinna się znaleźć w każdym – nie tylko chrześcijańskim – domu.
Przekazując narrację dzieciom z poszczególnych europejskich krajów, autorka uczyniła książkę jeszcze bardziej komunikatywną, a objaśnienia trudniejszych słów, pojęć i wyrażeń zamieszczone w Słowniku, zapewniają dziecku komfort swobodnego poruszania się po jej kartach i bezproblemowego rozumienia treści.
Przyjęta przez autorkę konwencja narracji i przywoływania niejako do tablicy dzieci z poszczególnych krajów, sprawia ponadto sympatyczne wrażenie uczestniczenia w czymś na kształt Europejskiego Spotkania Dzieci Na Najwyższym Szczycie. Spotkania, odbywającego się w duchu pokoju, miłości i solidarności, w czasie którego dokonują wielu odkryć, w tym tego najważniejszego: że tym, co łączy je najbardziej, jest wiara w Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela świata.
O, jaka piękna jest nasza religia! Zamiast zacieśniać serca, jak sądzi świat, wznosi je i uzdalnia do kochania, kochania miłością omal nieskończoną, sięgającą poza to śmiertelne życie!
Zawsze, cokolwiek Bóg mi zsyłał, podobało mi się tak bardzo, że gdybym miała wybierać, wybrałabym właśnie to, nawet jeśli otrzymane rzeczy wydawałyby mi się mniej dobre i mniej ładne niż te, które otrzymali inni.
Jak słodko pomagać Jezusowi naszymi drobnymi ofiarami, pomagać Mu w zbawianiu dusz, które odkupił za cenę swojej Krwi i które oczekują na naszą pomoc.
Pracujmy razem dla zbawienia dusz!
Prosi was o to
Mała Teresa
Przejmująca opowieść o życiu świętej Tereski od Dzieciątka Jezus ukazująca w ciepły, prosty i niepozbawiony humoru sposób drogę do świętości małej dziewczynki z Normandii, która od najmłodszych lat obdarzona była wielką wrażliwością religijną i marzyła o powołaniu zakonnym. Książkę tę można z powodzeniem polecić zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Najlepsze efekty przyniosłaby wspólna lektura w gronie rodzinnym.
Prezentowany modlitewnik zawiera mały katechizm, modlitwy poranne i wieczorne, a także inne modlitwy dnia codziennego. Dodatkowo został wzbogacony o kurs praktykowania cnót dla zaawansowanych oraz o najpopularniejsze utwory religijne.
Pan Bóg otrzymuje od dzieci codziennie mnóstwo różnych pytań.
Dzieci pytają na przykład, czy lubi tort malinowy i czy ma telefon komórkowy.
Pytają, czy w niebie też są karuzele, konie na biegunach i kolejki linowe,
i czy odbywają się zawody sportowe.
Pewien chłopiec zaczął swój list od słów: Dobry Panie Boże, czy król Salomon był mądrzejszy od sowy?
Inne dzieci ciekawiło, jak to było z pawiem królowej Saby, małpką Tafat i Basmat i lwem króla Dawida.
A ty? O co spytasz Pana Boga??
Lalki, misie, pajacyki, a czasem nawet… ukochany tatuś mogą się gdzieś zagubić i trudno powiedzieć, dlaczego nie chcą się odnaleźć. Gdy zwykłe poszukiwania nic nie dają, trzeba zwrócić się o pomoc do specjalisty, a kto jest specjalistą od zgubionych rzeczy? Oczywiście święty Antoni! On znajdzie wszystko, trzeba po prostu poprosić. Tylko co zrobić, gdy zgubi się święty Antoni? Niemożliwe? A jednak!
Zabawna wierszowana opowieść o zniknięciu świętego Antoniego i o tym, kto i dlaczego go szukał. Na kolorowych ilustracjach ukryto wszystkie zaginione przedmioty, tak, by zachęcić dzieci do poszukiwań!
Święty Antoni chodził w brązowym franciszkańskim habicie i potrafił bardzo pięknie mówić o Panu Jezusie. W Niebie okazał się znakomitym opiekunem dzieci, dlatego Pan Jezus wysłuchuje za jego pośrednictwem ich próśb. Zwłaszcza tych, które dotyczą zagubionych przedmiotów i zaginionych osób.
Chwalę Pana tańcem,
chwalę Pana śpiewem.
W dzień pochmurny
i gdy słońce jaśnieje na niebie.
Jak król Dawid psalmy
śpiewam Panu memu.
Ty też możesz śpiewać je
i grać - po swojemu!?
Pan Bóg otrzymuje od dzieci codziennie mnóstwo różnych pytań. Dzieci pytają na przykład, czy się rano goli, jak ich tata, i czyta gazety we wszystkich językach świata. Pytają, czy w niebie też są ścieżki rowerowe i wypożyczalnie samochodów, i czy anioły tez chodzą do szkoły. Pewna dziewczynka zaczęła swój list od słów: Dobry Panie Boże, czy święta Marta miała kota? Inne dzieci ciekawiło, jak to było z osiołkiem świętego Jakuba, kozą świętej Petroneli czy kogutem świętego Piotra. A ty? O co spytasz Pana Boga?
Pan Bóg otrzymuje od dzieci codziennie mnóstwo różnych próśb. Niektóre dzieci szpecą Mu swoje prośby nieśmiało do ucha podczas modlitwy. Inne piszą listy i załączają do nich piękne kolorowe rysunki. Pewien chłopiec zaczął swój list od słów: Dobry Panie Boże, chciałbym zostać strażakiem... Okazuje się, że inne dzieci mają podobne marzenia. Lilka marzy na przykład o tym, żeby zostać ogrodniczką, Grześ lekarzem, Natka policjantką, Zosia baletnicą, a Ty?
Książka zawiera wierszowaną parafrazę 50 wybranych psalmów Dawida. Autorka posłużyła się prostym i zrozumiałym dla dziecka językiem, przejawiając przy tym wielką troskę o wierność wobec biblijnego przekazu. Bogato ilustrowana książka mogłaby stać się doskonałym prezentem, np. pierwszokomunijnym.
Pan Jezus często mówił
uczniom przypowieści.
I my słowa mądrości
odgadnijmy z ich treści.
Wystarczy być uważnym.
Resztę On sam sprawi.
A więc - uszy do góry
i ciekawej zabawy!
Książka ta, to pięknie skomponowany zbiór opowieści o polskich świętych, błogosławionych oraz sługach Bożych. Ale nie jest to kolejny zbiór biografii świętych! Autorka w wyczerpujący i bardzo przystępny sposób prezentuje młodemu czytelnikowi postacie naszych wybitnych rodaków, z których możemy być naprawdę dumni. Oprócz takich nazwisk jak św. Faustyna Kowalska, Maksymilian Kolbe czy. Jadwiga Królowa znalazło się miejsce dla św. Andrzeja Świerada, Sługi Bożego Jana Pawła II, Franciszka Blachnickiego oraz wielu wielu innych. Wszystko wzbogacone pięknymi ilustracjami autorstwa Pawła Kołodziejskiego. Ponadto książka zawiera praktyczny słowniczek trudnych wyrazów oraz wygodny skorowidz wszystkich postaci opisanych w książce.
Pójdę Drogą Krzyżową razem z Panem Jezusem. Krzyż Jego podtrzymując z miłością, nie pod przymusem. Krzyż poniosę z mym Panem odważnie, krok po kroku. Patrząc w twarz Jego świętą, przy Jego idąc boku.
Jak zrozumieć Mszę świętą i wszystkie dziejące się podczas niej rzeczy? Czasem i nam dorosłym przychodzi to z trudem. Żeby zachęcić najmłodszych do chętnego brania udziału w Mszach świętych podarujmy im tę książkę, w której w bardzo sympatyczny sposób został opisany i zilustrowany każdy element Mszy św. dla lepszego zrozumienia.
Rzecz to przewspaniała,
że do Świętych w niebie
możemy się zwracać
w naglącej potrzebie.
Dla nich też jesteśmy
niezwykli i ważni.
Warto się więc chyba
z nimi - zaprzyjaźnić!
Matka Boża Różańcowa, nieba i świata Królowa, cieszy się ogromnie nami i naszymi modlitwami. Modlitwy te wprost do nieba niosą święci aniołowie, a Bóg, Ojciec nasz najlepszy, błogosławi mnie i tobie!
Ależ tam w niebie musi być ciekawie! No bo pomyśl tylko: wszyscy są tam już wprawdzie świętymi, ale każdy doszedł do tej świętości całkiem inną drogą. Jest więc wśród nich i dawny łotr Dyzma, i uwikłany w astrologię Augustyn, były satanista Bartłomiej Longo i zatracający się w polowaniach Hubert. Jedni z nich, jak na przykład Dominik Savio, Maria Goretti czy Imelda Lambertini, przeżyli na ziemi zaledwie kilkanaście lat. Inni, jak Alfons Liguori czy Józef Kalasancjusz, przeszło dziewięćdziesiąt.
Jedni, jak Faustyna Kowalska czy Jan Bosko, znali swoje powołanie mając zaledwie kilka lat. Inni, jak Albert Chmielowski czy Karol de Foucauld (czytaj: fuko), musieli przejść długą drogę, zanim je odkryli. Jedni, jak Bernadetta Soubirous (czytaj: subiru) czy Jan Vianey, pochodzili z rodzin ubogich. Inni, jak Elżbieta Portugalska czy Alojzy Gonzaga, z królewskich i książęcych rodów. Jedni byli wysokiego wzrostu, jak choćby Jadwiga wawelska (180 cm) czy Antoni Padewski (prawie 190 cm). Inni niskiego, jak Ignacy Loyola (158 cm). Wszyscy oni usłyszeli kiedyś głos Jezusa. Poszli za Nim, ukochali Go ponad wszystko i jak On dokonywali cudów.
Mają więc teraz w niebie o czym mówić. Mają też się z czego pośmiać. Bo życie Świętych, jak życie każdego człowieka jest trochę smutne, a trochę wesołe. Jeśli chcesz wiedzieć, co się w niebie święci i skąd tak naprawdę biorą się Święci, zapraszam Cię do przeczytania mojej książki.
Znajdziesz w niej także – uwaga – Quiz dla spostrzegawczych!
Ewa Skarżyńska
Święta Katarzyna ze Sieny (1347 - 1380) znana jest na całym świecie. Pan Jazus wybrał ją i posłał do rządzących, aby upominała ich w Jego imieniu. Czyniła to z heroicznym oddaniem i jest teraz jedną z trzech Patronek Europy. Jest także Doktorem Kościoła. Zanim to się jednak stało, była małą włoską dziewczynką i nazywała się Caterina Benincasa.
Błogosławiony Papież Jan Paweł II nazwał ją nieustraszoną mniszką, która przywróciła pokój w rodzinnym mieście, w swojej Ojczyźnie i w całej ówczesnej Europie.
Książeczka jest kolejną pozycją w serii wydawniczej dla dzieci, której celem jest pomoc w zrozumieniu, jak ważne jest poznanie życia świętych, i jak może być ono inspirujące do przemiany swojego życia. Jest napisana bardzo prostym i przystępnym językiem i zawiera piękne ilustracje autorstwa Katarzyny Dąbrowskiej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?