KATEGORIE [rozwiń]

Sherry Argov

Okładka książki Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

34,99 zł 19,24 zł


Niech nikomu się nie wydaje, że „zołza” to negatywne określenie. Wręcz przeciwnie, to kobieta, która jest miła, zabawna i życzliwa, przy czym największą miłość żywi do siebie. Nie kłamie i nie gra, jest szczera (czasem do bólu), bo wie, czego chce, i potrafi to zakomunikować. Robi, co jej się podoba, a to sprawia, że mężczyźni ją uwielbiają. Poznaj 100 zasad atrakcyjności i dowiedz się, czego pragną mężczyźni i jak powinnaś traktować samą siebie, by być szczęśliwą w związku: • Twój stosunek do samej siebie decyduje o tym, jak widzi cię mężczyzna; • Stawianie warunków lub ich brak świadczy o twoich możliwościach. • Niemal natychmiast przedstawiasz się albo jako popychadło, albo superbabka; • Jeśli mu powiesz, że nie zamierzasz zbytnio się angażować, on zrobi wszystko, żebyś zmieniła zdanie; • Im bardziej będziesz od niego niezależna, tym bardziej będzie tobą zainteresowany. Dlaczego mężczyźni kochają zołzy to swoista biblia współczesnej kobiety, ale także świetny sposób na relaks. Napisany z humorem poradnik, w nietuzinkowy sposób odkrywa tajemnice damsko-męskich relacji. Ta książka podpowie ci, jak budować związki na swoich zasadach, a przede wszystkim udowodni, że bycie zołzą ma przyszłość! SHERRY ARGOV to autorka bestsellerowych poradników o związkach. Wystąpiła w wielu znanych programach telewizyjnych, a jej teksty publikowane były w ponad 50 znanych magazynach, włączając „Cosmopolitan”, „Elle”, „Glamour”, „Esquire” czy „People”. Jej kultowe książki Dlaczego mężczyźni kochają zołzy i Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy zostały wydane w trzydziestu językach i doczekały się uznanej przez krytyków adaptacji teatralnej. www.sherryargov.com
Okładka książki Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy.

34,99 zł 19,24 zł


Jesteś singielką? Masz dość rodzinki, która wciąż pyta, kiedy się ustatkujesz? Może jesteśświeżo po rozstaniu? Albo masz już męża, ale chcesz, by oszalał na twoim punkcie? Witaj w świecie szczęśliwych i trwałych związków. Ta książka powie ci, jak sprawić, by on nie mógł bez ciebie żyć! Sherry Argov dosadnie i z humorem podpowiada, jak zdobyć miłość i szacunek, na które zasługujesz. Bez owijania w bawełnę udowadnia, że bycie zbyt miłą to niekoniecznie dobra strategia na rozkochanie w sobie faceta. On chce bowiem zołzy! Swoje teorie autorka popiera autentycznymi rozmowami z mężczyznami, którzy bardzo szczegółowo opisują m.in.: • Dlaczego mężczyźni testują kobiety? I czy robią to celowo? • Czego mężczyźni skrycie się boją? • Skąd kobieta może wiedzieć, czy mężczyzna naprawdę jest zakochany i myśli o „na zawsze”? Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy to poradnik dla każdej kobiety, której marzy się prawdziwa, głęboka relacja. Zadziorny i błyskotliwy, pokazuje, jak być szczęśliwą i pewną siebie ? bo przecież takie kobiety są najbardziej atrakcyjne! SHERRY ARGOV to autorka bestsellerowych poradników o związkach. Wystąpiła w wielu znanych programach telewizyjnych, a jej teksty publikowane były w ponad 50 znanych magazynach, włączając „Cosmopolitan”, „Elle”, „Glamour”, „Esquire” czy „People”. Jej kultowe książki Dlaczego mężczyźni kochają zołzy i Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy zostały wydane w trzydziestu językach i doczekały się uznanej przez krytyków adaptacji teatralnej.
Okładka książki Why Men Love Bitches
nowość

63,00 zł 51,00 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Do you feel like you are too nice? Sherry Argov's Why Men Love Bitches delivers a unique perspective as to why men are attracted to a strong woman who stands up for herself. With saucy detail on every page, this no-nonsense guide reveals why a strong woman is much more desirable than a "yes woman" who routinely sacrifices herself. Full of advice, hilarious real-life relationship scenarios, "she says/he thinks" tables, and the author's unique "Attraction Principles," Why Men Love Bitches gives you bottom-line answers. It helps you know who you are, stand your ground, and relate to men on a whole new level. Once you've discovered the feisty attitude men find so magnetic, you'll not only increase the romantic chemistry - you'll gain your man's love and respect with far less effort.
Okładka książki Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

34,90 zł 24,07 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Ponad 1 milion sprzedanych egzemplarzy Tyle tu mowy o potrzebie szacunku dla samych siebie, że Aretha Franklin przybiłaby piątkę. Los Angeles Times Tytułowa zołza jest superbabką, a nie jędzą czy wrednym babsztylem. To kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną, nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli, i robi, co chce. Jej zadziorność pociąga mężczyzn i podnosi temperaturę związku. POZNAJ 100 ZASAD ATRAKCYJNOSCI! • Ceń się wysoko, a on uwierzy, że jesteś wygraną na loterii. • Seks i magiczna iskra to nie jedno i to samo. • Kiedy jest ta niezaprzeczalna iskra, nie ma mowy o konkurencji. • Mężczyźni nie reagują na słowa. Reagują na brak kontaktu. • Związek, w którym nadmiernie się starasz, prawdopodobnie jest do niczego. Kiedy coś jest dobre, wydaje się łatwe i nie czujesz się tym umęczona. • Najatrakcyjniejszym przymiotem człowieka jest godność. Dlaczego mężczyźni kochają zołzy to nieoceniona pomoc dla kobiet i świetna rozrywka. Ten zabawny poradnik, odkrywający tajemnice relacji damsko-męskich, pomoże was ułożyć związki z mężczyznami na całkiem nowych zasadach. Zastosowanie reguł atrakcyjności przez superbabki to klucz do wspaniałej miłości. SHERRY ARGOV, autorka bestsellerowych poradników Dlaczego mężczyźni kochają zołzy i Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy, wystąpiła w wielu znanych programach telewizyjnych. Jej książki, wydane w ponad 30 językach we wszystkich częściach świata, doczekały się wysoko ocenionej przez krytyków adaptacji teatralnej. Publikowano je w ponad 50 magazynach, włączając „Cosmopolitan”, „Elle”, „Glamour”, „Esquire” i „People”.
Okładka książki Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy

34,90 zł 24,07 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Ponad 1 milion sprzedanych egzemplarzy Tyle tu mowy o potrzebie szacunku dla samych siebie, że Aretha Franklin przybiłaby piątkę. Los Angeles Times Tytułowa zołza jest superbabką, a nie jędzą czy wrednym babsztylem. To kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną, nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli, i robi, co chce. Jej zadziorność pociąga mężczyzn i podnosi temperaturę związku. POZNAJ 100 ZASAD ATRAKCYJNOSCI! • Ceń się wysoko, a on uwierzy, że jesteś wygraną na loterii. • Seks i magiczna iskra to nie jedno i to samo. • Kiedy jest ta niezaprzeczalna iskra, nie ma mowy o konkurencji. • Mężczyźni nie reagują na słowa. Reagują na brak kontaktu. • Związek, w którym nadmiernie się starasz, prawdopodobnie jest do niczego. Kiedy coś jest dobre, wydaje się łatwe i nie czujesz się tym umęczona. • Najatrakcyjniejszym przymiotem człowieka jest godność. Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy to nieoceniona pomoc dla kobiet i świetna rozrywka. Ten zabawny poradnik, odkrywający tajemnice relacji damsko-męskich, pomoże was ułożyć związki z mężczyznami na całkiem nowych zasadach. Zastosowanie reguł atrakcyjności przez superbabki to klucz do wspaniałej miłości. SHERRY ARGOV, autorka bestsellerowych poradników Dlaczego mężczyźni kochają zołzy i Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy, wystąpiła w wielu znanych programach telewizyjnych. Jej książki, wydane w ponad 30 językach we wszystkich częściach świata, doczekały się wysoko ocenionej przez krytyków adaptacji teatralnej. Publikowano je w ponad 50 magazynach, włączając „Cosmopolitan”, „Elle”, „Glamour”, „Esquire” i „People”.
Okładka książki Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

39,90 zł 25,43 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Tytułowa zołza nie jest jędzą ani wrednym babsztylem. Zołza to kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną, nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli, i robi, co chce. Jej zadziorność pociąga mężczyzn i podnosi temperaturę związku.
Okładka książki Pakiet. Dlaczego mężczyźni ... zołzy

39,90 zł 21,94 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy Tytułowa zołza jest superbabką, a nie jędzą czy wrednym babsztylem. To kobieta niezależna, która będąc w związku z mężczyzną, nigdy nie przestaje być sobą. Ma poczucie humoru i życzliwy charakter. Nie kłamie, nie gra, nie manipuluje. Zna swoją wartość. Mówi, co myśli, i robi, co chce. Jej zadziorność pociąga mężczyzn i podnosi temperaturę związku. POZNAJ 100 ZASAD ATRAKCYJNOSCI! • Ceń się wysoko, a on uwierzy, że jesteś wygraną na loterii. • Seks i magiczna iskra to nie jedno i to samo. • Kiedy jest ta niezaprzeczalna iskra, nie ma mowy o konkurencji. • Mężczyźni nie reagują na słowa. Reagują na brak kontaktu. • Związek, w którym nadmiernie się starasz, prawdopodobnie jest do niczego. Kiedy coś jest dobre, wydaje się łatwe i nie czujesz się tym umęczona. • Najatrakcyjniejszym przymiotem człowieka jest godność. Dlaczego mężczyźni kochają zołzy to nieoceniona pomoc dla kobiet i świetna rozrywka. Ten zabawny poradnik, odkrywający tajemnice relacji damsko-męskich, pomoże was ułożyć związki z mężczyznami na całkiem nowych zasadach. Zastosowanie reguł atrakcyjności przez superbabki to klucz do wspaniałej miłości. Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy Pełna zadziorności książka, która sprawi, że kobiety będą się czuły bardziej pewne siebie (…) Mężczyźni naprawdę nie lecą na kobiety miłe. Lecą na interesujące! Publishers Weekly Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy to poradnik śmiały i zabawny. Sherry Argov wyjaśnia kobietom, jak z przygodnego związku stworzyć głęboki i trwały. Bez cackania się, ze szczerością i zadziornością wyjaśnia, dlaczego bycie miłą do bólu niekoniecznie sprawi, że facet będzie bardziej oddany. Albowiem kobietą, jakiej on pragnie, jest zołza.
Okładka książki Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy - wyd. roz

29,90 zł 17,75 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Pełna zadziorności książka, która sprawi, że kobiety będą się czuły bardziej pewne siebie (…) Mężczyźni naprawdę nie lecą na kobiety miłe. Lecą na interesujące! Publishers Weekly Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy to poradnik śmiały i zabawny. Sherry Argov wyjaśnia kobietom, jak z przygodnego związku stworzyć głęboki i trwały. Bez cackania się, ze szczerością i zadziornością wyjaśnia, dlaczego bycie miłą do bólu niekoniecznie sprawi, że facet będzie bardziej oddany. Albowiem kobietą, jakiej on pragnie, jest zołza. Autorka przytacza autentyczne rozmowy z mężczyznami, którzy bez cienia skrępowania udzielają drobiazgowych odpowiedzi na takie oto pytania: W jaki sposób mężczyźni manipulują związkiem, chcąc go utrzymać na niezobowiązującej stopie? Czy mężczyźni świadomie sterują emocjami kobiet? Jak ona może go przekonać, że zaangażowanie w związek było jego pomysłem? W jaki sposób kobieta może sprowokować oświadczyny, nie mówiąc słowa o małżeństwie? Bez względu na to, czy jesteś singielką, mężatką, świeżo po rozstaniu, czy po prostu masz dość rodzinki, która radzi ci złowić męża, „bo czas leci”, Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy to nieodzowny poradnik, który pokaże ci, jak tryskać pewnością siebie, zdobyć jego serce i otrzymać miłość oraz szacunek, na jakie zasługujesz. „Sherry Argov namawia kobiety, by rozwijały w sobie poczucie niezależności”. Playboy Sherry Argov, autorka bestsellerowych poradników Dlaczego mężczyźni kochają zołzy i Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy, wystąpiła w wielu znanych programach telewizyjnych. Jej książki, wydane w ponad 30 językach na wszystkich kontynentach, doczekały się wysoko ocenionej przez krytyków adaptacji teatralnej. Publikowano je w ponad 50 magazynach, włączając „Cosmopolitan”, „Elle”, „Glamour”, „Esquire” i „People”.
Okładka książki Dlaczego mężczyźni kochają zołzy - wyd. roz

29,90 zł 18,22 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Dlaczego mężczyźni kochają zołzy to poradnik dla kobiet, które są „zbyt mile". Słowa „zołza" nie należy traktować całkiem serio - używam go w sposób żartobliwy, współbrzmiący z humorystycznym tonem tej książki. Tytuł i treść odnoszą się do tego, o czym wiele kobiet myśli, ale nie mówi. Każdej kobiecie zdarzyło się czuć zażenowanie, gdy zbyt otwarcie okazywała, że zależy jej na jakimś mężczyźnie. Każdej kobiecie zdarzyło się oczarować mężczyznę, który stracił zapał, gdy tylko mu uległa. Każda kobieta wie, jakie to uczucie, gdy mężczyzna przestaje o nią zabiegać. Te problemy są wspólne większości kobiet, zarówno mężatek, jak i tych niezamężnych. Dlaczego więc mężczyźni kochają zołzy? Należy dokonać wyraźnego rozróżnienia pomiędzy pejoratywnym znaczeniem tego słowa, w jakim jest najczęściej używane, a tym, w jakim używam go tutaj. W żadnym wypadku nie chodzi o kobiety o zgryźliwym usposobieniu. Zołza, o jakiej mówię, nie jest jędzą ani wrednym babsztylem, jakiego gra Joan Collins w Dynastii. Nie jest też klasyczną zołzowa-tą biurwą znienawidzoną przez wszystkich w pracy. Kobieta, jaką opisuję, ma życzliwe usposobienie, a jednocześnie jest silna. Ma siłę, która przejawia się bardzo subtelnie. Taka kobieta nie rezygnuje z własnego życia i nie ugania się za mężczyznami. Nie pozwala, żeby mężczyzna myślał, że ma ją w garści. I umie postawić na swoim, gdy on się zagalopuje. Wie, czego chce, ale nie sprzeniewierzy się samej sobie, żeby to dostać. Przy tym wszystkim jest kobieca, jak stalowa magnolia - na zewnątrz delikatna jak kwiat, wewnątrz twarda jak stal. Używa tej kobiecości dla własnej korzyści. Co nie znaczy, że wykorzystuje z premedytacją mężczyzn, bo ona gra fair. Ma jedną rzecz, której pozbawiona jest gąska: przytomność umysłu, dzięki której nie daje się ponieść romantycznym mrzonkom. Ta przytomność umysłu pozwala jej używać swojej siły wtedy, gdy jest to konieczne. Na dodatek nie traci głowy, gdy znajdzie się po czyjąś presją. Podczas gdy kobieta, która jest „zbyt miła", daje i daje, aż zostanie z niczym, kobieta trzeźwo myśląca wie, kiedy się wycofać. Spośród setek mężczyzn, z którymi przeprowadziłam wywiad na użytek tej książki, dziewięćdziesiąt procent zareagowało śmiechem i bez namysłu zgodziło się z tytułem. Niektórzy chichotali pod nosem, jak gdybym odkryła ich najlepiej strzeżony sekret. „Mężczyźni lubią być intrygowani", mówili. To był powracający temat w kolejnych rozmowach. Każdy z przepytywanych przeze mnie mężczyzn wyrażał to w nieco inny sposób, ale przesłanie się nie zmieniało. „Mężczyźni lubią kobiety z pazurkami", mówili. W sumie dwie rzeczy stały się jasne: po pierwsze, z reguły używali pojęcia „intrygować" do opisania kobiet, które nie sprawiają wrażenia zdesperowanych. Po drugie, słowo „zołza" kojarzyło im się z czymś intrygującym, a więc było to skojarzenie pozytywne. Gdy używałam wyrażenia „intrygować" w wywiadach z mężczyznami, wszyscy od razu wiedzieli, co mam na myśli, natomiast spośród setek kobiet, z którymi rozmawiałam, mało która rozumiała, o co mi chodzi. Kobiety odnosiły to pojęcie raczej do inteligencji niż do sposobu, w jaki zdradzają swoją desperację. Te wywiady nie tylko potwierdziły moje przeczucia, ale umocniły świadomość celu. Pomyślałam, że coś, co jest aż tak oczywiste dla mężczyzn, nie powinno pozostać tajemnicą dla kobiet. Ta książka porusza dokładnie te sprawy, o których z reguły nie mówią mężczyźni. On nigdy nie powie: „Kotku, nie bądź popychadłem", „Nie mów zawsze: tak", „Nie pozwól, żeby cały twój świat obracał się wokół mnie". Ta książka jest potrzebna, bo mówi o rzeczach, których żaden mężczyzna nie wytłumaczy jasno swojej partnerce. W kolejnych rozdziałach znajdziecie jedno wyraźne przesłanie: sukces w miłości nie zależy od wyglądu, tylko od naszej postawy. Media robią wszystko, abyśmy wierzyły, że jest inaczej. Nastolatka otwiera kolorowe czasopismo i czyta: „Zwab tego chłopaka jakimś ciuchem albo innym szczegółem wyglądu". „Ten kolor paznokci albo szminki powali go na kolana", zapewnia magazyn. Czego się uczy ta dziewczyna? Jak obsesyjnie zabiegać o czyjeś uznanie. Inna sprawa to sposób, w jaki media traktują starzenie się. Nastoletnia kobieta z dobrym samopoczuciem staje się kobietą dwudziestokilkuletnią i oto proszę - media zaczynają ją bombardować negatywnymi obrazami starzenia się. Przesłanie jest takie: dwie zmarszczki plus rozstęp i trafiasz na „przecenę" jak towar z minionego sezonu. I czego się uczy ta nieszczęśnica? Jak obsesyjnie przejmować się brakiem czyjegoś uznania. Więc co jest przesłaniem tej książki? To, że odrobina lekceważącego dystansu jest konieczna, żeby zachować poczucie własnej wartości. Nie chodzi jednak o lekceważenie ludzi, lecz tego, co inni ludzie o nas myślą. Zołza jest silną kobietą, która czerpie swą siłę ze zdolności do samodzielnego myślenia, i to w świecie, który wciąż uczy kobiety sztuki samowyrzeczeń. Ta kobieta nie żyje według narzuconych standardów, bo ma własne. To kobieta, która sama ustala reguły gry, jest pewna siebie i ma poczucie wolności. I to poczucie, mam nadzieję, wyniosą kobiety z lektury tej książki. Kobieta, która ma pozytywne relacje z mężczyznami, posiada pewne niezwykle subtelne przymioty: poczucie humoru i jakąś aurę wokół siebie, którą mężczyźni postrzegają jako komunikat: Ja tu trzymam ster". Taka kobieta dzięki przytomności umysłu robi to, co jest dla niej najlepsze, i swoją postawą mówi: Ja nie muszę tu być. Jestem tu z wyboru". Kobiety zołzy, tak kochane przez mężczyzn, nie przejmują się byle czym i, owszem, mają pazurki, a mężczyźni wprost za tym przepadają. Ale szczególnie wyróżnia je to, że nie muszą się na nic silić, że niczego nie udają; one mają to coś w sobie. Dlaczego mężczyźni kochają zołzy Spis Treści:   Wstęp 1. Od popychadła do superbabki Ceń się wysoko, a uwierzy, że jesteś jego wygraną na loterii Miła dziewczyna Ona ma w sobie to coś Nowa i ulepszona zołza 2. Dlaczego mężczyźni wolą zołzy Złamanie szyfru: Co każda mila dziewczyna wiedzieć powinna Zabawa w kotka i myszkę Kompleks mamusi i dziwki Publiczna czarownica Reguła otwartej klatki Potęga wyboru 3. Sklep ze słodyczami Jak wykorzystać najpełniej siłę swojej kobiecości i seksualności Po jednym cukierku na raz Symptomy metapsychicznego ataku Słodsze zwycięstwo Plan racjonowania cukierków Sama słodycz 4 Przebiegła jak lis Jak go przekonać, że jest panem sytuacji, podczas gdy ty trzymasz ster Przebiegła lisica obchodzi się z jego ego w aksamitnych rękawiczkach Przebiegła lisica jest dobrym negocjatorem Przebiegła lisica jest bardziej tajemnicza Przebiegła lisica jest wierna sobie 5 Grzech nadgorliwości Kiedy kobiety odsłaniają karty i stają się zdesperowane Nowa szkoła: Kto tu rządzi? Od sentymentalnej gąski do rogatej duszy ABC zołzy 6 Koniec zrzędzenia Co robić, kiedy on cię zaniedbuje, a zrzędzenie nie działa Kochanka czy matka? Lek na receptę: traktuj go jak przyjaciela Lepiej pokazywać niż mówić 7 Sekrety strategii drużyny przeciwnika Co podejrzewałaś, ale nigdy nie słyszałaś, żeby o tym mówił Co myślą mężczyźni o kobiecych sposobach komunikacji Piętnaście sygnałów, że kobieta jest zdesperowana Piętnaście powodów, dla których mężczyźni grają twardzieli Piętnaście męskich recept na podtrzymanie iskry namiętności Piętnaście rzeczy, które odstręczają mężczyzn Piętnaście powodów, dla których mężczyźni wolą kobiety z charakterem Dziesięć sposobów na ustalenie, czy mężczyzna jest zakochany 8 Zachowanie tytułu własności Powody, dla których utrzymanie niezależności finansowej daje silę Niezależność materialna: Kto ma prawo do ciebie? Kasa i brak klasy 9 Nowa mobilizacja Jak wskrzesić na nowo tę iskrę Krok pierwszy: Zamiast kazać jemu skupić się na tobie, skup się na sobie Krok drugi: Zerwij z rutyną Krok trzeci: Odzyskaj poczucie humoru 10 Panowanie nad emocjami Pytania i odpowiedzi - listy od czytelniczek Zakochane do szaleństwa 11 Nowa i ulepszona zołza Szkoła przetrwania dla kobiet, które są zbyt miłe Zołza broni swego Zołza nigdy nie da sobą do końca zawładnąć Zołza sama wie, kim jest i czego chce Zołza ma silną wolę i wiarę w siebie Aneks Zasady atrakcyjności Podziękowania  
  • Poprzednia

    • 1
  • Następna

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj