KATEGORIE [rozwiń]

Rośliny w domu

Miłośników uprawiania roślin i kwiatów zapraszamy do działu z roślinami. Chcesz dowiedzieć się dlaczego kwiaty rosną, jak się rozmnażają, z czego się składają? Dlaczego róże są czerwone, a fiołki fioletowe? Czy wśród kwiatów są drapieżniki? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w naszych ciekawych poradnikach, publikacjach, atlasach, albumach i przewodnikach. Rośliny, które towarzyszą nam w różnych miejscach: w domu, w ogrodzie, w parku, w lesie i na łące. Dowiesz się z naszych lektur również jak tworzyć piękne i oryginalne bukiety, wieńce, dekoracje stołowe i ogrodu. Fakty, ciekawostki, przepiękne ilustracje.

 

Okładka książki Mieszkaj boho. Dobre wibracje w twoim domu

59,99 zł 32,99 zł


Mieszkaj boho. Dobre wibracje w twoim domu.ODKRYJ MAGIĘ WNĘTRZ BOHO Po fascynacji surowym, skandynawskim pięknem czas na wnętrza w stylu boho!Otocz się soczystymi barwami, egzotycznymi wzorami i oryginalnymi dodatkami. Zaproś do swojego domu energię płynącą z roślin, zanurz się w słodkim zapachu kokosa lub białej szałwii, wypełnij swoje mieszkanie kojącym zmysły światłem.Stwórz raj we własnych czterech ścianach! Zawarte w książce kwestionariusze pomogą ci zdefiniować, jakie wnętrze najlepiej pasuje do twojej osobowości, a kolejne części - Przejrzystość, Flow, Duchowość, Wzrost, Harmonia - pokażą, jak bez pomocy architekta i bez milionowego budżetu, dzięki własnej intuicji i wyobraźni, stworzyć piękny i wyjątkowy dom.Justina Blakeney, założycielka znanej amerykańskiej marki Justina Blakeney Home, instagramerka, którą obserwuje 1,4 miliona osób, pokazuje, na czym polega magia wnętrz boho, a także uczy, jak dobierać kolory i dodatki, by wywoływały pozytywne emocje, oraz jak nadać wnętrzom unikatowy rytm.Planuj z wyobraźnią - dekoruj z sercem - mieszkaj boho,,Justina wypełni wasze domy światłem i nadzieją. To coś więcej niż styl - to sztuka"". DREW BARRYMORE
Okładka książki Rośliny. Ciekawy świat

11,99 zł 7,43 zł


Ciekawy świat to nowa, wyjątkowa seria edukacyjna dla przedszkolaków. Każda z części poświęcona jest innemu obszarowi, tak ważnemu w rozwoju każdego przedszkolaka. Atrakcyjną formę, przypominającą obrazkowy atlas, dopełniają strony aktywnościowe, które należy uzupełnić naklejkami. W każdej części serii znajdują się też informacje i ciekawostki, napisane w przystępny dla dziecka sposób.W tej części poznacie rośliny, które towarzyszą nam w różnych miejscach: w domu, w ogrodzie, w parku, w lesie i na łące.
Okładka książki BUKIETY NA KAŻDY MIESIĄC

45,00 zł 24,75 zł


Książka stanowi barwny zbiór pomysłów ma dekoracje roślinne dla profesjonalnych florystów, dla amatorów i miłośników ogrodu. Dzięki zawartym w niej inspiracjom każdy może samodzielnie wykreować kompozycje kwiatowe: proste, naturalne, bezpretensjonalne i piękne.W książce znajduje się bogactwo porad dotyczących dekoracji w domu i w ogrodzie na każdy miesiąc roku. Od stycznia do grudnia z naturalnych materiałów możemy tworzyć piękne i oryginalne bukiety, wieńce lub dekoracje stołowe. Głównym motywem zestawień jest jednoczesne występowanie roślin w naturze. Konwalie i niezapominajki zawsze wyglądają pięknie razem, bo razem kwitną wiosną w naturze. Podobnie przekwitłe słoneczniki stanowią znakomite naturalne uzupełnienie bukietu z przebarwionych jesiennie liści.Podążając za przykładem natury, Autorka tworzy dekoracje z roślin ogrodowych i dziko rosnących, z fragmentów krzewów, pnączy, kwitnących ziół, rozmaitych owocostanów, kamieni, drewna. Wykorzystuje zapomniane tace, stare sosjerki, słoiki i słoiczki, dzbanki i inne elementy zabytkowych zastaw stołowych. Tworzy z nich kompozycje zaskakujące świeżością spojrzenia, intrygujące i piękne. Do jej ulubionych barw należą przede wszystkim nasycone fiolety i żółcie.
Okładka książki Wielka księga kwiatów

45,00 zł 24,75 zł


Kwiaty są dziedzictwem, które powinniśmy chronić. Zachwycamy się ich pięknem, wdychamy ich upajające zapachy, podziwiamy w naturze i na obrazach mistrzów, obdarzamy symboliką Uprawa i pielęgnacja roślin kwitnących stanowi rodzaj psychofizycznej terapii: zmusza do aktywności, ale też wycisza, nie mówiąc już o walorach estetycznych czy kulinarnych, których dostarcza. Ten ilustrowany, praktyczny poradnik dotyczący popularnych roślin kwitnących to prawdziwa kopalnia wiedzy na ten temat. Mniej i bardziej doświadczeni ogrodnicy amatorzy znajdą w nim między innymi: * Podpowiedzi, jak wybierać i uprawiać kwiaty przez cały rok; * 210 kart botanicznych, ułożonych alfabetycznie; * Rozwiązania typowych problemów związanych z wegetacją roślin kwitnących; * Słownik przydatnych terminów i tabele ułatwiające wybór odpowiedniego gatunku; * Przykłady roślin leczniczych oraz wykorzystywanych w kuchni; * Pomysły na atrakcyjne kompozycje kwiatowe * Indeks omówionych roślin kwitnących. Odbiorcy - ogrodnicy amatorzy oraz wszyscy miłośnicy kwiatów - osoby poszukujące praktycznego, uniwersalnego prezentu Dlaczego warto przeczytać tę książkę Ten uniwersalny album zabierze nas do mieniącego się feerią barw i bogactwem kształtów świata kwiatów. Sprawi, że uprawa roślin kwitnących stanie się naszą aktywnością na rzecz bioróżnorodności w przyrodzie. Poszerzy też wiedzę o kwiatach na całym świecie. Natomiast liczne fotografie, ilustracje i tabele posłużą jako idealne narzędzie, które ułatwi nam lepsze poznanie oraz pielęgnację roślin kwitnących.
Okładka książki Plant Power . Jak wychować szczęśliwe rośliny

39,90 zł 24,93 zł


Trafiają do naszych domów różnymi drogami: kupione, bo zachwyciły na wystawie sklepu ogrodniczego, urzekły na zdjęciu czy pozazdrościliśmy dorodnego okazu znajomym. Albo przynieśli je przyjaciele w prezencie - na nowe mieszkanie, urodziny...Ale rośliny to nie element wyposażenia, tylko żywi współlokatorzy naszych domów, nasze zielone towarzystwo, o które trzeba zadbać: znaleźć im dobre miejsce, zatroszczyć się o właściwą temperaturę, wilgotność powietrza, odpowiednie podlewanie, nawożenie. Sprawić, by chciały u nas rosnąć, byśmy mogli cieszyć się z nowo wypuszczonych listków, pędów czy kwiatów.Jeśli nie czujecie się pewni w roli opiekunów swoich roślin i chcecie zrobić wszystko, by były z wami szczęśliwe, sięgnijcie po Plant Power.Ponad 80 gatunków najpopularniejszych gatunków roślin spotykanych w naszych mieszkaniach. Opisy oraz zasady pielęgnacji.
Okładka książki Rośliny oczyszczające powietrze

32,90 zł 19,60 zł


Rośliny pokojowe to naturalne filtry antysmogowe efektywnie pomagające oczyścić powietrze w pomieszczeniach. Zieleń domowa potrafi dezaktywować wiele niewidocznych gołym okiem toksyn i fal emitowanych przez urządzenia elektroniczne. Dodatkowo rośliny doniczkowe niwelują niekorzystne działanie drobnoustrojów i alergenów. Ten poradnik prezentuje rośliny pokojowe najskuteczniej ograniczające zanieczyszczenia powietrza w domu. Znajdziesz w nim: przegląd przyczyn zanieczyszczeń w pomieszczeniach (farby ścienne, tworzywa sztuczne, środki czyszczące, zapachy do domu), porady pozwalające zidentyfikować źródła zanieczyszczeń w domu i wybrać odpowiednie rośliny, zasady eko-oczyszczania, opis 20 najbardziej dobroczynnych roślin.
Okładka książki ZIELONYM DO GÓRY NOWOCZESNE POMYSŁY NA ROŚLINY WE WNĘTRZU

44,90 zł 25,25 zł


Zielonym do góry to poradnik, który ma zainspirować do samodzielnego tworzenia miniogrodów we wnętrzach. Przedstawia rozwiązania alternatywne do tradycyjnej uprawy roślin na parapecie – zależnie od upodobań, potrzeb i dostępnej przestrzeni można tworzyć wiszące ogrody, uprawiać rośliny w zamkniętych słojach, akwariach, a nawet całkowicie zrezygnować z doniczki (albo zostawić doniczkę, a zrezygnować z ziemi). Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy klimatów pustynnych, tropikalnych oraz brzegów jezior i rzek czy głębin. Każdy ma szansę, choćby symbolicznie, przybliżyć do siebie ten element natury, który kojarzy mu się z tym, co miłe: dzieciństwem czy odpoczynkiem. Proponowane tu rozwiązania są proste i minimalistyczne, nie wymagają szczególnych umiejętności i nakładów finansowych, a często także dalszej opieki nad roślinami, dzięki czemu są odpowiednie dla osób na co dzień zajętych. Poza instrukcjami dotyczącymi tworzenia miniogrodów (połączonymi z fotorelacją i filmami instruktażowymi) w każdym z dziewięciu rozdziałów znajduje się krótki rys historyczny dotyczący proponowanego typu kompozycji, a także trochę ciekawostek o gatunkach, symbolice i znaczeniu roślin w kulturze, tradycjach, wierzeniach czy medycynie. Trzeba bowiem pamiętać, że rośliny były na Ziemi długo przed nami i warunkując nasze życie, są w nim obecne na różnych poziomach. Co więcej, każdy rozdział zawiera kilka zdjęć inspiracji: kompozycje roślinne na różne okazje czy do wykonania z dziećmi. Łącznie w poradniku jest blisko 150 fotografii. Dla kogo jest zatem to książka? Naprawdę dla każdego. Pożyteczna może być zwłaszcza dla mieszkańców miast. To miejsca, gdzie człowiek ujarzmił naturę, myśląc, że stworzy w ten sposób środowisko optymalne i bezpieczne dla swojej egzystencji. Jak się jednak okazuje, nikt z nas nie potrafi prawidłowo funkcjonować w oderwaniu od świata przyrodniczego. Potwierdzają to liczne badania oraz analizy trendów. Natura wraca do miast, zdobywa je ponownie, zasiedla mieszkania osiedli, kamienic, szklane biurowce. „Zielonym do góry” może być więc hasłem szeptanym do ucha współczesnemu człowiekowi, pogubionemu w meandrach szkła i betonu. Autorką poradnika jest filozof, przyrodnik i praktyk – Anna Piotrowska, która na co dzień prowadzi pracownię i warsztaty z tworzenia kompozycji roślinnych. Większość zdjęć do poradnika została wykonana w studiu Przemka Kutnyja, kilka w plenerze oraz w ursynowskiej kawiarni Na Huśtawce (tam też zrealizowano filmy do wybranych typów kompozycji).
Okładka książki Japońska sztuka odnajdywania piękna w kamieniu sztuka suiseki i jej zastosowanie w sztuce bonsai

49,00 zł 32,85 zł


Blisko dwa tysiące lat temu ludy Wschodu zaczęły doceniać i eksponować kamienie o wyjątkowo naturalnym pięknie. Prezentowanie tych niezwykłych kamieni, udoskonalone przez Japończyków przez następne stulecia – bądź w formie martwej natury, bądź w towarzystwie miniaturowych drzewek – przerodziło się w wyrafinowaną sztukę, zwaną suiseki. Podstawy tej sztuki zostały opisane w Japońskiej sztuce odnajdywania piękna w kamieniu. Książka: • zawiera kompletny przewodnik dla kolekcjonerów • zapoznaje z podstawowymi pojęciami i fachową terminologią • udziela porad odnośnie najlepszego eksponowania kamieni • zwraca uwagę na możliwość łączenia suiseki z bonsai • dostarcza wiedzy na temat wykorzystania suiseki w projektowaniu na wolnym powietrzu • daje wgląd w historię suiseki • prezentuje dwujęzyczny przewodnik po systemach klasyfikacyjnych • zawiera ponad 150 ilustracji, w tym 69 barwnych • opatrzona została nową przedmową autorstwa Sonji Arntzen
Okładka książki Pyszności prosto z balkonu i tarasu.

23,00 zł 12,85 zł


Zbieranie plonów sprawia ogromną radość, a nic nie smakuje tak dobrze, jak to, co się samemu wyhodowało. Nawet na najmniejszym balkonie znajdzie się miejsce na skrzynkę z sałatą albo rzodkiewką, na pomidory w donicy albo na miniaturowe drzewko owocowe. Wprawdzie taka uprawa warzyw i owoców nie zapewni nam obfitych zbiorów do przechowywania w zamrażarce, ale za to różnorodnych smaków do zdrowego podjadania z pewnością nam nie braknie. A jeśli uwzględnimy fakt, że już od jakiegoś czasu w wykwintnej kuchni obecny jest trend na wykorzystywanie specjalnie wyhodowanych odmian warzyw w rozmiarze mini, to z naszych balkonowych plonów uda się z pewnością wyczarować kompletne menu na niezwykłą degustację – każdego zachwycą pomidorki koktajlowe, miniaturowe brokuły czy malutkie marchewki, które mają bardzo intensywny smak i są wyjątkowo delikatne. Odbiorcy: - każdy, kto chce się cieszyć pięknymi i smacznymi roślinami własnoręcznie wyhodowanymi na tarasie lub balkonie. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? - można tu znaleźć wszystko, co trzeba wiedzieć o uprawie warzyw i owoców na balkonie: od wysiewu do zbioru plonów - szczegółowe portrety roślin z fachowymi informacjami dotyczącymi ich pielęgnacji gwarantują pełne zadowolenie z balkonowego ogródka - dodatkowo zawiera pomysły i wskazówki kulinarne dotyczące wykorzystania zebranych plonów, które inspirują do wypróbowywania własnych pomysłów.
Okładka książki Ogród twoje miasto

29,90 zł 24,47 zł


Pomysły na zagospodarowanie przestrzeni miejskich. Jakie rośliny sadzić w dużych miastach, ogrody w przestrzeni wspólnej, zielone dachy, zieleń na balkonie.
Okładka książki Dom z pasją. Rośliny doniczkowe

14,90 zł 8,19 zł


Książki dla wszystkich miłośników roślin doniczkowych i ozdobnych.Można tu znaleźć informacje o tym, w jaki sposób pielęgnować różne gatunki roślin doniczkowych i ozdobnych. W każdym opisie zawarte są najważniejsze informacje na temat wyboru stanowiska, uprawy i zapobieganiu chorobom i szkodnikom, ciekawostka orz zdjęcia danej rośliny.
Okładka książki Ogród warzywny w doniczce

34,99 zł 24,21 zł


Ogród warzywny w doniczce umożliwi Ci wyhodowanie własnych warzyw – bez względu na to gdzie mieszkasz, ile masz miejsca i czasu. Książka adresowana jest zarówno do początkujących miłośników ogrodnictwa, jak i tych, którzy o uprawie już coś wiedzą. Jej autor i ekspert ogrodnictwa William Moss, który jest weteranem hodowli warzyw w mieście, dzieli się w niej swoim doświadczeniem. Wie, co należy zrobić, a czego nie należy robić, aby zebrać dobry plon. Jeśli dysponujesz patio, przestrzenią na skrzynki pod oknem, dachem lub jakimkolwiek kawałkiem ogródka i chcesz wyhodować własną żywność, ta książka jest dla Ciebie. Stosując wyjątkowe techniki Williama Mossa, zbierzesz dobre żniwo ze swojego ogródka, bez względu na to, gdzie mieszkasz i ile masz czasu.
Okładka książki Expert. Encyklopedia. Rośliny ozdobne

44,94 zł 28,51 zł


Książka dostarcza podstawowych, ale wystarczających informacji na temat pielęgnacji ponad 150 najpopularniejszych roślin pokojowych i balkonowych. W części ogólnej zawarte są informacje na temat wyboru odpowiedniego stanowiska dla roślin, sposobów rozmnażania, technik nawożenia i przesadzania roślin. Ponadto książka zawiera wiedzę dotyczącą stosowania zarówno chemicznych środków ochrony roślin na choroby i szkodniki, jak i sporządzania domowym sposobem ekologicznych preparatów. Czytelnicy borykający się z problemem pielęgnacji roślin w czasie urlopów, znajdą skuteczne sposoby „automatycznego” podlewania. W części szczegółowej znajdują się zdjęcia i informacje dotyczące pielęgnacji poszczególnych gatunków roślin. Można w niej znaleźć opisy gatunków o ozdobnych liściach, kwiatach oraz owocach, roślin balkonowych, palm i paproci, storczyków, kaktusów i sukulentów. Polecamy również dział „cuda w doniczce”, w którym uwzględniłem gatunki pod różnymi względami wyjątkowe, wprawiające w zachwyt. Ich uprawa może być ciekawym doświadczeniem.
Okładka książki Ogrodnik doskonały. Ogród w pojemnikach

44,00 zł 24,20 zł


Bogato ilustrowany poradnik prezentujący gotowe projekty aranżacji balkonu i tarasu, kompozycje roślinne oraz sposoby pielęgnacji roślin doniczkowych. W części katalogowej znajdują się opisy i zdjęcia ponad 100 gatunków, które można uprawiać w donicach i pojemnikach.
Okładka książki Tulips

69,00 zł 55,86 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

New edition of Peter Arnold’s classic Tulips, at an even more accessible price Showcases the most popular spring flower in all its beauty and variety With haiku verses by Peter Arnold No flower, whether in a garden or as a cut flower in a vase, is as well-known and as varied in shape and color as the tulip. Once the most expensive flower bulb in the world, this ever-cheerful member of the lily family is defined by its vibrant hues and simple sophistication of form. In this newly-designed classic of floral photography, Peter Arnold captures the tulip in all its beauty and diversity. From familiar to exotic tulip varieties, his exquisite tulip pictures are supplemented with new texts. A winning book for all gardeners, flower lovers, and fans of art and flower photography.
Okładka książki Propagate

79,00 zł 63,95 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Learn how to make cuttings and regrow a huge range of houseplants as well as a few outdoor varieties with this simple, step-by-step guide to propagation. The second title from the authors of Regrown, in Propagate, Paul Anderton and Robin Daly show just how easy home propagation is, with instructions on how to regrow your favourite houseplants and some allotment crops. Conversational, approachable and aiming to inspire their readers, the authors explore 20 propagation projects from multiplying plants such as monsteras and rubber plants in a small city apartment through to making dozens of ready-to-go tomato plants from budding side-shoots on the allotment. With stunning photography and clear, detailed illustrations, the book also includes historical, anecdotal and personal stories about the marvel of propagation, along with a handful of bitesize interviews with other propagators, showing just how easy it is to share the joy of plant parenting.
Okładka książki PAPERSCAPES - THE FLOWER

108,00 zł 87,43 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

PAPERSCAPES - THE FLOWER
Okładka książki The Green Indoors

99,00 zł 80,14 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

The Green Indoors is a useful guide on how to find perfect plant matches for your home environments with a sustainable and innovative approach. Focussing on working with the plants you already own, the book is divided in chapters detailing all the possible conditions: Extreme Sun/Heat, Dry Air/Central Heating, Deep Shade, High Humidity, Draughty, Cold. By matching awkward spaces in your home with environments in the natural world, this book shows you how to relocate plants to improve their growth and help them thrive. Features an extensive section with informative plant profiles that include their origin, easy-to-follow tips on feeding and watering, optimum conditions, prospective growth, and is concluded by a helpful troubleshooting chapter dealing with common problems, and what to try when all hope is lost.
Okładka książki Root Nurture Grow

109,00 zł 88,24 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Life with a potted plant is undeniably better. And better yet is the ability to grow and replicate new, healthy houseplants without ever having to visit a garden centre again. Learn to share, swap and celebrate the miraculous methods of multiplying all of your favourites at almost no cost at all. And here's the secret: it's really, really easy. Plants are designed to multiply. They spread their roots, send off inquisitive shoots, and regenerate themselves in all sorts of exciting and unexpected ways without any help. Even for the beginner indoor gardener, a single leaf can hold enough life to be successfully grown into a brand new plant. With Root, Nurture, Grow, you'll quickly discover how to propagate any houseplant, take cuttings, cultivate runners and offsets, divide plants at the roots and even grow brand new root systems in the air. You'll learn pruning methods that produce no waste, organic rooting medium recipes, and eventually enjoy gifting and swapping newly grown greenery with friends, family and other houseplant hoarders you'll meet along the way. As well as myriad propagation methods, the book includes practical DIY projects to better nurture and display your plant family, including a homemade propagation chamber and simple self-watering planters.
Okładka książki Green

99,00 zł 80,14 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

In Green, Jason Chongue of The Plant Society simplifies how to curate and look after plants in small urban spaces. Green is a practical and personal guide to creating urban gardens and styling with plants, with tips for a range of environments and climates, inside or out. From balconies, porches, courtyards and small backyards to entryways, offices and living spaces, this 'how to' guide is an approachable resource for gardeners of all types. Chapters cover understanding your climate, a plant maintenance calendar, curating a range of spaces and appreciating plants in public spaces, as well as quick tips for styling and plant care. Jason also invites 'Plant People' across the globe to provide an insight into how people are inspired by nature. Green is the perfect guide to small-space gardening, beautifully photographed and illustrated, and will help you transform your indoor and outdoor spaces into a lush, healthy oasis in no time.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj