Zapraszamy do działu beletrystyka religijna gdzie znajdą Państwo ciekawą lekturę nie tylko o objawieniach i świętych, ale także zbeletryzowane wydarzenia biblijne, opowieści o wierze, sile religii i miłości. Wśród tych powieści są też takie, które pozwalają odnaleźć ukojenie, zrozumieć sens wiary i odszukać prawdę. Zapraszamy po książki chrześcijańskie oraz szeroki i obszerny wybór powieści religijnych.
Cztery historie biblijne, które zmieniły świat, przedstawione w sposóbskupiający uwagę nawet bardzo młodych czytelników. Książeczka zawieratakże pełny oryginalny tekst Pisma Świętego.
Mali misjonarze mogą dokonać wielkich rzeczy. Jak to? Nie wierzycie? W takim razie przeczytajcie historie zawarte w tej książeczce, a dowiecie się, jak dzieci z różnych stron świata dokonywały zadziwiających rzeczy. Nie są to historie o nadzwyczajnych czynach opisują raczej pomysły, na które stać każde dziecko. A jednak nawet proste rzeczy wymagają nieraz odwagi lub wyrzeczenia. Dają natomiast bardzo dużo radości! Dlaczego? Ponieważ nieraz zmuszają ludzi do zastanowienia się nad życiem i otwarcia serca na głos Pana Jezusa. A ten, kto poznał Pana Boga, ma nadzieję na lepsze życie i jest szczęśliwym człowiekiem.Każda historia rozgrywa się w innym zakątku świata i każda opisuje jakiś inny pomysł. Może i wy wykorzystacie któryś z nich?Dlaczego Steve zaprzyjaźnił się z pijącym alkohol Kibogo?Co wydarzyło się, gdy Vladimir przeczytał Biblię w szkole?Co sprawiło, że tata Carlosa zaczął z nim chodzić do kościoła?
Cztery znane przypowieści Jezusa przybliżające dzieciom Boże Królestwo, opowiedziane prostym, zrozumiałym dla nich językiem. Książeczka zawiera także pełny oryginalny tekst Pisma Świętego.
Biura podróży zazwyczaj oferują:
Oderwanie od codzienności...
Spacery po plaży...
Dotyk słońca na skórze...
Piękną opaleniznę...
Wspaniałe wspomnienia...
Ale czasami można natrafić na naprawdę wyjątkową ofertę:
Wycieczka do raju ? takie nietypowe, niepozorne ogłoszenie dostrzega bohater tej niezwykłej opowieści. Zaciekawiony podejmuje rozmowę z organizatorem wyprawy i choć otrzymane informacje, wydają mu się z początku dziwne, orientuje się, że oferta przedstawia znacznie więcej niż krótki wypoczynek w tropikach. Rozmowy na temat celu podróży - raju - stają się coraz bardziej interesujące i życiowe, a Dominik uzmysławia sobie, że do tej pory nigdy się nie zagłębiał w sprawy niezwykle istotne i podstawowe dla każdego człowieka.
To właśnie te rozmowy stanowią sedno książki, prowadząc go krok po kroku do coraz lepszego zrozumienia powodu utraty raju i drogi na jego odzyskanie. Przybliżają mu istotę kuszenia, grzechu i upadku człowieka oraz mistrzowski plan Bożego ratunku ludzkości. Czy odkryje cenną perłę zapomnianą na dnie duszy?
A może i Ty masz ochotę na wycieczkę do raju?
Jest rok 1995. Ksiądz Wacław ? bohater bestsellerowej trylogii Przypadki księdza Grosera ? jedzie rowerem przez Alpy do Rzymu na wezwanie Jana Pawła II. Wypadek w górach wrzuca go na parafię protestancką w miasteczku Judenfeld.
Niespodziewanie odsłaniają się przed nim tajemnice, nie tylko przeszłości. Natrafia na historię człowieka, który w swoim życiu był esesmanem i odegrał rolę Jezusa?
Spotykamy się po latach. Podróżujemy w czasie. Ksiądz Groser jest młodszy. Zanurza się w zatopiony świat...
Jan Grzegorczyk
Książka wywoła pełne emocji spory. Jestem Grzegorczykowi bardzo wdzięczny za tę nieprawdopodobną opowieść. Nauczyła mnie wiele. Z pewnością jej nie zapomnę.
Tadeusz Zysk
Jest rok 1995. Ksiądz Wacław ? bohater bestsellerowej trylogii Przypadki księdza Grosera ? jedzie rowerem przez Alpy do Rzymu na wezwanie Jana Pawła II. Wypadek w górach wrzuca go na parafię protestancką w miasteczku Judenfeld.
Niespodziewanie odsłaniają się przed nim tajemnice, nie tylko przeszłości. Natrafia na historię człowieka, który w swoim życiu był esesmanem i odegrał rolę Jezusa?
Spotykamy się po latach. Podróżujemy w czasie. Ksiądz Groser jest młodszy. Zanurza się w zatopiony świat...
Jan Grzegorczyk
Książka wywoła pełne emocji spory. Jestem Grzegorczykowi bardzo wdzięczny za tę nieprawdopodobną opowieść. Nauczyła mnie wiele. Z pewnością jej nie zapomnę.
Tadeusz Zysk
"Dlaczego istnieje 'coś', co nie jest ani podmiotem, ani przedmiotem, co jednak nieustannie powraca, wzburza, odpycha, fascynuje? (...) historia i społeczeństwo narzucają nam to. W obrzydzeniu. Czy zatem rytuały, religie, sztuka nie robią nic innego, tylko zaklinają wstręt?
(Julia Kristeva, Potęga obrzydzenia. Esej o wstręcie).
"W drugiej części Opowieści biblijnych autorka przybliża młodym czytelnikom dzieje Mojżesza, Dawida i Goliata, króla Salomona, powstanie wieży Babel oraz arki Noego. W biblijne wątki wplata swoje prawdziwe przygody, jakie zapamiętała z dzieciństwa. Wspomina drewniany domek dziadków, wakacyjne zabawy z siostrą i kuzynostwem oraz swojego dziadzia Józefa, który był cudownym gawędziarzem. To właśnie on raczył dzieci ciepłymi opowieściami zainspirowanymi Biblią. Dzięki opowiadanym przez niego historiom biblijne zapisy mogą ułatwić dzieciom zrozumienie treści i znaleźć odniesienie w życiu codziennym."
Książka ma nadany Imprimatur (l.dz. 1537/2012)
Zapraszamy do miłej i pożytecznej lektury!
Okazuje się, że ze świętymi też można się pośmiać, a przy okazji brać z nich przykład.
Książeczka oparta jest na faktach z biografii świętego Mikołaja.
Kierowana do młodszych czytelników, ujęta w rymowaną opowieść historia o niezwykłym życiu bł. Jana Beyzyma i jego misji na Madagaskarze. Ta barwnie ilustrowana, pełna ciepła opowieść niesie wiele wartościowych treści. Obok walorów poznawczych (opisy afrykańskiej przyrody, problemy mieszkańców Madagaskaru, działalność misji i jej założyciela) posiada także walory wychowawcze. Uczy wrażliwości na potrzeby innych, wskazuje na wartość, jaką jest niesienie pomocy chorym, biednym i opuszczonym.
W znanej serii Nazywam się… kolejna książka o sławnej postaci – siostrze Faustynie Kowalskiej ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. To święta wyniesiona na ołtarze w 2000 roku przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Chciała być zwykłą siostrą w klasztorze, stała się pośrednikiem Jezusa, który przekazał jej orędzie Bożego Miłosierdzia. Jej Dzienniczek nazywano podręcznikiem prawdziwej miłości. Książka pięknie ilustrowana została przygotowana w związku z XVI Spotkaniem Młodych na Lednicy 2 czerwca 2012 pod hasłem "Miłość Cię znajdzie".
Nawet małe dzieci mogą zrozumieć wielkie prawdy, jeśli się im je opowie prostymi słowami. A jeśli jeszcze doda się do tego obrazki, w sercach dzieci dokona się dzieła nader błogosławionego.
Ze Wstępu.
Dokąd zmierzasz, Europo? Czyżbyś straciła rozum? Paryż, rok 2048. W opanowanej przez islam Europie panuje prawo szariatu, a ulice patrolowane są przez policję religijną. Nowa rzeczywistość dzieli ludzi, rodziny i przyjaciół. Gdy jedni wybierają dostatnie życie kolaborantów, inni usiłują zachować resztki godności i wolności, choćby za cenę nędzy i prześladowań. Ostatni chrześcijanie zostają zepchnięci do getta i pozbawieni wszelkich praw. Nierówną walkę z islamistami podejmują jedynie członkowie Ruchu Oporu, prowadząc krwawą partyzantkę. Jednym z nich jest osiemnastoletni Eugene Olivier, potomek rodu Léveque, którego przedstawiciele z pokolenia na pokolenie sprawowali godność ministrantów w katedrze Notre-Dame (obecnie meczet Al-Frankoni). Wraz z ojcem Lotaire ? duchowym przywódcą paryskich katakumbników oraz tajemniczą Sophie Sévazmiou, bierze on udział w desperackiej walce przeciw dominującemu systemowi religijno-cywilizacyjnemu, w sytuacji gdy muzułmańskie władze planują ?ostateczne rozwiązanie kwestii chrześcijańskiej?.
Jedna z najbardziej skandalizujących powieści historycznych w dziejach literatury, przy której bledną współczesne powieści awanturnicze spod znaku Kodu Leonarda da Vinci. Opublikowana po raz pierwszy w 1946 roku, przez wiele lat była zakazana w niektórych krajach, m.in. w Portugalii i Irlandii, gdzie anatemę zdjęto z niej dopiero w połowie lat 70. ubiegłego wieku (w tym czasie, do 1962 roku, w samej Wielkiej Brytanii książka miała 6 wydań). Kontrowersyjność tej powieści, zwanej czasem Szatańskimi wersetami chrześcijaństwa, wynika głównie z niekonwencjonalnego wizerunku Jezusa, który zostaje tu przedstawiony nie jako Syn Boży, lecz owoc potajemnego małżeństwa Antypatra i Mariamne, potomek Heroda, filozof, reformator religijny i prawowity król żydowski, którego intrygami odsunięto od tronu.Graves w nieortodoksyjny sposób traktuje również wiele opowieści biblijnych, w tym domniemane cuda, choć do Jezusa - jako do człowieka - żywi szczery i ogromny szacunek.Autor twierdził, że zgromadził poważną dokumentację historyczną, uzasadniającą jego teorię pochodzenia Jezusa, nie opublikował jednak wyników swojej kwerendy, utrzymując, że ich objętość musiałaby kilkakrotnie przewyższyć objętość samej powieści, a potem konsekwentnie odmawiając ich osobnego wydania. Współcześnie ukazała się jednak praca Herodian Messiah: Case for Jesus As Grandson of Herod (2010), której autor, Joseph Raymond, przedstawia liczne historyczne świadectwa i argumenty, potwierdzające trafność interpretacji Gravesa.
Święta Rita - wyproszone przez rodziców dziecko - uprasza małżonkom potomstwo. Często pomaga ofiarom wypadków samochodowych. Jest wsparciem dla uzależnionych od narkotyków, o czym świadczy wiele złotych strzykawek, wotów pozostawionych przy jej grobie.
Niezwykle przejmujące świadectwa wielu takich nadzwyczajnych łask autorka znalazła i przedstawiła w swojej książce. W publikacji ujęto także modlitwy, którymi można modlić się za wstawiennictwem św. Rity, patronki spraw trudnych, wręcz po ludzku sądząc, beznadziejnych.
Kasia i Paweł, bohaterowie naszej nowej serii opowiadań Cuda się zdarzają, przenoszą się do świata biblijnego. Tam, przeżywając różne przygody, uczą się prawd i wartości, które przekazuje Pismo Święte.
Mali Czytelnicy robią z nimi to samo.
Z opowiadania Zakazany owoc dzieci dowiadują się, że popełniony przez człowieka grzech niszczy doskonały porządek w świecie stworzonym przez Boga. Ludzie sami nie potrafią tego naprawić. Dlatego Stwórca od razu obiecuje Zbawiciela...
Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 3-7 lat.
Selma Lagerlöf (1858-1940) - szwedzka pisarka, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1909. Była pierwszą nagrodzoną kobietą. Międzynarodową sławę zyskała dzięki książce dla dzieci ?Cudowna podróż?.
Czyta: Joanna Lissner
Wydawało się, że Wanda i Marek osiągnęli wszystko, czego potrzeba do szczęścia. Byli dobranym małżeństwem, wiedli spokojne, dostatnie życie, mieli dwóch udanych synów. Jednak popełniony przez nich w przeszłości grzech, o którym Marek starał się nie pamiętać, zaczął powracać do Wandy w nocnych koszmarach. Ich uporządkowany świat zaczął się stopniowo rozsypywać... Złe decyzje, głęboki kryzys, a nawet zdrada są dla bohaterów początkiem dojrzewania w wierze. To poruszające, fabularyzowane świadectwo daje krzepiące odpowiedzi na pytania nurtujące nas wszystkich: Czy warto przebaczać
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?