Książki o różnych religiach: chrześcijaństwo, islam, judaizm, historia religii i teologia, księgi kanoniczne i teksty święcone, religie Dalekiego Wschodu, religie pierwotne i starożytne, sekty, sanktuaria i cmentarze. Praktyczne przewodniki odnośnie wiary, kazania dla dzieci. Ksiązki o Maryi, o świętych, pisma święte nowego i starego testamentu, ewangelie, śpiewniki - zapraszamy.
Zawsze chciałem dojść do Miasta. Wygnaniec dąży wszak do bezpiecznego portu, a pielgrzym tam, gdzie były jego oczy, lecz jeszcze nie dotarło ciało. Stanąć pod murami Miasta, położyć na nich rękę – pozwolić, by przemówiły kamienie. Szczęście, bojaźń, niedowierzanie. Teraz trzeba jeszcze tylko uderzyć w bramy, a one się otworzą, wkroczyć. (fragment tekstu)
Marcin Cielecki – ur. 1979 r. Poeta, eseista. Autor zbioru wierszy Czas przycinania winnic (2002), Ostatnie Królestwo (2010). Publikował na łamach „Toposu”, „Twórczości”, „Znaku”, „Więzi”, „W drodze”, „Przeglądu Powszechnego”. Stypendysta Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego (2009, literatura). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011, literatura). Mieszka w Olsztynie z żoną i synami.
Książka zawiera mnóstwo rozmaitych informacji o codziennej egzystencji dawnych mieszkańców Ziemi Świętej. Zaopatrzona w poręczny indeks oraz kolorowe rysunki bogate w detale i wiernie oddające ówczesne realia przynosi odpowiedzi na szereg intrygujących pytań, m.in.:
* Jakie były najpopularniejsze zawody?
* Z czego zbudowano Namiot Spotkania?
* Jak Izraelitki piekły chleb i ciasto?
* W co się ubierano na co dzień i na specjalne okazje?
* Jak podróżowano i czym handlowano?
* Kiedy było niebezpiecznie żeglować statkiem?
* Jak obchodzono szabat i wielkie święta żydowskie?
* Na jakich instrumentach grano w Świątyni?
* Jaką bronią posługiwali się żołnierze?
* Jak odbywał się pogrzeb czy wesele?
Droga krzyżowa to nabożeństwo, w którym najgłębiej możemy odkrywać miłość naszego Zbawiciela do nas.
Rodzinna droga krzyżowa została przygotowana tak, aby rodzice i dzieci mogli wspólnie się modlić, przechodząc śladami Męki Chrystusa. Ilustracje przemawiające do serca i wskazania ról dla czytających słowa rozważań będą dla całej rodziny cenną pomocą w wielkopostnym spotkaniu z Panem.
On zapewnia nas: „Gdzie są dwaj lub trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”. Gromadząc się w domu, w kręgu najbliższych na modlitwie, zapraszamy Go w sposób wyjątkowy do naszych spraw i całego życia jako naszego Mistrza, aby On uczył nas kochać i czynił nas swoimi świadkami.
Ilekroć się spowiadamy, zanurzamy się w oceanie miłosierdzia Boga. Pozwalamy, aby zmartwychwstały Chrystus obmywał nas z grzechu, leczył naszą słabość, wyzwalał z tego, co odbiera nam pokój, wolność i gasi w nas szczęście dzieci Bożych. Wyznając często ze skruchą swoje winy, jednając się z Bogiem, a także z drugim człowiekiem, doświadczymy cudu przemiany życia.
Jak się przygotować do spotkania z Panem w konfesjonale?
Jak wypełnić warunki, aby spowiedź była dobra?
Jak pielęgnować owoce spowiedzi, dążąc do poprawy życia?
Praktyczne rozważania i modlitwy dla wszystkich, którzy chcą pogłębić lub odnowić przeżywanie sakramentu pokuty i pojednania.
Tradycja chrześcijańska zakorzeniona w żydowskiej uczy, że pośród wielu nocy opisanych w Biblii cztery są najważniejsze: noc stworzenia, noc Abrahama, noc wyjścia z Egiptu i przejścia przez Morze Czerwone oraz noc Mesjasza. Ta czwarta nadaje ostateczny sens każdej nocy, jaka kiedykolwiek się wydarzyła i jeszcze wydarzy w moim życiu.
Kiedy jednak nadchodzą ciemności nie wystarczy wiara, że Bóg jest. Mogę bowiem wierzyć, że On jest, i jednocześnie zwątpić, że jest ze mną. Po co mi wierzyć w Boga, który jest, gdybym nie wierzył, że jest ze mną. W mroczne dni potrzebuję wiary prostej i bezpośredniej, która mi pomaga uwierzyć Jemu – że jest bardzo blisko, że nie wyprowadził się z mojego życia, nie zapomniał, ale idzie za mną krok w krok, zapisuje w księdze moje tułacze życie i zbiera moje łzy do swego bukłaka
„Kościół Jezusa Chrystusa przeżywa obecnie najgorszą suszę duchową w swojej historii. Tłumy głodujących owiec wołają do pasterzy o jakąś życiodajną strawę; o coś, co je podtrzyma w tych trudnych czasach”.
Chcemy więcej Jezusa - w tej zdecydowanie bezkompromisowej książce, David Wilkerson wskazuje drogę do satysfakcjonującego i spełnionego życia duchowego. Widzimy w niej nieuniknione powiązanie pomiędzy śmiercią własnego „ja” a życiem w Duchu; pomiędzy płaczem nad grzechem, a życiem w zwycięstwie pomiędzy odwróceniem się od przyjemności tego świata, a poznaniem radości Pana.
David Wilkerson - założyciel organizacji Teen Challenge, założyciel i pastor kościoła Times Square w Nowym Jorku, autor wielu znanych książek takich jak: Przebudzenie na Broadway’u, Chcemy więcej Jezusa, Krzyż i sztylet.
W 1958 roku David Wilkerson zostaje powołany do służby wśród młodzieży i ludzi z marginesu społecznego, członków gangu oraz narkomanów, co w konsekwencji skutkuje powstaniem organizacji Teen Challenge. W 1987 roku powraca do Nowego Jorku aby założyć Zbór Times Square, który do tej pory rozwija się bardzo dynamicznie w odpowiedzi na głoszone bezkompromisowe poselstwo.
David Wilkerson odszedł do Pana, lecz jego książki są w dalszym ciągu zbudowaniem dla wielu.
"Biblia, przez miliony wiernych uważana za świętą Księgę, inspiracja wielkich praw moralnych świata zachodniego, jest też księgą pełną gniewu i zgiełku. Przemoc, wojny, gwałty, kłamstwa, niesprawiedliwość... Na przestrzeni historii niektóre z tych spornych tekstów służyły nawet za usprawiedliwienie dla różnego rodzaju prześladowań i dyskryminacji. Jean-Pierre Prévost proponuje tu przegląd biblijnych „skandali”, bez upiększeń i niedomówień. Odnotowuje i analizuje interpretacje, jakie pojawiały się na przestrzeni stuleci. Ani cenzura, ani przemilczenie, ani tonowanie nie stanowią rozwiązania. Poprzez te teksty trudne, niejasne, niekiedy szokujące, Jean-Pierre Prévost wytycza nowe szlaki, zachęcając nas do zmiany sposobu czytania Biblii i myślenia o niej. Bez takich doświadczeń Biblia mogłaby stać się dzisiaj martwą literą.
Podstawowy podręcznik kursu Paweł. Formacja ewangelizatorów Szkoły Ewangelizacji Świętego Andrzeja.Świat nie potrzebuje nowej Ewangelii, lecz Nowej Ewangelizacji (nowej ze względu na zapał, metody i środki wyrazu). Istnieje dziś paląca potrzeba, aby zaoferować treść i sposób głoszenia Dobrej Nowiny każdemu ochrzczonemu.Ta książka jest cennym narzędziem służącym do formowania ewangelizatorów, którzy nie mogą zapominać o sile kerygmatu. Ewangelizatorem jest każdy z nas, bowiem ewangelizacja to dzieło całego Kościoła. Punktem wyjścia dla ewangelizacji staje się nauczanie Jezusa, a następnie przepowiadanie apostołów.
Kolejna publikacja o. Jarosza z poczytnej serii odkłamującej nasze myślowe stereotypy o spowiedzi, Eucharystii, powołaniu czy nawróceniu. Tym razem Paulin z Jasnej Góry odkłamuje zmierzch miłości małżeńskiej, rzucając na nią nowe światło w perspektywie wiary. Czytelnik otwierając tę książkę (wydaną w bardzo praktycznym, niewielkim formacie) zachwyci się prostotą języka. Autor zadbał o to, by jego opracowanie stało się pomocne dla każdego: dla tych, którzy przeżyli w małżeństwie już wiele lat; dla tych, którzy stoją dopiero na jego progu; dla tych, którzy są w małżeństwie szczęśliwi; dla tych, którzy w małżeństwie się męczą oraz dla młodych, którzy małżeństwo mają przed sobą. Polecam ją bardzo każdemu, zarówno tym, którzy wierzą jeszcze w Miłość ponad wszystko, jak i tym, którzy taką wiarę niestety utracili.Ks. dr Arkadiusz Olczyk
„Fra Angelico nie był z pewnością pierwszym malarzem próbującym uchwycić swoim pędzlem realną obecność pierwiastka boskiego w naszej cielesnej egzystencji, ale bez wątpienia żaden inny nie zdołał tego dokonać z tak olśniewającą oczywistością”.
Fragment książki
Autor książki próbuje odpowiedzieć na pytanie, co sprawia, że obrazy malowane przez Fra Angelico są wyjątkowe i nie dają się porównać z twórczością żadnego innego utalentowanego twórcy. Z pomocą przychodzi mu biografia artysty – odsłania głęboką jedność osobowości Fra Angelico, logikę przenikającą całe życie człowieka i malarza.
Fra Angelico z Fiesole (ok. 1395–1455) był dominikaninem i malarzem.
W 1982 roku został beatyfikowany przez Jana Pawła II. Jest czczony jako patron artystów i historyków sztuki.
Paweł Kozacki, duszpasterz – redaktor – przełożony, ma nie tylko bystre i uważne spojrzenie oraz kapitalne pióro. Posiada coś więcej – wyjątkowe doświadczenie Kościoła przeżywanego w różnych miejscach i z różnych miejsc. Światowe spojrzenie, związane z odwiedzaniem braci w różnych miejscach naszej planety, uzupełniliśmy tekstami opisującymi Kościół polski od wewnątrz, z domowego podwórka. Powstała dzięki temu fascynująca perspektywa – spojrzenie na Kościół blisko i daleko.
Fragment wstępu Wojciecha Prusa OP
Tykoniusz żył w IV wieku w Afryce Północnej. Należał do Kościoła donatystów. O jego życiu wiemy niewiele, często z uznaniem wspominał o nim i jego poglądach św. Augustyn. Tykoniusz - skonfliktowany z donatystami, ale wierny swej wspólnocie - napisał dwa dzieła, które w Kościele rzymskim cieszyły się uznaniem i znaczną poczytnością, wywierając istotny wpływ na późniejszych egzegetów. Były to: Księga reguł i Komentarz do Apokalipsy. Tykoniusz przedstawia i sam też stosuje siedem zasad, którymi jak lampami można rozświetlać tajemnice Pisma Świętego, i pokazuje, że Kościół to przede wszystkim ciało Chrystusa.
Książka jest próbą ukazania wybitnej osobowości, duchowości pisarza, intelektualisty i chrześcijanina głębokiej wiary, a także jego metody objaśniania tekstów biblijnych.
Publikacja skupia się tematycznie wokół wspólnoty narodowej, jej atrybutów duchowych, strukturalnych oraz funkcjonalnych we współczesnej rzeczywistości. W obszarze badań autorki znalazły się: problematyka dotycząca definiowania narodu, czynniki kształtujące jego tożsamość, prawa i obowiązki oraz zagrożenia współczesnych narodów, a także relacje zachodzące w przestrzeni międzynarodowej.Autorka podjęła się trudu prezentacji i rozwiązania problemu interdyscyplinarnego, wieloaspektowego i tym samym złożonego. Interesująco zostaje wydobyty fakt, że refleksja o narodzie należy do jednego z istotnych tematów w całokształcie nauczania społecznego Jana Pawła II .Ks. dr hab. Ireneusz Stolarczyk, prof. UJPII
Pamiętniki Jonasza i inne apokryfy to zbiór dwunastu opowieści, w których autor proponuje nam osobiste odczytanie Księgi. Bohaterami są zwykli ludzie, podobni nam, poszukujący Boga i samych siebie, dojrzewający w walce, zmagający się z zadaniami, które często przekraczają ich siły. Ludzie radujący się każdym dniem i oczekujący spełnienia Obietnicy.Każdy z nas czyta i rozumie to, co czyta, w świetle swojego doświadczenia, wiedzy, wiary, wrażliwości, pragnień i obaw. Dlatego można powiedzieć, że każdy ma swoją Biblię, choć oczywiście zawsze to, co dane tekst Pisma jest pierwotne, podstawowe i zobowiązujące. Objawienie staje się jednak objawieniem dopiero wtedy, kiedy na nie reagujemy i jakoś odpowiadamy, nie ma innej możliwości.Cyprian Klahs
Każdy warsztat od czasu do czasu trzeba poddać generalnym porządkom, aby usunąć z niego wszystko to, co pozostało po wykonanych pracach. Podobnie ma się sprawa z warsztatem pisarskim, z którego wynosi się gotowe prace oddawane do publikacji, ale w nim także gromadą się mniej lub bardziej wykorzystane fragmenty, niedokończone opracowania, rozpoczęte tematy, które z różnych powodów nie doczekały się ostatecznego wykończenia.
Wszystkie te mniejsze lub większe całości, a także fragmenty już najprawdopodobniej nie zostaną podjęte w dalszej pracy, gdyż wartki prąd życia przynosi nam coraz to nowe wezwania tematyczne, a wiele tematów traci z czasem swoja aktualność. W tych jednak fragmentach zawierają się pewne przemyślenia, którymi warto byłoby się podzielić.
Taka jest geneza prezentowanej książki, która składa się ze wspomnianych powyżej materiałów, często krótkich i fragmentarycznych, ale z których nadal można jeszcze wyciągnąć pożyteczne myśli, którymi Autor pragnie podzielić się z Czytelnikami.
Opracowanie nie stanowi zwartej całości, stąd w jego tytule umieszczono określenie rozmaitości. Wszystkie łączą się z szeroko pojętą problematyką biblijną i mogą przyczynić się do pełniejszego poznania tej jedynej Księgi, której zawartość treściowa jest niewyczerpana.
Biblia to wspaniałe dzieło literackie, ukazujące z niezrównanym kunsztem, barwnie i dynamicznie, jak codzienne życie poszczególnych ludzi, a nawet całych narodów, jest naznaczone obecnością Boga. Równocześnie jest ona bardzo mocno osadzona w realiach ówczesnej przyrody, bo od opowiadania o stworzeniu świata w Księdze Rodzaju, aż do opisu Nowego Jeruzalem z drzewem życia i Barankiem, jaki przywołuje autor Apokalipsy, wątki odnoszące się do świata fauny i flory są bardzo liczne. Dzięki temu autorzy natchnieni mogą jawić się, jako wnikliwi obserwatorzy i znawcy zwierząt, umiejętnie wykorzystujący swoje spostrzeżenia do opisu historii zbawienia i przybliżenia sakralnych i ponadczasowych treści doktrynalnych. Wszystko to sprawia, że pochylenie się nad biblijnymi wzmiankami o zwierzętach może być zajęciem bardzo ciekawym. Przykładem tego jest niniejsza książka, zapraszająca czytelnika do odbycia wyprawy po drogach i dróżkach biblijnego zwierzyńca. Pozwala ona przejść przez swoisty most pomiędzy wiedzą zoologiczną właściwą dla środowiska powstania poszczególnych ksiąg Pisma Świętego, a obecnym opisem fauny krajów biblijnych. Pokazuje w jaki sposób współczesna zoologia może naświetlić wiele kwestii związanych z prawidłowym odczytaniem tła przyrodniczego licznych perykop biblijnych oraz dlaczego daje ona podstawy do określenia, co stało u podstaw przypisania danym przedstawicielom fauny biblijnej ściśle określonego wachlarza znaczeń symbolicznych. Książka ta uwrażliwia na piękno stworzonego świata, ukazuje biblijne osobliwości przyrodnicze i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom różnych grup czytelników, także poszukujących akademickiego wykładu i systematyki.
Coraz częściej, wbrew powszechnemu przekonaniu, można zauważyć u wielu ludzi skupienie na głos rozlegających się dzwonów kościelnych, szczególnie tych w porze południowej o godz. 12.00. To dzwony, bijące na Anioł Pański (Angelus Domini). Powstanie tej modlitwy datuje się na XI wiek a jej przedmiotem jest rozważanie zwiastowania Maryi i wcielenia Jezusa Chrystusa. Jest to zatem szczególna modlitwa, dotycząca najważniejszego wydarzenia w dziejach ludzkości. Warto poznać jej powstanie, historię i głębię treści, by coraz mocniej wpisywała się w nasze życie i kształtowała je.
Męka Jezusa dla każdego przedstawia tajemnicę, nad którą warto się zastanowić. Wierzący znajduje w niej gwarancję swego zbawienia, które dzięki zasługom tej męki może osiągnąć, jeżeli w swej drodze życiowej podąży za cierpiącym Chrystusem i dojdzie do udziału w Jego zmartwychwstaniu. Dla niewierzących opisy męki Jezusowej mogą stać się przykładem bohaterstwa, a równocześnie zwierciadłem, w którym odbijają się bardzo różne ludzkie postawy, z jakimi wszyscy się spotykają i często szukają ich zrozumienia. Prezentowane zatem w tej pozycji rozważania mogą trafić do wszystkich, choć przede wszystkim stanowią medytację religijną. Taka medytacja przede wszystkim wiąże się z kazaniami pasyjnymi, głoszonymi przez sześć niedziel Wielkiego Postu i dlatego przytoczone rozważania ułożone są w zestawy, składające się z sześciu jednostek. Rozważania jednak mogą znaleźć szersze zastosowania w przemyśleniach każdego, kto odważy się je wziąć do ręki.
Jedenastolatka z Jemenu zbuntowała się przeciwko okrutnej tradycji.
„Zniszczyliście moje marzenia. Jeśli zmusicie mnie do małżeństwa,
zabiję się!”
Rodzice chcieli wydać ją za mąż. Uciekła. Nagrała film z apelem
o pomoc i wstawiła na YouTube. Obejrzały go miliony ludzi na całym
świecie…
Nada ma jedenaście lat. Mieszka w małej wiosce w Jemenie. Jak inne
dzieci chodzi do szkoły, bawi się, pomaga w domu. Pewnego dnia
rodzice postanawiają wydać ją za mąż...
Dla dziewczynki to koniec wszystkiego. Dobrze pamięta, jak jej zmuszona
do małżeństwa siostra podpaliła się, usiłując popełnić samobójstwo.
Jak jej młoda ciotka omal nie umarła, katowana przez męża.
Nada nie zamierza dać się skazać na życie w niewoli, przemoc i gwałt.
Ucieka z domu. Wuj pomaga jej nagrać apel – oskarżenie okrutnej
plemiennej tradycji. Film umieszczony na YouTube przyciąga uwagę
międzynarodowych mediów i organizacji broniących praw człowieka.
Pisarka i producentka filmów dokumentalnych Khadiji Al-Salami pomogła
NADZIE AL-AHDAL spisać jej szokującą historię – w autobiografii Jedenastoletnia żona. Ta książka to protest i krzyk o pomoc dla
tysięcy muzułmanek, które każdego dnia stają się niewolnicami swoich
mężów. Według raportu jemeńskiego rządu ponad jedna czwarta
dziewcząt w tym kraju wydawana jest za mąż, zanim skończą piętnaście
lat...
To doskonała pozycja na ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Napisana jest prostym językiem zrozumiałym dla każdego i zawiera krótkie opisy każdego z uczynków miłosierdzia co do ciała i duszy, do których poznania i pełnienia zachęcał nas papież w bulli Misericordiae vultus. Rozważania ks. Tomasza Opalińskiego przekonująco ukazują, że miłosierdzie to konkretny czyn, do którego zdolny jest każdy z nas! Książeczka może się również okazać niezwykle pomocna w pracy duszpasterskiej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?