W tej strefie zapraszamy do nabycia książek z szeroko pojętej dziedziny jaką jest psychologia. Posiadamy podręczniki i poradniki kierowane do specjalistów psychiatrii i psychologii, a także uczniów i studentów. Poprzez poradniki z zakresu problemów emocjonalnych u dzieci i młodzieży czy okresu dojrzewania. Proponujemy poradniki dla ludzi biznesu, polityków, nauczycieli, dzieci i modzieży. Garść rozmaitych porad i rewolucyjnych technik, które pomogą otworzyć drzwi umysłu. Polecamy dobre książki psychologiczne. W ofercie psychologia społeczna, kliniczna, biznesu, rozwoju, zdrowia, sportu, psychologia umysłu, relacje międzyludzkie i wiele innych poradników.
Opowieść o każdym z nas Jak czują się współcześni młodzi ludzie wchodzący w dorosłość? Zagubieni w świecie? Bez poczucia sensu? Niepewni w wyborze życiowej drogi? Niewidzialni? A może zbędni?Zbędni to historia młodego chłopaka Adama, który toczy walkę na śmierć i życie z obezwładniającym go lękiem i niskim poczuciem własnej wartości. To jednocześnie opowieść o każdym z nas, naszych słabościach, nieprzepracowanych ranach i nieustającym poszukiwaniu odpowiedzi na pytania: Kim jestem?, Dokąd zmierzam, jaki jest cel mojego życia?.Prawdziwa historia Ksiądz Arkadiusz Paśnik pomaga czytelnikowi odkryć prawdziwe ja. Nie jest to łatwy proces, wymaga czasu, wielu rozmów, ciężkiej pracy, zmagań i walki. Ale dzięki podjętemu wyzwaniu na końcu tej drogi nikt z nas nie będzie się czuł niepotrzebny. Książka powstała na podstawie prawdziwej historii.Nowa konwencja Zbędni to kolejna po Podwójnych książka ks. Arkadiusza Paśnika poruszająca trudne tematy, pisana w odmiennej konwencji niż dotychczas. Książki ks. Paśnika nie da się po prostu przeczytać, trzeba ją sączyć, czasem pojedynczymi zdaniami, bo jak mówi autor: Bóg kocha proces. W Zbędnych wszystko jest obnażone, odwinięte z bandaży, zbroi i masek. Żywe mięso bez skóry. Sprawnie ponazywane życie człowieka, który czuje się bublem. I choć nie jest możliwe, żeby bohaterowie mieli aż tak dojrzały wgląd w siebie, tak bardzo umieli nazywać emocje, potrzeby czy mechanizmy działania, to ten świadomy zabieg autora pozwala w sposób skondensowany pokazać bardzo realną drogę do wolności.mgr Agata Rusak, psycholog Zbędni to historia o odnajdywaniu sensu, o drodze do pojednania z samym sobą i o tym, jak akceptacja własnych niedoskonałości może prowadzić do prawdziwej wolności. To książka dla każdego, kto kiedykolwiek czuł się zagubiony, zraniony lub zbędny.ks. Michał Krawczyk z Duszpasterstwa Akademickiego Emaus Tylko prawda jest ciekawa mówi dziennikarska maksyma. Od pierwszych akapitów książki autor jest jej wierny. Spotykamy tu prawdziwą historię i wyrazistego bohatera, który mierzy się z przeszłością, żalem i bólem. Szuka celu, zadaje pytania. Tak prawda o emocjach, także naszych, może stać się źródłem siły i blasku.Przemysław Goławski, publicysta i fotograf, dziennikarz Polskiego Radia
Jedyne filozofowie wyprawiają się w niebezpieczną podróż ku ostatecznym granicom istnienia. Świat Zofii, sztandarowy w twórczości Gaardera, odniósł spektakularny sukces w Norwegii, by w 1995 roku został NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCYM SIĘ KSIĄŻKĄ NA ŚWIECIE. Powieść to przetłumaczono na czterdzieści pięć języków, a w samej Polsce sprzedana została w blisko ćwierćmilionowym nakładzie. Opowiada ona o czternastoletniej Zofii Amundsen, która podążając śladami największych uczonych Europy Platona, Sokratesa i Heideggera odkrywa nie tylko piękno i prostotę filozoficznych nauk, ale przede wszystkim dociera do głębin własnej duszy. Tam znajduje niezwykły i zupełnie niespodziewany skarb... Jostein Gaarder (ur. 1952 r.) z zawodu nauczyciel filozofii, z zamiłowania zaś pisarz; jest autorem wybitnych i niezmiernie popularnych powieści dla dorosłych i młodzieży, prezentujących ogrom dziedzictwa kulturowego Europy. Zawodowe skupienie Gaardera na historii europejskiej myśli filozoficznej połączone jest z niezwykła literacką wyobraźnią. Owa uplastyczniona filozofia spełnia oczekiwania czytelników z całego Świata i w każdym wieku. Książki Gaardera, na czele ze Światem Zofii, od lat kraju na listach bestsellerów.
Zaczęło się na Zadolu. Zadole, adekwatnie do nazwy, znajduje się "za dołem". I to niejednym. Jeśli urodziliście się w podobnym lub gorszym miejscu, bez obaw - Pan Bóg lubi je szczególnie - tak zaczyna się "Wczesna Komunia. Powieść religijna z czasów PRL", która jest pierwszą z siedmiu opowieści o prawdziwych wydarzeniach, jakie spotkały mieszkańców Zadola i okolic (ale nie tylko ich), każda zaś powiązana jest z jednym z sakramentów katolickich. Znajdziesz tu zarówno prawdziwe historie czy realia PRL, jak i proste wyjaśnienie podstaw wiary, znaków i symboli, które potrzebne są w czasie przygotowań do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej.
Janusz Blacharski - autor od 40 lat interesuje się tematem długowieczności. Tematyka opisana w książce oparta jest na wykorzystaniu zdobytej wiedzy i zastosowaniu jej w praktyce, czego dowodem jest sam autor.
W albumowym ujęciu prezentujemy najbardziej spektakularne i piękne dowody na przenikanie Bożej cudowności w nasz ludzki świat. Mimo rozwoju techniki i najnowszych metod badawczych wciąż nie udaje się wytłumaczyć fenomenu pojawienia się na świecie czy oddziaływania przedmiotów, które zdają się pochodzić bezpośrednio z nieba. Książka z pewnością mile zaskoczy wielością i różnorodnością poruszanych tematów, a przedstawione w niej fotografie cudów, które nie sposób racjonalnie wytłumaczyć, świetnie obrazują, nieustanną Bożą Obecność wokół nas.Ciekawe reporterskie ujęcie tematów ze wskazaniem zarówno niezbitych faktów, jak i wierzeń oraz przekonań pozwoli wyrobić sobie własny pogląd o ich niezwykłości, a bogactwo ilustracji da wyobrażenie o rzeczywistym wyglądzie cudownych podarunków nie z tego świata.
Książka Lecha Tkaczyka "Papież Franciszek. U schyłku dnia na ponury czas" to wnikliwy portret jednej z najbardziej intrygujących postaci współczesności. Papież Franciszek, człowiek, który odmienił oblicze Kościoła Katolickiego, jawi się tu jako reformator, wizjoner i duchowy lider podejmujący wyzwania naszych czasów. Autor prowadzi czytelnika przez kolejne etapy życia Jorge Mario Bergoglio - od skromnych początków w Buenos Aires, przez lata formacji duchowej, aż po wybór na papieża i jego niełatwy pontyfikat, pełen reform i kontrowersji. Lech Tkaczyk z niezwykłą precyzją i pasją ukazuje, jak Franciszek zmagał się z trudnościami zarówno w czasie dyktatury wojskowej w Argentynie, jak i podczas swojej posługi papieskiej, gdzie musiał stawić czoła konserwatywnym środowiskom w Kościele. Książka analizuje jego działania, takie jak otwarcie na dialog międzyreligijny, walkę z nadużyciami w Kościele czy zaangażowanie w kwestie społeczne, takie jak ubóstwo, zmiany klimatyczne, sytuacja uchodźców czy prawa osób LGBTQ+. Autor nie tylko przedstawia fakty, ale również buduje pełny obraz człowieka, który, mimo licznych wyzwań, konsekwentnie dąży do realizacji swojej wizji Kościoła bliskiego ludziom. Żywa narracja, nieznane anegdoty i relacje świadków pozwalają zbliżyć się do papieża Franciszka jako osoby - jego wątpliwości, odwagi i determinacji. "Papież Franciszek. U schyłku dnia na ponury czas" to nie tylko biografia, ale także głęboka analiza pontyfikatu człowieka, który wprowadza zmiany w jednym z najstarszych i najbardziej konserwatywnych instytucji świata. Lech Tkaczyk zaprasza czytelników do refleksji nad misją papieża Franciszka i jego wpływem na Kościół oraz współczesny świat. O autorze: Lech Tkaczyk, urodzony w 1956 roku, jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Międzynarodowych Studiów Doktoranckich z zakresu marketingu i zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Autor licznych książek, w tym poezji, literatury dla dzieci oraz publikacji z zakresu komunikacji międzyludzkiej i zdrowego stylu życia. Jego twórczość łączy wiedzę z różnych dziedzin, inspirując czytelników i skłaniając ich do głębszej refleksji. Zapraszam do lektury! Format A5. oprawa twarda, stron 440
Książka Lecha Tkaczyka "Papież Franciszek. U schyłku dnia na ponury czas" to wnikliwy portret jednej z najbardziej intrygujących postaci współczesności. Papież Franciszek, człowiek, który odmienił oblicze Kościoła Katolickiego, jawi się tu jako reformator, wizjoner i duchowy lider podejmujący wyzwania naszych czasów. Autor prowadzi czytelnika przez kolejne etapy życia Jorge Mario Bergoglio - od skromnych początków w Buenos Aires, przez lata formacji duchowej, aż po wybór na papieża i jego niełatwy pontyfikat, pełen reform i kontrowersji. Lech Tkaczyk z niezwykłą precyzją i pasją ukazuje, jak Franciszek zmagał się z trudnościami zarówno w czasie dyktatury wojskowej w Argentynie, jak i podczas swojej posługi papieskiej, gdzie musiał stawić czoła konserwatywnym środowiskom w Kościele. Książka analizuje jego działania, takie jak otwarcie na dialog międzyreligijny, walkę z nadużyciami w Kościele czy zaangażowanie w kwestie społeczne, takie jak ubóstwo, zmiany klimatyczne, sytuacja uchodźców czy prawa osób LGBTQ+. Autor nie tylko przedstawia fakty, ale również buduje pełny obraz człowieka, który, mimo licznych wyzwań, konsekwentnie dąży do realizacji swojej wizji Kościoła bliskiego ludziom. Żywa narracja, nieznane anegdoty i relacje świadków pozwalają zbliżyć się do papieża Franciszka jako osoby - jego wątpliwości, odwagi i determinacji. "Papież Franciszek. U schyłku dnia na ponury czas" to nie tylko biografia, ale także głęboka analiza pontyfikatu człowieka, który wprowadza zmiany w jednym z najstarszych i najbardziej konserwatywnych instytucji świata. Lech Tkaczyk zaprasza czytelników do refleksji nad misją papieża Franciszka i jego wpływem na Kościół oraz współczesny świat. O autorze: Lech Tkaczyk, urodzony w 1956 roku, jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Międzynarodowych Studiów Doktoranckich z zakresu marketingu i zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Autor licznych książek, w tym poezji, literatury dla dzieci oraz publikacji z zakresu komunikacji międzyludzkiej i zdrowego stylu życia. Jego twórczość łączy wiedzę z różnych dziedzin, inspirując czytelników i skłaniając ich do głębszej refleksji. Zapraszam do lektury! Format A5. oprawa miękka,stron 440
Moje Nalewki to pełna uroku opowieść o dorastaniu w warszawskiej dzielnicy żydowskiej przełomu XIX i XX wieku. Scenki z życia żydowskiej Warszawy oddają atmosferę miasta z jego gwarem, zapachami i przede wszystkim niepowtarzalnymi mieszkańcami.
Obfitość realiów, podsuwanych przez usłużną pamięć, talent wydobycia wymownego szczegółu i świetna obserwacja socjologiczna sprawiają, że scenki te są żywe, że je widzimy i słyszymy, a równocześnie mają w sobie duży ładunek poznawczy, doskonale wprowadzają w swoisty i skomplikowany układ stosunków życia na Nalewkach. Coś jak studium socjologiczne w migawkach. Cheder, bożnice, kantory i warsztaty, bogaty dom chasydzki, kawiarnie i herbaciarnie, przekupki na Muranowie, targ na Wołówce, służące i mamki, stróże i policja, pokątni doradcy i lekarze – aż dziw, że tak dużo treści dało się zamknąć na stronach tej książki. […]
[Singer] chciał przede wszystkim ocalić od zapomnienia świat swego dzieciństwa i młodości, z którego dzisiaj – najdosłowniej – kamień na kamieniu nie pozostał.
z recenzji Wiktora Waintrauba, „Kultura” 1960, nr 4/150.
Głównym celem zen, jeżeli można w ogóle mówić o jakimś celu, jest czułe serce.
Dōgen – mistrz zen, XIII w.
Niewiele jest książek, w których uznani nauczyciele duchowi dzielą się doświadczeniami z czasu, gdy sami byli uczniami. Z punktu widzenia kogoś, kto chciałby rozpocząć medytację – wielka szkoda.
Niniejsza książka, ilustrowana niebywałą poezją, dotyczy właśnie Drogi ucznia zen – podróży, w której nie znajdziemy ani początku, ani jakiegoś jej końca. Carl Gustaw Jung ujął to tak: „Jedyna prawdziwa podróż to podróż do wewnątrz”.
Ta książka stawia ważne pytania o poszukiwaniach. Któż z nas nie chciałby być otoczony troskliwymi ludźmi i samemu być takim? Skoro całkiem często żyjemy w sposób, który nas unieszczęśliwia – dlaczego to robimy? Czym jest nienawiść? Jak przenieść zrozumienie z medytacyjnej maty w codzienne życie? Cóż to za cichy głos, ten nasz wewnętrzny GPS? Jak go rozpoznać pośród hałaśliwego „ja!/mnie!/moje!”? Co tak naprawdę dzieje się w środku medytującej postaci – milczącej, siedzącej nieruchomo w charakterystycznej pozie?
Mądrość podpowiada, żeby trzymać kurs na gwiazdy, a nie na światła przepływających statków. Tylko jak tu nie dać się zwieść migotliwym, magnetycznym podszeptom naszego niesłychanego umysłu?
W okresie transformacji kasety wideo zawładnęły wyobraźnią Polaków. Podczas gdy pozbawione państwowego mecenatu kina pustoszały lub były przerabiane na sklepy i magazyny, wideo przeżywało prawdziwy rozkwit – Polacy masowo kupowali magnetowidy, wypożyczalnie VHS powstawały na każdym rogu, a zakładane przez sprawnych przedsiębiorców firmy dystrybucyjne oferowały setki nowych filmów miesięcznie. W ciągu zaledwie kilku lat Polska stała się prawdziwą potęgą wideo nie tylko na tle innych państw byłego bloku wschodniego, ale także wielu krajów zachodnich.
„Elektroniczny bandyta” to nostalgiczna podróż do czasów, kiedy polscy widzowie uwolnili się od jarzma zarówno cenzury, jak i arbitrów gustu, by masowo oglądać reglamentowane wcześniej filmy gatunkowe pochodzące ze zgniłego Zachodu. To także opowieść o czasach drapieżnej transformacji obejmującej wszystkie dziedziny życia, która z jednej strony dawała Polakom dostęp do nieznanych wcześniej doznań, ale z drugiej – wymagała ukończenia przyspieszonego kursu kapitalizmu, który niejednokrotnie miał więcej wspólnego z gangsterką niż z dojrzałym biznesem.
Dlaczego pies – mimo swych licznych zasług – jest przedmiotem pogardy w tak wielu kulturach? Dlaczego jego imię – od czasów biblijnych do dziś – jest synonimem obelgi? Dlaczego jego rola – decydująca z punktu widzenia ludzkiej ewolucji – jest cenzurowana przez wszystkie religie?
Książka Marka Alizarta to brawurowy esej o relacji, jaka łączy nas z naszymi najlepszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Zdawać by się mogło, że na ten temat – równie stary, dowodzi autor, jak Homo sapiens – napisano już wszystko. Krótkie i zdumiewające dzieło francuskiego filozofa ma jednak czym zaskoczyć czytelników i czytelniczki. Alizart z erudycją i w klarownym stylu zbiera psie fakty i mity, a także proponuje ich oryginalne odczytania, w których psom przysługuje status niemalże metafizyczny, powiązany z zagadką pochodzenia samego życia.
Książka, mimo swych małych rozmiarów, imponuje śmiałością skojarzeń, głębią argumentu i rozpiętością historycznej perspektywy. To lektura obowiązkowa dla wszystkich psiar i psiarzy.
Jerzy Jaworowski (1919–1975) – wybitny grafik czasu PRL-u, projektant książek, ilustrator. Pracował głównie dla wydawnictwa Czytelnik, ale też PIW-u, Iskier, Więzi. Mało kto wiedział, że w zaciszu domowym tworzył rysunki prywatne – i właśnie im poświęcona jest ta książka.
Każdego dnia powstawała kolejna praca wykonywana jedną z autorskich technik na bazie tuszy rozcieńczanych acetonem. Pośmiertna wystawa, na której zaprezentowano tę twórczość, zachwyciła publiczność i krytykę. „Z pracami Jaworowskiego wraca wiara w pierwszy fundament sztuki, którym jest rysunek. Rysunek będący najprostszym instrumentem twórczej wrażliwości, pierwszą definicją złożoną w języku sztuki i jednocześnie podstawą wszelkich studiów nad plastyką” – pisała Danuta Wróblewska. Na Henryku Tomaszewskim, bliskim przyjacielu Jaworowskiego, wrażenie zrobiły „szybko, szeroko szkicowane, takie lecące przez powietrze figury tańczących. A także jakby znaki, jakby stemple. Szarość oraz czerń i biel. Jeden ruch ręki. Jestem podejrzliwy co do spontaniczności gestu. Sam u siebie sprawdzam, czy nie za łatwo idzie. Tu była spontaniczność, ale tak kontrolowana, jak u największych mistrzów, że ręka poza planowany tor nie zboczy ani na milimetr”.
,,Szaman Morski to kolejna książka kpt. Karola Olgierda Borchardta, w której humorem przedstawione zostały sylwetki kapitanów tworzących morską historię Polski. Tytułowy Szaman to kpt. Eustazy Borkowski antyteza pomnikowej sylwetki kpt. Mamerta Stankiewicza, uwiecznionego na łamach największej książki Borchardta ,,Znaczy Kapitan. Ale jest to także postać nietuzinkowa, ,,zaklinacz morza, niewyczerpane źródło anegdot. Mimo upływu lat opowieść o nim wciąż stanowi źródło radości i okazję do wspomnień, kiedy ocen przemierzały transatlantyki pod polską banderą.
,,Znaczy Kapitan to najlepsza i najpopularniejsza książka marynistyczna wydana w Polsce. Zaliczana jest do kanonu literatury polskiej XX wieku. Karol Olgierd Borchardt na kartach swego dzieła najważniejszego dzieła jest piewcą i kronikarzem pionierskiej epoki w dziejach naszej floty morskiej. Ukazuje słynnych kapitanów, statki parowe z pierwszej połowy minionego wieku oraz transatlantyki, a także legendarne żaglowce szkolne. Karol Olgierd Borchardt (1905-1986) urodził się w Moskwie. Dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Wilnie. Ukończył szkołę Morską w Tczewie. Całe swoje życie służył morzu. Przed wojną pływał np: na transatlantykach ,,Polonia, ,,Kościuszko i ,,Piłsudski. Podczas wojny pełnił służbę na morzu. Po powrocie do kraju w 1949 pracował już tylko na lądzie, pozbawiony decyzją polityczną prawa uprawiania zawodu oficera Marynarki Handlowej. Wykładał w Wyższej Szkole Morskiej, ucząc przyszłych oficerów floty handlowej i rybackiej np: astronawigacji, nawigacji, locji, oceanografii i wiedzy okrętowej. Pisał książki o tematyce morskiej, krzewiąc wśród Polaków miłość do morza.
O Eucharystii napisano już wiele książek, ale takiej przynajmniej w języku polskim jeszcze nie było. Na czym polega jej wyjątkowość i dlaczego warto ją przeczytać? Napisana została prostym i obrazowym językiem. Zawarte w niej treści uwzględniają szeroki kontekst i łączą je z naszym codziennym życiem. Autorzy szczegółowo wyjaśniają to, co dzieje się podczas Mszy Świętej. Czynią to w kluczu krok po kroku, z ogromną pasją i erudycją. Piszą również o adoracji i o owocach Komunii świętej. Książka adresowana jest dla osób początkujących w temacie eucharystycznym.
CO DZIEŃ NAPRZÓD! OTO JAKarty pracy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymiKarty pracy Co dzień naprzód! wzbogacą warsztat pracy nauczycieli oraz terapeutów pracujących z najmłodszymi dziećmi oraz dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Opracowanie powstało z myślą o:przedszkolakach, których rozwój przebiega typowo;przedszkolakach, których rozwój przebiega nieharmonijnie lub z opóźnieniem;uczniach początkowych klas szkoły integracyjnej lub specjalnej;uczniach ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych.Zadania mają na celu poszerzanie wiedzy dziecka o samym sobie, o najbliższym i dalszym otoczeniu, o zachodzących w świecie prawidłowościach. Pomagają rozwijać myślenie przyczynowo-skutkowe, funkcje percepcyjne oraz sprawność grafomotoryczną. Polecenia zostały sformułowane w taki sposób, żeby nieustannie, przy każdej okazji zachęcać dziecko do mówienia lub komunikowania się w dostępny mu sposób. Publikacja Co dzień naprzód! składa się z trzech części (Oto ja, Oto my, Oto świat). Wszystkie ćwiczenia zostały przygotowane na trzech poziomach trudności, które oznaczono literami A, B, C.
Matki, które opuszczają swoje dzieci, to temat tabu. Takie kobiety zostają natychmiast osądzone - jako wyrodne, zimne, egoistyczne. Rzadko przyjmujemy do wiadomości, że ta dramatyczna decyzja może nie być tylko indywidualnym wyborem, lecz wypadkową różnych społecznych okoliczności i oczekiwań.Reportaż Marty Wroniszewskiej nie opowiada więc o "złych kobietach". To przede wszystkim opowieść o rodzinie, której nie udało się przetrwać. O partnerstwie, które nie działa. O wypaleniu rodzicielskim, które dopada coraz więcej osób. To także historie tych, którzy zostali: dzieci próbujących zrozumieć wybory matek, ojców nieprzygotowanych do przejęcia ich roli czy babć, które nagle musiały zastąpić oboje rodziców.Chciałabym uniknąć oceny wyborów moich bohaterów, bo osądzanie innych nierzadko przychodzi nam zbyt łatwo. Nie siedzimy w cudzej skórze, nie słyszymy myśli, nie przeżyliśmy tego samego, co oni, nie znamy ich doświadczeń, lęków i ograniczeń. I choć spoglądanie z zewnątrz na cudze życie daje oczywiście swego rodzaju szerszy obraz, nigdy nie jest to obraz kompletny. Pisanie o kobietach, które odchodzą od swoich dzieci, nie jest zatem zaproszeniem do palenia ich na stosie. Jest zaproszeniem do zauważenia zjawiska i do dyskusji o równouprawnieniu płci. Ale także o funkcjonowania naszych rodzin i w tym kontekście również szerzej - o braku kompetencji rodzicielskich, przemocy i braku równości w związkach, używkach, chorobach. I przede wszystkim o samotności matek pozostających często bez wsparcia i pomocy nie tylko najbliższych, ale także systemu pomocy społecznej.Autorka
Wyjątkowa książka o emocjach, zachowaniach i relacjach społecznych osób wysoko wrażliwych. Po raz pierwszy w Polsce! Czy jesteś wrażliwcem? Większość z nas od czasu do czasu odczuwa przytłoczenie światem swoich emocji, jednak osoby, o których mowa, żyją tak na co dzień. Autorka - psychoterapeutka, sama będąca też osobą wysoko wrażliwą - pokazuje, jak zidentyfikować tę cechę u siebie, jak sobie z nią radzić oraz jak ją wykorzystać (tak!) w różnych sytuacjach życiowych. Książka zawiera: test pozwalający wykryć u siebie określone aspekty wysokiej wrażliwości metody na postrzeganie swojej przeszłości w pozytywnej perspektywie, umacniającej poczucie własnej wartości przykłady wpływu wysokiej wrażliwości na pracę zawodową i relacje osobiste sposoby radzenia sobie z nadmiernym pobudzeniem wskazówki, kiedy warto zwrócić się o pomoc do specjalisty "Ta doniosła książka (...) pokazuje nowy sposób postrzegania siebie, pozwala odetchnąć z ulgą i zyskać mocne poczucie swego miejsca wśród ludzi." John Gray, autor bestsellera Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus "Ta przenikliwa analiza fundamentalnego wymiaru ludzkiej natury jest lekturą obowiązkową. Zrównoważona prezentacja zagadnień przez autorkę wskazuje, jak można odejść od traktowania wysokiej wrażliwości jako wady, a przemienić ją w swoją zaletę." Philip G. Zimbardo, autor bestsellera Nieśmiałość oraz wielotomowego podręcznika Psychologia
Discover the extraordinary journey of British design through eight decades of innovation, influence and impact, as the Design Council's legacy unfolds from postwar recovery to shaping a sustainable future.
Eight Decades of British Design: Design Council, 1944 to Today celebrates the 80th anniversary of the Design Council, the UK's national strategic advisor for design. This lavishly illustrated book traces the evolution of British design from postwar recovery to global phenomenon, showcasing the pivotal role of publicly funded institutions in shaping the country's design legacy.
Established in 1944, the Design Council's initial mission was to improve design in British industry. Over eight decades, it has fulfilled this mission and more, connecting designers with communities, influencing government policies and promoting sustainability through initiatives like 'Design for Planet'.
The book explores how organisations like the Design Council, Victoria and Albert Museum and leading design universities have fostered worldclass design education and training. It features iconic designs from the Routemaster bus to Alexander McQueen's fashion collections, as well as emerging 'classics of the future' making an impact in the fight against climate change.
Divided into nine chapters, one for each decade from the 1940s to today, the book includes contributions from renowned design historians and firsthand accounts from design luminaries such as Paul Smith and Thomas Heatherwick. It also showcases previously unseen images from the Council's rich 80-year archive.
Eight Decades of British Design not only celebrates the past but also looks to the future, examining how British design can continue to address the challenges of our time.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?