Książkowy must have dla wielbicieli smacznego, oszczędnego i prostego gotowania. Sięgnij po nią, jeśli chcesz:
wiedzieć, jak przechowywać różne produkty, by długo pozostały świeże;
gotować kilka różnych dań jednocześnie z tych samych składników;
opierać się psychologicznym sztuczkom sprzedawców, przez które kupujesz więcej, niż potrzebujesz;
praktycznie wykorzystywać nawet obierki po ziemniakach, fusy z kawy czy liście rzodkiewki;
szybko i łatwo przygotowywać posiłki na cały tydzień, by spędzać mniej czasu w kuchni;
zatroszczyć się o środowisko;
jeść zdrowo, smacznie i bez przepłacania!
Gotowanie SMART to wyjątkowe połączenie książki kucharskiej i poradnika – znajdziesz tu łatwe przepisy na dania obiadowe, śniadania, przetwory czy przekąski, dzięki którym maksymalnie wykorzystasz każdy produkt. Nie zmarnujesz nawet skórki od jabłka! Dowiesz się, jak wykorzystać resztki i zalegające produkty, a także co zrobić, by przy niewielkim wysiłku ograniczyć zużycie wody, prądu i gazu podczas gotowania. Odpowiednie zorganizowanie zakupów, zastosowanie sprytnych metod przechowywania żywności i ekonomiczne gotowanie pozwoli ci zatroszczyć się o środowisko, własne zdrowie i stan portfela, a przy okazji uzyskać więcej wolnego czasu.
"Istnieje wiele prostych trików, które pozwalają jeść oszczędnie, smacznie i zdrowo. Ich wprowadzenie nie wymaga wyrzeczeń ani rewolucyjnych zmian w życiu. Stosuję te sposoby na co dzień w kuchni i dzielę się nimi z tobą w tym poradniku. Bo jednego jestem pewna: przy odrobinie sprytu ty też możesz wyczarować w krótkim czasie pyszne dania, a jednocześnie zadbać o swój organizm i domowy budżet. W tej książce pokazuję, że nie musisz iść na kompromisy ani w kwestii zdrowia, ani smaku. Zamieszczam tu całą masę użytecznych wskazówek, jak robić zakupy, jakie posiłki przyrządzać i jak gotować, by w kilka chwil stworzyć pyszne dania z niewielkiej liczby niezbyt drogich składników. Wykorzystaj swój spryt, zastosuj zamieszczone tu wskazówki i ciesz się smakiem domowych potraw".
Nie wszystkie potwory można zabić – i nie wszystkie koszmary przychodzą po zmroku…
Szesnastoletnia Winnie Wednesday marzy o wstąpieniu w szeregi Luminariuszy – prastarej organizacji, która chroni mieszkańców Hemlock Falls przed ożywającymi każdej nocy potworami i koszmarami z lasu. Jednak musi najpierw przejść serię prób i dowieść swej lojalności. Problem polega na tym, że nikt w mieście nie ułatwi zadania córce zdrajcy i wyrzutkowi.
Jedyną osobą, która może jej pomóc w treningu łowcy koszmarów, jest Jay Friday, dawny przyjaciel, chłopak słynący z trudnego charakteru, ale i z nieprzeciętnych umiejętności. Wydaje się, że wie on o mrocznym lesie więcej niż wszyscy… Jay i Winnie staną razem twarzą w twarz z tajemnicami lasu, a na to, co w nim odkryją, nikt nie jest gotowy.
A ty? Masz dość odwagi, by stawić czoła koszmarom?
Od pierwszej strony zagubiłam się w świecie Hemlock Falls i śmiertelnie niebezpiecznym lesie, równie okrutnym, co pociągającym.―Marissa Meyer, autorka serii Cinder
Fascynująca od pierwszej strony książka powiedzie cię w mglisty mrok emocji i romansu.―Alexandra Bracken, autorka Lore
Ta książka jest dokładnie taką ekscytującą, niebezpieczną, chwytającą za serce fantazją, jakiej potrzebowałam.―Marie Lu, autorks serii Legenda
Luminariusze staną się twoją następną obsesją.―Olivie Blake, autorka książki The Atlas Six
Kolejna bestsellerowa książka autorki Odżywiania według Pięciu Przemian. Wywodząca się z medycyny chińskiej tradycja odżywiania według Pięciu Przemian to metoda, dzięki której każdy posiłek jest sycący, dostarcza organizmowi potrzebnych składników i utrzymuje go w doskonałej harmonii. Po zapoznaniu się z jej podstawowymi założeniami metoda ta okazuje się też prosta i intuicyjna. Gotując zgodnie z zasadami Przemiany Wody, Ziemi, Metalu, Drzewa i Ognia, zapewnisz sobie i swojej rodzinie zdrowie oraz równowagę! W tej książce znajdziesz podstawowe zasady gotowania według Pięciu Przemian i 200 przepisów na pyszne dania, z których wiele przygotujesz w mniej niż 30 minut! Odkryjesz wśród nich smaczne i zdrowe potrawy mięsne i wegetariańskie, słodkie i pikantne śniadania, desery, domowe wypieki i napoje. Przy każdym przepisie znajdziesz także wskazania zdrowotne. Wsłuchaj się w swoje potrzeby i wykorzystaj przepisy z tej wyjątkowej książki kucharskiej, by wzmocnić swój fizyczny dobrostan i polepszyć samopoczucie, a wszystko to w zgodzie z naturalnym cyklem pór roku i w harmonii energetycznej.
W TEJ HISTORII NIC NIE JEST TYM, CZYM SIĘ WYDAJE.Konstancja - kobieta potrafiąca wyczuć zapach zbliżającej się śmierci, tajemnicza Stew, Markiz - dziedzic rodu di Sant'Angelo, oraz Pilot, który wybiera się w swoją ostatnią podróż. Czwórka bohaterów połączonych mroczną tajemnicą próbuje stanąć twarzą w twarz z prawdą o człowieku, która nie zawsze bywa łatwa do przełknięcia.CZY MOŻNA EKSPERYMENTOWAĆ Z UCZUCIAMI I BEZKARNIE PRZEKRACZAĆ WŁASNE GRANICE?A MOŻE MIŁOŚĆ WCALE NIE WYMAGA WYŁĄCZNOŚCI?
Każda z nas ma czasem ochotę powiedzieć coś, co nie spodoba się innym. Postąpić dokładnie na odwrót, niż tego się od nas oczekuje. Zerwać z siebie metkę "dama", "grzeczna dziewczyna", "urocza staruszka", "ona taka miła", "zobacz, jaka czarująca". Świat zmieniają te kobiety, które to pojęły. Miały odwagę podnieść głowę i wyrazić swoją opinię w sprawie, o której inni woleli milczeć. Jedne głośno, inne ciszej. Ale zawsze odważnie. Dwie autorki kreślą kilkanaście portretów pań, których siła powinna być dla nas inspiracją. Znanych, ale i tych spoza reflektorów. Kobiet, które nie dały się zaszufladkować. Oto one: Dagmara Brzezińska
Urszula Dudziak
Bogusia Goślicka
Weronika Marczuk
Ewa Minge
siostra Eliza Myk
Bianka Nwolisa
Katarzyna Pawlikowska
Patrycja Piekutowska
Aleksandra Przegalińska
Milena Ratajczak
Miłka Raulin
Wanda Traczyk-Stawska
Każdy piesek ma miski na jedzenie i wodę, królik ściera zęby, jedząc marchewkę, a chomik zbiera zapasy pożywienia w policzkach. Wszystkie zwierzęta mają ulubione przysmaki, a poznawanie ich będzie dla maluszka prawdziwą frajdą! Nowe zabawy malucha to pomysłowa seria, dzięki której dziecko odkrywa świat poprzez zabawę: kolorowanie, wodzenie po śladzie, liczenie do trzech i naśladowanie. Mnóstwo radości sprawią też duże naklejki, które można pokolorować!
Małpa postanawia naśladować człowieka i wskakuje do wanny. Jak zakończy się ta kąpiel? "Moje pierwsze bajeczki" to seria sztywnostronicowych książeczek ze znanymi, krótkimi wierszami, rymowankami oraz bajkami. Wesołe ilustracje zachęcą najmłodszych do oglądania i czytania.
Flaming to różowy ptak, krowa ma czarne łaty, a kameleon potrafi zmieniać barwy. Każde zwierzę ma inne kolory, a poznawanie ich będzie dla maluszka prawdziwą frajdą!"Nowe zabawy malucha" to pomysłowa seria, dzięki której dziecko odkrywa świat poprzez zabawę: kolorowanie, wodzenie po śladzie, liczenie do trzech i naśladowanie. Mnóstwo radości sprawią też duże naklejki, które można pokolorować!
Pierwsza kolorowanka musi być wyjątkowa!Seria "Pierwsza kolorowanka. Gruby obrys" dostarczy każdemu maluchowi mnóstwa frajdy! Duże i nieskomplikowane obrazki posiadają gruby obrys, który ułatwi kolorowanie i pomoże odnieść pierwsze sukcesy w niewychodzeniu za linię. Kolorowa ilustracja podana jako wzór ułatwi dziecku dobór kolorów. Kolorowanki pomagają najmłodszym ćwiczyć koncentrację, pracować nad dokładnością i kontrolować ruch ręki. Dodatkowym atutem książeczek są zadania z wykorzystaniem naklejek.
Pierwsza kolorowanka musi być wyjątkowa!Seria "Pierwsza kolorowanka. Gruby obrys" dostarczy każdemu maluchowi mnóstwa frajdy! Duże i nieskomplikowane obrazki posiadają gruby obrys, który ułatwi kolorowanie i pomoże odnieść pierwsze sukcesy w niewychodzeniu za linię. Kolorowa ilustracja podana jako wzór ułatwi dziecku dobór kolorów. Kolorowanki pomagają najmłodszym ćwiczyć koncentrację, pracować nad dokładnością i kontrolować ruch ręki. Dodatkowym atutem książeczek są zadania z wykorzystaniem naklejek.
Chwyć za swoje ulubione kredki i pokoloruj wesołe koniki. Nadaj barw tym ślicznym i przyjacielskim zwierzętom. Seria Moje słodkie kolorowanki to propozycja uroczych kolorowanek. W książkach dzieci znajdą również naklejki. Koniec z nudą! Te kolorowanki zapewnią wspaniałą zabawę.
Chwyć za swoje ulubione kredki i pokoloruj najbardziej zapracowane maszyny! Nadaj barw zarówno pojazdom z placu budowy, jak również tym, które służą nam w codziennym życiu - np. autobusowi czy karetce. Koniec z nudą! Te kolorowanki zapewnią odjazdową zabawę.Seria "Odjazdowe kolorowanki" to propozycja kolorowanek dla małych fanów szybkich samochodów, dinozaurów, maszyn oraz wozów strażackich. W książkach, poza kolorowankami, dzieci znajdą również naklejki.
Dla tej piątki przyjaciół nie ma tematów tabu! Gaję, Olimpię, Patrycję, Kalinę i Szczepana połączyło nieoczekiwane spotkanie w Rzeszowie. Ich znajomość szybko się rozwinęła i pozwoliła nawiązać bliską relację. Z dnia na dzień stali się przyjaciółmi, którzy mogą porozmawiać o wszystkim! Nieudane związki, sprawy łóżkowe, zawodowe kryzysy, czy emocjonalne rozterki to i wiele więcej omawiają przy filiżance cappuccino lub szklance zimnego drinka. Katarzyna Bester w pikantnie przyprawionej opowieści o życiu po trzydziestce, przyjaźni i miłości, która przychodzi z najmniej oczekiwanej strony. To co? Dasz się zaprosić na kawę?
Oferta wyprzedażowa: prezentowane egzemplarze są z uszkodzeniami mogą to być porysowane lub troszkę uszkodzone okładki, zagięcia, zżółknięciami, zbite narożniki itp.
Gdzie kotek smacznie śpi? Gdzie dżdżownica ma głowę? Gdzie wiewiórka chowa orzeszki? Książka z zagadkami, na które najlepsze odpowiedzi podsuwa dziecięca wyobraźnia. W sam raz dla ciekawskich smyków, szkrabów i bobasów. Guido van Genechten w 1988 roku otrzymał międzynarodową Nagrodę Miasta Hasselt jako najlepszy ilustrator za swoją autorską książkę ""Rikki"". Ta nagroda zapoczątkowała jego światową karierę, a Guido stworzył wiele bestsellerowych książek. Został wyróżniony licznymi nagrodami, między innymi w roku 2007 Nagrodą Reader’s Digest dla najlepszego ilustratora książek dla dzieci (za książkę ""Nie chcę być duży"").
Shaquille O’Neal uwielbia jedzenie. W zasadzie fani programu Inside the NBA mogą być pewni, że członek Koszykarskiej Galerii Sław opowie swoim współprowadzącym o tym, co dokładnie zjadł na obiad, podczas gdy oni będą analizować sytuacje meczowe.
Miłość Shaqa do jedzenia i rodzinnego gotowania zaczęła kiełkować już w dzieciństwie, kiedy to jeszcze dla niego i trójki rodzeństwa gotowała mama. Wraz z założeniem własnej rodziny, Shaq zaangażował się w budowanie i pielęgnowanie więzi pomiędzy jej członkami poprzez wspólne czerpanie radości z jedzenia. W swojej książce W rodzinnym stylu Shaqa, znany z niepowtarzalnego poczucia humoru sportowiec proponuje nam 80 przepisów, które uświetnią rodzinne posiłki, a także 100 zdjęć, które zaostrzą nasz apetyt. Począwszy od Gofrów ziemniaczanych z nadzieniem, poprzez Makaron z serem w stylu południowo amerykańskim i Grillowane udka z kurczaka z zapiekanką z batatów, aż po Pikantną Jambalayę z klopsikami Andouille – każdą z tych potraw mogą z łatwością przygotować domowi zapracowani kucharze i dostarczyć ją na stół tuż po zakończonym treningu swoich dzieci lub gdy dom jest pełen gości pragnących wspólnie obejrzeć mecz.
Nawet całkowity nowicjusz bez obaw poradzi sobie z tymi przepisami już przy pierwszym podejściu, a z każdą powtórką będzie mu szło już tylko lepiej. Kiedy talerze po głównym posiłku zostaną już opróżnione, przyjdzie też czas na pudding bananowy (sprawdza się przy każdej okazji!) lub jeden z innych ulubionych deserów rodziny Shaqa. A zatem… do ataku drogi Shaqu… tym razem w kuchni!
W części szczegółowej znajdują się zdjęcia i informacje dotyczące pielęgnacji poszczególnych gatunków roślin. Można w niej znaleźć opisy gatunków o ozdobnych liściach, kwiatach oraz owocach, roślin balkonowych, palm i paproci, storczyków, kaktusów i sukulentów. Polecamy również dział "cuda w doniczce", w którym uwzględniłem gatunki pod różnymi względami wyjątkowe, wprawiające w zachwyt. Ich uprawa może być ciekawym doświadczeniem.
Broszura zawiera opis najpopularniejszych ozdobnych roślin doniczkowych, które mogą stać się ozdobą każdego mieszkania. Są wśród nich rośliny o ozdobnych liściach, kwiatach i owocach, palmy, paprocie, kaktusy i sukulenty. Każdy opis, zawierający porady dotyczące wymagań rośliny, jej pielęgnacji i walki z zagrażającymi jej szkodnikami, wzbogacają efektowne fotografie.
Idealny ogród trudno sobie wyobrazić bez kwiatów - roślin jednorocznych, dwuletnich, wieloletnich i krzewinek, zachwycających bogactwem kształtów, kolorów i zapachów. Piękny ogród, wbrew pozorom, nie wymaga ogromnych nakładów pracy, zwłaszcza gdy pozna się podstawowe zasady dotyczące zakładania go. Większość roślin zaprezentowanych w tej publikacji jest łatwa w uprawie. Ich opisom i zdjęciom towarzyszą wskazówki dotyczące sadzenia, uprawy i pielęgnacji.
Zagadkowe zniknięcie amerykańskiego turysty na wiejskich drogach Wietnamu.Pierwsze spotkanie Alexis i Austina przebiegło w bardzo nietypowy sposób - ona, lekarka z oddziału ratunkowego, musiała zszyć ranę postrzałową na jego ramieniu. Sześć miesięcy później jadą razem na wycieczkę rowerową do Wietnamu, na której Austin nie tylko planuje zarazić Alexis swoją pasją do rowerów, ale także odwiedzić miejsce, gdzie jego ojciec i wujek walczyli wiele lat temu na wojnie. Pewnego dnia Austin nie wraca z solowej przejażdżki. Znika bez śladu, a jedyną wskazówką, jaką znajduje Alexis, jest upuszczone na drogę jasnożółte opakowanie żelu energetycznego.Nie mogąc się pogodzić ze stratą, Alexis zaczyna odkrywać serię dziwnych kłamstw, które tylko prowadzą do kolejnych pytań. Dokąd pojechał Austin? Dlaczego naprawdę przywiózł ją do Wietnamu? I jak wielkie grozi jej teraz niebezpieczeństwo?Wszystko, co pisze Bohjalian, uzależnia. "New York Post"Zmieniające się punkty widzenia i pozornie niepasujące elementy w końcu układają się w całość, tworzą narastające poczucie strachu Bohjalianowi udaje się trzymać nas w niepewności do ostatniej strony."Kirkus Reviews"
To książka o tym, czym bywa - ale być nie musi - manipulacja, a czym naprawdę jest. Manipulacja to podstępne oddziaływanie na innych. Podstępne – to znaczy: pokrętne, nawet przewrotne, oparte na przebiegłości, umiejętności przechytrzenia innych. Manipulacja może być wzajemna, wielostronna. Manipulować można również do spółki albo wykorzystywać cudzą manipulację. I manipulować… ostrzegając przed manipulacją. Podstępnie sterujemy nie tylko ludźmi nieświadomymi tego, ale równie dobrze tymi, którzy aż za dobrze rozumieją, co się święci, czym to pachnie. Ich można sprowokować do decyzji i czynów sprzecznych z ich zasadami, początkowymi zamiarami, do reakcji mimowolnych – wbrew własnym wątpliwościom i oporom. Narzędziem manipulacji jest nie tylko ukrywanie czegoś, oszustwo, kłamstwo, dezorientacja, ale równie dobrze ostentacja, nawet natręctwo i bezczelność, zaskakiwanie innych, umiejętność wzbudzania wyobrażeń i oczekiwań, którym następnie się zaprzecza. Manipulacja nie jest „zła z natury”. Może być wyjątkowo złośliwa i szkodliwa, ale i wręcz przeciwnie - opiekuńcza, a nawet – w rozrywce, w grach miłosnych ludzi zakochanych z wzajemnością – niewinna. Słowem, to słowo trzeba odczarować z egzorcyzmów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?