KATEGORIE [rozwiń]

Wydawnictwo Promic

Okładka książki W objęciach Maryi

25,00 zł 15,29 zł


Oto nowe spojrzenie na postać Maryi, ważny "klucz" do lepszego zrozumienia Jej tajemnicy. Maryja została wezwana do dokonania wielu ważnych wyborów. Niektóre z nich okazały się fundamentalne nie tylko dla Niej, ale dla całej ludzkości. Czego dotyczyły te decyzje? Jak były podejmowane? Co przyniosły i wciąż przynoszą nam wszystkim również dzisiaj? Jak mogą nam pomóc, gdy sami musimy o czymś postanowić? To intrygujące wprowadzenie do sztuki podejmowania nawet najtrudniejszych decyzji w sposób dojrzały i sprawny, pokazujące, jak świadomie, szybko i skutecznie działać. Ks. Luca Violoni ukończył studia na Uniwersytecie Bocconiego w Mediolanie, przez wiele lat był wykładowcą i kapelanem uniwersyteckim oraz prezesem Ambrozjańskiej Fundacji Kultury i Edukacji Katolickiej (F.A.C.E.C.). Opublikował kilka książek oraz liczne eseje i artykuły na temat duchowości i etyki.
Okładka książki Modlitwy w cierpieniu i samotności

9,70 zł 5,94 zł


Pan mówi do ciebie zawsze, w każdej minucie twego życia. Wsłuchaj się w Jego słowo i uwierz, że On jest blisko. Towarzyszy ci w twoim smutku, zagubieniu i cierpieniu. Zwraca się do ciebie na kartach Pisma Świętego, będącego źródłem wszelkich nauk i nadziei. Każda z zamieszczonych w tym małym zbiorku modlitw rozpoczyna się od cytatu z Pisma Świętego i dotyczy innego wymiaru bolesnej codzienności. Czytelnik znajdzie w nich pokrzepienie, ufność w niezawodne działanie Bożej Opatrzności i światło na dalszą drogę życia, które zmienia się, ale się nie kończy.
Okładka książki 33 najpiękniejsze koronki

23,90 zł 17,24 zł


Zbiór 33 koronek przeznaczonych do odmawiania w zaciszu domowym lub podczas specjalnych nabożeństw. W książce znalazły się modlitwy skierowane do jednej z Trzech Osób Boskich, Matki Bożej, aniołów i świętych. Z odmawianiem wielu koronek związane są szczególe łaski i obietnice, a także odpusty, które można ofiarować za dusze zmarłych.
Okładka książki Modlitewnik dla seniora

17,90 zł 12,91 zł


Specjalnie dobrany zbiór modlitw wzbogacony fragmentami pism papieskich św. Jana Pawła II i Franciszka skierowanych do seniorów. Modlitwy w osamotnieniu, wdowieństwie, za bliskich i te codzienne.
Okładka książki Tajemnice różańcowe - karty w pudełku

24,00 zł 17,31 zł


20 rozważań różańcowych, każde na osobnej karcie, umieszczone w poręcznym pudełku. Krótkie wprowadzenie zawierające informacje, jak odmawiać Różaniec i starannie dobrane ilustracje to dodatkowe zalety książeczki.
Okładka książki Obietnica dana Maryi

23,90 zł 17,24 zł


Joseph Ratzinger (1927-2022), zasiadający na Tronie Piotrowym jako Benedykt XVI, był wybitnym myślicielem, profesorem teologii, prefektem Kongregacji Nauki Wiary. W rozprawach z dziedziny teologii dogmatycznej i fundamentalnej wiele uwagi poświęcał m.in. Osobom Trójcy Świętej i tajemnicy Kościoła. Poruszał też problemy filozoficzno-socjologiczne współczesnego świata. Wątki mariologiczne są ciekawym uzupełnieniem jego myśli i twórczości pisarskiej. Niniejsza książka koncentruje się wokół postaci i znaczenia Maryi, Jej miejsca w misterium wiary - w Biblii, tradycji, kulcie. Ukazuje Ją jako prawdziwą kobietę, realną i piękną, oraz przybliża Credo Matki Bożej włączonej w dzieło zbawienia i obdarowanej wieloma łaskami i przywilejami. Autor zachęca do przyjrzenia się tajemniczej obecności Maryi w dziejach ludzkości i do dogłębnego zrozumienia ponadczasowego przesłania, w którym zawiera się także wspaniała obietnica dana każdemu, kto wypowiada "tak" Bogu.
Okładka książki Moja pierwsza Biblia

29,00 zł 20,92 zł


Od Adama i Ewy do opowieści o misji apostołów - Stary i Nowy Testament ujęty w formę krótkich opowieści napisanych specjalnie dla dzieci. Zrozumiały język, ciekawy styl i piękne ilustracje. W sam raz dla najmłodszych! Czyta się jak wspaniałe i jednocześnie pouczające bajki.
Okładka książki Zaufaj Bogu

22,90 zł 16,53 zł


Wydaje się [] nie od rzeczy przyjrzenie się bliżej temu, co właściwie oznacza zaufanie Bogu. W istocie jest to bowiem łaska potrzebna każdemu, szczególnie w czasach tak trudnych jak obecne, kiedy bieg rzeczy tego świata zdaje się zapowiadać już w niedalekiej przyszłości spełnienie przepowiedni o dniach ostatecznej próby, jakiej ma zostać poddany Kościół, zapowiedzi przeciwności i cierpień, wskutek których tylko nieliczni wybrani zdołają wytrwać w wierze aż do końca czasów. Prawdziwa ufność to dojrzały owoc nadziei [fragm. książki] Rozważania, w których autor analizuje powody naszego zaufania Bogu, jego owoce i sposoby, w jakich się wyraża, a także główne przeszkody, z jakimi musimy się zmierzyć, by w pełni zaufać. Kardynał Henry E. Manning (18081892) ukończył filologię klasyczną na Oksfordzie i przyjął święcenia anglikańskie. Po konwersji na katolicyzm podjął doktorskie studia teologiczne w Rzymie. Mianowany arcybiskupem Westminsteru, uczestniczył w Soborze Watykańskim I, blisko współpracował z papieżem Leonem XIII. Biskup robotników był społecznikiem, walczył z nierównością i biedą, agresywnym kapitalizmem, alkoholizmem, prostytucją. Przyczynił się do powstania wielu szpitali, domów opieki, szkół i klasztorów. Był autorem licznych książek i artykułów z zakresu duchowości, teologii, nauk społecznych.
Okładka książki O cudownym ocaleniu dusz czyśćcowych

19,90 zł 14,34 zł


Książka jest bogatym zbiorem rozważań, przykładów, pobożnych opowieści i modlitw poświęconych tematyce czyśćca i wspomagania dusz, które w nim przebywają. Autor przytacza liczne przykłady i cuda znane z tradycji Kościoła, widzenia i objawienia, wypowiedzi świętych i autorytetów kościelnych, cytaty z Pisma Świętego, legendy itp. Zamieszcza modlitwy i objaśnia sposoby wspomagania dusz czyśćcowych. Omawia też formy współpracy duchowej pomiędzy czyśćcem, niebem i ziemią. Zastanawia się wraz z czytelnikiem, jakie są kary czyśćca i jak ich uniknąć.
Okładka książki Nowenna i litania do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

5,68 zł 4,10 zł


Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki zanosić do Boga swe prośby.
Okładka książki Modlitewnik dla dorosłych

19,90 zł 14,34 zł


Modlitwa jest naturalną potrzebą ludzkiego serca. Prowadzi nas do osobistego spotkania z Bogiem i dialogu z Nim. Pogłębia naszą wiarę, nadzieję i miłość.Zwracamy się do Boga w różnych intencjach, prosimy Go o przebaczenie win, ofiarowujemy Mu samych siebie, wypraszamy opiekę i łaski dla najbliższych, przyjaciół, znajomych, polecamy trudne życiowe sprawy, dziękujemy za szczęśliwe zakończenia i dary, i wreszcie, wielbimy Boga za Jego wspaniałe dzieła miłości.Możemy się modlić własnymi słowami lub korzystać z modlitewnika, zawsze jednak najważniejsze są szczerość intencji i prostota serca przed Bogiem.Prezentowany modlitewnik zawiera wszystkie najważniejsze modlitwy, stare i nowe, znane i nieznane, skrócony katechizm, obrzędy Mszy Świętej oraz sakramentów, najpiękniejsze nowenny i modlitwy do świętych oraz wybór pieśni. Duży druk jest walorem zwłaszcza dla osób starszych.
Okładka książki Nowenna i litania do świętego Jana Pawła II

5,68 zł 4,10 zł


Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II zanosić do Boga swe prośby.
Okładka książki Nowenna i litania do Najdroższej Krwi Chrystusa

5,12 zł 3,69 zł


Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie powierzyć swe prośby Jezusowi.
Okładka książki Błogosławiona Matka Elżbieta Róża Czacka

18,90 zł 13,63 zł


Poznałem Matkę w 1921 roku. Leżała w szpitalu św. Józefa po ciężkiej operacji, którą wtedy przeszła. To, co mnie uderzyło i zniewoliło od razu, i dlaczego po paru miesiącach zgłosiłem się jej do pomocy to było olśnienie faktem, że może być taka promienna radość w podwójnym cierpieniu ślepoty i fizycznego bólu. I tu się kryje tajemnica jej najgłębszego nurtu duchowego i płodności duchowej. W szpitalu zobaczyłem urzeczywistnienie w niej samej godła, które dla Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek wybrała: Pokój i radość w krzyżu. Antoni Marylski
Okładka książki Kalendarz 2023 Miłosierdzia Bożego kieszonkowy

10,43 zł 7,52 zł


Z Miłosierdziem Bożym w codzienności Kalendarz zawiera - oprócz kalendarium - odsyłacze do liturgicznych czytań biblijnych na każdy dzień, a także tematycznie dobrane fragmenty z Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej na każdy tydzień.
Opakowanie Nowenna i litania do Matki Bożej Łaskawej

4,85 zł 3,50 zł


Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem Maryi zanosić do Boga swe prośby.
Okładka książki Nowenna i litania do Opatrzności Bożej

4,85 zł 3,50 zł


Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie powierzyć siebie i swe troski Opatrzności Bożej.pra
Okładka książki Opatrzność. Zawierz życie Bogu!

16,91 zł 12,19 zł


Czy Bóg może zapomnieć o człowieku, ignorując jego problemy i potrzeby? Taka wątpliwość rodzi się w ludzkim umyśle i sercu, ilekroć nasze prośby, ufnie zanoszone do nieba, pozostają, jak nam się wydaje, bez odpowiedzi, jakiej byśmy chętnie oczekiwali. Ale znamy przecież obietnicę Bożą: Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu [...]? A nawet gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie (Iz 49, 14). Jak więc rozumieć sytuacje, w których nasza usilna, niekiedy wręcz desperacka, modlitwa wydaje się daremna?Odpowiedź na te i podobne pytania znajdziemy w książce Francisa Selmana angielskiego duszpasterza, wykładowcy filozofii i teologii w Londynie i Birmingham który w klarownym, przystępnym stylu przybliża nam katolickie prawdy wiary dotyczące opatrzności Bożej. Objaśnia między innymi, jak rozumieć samo pojęcie opatrzności Bożej, jak przejawia się jej działanie w świecie, w jakim stosunku pozostaje ona do wielorakiego zła, z którego powodu cierpimy. Poucza też, o co szczególnie powinniśmy się modlić i przekonuje, że Bóg nigdy o nas nie zapomina tylko czy my chcemy pamiętać o Nim?
Opakowanie Kalendarz Miłosierdzia Bożego 2023

8,87 zł 6,40 zł


Praktyczny kalendarz ścienny na rok 2023 z wizerunkami Jezusa, wzbogacony cytatami z książki Fultona J. Sheena ""Modlitwy i rozważania"".Kalendarz uwzględnia okresy roku liturgicznego.
Okładka książki Moja przyjaźń z Chrystusem. Rozmowy od serca

28,90 zł 20,83 zł


Seria medytacji, w których Chrystus zwraca się do ludzkiej duszy, uświadamia nam na nowo bezgraniczną łagodność i miłość, jaką darzy nas Zbawiciel. To dzieło przejmujące, a zarazem przepiękne i przystępne, cechujące się literackim kunsztem i głębią pobożności.Czytelnicy zauważą nawiązania do klasyki literatury duchowej, jak też do wizerunku Chrystusa Miłosiernego, ku któremu kierujemy słowa zawierzenia: Jezu, ufam Tobie. Kluczem do zrozumienia treści jest właśnie ufność będąca konieczną odpowiedzią na miłość, jaką obdarza nas Stwórca. Dzięki niej wchodzimy w osobistą relację z Chrystusem, stając się odbiciem Zbawiciela.Clarence J. Enzler (19101976), ojciec trzynaściorga dzieci, uzyskał doktorat na Catholic University of America; posługiwał jako diakon stały w Waszyngtonie, był redaktorem Catholic News Service, publikował w czasopismach, takich jak Ave Maria, wydał trzy książki cieszące się ogromną popularnością.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj