Plemię Śmierdziaków to zabawna historyjka o dzieciach, które żyją w lesie w przyjaźni ze zwierzętami i zgodzie z naturą. W ich świecie nie ma dorosłych, dlatego nie muszą przestrzegać ich reguł. Do czasu. W pobliskim miasteczku mieszka Iwona Wkancik, która nie może znieść, że dzieciaki są wolne i… nieumyte. Postanawia to zmienić. Czy dzieciom z Plemienia Śmierdziaków uda się utrzymać niezależność i swobodę? Czy dorośli i dzieci zdołają zrozumieć się nawzajem? Czy starsi będą w stanie zaufać dzieciom i zostawić im więcej wolności, a młodsi zobaczyć, że nie tak łatwo być dorosłym i zawsze czystym? Przeczytajcie.
Raz tak, raz na opak w szkole to drugi tom przezabawnej, znakomicie opowiedzianej i narysowanej historii o braciach bliźniakach, Rządku i Bałganie. Jeden robi wszystko porządnie, a drugi ma wokół siebie wieczny nieład. Jeden jest uważny i uprzejmy, a drugi roztrzepany i niesforny. Tę różnicę temperamentów doskonale widać w szkole. Rządek – zawsze przygotowany i uważny na lekcjach, uprzejmy dla nauczycieli oraz kolegów – zbiera same pochwały. Natomiast Bałgan, który wciąż gubi gumki i długopisy, podczas lekcji myśli o niebieskich migdałach, dokucza kolegom i nie zważa na nauczycieli, kolekcjonuje same uwagi. Chyba że… no właśnie. Warto przeczytać tę historię do końca. Wspólna lektura będzie na pewno zarówno dobrą zabawą, jak i świetnym pretekstem do rozmowy o szkolnych wyzwaniach.
Czy pokój waszych dzieci wygląda jak z katalogu Ikea, czy raczej jak pole bitwy po przejściu wojsk napoleońskich? Czy wasze pociechy jedzą schludnie zdrowe śniadanie i zawsze sprzątają po sobie, czy raczej pochłaniają w pośpiechu byle co i zostawiają w kuchni rozgardiasz? A może jest raz tak, a raz odwrotnie. Raz tak, raz na opak to przezabawna, znakomicie opowiedziana i narysowana historia o braciach bliźniakach, Rządku i Bałganie. Jeden robi wszystko porządnie, a drugi ma wokół siebie wieczny nieład. Jeden jest uważny i uprzejmy, a drugi roztrzepany i niesforny. A może to tylko złudzenie...Przeczytajcie z dziećmi Raz tak, raz na opak i odkryjcie wspólnie sekret bohaterów. Może sami skądś to znacie.
Czy zastanawialiście się kiedyś, kim byłby Wasz pies, gdyby był człowiekiem? Sportowcem? Poetą? Malarzem? Czy może majsterkowiczem? No właśnie. To pytanie zadajemy sobie rzadko. Zakładamy przecież, że pies to pies. Lubi tylko biegać. Jamnik Jacenty, dżentelmen tyleż dystyngowany co dowcipny, wyprowadza nas jednak z błędu.Juliette Lagrange, autorka tej historii, opowiada o paryskich przygodach pomysłowego jamnika, lecz jednocześnie subtelnie namawia dzieci, żeby nie bały się pójść własną drogą i rozwijały swoje pasje. Zachęca rodziców, aby dostrzegli potrzeby i dążenia dzieci. A poprzez swoje akwarelowe, ciepłe ilustracje przenosi czytelników do eleganckich dzielnic Paryża. Do parków i artystycznych atelier Miasta Świateł. Do świata, w którym nawet jamnik może zostać malarzem.
Twoje dziecko lubi zagadki? Interesują je zwierzęta? Wspaniale, w takim razie sięgnij po Zwierzoskop. To zbiór 19. zagadek dotyczących zwierząt. W zabawnych, napisanych prostym językiem tekścikach zawarte są wskazówki, które pozwolą dziecku odgadnąć o jakie zwierzę chodzi. Zagadki zawierają także wiele ciekawych informacji o życiu i zwyczajach zwierząt. Z opisów młody czytelnik może dowiedzieć się jak dane zwierzę poluje, czemu służy jego specyficzne umaszczenie, jak wygląda jego życie rodzinne. Każdemu opisowi zwierzęcia towarzyszy piękna ilustracja. W rysunku oka danego gatunku również zaszyfrowane jest rozwiązanie szarady. Wspólne czytanie Zwierzoskopu będzie doskonałą zabawą dla całej rodziny.
W czasie deszczu dzieci się nudzą. Wiadomo. No, chyba że właśnie trwa przyjęcie w letnim domku w górach, dorośli świętują i dzieci mają pełną swobodę działania. Co może im przyjść do głowy? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, przeczytajcie koniecznie Gdzie jesteś? autorstwa Caroli Susani i Alessandry Lazzarin. To intrygująca opowieść o tym, że nawet wyprawa w najbliższą okolicę może dostarczyć tyle emocji, ile wyjazd w dolinę Amazonki. Opowieść napisana jest prostym językiem, więc starsi czytelnicy będą mogli samodzielne śledzić przygody czwórki przyjaciół poszukujących zagubionej Elizy. Młodszym natomiast z przyjemnością przeczytają ją rodzice, podobnie jak ich pociechy, zachwyceni historią i subtelnymi akwarelowymi ilustracjami.
Każdy z nas czasem miewa złe sny. Jeśli jednak koszmary powracają, warto zwrócić się o pomoc do dobrego lekarza. Wiedzą o tym także zwierzęta mieszkające w Bezimiennym Lesie. Mają szczęście, bo doktor Wallaby i jego wierny dingo to najlepsi specjaliści od polowania na złe sny. Czy mądry doktor zdoła rozwiązać zagadkę koszmaru dręczącego wilka tasmańskiego? Aby się o tym przekonać, trzeba sięgnąć po Wyspę Cieni. Ta trochę poetycka, a trochę zabawna współczesna baśń podejmuje trudny i ważny temat wymierania gatunków. Wspólne czytanie może być więc pretekstem do rozmowy o sprawach dotyczących naszej planety. A wspólne oglądanie będzie na pewno wielką przygodą. Wspaniałe ilustracje włoskiej artystki Claudii Palmarucci działają na wyobraźnię dzieci i dorosłych, a jednocześnie odwołują się do najwybitniejszych dzieł światowego malarstwa. To niebanalne połączenie tekstu i obrazu zrobi wrażenie na każdym czytelniku.
Współczesny bajarz polskiLegendy i baśnie polskie. Trzeba je znać. Warto, żeby dzieci je znały. No tak, ale jak przekonać najmłodszych do starych i nudnych opowieści? Dzięki Współczesnemu bajarzowi polskiemu nudy już nie będzie. W naszym zbiorze umieściliśmy 20 tradycyjnych legend i baśni, w tym lektury obowiązkowe, w nowej i znakomitej odsłonie, autorstwa Zuzanny Orlińskiej. Historie o diabłach, strzygach, królewnach i czarnoksiężnikach opowiedziane zostały współczesnym, dynamicznym i pełnym humoru językiem. Autorka sięgnęła po mniej znane wersje klasycznych wątków, co z pewnością mile zaskoczy czytelnika. Do atrakcyjności Współczesnego bajarza polskiego przyczynia się bez wątpienia szata graficzna. Każda z czterech części książki została zilustrowana przez inną artystkę. Nic więc tylko czytać i oglądać. W szkole i poza nią. Zapraszamy!
Umiesz latać? Przenikać przez ściany? Widzisz w ciemności? Cóż. To nic takiego. Każdy ma jakąś supermoc. Każdy? No prawie. Norman nie ma supermocy i bardzo utrudnia mu to życie.Norman, chłopak bez supermocy to powieść dla czytelników lubiących wartką akcję i ceniących poczucie humoru. W tej opowieści elementy magii przeplatają się ze scenami ze zwykłego szkolnego życia. Jest to też historia o przyjaźni, inności i wstydzie przed śmiesznością. I o tym, że ostatecznie naprawdę każdy ma jakąś supermoc.Książka Kamela Benaoudy została we Francji wyróżniona nagrodą dla najlepszej debiutanckiej powieści dla młodzieży.
Chłopiec z wyspy, tekst i ilustracje Max DucosTajemnicza wyspa, uwięziony chłopiec, morskie potwory i dobry, żyjący w zgodzie z naturą lud, któremu grozi niebezpieczeństwo. Czy trzeba coś więcej, aby stworzyć pasjonującą historię? Chyba nie. Chłopiec z wyspy to lektura, która przede wszystkim jest pochwałą dziecięcej wyobraźni, ale też zachęca do refleksji nad naszym stosunkiem do przyrody. Wciągająca opowieść łączy się tu z malarskimi, sugestywnymi ilustracjami stworzonymi przez francuskiego artystę Maxa Ducosa, autora znanej polskiemu czytelnikowi Nocy w Leśnej Szkole.
Sympatyczny piesek Ptyś ma wyjechać ze swoim panem na wakacje. Niestety, na skutek nieprzewidzianych wydarzeń gubi się. Z początku jest zrozpaczony i przekonany, że stracił ukochanego pana z własnej winy. Na szczęście szybko znajduje przyjaciół. Groszek, Beza i Mamutka pozwalają mu odzyskać radość życia i uczą go samodzielności. Ptyś to poruszająca i zabawna historia dla najmłodszych czytelników. Śledząc przygody puchatego bohatera, dzieci będą mogły oswoić poczucie straty i przekonać się, że zawsze jest szansa na nowy początek.
Mathieu jest podporą szkolnej drużyny koszykarskiej. Nie jest natomiast fanem czytania. Kiedy chłopak zasypia na lekcji literatury, nauczyciel wysyła go za karę do biblioteki. Mathieu nie martwi się tym specjalnie, bo przecież wszyscy wiedzą, że w bibliotece świetnie się śpi. Zamiast zasłużonej drzemki czeka go jednak niespodzianka. Dobrze znany i wyrozumiały bibliotekarz jest na zwolnieniu, a zastępuje go trochę dziwny i trochę przerażający kolega. Nowy bibliotekarz proponuje Mathieu dorywczą pracę – trzeba posprzątać biblioteczną piwnicę. Chłopak nie jest zachwycony propozycją, ale wysokie kieszonkowe go przekonuje, poza tym praca nie wydaje się bardzo ciężka. Zjechawszy windą do piwnicy, Mathieu szybko się zorientuje, że źle ocenił sytuację…
Colin jest chłopcem obdarzonym ogromną wyobraźnią. Czasem ta szczególna cecha przysparza mu kłopotów. Chłopiec boi się na przykład schodzić do piwnicy, bo ma wrażenie, że w tym tajemniczym miejscu… ktoś go obserwuje. Colin próbuje sobie tłumaczyć, że to tylko jego umysł płata mu figle… Do chwili, kiedy ze starego obrazu przemawia do niego baron Albert Nieustępliwy. Duch tyleż natrętny, co wygłodniały. Jak Colin się go pozbędzie?Złowieszczy baron to powieść z zabawną i wciągającą intrygą, mówiąca o tym, jak oswajać własne lęki i nie poddawać się tym, którzy próbują nas straszyć i szantażować.
Czy warto trenować judo? Czy boks jest niebezpieczny? Czy szermierka to naprawdę drogi, elitarny sport? Takie pytania zadają sobie rodzice chcący zachęcić dziecko do aktywności fizycznej i wybrać najlepszą dla niego dyscyplinę. Wątpliwości mają też często sami przyszli sportowcy. Nie wiedzą, czy żeby chodzić na zapasy, trzeba być koniecznie dużym i silnym. Albo czy treningi sportów walki są tylko dla pewnych siebie zawadiaków.Na ringu Łukasza Olkowicza, trzeci tom serii „Wybieram swój sport”, pozwoli odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące sportów walki. Autor w swojej książce wyjaśnia zasady pięciu różnych dyscyplin: judo, zapasów, boksu, taekwondo i szermierki. Objaśnia również, jak wyglądają treningi, jakie trzeba mieć predyspozycje, aby uprawiać daną dyscyplinę, oraz jaki sprzęt jest potrzebny początkującym i zaawansowanym zawodnikom. Na ringu to także skarbnica wiedzy o współczesnych i dawnych mistrzach zmagających się na olimpijskich ringach, matach i planszach. Z książki dowiemy się np., jak zaczął trenować judo Paweł Nastula i kim był „papa” Stamm, a także poznamy filmową historię życia Jerzego Pawłowskiego.W serii „Wybieram swój sport” ukazały się już książki Na boisku – o sportach piłkarskich, i Na śniegu – o sportach zimowych. Autorem serii jest znany dziennikarz sportowy Łukasz Olkowicz. Projekt graficzny opracowali nagradzani graficy ze studia Zespół Wespół.
Jak to się stało, że Justyna Kowalczyk została wielką mistrzynią? Co to są punkty za styl w skokach narciarskich? Jak dobrać sprzęt, żeby wygodnie i bezpiecznie jeździć na łyżwach i na nartach? Tego wszystkiego dowiesz się z drugiego tomu serii „Wybieram swój sport”. W „Na śniegu. Sporty zimowe” Łukasz Olkowicz przybliża sylwetki najsłynniejszych sportowców pięciu zimowych dyscyplin: narciarstwa biegowego, narciarstwa alpejskiego, skoków narciarskich, łyżwiarstwa figurowego i hokeja. Z naszej książki dowiesz się także, jakimi zasadami rządzą się te dyscypliny, kiedy najlepiej zacząć przygodę ze sportem i jakie trzeba mieć zdolności, żeby zostać mistrzem sportu.
W serii „Wybieram swój sport” jesienią ukazał się tom o sportach piłkarskich „Na boisku. Piłkarskie gry zespołowe”, a wiosną zostaną opublikowane kolejne części cyklu. Autorem całej serii jest znany dziennikarz sportowy Łukasz Olkowicz. Projekt graficzny opracowują nagradzani graficy ze studia zespół wespół.
Sport jest twoją pasją? Jesteś kibicem, który nie ominie żadnego meczu, żadnej relacji z olimpiady? A może marzysz o tym, żeby zacząć uprawiać sport, ale nie wiesz, jaką dyscyplinę wybrać? Niezależnie od tego, do której z opisywanych grup należysz, musisz koniecznie przeczytać Na boisku nowoczesną, bogato ilustrowaną książkę opowiadającą o sportach piłkarskich. Będzie w niej oczywiście mowa o futbolu, ale nie tylko. Znajdą się tam również informacje o siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej i baseballu. Czytelnik pozna, z nieznanej dotąd strony, wybitnych zawodników każdej z dyscyplin. Przeczyta rozmowę z jednym z najlepszych polskich siatkarzy Łukaszem Kadziewiczem. Dowie się, jakie trzeba mieć predyspozycje, żeby uprawiać dany sport i jaki sprzęt jest do tego potrzebny. Na boisku to pierwszy tom serii Wybierz Swój Sport. Autorem całej serii jest znany dziennikarz sportowy Łukasz Olkowicz. Projekt graficzny opracowują nagradzani graficy ze studia Zespół Wespół.Późną jesienią w serii Wybierz Swój Sport ukaże się tom o sportach zimowych, a wiosna będzie należeć do sportów kołowych i sportów walki
Melchior Wańkowicz był jednym z najwybitniejszych polskich reportażystów XX wieku. Jego Ziele na kraterze oraz Tędy i owędy to książki wielokrotnie wznawiane i wciąż chętnie czytane. Wydawnictwo Polarny Lis proponuje lekturowy wybór tekstów z obu tych dzieł. Fragmenty zostały starannie dobrane przez dr hab. Beatę Nowacką, tak aby szanując styl i zamysł autora stworzyć spójną opowieść o domu i rodzinie. Opowieść, która będzie przystępna dla młodego czytelnika i inspirująca dla nauczycieli. Lekturę tego wyboru uprzyjemni wspaniała szata graficzna. Obowiązkowa lektura szkolna dla klas 7-8 szkoły podstawowej.
Jak to jest mieć trzech starszych braci? Fajnie? Tak, ale czasem trzeba twardo walczyć o swoje miejsce w rodzinie. Przekonała się o tym Paulina, bohaterka książki Rmiego Courgeona. Była najmłodsza z rodzeństwa, drobna i delikatna, dlatego wielokrotnie musiała wypełniać za braci ich domowe obowiązki. Zdecydowała, że zamiast płakać i skarżyć się tacie, będzie walczyć. I zapisała się na boks. Jak to się skończyło dla braci? Warto wziąć do ręki wspaniale ilustrowaną książkę o Kruszynce, żeby się o tym przekonać. Tę historię wspólnie tworzą: dynamiczny, pełen delikatnego humoru tekst; rysowane prostą kreską, wyraziste ilustracje oraz niezwykłe inicjały. Kruszynka jest wyjątkową dziewczynką, a książka o niej będzie na pewno niezapomnianą lekturą.
W Leśnej Szkole wszystkie dzieci są wyjątkowe. Achilles wyróżnia się jednak nawet w tej barwnej gromadce. Nieustannie psoci i straszy młodszych kolegów. Pewnego dnia, przypadkiem, Achilles zostaje w szkole na noc. Towarzyszy mu najlepszy uczeń, Maksymilian. Jakie tajemnice kryje opustoszała szkoła? Czy bywa w niej niebezpiecznie? I czy dwóch tak różnych chłopców może się porozumieć i wspólnie przeżywać przygody? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w książce Maxa Ducosa Noc w Leśnej Szkole. To książka o przyjaźni i o szkole, która okazuje się miejscem niezwykłym i pełnym niespodzianek. Opowiedziana prostym, dynamicznych językiem historia na pewno zaintryguje młodych czytelników. Tym bardziej, że towarzyszą jej interesujące, nasycone barwami ilustracje. Autor Nocy w Leśnej Szkole jest nie tylko uznanym twórcą książek dla dzieci, ale również cenionym francuskim malarzem.Noc w Leśnej Szkole to znakomita propozycja dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Świetna lektura dla chcących, wraz z Achillesem i Maksymilianem, odkryć, co dzieje się w szkole, gdy zapada noc…
Psy i koty pod lupą naukowców
to książka dla dzieci, które mają psa albo kota, oraz dla tych, które marzą o takim zwierzątku. W krótkich, przystępnie napisanych rozdziałach francuski naukowiec i popularyzator nauki Antonio Fischetti pomaga zrozumieć zachowania zwierząt domowych. Z tej książki dowiemy się, jak komunikują się nasi pupile, które spośród ich zmysłów są najbardziej rozwinięte, kim dla nich jesteśmy (my, właściciele) oraz czy rzeczywiście jedzenie liczy się dla nich bardziej niż nasza miłość. Antonio Fischetti opowiada o zwierzętach jasno, dowcipnie i bardzo ciekawie. Tę książkę można czytać zarówno samodzielnie, jak i razem z rodzicami.Ogromnym atutem tego albumu są ilustracje wykonane przez Sébastiena Mourraina. Zachowania naszych czworonożnych przyjaciół rysownik ilustruje subtelną kreską, z ogromnym poczuciem humoru.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?