Jestem autorką książeczki "Minio, mamka i szczęśliwe krowy" oraz przede wszystkim mamą wspaniałej dwójki dzieciaków i szalonego psa. Spełniam marzenia i uważam, że nigdy nie jest na to za późno, kocham bajki, zwierzęta i pyszne jedzonko. Minio to dla mnie postać wyjątkowa, chłopczyk o wielkim mądrym serduszku, który i tym razem pokaże czytelnikom, czym tak naprawdę należy się kierować w życiu. Zapraszam do Krainy Szczęśliwości, abyśmy wspólnie odbyli podróż tam, gdzie Gang Ślimaków ma do spełnienia ważną misję. Misję, w której pomóc może tylko Minio...Jesteście gotowi?Anna Nisiewicz
Dlaczego warto kupić: 0–2 lata. Rozpocznij grę od jednej tury, aby dziecko nie zmęczyło się nadmiarem informacji. Zapoznaj się z tematyką książki, zwróć uwagę na jej wielkość i kolor. Pokazuj i wyraźnie nazywaj przedmioty i postacie. W ten sposób dziecko będzie uczyć się otaczającego go świata i rozwijać swoje słownictwo. Różne historie na jednej rozkładówce można wymyślać przez cały tydzień. 3 lata. W tym wieku dziecko jest w stanie dostrzec większą ilość informacji, dłużej się koncentrować. Można wspólnie wymyślać już bardziej złożone historie, a także zapamiętywać i odnajdywać bohaterów, o których rozmawialiśmy wcześniej. W ten sposób dziecko będzie ćwiczyć pamięć i uważność. Zwracaj szczególną uwagę na małe rzeczy. Proponują nowe działki. Zacznij liczyć krok po kroku: poproś dziecko, aby określiło, ile małp lub żółtych samochodów znajduje się na stronie. 4 lata. Od prostych liczb możesz przejść do bardziej złożonych problemów. W tym wieku ważne jest, aby dziecko nauczyło się nawiązywać związki przyczynowo-skutkowe i rozwijać sferę emocjonalną. Jeśli strona przedstawia trudną sytuację lub niefortunny incydent, zaproponuj dziecku samodzielne znalezienie wyjścia, ale bądź gotowy zasugerować kilka możliwych opcji. 5–6 lat. Umiejętność napisania opowiadania na podstawie obrazków jest ważnym wskaźnikiem gotowości szkolnej. Zmotywuj dziecko do stworzenia własnej historii. Wymyśl dla niego nazwę i zapisz ją. Zwróć uwagę na to, czym dziecko się interesuje i o czym marzy. Pomóż rozwijać słownictwo, sugerując synonimy! Interesujące fakty: - Wimmelbuch ma specjalną misję – przykuć uwagę nawet najmniejszych dzieci i stworzyć nowe rozwojowe przygody!⠀ - Z biegiem czasu, gdy dziecko dorasta, Wimmelbuch nabiera nowych funkcji: na każdej stronie przedstawiona jest sytuacja, którą można z dzieckiem omówić, opowiedzieć wiele różnych historii lub zachęcić dziecko do samodzielnego opisania tego, co zobaczyło . - Różnorodność postaci i wydarzeń jest niesamowita! Za każdym razem możesz wymyślać nowe historie, dając pełną swobodę nieograniczonej wyobraźni dzieci! Z tymi książkami WSZYSTKO jest możliwe! - A ile matek gromadzi zbiory tych książek! Wiesz dlaczego? WIMMELBUCHY przyczyniają się do rozwoju zdolności motorycznych, wyobraźni, myślenia i kreatywności! Polecane są przez psychologów dziecięcych jako pierwsze książki dla niemowląt. - To Twoja szansa na przerwę, podczas gdy dzieci z zainteresowaniem przeglądają jasne strony, które zadziwiają ich szczegółowym światem! Bezcenny wspólny czas, kiedy zarówno mama, jak i dziecko są zadowoleni! Po to właśnie istnieją takie książki!
Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników. Tove Jansson (1914–2001) marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku – miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: „Małe trolle i duża powódź”. Po dwóch kolejnych powieściach: „Komecie nad Doliną Muminków” (1946) i „W Dolinie Muminków” (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Opowiadania anatomiczne to książka, która łączy opis struktur anatomicznych z pobudzającą dziecięcą wyobraźnię narracją. 12 opowiadań koncentruje się wokół różnych układów narządów, wprowadzając nie tylko w ich opis, ale również utrwaloną w kulturze symbolikę. Napisana w formie listu do dziewczynki, w radosny i uczący wdzięczności do życia sposób wprowadzi młodych pasjonatów, a zwłaszcza pasjonatki, interesujących się budową ciała człowieka w świat anatomii oraz próbę zrozumienia znaczenia poszczególnych części organizmu dla jego funkcjonowania. Książka zawiera unikatowe rysunki przeznaczone do kolorowania. Dedykowana jest dzieciom w wieku od 8 lat. Krzysztof Olaf Żochowski - ur. w 1993 r., lekarz. Szczęśliwy ojciec chrzestny Miecia i Gabrysi oraz wujek Tadzia, Piotrka i Sylwka. Przyszłość zawodową wiąże ze specjalizacją z psychiatrii dzieci i młodzieży. Uformowany w ramach Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacji Skautingu Europejskiego i nadal tam działający. Człowiek wielu pasji i zainteresowań, wśród których ważne miejsce zajmuje poznawanie i wspieranie zdrowego rozwoju dzieci i młodzieży na polu edukacji, harcerskim i rodzinnym.
Pamiętacie Ziuzię Maliny Prześlugi? Przygody Ziuzi ukazały się do tej pory w 3 tomach. Teraz postanowiliśmy wydać każdą przygodę oddzielnie. Spodziewajcie się 46 szalonych zwariowanych przygód! Idealnych do samodzielnego czytania. Jest też sporo wyjątkowych ilustracji Roberta Romanowicza.W tej części Ziuzia idzie spać. A przynajmniej takie ma plany, jednak za sprawą Marchewki Natalii zamiast do łóżka, trafia do tajemniczego, zimnego Królestwa Grochu z Kapustą, w którym już od progu witają ją zupełnie niezwyczajni dworzanie. Będzie i śmiesznie, i groźnie, ale na pewno, na pewno nie nudno. Wiem, bo znam Ziuzię najlepiej na świecie!Ziuzia ma jedno oko zielone, a drugie szare.Uważa że dobre pomysły pochodzą pępka bo przecież musi on, w końcu, do czegoś służyć. Ma starszą siostrę Kikę, psa Ciamajdę i dużo, dużo przygód. Na mamę mówi Mucha, a na tatę Puszek. Dlaczego tak jest i jak to wszystko się wydarzyło? Aby się dowiedzieć, musicie poznać Ziuzię i zacząć czytać, już teraz! Natychmiast!
Don Kichot, szlachcic z hiszpańskiej wioski uważany przez rodzinę i sąsiadów za niespełna rozumu, wyrusza z giermkiem Sancho Pansą w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż, której celami są pomoc bezbronnym, zdobycie serca pięknej damy Dulcynei z Toboso oraz przywrócenie złotej epoki błędnych rycerzy. Bohaterowie będą musieli stawić czoła olbrzymom, czarodziejom, balwierzom i innym rycerzom, spotkają na swojej drodze piękne damy, książęta i księżne, przemierzą dalekie krainy, odwiedzą gospody i zamki. Czy Don Kichot zwycięży przeciwników w kolejnych potyczkach? Czy odnajdzie swoją Dulcyneę? Czy uda mu się przywrócić czas szlachetnych rycerzy? Don Kichot to opowieść o odwadze, waleczności i przyjaźni, a nadto podręcznik sztuki marzenia. Powieść traktująca o skarbach, jakie nasza wyobraźnia może znaleźć w czytanych przez nas książkach, i mówiąca o niebezpieczeństwach związanych z nazbyt żarliwą lekturą ulubionych historii. Pozwól, by błędny rycerz i Ciebie zabrał w ekscytującą podróż po meandrach wyobraźni. Ta pełna uroku i wierna oryginałowi adaptacja opracowana przez profesor Rosę Navarro Durán skierowana jest do młodych czytelniczek i czytelników. Pozwoli im zapoznać się z klasycznym dziełem literatury hiszpańskiej i światowej, utworem, od którego zaczyna się historia europejskiej powieści. Informacje o autorce: Rosa Navarro Durán jest filolożką, profesorką literatury hiszpańskiej na Uniwersytecie w Barcelonie. Zasiadała w jury ważnych hiszpańskich nagród literackich (Premio Príncipe de Asturias de las Letras, 2000–2014; Premio Princesa de Asturias de las Letras, 2015-2016, 2019-2020; Premio Miguel de Cervantes, 2012). Jest autorką m.in. cenionych i popularnych adaptacji klasycznych dzieł literatury powszechnej kierowanych do dzieci i młodzieży. Spośród nich Wydawnictwo No Bell – w serii Klasyka literatury nie dla dorosłych – opublikuje również Iliadę, Odyseję i Eneidę. Informacje o ilustratorze: Francesc Rovira studiował w Escuela de Artes y Oficios de Barcelona [Szkole Sztuki i Rzemiosła w Barcelonie]. Zilustrował dziesiątki utworów, jego prace pojawiały się w książkach, czasopismach i gazetach. Miał wystawy indywidualne i zbiorowe, został uhonorowany m.in. prestiżowymi nagrodami CCEI (2003, 2004; w 2016 roku jego nazwisko umieszczono na Liście Honorowej CCEI) oraz Premio Sant Joan de Déu (2003)
Wydawnictwo No Bell – w serii Klasyka literatury nie dla dorosłych – opublikuje również zilustrowane przez niego Iliadę, Odyseję i Eneidę.
Codzienny wszechświat pełen czułości i zabawy w nowej serii bestsellerowych autorek Astrid Desbordes i Pauline Martin.Pierwsza lekcja jazdy na nartach! Ale Max szybko się zniechęca i traci zapał. Tata uczy go małego magicznego słowa: "jeszcze". Zamiast mówić: "Nie umiem tego zrobić", Max stosuje nową technikę i mówi: "Jeszcze nie umiem tego zrobić". Ginger też ją wypróbuje!Książka rozwijająca pewność siebie i wiarę we własne możliwości.
Okruszek dostaje zadanie pilnowania domu na wypadek, gdyby przyszedł złodziej. Ale jak sprawiać wrażenie wielkiego i groźnego, kiedy jest się małym, słodkim pieskiem? Na szczęście nasz bohater jest naprawdę pomysłowy. Tylko czy uda mu się uchronić dom przed zagrożeniem? Który z jego sposobów okaże się skuteczny? No i co, jeśli żaden
Odkryj jeszcze więcej wspaniałych zwierząt i ich niewiarygodnych przygód. Poznaj pracowitą pszczółkę oraz gościnną czaplę. Upewnij się, czy śwince i pieskowi udało się zrealizować swoje plany. Zobacz, co ucieszyło welonkę, a czego wystraszył się ślimak. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w tych wesołych, pouczających oraz niezwykle barwnie zobrazowanych wierszykach.
Czas na misję w muzeum Peter udaje się do muzeum, aby wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu: zobaczyć wystąpienie Czarnej Pantery. Nagle prezentacja króla Wakandy przerywa niedobra Doc Ock i zabiera mu to, co najcenniejsze. Spidey natychmiast rusza z odsieczą. Razem z Czarną Panterą będą kluczyć wśród muzealnych eksponatów, żeby odebrać Doc Ock to, co ośmieliła się zabrać. Przed wami wielkie przygody małych bohaterów. Każda opowieść w serii pokazuje małym czytelnikom, co to znaczy być drużyną i na czym polega prawdziwa współpraca. Czytajcie razem z dziećmi, a po lekturze sprawdźcie, co pamiętają z opowieści. Na końcu każdej opowiastki znajdują się wyzwania ćwiczące pamięć i umiejętność uważnego słuchania. W serii dostępne są cztery tytuły: Misja w bibliotece, Misja w muzeum, Misja w banku, Misja u Iron-Mana.
Szósty tom serii "Kinra Girls" dla dziewcząt 6-12 lat. W Akademii Bergstrma trwa Tydzień Smakosza. Kinra Girls będą miały okazję poznać smaki z całego świata. Pięć przyjaciółek nie rezygnuje jednak z szukania skarnu. Muszą znaleźć złoty klucz, który otwiera wszystkie drzwi... Autorka serii, znana francuska pisarka Moka tworzy głównie dla dzieci i młodzieży. Napisała ponad 80 książek, a przetłumaczono je na 14 języków. Jak sama powtarza, uwielbia opowiadać historie. I naprawdę umie to robić! Ozdobą książki są ilustracje Anne Cresci.
Piąty tom serii "Kinra Girls" dla dziewcząt 6-12 lat. Pięć przyjaciółek wyrusza na szkolną wycieczkę do Japonii. W programie mają zwiedzanie Tokio, a potem Kiusiu, wyspę wulkanów. Pewnej nocy Radżani ma dziwny sen, który okaże się proroczy. Dziewczynki czeka katastrofa za katastrofą! Autorka serii, znana francuska pisarka Moka tworzy głównie dla dzieci i młodzieży. Napisała ponad 80 książek, a przetłumaczono je na 14 języków. Jak sama powtarza, uwielbia opowiadać historie. I naprawdę umie to robić! Ozdobą książki są ilustracje Anne Cresci.
Czwarty tom serii "Kinra Girls" dla dziewcząt 6-12 lat. W trakcie przygotowań do występu w Akademii Bergstrma, Kinra Girls odkrywają opuszczony cmentarz z dziwnym grobem. Czy to jest trop, którego potrzebowały, by odnaleźć skarb? I kim jest biała postać, która je obserwuje? Autorka serii, znana francuska pisarka Moka tworzy głównie dla dzieci i młodzieży. Napisała ponad 80 książek, a przetłumaczono je na 14 języków. Jak sama powtarza, uwielbia opowiadać historie. I naprawdę umie to robić! Ozdobą książki są ilustracje Anne Cresci.
Dziadek chce uciec ze szpitala, by po raz ostatni odwiedzić swój dom na wyspie, gdzie spędził wiele lat życia. Ten szalony pomysł pomaga mu zrealizować jego wnuczek. Czego mały Gottfrid dowie się o swoim dziadku Gottfridzie podczas tej ryzykownej eskapady? Opowieść o sentymentalnej (i brawurowej!) wyprawie dziadka i wnuczka napisana przez mistrzowsko żonglującego humorem i powagą Ulfa Starka, a zilustrowana przez Kitty Crowther, belgijską laureatkę nagrody ALMA (Astrid Lindgren Memorial Award). "Uciekinierzy" to ostatnia powieść Ulfa Starka, wydana w Szwecji krótko po jego śmierci. Jest samodzielną historią, jednak jeśli chcecie poznać wcześniejsze losy jej bohaterów, sięgnijcie po trylogię opartą na wspomnieniach autora: "Magiczne tenisówki mojego przyjaciela Percy'ego", "Mój przyjaciel szejk w Stureby" oraz "Mój przyjaciel Percy, Buffalo Bill i ja". Szczególnej uwadze polecamy tom trzeci, którego akcja toczy się podczas wakacji na wyspie u babci i dziadka kilka lat przed wydarzeniami z "Uciekinierów".
Jak trudno jest przyznać się do zniszczenia nielubianego sweterka i powiedzieć "przepraszam"! Gdy ma się pięć lat, jedynym rozwiązaniem wydaje się ucieczka z domu. I tylko miłość i zrozumienie dorosłych może sprawić, że tak zaczęty dzień nie stanie się katastrofą, ale ważnym doświadczeniem.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
WIELKI MAŁY STUART
PRAWDZIWA PRZYJAŹŃ NIE ZNA STRACHU
Kiedy w rodzinie państwa Malutkich w Nowym Jorku urodził się drugi syn, okazało się, że jest maciupki i bardzo podobny do… myszy. Wszyscy domownicy (no może z wyjątkiem kota Śnieżka) szczerze pokochali malca i otoczyli go opieką.
Niewielki wzrostem i nieśmiały Stuart Malutki odznaczał się niezwykłą odwagą i zamiłowaniem do przygód. Nie zawahał się ani sekundy, by wyruszyć w świat na poszukiwanie zaginionej przyjaciółki, uroczego ptaszka o imieniu Margalo. Bo wielka przyjaźń to wielkie serce, które nie zna strachu…
Co go spotkało po opuszczeniu bezpiecznego domu? Z pewnością sporo przygód!
Ale czy odnalazł Margalo?
Gdybyśmy od dziecka chłonęli takie książki jak „Stuart Malutki”, myślę, że świat byłby lepszym miejscem. Nie możemy cofnąć czasu i doświadczyć własnego dzieciństwa ze Stuartem, to prawda. Możemy jednak podarować takie dzieciństwo dzieciom, które spotykamy na drodze swego życia.
Przemek Staroń
Wydaje się, że siła „Stuarta Malutkiego” i „Pajęczyny Charlotty” tkwi w tym, że nie są to ani wyłącznie opowieści o zwierzętach, ani tylko historie o ludziach przebranych w ich kostiumy. To teksty o obu rodzajach istot, wcale nie tak częste w twórczości dla młodych odbiorców. Z jednej strony ukazują świat zachowań determinowanych przez biologię oraz promują pełną empatii postawę wobec wszystkich żywych istot, co decyduje o ich edukacyjnym potencjale. Z drugiej zaś – stanowią filozoficzne traktaty o ludzkim życiu; o dzieciństwie, dojrzewaniu i śmierci w różnych ich odcieniach. Czytelnicy i czytelnicy – i ci dziecięcy, i ci dorośli – znajdą w nich mnóstwo okazji zarówno do śmiechu, jak i do wzruszenia.
Maciej Skowera, KULTURA LIBERALNA
Kiedy dzika świnia zakocha się w pingwince, to nie ma żartów. Zwłaszcza gdy zechce podbić jej serce z pomocą prawdziwego zbira! Siódmy tom kultowego cyklu o przygodach łakomego lisa i rezolutnej zajączki.Lis Felek i zajączka Tola odkrywają dziwne ślady na śniegu. Czyżby szła tamtędy jakaś kaczka? Nic podobnego! Okazuje się, że w domku na płocie zamieszkała Pinga Winga - pingwinka z dalekiego południa. Dzik Dzidek zakochuje się w Pindze od pierwszego wejrzenia i wymyśla niecny plan, by zdobyć jej miłość. Tylko czy to na pewno dobry pomysł, żeby w takich sprawach korzystać z pomocy Kundla, zbira do wynajęcia?Cykl Felek i Tola powstał z myślą o dzieciach uczących się czytać. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale nadaje się na pierwszą samodzielną lekturę lub do wspólnego rodzinnego czytania. Jego wielkim atutem są zabawne ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Th Tjong-Khinga.Seria przez lata rozrosła się do kilkunastu tomów, zdobyła ogromną popularność w Belgii i Holandii i została przetłumaczona na wiele języków.Polecamy także poprzednie części: Felek i Tola, Felek i Tola. Do zobaczenia, Felek i Tola na wyspie, Felek i Tola i porywacze, Felek i Tola. Co słychać? oraz Felek i Tola. Dzik jest dziki.
Zezia czuje, że spadają jej na głowę wszystkie problemy świata, ale wierzy, że wszystko dobrze się skończy. Trudno być jednocześnie gwiazdą sportu, szkolną prymuską i jeszcze znaleźć czas, by zająć się rodziną, szczególnie dorosłymi już przecież rodzicami! Kto ma sobie z tym wszystkim poradzić, jeżeli nie jedenastoletnia Zezia? Przepraszam - Zuzanna? Ciepła opowieść o tym, że rzeczy dobre są czasem blisko nas, tylko trzeba się pilnie rozglądać. A poranki, szczególnie te świąteczne, to czas cudów.
Zlatan Ibrahimović miał trudne początki. Wychował się w RosengArd, niebezpiecznej dzielnicy szwedzkiego MalmO. W rodzinnym domu Zlatana nierzadko panowała napięta atmosfera, lodówka bywała pusta i często trzaskały drzwi. Piłka nożna była tym, co utrzymywało chłopaka z dala od poważniejszych tarapatów. Późniejszy "Ibracadabra" szybko zrozumiał, że aby coś w życiu osiągnąć, musi być najlepszy i bardzo pewny siebie. Właśnie ta pewność siebie, wręcz arogancja, przysporzyła mu sporo problemów na początku jego sportowej drogi na szczyt. Futbol jest przecież sportem zespołowym, a nie popisem jednej gwiazdy.
Dzięki tej książce dowiesz się, w jaki sposób wybitny, ale arogancki chłopiec z owianej złą sławą dzielnicy stał się napastnikiem światowego formatu. W swoim pierwszym prawdziwym klubie był outsiderem, nielubianym przez kolegów i ich rodziców. Zbyt często faulował i wpadał w gniew. I chociaż trenerzy dostrzegali jego talent i determinację, to praca ze Zlatanem bywała trudna. Na szczęście on sam zdawał sobie z tego sprawę. Kiedy więc pojawiła się prawdziwa szansa, dał z siebie wszystko, aby z niej skorzystać. A potem wszystko potoczyło się bardzo szybko i "Ibra" mógł wpisać do swojego CV takie kluby jak Ajax, Juventus czy AC Milan, w którym niedawno zakończył karierę.
W trakcie lektury tej książki przekonasz się, jak wiele znaczy determinacja i pracowitość. Zrozumiesz, że nawet bieda, niepowodzenia i brak akceptacji nie mogą powstrzymać prawdziwej woli zwycięstwa. Zapamiętasz też, że kariera tego szwedzkiego snajpera rozpoczęła się, gdy Zlatan zrozumiał i zaakceptował najważniejszą prawdę: w futbolu wygrywa drużyna.
Oto mistrz - nigdy nie rzuca słów na wiatr i zawsze daje z siebie wszystko!
O autorze książki
Matt Oldfield jest znawcą futbolu, uznanym autorem i redaktorem naczelnym piłkarskiego portalu Of Pitch & Page.
Tom Oldfield jest niezależnym dziennikarzem, zajmuje się sportem i pisaniem biografii znanych piłkarzy. Bracia Oldfieldowie chętnie angażują się we wspólne przedsięwzięcia, by inspirować dzieci i młodzież do walki o sukcesy piłkarskie.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?