Kontynuacja zeszytu "Granatowa cortina".
W pobliżu Bratysławy, w rozbitym samochodzie z polską rejestracją znaleziono zwłoki kobiety i mężczyzny - Polaka. W samochodzie znaleziono także ukryte złoto, biżuterię i pieniądze.
Michał wraz z kapitanem Volikiem z czeskiej milicji jadą śladem ofiar wypadku w kierunku Budapesztu, a tymczasem reszta ekipy Żbika zbiera informacje w Polsce.
Zakończenie tej historii znajduje się w zeszycie "Zatrzymać niebieskiego fiata".
Kompletny zbiór najstarszych komiksów z Tytusem, Romkiem i A’Tomkiem!
„Przygody nieznane” to wyjątkowy zbiór gazetowych przygód najsłynniejszego tercetu polskiego komiksu. W trzech tomach niniejszej publikacji można znaleźć wszystkie historyjki TRiA, które nie ukazały się na łamach książeczek. Większość z nich Papcio Chmiel stworzył na potrzeby czasopisma „Świat Młodych”, gdzie Tytus, Romek i A’Tomek zadebiutowali w 1957 roku. Inne powstały w późniejszym okresie na potrzeby prasy lokalnej, ogólnopolskiej, a także reklamy. Wszystkie komiksy zostały poddane drobiazgowej rekonstrukcji cyfrowej, by olśniewać detalem i kolorem, zgodnymi z intencją ich twórcy.
Tom 2 zawiera komiksy z lat 1964-1969.
„Nieustraszeni Łowcy Strachów” to nowa seria dla dzieci autorów „Detektywa Misia Zbysia” oraz „Smoczka Loczka”. Tym razem Piotr Nowacki i Maciej Jasiński zapraszają czytelników do świata strachów. Każdy się czegoś boi, ma jakieś lęki, ale gdy spotyka w piwnicy ducha lub trafia na zjawę w trakcie spaceru – wtedy najlepiej wezwać specjalistów, czyli ekipę Nieustraszonych Łowców Strachów. To pies Dylan i tchórz Piotruś, którzy przełamując swe lęki, nie spoczną, dopóki nie rozwiążą zagadki.
W Londynie ni stąd, ni zowąd pojawia się przerażający potwór, który terroryzuje mieszkańców. Media nazywają go Panem Ogórkiem. Sytuacją poważnie zaniepokojony jest sam król, który wzywa BUDA do zajęcia się tą sprawą i schwytania monstrum. Do pomocy przydziela im znakomitego naukowca, doktora Burka. Pies Dylan i tchórz Piotruś czekają na kolejne pojawienie się Pana Ogórka, aby zastawić na niego pułapkę.
Wydział VII to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
W zrujnowanym kościele na mazowieckiej wsi Kazimierz Dejmek wraz z aktorami prowadzi próby do spektaklu "Dziady". Kiedy w ramach zaduszkowego obrzędu aktorom udaje się przyzwać prawdziwego upiora, stawką staje się już nie premiera spektaklu, ale przeżycie nocy!
Reedycja kultowej kryminalnej serii komiksowej wydawanej w latach 1968-1982. Jej bohaterem jest oficer Milicji Obywatelskiej, kapitan Jan Żbik. Wraz z zespołem, w skład którego wchodzą najczęściej porucznik Michał i porucznik Ola, rozwiązują przeróżne sprawy kryminalne, morderstwa, kradzieże, włamania czy porwania, ale także zwalczają zagranicznych szpiegów. Często osoby pokrzywdzone lub świadkowie listownie proszą o interwencję we własnych sprawach właśnie kapitana Żbika aby złapał kłusownika w mazurskich lasach, pomógł odszukać porwaną dziewczynkę lub też pomógł młodzieży bronić się przed chuliganami. Zwierzchnikiem zespołu jest pułkownik Czeladka.
Wydział VII to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
Sekretnymi kręgami warszawskich kolekcjonerów artefaktów wstrząsa fala kradzieży. Śledztwo będzie wymagało elastycznego podejścia, na szczęście Szymon Wilk nie na darmo został uczniem gruzińskiego jogina...
Rex Harper to znakomity strzelec, z którego usług chętnie korzystają ranczerzy, stróże prawa czy pracownicy linii kolejowych. Tym razem Harper zostaje zatrudniony przez pewnego bogatego farmera – Sloana Marta. Ma zająć się ochroną jego pięknej żony, która planuje odwiedzić ciotkę w Arizonie. Trasa wiedzie przez tereny Indian i bandyckie szlaki. Wkrótce okazuje się, że komuś bardzo zależy na tym, żeby Lucilla Mart nie dotarła na miejsce.
„Zemsta Harpera” pierwotnie została opublikowana na łamach „Dziennika Wieczornego”, a w 1984 roku ukazała się w rozszerzonej wersji w postaci trzech zeszytów wydanych przez Wydawnictwo Pozaprasowe „Pomorze”
„Kraina zapomnianych przodków” to – bez dwóch zdań – kolejna fundamentalna dla badań historii polskiego komiksu pozycja w dorobku Adama Ruska. Lektura tej książki jest niezwykle ciekawą podróżą do czasów, gdy komiks w Polsce dopiero się kształtował. Może Rusek nie odzyskuje dla nas „raju utraconego”, bo też nie wszystko, co odnalazł, wzbudzi nasz zachwyt, ale niewątpliwie odkrywa zaginiony ląd komiksowej Atlantydy. Zarys mapy historii polskiego komiksu stworzył przed ponad dwudziestu laty, pisząc „Tarzana, Matołka i innych”, swoją pierwszą książkę o opowieściach obrazkowych z lat 1919–1939. Teraz, jak wytrawny kartograf, nanosi na nią nowe punkty i uzupełnia informacje o „krainie zapomnianych przodków”.
Przygody Bąbelka i Kudłaczka - pary niezrównanych, choć nieco oderwanych od rzeczywistości odkrywców, pełne są nieoczekiwanych zwrotów akcji i absurdalnego humoru, bawiącego zarówno starszych, jak i młodszych czytelników.
Dzielni poszukiwacze przygód wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu źródeł wody sodowej, badają świat zaginiony w paszczy wieloryba i znajdują odpowiedzi na najważniejsze, dręczące ludzkość, pytania.
Dwudziesty tom serii „Z archiwum Jerzego Wróblewskiego” zawiera dwa komiksy przygodowo-historyczne. Pierwszy z nich opowiada o losach Bartłomieja Nowodworskiego – rycerza rodem z Tucholi, który został kawalerem maltańskim. Nowodworski dał się poznać jako znakomity strateg, który poprowadził rycerzy maltańskich do wielu zwycięstw.
Natomiast tytułowy bohater komiksu „Waleczne czyny Marka Jakimowskiego” brał udział w wyprawie hetmana wielkiego koronnego Stanisława Żółkiewskiego przeciwko Turkom. Dostał się jednak do niewoli i trafił na galerę. Zorganizował bunt i wraz z innymi niewolnikami przejął okręt.
Bruno Brazil to agent amerykańskich służb wywiadowczych. Dowodzi komandem „Kajman”, z którym podejmuje się najbardziej niebezpiecznych misji. Nieprzystępny i sarkastyczny, skryty za maską z lodu, przy bliższym poznaniu odkrywa bardziej ludzkie oblicze.
W dalekiej Azji toczy się gra, której stawką mogą być dalsze losy świata. Agenci służb specjalnych różnych krajów tropią majora Mitsushido, który wszedł w posiadanie wyjątkowo niebezpiecznej broni. Najbliżej celu znalazł się Walter Aldorf, który jednak ginie tragiczną śmiercią. Aby nie dopuścić do najgorszego, trop, którym podążał Aldorf, musi podjąć Bruno Brazil.
Bruno Brazil jest jedną z klasycznych postaci frankofońskiego komiksu, zaś sam tytuł uznawany jest za dzieło kultowe przez szeroką rzeszę entuzjastów.
Lata 50. XX wieku. Polską Rzeczpospolitą Ludową niepodzielnie rządzi partia i Urząd Bezpieczeństwa. Dominikanin Jakub Lange podróżuje po świecie badając przypadki zmartwychwstań. Prawdziwą próbą okaże się jednak dla niego rejs do Polski... Od tego, czy Jakub zdoła stawić czoła nieumarłym, zależeć będzie życie pasażerów i załogi MS Batory!
Człowiek z rewolwerem to klasyczna opowieść z Dzikiego Zachodu nawiązująca klimatem do starych filmowych westernów. Młody chłopak o imieniu Riki słyszy legendę o magicznym rewolwerze, który zawsze trafia w cel. Udaje mu się go zdobyć, a niedługo potem wyrusza na poszukiwania najszybszego rumaka na Dzikim Zachodzie, ukradzionego przez bandę Parmentera. Na jego drodze staną bezwzględni mordercy, piękne kobiety i nieoczekiwani sprzymierzeńcy.
Inspektor Montellano to specjalista od rozwiązywania spraw kradzieży skarbów. Podąża on śladem Mac Kellara, poszukiwacza i złodzieja starożytnych dzieł sztuki, który interesuje się pracami archeologicznymi prowadzonymi w Chinkultic w Meksyku. Czyżby udało się tam odnaleźć skarby cywilizacji Majów?
„Skradziony skarb” to jeden z najpopularniejszych polskich komiksów lat 80. Scenariusz opracowała Małgorzata Holender na podstawie powieści Macieja Kuczyńskiego pt. „Rabunek”. Album ten doskonale trafiał w gusta czytelników ostatniej dekady PRL-u, spragnionych amerykańskiej popkultury. Mamy tu bowiem sceny akcji wzorowane na przygodach Jamesa Bonda, egzotyczną scenerię oraz piękną i niebezpieczną kobietę. To był wprost wymarzony scenariusz dla Jerzego Wróblewskiego.
Album został uzupełniony o szkice wykonane do „Skradzionego skarbu” oraz tekst Macieja Jasińskiego zatytułowany „Gwiazdy filmowe w komiksach Jerzego Wróblewskiego”.
Wyspy Szczęśliwe powoli zapominają o kapitanie Huku uznanym za zmarłego, ale on nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Powrót do gry będzie trudny, a pierwsze próby okażą się porażką. Piraci postanawiają podbudować swoje morale ruszając na podbój wód Gutlandii, którą rządzi młody, ambitny i przebiegły gubernator Jakobs.
Tymczasem na Wyspie Siedmiu Słońc trwa pełne napięcia wyczekiwanie na ślub Van Damki, córki gubernatora Van Dama. Wśród gości zapowiedziała się para królewska. Szykuje się spektakularny sukces albo... wielka klapa.
Jaką rolę w intrygach piratów odegra wojownicza drużyna kobiet Maneuli Dupont, a jaką fręczlandzki szef kuchni Pierre Bulion? Czy gubernator Jakobs może zagrozić pozycji Van Dama? Co spotka króla De Bulla VIII i jego małżonkę na Wyspie Siedmiu Słońc? Czy kochliwa Van Damka ostatecznie złoży przysięgę małżeńską? I dlaczego Sławko Brzytewce zrobiło się naprawdę wszystko jedno? To tylko kilka z ekscytujących pytań, na które odpowiedzi poznacie, czytając drugi album z serii „Piraci z Wysp Szczęśliwych"!
Wydział 7 to specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
W tym specjalnym zeszycie prezentujemy krótkie przygody bohaterów W7 – straszne, śmieszne i niesamowite – oraz materiały zza kulis pracy nad serią komiksową, czyli fragmenty scenariuszy, szkice i storyboardy plansz.
Za rysunki w zeszycie odpowiada śmietanka twórców polskiego komiksu, w tym Michał Śledziński („Osiedle Swoboda”), Unka Odya („Brom”) i Robert Adler („48 stron”) oraz Zbigniew Kasprzak („Yans”).
Toshiro - pierwszy metalowy człowiek na świecie, mechaniczny samuraj, który z mieczem w dłoni, ale też wykorzystując najnowsze zdobycze techniki XIX wieku, broni ludzkości przed niezwykłymi zagrożeniami, od Japonii, przez Europę, aż do Stanów Zjednoczonych.
Mieszanka steampunku, westernu, horroru i opowieści samurajskich. W jednym tomie zostały zebrane wszystkie wydane dotychczas przygody Toshiro: poczynając od pierwszego pojawienia się metalowego wojownika z Kioto w „Produkcie” nr 23 z roku 2004, poprzez publikacje w zinach „TFUR” i „Pirat”, występy w magazynie „SMASH!”, antologii „KKK#25” i albumie „Josephine: Tchnienie Czarnego Lądu” z wydawnictwa Mandragora, aż po „Kieszonkową Apokalipsę” - album wydany wcześniej przez Dark Horse i Kulturę Gniewu, tym razem z oryginalnym tekstem oraz zupełnie nowymi planszami.
Adam i Ewa to para młodych turystów spędzających wakacje w Grecji. Są tam świadkami eksplozji statku. Robiąc zdjęcia w porcie, nieświadomie wplątują się w aferę, która dotyczy przemytu starożytnych złotych figurek. Na szczęście mogą liczyć na pomoc mieszkającej w Pireusie pięknej Heleny, która jest prywatnym detektywem.
„Figurki z Tilos” to jeden z najlepszych komiksów, jakie wspólnie stworzyli Jerzy Wróblewski i Stefan Weinfeld – pełen akcji, niczym w sensacyjnym filmie. To tytuł kultowy dla pokolenia wychowanego w latach 80.
Kapitan Żbik , prowadzący sprawę morderstwa, przyjeżdża do Waśnic, do muzeum znajdującego się w średniowiecznym zamku. Na miejscu pomaga mu Danuta Zawadzka, zastępca kustosza.
Wydział 7, specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, został zlikwidowany.
Major Dobrowolski, doktor Fiszer i Szymon Wilk jadą do bieszczadzkiej wioski, w której planują sfingować zbrodnię doskonałą, lecz ich działania budzą wojenne koszmary o nieprzewidzianych konsekwencjach...
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?