Pod żadnym pozorem nie pytajcie Grega Heffleya, jak spędził wakacje, bo on zdecydowanie nie chce o tym rozmawiać. Wkraczając w nowy rok szkolny, chce się odciąć od ostatnich miesięcy a szczególnie od jednego wydarzenia. Na swoje nieszczęście Greg ma brata Rodricka, który zna jego wstydliwie skrywaną tajemnicę. A tajemnice czasami się wydają zwłaszcza kiedy w całą sprawę jest zamieszany dziennik.Jeff Kinney jest twórcą serii książek "Dziennik cwaniaczka", numeru jeden na liście bestsellerów "New York Timesa". Sześciokrotnie zdobył Nickelodeon Kids' Choice Award w kategorii Ulubiona Książka. Jest jednym ze Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata w rankingu "Time". Stworzył również , jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Serwisów Internetowych według "Time". Dzieciństwo spędził w mieście Waszyngton, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie z żoną i dwoma synami mieszka w Massachusetts, gdzie razem z rodziną prowadzi księgarnię An Unlikely Story.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Przygotuj się do badania głębin oceanów, dalekiego kosmosu i wszystkiego po drodze! Krwiożercze rekiny, skomplikowane roboty, upierzone welociraptory i dużo więcej czeka na ciebie w NAUKOMIKSACH!DLACZEGO KOTY MRUCZĄ? Po co lampartom cętki? Czy trzymanie lwa w domu to dobry pomysł? Jak te drapieżniki, wyposażone w zęby, pazury i umiejętności pozwalające im przeżyć w niemal każdym środowisku, stały się towarzyszami ludzi? Dowiedz się więcej o naszych pręgowanych i łaciatych przyjaciołach. Poznaj zarówno malutkiego ocelota chilijskiego, jak i potężnego tygrysa oraz odkryj, co czyni twojego kociaka tak wyjątkowym.Wszystko wyjaśni ci Fasolka, kotka, która zanim znalazła bezpieczny dom, dobrze wiedziała, jak to jest mieć pusty brzuszek. Znajdź plamę słońca i wyciągnij się wygodnie - NADSZEDŁ CZAS MRUCZKÓW!Andy Hirsch stworzył kilka książek do serii "Naukomiks". Koty - natura i wychowanie to pierwsza z nich ukazująca się w języku polskim. Mieszka w Dallas w Teksasie.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Jedenasty tom najśmieszniejszej serii od czasów "Dziennika cwaniaczka"!Andy i Terry mieszkają w stuczterdziestotrzypiętrowym domku na drzewie (mieli stutrzydziestopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: nawiedzony cmentarz, słowoplujkę, narzekalnię, ducha ducha ducha o imieniu Fredek, roboty udające się w podróż pośrubną oraz bar mleczno-rybny - pingwiny go uwielbiają! No, na co czekacie? Właźcie!Andy Griffiths pochodzi z Melbourne. Jego ulubione kolory to niebieski, fioletowy, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony oraz czarny. Pracował przez jakiś czas jako taksówkarz i nauczyciel angielskiego, ale zawsze chciał zostać gwiazdą rocka (nawet mu się nie śniło, że będzie znanym pisarzem). Zaczął pisać na poważnie, kiedy uczniowie powiedzieli mu, że książki są okropnie nudne.Terry Denton pochodzi z Melbourne. Zaczął studiować architekturę, ale zorientował się, że go to unieszczęśliwia, więc rzucił uniwersytet i zajął się innymi sprawami. Próbował prawie wszystkiego - parał się teatrem, malarstwem, rzeźbą, zaklinaniem koni, budowaniem gór lodowych i doradzaniem pterodaktylom, aż odkrył, że chce ilustrować książki dla dzieci. Dziś ma ich na koncie ponad czterdzieści, z których wiele stworzył wraz z Andym Griffithsem.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Piąty tom najśmieszniejszej serii od czasów "Dziennika cwaniaczka"!Andy i Terry mieszkają w sześćdziesięciopięciopiętrowym domku na drzewie (mieli pięćdziesięciodwupiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: salon piękności dla zwierząt, pokój, w którym zawsze są twoje urodziny (nawet jeśli akurat ich nie ma), eksplodujące gałki oczne i mrówczą farmę. No, na co czekacie? Właźcie!Andy Griffiths pochodzi z Melbourne. Jego ulubione kolory to niebieski, fioletowy, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony oraz czarny. Pracował przez jakiś czas jako taksówkarz i nauczyciel angielskiego, ale zawsze chciał zostać gwiazdą rocka (nawet mu się nie śniło, że będzie znanym pisarzem). Zaczął pisać na poważnie, kiedy uczniowie powiedzieli mu, że książki są okropnie nudne.Terry Denton pochodzi z Melbourne. Zaczął studiować architekturę, ale zorientował się, że go to unieszczęśliwia, więc rzucił uniwersytet i zajął się innymi sprawami. Próbował prawie wszystkiego - parał się teatrem, malarstwem, rzeźbą, zaklinaniem koni, budowaniem gór lodowych i doradzaniem pterodaktylom, aż odkrył, że chce ilustrować książki dla dzieci. Dziś ma ich na koncie ponad czterdzieści, z których wiele stworzył wraz z Andym Griffithsem.
Zabawa i nauka w jednym! Kreatywny zeszyt dla starszaków, który ćwiczy gotowość do nauki pisania. Zeszyt zawiera rozgrzewkę rozwijającą motorykę małą i dużą oraz ćwiczenia wspierające pracę rąk. Tom "Zabawy z Felusiem i Guciem. Ćwiczymy wzory i szlaczki" przeznaczony jest dla starszych przedszkolaków (5-6 letnich). Katarzyna Kozłowska – absolwentka pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego. Autorka bestsellerowej serii „Feluś i Gucio”, w której kładzie nacisk na rozwój emocjonalny dziecka, odwołując się do jego przeżyć i sposobu poznawania świata. Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie to od zawsze jej hobby. Już od pierwszego tomu Feluś i Gucio na stałe wpisali się w jej codzienne życie i wytyczają jego rytm, od pewnego czasu także jako bohaterowie gier i zabawek. Nadawanie kształtów kolorowemu światu Felusia i Gucia to obszar, w którym czuje się kompletnie spełniona! Sukces serii przyjmuje z wielką radością, bo właśnie zawsze chciała ilustrować książki.
Zabawa i nauka w jednym! Kreatywny zeszyt dla najmłodszych, który ćwiczy gotowość do nauki pisania. Zeszyt zawiera rozgrzewkę rozwijającą motorykę małą i dużą oraz ćwiczenia wspierające pracę rąk. Tom "Zabawy z Felusiem i Guciem. Ćwiczymy rączki i paluszki" przeznaczony jest dla młodszych dzieci (3-4 letnich). Katarzyna Kozłowska – absolwentka pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego. Autorka bestsellerowej serii „Feluś i Gucio”, w której kładzie nacisk na rozwój emocjonalny dziecka, odwołując się do jego przeżyć i sposobu poznawania świata. Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie to od zawsze jej hobby. Już od pierwszego tomu Feluś i Gucio na stałe wpisali się w jej codzienne życie i wytyczają jego rytm, od pewnego czasu także jako bohaterowie gier i zabawek. Nadawanie kształtów kolorowemu światu Felusia i Gucia to obszar, w którym czuje się kompletnie spełniona! Sukces serii przyjmuje z wielką radością, bo właśnie zawsze chciała ilustrować książki. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Wyzwól swoją wewnętrzną Pannę Marple i przygotuj się do dedukowania, kto to zrobił, w tym przewrotnym zbiorze zagadek kryminalnych. Przestępcy knują, a ty masz ich powstrzymać. Wytęż więc umysł, zmierz się z nikczemnymi przestępcami i rozwiązuj małomiasteczkowe tajemnice. Załóż czapkę detektywa i przekonaj się, czy masz dość bystry umysł, by schwytać sprawców, zanim spowodują jeszcze więcej kłopotów. Czekają cię różnorodne łamigłówki i zagadki logiczne. Ta książka wystawi twoje umiejętności rozumowania na prawdziwą próbę! Przygotuj więc sobie filiżankę herbaty, chwyć ołówek, otul się kocem i do dzieła! Gareth Moore jest doktorem filozofii i autorem międzynarodowych bestsellerów z łamigłówkami oraz ćwiczeniami do stymulowania mózgu dla dzieci i dorosłych, w tym "Anti-stress Puzzles," "Ultimate Dot to Dot" czy "The Ordinance Survey Puzzle Book". Jego książki przetłumaczono na 35 języków, a w samej Wielkiej Brytanii sprzedano milion egzemplarzy. Moore stworzył również serwis internetowy z ćwiczeniami do stymulowania mózgu i codziennie aktualizowaną stronę z łamigłówkami . Laura Jayne Ayres jest autorką i badaczką łamigłówek. Po ukończeniu studiów z zakresu lingwistyki na Uniwersytecie Cambridge parała się dramatopisarstwem, ale po pewnym czasie dołączyła do zespołu łamigłówkowego doktora Garetha Moore’a. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Poznajcie Kati – kocią opiekunkę. Niektórzy bohaterowie mają peleryny… Kati ma koty! Co może być lepszego od przyjaciółki? Przyjaciółka pomocniczka superbohaterki! Kati nie może się doczekać, aż Beth zacznie z nią trenować pod okiem Myszycielki. Kiedy jednak to w końcu dochodzi do skutku, okazuje się, że wysportowana koleżanka radzi sobie dużo lepiej! Czyżby próbowała zająć miejsce Kati u boku Magdy? Do tego świetnie się dogaduje z Mari i stale spędza z nią czas! Na domiar złego Jess bardzo dziwnie się zachowuje. No i drobiazg: gigantyczne roboty terroryzują miasto. Kto je nasyła? I gdzie właściwie zaszył się Syczoń Krzykliwy, unikając sprawiedliwości? Czy Kati (z pomocą 217 nadzwyczajnych kotów) kolejny raz uratuje Nowy Jork... i swoje relacje z przyjaciółkami? Colleen AF Venable – dorastała w Walden w stanie Nowy Jork. Jest wieloletnią miłośniczką i twórczynią komiksów oraz rolkarką. Zaprojektowała wiele nagradzanych powieści graficznych, jest autorką licznych picture booków oraz serii detektywistycznej dla dzieci „The Guinea Pig Pet Shop Private Eye”. Znalazła się w finale nagrody National Book Award ze swoją debiutancką powieścią graficzną dla nastolatków „Kiss Number 8”. Jedyna rzecz, którą kocha bardziej od komiksów, to ratowanie zwierzaków. Pracuje jako doradczyni adopcyjna w schronisku i marzy, by pomagać stworzeniom na całym świecie. Mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku ze swoimi królikami, Tuckiem i Cher. Stephanie Yue – dorastała w Atlancie, Pekinie i Hongkongu. Jest miłośniczką komiksów, adeptką sztuk walki (ma czarny pas w kung-fu) i podróżuje po świecie motocyklem. Ilustruje serię detektywistyczną dla dzieci „The Guinea Pig Pet Shop Private Eye” i liczne picture booki. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Pierre, labiryntowy detektyw, ma sprawę do rozwiązania!Pan X, znany też jako złodziej-widmo, skradł z muzeum Kamień Chaosu, który wszystko przemienia w labirynt. Czy możesz odpowiedzieć na wyzwanie Pana X i pomóc Pierre'owi, a także jego asystentce Carmen, w przeprawie przez każdy z tych zdradliwych labiryntów? Nie ma czasu do stracenia. Wkrótce cały świat może się w nich zaplątać!Ta zachwycająco zilustrowana książka z labiryntami i zadaniami polegającymi na wyszukiwaniu szczegółów to przygoda, jakiej dotąd nie było!IC4DESIGN to znany już na całym świecie zespół ilustratorski działający w Hiroszimie, a założony ponad piętnaście lat temu przez Hiro Kamigakiego. Artyści są laureatami wielu prestiżowych nagród, a do ich klientów należą "The New York Times", Adobe Systems, "Newsweek" i Toyota.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Prawdziwa gratka dla fanów detektywa Pozytywki! Wyjątkowe jubileuszowe wydanie wszystkich "kryminalnych" spraw, z jakimi dotąd zmierzył się bohater, uzupełnione o dodatkowe opowiadanie napisane przez Grzegorza Kasdepke z pewnej specjalnej okazji Jakiej? To zagadka!W skład "Jeszcze większej księgi detektywa Pozytywki" wchodzą następujące książki: "Detektyw Pozytywka", "Nowe kłopoty detektywa Pozytywki", "Pamiątki detektywa Pozytywki", "Wakacje detektywa Pozytywki", "Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki" oraz "Wielki powrót detektywa Pozytywki". Podążając tropem detektywa Pozytywki, czytelnicy mogą samodzielnie rozwiązywać zagadki. O tym, czy znaleźli prawidłowe rozwiązanie, przekonają się na końcu książki.Grzegorz Kasdepke - najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z jego ponad czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera (. "Kacperiada" czy "Horror! czyli skąd się biorą dzieci"). Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" uznała "Detektywa Pozytywkę" za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci pierwszej dekady XXI wieku.Piotr Rychel urodził się w 1962 roku. Uczył się i studiował we Wrocławiu - Liceum Plastyczne i Akademia Sztuk Pięknych. Od lat 90. zajmuje się projektowaniem graficznym, z fantazją i dużym talentem tworzy rysunki dla dzieci, czasem także dla dorosłych. Współpracował z lokalnym wydaniem "Gazety Wyborczej", wydawnictwami literatury dziecięcej i edukacyjnymi. Ilustrował i opracowywał graficznie serię podręczników do nauczania początkowego (za jeden z nich został wyróżniony przez PTWK w konkursie na najpiękniejszą książkę roku 2000). W latach 2004-2008 jako redaktor naczelny kierował dwutygodnikiem "Miś". Od wielu lat współpracuje ze "Świerszczykiem". Jest twórcą graficznego wizerunku detektywa Pozytywki, głównego bohatera bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke. W 2009 roku w konkursie Książka Audio Roku zdobył II miejsce za oprawę graficzną książek audio "Detektyw Pozytywka". W wolnych chwilach jeździ na motorze.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Nauka liczenia jeszcze nigdy nie była tak prosta!"Nauka liczenia" zawiera wskazówki dla rodziców oraz interesujące ćwiczenia i zabawy, które ułatwią dziecku opanowanie podstaw liczenia.Specjalna konstrukcja i forma książki pomagają skupić się na konkretnym zagadnieniu. Całość jest podzielona na 5 części: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i różności matematyczne, w których dziecko oswaja się z ułamkami, odczytywaniem godziny na zegarze, a także szacowaniem długości.W każdym rozdziale znajdują się tłumaczenie danego działania oraz ćwiczenia. Dodatkowe zabawy sprzyjają utrwalaniu wiedzy, wspomagają pamięć i koncentrację.Książka zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli czy terapeutów.Agnieszka Łubkowska - trener zdolności poznawczych, prowadzi zajęcia z zakresu skutecznej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych oraz treningów pamięci. Od ponad 20 lat pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym w pokonywaniu trudności edukacyjnych, takich jak dysleksja, ADHD, dyskalkulia czy dysgrafia. Specjalizuje się w zaawansowanych metodach korygowania tych problemów, wspierając prawidłowy rozwój intelektualny oraz poprawę umiejętności szkolnych swoich podopiecznych.W swojej pracy wykorzystuje różnorodne metody, takie jak ForBrain, metoda Dennisona, Mindfulness oraz autorskie ćwiczenia wspierające syntezę tekstu i jego głębokie rozumienie. Prowadzi stronę .Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić "pracę na etacie" i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Panna Migotka, Paszczak, Mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w pamięci czytelników.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Są wakacje i wszystkie dzieciaki szaleją na dworze. No, prawie wszystkie. Greg Heffley, jak wiecie, brzydzi się wysiłkiem, a słowo "sport" budzi jego przerażenie. Greg zupełnie inaczej wyobraża sobie najbliższe miesiące. Zamierza spędzić je w domu w towarzystwie gier komputerowych. Niestety, mama obmyśliła ekstremalny plan na lato. Wyobraża sobie, że wszyscy Heffleyowie będą spędzać czas na świeżym powietrzu i zacieśniać więzi rodzinne...Wyjątkowa seria... poczucie humoru to przepis na sukces."Publishers Weekly"Przekonuje do czytania nawet najbardziej opornych."USA Today"Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek "Dziennik cwaniaczka", numeru jeden na liście bestsellerów "New York Timesa". W 2009 roku czasopismo "Time" umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też www ., jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według "Time". Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi cały dzień! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!Druga część przygód Pucia skoncentrowana jest na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka. Ich rozumienia i używania dziecko uczy się już w pierwszym i drugim roku życia. Dwulatek zaczyna łączyć słowa, a zatem posługuje się już prostymi zdaniami. Zabawa z Puciem ma w tej nauce pomagać. Dla starszych dzieci książka będzie doskonałym materiałem do pierwszych prób samodzielnego czytania.Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami książka w naturalny sposób wspiera rozwój mowy dziecka."Pucio mówi pierwsze słowa" to piąta po "Wierszykach ćwiczących języki", "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie", "Zeszytowym treningu mowy" oraz "Pucio uczy się mówić" książka z serii "Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać".Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra - mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka "Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać". Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio.Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić "pracę na etacie" i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Odwiedźcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi pełen ekscytujących zdarzeń czas w mieście! Zajrzyjcie na plac budowy, do supermarketu, na dworzec kolejowy, do parku, gabinetu taty i na wystawę cioci Igi. Z tym sympatycznym maluchem, ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy, na pewno nie będziecie się nudzić!Szósta część przygód Pucia może służyć zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym przedszkolakom. Jej celem jest wzbogacenie słownika dziecka o nazwy nowych obiektów i czynności oraz rozwinięcie umiejętności opowiadania.Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra - mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka "Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać". Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio.Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić "pracę na etacie" i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Postać Misia Uszatka po raz pierwszy pojawiła się w opowiadaniach publikowanych w czasopiśmie dla najmłodszych "Miś". Imię Uszatkowi nadały dzieci w wyniku konkursu, a postać stworzyli pisarz Czesław Janczarski i ilustrator Zbigniew Rychlicki. Pierwsza książka o jego przygodach została wydana w 1960 pod tytułem "Przygody i wędrówki Misia Uszatka". W kolejnych latach ukazały się jeszcze cztery tomy. To był jednak dopiero początek popularności misia o klapniętym uszku. W 1975 roku Se-ma-for rozpoczął produkcję lalkowego serialu, który do 1987 roku liczył już 104 odcinki i okazał się prawdziwym hitem. Imieniem Misia nazywano przedszkola i klubiki, książki tłumaczono na języki obce, był bohaterem audycji radiowych i programów telewizyjnych w Polsce i na świecie.Nowy wybór opowiadań zawiera bajki zaczerpnięte z tomów: "Przygody i wędrówki Misia Uszatka", "Nowi przyjaciele Misia Uszatka", "Gromadka Misia Uszatka" oraz "Bajki Misia Uszatka".Czesław Janczarski (ur. 1911 - zm. 1971) - poeta, tłumacz, autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Studiował na Wydziale Matematyczno-Fizycznym uniwersytetu we Lwowie i na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończył filologię polską. Był animatorem grupy poetyckiej "Wołyń". Zadebiutował zbiorem "Akwarelą: poezje" w 1933 roku. Pierwszy wiersz dla dzieci opublikował w pisemku "Słonko" w 1936 roku. Od tego czasu stale współpracował z pismami dziecięcymi "Poranek", "Płomyczek" i "Mały Płomyczek", dla których tłumaczył również teksty z języka rosyjskiego. Pracował w wydawnictwach "Czytelnik" i "Nasza Księgarnia", a także jako redaktor audycji poetyckich w Polskim Radiu. Był założycielem i redaktorem naczelnym pisma dla najmłodszych "Miś". Opublikował ponad 90 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pisanych wierszem lub prozą, nie licząc publikacji w prasie, radiu i telewizji. Wśród jego wielokrotnie wznawianych utworów dla dzieci trzeba wymienić "Jak Wojtek został strażakiem", "Gdzie mieszka bajeczka", "Płynie Wisła, płynie" oraz najbardziej lubiany i znany cykl o przygodach Misia Uszatka. Był laureatem licznych nagród. W 1957 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasługi za twórczość dla dzieci.Zbigniew Rychlicki (ur. 1922 - zm. 1989) - wybitny ilustrator i twórca plakatów, wieloletni dyrektor do spraw artystycznych Instytutu Wydawniczego "Nasza Księgarnia". Odpowiadał również za stronę graficzną czasopisma "Miś". Laureat . Nagrody im. Hansa Christiana Andersena (1982) przyzna-wanej przez IBBY. Kawaler Orderu Uśmiechu. Spośród jego najsłynniejszych prac należy wymienić ilustracje do "Proszę słonia" Ludwika Jerzego Kerna, "Plastusiowego pamiętnika" Marii Kownackiej, "Czarnoksiężnika ze Szmaragdowego Grodu" i innych powieści o krainie Oz Lymana Franka Bauma. Najwięcej rozgłosu przyniósł mu jednak wizerunek znanego wszystkim dzieciom misia o klapniętym uszku. Niedawno w serii "Mistrzowie ilustracji" Wydawnictwa Dwie Siostry ukazał się Michałek z pudełka od zapałek Ericha Kstnera z pracami Zbigniewa Rychlickiego - pierwotnie wydany przez Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia" (1966).Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Życie grubego Gbura jest poukładane i spokojne - toczy się (dosłownie!) od miski do kanapy i z powrotem. Jego ludzie stwierdzają jednak, że Gburowi potrzebny jest ktoś, kto go rozrusza i tak rodzina powiększa się o przygarniętą ze schroniska rudą kotkę Żabkę."Opowiem ci, mamo, co robią koty" to przezabawna historia obrazkowa, a jednocześnie pierwsza kocia encyklopedia dla małego czytelnika, który nie będzie mógł się oderwać od przygód Żabki, Gbura, a także ich licznych przyjaciół. W tej książce czeka was jednak nie tylko czytanie i oglądanie rysunków, lecz także rozwiązywanie zadań i ćwiczenie spostrzegawczości poprzez wyszukiwanie poukrywanych przez autorkę szczegółów.Już wkrótce wy także się przekonacie, że co dwa koty, to nie jeden. Tylko czy Gbur uważa tak samo?"Co robią koty? To dobre pytanie. Wcale nie jestem pewna, czy każdy Polak umie na nie odpowiedzieć. Dlatego moim zdaniem powinien poznawać te niezwykłe zwierzęta, gdy jest jeszcze małym Polakiem. W codziennym życiu, ale i z mądrych, zabawnych, rozwijających wrażliwość książek. Potem nie tylko będzie umiał odpowiedzieć na pytania swoich dzieci, ale przede wszystkim nie przejdzie już obojętnie obok żadnego kota. Miłej lektury!"Dorota SumińskaNikola Kucharska jest ilustratorką i autorką książek, komiksów oraz gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Współpracuje z wieloma wydawcami - między innymi w Polsce, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii. Jej "Podróż dookoła świata. Północ-południe. Wschód-zachód" nominowano w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a "Zwierzęta, które zniknęły. Atlas stworzeń wymarłych" (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka 2018.Joanna Wajs w dzieciństwie chciała zostać stroicielką fortepianów. Nic z tego niestety nie wyszło, dlatego dziś jest tłumaczką literatury włosko- i anglojęzycznej, redaktorką, poetką, a także autorką i współautorką kilku książek dla dzieci - między innymi "Dzikich przewodników. Zwierząt w mitach, baśniach i legendach", "Opowiem ci, mamo, co robią koty" oraz "Zwierząt, które zniknęły. Atlasu stworzeń wymarłych". Jeśli akurat nic nie pisze ani nie czyta, to pewnie naprawia muszle nadepniętym ślimakom albo ratuje inne żyjątka - czasem również te, które wcale nie chcą być ratowane. Mieszka u swoich kotów - Buraka, Owcy i Krewetki.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi ferie w górach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!W trzecim tomie przygód Pucia nadchodzi czas na wzbogacanie zasobu słów dziecka, rozwijanie mowy zdaniowej (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczownika i czasownika).Zabawa z tą książką jest wsparciem dla rozwoju tych właśnie umiejętności językowych.Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami seria wydawnicza w naturalny sposób wspomaga rozwój mowy dziecka
Japonia to nie tylko drzewka bonsai, anime i pluszaki kawaii.Udaj się z nami w niezwykłą podróż: od pełnego kolorów i kontrastów Tokio przez Zamek Białej Czapli aż po świętą wyspę Miyajimę. Przeżyj wschód słońca na górze Fudżi, pozdrów jelenie z Nary, pomedytuj w ogrodzie suchego krajobrazu i zabierz przyjaciół na piknik w porze kwitnienia wiśni.Już wkrótce poznasz japońską etykietę i kulturę, a także jedzenie, zwyczaje i różne osobliwości "made in Japan". A przede wszystkim znaną na całym świecie gościnność Japończyków, dlatego YOKOSO! Miło cię widzieć, zapraszamy!Marco Reggiani urodził się w Modenie. Ukończył architekturę i inżynierię budownictwa na Uniwersytecie Bolońskim. Po uzyskaniu stypendium od MEXT (japońskiego Ministerstwa Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii) w 2014 roku wyjechał do Japonii, gdzie uzyskał doktorat z architektury na Uniwersytecie Tokijskim (2018). W swojej działalności dydaktycznej i badawczej koncentruje się na analizie przestrzeni miejskiej Tokio oraz na odkrywaniu pełnej kontrastów natury stolicy Kraju Wschodzącego Słońca.Sabrina Ferrero urodziła się w Turynie, a od dziesięciu lat mieszka w Perugii. Pracuje jako rysowniczka i graficzka, jest też autorką bloga Burabacio (co w dialekcie turyńskim oznacza "bazgroł"). Tworzy ilustracje i projektuje książki dla dzieci oraz młodzieży. Dla wydawnictwa Mondadori zilustrowała: "La mia Milano", "Conosciamoci meglio", "Senza filtri" oraz "100 racconti per bambini coraggiosi".Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Wakacje w małym domku na plaży z ponad dziesiątką krewnych (i jedną osobą psią) to przepis na katastrofę. Zwłaszcza że w pobliżu na pewno grasują piraci, a także podstępne bezpłetwe rekiny - nad morzem nigdy nic nie wiadomo. Greg jest podłamany, wykończony i zazdrosny, bo Perła, mopsica jego ciotki, ma ogromne zasięgi w mediach społecznościowych. No cóż, nie każdy może zostać słynną psinfluencerką Czy sytuację uratują epickie klopsiki babci? Czy raczej będzie to niezły klops?Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek "Dziennik cwaniaczka", numeru jeden na liście bestsellerów "New York Timesa". W 2009 roku czasopismo "Time" umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też , jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według "Time". Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?