Życie grubego Gbura jest poukładane i spokojne – toczy się (dosłownie!) od miski do kanapy i z powrotem. Jego ludzie stwierdzają jednak, że Gburowi potrzebny jest ktoś, kto go rozrusza… i tak rodzina powiększa się o przygarniętą ze schroniska rudą kotkę Żabkę. „Opowiem ci, mamo, co robią koty” to przezabawna historia obrazkowa, a jednocześnie pierwsza kocia encyklopedia dla małego czytelnika, który nie będzie mógł się oderwać od przygód Żabki, Gbura, a także ich licznych przyjaciół. W tej książce czeka was jednak nie tylko czytanie i oglądanie rysunków, lecz także rozwiązywanie zadań i ćwiczenie spostrzegawczości poprzez wyszukiwanie poukrywanych przez autorkę szczegółów. Już wkrótce wy także się przekonacie, że co dwa koty, to nie jeden. Tylko czy Gbur uważa tak samo? „Co robią koty? To dobre pytanie. Wcale nie jestem pewna, czy każdy Polak umie na nie odpowiedzieć. Dlatego moim zdaniem powinien poznawać te niezwykłe zwierzęta, gdy jest jeszcze małym Polakiem. W codziennym życiu, ale i z mądrych, zabawnych, rozwijających wrażliwość książek. Potem nie tylko będzie umiał odpowiedzieć na pytania swoich dzieci, ale przede wszystkim nie przejdzie już obojętnie obok żadnego kota. Miłej lektury!” Dorota Sumińska Nikola Kucharska jest ilustratorką i autorką książek, komiksów oraz gier planszowych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła projektowanie graficzne na katowickiej ASP. Współpracuje z wieloma wydawcami – między innymi w Polsce, Chinach, Rosji, Korei, Niemczech czy Hiszpanii. Jej „Podróż dookoła świata. Północ–południe. Wschód–zachód” nominowano w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2016, a „Zwierzęta, które zniknęły. Atlas stworzeń wymarłych” (teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs i Paweł Łaczek) otrzymały nagrodę główną w konkursie Mądra Książka Roku 2018, wyróżnienie w XVII edycji konkursu Świat Przyjazny Dziecku oraz nominację w konkursie Przecinek i Kropka 2018. Joanna Wajs w dzieciństwie chciała zostać stroicielką fortepianów. Nic z tego niestety nie wyszło, dlatego dziś jest tłumaczką literatury włosko- i anglojęzycznej, redaktorką, poetką, a także autorką i współautorką kilku książek dla dzieci – między innymi „Dzikich przewodników. Zwierząt w mitach, baśniach i legendach”, „Opowiem ci, mamo, co robią koty” oraz „Zwierząt, które zniknęły. Atlasu stworzeń wymarłych”. Jeśli akurat nic nie pisze ani nie czyta, to pewnie naprawia muszle nadepniętym ślimakom albo ratuje inne żyjątka – czasem również te, które wcale nie chcą być ratowane. Mieszka u swoich kotów – Buraka, Owcy i Krewetki.
Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi ferie w górach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!W trzecim tomie przygód Pucia nadchodzi czas na wzbogacanie zasobu słów dziecka, rozwijanie mowy zdaniowej (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczownika i czasownika).Zabawa z tą książką jest wsparciem dla rozwoju tych właśnie umiejętności językowych.Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami seria wydawnicza w naturalny sposób wspomaga rozwój mowy dziecka
Czy kiedykolwiek mieliście ZŁY TYDZIEŃ?Antek Fert taki MA!Ledwie przetrwał poniedziałek i wtorek, a już nadciąga środa!Tym razem Antek (jak to się w ogóle stało?!) dryfuje po morzu pośród głodnych rekinów. Co gorsza - dryfuje w towarzystwie swojego największego (i bardzo wnerwiającego) arcywroga! Może chociaż natrafią na wyspę pełną ukrytych skarbów? Pomyłka. Ta wyspa będzie pełna ukrytych skarbów, A TAKŻE krwiożerczych piratów.Kolejny tom przezabawnej serii, a w nim: żenujące sytuacje, niewybredny humor oraz zatrważająca liczba wpadek głównego bohatera!Eva Amores jest graficzką i fotografką. Pracowała dla opery w Sydney i ABC. Pochodzi z Filipin, a do Australii przeprowadziła się w liceum. Lubi buty, podróże i jeszcze raz buty.Matt Cosgrove jest autorem i ilustratorem bestsellera "Macca the Alpaca" oraz serii "The Epic Fail Tales". Urodził się i wychował w Sydney. Lubi czekoladę, miejsca, w których nie ma ludzi, i więcej czekolady.Eva i Matt poznali się dwadzieścia pięć lat temu na studiach, gdy przypadkiem pracowali nad projektem w tej samej grupie. Od tej pory nie przestają ze sobą współpracować. Mają na koncie dużo obiadów, ciast, bałaganu, błędów, wspomnień, złych decyzji odzieżowych i dwie prawdziwe istoty ludzkie, ale to jest ich pierwsza wspólna książka.W czasach lockdownu, gdy na świecie zrobiło się trochę ponuro, mogli zająć się wypiekiem chleba albo nałogowym oglądaniem Netfliksa, ale nie - postanowili stworzyć cykl "Najgorszy tydzień życia". (Tak wyszło, sorki).Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Grupa polskich polarników bada życie pingwinów na wschodnim wybrzeżu Antarktydy. Zafascynowani ptakami naukowcy postanawiają zapędzić pingwiny do lodowej zagrody, aby je zaobrączkować. Następnego dnia okazuje się jednak, że zagroda jest pustaWydanie z pięknymi ilustracjami Agnieszki Żelewskiej.Kolorowe ilustracje, poręczny format i duża czcionka - książka idealna do samodzielnego czytania!Agnieszka Żelewska - ukończyła studia i uzyskała dyplom w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Zajmuje się ilustracją dla dzieci. Brała udział w Międzynarodowych Biennale Ilustracji dla Dzieci w Bratysławie i Japonii, w ekspozycjach PRO BOLONIA w Warszawie, wystawie FILU pt. "Polscy ilustratorzy" we Frankfurcie, w Biennale Europejskich Ilustratorów w Japonii, wystawie polskiej ilustracji w Bolonii 2003, Triennale Ilustracji Krajów Nadbałtyckich w Tallinie 2003 i in. Nagrody: główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY "Książka roku 2000" za ilustracje do książki "Marcel Szpak dziwi się światu" Joanny Pollakówny; Wyróżnienie PRO BOLONIA 2001 za ilustracje do książki "Sznurkowa Historia" Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel; główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY "Książka roku 2002" za ilustracje do książki "Bajki o rzeczach i nierzeczach" Zofii Beszczyńskiej. Wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY "Książka Roku 2003" w dziedzinie grafiki za autorską książkę pt. "Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?".Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy.Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się nowego członka rodziny.Pod każdą dużą ilustracją znajdują się dodatkowe obrazki mobilizujące do opisywania przeżyć bohaterów własnymi słowami, a także pytania skłaniające do rozmowy z rodzicem na temat szczególnie interesujący każdego malucha: własne przyjście na świat.Opowiadanie wymaga . rozumienia związków przyczynowo-skutkowych i relacji czasowych. Możemy dzieciom pomóc, zadając pytania typu: "Co się wydarzyło na początku?", "Co potem zrobił Pucio?", " Dlaczego?" oraz używając zwrotów: "najpierw", "później", "na koniec". Przede wszystkim jednak pozwólmy swoim pociechom na samodzielność w opowiadaniu, zadawaniu pytań i wyjaśnianiu napotkanych w książce sytuacji.
Czy może być coś gorszego od wyprawy samochodowej z prosiakiem? Jasne. Całkiem sporo rzeczy. Dziadek, który okupuje komputer wnuczka, romansując na portalach randkowych dla staruszków. Mama, która potajemnie przyczepia synowi do sznurowadła lokalizator dla zwierząt. Tata, który wie, kiedy jego dzieci trzymają nogi na stole, bo gdzieś w domu zamontował kamerkę internetową (niewykluczone, że w pluszowej kaczce). I w ogóle wszyscy dorośli, którzy twierdzą, że w ich młodości świat wyglądał lepiej. Bez sensu!Co na to Greg Heffley? Nie jest zachwycony. Zwłaszcza że szkoła chce mu zafundować straszliwy powrót do przeszłości...Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek "Dziennik cwaniaczka", numeru jeden na liście bestsellerów "New York Timesa". W 2009 roku czasopismo "Time" umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też www. poptropica. com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według "Time". Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.
Nie każdy może opisywać swoje życie tak błyskotliwie jak Greg Heffley, ale powinien przynajmniej spróbować! Teraz wszystkie światła na ciebie: po raz pierwszy to ty będziesz autorem, ilustratorem i głównym bohaterem. W tej interaktywnej książce jest mnóstwo miejsca na twoje własne komiksy i historyjki. Odpowiedz na żenujące pytania Fregleya ("Czy zdarzyło ci się schować jedzenie w pępku, żeby mieć przekąskę na później?"), rozwiąż idiotyczny test na inteligencję Rodricka i dowiedz się, jaki był najgorszy koszmar senny Gregory'ego! (Uwaga - jest naprawdę przerażający!).Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek "Dziennik cwaniaczka", numeru jeden na liście bestsellerów "New York Timesa". W 2009 roku czasopismo "Time" umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też , jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według "Time". Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Zbiór krótkich, pisanych rymowaną prozą opowiadań, których bohaterem jest sympatyczny, życzliwy wszelkim stworzeniom wróbelek. Chcąc poznać świat, popada często w śmieszne tarapaty.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.Hanna Łochocka (1920-1995) - pisarka dziecięca współpracująca z "Misiem", "Płomyczkiem" i "Świerszczykiem", tłumaczka, autorka słuchowisk radiowych i kilkudziesięciu książek dla najmłodszych. Przez wiele lat była redaktorem w wydawnictwie Książka i Wiedza. Otrzymała Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci i młodzieży (1984). Najlepiej znanymi jej utworami pozostają te poświęcone słynnemu wróblowi: "O wróbelku Elemelku", "Wróbelek Elemelek i jego przyjaciele", "Psoty i kłopoty wróbelka Elemelka". W serii "Poczytaj mi, mamo" ukazały się .: "Dziewczynka z tęczy", "Wyładunek z przeszkodami", "Piernikowy rycerz", "Legenda o tarczy i mieczu", "O pierwszym rogaliku", "Księżyc nad Warszawą". Hanna Łochocka przybliżała dzieciom świat przyrody, antropomorfizując ją w pomysłowy, przemawiający do wyobraźni sposób.Zdzisław Witwicki (1921) - wybitny malarz i rysownik. W dzieciństwie sam ilustrował swoje lektury szkolne, aby je nieco urozmaicić. Po wojnie został redaktorem artystycznym w Instytucie Wydawniczym "Nasza Księgarnia". Największą sławę zyskał jako twórca graficznych wizerunków krasnala Hałabały i wróbelka Elemelka. Zilustrował ponad siedemdziesiąt książek, w tym . "Malowany ul" Adama Bahdaja, "Pajacyka Faramuszkę" Guglielma Zucconiego, "O wróbelku Elemelku", "Wróbelek Elemelek i jego przyjaciele", "Psoty i kłopoty wróbelka Elemelka" Hanny Łochockiej, "Pimsa, którego nie ma" Joanny Papuzińskiej, "Z przygód krasnala Hałabały" Lucyny Krzemienieckiej, "Zimę z białym niedźwiedziem" Heleny Bechlerowej. Ma na koncie ponad dwieście pięćdziesiąt wystaw krajowych i zagranicznych (. w Bolonii, Pradze, Bratysławie oraz Londynie), a za swoją twórczość otrzymał liczne nagrody. Laureat Medalu Polskiej Sekcji IBBY (2001) oraz Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2010). Przedszkole nr 31 przy ulicy Kruczej w Warszawie wybrało go na swojego patrona. Mieści się tam również stała ekspozycja prac artysty.
Odważ się rozwiązać 1051 zadań w minutę! Wysil szare komórki, skup się i wytęż pamięć, aby połączyć klucze w pary, odszukać pieczonego kurczaka albo policzyć, co da się kupić za dychę. Czekają cię rozmaite wyzwania - labirynty, porównywanie obrazków i skomplikowane układanki. Uwaga, zaczynamy grę!Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Cześć, jestem Julek. Mam dwanaście lat i chciałbym mieć przyjaciela. Co prawda spędzam dużo czasu ze Słoniem i jego ekipą, ale nie zawsze dobrze się z nimi bawię. Ostatnio siłą wysłali mnie w przeszłość, żeby nauczyciel historii zapomniał o zapowiedzianym teście Jedyny plus jest taki, że przy okazji odkryłem, co napędza latający rower, o którym marzę!Grupka nastolatków przenosi się w czasie o prawie 1000 lat, żeby wyjaśnić, skąd się wziął przydomek króla Bolesława Krzywoustego. Odpowiedzi jest wiele, a szukając tej właściwej, uczniowie dowiedzą się również, co oznaczały postrzyżyny, kto nosił giezło, jak można było podsłuchiwać przez kamienne ściany czy kto mieszkał na podgrodziu. Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula.Bogato ilustrowana seria "Ale historia" z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. W dziewiątej części przeczytacie między innymi o tym, jak wyglądały średniowieczne piekarniki, co to było myto i jak Gall Anonim przysłużył się królowi.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
"Bajkoterapia" to antologia pięknych i mądrych bajek dla dzieci, poradnik dla rodziców, a przede wszystkim świetny sposób na wspólne spędzenie czasu!Bajki-pomagajki to niezwykłe historie, które wspierają i dają poczucie bezpieczeństwa, zawierają wiele praktycznych wskazówek, opowiadają mądrze o świecie dziecięcych emocji i konkretnych problemach, z którymi dzieci się borykają. Młodzi i najmłodsi czytelnicy (w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) mogą utożsamić się z bohaterem i przeżyć z nim daną historię, a także dowiedzieć, jak zachować się w wielu ważnych sytuacjach.Bajkom towarzyszą wskazówki i komentarze eksperta od bajkoterapii - Katarzyny Klimowicz, które, mamy nadzieję, będą dla rodziców, opiekunów i dzieci pomocą, inspiracją do rozmowy, zabawy czy przede wszystkim wspólnego zastanowienia się nad takimi tematami jak: inność, spotkanie z nieznajomym, bezpieczeństwo nad wodą, zgubienie się, brak wiary w siebie, rywalizacja z rodzeństwem, bezpieczeństwo w domu.Autorzy:Agnieszka Tyszka, Artur Barciś, Beata Ostrowicka, Cezary Harasimowicz, Dorota Suwalska, Grażyna Bąkiewicz, Grażyna Wolszczak, Janusz Leon Wiśniewski, Katarzyna Klimowicz, Rafał Królikowski, Ryszard Cebula, Zofia Stanecka, Katarzyna Dowbor, Małgorzata Strękowska-ZarembaPowyższy opis pochodzi od wydawcy.
Pamiętacie piątkę najlepszych przyjaciół z placu budowy? Dźwig, koparka, wywrotka, spychacz i betoniarka również tym razem mają zadanie do wykonania trudniejsze niż kiedykolwiek! Na szczęście przyjdzie im z pomocą cała gromadka ZUPEŁNIE NOWYCH maszynTa urocza historyjka napisana przez Sherri Duskey Rinker to kontynuacja uwielbianych przez dzieci książeczek "Snów kolorowych, placu budowy" oraz "Wieczór gwiazdkowy na placu budowy". Ukołysze do snu wszystkich małych brygadzistów i brygadzistki, a także pomoże im zrozumieć, jak wielka jest siła przyjaźniSherri Duskey Rinker zawsze chciała zostać poetką, ale zaczęła pisać dla dzieci dopiero po narodzinach synów. Pierwsza książka Sherri powstała w tydzień chociaż później redaktorki kazały jej policzyć jeszcze raz sylaby i poprawić rytm wierszyka. Zignorowały też towarzyszące historyjce obrazki, mimo że autorka przez wiele lat pracowała jako graficzka i uważała, że umie rysować. Dziś każda kolejna opowieść o maszynach z placu budowy staje się światowym bestsellerem, lecz pisarka nadal omawia wszystkie pomysły ze swoimi dziećmi. Za jedno z najważniejszych życiowych doświadczeń uważa wspólne czytanie z nimi książek - od "Żabka i Ropucha" aż po ostatni tom Harry'ego Pottera.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
W tym niezwykłym pamiętniku-zwierzowniku para znakomitych ilustratorów znów opowiada o mieszkańcach swojego ogrodu i jego najbliższych okolic. Tym razem poznajemy jeża, lisa, wiewiórkę, łasicę, zająca, dzika, nietoperza, mysz, żabę, ślimaka, borsuka, sarnę, kunę, ryjówkę Nie, to ciągle jeszcze nie wszyscy bohaterowie tej zachwycającej książki! Poprzez obrazki z kolorowych szmatek, akwarele, zdjęcia, dziecięce rysunki (pożyczone od sąsiadki Hani), a nawet trójwymiarowe modele autorzy wyczarowują świat pełen poezji, humoru i czułości wobec innych istot. Zachęcają w ten sposób małego czytelnika, by i on - pisząc, fotografując, wycinając, rysując, a przede wszystkim patrząc - został najprawdziwszym zwierzoznawcą!Paweł Pawlak jest ilustratorem precyzyjnym, sumiennym, zdyscyplinowanym i do tego stopnia odpowiedzialnym, że ilustracje koloruje też od spodu. Ostrzenia ołówków uczył się na stażu prowadzonym przez amerykańskich specjalistów, do malowania stosuje pędzelki wyprodukowane z włókien nylonowych hodowanych w dobrostanie, a prąd, który napędza jego komputer, pochodzi wyłącznie z legalnych źródeł. Dba, by postacie, które przedstawia na swoich ilustracjach, otrzymały gruntowne wykształcenie i były dobrze wynagradzane za swoją pracę.Jednym z pierwszych wspomnień Ewy Kozyry-Pawlak jest graffiti, które przyszła artystka z wielką pasją wykonała kredkami świecowymi na ścianie swojego pokoju (korzystając z okazji, chciałaby przeprosić późniejszego właściciela tego lokalu). Bardzo wcześnie, z absolutną powagą, poświęciła się sztukom plastycznym, a szczególnie rzeźbie w plastelinie, haftom i szydełkowaniu. Gdy tylko ukończyła studia na ASP we Wrocławiu, niezwłocznie wróciła do klejenia, szycia i dziergania. Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci, pisze wiersze, kaligrafuje i tłumaczy, a w jej pracowni znajdują się tysiące kolorowych szmatek.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Pucio ma ochotę na zabawę, ale nadchodzi wieczór i wszyscy układają się do snu. Misia już śpi, więc trzeba być cicho, żeby jej nie obudzić. A co robią inni? Dźwig przez cały dzień nosił ciężary i teraz smacznie chrapie. Drzewo i samochód na parkingu też odpoczywają. Ciocia, która świętowała swoje urodziny, uśmiecha się przez sen. Budka z lodami jest zamknięta, a samolocik Pucia leży spokojnie pod łóżkiem. Ty też zgaś światło i słodko śpij - jutro czeka cię mnóstwo nowych przygód!Dr n. Galewska-Kustra - mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka "Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać". Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio.Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić "pracę na etacie" i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Kiedy Pucio wychodzi z restauracji z przepisem na pyszne placuszki, wiadomo, że szykuje się rodzinne gotowanie. Jeszcze tylko szybkie zakupy i można przystąpić do pracy. A ile przy tym zabawy! Każdy ma swoje zadanie: tata kroi owoce, Pucio miesza, a Misia dosypuje do miski kolejne składniki. I podwieczorek zaraz gotowy!W książce znajdziecie przepis na Puciowe placuszki z owocami do samodzielnego przyrządzenia. Wspólne kucharzenie polecamy szczególnie dzieciom z trudnościami w jedzeniu.Dr n. Galewska-Kustra - mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka "Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać". Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio.Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić "pracę na etacie" i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie - z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim usiąść, kiedy chce mu się siusiu lub kupę. A to nie jest takie łatwe, zwłaszcza w czasie zabawy!Czy u Was jest podobnie? Nie martwcie się, w końcu na pewno się uda. Wystarczy trochę poćwiczyć - tak jak Pucio! Z jego pomocą pożegnanie z pieluszką będzie o wiele prostsze.Dr n. Galewska-Kustra - mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka "Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać". Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio.Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić "pracę na etacie" i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
W gniazdach na całym świecie pisklęta czekają na posiłek przyniesiony przez ptasich rodziców. Wkrótce urosną i same wyruszą na podbój świata - niech ich przykład doda ci skrzydeł!W tej bogato ilustrowanej książce Rachel Ignotofsky tłumaczy, jak działa natura. Już dziś odkryj, co ptaki jedzą, jakie mają talenty i dokąd prowadzą ich podniebne wędrówki.Rachel Ignotofsky jest autorką i ilustratorką wielu książek popularnonaukowych. Wychowała się w New Jersey na filmach animowanych i słodyczach. Po ukończeniu Tyler School of Art and Architecture skupiła się na tworzeniu ilustracji, które naukę czynią wspaniałą zabawą. Chciałaby, żeby dzięki jej książkom dzieci czuły głód wiedzy i odkrywały tajemnice otaczającego je świata!Więcej o autorce na stronie autora,Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Nowa seria do zabawy i czytania dla dzieci w wieku przedszkolnym. „Aktywne czytanie PLUS”, czyli czytanie i działanie! Trzeba coś policzyć, wytężyć wzrok, poszukać słów, a nawet pomachać książką nad głową. Właśnie takie aktywne czytanie spowoduje, że mali czytelnicy nie tylko poznają przygodę, lecz także biorą w niej aktywny udział. Poza zabawami dzieci, które próbują już czytać samodzielnie, znajdą komiksowe dymki na każdej stronie – wyraźna czcionka i mało tekstu – idealnie, by od nich zacząć! Kto wie, może potem dzieci będą chciały przeczytać same całą książkę? W tej części razem z kotem Czarusiem trafimy na tajemnicze pudełko… Co może się kryć w środku? I dla kogo jest przeznaczone? Czy będzie dobrym sposobem na nudę? O autorce: Nazywam się Anna Jankowska. Jestem pedagożką, trenerką szkoleń, autorką książek i mamą. Na co dzień łączę pasję do literatury dziecięcej z wychowaniem wspierającym, dzieląc się pomysłami i przemyśleniami na blogu AktywneCzytanie.pl. Wierzę, że odpowiednio dobrane książki mogą pomóc dzieciom lepiej zrozumieć siebie i otaczający świat. Nie siadam do czytania bez kubka dobrej kawy, a wolny czas poświęcam na hodowanie pomidorów. Każdy krzaczek jest inny i wymaga dużo troski… zupełnie jak dzieci! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Feluś i Gucio odkrywają zachwyci wszystkich małych odkrywców!Feluś jak każdy maluch jest ciekawy świata. Tym razem chłopiec i jego miś Gucio przekonają się, że ciało człowieka jest fascynujące. Wspólnie sprawdzą, jak działa i co się kryje w jego wnętrzu, a także nauczą się dbać o zdrowie i dobre samopoczucie od czubka głowy aż po pięty.Odkrywanie to fascynująca przygoda!Katarzyna KozłowskaPedagożka specjalna, nauczycielka wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, absolwentka edukacji artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Autorka bestsellerowej serii "Feluś i Gucio", w której kładzie nacisk na rozwój emocjonalny dziecka, odwołując się do jego przeżyć i sposobu poznawania świata.W pracy najchętniej wykorzystuje: książki, teatr kamishibai, muzykę i instrumenty etniczne oraz elementy storytellingu i arteterapii. Chętnie rozmawia z młodymi czytelnikami, z uwagą wsłuchując się w ich głos. Uważa, że wszelkie formy wychowania czy edukacji powinny zawsze zaczynać się od zbudowania dobrej, serdecznej i pełnej humoru relacji.Marianna SchoettIlustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby, któremu całkowicie poświęca czas wolny.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Czy kiedykolwiek mieliście ZŁY TYDZIEŃ?Antek Fert właśnie taki MA!I to NAJGORSZY w życiu!PONIEDZIAŁEK był popaprany, WTOREK wredny, ŚRODA świrnięta, CZWARTEK cuchnący, ale teraz nachodzi PIĄTEK!Jeśli Antek sądził, że niżej upaść się już nie da - był w błędzie. A jeśli pragnął zapaść się pod ziemię - dziś ma na to wszelkie szanse, bo właśnie idzie na dno! A właściwie na samo dno dennego dna. Zapraszamy, wpadajcie!PIĄTEK to porażka!Eva AmoresNajgorszy tydzień życia? Raczej NAJLEPSZA KSIĄŻKA EVER!Matt CosgroveJesteśmy bardzo, bardzo, bardzo rozczarowani naszymi rodzicamidzieci Evy i MattaEva Amores jest graficzką i fotografką. Pracowała dla opery w Sydney i ABC. Pochodzi z Filipin, a do Australii przeprowadziła się w liceum. Lubi buty, podróże i jeszcze raz buty.Matt Cosgrove jest autorem i ilustratorem bestsellera "Macca the Alpaca" i serii "The Epic Fail Tales". Urodził się i wychował w zachodnim Sydney. Lubi czekoladę, miejsca bez ludzi i więcej czekolady.Eva i Matt poznali się dwadzieścia pięć lat temu na studiach, gdy przypadkiem pracowali nad projektem w tej samej grupie. Od tej pory nie przestają ze sobą współpracować. Mają na koncie dużo obiadów, ciast, bałaganu, błędów, wspomnień, złych decyzji odzieżowych i dwie prawdziwe istoty ludzkie, ale to jest ich druga wspólna książka.W czasach lockdownu, gdy na świecie zrobiło się trochę ponuro, mogli zająć się wypiekiem chleba albo nałogowym oglądaniem Netfliksa, ale nie - postanowili stworzyć cykl "Najgorszy tydzień życia". (Tak wyszło, sorki).Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?