W życiu najważniejszy jest balans zdrowie, relacje, finanse, praca zawodowa, czas dla siebie, rozwój osobisty- między tymi obszarami funcjonuje nasze życie. Zapraszamy po ciekawą lekturę, która zaprowadzi nas w krainę uczuć i emocji. Polecamy ksiązki z zakresu tematyki o miłości i szczęściu.
Pragnienie szczęścia jest siłą napędową wszelkiego działania. Kochając i będąc kochanym i z miłością obdarowując innych, promieniujemy na świat całym tym bogactwem.
Szczęście nie przytrafia się ot tak. Tylko my sami możemy je stworzyć dla siebie i naszych dzieci Szczęście to nawyk, którego da się nauczyć! Wyzwalacz szczęścia pokaże ci, jak w dziesięciu prostych krokach uczynić z twojego dziecka optymistę. Uśmiech, wdzięczność, śpiewanie, dotyk, kontakt z naturą, medytacja trywialne? Nieprawda! Czasem proste rozwiązania są najlepsze. Jak wywołać uśmiech na twarzy marudy? Jak nie utonąć w zabawkach? Jak wypracować rodzinne rytuały (dzień pierwszych lodów, piątkowa pizza)? Jak zmienić negatywne podejście do przedszkola lub szkoły? Jak przygotować dziecko na pojawienie się młodszego rodzeństwa? Jak korzystać ze skandynawskich sposobów na wychowanie?
Jak matka i ojciec mogą być wspólnie przywódcami swojego stada?
Jakie wartości pomagają w byciu dobrym przywódcą?
Dlaczego ważna jest godność każdego członka rodziny?
Czego możemy nauczyć się od dzieci?
Co to znaczy: zdrowe i silne dziecko?
Cała władza w rodzinie należy do rodziców. Dzieci potrzebują przywództwa, ponieważ brakuje im jeszcze doświadczenia i siły wewnętrznej, żeby samemu decydować o sobie. Jak jednak korzystać z władzy rodzicielskiej, żeby nie ranić dziecięcych uczuć i nie naruszać ich granic?
Jesper Juul pokazuje, że kluczowe są tutaj wartości, jakimi kierują się dorośli. Czy ważna jest dla nas autentyczność? Czy uczciwie bierzemy odpowiedzialność za swoje błędy? Czy uważamy dziecko za kogoś równego sobie pod względem godności osobistej? Czy szanujemy jego uczucia, marzenia i granice tak samo jak swoje?
Nie można wychować silnego i zdrowego człowieka, jeśli nie dba się o jego siłę i zdrowie już w dzieciństwie. Chodzi przede wszystkim o poczucie własnej wartości, które stanowi najlepszą barierę wewnętrzną przeciw zagrożeniom współczesnego świata. To jednak oznacza, że już w domu rodzinnym musimy wcielać w życie wartości, które wspierają rozwój dziecięcej integralności. A to nakłada określone warunki na nasze przywództwo w rodzinie.
Reportaże o młodzieńczej miłości, tej pierwszej, najpiękniejszej, gorącej i zaślepionej, miłości między małżonkami, kochankami, miłości z rozsądku i dla wygody, o gorących uczuciach w wieku bardzo już dojrzałym i brutalnej miłości fizycznej, znaczonej gwałtami i przemocą, a także o miłości matki do dziecka i dzieci do rodziców.
A jednak pisałam o miłości.
Poplątane losy ludzi, pełne zakrętów, przepaści, wzlotów, wzgard i upokorzeń. Labirynt ścieżek, którymi przed laty szłam razem z bohaterami moich reportaży, których życiowe klęski i dramaty zaczynała „wielka miłość” i którzy w dziennikarzu upatrywali zrozumienia, pomocy i ostatniej deski ratunku.
Miłość, nienawiść, rozpacz, samotność, pragnienie śmierci – słowa, które zapisane zostały na szpaltach gazet.
Czy warto je teraz przypominać? – zapytacie. – Było, minęło, a życie toczy się dalej.
Zapraszam państwa do podróży w czasie, do lat 70., 80. i 90. XX wieku, do uwarunkowań społecznych i obyczajowości zupełnie innej niż dzisiejsza.
Oto historie ludzi, które zmuszają do refleksji.
I tylko miłość i uczucia wciąż pozostają takie same.
I. Wlazłowska, fragment Wstępu
Celem książki ojca Louisa OSB jest próba odpowiedzi na pytanie, jakie miejsce powinien zająć język ciała w budowaniu związku.
Czy dokonujący się we współżyciu seksualnym dar ciał może ukazać swoje prawdziwe znaczenie, jeśli jest on przeżywany w okresie przygotowywania do małżeństwa?
Czy pomaga we wzajemnym lepszym poznaniu się i rozeznaniu, czy do siebie pasujemy?
Czy jest uprzywilejowanym językiem miłości w jej pierwszym etapie, miłosnej namiętności, kiedy jesteśmy młodzi i pełni życia? Wiele par niespecjalnie się tą kwestią przejmuje i sypia ze sobą przed ślubem. Dlaczego więc Kościół upiera się przy nauczaniu zasad moralnych, które wydają się przestarzałe i całkiem nieprzystosowane do dzisiejszej mentalności?
Książka nie zadowala się półprawdami, jest wymagająca i nie ulega atmosferze współczesnego świata. Pokazuje zarazem, że zawsze możliwa jest zmiana, pójście naprzód, jeżeli wybierzemy dziś – z pewnością stromą, ale jakże piękną – drogę czystości.
Według Olivera Burkemana niepohamowane dążenie do szczęścia i sukcesu może przysparzać nam nieszczęść. Autor proponuje zatem koncepcję, że tylko godzenie się na porażkę, stratę i doświadczanie większej ilości negatywnych emocji lub przynajmniej nauczenie się zaprzestania tak usilnej od nich ucieczki, oraz analizowanie ich sprawi, że staniemy się od nich wolni.
Ta książka to perełka. Dyskretnie wywrotowa, pięknie napisana, przekonująca i głęboka. Zachęca do myślenia i niezwykle podnosi na duchu.
Przecząc poradnikowej tradycji, zgodnie z którą pozytywne myślenie zbyt często zastępuje po prostu myślenie, Oliver Burkeman kieruje naszą uwagę ku kilku głębszym tradycjom filozoficznym, a robi to lekką ręką i z gorzkim poczuciem humoru.
Od lat niewielki naród duński przoduje w rankingach najszczęśliwszych społeczeństw. Jak to możliwe, skoro przez dziewięć miesięcy w roku żyje w chłodzie, w zimie od trzeciej po południu nie ogląda słońca i musi płacić jedne z najwyższych podatków na świecie? Chodzi nie tylko o hygge, to również, a może przede wszystkim, kwestia współżycia społecznego. O tym jest ta książka. Autorka w przystępny sposób opowiada o dziesięciu powodach, dla których Duńczycy czują się tacy szczęśliwi. Zaufanie, szacunek do innych, skromność, równość szans nie są dla nich pustymi hasłami, lecz realnymi i przestrzeganymi wartościami.
Cześć, mam na imię Jennifer. Wiem, że dopiero się poznałyśmy, ale ja już chciałabym, żebyś mnie polubiła.Na pewno tego doświadczyłaś to głębokie pragnienie, by ludzie cię cenili, szanowali i kochali. Ciężko pracujesz, by zasłużyć na ich akceptację i uznanie. Chcesz sprawić, aby inni myśleli, że jesteś taka poukładana, gdy tymczasem, w środku czujesz, że się sypiesz. Wielokrotnie słyszałaś to jedno pytanie wybrzmiewające w twoich uszach: Co ludzie o mnie pomyślą?.Jennifer Dukes Lee dobrze wie, co znaczy takie uczucie. Zdaje sobie sprawę, jak bardzo wyczerpujące potrafi być życie, kiedy jest się przywiązanym do oceny innych osób. Sama poświęciła wiele czasu i energii na to, żeby zasłużyć na ludzkie uznanie w pracy, w domu, w kościele, cały czas zastanawiając się, co się stanie, gdy opadnie zasłona i wszyscy zobaczą jej skrzętnie skrywany bałagan. Popełniała te same błędy, które przydarzają się nam, gdy prześcigamy się wzajemnie, by zdobyć poważanie i przedkładając nad wszystko ludzką miłość i akceptację, doprowadzamy się na skraj wyczerpania.A teraz Jennifer zaprasza cię w podróż, w której odkrywa radość wynikającą z ponownego poznania bezwarunkowej miłości Boga. Pokazując swoje własne doświadczenie, zaprasza cię do tego, byś pogodziła się z samą sobą i przestała pracować po godzinach dla zdobycia akceptacji, którą już przecież otrzymałaś od Chrystusa. Kult miłości pomoże ci pokonać to, co dzieli cię od głębokiego związku z Bogiem i doświadczyć niesamowitej wolności życia przeżywanego w prawdziwej miłości.
Miłość to owoc, który jest dostępny o każdej porze roku i znajduje się w zasięgu każdej ręki. Może go zebrać każdy, bez żadnych ograniczeń.
Matka Teresa z Kalkuty
Miłość to nie tylko uczucie. Kochać można wyłącznie wtedy, gdy człowiek chce się zaangażować i opiera się na trwałym fundamencie, którym nie mogą być jedynie przelotne i w dodatku przyjemne przeżycia. Święty Augustyn przekonał się o tym po wielu latach szukania miłości po omacku. A gdy ją znalazł, napisał w Wyznaniach: "Nie jakimś mglistym uczuciem, lecz stanowczym wyborem kocham Ciebie, Panie".
Ze Wstępu Dariusza Piórkowskiego SJ
Fascynujące i niezwykłe romanse, sięgające od czasów starożytnych do współczesności. Galerię blisko czterdziestu namiętnych par tworzą tak różne duety jak: Bonnie i Clyde, Henryk VIII i Anna Boleyn, Książe Rainier i Grace Kelly, Roman Polański i Sharon Tate, Frida Kahlo i Diego Rivera oraz Marilyn Monroe i Joe DiMaggio.
Twierdzę, że nie ma czegoś takiego jak przeciwieństwo miłości. Miłość istnieje sama w sobie.(…)
Miłość po prostu JEST. A potem wokół jej doświadczania wydarzają się różne rzeczy.
Miłość tak naprawdę nie jest energią i nie jest – nigdy nie była – częścią zwykłej świadomości.
Miłość i świadomość bawią się ze sobą. Czasami na siebie wpadają. Przywołują energię i obie używają jej do tworzenia rzeczywistości. (…)
Miłość została stworzona i po raz pierwszy doświadczona tu na Ziemi. Na Ziemi. Nie na Plejadach, nie na jakiejś innej planecie, nie dzięki Galaktycznej Federacji, nawet nie poprzez Zakon Arki. To dokładnie tutaj, na tej planecie, miłość została po raz pierwszy doświadczona i odczuta, a przez to… stworzona.
Nowa Energia łączy świadomość i energię w pojedynczą cząstkę. To jest coś, co również zostało stworzone przez was, dlatego nazywamy to Nową Energią. Nie jest częścią tego samego, starego rezerwuaru energii, ale jest naprawdę nowa. Ostatecznie połączy ze sobą waszą świadomość, światło i energię w pojedynczą cząstkę, ponieważ obecnie świadomość i energia są w dużej mierze oddzielone. Nowa Energia stapia je ze sobą. A co sprawi, że się połączą? Jak myślicie? Tym, co to zapoczątkuje będzie (publiczność mówi: „Miłość”). Miłość! Dobrze wam idzie! Jesteście tacy bystrzy. Miłość. Oczywiście Miłość. Absolutnie.
Jeszcze nikt, nigdy nie mówił o miłości tak, jak robi to Adamus. Bezcenne nauki, bezcenne dialogi, bezcenna żywa książka, która pokrzepi wasze serce i zbliży do tego, co Autor nazywa największym wyzwaniem i błogosławieństwem człowieka – miłości do Samego Siebie.
NOWE, ZAKTUALIZOWANE WYDANIE ŚWIATOWEGO BESTSELLERA.Pierwsze wydanie Anatomii miłości ukazało się ponad dwadzieścia lat temu i szybko stało się nie tylko bestsellerem, ale i klasyczną książką dotyczącą seksualności człowieka. Fisher dalej jednak prowadziła swoje pionierskie badania nad pożądaniem, miłością romantyczną, przywiązaniem i zdradą, a ich owocem jest ta książka.Anatomia miłości nowe spojrzenie, dzieło na wskroś nowoczesne i wybitne, pozwala prześledzić historię życia rodzinnego człowieka od początku istnienia gatunku po czasy współczesne. Znajdziemy tu omówienie spojrzenia kopulacyjnego i innych wrodzonych sztuczek w zakresie uwodzenia; najnowsze dane dotyczące powodów, dla których zakochujemy się w tej a nie innej osobie; nowe informacje na temat cudzołóstwa, uzależnienia od miłości, doboru płciowego i wyboru partnera; nowe hipotezy dotyczące zarówno wpływu chemii mózgu na osobowość i podejście do miłości romantycznej, jak współczesnych wzorów randkowania; historię wzlotu i upadku podwójnych standardów seksualnych; i wiele innych zagadnień skrupulatnie przestudiowanych przez autorkę. Relacjom z badań naukowych towarzyszą opowieści o prawdziwych kobietach, mężczyznach i władzy. Fisher nazwana została ostatnią optymistką w Ameryce i optymistyczne jest przesłanie tej książki: mimo że świat wciąż się zmienia, człowiek nieustannie dąży do miłości.Helen E. FisherHelen Fisher jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich antropologów. Doktoryzowała się w University of Colorado na podstawie pracy poświęconej ewolucji kobiecej seksualności i początkom rodziny nuklearnej. REBIS wydał jej Anatomię miłości oraz Dlaczego kochamy?
MIŁOŚĆ JEST POTĘŻNA, WIĘC ZA KAŻDYM RAZEM, GDY PRZECIWSTAWISZ MIŁOŚĆ SWOIM OBAWOM, ONA ZWYCIĘŻY.WSZYSTKO, CO CZYNIMY W MIŁOŚCI, MA ZNACZENIE, A WSZYSTKO, CO ROBIMY POZA MIŁOŚCIĄ, OSTATECZNIE W OGÓLE SIĘ NIE LICZY.ŻYCIE MIŁOŚCIĄ WYMAGA, BYŚMY SPOJRZELI W LUSTRO I DOKONALI SZCZEREJ, SKROMNEJ SAMOOCENY.BYCIE MIŁYM DLA INNYCH LUDZI NIE JEST CECHĄ OSOBOWOŚCI, ALE KWESTIĄ WYBORU.Najważniejsza. Doskonała. Niezbędna. Prawdziwa. Szczera. Bardzo trudna. Miłość posiada wiele twarzy i rządzi się wieloma regułami. Nie sposób poznać ich wszystkich. Dave Willis chcąc nam ułatwić poszukiwania układa listę siedmiu praw miłości, które stanowią jej sedno i pozwalają zbudować trwały i szczęśliwy związek. Ta książka pokazuje drogę do miłości doskonałej. Przeczytaj ją i poczuj, ile się wokół ciebie zmieni. Pokochasz i będziesz prawdziwie kochany.Dave Willis napisał wspaniałą książkę, która poprowadzi cię do doświadczania takiej prawdziwej miłości czy to w roli przyjaciela, sąsiada, małżonka, rodzica, czy też ucznia Autora Miłości.SHAUNTI FELDHAHN, AUTORKA BESTSELLERÓW TYLKO DLA KOBIET I TYLKO DLA MĘŻCZYZN
Autor bestsellera Pięć języków miłości zmienił życie milionów par na całym świecie.Teraz czas na singli!Nigdy nie byłeś w związku? Szukasz swojej drugiej połówki? A może chcesz zrozumieć kogoś, kto jest ci bliski, a ciągle czeka na wielką miłość? Ta książka odpowiada na wiele pytań, ale przede wszystkim jest znakomitą zachętą do tego, żeby nigdy nie rezygnować z poszukiwania miłości!POZNAJ PIĘĆ NIEZWYKŁYCH JĘZYKÓW MIŁOŚCI!W książce znajdziesz:wyjaśnienie tego, czym są języki miłości;wskazówki, które pozwolą ci odkryć, jaki jest twój ojczysty język miłości i jak rozpoznawać języki miłości innych ludzi;sposoby skutecznego zastosowania 5 języków miłości tak, aby kochać i być kochanym, ale także ulepszać relacje z rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi, współpracownikami;celne rady na temat tego, jak przygotować się do randki (nie tylko tej pierwszej!);testy psychologiczne i praktyczne zadania, które czas poszukiwania miłości zmienią w ciekawą przygodę;inspirujące historie ludzi, którzy z różnych powodów byli singlami.Nie narzekaj na samotność! Sięgnij po rady Gary'ego Chapmana, poczuj przypływ pozytywnych emocji i już teraz zacznij przygotowywać się do pierwszej randki!
Książka oparta na faktach. Mówi o miłości, pokonywaniu trudności, o tym jak życie może nas zaskoczyć. Czytając ją dowiesz się, jak podnieść się po niemożliwym do zniesienia bólu po stracie najbliższych. A także o tym, że chociaż umieramy, to nie odchodzimy na zawsze jeśli zostaniemy w pamięci bliskich.
Iwona Majewska-Opiełka
jest psychologiem, specjalistą w zakresie kierowania ludźmi, mentorem, coachem i doradcą dla najwyższej kadry kierowniczej. Od 1990 roku w ramach własnej firmy prowadziła szkolenia i doradztwo w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Była współzałożycielką Akademii Sukcesu w Chicago. W 2000 roku założyła w Polsce Akademię skutecznego działania, która działa według unikatowego programu szkoleń opartych na świadomym wpływaniu na podświadomość, doskonaleniu własnego charakteru oraz kształtowania życia w zgodzie z życiowym posłannictwem i pryncypialnymi zasadami.
O swojej misji mówi: „Poszerzam wciąż własną świadomość i wspieram w tym innych. Przyczyniam się do dobrych zmian w ich sercach i umysłach. Z radością i wdzięcznością przeżywam kolejne chwile, a każdym działaniem dokładam do świata dobrą energię”. Tę misję Iwona Majewska-Opiełka realizuje w swojej najnowszej książce O lepszym życiu. Rozmyślania z psychologią w tle. Opierając się często na własnych doświadczeniach, podpowiada czytelnikom, w jaki sposób mogą osiągnąć to, co ona sama uważa za najważniejsze wartości: miłość, spójność wewnętrzna, piękno, dobry wpływ i spokój.
W wypadku rozwoju osobistego, zmian i wszelkich zainspirowanych działań to właśnie serce i dusza mają decydujący głos. Niech te felietony działają tak, jak tego potrzebujesz: będą wskazówką, inspiracją do konkretnych działań albo niech po prostu wprowadzą Cię w lepszy nastrój. Wiem jedno, na pewno będzie Ci z tym wszystkim dobrze, bo w każdej z miniaturek jest cząstka mojej miłości do ludzi i wiary w to, że proponowane spojrzenie zwiększa szansę na odczuwanie szczęścia.
Iwona Majewska-Opiełka, O lepszym życiu. Rozważania z psychologią w tle
Jesteś czymś więcej niż pokazuje to twoje życie i … wiesz o tym. Kochasz bardziej … niż pozwalają ci związki i jesteś wspanialszy… niż sugeruje to twoja praca i kariera. W tajemnej głębi Istnienia jesteś nieskończony, twórczy, nieograniczony i … – jak się wydaje – kompletnie niezdolny, aby zaprezentować swoją pełną chwałę światu.
W „Błękitnej Prawdzie” David Deida – nauczyciel duchowy o międzynarodowej sławie – przedstawia skarbnicę wglądów, dla odkrycia prawdziwego celu własnego serca i niewyczerpanej pasji Miłości. W części pierwszej autor pokazuje jak – „otworzyć się na całość i pełnię każdej chwili, odczuwając tak głęboko wewnątrz oraz tak daleko na zewnątrz, jak tylko możesz i na tak długo jak otwiera się każda chwila – TERAZ”
W części drugiej wskazuje jak z wdziękiem poruszać się po ścieżce dzikiej krainy intymnych związków, odkrywając przy tym „sztukę obdarowywania się seksualnymi darami”. Ujawnia i wyjaśnia jak nie zagubić się w gmatwaninie złości, zazdrości, lęku i pożądania.
„Błękitna Prawda” jest unikalnym przewodnikiem prowadzącym do autentycznego przeżywania osobistej prawdy i przebudzenia oraz do swobodnego obdarowywania miłością wszystkiego i wszystkich dokoła.
To chyba najbardziej niezwykła książka Michela Quoista. Pokazuje, czym jest miłość. I to ta bez przymiotników. Bo miłość, o której Quoist pisze, jest w istocie swej i prawdziwa, i jedyna, i wieczna. O miłości tej rozmawiają tajemniczy nieznajomy i młody człowiek szukający w życiu swej drogocennej perły. Ów nieznajomy wskazuje na miłość, która choć trudna, jest możliwa, aczkolwiek po spełnieniu pewnych warunków. Quoist w tej książce zachęca, by szukać tej najwspanialszej z pereł, tej, co sprawia, iż życie zaczyna nabierać sensu… Zresztą, czyż nie urzekają słowa, jakie słyszymy na końcu tych rozważań: „Nie trzeba dużych bagaży, aby wyruszyć w życie. Wystarczy miłość”.
Czy chciałbyś odkryć coś, co sprawi, że pewnego dnia z ulgą powiesz: „Mam wszystko, jestem spełnionym i szczęśliwym człowiekiem”?
Wyobraź sobie, że to „coś” odkrył już przed tysiąc pięciuset laty niezwykły mnich, św. Benedykt, i na tej podstawie stworzył słynną Regułę. Książka, którą trzymasz w ręce, czerpie z mądrości tamtego starożytnego tekstu.
Okazuje się bowiem, że tajemnicą szczęśliwego życia jest… sztuka zachowywania umiaru. To umiar decyduje o pełni szczęścia! Ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia człowieka (jak mówi przysłowie: Brak umiarkowania jest żywicielką lekarzy), leczy duszę, łagodzi napięcia. Mało tego: uwalnia od presji reklam, pozwala smakować życie, czuć się bezpiecznie i uzyskać to, za czym głęboko tęsknimy. Czy warto zatem czekać na inną książkę?
Książka jest psychologiczną analizą zjawiska władzy, wywierania wpływu społecznego i manipulacji w bliskich związkach. Autorka wykorzystała w niej rzetelne wyniki swoich wieloletnich badań. Praca pokazuje psychologiczne konsekwencje posiadania i podlegania władzy oraz jej rodzaje i sygnały. Wyjaśnia fenomen władzy w bliskich związkach, omawia oblicza i typologie miłości oraz inne problemy takie jak: szantaż emocjonalny, gry małżeńskie, przemoc w rodzinie, zespół maltretowanej żony/męża, uzależnienie w małżeństwie, władza i autonomia w miłości. Wskazuje na znaczenie atrakcyjności fizycznej, manipulacji urodą, wdziękiem, a także na rolę atutów seksualnych w dążeniu do osobistej władzy. Przedstawia różne taktyki wywierania wpływu społecznego "od czarowania do wymuszania" w małżeństwie i rodzinie w zależności od rodzajów władzy (np. władza oparta na zasobach finansowych).
Książkę [...] czyta się [...] łatwo, mimo, że Autorka omawia często zagadnienia trudne i złożone. Uderza bogactwo prezentowanych treści. Widać, że Eugenia Mandal świetnie zna nie tylko literaturę psychologiczną, ale także seksuologiczną, socjologiczną czy antropologiczną. Wszystko to sprawia, że powstała bardzo wartościowa książka, dotycząca zagadnień wpływu społecznego w bliskich związkach. I właśnie na ten ostatni element chciałbym zwrócić szczególną uwagę, gdyż większość badań realizowanych w obszarze wpływu społecznego dotyczy sytuacji, gdy w interakcie wchodzą ludzie, którzy nie znają się nawzajem. Mamy więc monografię bardzo oryginalną, wypełniającą istotną lukę w dotychczasowej wiedzy na temat wpływu społecznego.
(prof. dr hab. Dariusz Doliński)
Monografia Eugenii Mandal ma charakter obszernego omówienia problematyki władzy, szczególnie w kontekście rodziny i bliskich związków dwojga ludzi. Autorka kompetentnie przedstawia starsze i współczesne teorie i badania z obu tych zakresów. Nie ogranicza się do perspektyw samej psychologii społecznej, czerpie też z licznych prac z zakresu psychologii klinicznej, psychologii płci, stresu i przemocy. Praca daje wyraz niewątpliwej erudycji Autorki.
Zabawna i inteligentna historia sceptycznego dziennikarza, który odkrywa, że uważność i medytacja to najlepsze tematy, jakimi kiedykolwiek się zajął.Ta historia jest prawdziwa i zaczyna się w miejscu, w którym niejedna kariera mogłaby się skończyć. Młody, zdolny dziennikarz telewizyjnej stacji informacyjnej dostaje ataku paniki podczas nadawanego na żywo programu Good Morning America. W jednej chwili wewnętrzny głos, który napędza jego lęki, przyprawia dziennikarza o oszalałe bicie serce, utratę tchu i niekontrolowaną gonitwę myśli.Dan Harris postanawia jednak stawić czoło strachowi i negatywnej samokrytyce. Z dziennikarskim zacięciem i osobistą motywacją konfrontuje swoją naturę sceptyka i niedowiarka z filozofią zen, buddyzmem, medytacją i neurobiologią. Stawia dociekliwe pytania takim mistrzom jak Eckhart Tolle, Jon Kabat-Zinn, Dalajlama, a także celebrytom i aktorom. Spędza kilka dni w ośrodku medytacyjnym oraz testuje polecone techniki na sobie. Wszystko to doprowadza go do wniosków spisanych w tej książce.Jeśli umiejętność skupienia się na tym, co dzieje się tu i teraz, i podejście do tego ze spokojem uczyni nas choćby o 10% szczęśliwszymi, to warto spróbować. To całkiem niezły zwrot z inwestycji, zwłaszcza jeśli jest nią opanowanie trzech konkretnych umiejętności: praktykowania uważności (bycia tu i teraz), odczuwania szczęścia i zachowywania wyważonej postawy dzięki medytacji.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?