Do tego działu zapraszamy zwolenników medycyny konwencjonalnej. Jest bardzo wiele chorób, z którymi nie wygralibyśmy bez leków farmakologicznych, czy też radioterapii. Dlatego, aby zgłębić swją wiedzę z zakresu medycyny konwencjonalnej zapraszamy po podręczniki, poradniki, publikacje, altasy, literaturę medyczą dla uczniów, studentów, lekarzy i nie tylko. Chirurgia, terapia laserem, anatomia, piwrwsza pomoc, fizjologia i patofizjologia ambulatoryjna i kliniczna, diagnostyka neurologiczna, otolaryngologiczna, audiologiczna i radiologiczna i wiele innych.
Podręcznik bez trudu pomoże zaliczyć uniwersytecki kurs farmakologii i na zadowalającym poziomie przygotować się do Lekarskiego Egzaminu Państwowego.
Rozmiary umożliwiają zabranie go ze sobą wszędzie, dla towarzystwa. Indeksy leków po każdym rozdziale wskażą najważniejsze leki do zapamiętania. Przejrzystość formy winna przyczynić się do łatwego poznania i zapamiętana mechanizmów, leżących u podstaw działania leków.
AUTORZY
Jak wygrać z depresją?
Jak pokonać otyłość lub bulimię?
Jak pozbyć się nerwic?
Jak wyzwolić się z nałogów?
Tyle pytań. Jedna odpowiedź. Poprzez hipnozę.
Wykwalifikowany i doświadczony hipnoterapeuta bez problemu poradzi sobie z powyższymi problemami oraz z dziesiątkami innych schorzeń o podłożu psychosomatycznym. A trudno znaleźć lepszego eksperta niż dr Andrzej Kaczorowski.
Oto pojawiło się światło nadziei dla wszystkich, którzy zwątpili w naukę i szanse na przyszłe szczęście. Oto pojawiła się publikacja, która na zawsze przegna z Twojego życia demony przeszłości i wskaże właściwe im miejsce na dnie zapomnienia.
Poznaj przypadki osób, którym dr Kaczorowski już pomógł i dowiedz się, jak może pomóc Tobie. Na stronach tej książki nie są wydrukowane tylko słowa. Na nich jest nadzieja. Czy pozwolisz jej się spełnić?Reinkarnacja i hipnoza w terapii
Spis treści:
Od Autora
Podziękowanie
Wstęp
Rozdział 1
Wpływ hipnozy na psychikę, zdrowie i życie człowieka
Rozdział 2
Wpływ hipnozy na umysł i myśli człowieka
Rozdział 3
Hipnoza i autohipnoza w terapii i innych dziedzinach życia
Rozdział 4
Wpływ hipnozy na problemy i zdrowie człowieka
Rozdział 5
Hipnoza przy uzależnieniach i nałogach
Rozdział 6
Hipnoza przy redukcji zaburzeń odżywiania, nadwagi, otyłości, bulimii i anoreksji
Rozdział 7
Hipnoza w nauce, koncentracji pamięci i wystąpieniach publicznych
Rozdział 8
Hipnoza oraz inne świadomości i rzeczywistości
Rozdział 9
Relacje i opinie o fenomenie hipnozy i hipnoterapii
Rozdział 10
Korespondencja - pytania pacjentów
Zakończenie
O Autorze
Słowniczek
"Ludzie młodzi, w wieku średnim i starsi troszczą się o innych, którzy potrzebują opieki: o dzieci, starzejących się i chorych rodziców oraz niepełnosprawnych małżonków.
Ciężar tej opieki jest ogromny. Często jesteśmy tak przytłoczeni, że nawet nie przychodzi nam do głowy myśl, żeby szukać pomocy.
– Zadbaj o możliwość wyjścia
– Naucz się mówić ,,nie”
– Zaakceptuj wszystkie swoje uczucia
– Ustal swoje tempo
– Oczekuj ukrytych błogosławieństw
– Znajdź ,,towarzyszy podróży”
– Zdobywaj wiedzę
– Bądź dobry dla siebie
– Pamiętaj, że śmiech to zdrowie
O książkach z serii Bóg wie, że…
Poprzez opowiadane historie pełne oryginalnych myśli, spostrzeżeń i praktycznych wskazówek każdy tytuł w tej serii przedstawia klarowność, pocieszenie i zachętę, gdy poruszamy się po zakrętach życiowej wędrówki.
"
Elementy teorii i praktyki
Pierwsza polska praca zbiorowa poświęcona teorii i praktyce psychodramy. Wśród tematów: założenia teorii Moreno, kreatywność, role i ich znaczenie, zjawisko oporu, podejście integracyjne z psychoanalizą, psychodrama i sny, psychodrama w psychoterapii ofiar wykorzystania seksualnego i przemocy oraz w anoreksji psychicznej, schizofrenii, po kryzysie psychotycznym. Ponadto poruszane są takie kwestie, jak: obraz Boga i człowieka, śmierć i odrodzenie, małżeństwo, monodrama, superwizja.
W książce omówiono takie zagadnienia, jak:
- prawna ochrona macierzyństwa w Polsce
- ciąża prawidłowa
- opieka przedporodowa
- styl życia kobiety ciężarnej
- dieta w okresie ciąży
- dolegliwości występujące w okresie ciąży i sposoby radzenia sobie z nimi
- wybrane stany ryzyka ciążowego
- psychoprofilaktyka
Rozwój promocji zdrowia jako integralnej części zdrowia publicznego poszedł w Europie tak daleko, iż wymaga on znacznie większej niż dotychczas uwagi. Podstawy promocji zdrowia zostały już wielokrotnie publikowane w różnych monografiach i artykułach, z tego względu w niniejszym opracowaniu przypomniano tylko podstawy i aktualne programy i promocji zdrowia opublikowane głównie przez Światową Organizację Zdrowia. Podano wiele bezpośrednich źródeł z których Czytelnik może dodatkowo korzystać.
Z końcem lat 80. Unia Europejska włączyła się intensywnie do prac nad rozwojem zdrowia publicznego rozumiejąc, iż rozwój gospodarczy i społeczny jest uwarunkowany zdrowiem społeczeństwa. Tylko zdrowe społeczeństwo jest w stanie produkować dobra materialne i niematerialne, natomiast społeczeństwo chore - nie tylko, że nie jest zdolne do produkowania dóbr materialnych i niematerialnych, lub może produkować je w znacznym ograniczeniu. Takie społeczeństwo wymaga dodatkowych nakładów finansowych na diagnostykę, leczenie i rehabilitację. Ponadto pochłania finanse na koszty takie jak zapomogi i zasiłki wypłacane potrzebującym.
W książce szczegółowo opisano przyczyny rozwoju niespecyficznych bólów krzyża, a także metody badania i postępowania leczniczego, które doskonale sprawdzają się w połączeniu z masażem, m.in. elementy fizykoterapii, osteopatii i kręgarstwa. Metody te omawiane są indywidualnie, a następnie zintegrowane w szczegółowym opisie sesji masażu, którą można zastosować u osoby z bólem krzyża. Ten unikatowy podręcznik doskonale zaspokaja zapotrzebowanie osób zajmujących się masażem leczniczym zarówno na wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności praktyczne.
Liczne ilustracje wzbogacają tekst, czyniąc go przystępnym i zrozumiałym.
Wypunktowania i podsumowania umożliwiają szybkie odnalezienie informacji i powtórzenie najważniejszych zagadnień.
Jest to nowoczesny podręcznik, w którym zawarto wiedzę dotyczącą profilaktycznej i leczniczej opieki nad dzieckiem, przedstawiono zasady organizacyjne tej opieki, szczegółowo omówiono podstawy fizjopatologii rozwoju dziecka, zasady zbierania wywiadu lekarskiego i badania przedmiotowego oraz zróżnicowaną symptomatologię wieku rozwojowego. Dużo miejsca poświęcono zasadom zdrowego żywienia, a zwłaszcza wyższości naturalnego karmienia niemowląt nad karmieniem sztucznym. Przedstawiono także historię pediatrii jako dyscypliny klinicznej.
Obecne, zaktualizowane wydanie uwzględnia dane z ostatnich lat, załączono również obowiązujący kalendarz szczepień. Rozdział dotyczący badań i poradnictwa genetycznego został napisany na nowo.
Podręcznik przeznaczony jest dla studentów akademii medycznych, ale może być także przydatny pediatrom i lekarzom zajmującym się medycyna rodzinną.
Zdrowie publiczne to dział nauki o zdrowiu blisko związany z naukami medycznymi, odgrywający w dobie globalizacji coraz większą rolę w profilaktyce chorób i w umacnianiu zdrowia społeczeństw.
Książka autorstwa Pawła Karpowicza jest swoistym kompendium wiedzy w dziedzinie przeciwdziałania narkomanii w naszym kraju, porządkującym chronologicznie i tematycznie ten obszar aktywności. Wypełnia ona powstałą w ostatnich latach lukę w polskojęzycznej literaturze przedmiotu, przedstawiając genezę, rozwój oraz obecny kształt tego wyjątkowego zjawiska, jakim jest polska oferta pomocy osobom uzależnionym od narkotyków. Tło dla prezentowanego tematu stanowi przedstawienie ewoluujących metod oddziaływań terapeutycznych w krajach Europy Zachodniej i Ameryki, tak w zakresie profilaktyki jak i metod pracy z pacjentami na wszystkich poziomach wyprowadzania z uzależnienia. Tym, co czyni książkę Pawła Karpowicza ważnym wydarzeniem w literaturze fachowej, jest precyzyjne uporządkowanie wiedzy w wymienionych obszarach. Spośród wielu walorów tej pozycji na szczególną uwagę zasługuje całościowe spojrzenie na opisywane zjawiska przy zachowaniu wobec niego szerszej perspektywy analitycznej.
W III wydaniu wprowadzono informacje o nowych grupach leków, szczególnie cennych w terapii chorób krążeniowych, są to tzw. Sartany i statyny, obecnie zaliczane do podstawowych leków przeciwmiażdżycowych.
- naturalne metody planowania rodziny i antykoncepcja hormonalna
- planowanie rodziny z uwzględnieniem czynników ryzyka
- profilaktyka wad rozwojowych oraz chorób genetycznych
- propagowanie zachowań prozdrowotnych w okresie przedkoncepcyjnym i w czasie ciąży
- wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące zdrowia kobiety
- organizacja poradnictwa przedkoncepcyjnego w Polsce i na świecie
W podręczniku w zwięzły i przejrzysty sposób omówiono złożone zagadnienia związane z gnatofizjologią układu stomatognatycznego. Przedstawiono okluzyjne relacje międzyszczękowe, w tym normy okluzji. Zamieszczone w opracowaniu pytania kontrolne, słownik terminów stosowanych dawniej i obecnie w stomatologii oraz bogaty materiał ilustracyjny - ułatwiają przyswojenie materiału.
Publikacja jest znakomitym źródłem wiedzy zarówno dla studentów wydziałów lekarsko-dentystycznych, jak i dla lekarzy praktyków.
Zadaniem serologii grup krwi (immunohematologii) jest dobór właściwej, zgodnej grupowo krwi lub produktu krwiopochodnego dla biorcy. Innymi słowy, immunohematologia ma zapewnić bezpieczeństwo leczenia krwią. Głównym obszarem diagnostyki immunohematologicznej jest identyfikacja antygenów grupowych krwinek czerwonych oraz wykrywanie przeciwciał skierowanych przeciwko tym antygenom. Immunohematologia, poza odrębną metodyką badań, cechuje się specyficznymi, ścisłymi przepisami regulującymi kwalifikacje zawodowe pracowników laboratoriów, sposób i organizację wykonywania badań oraz zasady prowadzenia ich dokumentacji.
Niniejszy podręcznik, przeznaczony dla studentów oddziałów analityki medycznej, zawiera informacje niezbędne do nabycia umiejętności samodzielnego wykonywania badań immunohematologicznych oraz zrozumienia ich znaczenia klinicznego. Podstawową jego część stanowi szczegółowe omówienie metodyki wykonywania badań immunohematologicznych, oznaczania grup krwi w układzie AB0 i Rh, wykrywania przeciwciał układów grupowych, wykonywania próby zgodności biorca-dawca, diagnostyki choroby hemolitycznej płodu i noworodka oraz badań związanych z przeszczepianiem krwiotwórczych komórek macierzystych. Przedstawiono również problematykę doboru krwi do przetoczeń oraz zasady prowadzenia dokumentacji w pracowni serologii grup krwi zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ponadto w książce omówiono biochemię układów grupowych krwi, opisano stosowane w lecznictwie produkty krwiopochodne i przedstawiono problematykę powikłań poprzetoczeniowych oraz diagnostykę niedokrwistości autoimmunohemolitycznych.
Podejmujemy w podręczniku wyzwanie odsłonięcia fragmentów najnowszej wiedzy „tajemnej” o wielu zagadnieniach związanych z mechanizmami działania leków i współczesnej farmakoterapii. Jest to ciągle ciąg dalszy i zarazem ważne uzupełnienie poprzedniego wydania podręcznika pt. Farmakologia po prostu. Tym razem, aby wskazać studentom kierunków medycznych możliwie najciekawsze problemy współczesnej farmakologii, posługujemy się formą pytań i odpowiedzi, uwzględniając dokonujący się niemal każdego dnia ogromny postęp wiedzy w dziedzinie biologii molekularnej, fizjologii, genetyki i immunologii.
Autorzy
Klasyfikacja noworodków
Badanie noworodka
Obserwacje noworodka w pierwszych dobach życia
Szczepienia i badania przesiewowe
Technika karmienia
Stany zagrożenia życia
Pobieranie krwi pępowinowej na potrzeby banku komórek macierzystych
Wypis noworodka ze szpitala
Komunikacja interpersonalna, asertywność i umiejętności negocjacyjne
Stres w pracy położnej
Opieka nad kobietą w różnych okresach jej życia
Problemy psychologiczne w niepłodności, w czasie ciąży, w okresie okołoporodowym
Opieka nad młodą matką w przypadku choroby przewlekłej, niepełnosprawności, choroby o złym rokowaniu lub śmierci dziecka
Zmiany zdrowotne i emocjonalne w czasie menopauzy
Książka zawiera wiadomości niezbędne do prawidłowego prowadzenia programu nadzoru nad zakażeniami szpitalnymi. Omówiono w niej zagadnienia dotyczące epidemiologii, organizacji kontroli i ekonomiki zakażeń, diagnostyki, leczenia i profilaktyki zakażeń zarówno wśród pacjentów szpitali, jak i personelu medycznego.
Osobny rozdział poświęcono obowiązującym przepisom oraz odpowiedzialności prawnej szpitala w związku z zakażeniami.
Bożena Żak-Cyran - dietetyczka i dietoterapeutka zajmująca się zdrowym odżywianiem od ponad 20 lat. Autorka pięciu książek wydanych nakładem Wydawnictwa Galaktyka: Odnowa na talerzu, Kuchnia zdrowia i młodości, Jedz i żyj zgodnie z porami roku, Energia zdrowia i pożywienia oraz Odżywiaj dziecko w zgodzie z naturą.
Bożena Żak-Cyran organizuje cyklicznie kursy „Gotujmy dla zdrowia", „Odżywiaj dziecko w zgodzie z naturą" oraz „Jak zwyciężyć raka" - z wykorzystaniem metody z zakresu psychoonkologii Carla Simontona. W swojej pracy opiera się m.in. na zasadach makrobiotyki i chińskim modelu pięciu przemian, a także na osobistym doświadczeniu powrotu do zdrowia po przebytej chorobie nowotworowej.
Alchemia pożywienia to obszerne źródło wiedzy na temat leczniczych właściwości pożywienia. Dokładny przegląd poszczególnych grup (zboża, warzywa, strączkowe, owoce, orzechy, nasiona oraz produkty pochodzenia zwierzęcego) ma ułatwić czytelnikowi wybór produktów, których potrzebuje do wzmocnienia swojego organizmu zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Autorka Bożena Żak-Cyran zachęca do spożywania świeżego, naturalnego pożywienia przygotowywanego tak, aby jak najpełniej wykorzystać zawarte w nim cenne składniki. Zwraca również uwagę na to, że nowa dietetyka nie klasyfikuje produktów według zawartości składników pokarmowych, ale według ich witalności.
Jej zdaniem pokarm przetworzony przemysłowo to posiłek martwy. Natomiast żywy biologicznie pokarm zapewnia człowiekowi energię. Wszyscy powinniśmy mieć to na uwadze, dokonując codziennych wyborów żywieniowych.
Pieczenie chleba na zakwasie to wyższa sztuka. Warto ją zgłębić ze względu na walory zdrowotne takiego wypieku. Spożywany powszechnie chleb, wypiekany z dodatkiem drożdży, często powoduje wzdęcia, niestrawność oraz przyczynia się do zaburzenia flory bakteryjnej jelit i wzrostu drożdżaków Candida. Proces fermentacji z udziałem zaczynu chlebowego prowadzi do całkowitej neutralizacji kwasu fitynowego zawartego w zbożach, rozwija frakcje błonnika i czyni go lżej strawnym, a bakterie kwasu mlekowego znajdujące się w chlebie na zakwasie wspomagają tworzenie się prawidłowej flory bakteryjnej jelit u człowieka.
Do książki załączona jest płyta DVD z instruktażem domowego wypieku chleba
Kup zestaw książek Bożeny Żak-Cyran. Razem taniej!
Zestaw pierwszy: Odnowa na talerzu, Alchemia pożywienia, Jedz i żyj zdrowo zgodnie z porami roku
Zestaw drugi: Odnowa na talerzu, Alchemia pożywienia, Energia życia energia pożywienia
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?