W niniejszym atlasie anatomicznym odzwierciedlono najnowsze zmiany, jakie dokonały się w nauczaniu medycznym. Zawarto w nim aktualną wiedzę medyczną oraz wysokiej jakości ilustracje, dzięki czemu student może wykonać krok od anatomii teoretycznej do anatomii w praktyce.
- Zwięzły i przejrzysty tekst w połączeniu z nowym sposobem prezentowania informacji oraz zastosowaniem nowej terminologii anatomicznej (Terminologia Anatomica) zapewni wszystkim czytelnikom lepsze zrozumienie tematu.
- Oryginalne ilustracje zdumiewają swym bogactwem, prostotą i pięknem. Przyczyniają się do pogłębienia zrozumienia i sprzyjają lepszemu zapamiętywaniu.
- Informacje o zastosowaniach klinicznych oraz zdjęcia z obrazowania medycznego mają pomóc studentowi w odkrywaniu fizycznych oznak patologii.
- Anatomia specyficzna właściwa dla odontologii, położnictwa i medycyny fizykalnej także znalazła swoje miejsce w tej publikacji.
Atlas anatomiczny powinien towarzyszyć studentowi od początkowych etapów kształcenia aż po okres specjalizacji, odpowiada on również potrzebom kształcenia ustawicznego każdego lekarza.
Narządy wewnętrzne, drugi tom z serii PROMETEUSZ Atlas anatomii człowieka, łączy informacje kliniczne z prezentacją wiedzy anatomicznej m.in. z pomocą profesjonalnych ilustracji.
Krótki przegląd treści:
Wybrane przypadki kliniczne, przystępne w lekturze.
Kompleksowy przegląd anatomii.
Morfologiczne podstawy problemów klinicznych.
Ponad 1000 szczegółowych ilustracji anatomicznych.
Nomenklatura łacińska.
PROMETEUSZ Atlas anatomii człowieka jest serią trzech tomów:
Tom I. Anatomia ogólna i układ mięśniowo-szkieletowy
Tom II. Narządy wewnętrzne
Tom III. Głowa, szyja i neuroanatomia
SKRÓCONY SPIS TREŚCI:
Rozwój zarodkowy i zarys budowy układów narządów
1. Układy narządów i rozwój jam ciała
2. Układ sercowo-naczyniowy
3. Krew
4. Układ chłonny
5. Układ oddechowy
6. Układ trawienny, pokarmowy
7. Układ moczowy
8. Układ płciowy, układ rozrodczy
9. Układ hormonalny
10. Układ nerwowy autonomiczny
Klatka piersiowa
1. Przegląd narządów klatki piersiowej i przepona
2. Systematyka dużych naczyń i nerwów
3. Narządy układu krążenia
4. Narządy układu oddechowego
5. Przełyk i grasica
6. Anatomia topograficzna
Brzuch i miednica
1. Anatomia jamy brzusznej i jamy miednicy
2. Systematyka naczyń i nerwów
3. Narządy układu pokarmowego oraz jego naczynia i nerwy
4. Narządy układu moczowego oraz jego naczynia i nerwy
5. Narządy układu płciowego oraz jego naczynia i nerwy
6. Anatomia topograficzna
Unerwienie i unaczynienie narządów
Krótka charakterystyka narządów
Dodatki
Wykaz literatury
Skorowidz terminów polskich
Skorowidz terminów łacińskich
Monografia pt. Podstawy prawne działalności klinicznej oraz dokumentacji w medycynie weterynaryjnej stanowi cenną pozycję dydaktyczną dla studentów wydziałów medycyny weterynaryjnej oraz lekarzy praktykujących i zatrudnionych w inspekcji weterynaryjnej, a także pracowników dydaktycznych.
Zaletą tej monografii jest zebranie całości przepisów obowiązujących w praktyce i administracji lekarsko-weterynaryjnej związanych ze zwalczaniem chorób zakaźnych i nadzorem nad żywnością pochodzenia zwierzęcego.
Monografia ta z pewnocią ułatwi dostęp do przepisów prawa a przez to uprości pracę lekarzom weterynarii i pozwoli na jednolitą interpretację i przestrzeganie prawa. (...)
Prof. dr hab. Jerzy Kita
Jak żyje się z depresją, napadami lęku i paniki, kompulsywnym jedzeniem, bulimią czy anoreksją? Z myślami samobójczymi? Z nerwicą natręctw? Jak odbierają to rodzice, rodzeństwo, przyjaciele, nauczyciele i opiekunowie?
Wzruszająca i poruszająca książka o życiu z chorobami duszy, o codzienności na oddziale psychiatrii dzieci i młodzieży – oraz o mocy nadziei i dobrych myśli. Książka uświadamiająca. Książka, która dodaje otuchy.
„Poruszająca książka o życiu z chorobą psychiczną, o codziennym życiu dzieci i młodzieży zmagających się z problemami emocjonalnymi oraz o sile nadziei i pewności siebie. Książka, która porusza problemy, wyjaśnia, dotyka, a także zachęca.”
Honey Magazine 09.10.2021
„Podsumowując, bardzo przystępnie napisana książka edukacyjna, która emanuje zadziwiającą ilością nadziei.”
Antje Scherer, MOZ.de
Diagnostyka kinezyterapeutyczna w schorzeniach narządu ruchu i neurologii jest monografią obejmującą w sposób kompleksowy wiedzę anatomiczną oraz praktyczną, dotyczącą oceny możliwości oraz poziomu sprawności pacjenta. Dolegliwości bólowe przez ograniczenie ruchomości w stawach, nie tylko przyczyniają się do pogorszenia jakości życia chorych, ale również do zmniejszenia wydolności życiowej i zawodowej pacjentów, stanowiąc tym samym szeroko pojęty problem społeczny i medyczny.
Dobór odpowiednich testów pozwala nie tylko ocenić struktury anatomiczne, ale również funkcje poszczególnych stawów czy mięśni. Prawidłowo dobrane testy stanowią podstawę do przygotowania programu rehabilitacyjnego, który powinien być odpowiednio dostosowany do możliwości pacjenta. Weryfikacja celów stawianych pacjentowi umożliwia interdyscyplinarne spojrzenie na problemy pacjenta oraz holistyczne rozwiazywanie jego problemów zdrowotnych. To również fundament bezpiecznej i skutecznej rehabilitacji.
Książka adresowana jest przede wszystkim do studentów fizjoterapii, ale również do lekarzy
rehabilitacji medycznej.
KALISTENIKA, czyli trening z ciężarem własnego ciała. UJECIE ANATOMICZNE.
Zwiększ siłę, zbuduj masę, spal tłuszcz i zdefiniuj swoje mięsnie. Dzięki kolorowym ilustracjom anatomicznym, instrukcjom krok po kroku i poradom treningowym Kalistenika, czyli trening z ciężarem własnego ciała.
Ujęcie anatomiczne jest rzetelnym źródłem informacji na temat rzeźbienia sylwetki bez ciężarków, maszyni drogiego sprzętu. Ukierunkowany na wszystkie strefy mięśniowe i główne obszary mięśniowe - ramiona, klatkę piersiową, plecy, core lub brzuch, uda, pośladki i łydki - książka przedstawia 156 najbardziej efektywnych ćwiczeń
z masa ciała, które można wykonywać w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki fachowym poradom znanego trenera siłowego Breta Contrerasa dowiesz się, jak modyfikować, łączyć i wykonywać ćwiczenia w odpowiedniej kolejności.
Dogłębna, ale praktyczna, Kalistenika, czyli trening z ciężarem własnego ciała. Ujęcie anatomiczne zabierze Cię do wnętrza każdego ćwiczenia poprzez oszałamiającą grafikę anatomiczna, która pokazuje pracujące mięśnie wraz z otaczającymi strukturami, w tym kośćmi, więzadłami i ścięgnami.
KSIAZKA ZOSTAŁA NAPISANA DLA:
- Początkujących, którzy pragną nauczyć się podstaw treningu z własną masą ciała. Każdy słyszał o pompkach i przysiadach, ale nie każdy wie o wznosach bioder, desce z pochyleniem ciała do przodu czy odwrotnym wiosłowaniu. Te ćwiczenia powinny być podstawą rutyny treningowej każdego, kto chce stać się silniejszy.
- Dla tych, którzy chcą być w świetnej formie, ale nie czują się komfortowo chodząc na siłownie. Jeżeli jesteś taką osobą – niczym się nie przejmuj, będziesz w stanie wykonać świetny trening niezależnie od tego, gdzie jesteś.
- Trenujących, którzy dużo podróżują. Oczywiście, ze miło jest mieć dostęp do najlepszego sprzętu treningowego za dziesiątki tysięcy, ale jeżeli często jesteś w trasie, to dobrze zdajesz sobie sprawę z tego, ze taka opcja zwykle nie wchodzi w grę.
- Wszystkich entuzjastów treningu siłowego. Niezależnie od tego, czy ćwiczysz jedynie w weekendy, czy jesteś sportowcem, podnosisz ciężary, jesteś trenerem lub terapeutą – jeżeli masz do czynienia z treningiem, to musisz znać i rozumieć ćwiczenia wykonywane z użyciem własnej masy ciała. Twoim celem jest poprawa siły w sposób funkcjonalny? Budowanie mięśni? Utrata nadmiernego tłuszczu? Poprawa postury? Trening kalisteniczny pomoże w realizacji każdego z tych celów.
Motoryczność człowieka to kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej, które przekazuje cenne informacje w sposób przystępny dla odbiorcy. Książka napisana została przez pracowników naukowo-dydaktycznych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, specjalistów z zakresu antropomotoryki, anatomii funkcjonalnej, fizjoterapii. Są oni także byłymi sportowcami, a obecnie trenerami i instruktorami z wieloletnim doświadczeniem w swojej dziedzinie.
Informacje zamieszczone w podręczniku przydadzą się zarówno amatorom aktywnego stylu życia, jak i profesjonalistom. Kierowane są zatem do nauczycieli, trenerów, instruktorów, fizjoterapeutów oraz do wszystkich zainteresowanych zagadnieniami motoryczności człowieka w sporcie i rekreacji ruchowej. Doskonale posłużą studentom Akademii Wychowania Fizycznego oraz studiującym nauki biologiczne i dziedziny wykorzystujące wiadomości z zakresu motoryczności człowieka. Treść wzbogacona o najnowsze wyniki badań obejmuje zagadnienia teorii motoryczności, aktywności i sprawności fizycznej, składu ciała, dietetyki oraz testowania sprawności fizycznej i motorycznej.
Można tu znaleźć wiedzę teoretyczną i praktyczne wskazówki dotyczące następujących zagadnień:
– struktury motoryczności człowieka: predyspozycji, zdolności motorycznych, umiejętności ruchowych;
– sprawności fizycznej i motorycznej;
– rozwoju motorycznego w ontogenezie;
– genetycznych, środowiskowych, morfologicznych i dietetycznych uwarunkowań motoryczności;
– metod pomiaru i oceny sprawności fizycznej;
– metod pomiaru i oceny oraz zaleceń dotyczących aktywności fizycznej.
SPIS TREŚCI:
1. Motoryczność
1.1. Rodzaje motoryczności
1.2. Struktura motoryczności
1.3. Gibkość
1.4. Zdolności motoryczne
1.5. Umiejętności ruchowe
1.6. Sprawność fizyczna i motoryczna
Podsumowanie
2. Rozwój motoryczny w ontogenezie
2.1. Ontogeneza - wprowadzenie
2.2. Rozwój motoryczny w poszczególnych etapach ontogenezy
Podsumowanie
3. Uwarunkowania rozwoju motorycznego człowieka
3.1. Genetyczne uwarunkowania zdolności motorycznych
3.2. Środowiskowe uwarunkowania zdolności motorycznych
3.3. Morfologiczne uwarunkowania motoryczności człowieka
3.4. Dietetyczne uwarunkowania sprawności fizycznej
Podsumowanie
4. Ocena sprawności fizycznej
4.1. Podział testów motorycznych
4.2. Zasady konstruowania testów
4.3. Rozwój metod pomiaru sprawności fizycznej
4.4. Przykładowe testy
Podsumowanie
5. Aktywność fizyczna
5.1. Definicja aktywności fizycznej
5.2. Aktywność fizyczna - czynnik wspierający rozwój i warunkujący zdrowie człowieka
5.3. Metody oceny aktywności fizycznej
5.4. Aktywność fizyczna - zalecenia prozdrowotne
Podsumowanie
Spis treści:
1) Nadreaktywność dna miednicy – definicje
podstawy etiologii
2) Nadreaktywność dna miednicy: funkcje seksualne kobiety
3) Dno miednicy a funkcje seksualne mężczyzn
4) Ból żeńskich narządów płciowych i zaburzenia penetracji
5) Zespoły bólowe pęcherza/śródmiąższowe zapalenie
pęcherza moczowego i nadreaktywność dna miednicy
6) Zespoły przewlekłego bólu miednicy u mężczyzn
7) Zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego
związane z nadreaktywnością mięśni dna miednicy
8) Dysfunkcje wydalania moczu u kobiet
9) Nadreaktywne dno miednicy: choroby
przewodu pokarmowego
10) Subiektywna ocena nadreaktywnego dna miednicy
Lior Lowenstein, Moti Gulersen i Amy Lehrner
11) Metody obiektywnej oceny nadreaktywnego dna miednicy
12) Elektromiografia
13) Obrazowanie dna miednicy kobiety ze szczególnym
uwzględnieniem nadreaktywnego dna miednicy
14) Badanie urodynamiczne
15) Terapie medyczne w leczeniu nadreaktywnego dna miednicy
16) Klasyczna fizjoterapia w nadreaktywnym dnie miednicy
17) Alternatywne podejście w fizjoterapii do nadreaktywnego
na miednicy
18) O dwóch stanach bólowych: integracyjne podejście
do fizjoterapii nadaktywnego dna miednicy
19) Terapie uzupełniające i alternatywne nadreaktywnego
dna miednicy
20) Psychospołeczne aspekty leczenia nadreaktywnego
dna miednicy
Skorowidz
PROMETEUSZ na podstawie zintegrowanych ilustracji anatomicznych, w sposób unikatowy, łączy nauki morfologiczne z zagadnieniami klinicznymi.
Prometeusz to także:
kompleksowy przegląd anatomii człowieka
morfologiczne podstawy problemów klinicznych i czynnościowych
opisy wybranych przypadków klinicznych
zintegrowane ilustracje anatomiczne
angielskie i polskie mianownictwo anatomiczne
SKRÓCONY SPIS TREŚCI:
Wprowadzenie do anatomii
1. Rozwój rodowy i osobniczy człowieka
2. Opis ciała człowieka
3. Anatomia struktur powierzchownych, punkty orientacyjne i miana położenia
4. Kości, stawy i więzadła
5. Mięśnie
6. Naczynia
7. Układ chłonny i gruczoły
8. Anatomia ogólna układu nerwowego
Tułów
1. Kości, stawy i więzadła
2. Mięśnie: grupy czynnościowe
3. Mięśnie: anatomia topograficzna
4. Naczynia i nerwy: gałęzie i położenie
5. Naczynia i nerwy: anatomia topograficzna
Kończyna górna
1. Kości, stawy i więzadła
2. Mięśnie: grupy czynnościowe
3. Mięśnie: anatomia topograficzna
4. Naczynia i nerwy: gałęzie i położenie
5. Naczynia i nerwy: anatomia topograficzna
Kończyna dolna
1. Kości, stawy i więzadła
2. Mięśnie: grupy czynnościowe
3. Mięśnie: anatomia topograficzna
4. Naczynia i nerwy: gałęzie i położenie
5. Naczynia i nerwy: anatomia topograficzna
Dodatki
Wykaz literatury
Skorowidz terminów angielskich
Skorowidz terminów polskich
Wydanie III polskie, poprawione i rozszerzone.
Mianownictwo łacińskie i polskie.
Anatomia ogólna i układ mięśniowo-szkieletowy, pierwszy tom z serii PROMETEUSZ.
Atlas anatomii człowieka, łączy informacje kliniczne z prezentacją wiedzy anatomicznej przy pomocy znakomitych ilustracji.
• Wybrane przypadki kliniczne, łatwe i przyjemne w lekturze.
• Kompleksowy przegląd anatomii.
• Morfologiczne podstawy problemów klinicznych.
• 2031 doskonałych ilustracji anatomicznych.
• Atlas, który stał się marzeniem lekarzy i fizjoterapeutów.
PROMETEUSZ Atlas anatomii człowieka obejmuje trzy tomy:
Tom I. Anatomia ogólna i układ mięśniowo-szkieletowy
Tom II. Szyja i narządy wewnętrzne
Tom III. Głowa i neuroanatomia
SKRÓCONY SPIS TREŚCI:
Wprowadzenie do anatomii
1. Rozwój rodowy i osobniczy człowieka
2. Opis ciała człowieka
3. Anatomia struktur powierzchownych, punkty orientacyjne i miana położenia
4. Kości, stawy i więzadła
5. Mięśnie
6. Naczynia
7. Układ chłonny i gruczoły
8. Anatomia ogólna układu nerwowego
Tułów
1. Kości, stawy i więzadła
2. Mięśnie: grupy czynnościowe
3. Mięśnie: anatomia topograficzna
4. Naczynia i nerwy: gałęzie i położenie
5. Naczynia i nerwy: anatomia topograficzna
Kończyna górna
1. Kości, stawy i więzadła
2. Mięśnie: grupy czynnościowe
3. Mięśnie: anatomia topograficzna
4. Naczynia i nerwy: gałęzie i położenie
5. Naczynia i nerwy: anatomia topograficzna
Kończyna dolna
1. Kości, stawy i więzadła
2. Mięśnie: grupy czynnościowe
3. Mięśnie: anatomia topograficzna
4. Naczynia i nerwy: gałęzie i położenie
5. Naczynia i nerwy: anatomia topograficzna
Dodatki
Wykaz literatury
Skorowidz terminów łacińskich
Skorowidz terminów polskich
Poradnik zawiera podstawowe zasady żywienia w trakcie chemioterapii. Stworzony jest przez doświadczonego onkologa i dietetyka, w celu propagowania poprawnego żywienia w onkologii. Jeśli chorujesz na nowotwór złośliwy i zastanawiasz się, jak możesz wspomóc proces swojego leczenia, to niniejszy poradnik jest właśnie dla Ciebie! Składa się on z krótkich porad żywieniowych. Cierpisz na zaparcia? Masz biegunki? Doskwiera Ci suchość jamy ustnej? Może występują u Ciebie zaburzenia węchu i smaku? Odpowiednio dobranym żywieniem możesz złagodzić objawy niepożądane związane z leczeniem przeciwnowotworowym i poczuć się lepiej.
Anatomia w pliometrycznym treningu funkcjonalnym
Ilustrowany przewodnik rozwijania maksymalnej siły w możliwie najkrótszym czasie.
Ta książka to przewodnik po pliometrii. Znajdziecie w niej efektywne ćwiczenia i prześledzicie możliwości treningowe.
Autorzy dzielą się doświadczeniami, które sami wykorzystali i sprawdzili, wprowadzając liczną grupę zawodników na wyżyny możliwości sportowych w trenowanych dyscyplinach. W książce podano przykłady 94 ćwiczeń pliometrycznych wraz z 78 ich wariantami. Całość ułożyli w taki sposób, by ich trudność wzrastała w miarę postępów treningowych.
Spis treści:
Wprowadzenie
1. Mechanizm anatomiczny i fizjologiczny w pliomterii
2. Postępy w treningu, powierzchnie i sprzęt
3. Ćwiczenia podstawowe
4. Symteryczne ćwiczenia dolnych partii ciała
5. Unilateralne ćwiczenia dolnych części ciała
6. Ćwiczenia górnych partii ciała
7. Ćwiczenia mięśni stabilizujących tułów
8. Łączone ćwiczenia pliometryczne
9. Zapobieganie urazom i rehabilitacja
Piśmiennictwo
Spis ćwiczeń
Głowa, szyja i neuroanatomia, trzeci tom z serii PROMETEUSZ Atlas anatomii człowieka,
łączy informacje kliniczne z prezentacją wiedzy anatomicznej przy pomocy profesjonalnych ilustracji.
• Wydanie III polskie, poprawione i rozszerzone.
• Wybrane przypadki kliniczne, przystępne w lekturze.
• Kompleksowy przegląd anatomii.
• Morfologiczne podstawy problemów klinicznych.
• Ponad 1800 szczegółowych ilustracji anatomicznych i 123 tabele.
• Mianownictwo łacińskie i polskie.
PROMETEUSZ Atlas anatomii człowieka jest serią trzech tomów:
Tom I. Anatomia ogólna i układ mięśniowo-szkieletowy
Tom II. Narządy wewnętrzne
Tom III. Głowa, szyja i neuroanatomia
SKRÓCONY SPIS TREŚCI
Głowa i szyja
1. Przegląd
2. Kości, więzadła i stawy
3. Systematyka mięśni
4. Systematyka naczyń i nerwów
5. Narządy i ich unaczynienie
6. Topografia
7. Przekroje
Neuroanatomia
1. Wprowadzenie do neuroanatomii
2. Histologia komórek nerwowych i komórek gleju
3. Autonomiczny układ nerwowy
4. Opony mózgowo-rdzeniowe
5. Przestrzenie płynowe
6. Kresomózgowie
7. Międzymózgowie
8. Pień mózgu
9. Móżdżek
10. Unaczynienie mózgu
11. Rdzeń kręgowy i jego unaczynienie
12. Przekroje mózgowia
13. Układy czynnościowe i odniesienia kliniczne
Słownik i streszczenia
1. Słownik
2. Streszczenia
Dodatki
Wykaz literatury
Skorowidz terminów lacińskich
Skorowidz terminów polskich
Głowa, szyja i neuroanatomia, trzeci tom z serii PROMETEUSZ Atlas anatomii człowieka,
łączy informacje kliniczne z prezentacją wiedzy anatomicznej przy pomocy profesjonalnych ilustracji.
• Wybrane przypadki kliniczne, przystępne w lekturze.
• Kompleksowy przegląd anatomii.
• Morfologiczne podstawy problemów klinicznych.
• Ponad 1700 szczegółowych ilustracji anatomicznych.
• Nomenklatura łacińska.
PROMETEUSZ Atlas anatomii człowieka jest serią trzech tomów:
Tom I. Anatomia ogólna i układ mięśniowo-szkieletowy
Tom II. Narządy wewnętrzne
Tom III. Głowa, szyja i neuroanatomia
SKRÓCONY SPIS TREŚCI
Głowa i szyja
1. Przegląd
2. Kości, więzadła i stawy
3. Systematyka mięśni
4. Systematyka naczyń i nerwów
5. Narządy i ich unaczynienie
6. Topografia
7. Przekroje
Neuroanatomia
1. Wprowadzenie do neuroanatomii
2. Histologia komórek nerwowych i komórek gleju
3. Autonomiczny układ nerwowy
4. Opony mózgowo-rdzeniowe
5. Przestrzenie płynowe
6. Kresomózgowie
7. Międzymózgowie
8. Pień mózgu
9. Móżdżek
10. Unaczynienie mózgu
11. Rdzeń kręgowy i jego unaczynienie
12. Przekroje mózgowia
13. Układy czynnościowe i odniesienia kliniczne
Słownik i streszczenia
1. Słownik
2. Streszczenia
Dodatki
Wykaz literatury
Skorowidz terminów lacińskich
Skorowidz terminów polskich
Blizny są jak zakładki w księdze życia. Zapisują wszystkie procesy zapalne i wpływają na statyczną równowagę powięziową naszego ciała. Często blizny są przyczyną bólu opornego na leczenie lub przedwczesnego zużycia się tkanek ciała. Blizny wpływają nie tylko na struktury powięziowe u pacjenta, lecz także na krążenie płynów ustrojowych, a w dłuższej perspektywie zaburzają hemostazę organizmu. Uwolnienie zrostów w układzie powięziowym przełamuje zaklęty krąg łańcucha lezji. Systematyczne badania nad złożonymi objawami związanymi z widocznymi i niewidocznymi bliznami oraz możliwościami pracy terapeutycznej w tym zakresie są jeszcze w powijakach. [z przedmowy Davida Boegera]
Poszerz swoją wiedzę na temat anatomii funkcjonalnej, aby poprawnie rozpoznawać i leczyć dysfunkcje struktur stawowych.
Efektywne badanie i leczenie w fizjoterapii zależy od właściwego zrozumienia dynamiki stawów oraz funkcjonowania otaczających je mięśni. Ten dokładny przewodnik pomaga czytelnikowi nie tylko zapamiętać szczegóły anatomii, lecz także naprawdę poznać struktury i funkcje kolejnych części ciała - krążków międzykręgowych, kręgosłupa szyjnego, czaszki, kręgosłupa piersiowego, klatki piersiowej, kończyn górnych, kręgosłupa lędzwiowego, miednicy i stawu biodrowego oraz kończyn dolnych.
Pozycja przydatna zarówno dla studentów fizjoterapii, jak i dla doświadczonych terapeutów.
Techniki laboratoryjne w biologii molekularnej to wyjątkowy podręcznik dla studentów nauk biologicznych i medycznych oraz dla wszystkich tych, którzy na co dzień zajmują się pracą laboratoryjną. Zawiera on dokładne opisy najpowszechniej stosowanych i najbardziej znanych procedur, kładąc szczególny nacisk na wyjaśnienie celowości przeprowadzania pewnych etapów, charakterystykę używanych reagentów oraz wskazanie zalet i wad wybranych technik laboratoryjnych.
Czy wiesz, że rodzaj posiłku może zmieniać działanie Twojego leku?
Czy wiesz, że niektóre leki powinno się zażywać po posiłku, a inne na czczo?
Czy wiesz, że soki owocowe, zwłaszcza sok grejpfrutowy, mogą wpływać na efekt działania leku?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz właśnie w tej książce.
Autorzy niniejszej monografii – specjaliści w dziedzinie bromatologii, farmakologii oraz dietetyki – na co dzień zajmują się badaniem problemu interakcji leków z pożywieniem. Prezentowane przez nich treści, poparte wynikami wielu światowych badań, dostarczają cennej praktycznej wiedzy pozwalającej uniknąć błędów przy stosowaniu konkretnych leków.
Książka ta została opracowana, aby służyć pomocą nie tylko farmaceutom, lekarzom i dietetykom, lecz także samym pacjentom.
Książka jest zbiorem najnowszych wiadomości dotyczących mechanizmów i patofizjologii starzenia naturalnego i fotostarzenia skóry ze szczególnym uwględnieniem regulacji przez TGF-β.
Omówiono tutaj aktualne strategie zapobiegania starzeniu i usuwaniu objawów starzenia.
Wiadomo, że niedobór estrogenów przyspiesza proces starzenia skóry, a co ciekawe, fotostarzenie pod względem patomechanizmu jest procesem przypominającym pierwszy etap kancerogenezy.
W drugiej części omówiono aktualne strategie zapobiegania starzeniu i usuwaniu objawów starzenia przy pomocy filtrów przeciwsłonecznych, retinoidów, peelingów i antyoksydantów. Poruszono również problem skóry suchej oraz roli odżywiania, witamin i hormonów w procesie opóźniania objawów starzenia skóry. Niektóre metody stosowane na kontynencie amerykańskim różnią się od przyjętych w Europie, w tym w Polsce, i to należy wziąć pod uwagę przy wyborze metody postępowania.
Największym atutem książki jest kompleksowe opracowanie zagadnienia patofizjologii procesów starzenia skóry.
Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla dermatologów, gerontologów oraz całego kręgu zawodów związanych z kosmetyką i kosmetologią.
Niemniej jednak może być przydatna do zrozumienia wielu mechanizmów związanych ze starzeniem skóry chirurgom plastycznym zajmującym się chirurgią estetyczną, chirurgom onkologicznym wykonującym zabiegi u osób w podeszłym wieku, dietetykom, endokrynologom i wszystkim lekarzom zajmującym
się zabiegami estetycznymi w zakresie swoich specjalności.
„Immunologia i immunoterapia” autorstwa trzech niemieckich naukowców, pracowników uniwersytetów medycznych w Monachium i we Frankfurcie nad Menem, to dzieło wyjątkowe i jednocześnie pierwsza taka książka na polskim rynku wydawniczym. Oprócz podstawowej wiedzy immunologicznej, pozwalającej zrozumieć mechanizmy związane z działaniem układu odpornościowego, książka ta jest także źródłem fachowej wiedzy na temat szeroko pojętej immunoterapii.
Pierwsza część zawiera najważniejsze informacje dotyczące mechanizmów odpowiedzi wrodzonej i nabytej, a także interakcji komórek i czynników humoralnych. W drugiej części omówione zostały leki immunosupresyjne, immunostymulujące, szczepionki, przeciwciała oraz leki przeciwalergiczne. Dzięki temu jest to źródło wiedzy z zakresu farmakodynamiki, farmakokinetyki, wskazań do stosowania poszczególnych preparatów i innych aspektów niezbędnych w praktyce klinicznej. W książce przedstawiono również zagadnienia związane z metodami diagnostyki oraz otrzymywania preparatów immunologicznych.
Duża liczba szczegółowych i schematycznych rycin, tabel oraz ramek podsumowujących najważniejsze informacje, a także szczegółowa narracja tekstu, ułatwiają przekaz merytoryczny trudnej wiedzy, a dla zaawansowanego w problematyce immunologii czytelnika, stanowią prawdziwą ucztę intelektualną. Swoją wyjątkowość książka ta zawdzięcza również faktowi, iż zawarte są w niej liczne nowinki naukowe, zwykle niespotykane w innych publikacjach tego typu. Podręcznik „Immunologia i immunoterapia” będzie świetnym źródłem wiedzy zarówno dla lekarzy klinicystów, immunologów ogólnych, jak i studentów kierunków lekarskich, biologicznych, nauczycieli akademickich oraz farmakologów i farmaceutów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?