KATEGORIE [rozwiń]

Mantak Chia

Okładka książki Mężczyzna multiorgazmiczny

49,99 zł 29,84 zł


Książka Mężczyzna multiorgazmiczny opiera się na liczących trzy tysiące lat praktykach seksualnych Wschodu.Do podobnych odkryć w dziedzinie seksu dotarł w latach czterdziestych ub. wieku Alfred Kinsey, znany amerykański seksuolog. Mimo to większość współczesnych mężczyzn jest nieświadoma swojego multiorgazmicznego potencjału.Dzięki autorom seksualność przestała być źródłem niepokoju, frustracji i wstydu, stając się cudownym doznaniem, w którym rozwijamy się i spełniamy. Przedstawione przez autorów w jasny i prosty sposób, udoskonalane przez stulecia techniki miłosne - są niezwykle skuteczne. Mogą znacznie polepszyć nie tylko kondycję seksualną, ale także ogólny stan zdrowia. Zaczynamy zdawać sobie sprawę, że postrzeganie seksu wykształcone przez zachodnią kulturę niewiele ma wspólnego z tym, co może osiągnąć dwoje ludzi, stosując opisane w książce techniki.Dodatkową korzyścią, jaką niesie ze sobą taka praktyka, jest przypływ sił witalnych.Mistrz Mantak Chia to znany na całym świecie nauczyciel sztuk taoistycznych, od tai chi po taoistyczną seksualność. Jest autorem wielu bestsellerów, między innymi: Kobieta multiorgazmiczna i Sekrety wielokrotnych orgazmów. Mieszka w Tajlandii, a wykłady i warsztaty prowadzi na całym świecie.Douglas Abrams jest autorem i wydawcą licznych książek i długoletnim adeptem taoistycznych praktyk seksualnych. Jest współautorem książki Sekrety wielokrotnych orgazmów.
Okładka książki Taoistyczna sztuka miłości

69,60 zł 40,77 zł


Tao seksu do niedawna znane tylko nielicznym, dziś dostępne również dla ciebie Pragniesz od seksu czegoś więcej? Chcesz wprowadzić więcej namiętności do swojego życia intymnego i relacji z partnerem? Szukasz alternatywy dla tantry i masażu tantrycznego? A może po prostu pragniesz poczuć na własnej skórze, czym jest nadorgazm i uzdrawiająca sztuka miłości w duchu tao? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to ta książka jest dla ciebie! Taoistyczna sztuka miłości ujawnia tradycyjne praktyki, które umożliwiają kobietom kultywowanie i wzmacnianie ich energii seksualnej poprzez przekształcenie jej w moc twórczą, uzdrawiającą i duchową. Pilnie strzeżone przez tysiące lat. Znane wyłącznie na dworze cesarza Chin. Teraz dostępne są również dla ciebie!Prawdziwie uzdrawiający seks! Terapia, która skieruje twoją energię seksualną do poprawy zdrowia Pytasz: jak to działa? W jaki sposób doznania seksualne mogą poprawić twoje zdrowie fizyczne i psychiczne? To proste! Tao miłości wzmacnia twoją energię życiową! Podstawą praktykowania uzdrawiającej miłości tao jest kultywacja, transformacja i krążenie energii seksualnej, znanej jako jing. Energia jing jest kreatywną, generatywną energią. Jest ona niezbędna do rozwoju chi (energii siły życiowej) i shen (energii duchowej). Wzmacniając energię jing, wzmacniasz pozostałe dwa rodzaje energii, które odpowiadają za twoje zdrowie. Energia jing wytwarzana jest w narządach płciowych. Niestety kobiety nieustannie tracą ją podczas menstruacji lub ciąży. Na szczęście autor odkryje przed tobą potężne techniki opracowane przez taoistycznych mistrzów. Z ich pomocą nie tylko zachowasz energię jing. Ale przede wszystkim dowiesz się, jak ją podnieść i wzmocnić, a także ukierunkować do poprawy swojego fizycznego, psychicznego i duchowego samopoczucia.
Okładka książki Mężczyzna multiorgazmiczny

44,99 zł 26,86 zł


Książka Mężczyzna multiorgazmiczny opiera się na liczących trzy tysiące lat praktykach seksualnych Wschodu. Do podobnych odkryć w dziedzinie seksu dotarł w latach czterdziestych ub. wieku Alfred Kinsey, znany amerykański seksuolog. Mimo to większość współczesnych mężczyzn jest nieświadoma swojego multiorgazmicznego potencjału. Dzięki autorom seksualność przestała być źródłem niepokoju, frustracji i wstydu, stając się cudownym doznaniem, w którym rozwijamy się i spełniamy. Przedstawione przez autorów w jasny i prosty sposób, udoskonalane przez stulecia techniki miłosne – są niezwykle skuteczne. Mogą znacznie polepszyć nie tylko kondycję seksualną, ale także ogólny stan zdrowia. Zaczynamy zdawać sobie sprawę, że postrzeganie seksu wykształcone przez zachodnią kulturę niewiele ma wspólnego z tym, co może osiągnąć dwoje ludzi, stosując opisane w książce techniki. Dodatkową korzyścią, jaką niesie ze sobą taka praktyka, jest przypływ sił witalnych. Mistrz Mantak Chia to znany na całym świecie nauczyciel sztuk taoistycznych, od tai chi po taoistyczną seksualność. Jest autorem wielu bestsellerów, między innymi: Kobieta multiorgazmiczna i Sekrety wielokrotnych orgazmów. Mieszka w Tajlandii, a wykłady i warsztaty prowadzi na całym świecie. Douglas Abrams jest autorem i wydawcą licznych książek i długoletnim adeptem taoistycznych praktyk seksualnych. Jest współautorem książki Sekrety wielokrotnych orgazmów.
Okładka książki Refleksologia dla rozkoszy. Jak uaktywnić taoistyczne punkty miłości wyd. 2022

44,99 zł 26,86 zł


Chińscy mistrzowie Tao utrzymywali, że współżycie jest nie tylko źródłem rozkoszy i doświadczania bliskości, ale również drogą do długowieczności. Warunkiem dobrego zdrowia jest umiejętne gospodarowanie zasobami ciała, w tym kontrola nad ejakulacją i utrzymanie mięśniachi w dobrej formie. Genitalia są skupiskiem najsilniejszych receptorów refleksologicznych, dlatego seks uprawiany w odpowiednich pozycjach ma działanie lecznicze. Książka zawiera kilkadziesiąt ilustracji pozycji seksualnych, polecanych w starożytnych chińskich traktatach o seksie i długowieczności. Przedstawia metody pracy nad wzmocnieniem narządów płciowych i pielęgnowania energii seksualnej. Mantak Chia – uczeń wielu mistrzów taoizmu, w roku 1979 opracował System Uniwersalnego Tao i od tej pory kształci dziesiątki tysięcy adeptów z całego świata. Podróżuje po wielu krajach, prowadząc warsztaty i wykłady, w roku 2008 odwiedził także Polskę. Jest dyrektorem Centrum Uniwersalnego Tao w Tajlandii i autorem dwudziestu pięciu książek na temat praktyk taoistycznych. William U. Wei – doświadczony instruktor Uniwersalnego Tao, który wspólnie z Mantakiem Chia udzielał nauk w przeszło trzydziestu krajach. Jest też autorem książki Living in the Tao.
Okładka książki Sekrety wielokrotnych orgazmów

39,99 zł 24,94 zł


Myślicie, że w swoim życiu intymnym osiągnęliście już maksimum rozkoszy? A może czegoś wam brakuje? Ta książka pomoże odkryć wam nowe ścieżki do osiągnięcia maksimum przyjemności.Sekrety wielokrotnych orgazmów to nowoczesny, pozbawiony pruderii poradnik dla ludzi o otwartych umysłach. Opisane w książce krok po kroku techniki pozwolą każdej parze wznieść się na wyżyny rozkoszy seksualnej, intymności i potencji. Poradnik inspiruje nie tylko w sypialni, ale także uczy, jak odpowiedzialnie kochać przez całe życie. Zawarte w księgach tao techniki seksualne podpowiadają, jak osiągnąć nie tylko rozkosz, ale również jedność serc, ciał i dusz w każdym związku.Mantak Chia jest jednym z najbardziej znanych wykładowców taoistycznej seksuologii. Maneewan Chia naucza praktycznego stosowania taoizmu, szczególnie w odniesieniu do zdrowia i życia seksualnego kobiet. Douglas Abrams to niezależny pisarz i wykładowca. Rachel Carlton Abrams jest lekarką, specjalistką medycyny rodzinnej, prowadzi praktykę ginekologiczną w jednej z kalifornijskich klinik.
Okładka książki Wewnętrzna struktura Tai Chi. Tai Chi Chi Kung I

39,99 zł 26,37 zł


Ćwicząc Tai Chi uczymy się pewnego sposobu rozumienia świata, którego podstawę stanowi taoistyczna zasada działania przez powstrzymywanie się od działania. Po wielu latach praktykowania Tai Chi ciało i umysł osiągają stan elastyczny. Kiedy zapytamy ćwiczących, czym jest Tai Chi, możemy otrzymać wiele różnych odpowiedzi. Dla jednych jest to rodzaj gimnastyki zdrowotnej regulującej oddech i rytm pracy serca, a także wywierającej zbawienny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Inni uważają Tai Chi za rodzaj praktyki medytacyjnej uspakajającej umysł i oczyszczającej go z niepotrzebnych myśli, wyobrażeń, emocji. Są też tacy, którzy postrzegają Tai Chi jako praktykę psychosomatyczną oraz tacy, którzy zaliczają Tai Chi do sztuk walki. Na pozór wszystkie te próby określenia czym jest Tai Chi nawzajem się wykluczają. W odniesieniu do Tai Chi sprzeczność ta jest jednak pozorna. Istotę Tai Chi stanowi bowiem pewna zasada, którą można zastosować we wszystkich wyżej wymienionych dziedzinach. W pewnej starej japońskiej opowieści samuraj zapytał mnicha: «Mędrcze, jaka jest różnica między niebem a piekłem?» Mnich odrzekł: «Jesteś gburem!» Samuraj rozzłościł się, wyciągnął miecz, krzycząc: «Zginiesz za tę zniewagę!» Mnich uśmiechnął się i stwierdził: «To jest właśnie piekło». Samuraj zrozumiał mądrość tych słów i skłonił się przed nim w podzięce za naukę. Mnich zaś rzekł: «To jest właśnie niebo». Ta krótka historia to dobry przykład na charakterystyczną dla mistrzów umiejętność opanowywania emocji.
Okładka książki Taoistyczna joga ezoteryczna. Budzenie uzdrawiającej energii Tao

34,99 zł 23,07 zł


W książce Taoistyczna joga ezoteryczna. Budzenie uzdrawiającej energii Taoautor przedstawia pełne opracowanie starożytnej taoistycznej techniki medytacyjnej, zwanej małym niebiańskim obiegiem, małym krążeniem lub orbitą mikrokosmiczną. Technika ta stanowi podstawę taoistycznej wiedzy zwanej alchemią wewnętrzną, z której Chińczycy stworzyli bardzo skuteczną i doskonałą medycynę, wykorzystującą m.in. akupunkturę, ziołolecznictwo i dietę. Dzięki niej powstały także tajniki wewnętrznych sztuk walki, takich jak Tai Chi Chuan, zdobywające na całym świecie i w Polsce coraz większą popularność z uwagi na walory zdrowotne i relaksacyjne oraz możliwości ćwiczenia w każdym wieku. Z niej wywodzą się również bardziej zaawansowane rodzaje medytacji taoistycznych, znane z chińskich legend. Ze względu na zasadność tej techniki w treningu wewnętrznej siły, wzmianki na jej temat pojawiają się w każdej poważnej książce o chińskim Qigong’u, można je odnaleźć również w literaturze, która ukazała się w Polsce. Były to jednak jedynie wzmianki. Taoistyczna joga ezoteryczna. Budzenie uzdrawiającej energii Tao szczegółowo omawia całą technikę, włącznie z kwestią zapobiegania skutkom ubocznym oraz wpływania praktyki na układ hormonalny. Mantak Chia jest pierwszym mistrzem taoistycznym, który spisał metodę małego krążenia i opublikował ją, ponieważ uznał, że metoda ta jest potrzebna człowiekowi w zachowaniu wewnętrznej równowagi, niezbędnej dla utrzymania zdrowia ciała i pogody ducha. Wcześniej metoda ta była przekazywana jedynie zaufanym uczniom po wielu latach treningu.
Okładka książki Wewnętrzna struktura tai chi

33,00 zł 22,45 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Ćwicząc Tai Chi uczymy się pewnego sposobu rozumienia świata, którego podstawę stanowi taoistyczna zasada działania przez powstrzymywanie się od działania. Po wielu latach praktykowania Tai Chi ciało i umysł osiągają stan elastyczny.
Okładka książki Miłosny potencjał kobiety. Jak zadowolić kobietę

32,99 zł 19,78 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka powstała jako zapis seminariów nauczyciela taoizmu Mantaka Chia i jego żony, podczas których ujawniali zachodnim słuchaczom sekrety ezoterycznej seksuologii, medycyny oraz ogólnie pojętej filozofii życia. Podczas gdy w tradycjach Zachodu popęd seksualny sprowadzany był do swojej prokreacyjnej natury i wiązany ze zwierzęcymi atawizmami, wschodni mistycy, mędrcy i lekarze przez pięć tysięcy lat z zacięciem odkrywali i zgłębiali niezliczone powiązania seksualności człowieka z czułością, troską i samoświadomością. Niniejsza pozycja to ciekawa poznawczo lektura dla tych, którzy chcą poznawać tajniki filozofii Wschodu, ale przede wszystkim dla tych, którzy pragną wstąpić na drogę prawdziwej, świętej miłości, poznać samych siebie oraz... podnieść własny seksualny potencjał.
Okładka książki Taoistyczna joga ezoteryczna

29,90 zł 17,90 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Mantak Chia jest pierwszym mistrzem taoistycznym, który postaniwł spisać metodę małego krążenia i opublikować ją - dotychczas przekazywana była jedynie zaufanym uczniom po wielu latach treningu - gdyż uznał on, że w obecnych czasach jest bardziej niż kiedykolwiek potrzebna człowiekowi w zachowaniu wewnętrznej równowagi, niezbędnej dla utrzymania zdrowia ciała i pogody ducha.
Okładka książki Mężczyzna multiorgazmiczny

39,90 zł 24,93 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Ponad trzy tysiące lat temu Chińczycy odkryli, że mężczyźni mogą doświadczać wielokrotnych orgazmów, opóźniając albo nawet powstrzymując wytrysk. Jest to możliwe, ponieważ orgazm i ejakulacja to dwa oddzielne procesy, choć Zachód od dawna je ze sobą utożsamia. Wprawdzie starożytnym Chińczykom brakowało precyzji dzisiejszych naukowców, zapisywali oni jednak szczegółowo swoje odkrycia z myślą o przyszłych pokoleniach badaczy sfer seksu i duchowości. Na Zachodzie dopiero w latach czterdziestych ubiegłego wieku Alfred Kinsey, pionier naukowego podejścia do seksu, donosił o podobnych odkryciach. Mimo to dziś, kilkadziesiąt lat później, gdy jego twierdzenia już wielokrotnie poparły wyniki badań laboratoryjnych, większość mężczyzn pozostaje nieświadoma swojego multiorgazmicznego potencjału. Pozbawieni tej wiedzy oraz nieznający konkretnych technik mężczyźni nie są w stanie odczuć różnicy między crescendo orgazmu a salwą ejakulacji. To błąd, że w kulturze Zachodu męska seksualność koncentruje się na dążeniu do nieuchronnie rozczarowującego celu, jakim jest wytrysk („spuszczenie się"), zamiast na dostarczającym orgazmicznej rozkoszy procesie cielesnego obcowania ze sobą. Książka ta pokazuje mężczyznom, jak mogą oddzielić w sobie orgazm od ejakulacji i zamienić ulotny moment rozładowania napięcia seksualnego w serię niezliczonych wzlotów ogarniających całe ciało. Jeden z multiorgazmicznych mężczyzn ujął to tak: „Po zwyczajnym wytrysku moja przyjemność szybko mija. Zupełnie inaczej jest z wielokrotnymi orgazmami. Osiągnięta dzięki nim rozkosz przepełnia mnie cały dzień. Doznanie to zdaje się nie mieć granic. Dodatkową korzyścią z tej praktyki jest przypływ sił witalnych, toteż nigdy nie czuję się zmęczony. Teraz mogę uprawiać seks tak długo, jak zechcę. Nie jest tak, że ciało panuje nade mną, to ja panuję nad ciałem. Czegóż więcej mógłby żądać mężczyzna?". Książka ta pokazuje również mężczyznom, jak mogą wykorzystać multiorgazmiczny potencjał partnerek. Pewien człowiek, który przez trzy miesiące stosował się do zawartych w niej porad, tak opisał swoje doświadczenia: „Odkąd zacząłem praktykować te techniki, sypiałem z trzema kobietami. Wszystkie trzy oznajmiły, że byłem ich najlepszym kochankiem. Dosłownie wprost powiedziały mi, że z nikim nie było im tak dobrze". Kobiety po przeczytaniu tej książki poznają tajniki męskiej seksualności, z których niewiele osób płci obojga zdaje sobie sprawę. Pary, które przeczytają ją razem, wzniosą się na taki poziom seksualnej ekstazy i seksualnego zadowolenia, o jakim nawet im się nie śniło. Partnerka pewnego multiorgazmiczne-go mężczyzny stwierdziła: „W łóżku zawsze było nam dobrze, ale teraz, gdy każde z nas doświadcza wielu fal rozkoszy, nasze pożycie stało się dużo bogatsze i bardziej wyważone. Wielokrotne orgazmy są jednak tylko wstępem do głębszych zmian, które owe praktyki wywołały w naszym związku. Nasza miłość jest teraz znacznie głębsza i bardziej intymna". Mężczyźni mogą doświadczać wielokrotnych orgazmów. Ten fakt jest dla większości z nas tak zaskakujący, że aż trudno nam uwierzyć w jego prawdziwość. Należy pamiętać, że wielokrotne orgazmy kobiet dopiero w ciągu ostatnich czterdziestu lat zostały uznane i zaakceptowane jako „normalne". Jeszcze bardziej zadziwiające jest to, jak wiele kobiet zaczęło ich doświadczać, kiedy powiedziano im, że są one możliwe. Od lat pięćdziesiątych minionego stulecia, kiedy to Kinsey badał kobiecą seksualność, liczba kobiet przeżywających wielokrotne orgazmy uległa potrojeniu, z 14 do przeszło 50 procent3! W latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku seksuolodzy William Hartman i Mari-lyn Fithian odkryli, że 12 procent mężczyzn będących obiektem ich badań może doświadczać orgazmów wielokrotnych. Kiedy mężczyźni się dowiedzieli, że mają ów potencjał, i opanowali kilka prostych technik, ta liczba zaczęła wzrastać. Autorzy tej książki czerpią ze starożytnych praktyk taoistycznych i z najnowszej wiedzy naukowej, aby pokazać czytelnikom, jak oddzielić orgazm od ejakulacji, jak doznawać wielokrotnych orgazmów i jak poprawić ogólny stan zdrowia. Pierwotnie taoiści byli w starożytnych Chinach (około VI w. p.n.e.) grupą poszukiwaczy, którzy zgłębiali tajniki zdrowia i duchowości. Chociaż opracowane przez nich metody mają już ponad dwa tysiące lat, nie straciły swojej mocy. Opisane tu techniki trafiły do świata Zachodu zaledwie piętnaście lat temu. Wywołały cichą rewolucję seksualną wśród zwyczajnych mężczyzn, którzy je stosowali i dowiedli ich skuteczności. Autorzy żywią przekonanie, że jedynych wiarygodnych dowodów dostarcza ciało każdego mężczyzny. Mają nadzieję, że gdy czytelnik przyjmie lub odrzuci zawarte w tej książce informacje, będzie bazował na swoich osobistych doświadczeniach. Wielokrotny orgazm nie jest zarezerwowany wyłącznie dla dojrzewających młodzieńców, cieszących się niebywałym szczęściem starszych panów albo dla wyznawców określonych religii. Trzydziestoparoletni sprzedawca programów komputerowych, który sam siebie nazwał „cynicznym i spiętym nowojorczykiem", pewnego wieczoru zajął się ćwiczeniami opisanymi w tej książce i przeżył sześć orgazmów z rzędu: „Orgazmy przychodziły jeden po drugim i były coraz mocniejsze. Niczego podobnego dotychczas nie doświadczyłem. Ale najbardziej zdumiewające było to, że właśnie zaczynałem czuć się chory z przemęczenia, a następnego ranka obudziłem się zdrowy i pełen energii jak nigdy dotąd". Zgodnie z zasadami taoistycznych praktyk seksualnych przeżywanie wielokrotnych orgazmów bez wytrysku zwykle pomaga mężczyźnie osiągnąć doskonały stan zdrowia, a nawet - możecie w to wierzyć albo nie - przedłuża mu życie. Taoistyczna sztuka kochania, zwana również „Seksualnym kung-fu", kiedyś była dziedziną chińskiej medycyny („kung-fu" znaczy dosłownie „mistrzostwo", zatem „Seksualne kung-fu" to po prostu „seksualne mistrzostwo"). Starożytni taoiści byli lekarzami, zajmowali się fizycznym stanem zdrowia i zaspokojeniem cielesnych pragnień. Seksualne kung-fu pomaga mężczyznom nabrać sił witalnych i zyskać długowieczność, bo pozwala im uniknąć wycieńczenia, następującego po ejakulacji - powstrzymuje, w dosłownym sensie, utratę soków. W rozdziale l przedstawimy pochodzące z kultur Wschodu i Zachodu dowody na istnienie wielokrotnego orgazmu u mężczyzn. Omówimy także wyniki najnowszych badań naukowych, potwierdzające przeświadczenie starożytnych taoistów o znaczeniu szczytowania bez wytrysku. Prezentując to zaskakujące odkrycie, „New York Times" podsumował: „Wytwarzanie spermy jest o wiele trudniejsze, niż wyobrażali to sobie naukowcy, i angażuje zasoby, które w innej sytuacji zapewniają mężczyźnie długie lata zdrowia". Jednak teoria bez praktyki jest bezużyteczna. Dlatego w rozdziałach 2 i 3 znajdziesz „ćwiczenia solo", które możesz wykonywać, aby uwolnić w sobie multiorgazmiczny potencjał - niezależnie od tego, czy masz partnerkę, czy nie. Wielu mężczyzn zaczyna doświadczać wielokrotnych orgazmów po tygodniu lub dwóch, a większość jest w stanie opanować przedstawione tu techniki w ciągu od trzech do sześciu miesięcy. W rozdziałach 4 i 5 poznasz „ćwiczenia w parze", które pozwolą ci podzielić się z partnerką tajnikami „Seksualnego kung-fu" i zapewnić jej przyjemność, o jakiej nawet nie śniła. Chociaż kobiety mogą wiele skorzystać na lekturze całej tej książki, rozdział 6 napisaliśmy specjalnie dla nich. Wyjaśnia on, co powinny wiedzieć, aby pomóc partnerom - a także sobie -w osiągnięciu multiorgazmicznych uniesień. Z kolei rozdział 7 napisaliśmy z myślą o gejach. Zaprezentowaliśmy tam specjalne praktyki, które powinni opanować, aby wieść spełnione, zdrowe życie seksualne i osiągać wielokrotne orgazmy. Rozdział 8 odnosi się do męskich problemów seksualnych: przedwczesnego wytrysku, impotencji i bezpłodności. Tao-istyczna sztuka kochania zna wiele sposobów na przezwyciężenie owych problemów. I w końcu rozdział 9 zawiera porady, dzięki którym mężczyźni oraz ich partnerki mogą całe życie cieszyć się seksualnymi uniesieniami. Zaczyna się on fragmentem przeznaczonym dla mężczyzn w średnim wieku i starszych, często doświadczających osłabienia apetytu seksualnego oraz spadku potencji. Prezentujemy wyniki badań z udziałem multiorgazmicznych mężczyzn, które zadają kłam powszechnemu przeświadczeniu, że mężczyźni osiągają punkt szczytowy możliwości seksualnych przed dwudziestym rokiem życia, a potem z wolna je tracą. Tao-iści zawsze wiedzieli, że jeśli mężczyzna rozumie naturę swojej seksualności, to kiedy wkracza w wiek dojrzały, jego seksualność staje się doskonalsza. W tym rozdziale powiedzieliśmy również, jak mężczyzna może pomóc swojemu synowi rozpocząć zdrowe i satysfakcjonujące życie seksualne. Gdyby tylko nasi ojcowie o tym wiedzieli! W Chinach powstały pierwsze - najbardziej wszechstronne i szczegółowe - poradniki na temat seksu. Dzięki swojej książce chcemy kontynuować wielowiekową tradycję ich pisania. Dajemy mężczyznom oraz ich partnerkom przewodnik, który odmieni sferę ich seksualności. Choć w taoizmie seksualność i duchowość pozostają w ścisłym związku, zdajemy sobie sprawę, że jednych czytelników będą interesować wyłącznie wskazówki praktyczne, podczas gdy drudzy zechcą dowiedzieć się czegoś więcej na temat uświęconego wymiaru miłości cielesnej. Zaczynamy od zaprezentowania podstawowych metod, z którymi musi zaznajomić się każdy, by zacząć doświadczać wielokrotnych orgazmów, a później stopniowo wprowadzamy techniki bardziej wyrafinowane. Są one przeznaczone dla tych czytelników, którzy pragną wykorzystać swoją seksualność, by poprawić swoje zdrowie i rozwijać się duchowo. Warto wspomnieć, że nie jest to książka na temat taoizmu - jego filozoficznego lub religijnego aspektu. Jeden z jej autorów, Mań tak Chia, ma w dorobku ponad dziesięć książek objaśniających niezwykle drobiazgowo tajniki tej starożytnej tradycji. Pomogła mu ona opracować wszechstronny system leczenia, zwany Uzdrawiającym Tao. W tej książce prezentujemy techniki o skuteczności potwierdzonej badaniami naukowymi. Kierujemy ją do tych czytelników, którym zależy na głębszym doświadczaniu własnej seksualności, a nie do tych, którzy szukają nowej religii. Mamy nadzieję, że nasze dzieło zainicjuje dalsze poszukiwania naukowe, mogące potwierdzić lub zweryfikować jego treść. Wierzymy, że czasy izolacji i kulturowego szowinizmu bezpowrotnie minęły. Wschód i Zachód mogą dzielić się wiedzą z pożytkiem dla wszystkich nowoczesnych kochanków, którzy w tej epoce - epoce cielesnego chaosu - szukają seksualnego spełnienia. Mężczyzna multiorgazmiczny Spis treści:   Uwaga Podziękowania Wstęp Rozdział l Dowód tkwi w twoich spodniach Rozdział 2 Poznaj siebie Rozdział 3 Jak się stać multiorgazmicznym mężczyzną Rozdział 4 Poznaj swoją partnerkę Rozdział 5 Jak zostać multiorgazmiczną parą Rozdział 6 Satysfakcja gwarantowana Rozdział 7 Jangijang Rozdział 8 Zanim wezwiesz hydraulika Rozdział 9 Miłość na całe życie Spis ćwiczeń Dodatek Bibliografia  
Okładka książki Kobieta multiorgazmiczna

39,90 zł 25,43 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Kobieca rozkosz to wielka, odurzająca moc - potężna jak wiele innych mocy na ziemi. Być może tego nie odczuwasz, ale każda z nas ma w sobie źródło witalności, z którego może czerpać seksualną przyjemność i poczucie satysfakcji. Na ogół uważa się, że seks ma niewielki związek z resztą życia - a to nieprawda. Życie seksualne jest odzwierciedleniem ogólnego stanu naszego zdrowia, naszych emocji oraz relacji z ludźmi. To, kim jesteśmy i co przeżyłyśmy, ma wpływ na naszą seksualność. Zmiany zachodzące w naszej seksualności mogą odmienić inne sfery naszego życia. W taoizmie, starożytnym chińskim systemie filozoficznym i religijnym, mającym wpływ także na wiedzę medyczną, uznaje się za oczywiste, że seksualność jest integralną częścią ogólnego stanu zdrowia. Dawni lekarze podczas rutynowych badań pytali pacjenta o jego aktywność seksualną. Zdarzało się wręcz, że w wypadku niektórych chorób zalecali miłość fizyczną o określonych porach dnia i w określonych pozycjach. W tej książce Mantak Chia i ja spróbowaliśmy połączyć wiedzę taoistyczną z osiągnięciami współczesnej medycyny, żeby stworzyć skuteczny program, który rozbudzi w was pożądanie i wzmocni waszą seksualną przyjemność. Jestem lekarzem holistycznym, dlatego korzystam z osiągnięć medycyny naturalnej i tradycyjnej. Wielokrotnie miałam okazję się przekonać, że jakość i częstość doświadczeń seksualnych ma ogromny wpływ na zdrowie. Tymczasem znaczna liczba kobiet nie doświadcza przyjemności ani satysfakcji seksualnej, której potrzebuje i na którą zasługuje. Jak wynika z badań, jedna czwarta Amerykanek nigdy nie miała orgazmu, ponad połowa regularnie nie miewa orgazmu, a zaledwie jedna piąta miewa orgazmy wielokrotne. Część kobiet właśnie podczas seksu przeżywa największą radość, ma poczucie najgłębszej więzi i duchowej jedności z partnerem. Wiele z nas zaledwie otarło się o to, czego można doświadczyć w bliskim związku. Inne są odcięte od pełni swojego potencjału za sprawą bolesnych doświadczeń seksualnych. Ta książka poprowadzi was w podróż, podczas której odkryjecie seksualną moc i rozkosz, a także nauczycie się, jak dzięki nim odmienić swoje życie. W rozdziale l opracujecie swój osobisty plan satysfakcji seksualnej - dzięki niemu będziecie mogły się skupić na tych technikach i ćwiczeniach, które są wam najbardziej potrzebne. W rozdziale 2 i 3 dowiecie się, jak pielęgnować pożądanie i równoważyć energię. W rozdziale 4 i 5 zobaczycie, co uniemożliwia wam przeżycie pełnej rozkoszy podczas orgazmów, nauczycie się też skutecznych technik łatwego i częstego osiągania orgazmu. W rozdziałach 6 i 7 pokażę, jak rozszerzyć zwykłe orgazmy na całe ciało, a następnie za pomocą oddechu wydłużyć je i zamienić w intensywne orgazmy wielokrotne. I wreszcie w rozdziałach 8 i 9 opowiem o tym, jak utrzymać sprawność seksualną przez całe życie oraz jak wykorzystać ją do rozwoju emocjonalnego i duchowego. Żeby rozwinąć w sobie zdolność przeżywania orgazmów wielokrotnych, trzeba najpierw przyjrzeć się swojej energii seksualnej i anatomii przyjemności. Energię seksualną rozumiem jako pożądanie, namiętność albo libido, jak mawiają niektórzy lekarze. Im więcej masz w sobie energii seksualnej albo pożądania, tym łatwiej osiągniesz orgazm. Taoizm mówi, że energia seksualna to największe źródło naszej energii życiowej qi, od której zależą nasze zdrowie i nasz sposób zarabiania na życie. Jeśli większość twojej energii qi pochłaniają praca, obowiązki domowe, stres związany z brakiem pieniędzy, problemy zdrowotne albo nałogi, trudno ci będzie wykrzesać jej jeszcze tyle, ile potrzeba do uprawiania satysfakcjonującego seksu. Niski poziom energii seksualnej nie tylko utrudnia osiągnięcie orgazmu, ale w ogóle zabija ochotę na seks. Jak wynika z niedawnych badań, głównym powodem tego, że pary żyją bez seksu, jest zmęczenie. Odnosi się to do bardzo wielu kobiet, które pojawiają się w moim gabinecie. Z powodu wyczerpania fizycznego i emocjonalnego wiele z nich traci zainteresowanie seksem, a jeśli już zdarza im się kochać z partnerem albo z partnerką4, nie mają orgazmów lub mają je rzadko. Przedstawione w tej książce praktyki taoistyczne dowiodą, że pożądanie istniejące w ciele może się stać źródłem energii i inspiracji. Zawód, który wykonuję, sprawia, że dobrze wiem, co proponują kobietom medycyna alopatyczna i medycyna niekonwencjonalna, dlatego z pełnym przekonaniem twierdzę, że taoistyczne praktyki seksualne wyjątkowo skutecznie pomagają kobietom z niskim poziomem energii i niskim libido w osiąganiu orgazmów wielokrotnych i zwiększaniu witalności. Carol, 44-letnia pielęgniarka z Pittsburgha, tak opisała skutki tych praktyk: „Zaczęłam ćwiczenie Uzdrawiającej Miłości kilka miesięcy temu. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek wcześniej miałam tyle energii! Czuję się taka zmysłowa, kobieca, atrakcyjna. Koleżanki zauważyły, że mam lepszą cerę. Na policzkach pojawiły mi się delikatne rumieńce!". Praktyki Uzdrawiającej Miłości pomagają również kobietom z wysokimi poziomem libido - pozwalają im ukierunkować energię seksualną i uczą, jak ją wykorzystać do zwiększania witalności we wszystkich dziedzinach życia. Wprawdzie w Uzdrawiającej Miłości orgazm jest uznawany za ważne źródło radości, energii i zdrowia, ale to nie znaczy, że pomija się inne aspekty przeżyć seksualnych czy że się ich nie docenia. Opisywane tu praktyki pozwolą ci cieszyć się rozkoszą przed orgazmem, w trakcie orgazmu i po orgazmie, który - jak będziesz miała okazję się przekonać - wcale nie jest celem seksu. Orgazm to jedna z wielu atrakcji w podróży ku osobistej przyjemności. Drugim aspektem poszukiwania satysfakcji seksualnej jest poznawanie swojej anatomii rozkoszy, czyli wzorca, według którego ciało reaguje na bodźce zmysłowe, i dowiadywanie się, co cię podnieca. W rozdziałach 4-7 pokażę ci, jak można wzmocnić zadowolenie z seksu nie tylko w chwili orgazmu, ale też między jednym szczytowaniem a drugim. Odkryjesz swoje „gorące punkty" i w drodze do przyjemności nauczysz się wykorzystywać najnowsze oraz najstarsze techniki wywodzące się z tradycji Wschodu i Zachodu. Nieważne, w jakim miejscu jesteś teraz - czy nigdy nie miałaś orgazmu, czy miewasz orgazmy wielokrotne - techniki i ćwiczenia opisane w tej książce pozwolą ci przeżyć taką rozkosz, jaka nie wydawała ci się możliwa. TAOISTYCZNE SEKRETY SEKSUALNOŚCI Taoizm pomaga człowiekowi osiągnąć jego najwyższy potencjał. W wielu krajach taoizm jest znany przede wszystkim jako podstawa tradycyjnej medycyny chińskiej, w której stosuje się akupunkturę, zioła, dietę, masaż, medytację energetyczną qigong, a także sztukę walki - tai chi chuan. Mań tak Chia opracował system Uniwersalnego Tao, żeby uczyć technik oraz medytacji przywracających równowagę organizmu i podwyższających poziom energii qi. Uzdrawiająca Miłość, czyli praktyki seksualne, to zasadnicza część tego systemu. Qi, po chińsku „energia życiowa", to siła - obecna w naszych ciałach i w całym wszechświecie - która daje życie. Samo słowo qi jest tłumaczone na wiele sposobów, między innymi jako „energia", „powietrze", „tchnienie", „wiatr", „esencja życiowa". Odnosząc się do qi, będę używać w tej książce słowa „energia", które najlepiej oddaje sens tego pojęcia. Jednak qi nie jest tym samym co energia; jest bardziej subtelne, podobne do siły manifestującej się we wszystkich formach życia i w każdym ruchu. Pojęcia odpowiadające qi, w tej lub innej formie, pojawiają się w czterdziestu dziewięciu tradycjach i językach na całym świecie, między innymi jako ki (japoński), prana (sanskryt), lung (tybetański), neyatoneyah (język Indian Dakota), num (język Busz-menów z Kalahari), mach (hebrajski). Kultura zachodnia jest jedną z niewielu, która nie zna odpowiednika qi. Nie zna go też medycyna alopatyczna, zwana „medycyną zachodnią" albo „medycyną konwencjonalną", chociaż uznaje ona znaczenie energii na poziomie komórkowym. Medycyna zachodnia bardzo skutecznie leczy ostre choroby i urazy powypadkowe. Moim zdaniem ma natomiast ograniczone możliwości leczenia schorzeń przewlekłych - właśnie z tego powodu, że nie zna i nie używa pojęcia qi. Medycyna zachodnia dopiero zaczyna dostrzegać to, o czym taoiści wiedzą od ponad dwóch tysięcy lat: że usprawnienie przepływu qi człowieka poprawia jego zdrowie i zwiększa witalność. Jedną z taoistycz-nych metod leczniczych jest akupunktura, w której kieruje się przepływem qi w organizmie za pomocą nakłuwania ciała cienkimi igłami. Wiele prowadzonych w ciągu ostatnich lat badań klinicznych potwierdziło skuteczność akupunktury w leczeniu licznych chorób. Umiemy też już wyjaśnić, co takiego dzieje się w organizmie, gdy qi zaczyna płynąć: uregulowane zostają przepływ krwi i wydzielanie hormonów, następuje pobudzenie układów nerwowego i odpornościowego. Nie musicie się obawiać - w praktykach seksualnych, które wam przedstawimy, nie używa się akupunktury. Bez nakłuwania igłami też można kontrolować przepływ qi w ciele. Pokażemy wam proste ćwiczenia, które pozwalają uaktywniać i przemieszczać energię za pomocą oddechu i koncentracji. Taka praktyka (wykonywane w skupieniu określone ruchy ułatwiające przepływ qi) nazywa się ąigong i jest doskonale znana w całych Chinach, a ostatnio zyskuje coraz większą popularność w innych krajach. Gdy mówię o ćwiczeniach i praktykach seksualnych wchodzących w zakres systemu Uzdrawiającej Miłości, często używam określenia „sypialniany ąigong", Gdy staniecie się już świadome swojej qi, przekonacie się, że łatwo ją zauważyć i poczuć. Oto prosty przykład. Potrzyjcie energicznie jedną dłonią o drugą, żeby wyraźnie się rozgrzały, i powoli odsuńcie je od siebie na odległość około dwóch centymetrów. Powinnyście poczuć między dłońmi coś w rodzaju powietrznej poduszeczki, która może wywoływać wrażenie lekkiego nacisku, ciepła lub mrowienia. To właśnie qi przepływa między waszymi dłońmi. Gdy podniesiecie swój poziom qi i nauczycie się nią kierować, zobaczycie, że tak samo możecie kierować swoją energią seksualną nazywanajing qi. A to z kolei pozwoli wam przeżywać rozkosz seksualną i orgazmy z niezwykłą intensywnością. Poza tym będziecie miały znacznie więcej energii w innych sferach życia, nie tylko seksualnej. Mantak Chia udoskonalał opisane w tej książce ćwiczenia ponad trzydzieści lat. Zachęcam was, byście wypróbowały je wszystkie zgodnie z instrukcją, ale nie po to, by je potem prawidłowo wykonywać. Sprawdźcie je na sobie, a następnie dopasujcie do siebie tak, byście mogły cieszyć się swoją energią życiową, czuć, jak przez wasze ciało płynie energia seksualna, a potem wykorzystywać tę energię do szukania życiowego spełnienia. Ale żeby to osiągnąć, musicie być świadome swoich reakcji podczas wykonywania ćwiczeń. Weźcie z nich to, co jest wam potrzebne, i dodajcie to, co uczyni je waszą własną praktyką. Taoistyczne praktyki stosuje się nie po to, być zostać ekspertem w dziedzinie tao, ale po to, by w pełni rozwinąć swój niepowtarzalny potencjał. Ćwiczenia te wykorzystują energię ciała i są całkowicie bezpieczne, jeśli wykonuje się je w sposób zrównoważony, z pełną miłości uwagą. Nauczę was dwóch ćwiczeń, które rozwijają kochającą postawę wobec samej siebie i pomagają w oczyszczaniu energii. Te ćwiczenia to „Wewnętrzny uśmiech" i „Uzdrawiające dźwięki". Poprawiają one jakość qi (praktyki seksualne wspomagają wytwarzanie większej ilości qi}. Dzięki nim będzie wam też łatwiej wykonywać pozostałe ćwiczenia, bo qi popłynie bez przeszkód. W całej książce będę podpowiadać, co robić, żeby ćwiczenia były przyjemne i skuteczne. Ale ponieważ każde ludzkie ciało jest inne i każda z nas ma odmienne doświadczenia, problemy i trudności mogą się pojawić w bardzo różnych miejscach. Dlatego znajdziesz tu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wyjaśnienie powszechnych wątpliwości, na przykład „W ogóle nie czuję qi" albo „Moja qi nie daje mi w nocy zasnąć". Jeśli pojawią się poważniejsze trudności, powinnaś zgłosić się do wykwalifikowanego instruktora, który udzieli ci wskazówek -jest ich kilkuset na całym świecie. Możesz wykorzystywać zawarte w tej książce wskazówki i ćwiczenia w dowolny sposób, o ile przynosi to dobre efekty. Opiszemy tu wiele praktyk, dlatego zachęcam cię do wypróbowania wszystkich - potem możesz wybrać te, które okażą się dla ciebie najlepsze. Są one tak różnorodne, że można na nie poświęcać wiele godzin dziennie, ale da się je również zmodyfikować tak, żeby w ciągu kilku czy kilkunastu minut dodały ci energii albo usunęły stres psychiczny i fizyczny. Stosowanie praktyk seksualnych wymaga początkowo trochę więcej czasu, bo trzeba je zrozumieć i poczuć w ciele. Potem jednak można je płynnie włączyć do normalnej aktywności seksualnej. Rezultaty są niewiarygodne: rozkosz, bliskość i żywotność, których się nie spodziewałaś. Nieważne, jak wygląda teraz twoje życie seksualne - dzięki tej książce poczujesz większe pożądanie, będziesz miała więcej satysfakcji i przeżyjesz tyle orgazmów, ile zechcesz. Podróż zacznij od wypełnienia kwestionariusza, który pozwoli ci wytyczyć osobistą trasę do seksualnego spełnienia.Kobieca rozkosz to wielka, odurzająca moc - potężna jak wiele innych mocy na ziemi. Być może tego nie odczuwasz, ale każda z nas ma w sobie źródło witalności, z którego może czerpać seksualną przyjemność i poczucie satysfakcji. Na ogół uważa się, że seks ma niewielki związek z resztą życia - a to nieprawda. Życie seksualne jest odzwierciedleniem ogólnego stanu naszego zdrowia, naszych emocji oraz relacji z ludźmi. To, kim jesteśmy i co przeżyłyśmy, ma wpływ na naszą seksualność. Zmiany zachodzące w naszej seksualności mogą odmienić inne sfery naszego życia. W taoizmie, starożytnym chińskim systemie filozoficznym i religijnym, mającym wpływ także na wiedzę medyczną, uznaje się za oczywiste, że seksualność jest integralną częścią ogólnego stanu zdrowia. Dawni lekarze podczas rutynowych badań pytali pacjenta o jego aktywność seksualną. Zdarzało się wręcz, że w wypadku niektórych chorób zalecali miłość fizyczną o określonych porach dnia i w określonych pozycjach. W tej książce Mantak Chia i ja spróbowaliśmy połączyć wiedzę taoistyczną z osiągnięciami współczesnej medycyny, żeby stworzyć skuteczny program, który rozbudzi w was pożądanie i wzmocni waszą seksualną przyjemność. Jestem lekarzem holistycznym, dlatego korzystam z osiągnięć medycyny naturalnej i tradycyjnej. Wielokrotnie miałam okazję się przekonać, że jakość i częstość doświadczeń seksualnych ma ogromny wpływ na zdrowie. Tymczasem znaczna liczba kobiet nie doświadcza przyjemności ani satysfakcji seksualnej, której potrzebuje i na którą zasługuje. Jak wynika z badań, jedna czwarta Amerykanek nigdy nie miała orgazmu, ponad połowa regularnie nie miewa orgazmu, a zaledwie jedna piąta miewa orgazmy wielokrotne. Część kobiet właśnie podczas seksu przeżywa największą radość, ma poczucie najgłębszej więzi i duchowej jedności z partnerem. Wiele z nas zaledwie otarło się o to, czego można doświadczyć w bliskim związku. Inne są odcięte od pełni swojego potencjału za sprawą bolesnych doświadczeń seksualnych. Ta książka poprowadzi was w podróż, podczas której odkryjecie seksualną moc i rozkosz, a także nauczycie się, jak dzięki nim odmienić swoje życie. W rozdziale l opracujecie swój osobisty plan satysfakcji seksualnej - dzięki niemu będziecie mogły się skupić na tych technikach i ćwiczeniach, które są wam najbardziej potrzebne. W rozdziale 2 i 3 dowiecie się, jak pielęgnować pożądanie i równoważyć energię. W rozdziale 4 i 5 zobaczycie, co uniemożliwia wam przeżycie pełnej rozkoszy podczas orgazmów, nauczycie się też skutecznych technik łatwego i częstego osiągania orgazmu. W rozdziałach 6 i 7 pokażę, jak rozszerzyć zwykłe orgazmy na całe ciało, a następnie za pomocą oddechu wydłużyć je i zamienić w intensywne orgazmy wielokrotne. I wreszcie w rozdziałach 8 i 9 opowiem o tym, jak utrzymać sprawność seksualną przez całe życie oraz jak wykorzystać ją do rozwoju emocjonalnego i duchowego. Żeby rozwinąć w sobie zdolność przeżywania orgazmów wielokrotnych, trzeba najpierw przyjrzeć się swojej energii seksualnej i anatomii przyjemności. Energię seksualną rozumiem jako pożądanie, namiętność albo libido, jak mawiają niektórzy lekarze. Im więcej masz w sobie energii seksualnej albo pożądania, tym łatwiej osiągniesz orgazm. Taoizm mówi, że energia seksualna to największe źródło naszej energii życiowej qi, od której zależą nasze zdrowie i nasz sposób zarabiania na życie. Jeśli większość twojej energii qi pochłaniają praca, obowiązki domowe, stres związany z brakiem pieniędzy, problemy zdrowotne albo nałogi, trudno ci będzie wykrzesać jej jeszcze tyle, ile potrzeba do uprawiania satysfakcjonującego seksu. Niski poziom energii seksualnej nie tylko utrudnia osiągnięcie orgazmu, ale w ogóle zabija ochotę na seks. Jak wynika z niedawnych badań, głównym powodem tego, że pary żyją bez seksu, jest zmęczenie. Odnosi się to do bardzo wielu kobiet, które pojawiają się w moim gabinecie. Z powodu wyczerpania fizycznego i emocjonalnego wiele z nich traci zainteresowanie seksem, a jeśli już zdarza im się kochać z partnerem albo z partnerką4, nie mają orgazmów lub mają je rzadko. Przedstawione w tej książce praktyki taoistyczne dowiodą, że pożądanie istniejące w ciele może się stać źródłem energii i inspiracji. Zawód, który wykonuję, sprawia, że dobrze wiem, co proponują kobietom medycyna alopatyczna i medycyna niekonwencjonalna, dlatego z pełnym przekonaniem twierdzę, że taoistyczne praktyki seksualne wyjątkowo skutecznie pomagają kobietom z niskim poziomem energii i niskim libido w osiąganiu orgazmów wielokrotnych i zwiększaniu witalności. Carol, 44-letnia pielęgniarka z Pittsburgha, tak opisała skutki tych praktyk: „Zaczęłam ćwiczenie Uzdrawiającej Miłości kilka miesięcy temu. Nie pamiętam, czy kiedykolwiek wcześniej miałam tyle energii! Czuję się taka zmysłowa, kobieca, atrakcyjna. Koleżanki zauważyły, że mam lepszą cerę. Na policzkach pojawiły mi się delikatne rumieńce!". Praktyki Uzdrawiającej Miłości pomagają również kobietom z wysokimi poziomem libido - pozwalają im ukierunkować energię seksualną i uczą, jak ją wykorzystać do zwiększania witalności we wszystkich dziedzinach życia. Wprawdzie w Uzdrawiającej Miłości orgazm jest uznawany za ważne źródło radości, energii i zdrowia, ale to nie znaczy, że pomija się inne aspekty przeżyć seksualnych czy że się ich nie docenia. Opisywane tu praktyki pozwolą ci cieszyć się rozkoszą przed orgazmem, w trakcie orgazmu i po orgazmie, który - jak będziesz miała okazję się przekonać - wcale nie jest celem seksu. Orgazm to jedna z wielu atrakcji w podróży ku osobistej przyjemności. Drugim aspektem poszukiwania satysfakcji seksualnej jest poznawanie swojej anatomii rozkoszy, czyli wzorca, według którego ciało reaguje na bodźce zmysłowe, i dowiadywanie się, co cię podnieca. W rozdziałach 4-7 pokażę ci, jak można wzmocnić zadowolenie z seksu nie tylko w chwili orgazmu, ale też między jednym szczytowaniem a drugim. Odkryjesz swoje „gorące punkty" i w drodze do przyjemności nauczysz się wykorzystywać najnowsze oraz najstarsze techniki wywodzące się z tradycji Wschodu i Zachodu. Nieważne, w jakim miejscu jesteś teraz - czy nigdy nie miałaś orgazmu, czy miewasz orgazmy wielokrotne - techniki i ćwiczenia opisane w tej książce pozwolą ci przeżyć taką rozkosz, jaka nie wydawała ci się możliwa. TAOISTYCZNE SEKRETY SEKSUALNOŚCI Taoizm pomaga człowiekowi osiągnąć jego najwyższy potencjał. W wielu krajach taoizm jest znany przede wszystkim jako podstawa tradycyjnej medycyny chińskiej, w której stosuje się akupunkturę, zioła, dietę, masaż, medytację energetyczną qigong, a także sztukę walki - tai chi chuan. Mań tak Chia opracował system Uniwersalnego Tao, żeby uczyć technik oraz medytacji przywracających równowagę organizmu i podwyższających poziom energii qi. Uzdrawiająca Miłość, czyli praktyki seksualne, to zasadnicza część tego systemu. Qi, po chińsku „energia życiowa", to siła - obecna w naszych ciałach i w całym wszechświecie - która daje życie. Samo słowo qi jest tłumaczone na wiele sposobów, między innymi jako „energia", „powietrze", „tchnienie", „wiatr", „esencja życiowa". Odnosząc się do qi, będę używać w tej książce słowa „energia", które najlepiej oddaje sens tego pojęcia. Jednak qi nie jest tym samym co energia; jest bardziej subtelne, podobne do siły manifestującej się we wszystkich formach życia i w każdym ruchu. Pojęcia odpowiadające qi, w tej lub innej formie, pojawiają się w czterdziestu dziewięciu tradycjach i językach na całym świecie, między innymi jako ki (japoński), prana (sanskryt), lung (tybetański), neyatoneyah (język Indian Dakota), num (język Busz-menów z Kalahari), mach (hebrajski). Kultura zachodnia jest jedną z niewielu, która nie zna odpowiednika qi. Nie zna go też medycyna alopatyczna, zwana „medycyną zachodnią" albo „medycyną konwencjonalną", chociaż uznaje ona znaczenie energii na poziomie komórkowym. Medycyna zachodnia bardzo skutecznie leczy ostre choroby i urazy powypadkowe. Moim zdaniem ma natomiast ograniczone możliwości leczenia schorzeń przewlekłych - właśnie z tego powodu, że nie zna i nie używa pojęcia qi. Medycyna zachodnia dopiero zaczyna dostrzegać to, o czym taoiści wiedzą od ponad dwóch tysięcy lat: że usprawnienie przepływu qi człowieka poprawia jego zdrowie i zwiększa witalność. Jedną z taoistycz-nych metod leczniczych jest akupunktura, w której kieruje się przepływem qi w organizmie za pomocą nakłuwania ciała cienkimi igłami. Wiele prowadzonych w ciągu ostatnich lat badań klinicznych potwierdziło skuteczność akupunktury w leczeniu licznych chorób. Umiemy też już wyjaśnić, co takiego dzieje się w organizmie, gdy qi zaczyna płynąć: uregulowane zostają przepływ krwi i wydzielanie hormonów, następuje pobudzenie układów nerwowego i odpornościowego. Nie musicie się obawiać - w praktykach seksualnych, które wam przedstawimy, nie używa się akupunktury. Bez nakłuwania igłami też można kontrolować przepływ qi w ciele. Pokażemy wam proste ćwiczenia, które pozwalają uaktywniać i przemieszczać energię za pomocą oddechu i koncentracji. Taka praktyka (wykonywane w skupieniu określone ruchy ułatwiające przepływ qi) nazywa się ąigong i jest doskonale znana w całych Chinach, a ostatnio zyskuje coraz większą popularność w innych krajach. Gdy mówię o ćwiczeniach i praktykach seksualnych wchodzących w zakres systemu Uzdrawiającej Miłości, często używam określenia „sypialniany ąigong", Gdy staniecie się już świadome swojej qi, przekonacie się, że łatwo ją zauważyć i poczuć. Oto prosty przykład. Potrzyjcie energicznie jedną dłonią o drugą, żeby wyraźnie się rozgrzały, i powoli odsuńcie je od siebie na odległość około dwóch centymetrów. Powinnyście poczuć między dłońmi coś w rodzaju powietrznej poduszeczki, która może wywoływać wrażenie lekkiego nacisku, ciepła lub mrowienia. To właśnie qi przepływa między waszymi dłońmi. Gdy podniesiecie swój poziom qi i nauczycie się nią kierować, zobaczycie, że tak samo możecie kierować swoją energią seksualną nazywanajing qi. A to z kolei pozwoli wam przeżywać rozkosz seksualną i orgazmy z niezwykłą intensywnością. Poza tym będziecie miały znacznie więcej energii w innych sferach życia, nie tylko seksualnej. Mantak Chia udoskonalał opisane w tej książce ćwiczenia ponad trzydzieści lat. Zachęcam was, byście wypróbowały je wszystkie zgodnie z instrukcją, ale nie po to, by je potem prawidłowo wykonywać. Sprawdźcie je na sobie, a następnie dopasujcie do siebie tak, byście mogły cieszyć się swoją energią życiową, czuć, jak przez wasze ciało płynie energia seksualna, a potem wykorzystywać tę energię do szukania życiowego spełnienia. Ale żeby to osiągnąć, musicie być świadome swoich reakcji podczas wykonywania ćwiczeń. Weźcie z nich to, co jest wam potrzebne, i dodajcie to, co uczyni je waszą własną praktyką. Taoistyczne praktyki stosuje się nie po to, być zostać ekspertem w dziedzinie tao, ale po to, by w pełni rozwinąć swój niepowtarzalny potencjał. Ćwiczenia te wykorzystują energię ciała i są całkowicie bezpieczne, jeśli wykonuje się je w sposób zrównoważony, z pełną miłości uwagą. Nauczę was dwóch ćwiczeń, które rozwijają kochającą postawę wobec samej siebie i pomagają w oczyszczaniu energii. Te ćwiczenia to „Wewnętrzny uśmiech" i „Uzdrawiające dźwięki". Poprawiają one jakość qi (praktyki seksualne wspomagają wytwarzanie większej ilości qi}. Dzięki nim będzie wam też łatwiej wykonywać pozostałe ćwiczenia, bo qi popłynie bez przeszkód. W całej książce będę podpowiadać, co robić, żeby ćwiczenia były przyjemne i skuteczne. Ale ponieważ każde ludzkie ciało jest inne i każda z nas ma odmienne doświadczenia, problemy i trudności mogą się pojawić w bardzo różnych miejscach. Dlatego znajdziesz tu odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wyjaśnienie powszechnych wątpliwości, na przykład „W ogóle nie czuję qi" albo „Moja qi nie daje mi w nocy zasnąć". Jeśli pojawią się poważniejsze trudności, powinnaś zgłosić się do wykwalifikowanego instruktora, który udzieli ci wskazówek -jest ich kilkuset na całym świecie. Możesz wykorzystywać zawarte w tej książce wskazówki i ćwiczenia w dowolny sposób, o ile przynosi to dobre efekty. Opiszemy tu wiele praktyk, dlatego zachęcam cię do wypróbowania wszystkich - potem możesz wybrać te, które okażą się dla ciebie najlepsze. Są one tak różnorodne, że można na nie poświęcać wiele godzin dziennie, ale da się je również zmodyfikować tak, żeby w ciągu kilku czy kilkunastu minut dodały ci energii albo usunęły stres psychiczny i fizyczny. Stosowanie praktyk seksualnych wymaga początkowo trochę więcej czasu, bo trzeba je zrozumieć i poczuć w ciele. Potem jednak można je płynnie włączyć do normalnej aktywności seksualnej. Rezultaty są niewiarygodne: rozkosz, bliskość i żywotność, których się nie spodziewałaś. Nieważne, jak wygląda teraz twoje życie seksualne - dzięki tej książce poczujesz większe pożądanie, będziesz miała więcej satysfakcji i przeżyjesz tyle orgazmów, ile zechcesz. Podróż zacznij od wypełnienia kwestionariusza, który pozwoli ci wytyczyć osobistą trasę do seksualnego spełnienia. Wstęp do książki  Kobieta multiorgazmiczna Kobieta multiorgazmiczna Spis treści:   Ostrzeżenie Przedmowa Podziękowania Wstęp Siła przyjemności Rozdział l Twoja seksualna indywidualność Rozdział 2 Podsycanie wewnętrznego ognia Rozdział 3 Serce, dusza i seks Rozdział 4 Dar orgazmu Rozdział 5 Droga do orgazmu Rozdział 6 Orgazm w całym ciele Rozdział 7 Orgazmy wielokrotne i nie tylko Rozdział 8 Jak zachować sprawność seksualną przez całe życie Rozdział 9 Choroby narządów rodnych oraz ich leczenie Wybrane przypisy do tekstu Aneks Spis ćwiczeń Lista przydatnych książek, publikacji i adresów  
Okładka książki Refleksologia dla rozkoszy

39,90 zł 27,12 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Nowa książka współczesnego mistrza taoistycznego, Mantaka Chia (autora m.in. Miłosnego potencjału mężczyzny i Miłosnego potencjału kobiety) wprowadza w tajniki sztuki kochania opracowanej przez starożytnych. Chińscy mistrzowie Tao utrzymywali, że współżycie jest nie tylko źródłem rozkoszy i doświadczania bliskości, ale również drogą do długowieczności. Warunkiem dobrego zdrowia jest umiejętne gospodarowanie zasobami ciała, w tym kontrola nad ejakulacją i utrzymanie mięśnia chi w dobrej formie. Ponieważ genitalia są skupiskiem najsilniejszych receptorów refleksologicznych, seks uprawiany w odpowiednich pozycjach ma działanie lecznicze, podobnie jak masaż określonych miejsc. Książka wraz z ilustracjami przedstawia kilkadziesiąt pozycji seksualnych, polecanych w starożytnych chińskich traktatach o seksie i długowieczności. Podaje też metody pracy nad wzmocnieniem narządów płciowych i pielęgnowania energii seksualnej.
  • Poprzednia

    • 1
  • Następna

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj