Do tej strefy zapraszamy naszych najmłodszych miłośników czytania, tutaj znajdzie lekturę dla siebie maluch w każdym wieku. Najciekawsze powieści i opowiadania dla najmłodszych, bajki, kolorowanki, rysowanki, rymowanki, inspirujące książeczki obrazkowe, lektury szkolne, podręczniki do nauki oraz obszerne opracowania. Polecamy książki autorów dla dzieci: Barbary Supeł, Magdy Malickiej, Beady Barbary jadach, Study Smart oraz wiele innych ciekawych opracowań zbiorowych. To wszystko w jednym miejscu, z szybką wysyłką w dobrej cenie.
Światowy fenomen: 10 milionów sprzedanych egzemplarzy!Kultowa, pięknie ilustrowana i rymowana książka nie schodzi z pierwszych miejsc list bestsellerów od ponad 23 lat, a czytają ją kolejne roczniki dzieci w ponad 30 krajach.Gerard marzy, by zatańczyć, tak jak inne zwierzęta, w konkursie TANIEC DŻUNGLI. Ale przecież każdy wie, że żyrafy nie umieją tańczyć... a może jednak umieją?Ta cudownie zabawna i wzruszająca książka o zwycięstwie nad życiowymi przeciwnościami i stereotypami myślenia dodaje otuchy każdemu dziecku, wzmacnia wiarę w siebie i pomaga przezwyciężyć trudności.Została uznana za współczesną klasykę. Kochają ją dzieci i rodzice na całym świecie!GILES ANDREAE - poeta i GUY PARKER-REES - ilustrator są twórcami światowego fenomenu wydawniczego Żyrafy nie umieją tańczyć. Od ponad 23 lat książka ta nie schodzi z czołówki list bestsellerów, wydawana jest w 36 językach, sprzedana w ponad 10 milionach egzemplarzy. Zachwyca wyjątkowymi, energetyzującymi ilustracjami, pięknymi rymami i inspirującym przesłaniem, podanym w metaforyczny, wzruszający sposób. Dodaje otuchy dzieciom, które różnią się od innych. Kolejne dzieła tych wybitnych brytyjskich twórców: Bądź dzielny, pingwinku, Słonik, który polubił być sobą, Niedźwiadku mały, jesteś wspaniały! też pomagają dzieciom nabrać poczucia własnej wartości i walczyć z uprzedzeniami i stereotypami myślenia. Uczą spełniać marzenia, przełamywać lęk przed nieznanym. Pokazują, że każdy jest ważny, tylko musi po prostu być sobą, a wtedy pozostali go zaakceptują.Te książki inspirują i podnoszą na duchu każde dziecko. Uczą odwagi i pokazują, że nikt nie musi czuć się gorszy.
Autorzy bestsellerowych Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie powracają z nową książką.Oto 35 opowiadań pokazujących wartości i dostarczających narzędzi, dzięki którym młodzi czytelnicy stawią czoła życiowym wyzwaniom. Ponadto będą mogli rozwijać swoją inteligencję emocjonalną, odkrywać talenty i je realizować.Skierowane do całej rodziny historie inspirowane są najmądrzejszymi tradycjami ludzkości. Znaczenie akceptacji siebie, magia empatii, siła prostoty i inne klucze do osobistych umiejętności sprawią, że dzieci będą się rozwijać, a przede wszystkim będą szczęśliwsze.To książka terapeutyczna, która wzmacnia poczucie własnej wartości, pomaga radzić sobie z frustracją i pokazuje drogę do samodoskonalenia - po prostu uczy, jak być szczęśliwym.Książka dla dzieci w wieku 6+
Najbardziej znana seria New Adult bestsellerowej zagranicznej autorki!Fable Maguire ma, delikatnie rzecz ujmując, bardzo kiepską reputację. Mówi się o niej, że można ją łatwo zaciągnąć do łóżka. Więc kiedy po pracy czeka na nią Drew Callahan, uniwersytecka legenda futbolu, dziewczyna jest przekonana, że przyszedł do niej tylko w jednym celu.Jest bardzo zaskoczona, gdy chłopak składa jej dziwną propozycję. Chce, aby udawała jego dziewczynę za pieniądze. Na początku ją to szokuje, ale zaproponowana suma ułatwiłaby jej życie, gdyż matka alkoholiczka zrzuciła na nią odpowiedzialność za młodszego brata dziewczyny.Drew zapewnia Fable, że nie muszą nawet spać w jednym pokoju. Jedyne, co muszą robić, to sprawiać wrażenie, że są razem. Wszystko wydaje się proste. Do czasu Opis pochodzi od Wydawcy.
To wydanie jest świetnym przykładem, że w dźwiękowych wydaniach literatury, obsadzenie głównej roli jest równie ważne jak w filmie. Edyta Jungowska opowiadająca o niezwykłej mieszkance Szwecji sprawdza się znakomicie. [...] Można spędzić z dzieckiem kilka fantastycznych godzin. Świetnie sprawdza się w podróży, gorzej jako dobranocka, bo grozi wybuchami Śmiechu.Wojciech Krzyżanek GAZETA WYBORCZAPakiet zawiera tytuły: Pippi Pończoszanka, Pippi wchodzi na pokład, Pippi na Południowym Pacyfiku.Czas trwania: 9h.Czyta: Edyta Jungowska.
Czy Twoje dziecko czasem się nudzi? Koniec z nudą!"Zwierzęta świata" to doskonały sposób na mądre korzystanie z wolnego czasu.Dzięki radosnej zabawie kredkami, dziecko w naturalnysposób uczy się koncentracji, wzmacnia koordynację ręki, bez wysiłku przygotowuje się do pisania.Tworząc własne kompozycje z naklejkami i dobierającsamodzielnie kolory, dziecko rozwija wyobraźnię i twórcze myślenie.
Czy Twoje dziecko czasem się nudzi? Koniec z nudą!"Super auta i pojazdy" to doskonały sposób na mądre korzystanie z wolnego czasu.Dzięki radosnej zabawie kredkami, dziecko w naturalnysposób uczy się koncentracji, wzmacnia koordynację ręki, bez wysiłku przygotowuje się do pisania.Tworząc własne kompozycje z naklejkami i dobierającsamodzielnie kolory, dziecko rozwija wyobraźnię i twórcze myślenie.
Codziennie, gdziekolwiek jesteś, możesz zwolnić i zatrzymać się na chwilę. Jeśli to zrobisz, zobaczysz, jakie cuda kryje otaczający cię świat: jak skacze konik polny, jak żaba łapie muchę. Zachwycisz się piórkiem wirującym w podmuchach wiatru i ślimakiem zwijającym się do skorupki.Czasami wystarczy tylko zwolnićRozbudza zainteresowanie prostymi cudami dnia codziennego - "Financial Times"W serii ukazały się:"Slow Down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do zabieganego świata""Slow Down. Zwolnij i popatrz. Cuda natury w 40 odsłonach"
George i Harold znów wpakowali się w kłopoty. Melvin Sneedly - szkolny superprymus - postanawia się na nich zemścić za wszystkie ich głupie dowcipy. Pracując nad swoim kolejnym wynalazkiem, zamiast superchłopaka konstruuje Zasmarkanego Cyborga! Czy majtasowa moc obezwładni oślizłego potwora, czy też gigantyczny gil zaleje cały świat?
„Mały Chopin” to seria krótkich historyjek powstałych z inspiracji barwną biografią najwybitniejszego polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina. Opowieści te – chociaż umiejscowione w przeszłości – są wciąż aktualne, a Frycek z pewnością sprawdzi się w roli kolegi każdego dziecka!
Poznaj Fryderyka Franciszka Chopina, czyli po prostu Frycka!
Frycek to chłopiec z przeszłości – żyje w XIX wieku, kiedy nie istnieją jeszcze telefony, a po ulicach nie jeżdżą samochody. Ulubionym zajęciem chłopca jest za to gra na fortepianie i wspólne muzykowanie z trzema ukochanymi siostrami. Kiedy Frycek dorośnie, będzie wielkim pianistą i kompozytorem, ale na razie nie zdradzaj mu tej tajemnicy…
„Mały Chopin” to seria krótkich historyjek powstałych z inspiracji barwną biografią najwybitniejszego polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina. Opowieści te – chociaż umiejscowione w przeszłości – są wciąż aktualne, a Frycek z pewnością sprawdzi się w roli kolegi każdego dziecka!
Poznaj Fryderyka Franciszka Chopina, czyli po prostu Frycka!
Frycek to chłopiec z przeszłości – żyje w XIX wieku, kiedy nie istnieją jeszcze telefony, a po ulicach nie jeżdżą samochody. Ulubionym zajęciem chłopca jest za to gra na fortepianie i wspólne muzykowanie z trzema ukochanymi siostrami. Kiedy Frycek dorośnie, będzie wielkim pianistą i kompozytorem, ale na razie nie zdradzaj mu tej tajemnicy…
Wykaż się śmiałością i odwagą jak uczniowie i nauczyciele z domu Gryffindor! Przed tobą niezwykła podróż przez pełne przygód i wyzwań strony tej książki. Przemierzaj labirynty, rozwiązuj łamigłówki i razem z Harrym, Hermioną oraz Ronem buduj czarodziejskie modele z klocków. Złóż minifigurkę profesor McGonagall i zobacz na własne oczy, jak uczy młodych czarodziejów i czarownice z Hogwartu!
Jojo jest niespokojną, ruchliwą króliczką, która nie umie usiedzieć na miejscu. Nawet praktykowanie jogi z dziadkiem nie jest w stanie powstrzymać jej przed ciągłym podskakiwaniem i chichotaniem. Pewnego dnia Jojo znajdzie się całkiem sama w cienistym i gęstym lesie Co wtedy zrobi?Kolejne pozycje w jodze pomogą nam, tak jak Jojo, zmierzyć się ze swoimi słabościami i emocjami. Instrukcje zawarte na końcu książki nie tylko ułatwią skupienie się, ale krok po kroku nauczą, jak się rozciągać, oddychać oraz wyciszać.
Dzień Franka nie zaczął się najlepiej - splątane szelki ogrodniczek dały się we znaki! Ale gdy tylko jeżyk dołącza do porannej krzątaniny przy naleśnikach, wszystko zaczyna się układać. W drodze do przedszkola Franek wraz z mamą i siostrzyczką spotyka okolicznych mieszkańców. I choć każdy z przechodniów na początku sprawia wrażenie przygnębionego, to po krótkiej rozmowie na ich twarzach pojawiają się uśmiechy. Czy jeżyk odkryje, co tak naprawdę rozwesela wszystkich dookoła?Franek to przedszkolak w dżinsowych ogrodniczkach i czerwonych trampkach. Nie zawsze ma ochotę na porządki, mycie zębów czy wizytę u lekarza. Uwielbia jednak dowiadywać się nowych rzeczy i spędzać czas z przyjaciółmi!Każda książka w serii to oddzielna historia, która opisuje sytuacje z życia codziennego Franka. Jeżyk się uczy, jak razić sobie z problemami, doświadcza różnych emocji, poznaje otaczającą go rzeczywistość. Franek zawsze może liczyć nie tylko na rodziców, ale również na pomoc opiekunki, pani Sowy. Opowieści niosą ze sobą wiele ciepła, są napisane zrozumiałym językiem i bogato ilustrowane. Autorka stworzyła sympatycznych bohaterów, z którymi przedszkolaki z łatwością się utożsamią.
Na Alfreda Wiewióra i przyjaciół czeka nowa zagadka!Pani Jadzia wraz z detektywami wybierają się nad morze, by nabrać sił przed kolejnymi detektywistycznymi wyzwaniami. Wygrzewają się na słońcu na plaży, zażywają morskich kąpieli, szukają bursztynu, zbierają muszle i budują zamki z piasku - jednym słowem: oddają się błogiemu lenistwu. Ich wypoczynek zostaje jednak przerwany przez dziwne wydarzenia: ktoś zaczyna wykradać plażowiczom jedzenie! Największym powodzeniem cieszą się precle pani Steni - ilekroć je przyniesie, znikają w tajemniczych okolicznościach. Zaniepokojona pani Stenia zleca więc Alfredowi śledztwo.Rozpoczyna się dochodzenie! Detektywi bacznie przyglądają się plażowiczom, by wytypować sprawcę kradzieży lub złapać go na gorącym uczynku. Złodziej wciąż jednak pozostaje nieuchwytny. Alfred wraz z Maćkiem Jeżem budują zamek z piasku i z ukrycia prowadzą obserwacje, utrudnione przez parasole i parawany. Stefan poświęca się i udaje rzeźbę z piasku, by przyłapać złodzieja na gorącym uczynku. Wszystko jednak na próżno!Czy detektywom uda się ustalić, kto stoi za kradzieżami precli?
Niecierpliwie oczekiwana kontynuacja "Skrzyni Władcy Piorunów", lektury uzupełniającej do klas IV-VI.Kryminał, powieść przygodowa, a zarazem nieprawdopodobna, choć prawdziwa historia Dorothy Eady, wybitnej znawczyni starożytnego Egiptu!Detektywi na kółkach to Julia, czternastoletnia specjalistka od zagadek, Tom, jej przyjaciel, biegły w łamaniu szyfrów, i nieustraszony labrador Spajk, przyciągający nie tylko nowych przyjaciół (w tej roli Dżager - przesympatyczny kocur z nadwagą), ale też przygody!Tym razem lecą razem na wakacje do Egiptu. I od razu trafiają na ślad przemytu! W ręce wpada im stara mapa, która kryje więcej tajemnic, niż przypuszczają. Czy doprowadzi ich do skarbu? Młodzi detektywi znowu będą musieli łamać szyfry, dedukować i stawić czoła groźnym przeciwnikom, by przetrwać na pustyni i rozwiązać zagadkę!Współczesna akcja nieoczekiwanie splata się z historią dziewczynki dorastającej w Londynie na początku XX wieku i egipskiej kapłanki, żyjącej ponad trzy tysiące lat wcześniej.Uwaga! Każdy tom "Detektywów na kółkach" można czytać osobno.Czytałam z zapartych tchem. A potem - godzinami szukałam materiałów o Dorothy Eady. Historia nie do uwierzenia. A jednakDorota KomanMarcin Kozioł - pierwszą książkę (dla fanów mikrokomputerów) opublikował, mając piętnaście lat! W tajemnicy przed rodzicami! Wyobrażacie sobie ich zdziwienie, gdy listonosz przyniósł egzemplarze autorskie?!Również jako szesnastolatek (i pierwszy Polak) został stypendystą szkockiej uczelni Gordonstoun - będącej pierwowzorem magicznego Hogwartu. Ukończył ją jeszcze przed Harrym Potterem. Dziś jest ekspertem mediów elektronicznych i marketingu. I oczywiście kolekcjonuje stare komputery. W naszym wydawnictwie opublikował "Szaloną historię komputerów" i pierwszą część "Detektywów na kólkach".
Each of us has an invisible bucket. When our bucket is full, we feel great. When it's empty, we feel awful. Yet most children (and many adults) don't realize the importance of having a full bucket throughout the day.
In How Full Is Your Bucket? For Kids, Felix begins to see how every interaction in a day either fills or empties his bucket. Felix then realizes that everything he says or does to other people fills or empties their buckets as well.
Follow along with Felix as he learns how easy it can be to fill the buckets of his classmates, teachers and family members. Before the day is over, you'll see how Felix learns to be a great bucket filler, and in the process, discovers that filling someone else's bucket also fills his own.
Seria książek "Zaczynam czytać" to: duże litery, proste wyrazy, bardzo krótkie zdania, ilustracje dopowiadające tekst oraz ciekawe dla dzieci historie. Wszystko po to, by ułatwić dzieciom pierwsze kroki w nauce czytania.
Seria książek "Zaczynam czytać" to: duże litery, proste wyrazy, bardzo krótkie zdania, ilustracje dopowiadające tekst oraz ciekawe dla dzieci historie. Wszystko po to, by ułatwić dzieciom pierwsze kroki w nauce czytania.
Dlaczego Adaś miał tylu przyjaciół?O tym, że zawsze warto być sobą, a każdy z nas jest kimś wyjątkowym. O akceptacji, przyjaźni i wspólnych pasjach pomimo różnic. DOBRE CZYTANKI, to seria wartościowych opowiadań. Historie bohaterów są doskonałym przykładem na to, jak radzić sobie w różnych sytuacjach. Książeczki uczą empatii, wrażliwości, szacunku do innych oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Duże litery i piękne ilustracje zachęcają do samodzielnego czytania.
Dzwonek dźwięcznym głosem woła:
– Dziś otwarta wasza szkoła!
Do mnie! Do mnie! Do tablicy!
Tu się czyta, tu się liczy!
Wierszowana opowieść autorstwa Zbigniewa Koniusza o czasie, gdy z powodu pandemii koronawirusa szkoły były zamknięte dla uczniów. Przystępna forma wiersza i pełne kolorów, pomysłowe ilustracje Moniki Giełżeckiej spodobają się dzieciom nie tylko w wieku szkolnym.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?