Do tej strefy zapraszamy naszych najmłodszych miłośników czytania, tutaj znajdzie lekturę dla siebie maluch w każdym wieku. Najciekawsze powieści i opowiadania dla najmłodszych, bajki, kolorowanki, rysowanki, rymowanki, inspirujące książeczki obrazkowe, lektury szkolne, podręczniki do nauki oraz obszerne opracowania. Polecamy książki autorów dla dzieci: Barbary Supeł, Magdy Malickiej, Beady Barbary jadach, Study Smart oraz wiele innych ciekawych opracowań zbiorowych. To wszystko w jednym miejscu, z szybką wysyłką w dobrej cenie.
Hura! Maciuś i Leon jadą z rodzicami na piknik. Smoczki bardzo się cieszą. Pakują kosz piknikowy, biorą ulubione maskotki. Jazda samochodem musi być przede wszystkim bezpieczna! Dlatego smoki wiedzą, że zawsze trzeba podróżować w fotelikach."Maciuś i Leon" to seria stworzona w duchu rodzicielstwa bliskości. Książki zawierają krótkie, napisane prostym językiem teksty oraz urocze, kolorowe ilustracje. Bohaterami opowieści jest rodzeństwo małych smoków. Wspólnie przeżywają różne przygody i mierzą się z problemami, które spotykają każdego malucha.
Maciuś i Leon idą z tatą zrobić zakupy. Gdy przechodzą obok działu z zabawkami, Maciuś wpatruje się z zachwytem w półki. Ile tu kolorowych autek, pudełek z klockami, mięciutkich przytulanek! Nagle smoczek widzi na półce niebieskiego robota! Takiego samego Jaś przyniósł ostatnio do przedszkola. Robot potrafi jeździć do przodu i do tyłu. Maciuś nagle czuje, że bardzo, ale to bardzo chce go mieć!"Maciuś i Leon" to seria stworzona w duchu rodzicielstwa bliskości. Książki zawierają krótkie, napisane prostym językiem teksty oraz urocze, kolorowe ilustracje. Bohaterami opowieści jest rodzeństwo małych smoków. Wspólnie przeżywają różne przygody i mierzą się z problemami, które spotykają każdego malucha.
Jadzia chce pomóc w pieczeniu pierników. Połączenie kilku składników nie może być przecież trudne. Ale czy na pewno? Z pieczenia małych pierniczków może się zrobić naprawdę duży, ale smakowity bałagan."Jadzia Pętelka" to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności. Podążając za tytułową bohaterką, odkryją więc sposoby na wyciszenie przed snem, oswoją temat kąpieli, mycia zębów czy siusiania do nocnika, wspólnie przygotują się do wyjścia na spacer. Dzięki prostemu językowi, krótkim tekstom, elementom aktywizującym oraz czytelnym, zabawnym ilustracjom lektura przyciągnie uwagę dziecka i wesprze je w stawianiu czoła codziennym maluszkowym wyzwaniom.Warto również poznać Stasia Pętelkę, starszego brata Jadzi - bohatera serii dedykowanej przedszkolakom!
Maciuś i Leon aż skaczą z radości. Czeka ich niesamowite wydarzenie! Dziś po raz pierwszy w życiu będą nocować u dziadków. I to bez rodziców! Mama i tata idą wieczorem na przyjęcie do znajomych, dlatego odwożą małe smoczki do domu dziadków. Przyjadą po dzieci dopiero rano. Ale będzie zabawa!"Maciuś i Leon" to seria stworzona w duchu rodzicielstwa bliskości. Książki zawierają krótkie, napisane prostym językiem teksty oraz urocze, kolorowe ilustracje. Bohaterami opowieści jest rodzeństwo małych smoków. Wspólnie przeżywają różne przygody i mierzą się z problemami, które spotykają każdego malucha.
Kolorowanka przedszkolaka to seria sześciu zeszytów ilustracjami, których kolorowanie ćwiczy sprawność grafomotoryczną ręki, rozwijają spostrzegawczość, kreatywność czy zmysł estetyczny. Całość uzupełniają kolorowe naklejki.Kolorowanka przedszkolaka to seria sześciu zeszytów ilustracjami, których kolorowanie ćwiczy sprawność grafomotoryczną ręki, rozwijają spostrzegawczość, kreatywność czy zmysł estetyczny. Całość uzupełniają kolorowe naklejki.
Kolorowanka przedszkolaka to seria sześciu zeszytów ilustracjami, których kolorowanie ćwiczy sprawność grafomotoryczną ręki, rozwijają spostrzegawczość, kreatywność czy zmysł estetyczny. Całość uzupełniają kolorowe naklejki.Kolorowanka przedszkolaka to seria sześciu zeszytów ilustracjami, których kolorowanie ćwiczy sprawność grafomotoryczną ręki, rozwijają spostrzegawczość, kreatywność czy zmysł estetyczny. Całość uzupełniają kolorowe naklejki.
Kolorowanka przedszkolaka to seria sześciu zeszytów ilustracjami, których kolorowanie ćwiczy sprawność grafomotoryczną ręki, rozwijają spostrzegawczość, kreatywność czy zmysł estetyczny. Całość uzupełniają kolorowe naklejki.Kolorowanka przedszkolaka to seria sześciu zeszytów ilustracjami, których kolorowanie ćwiczy sprawność grafomotoryczną ręki, rozwijają spostrzegawczość, kreatywność czy zmysł estetyczny. Całość uzupełniają kolorowe naklejki.
Kolorowanka przedszkolaka to seria sześciu zeszytów ilustracjami, których kolorowanie ćwiczy sprawność grafomotoryczną ręki, rozwijają spostrzegawczość, kreatywność czy zmysł estetyczny. Całość uzupełniają kolorowe naklejki.
Książeczki kartonowe dedykowane najmłodszym dzieciom. Bawią oraz uczą rozpoznawać i nazywać otaczającą rzeczywistość. Wielkość książeczek jest odpowiednia dla chwytających je maleńkich rączek.
Na początku dziejów Ziemia była miejscem dzikim i niezbadanym, pełnym rozmaitych stworzeń. Ludzie musieli się mierzyć z wieloma niebezpieczeństwami. Wyobraź sobie tylko: dzikie zwierzęta, wygłodniali jaskiniowcy, siarczysty mróz, ciemne pieczary A za to nie było szpitali, lodówek i centralnego ogrzewania! Nic dziwnego, że przeżywało niewieluAle nie bój się, jesteśmy tu po to, żeby ci pomóc. Dzięki temu podręcznikowi przetrwania dasz sobie radę w jednej z najbardziej fascynujących i najgroźniejszych epok w historii. Uwaga, zaczynamy!Pierwszy tom serii. W przygotowaniu: "Jak przeżyć w starożytnym Rzymie" i "Jak przeżyć w średniowieczu". Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Daj się oczarować… „Jak zostać czarownicą” to seria stworzona dla wielbicieli Harry’ego Pottera! Minęło siedem lat, odkąd Cassie Morgan po raz ostatni widziała matkę. W okropnej szkole z internatem przy zdrowych zmysłach trzymają ją tylko marzenia o ucieczce oraz zakazane książki: z opowieściami o magicznym ludzie faerów. Czyżby historie, które Cassie brała dotąd za baśnie, mówiły prawdę? Dziewczynka przekona się o tym na własnej skórze, gdy postanowi odnaleźć zaginioną mamę i wyruszy w nieznane. Dzięki pomocy gadającego kota Montekiego dotrze do krewnej, o istnieniu której nie miała pojęcia – i to nie byle jakiej krewnej, gdyż ciotka Miranda należy do szacownego rodu czarownic: potężnych i tajemniczych strażniczek bezpieczeństwa ludzi! Brzmi dobrze? A to dopiero początek przygody! Cassie już niebawem odkryje, że wiedźmą nie można się urodzić… ale można nią zostać. Skye McKenna przyszła na świat w osadzie górniczej w Australii. Dorastała w atmosferze szacunku dla zwierząt i całej dzikiej przyrody. W poszukiwaniu przygód wyruszyła do Wielkiej Brytanii i pokochała tamtejsze krajobrazy. Obecnie mieszka w Szkocji… i jeśli właśnie nie czyta ani nie pisze, to najpewniej szuka pomysłów do swoich powieści pośród wzgórz i lasów. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Jak przeżyć wojnę, kiedy jest się sierotą z getta, na którą czyha gestapo? Dzieci z placu Trzech Krzyży miały na to sposób. Sprzedawały gazety i papierosy, a za zarobione pieniądze kupowały jedzenie, ubrania i opłacały nocleg. Bardzo dbały o czystość i schludny wygląd, bo ich głównymi klientami byli Niemcy! To prawdziwa historia o garstce dzieci z warszawskiego getta, które wykorzystując wrodzony spryt - miały odwagę handlować z gestapowcami, bo stawką było przeżycie. Dzieci z placu Trzech Krzyży to przejmująca opowieść o małych uciekinierach z warszawskiego getta. Te dzielne dzieci dzięki odwadze i determinacji przeżyły okupację. Ich losy to jedna z nielicznych wojennych historii z pozytywnym zakończeniem. Warto i trzeba ocalić tę historię od zapomnienia. Warto się nią dzielić. dr Marek Michalak przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka Rzecznik Praw Dziecka (2008-2018)
> KRÓTKIE WPROWADZENIE
– książki, które zmieniają sposób myślenia!
Autor prezentuje najważniejsze zagadnienia związane z przekładem, posługując się przykładami z różnych języków. Argumentuje, dlaczego przekład jest tak ważny i ukazuje, jak zmienia się on w epoce cyfrowej. Zabiera Czytelnika w podróż – od starożytnych języków po światową angielszczyznę, od św. Hieronima po tłumacza Google. Dowodzi, że przekład znacząco wpływa na nasze życie – zapewnia dostęp do zagranicznych wiadomości, dubbingowanych filmów i instrukcji korzystania z kuchenki mikrofalowej, ale również oddziałuje na światowe religie, literaturę, kulturę i języki.
*
Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury, religii, historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe, które w formule przystępnej, dalekiej od akademickiego wykładu, prezentują wybrane kwestie.
Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów, jak i uzupełnienie wiedzy o tym, co nas pasjonuje. Najnowsze fakty, analizy ekspertów, błyskotliwe interpretacje.
Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kujawińska Courtney, prof. Ewa Gajewska, prof. Aneta Pawłowska, prof. Jerzy Gajdka, prof. Piotr Stalmaszczyk.
Doskonała mieszanka romansu, kryminału, humoru i K-popu! Londyńskie życie Florence to głównie imprezy, spotkania z chłopakiem i plotkowanie z przyjaciółkami. Gdy rodzice wysyłają ją na stare gospodarstwo zmarłej babci, nie jest tym zachwycona.
Powoli jednak odkrywa, że może to być całkiem odpowiednie miejsce do tego, by zmienić swoje życie, a przy okazji dowiedzieć się czegoś o swojej rodzinie. Za namową koleżanki z dzieciństwa (i trochę z nudów) postanawia wynająć jeden z domków letniskowych pewnemu nieznajomemu.
Kim jest mężczyzna? Dlaczego Florence ma zakaz rozmawiania z nim? I czemu nie może nawet zobaczyć jego twarzy?
Niezwykle zabawna, ciepła opowieść o tajemnicach rodzinnych, zakochaniu i przeznaczeniu. Z domieszką kryminału i… K-popu.
Velasin vin Aaro w ogóle nie planował się żenić, a już na pewno nie z dziewczyną z sąsiedniej Titheny. Kiedy okropna konfrontacja ujawnia jego preferencje, Vel obawia się, że zrujnował unię dyplomatyczną, zanim jeszcze mogła się rozpocząć. Ale podczas gdy jego rodzina jest gotowa się go wyrzec, poselstwo z Titheny ma inne rozwiązanie: Vel powinien poślubić brata swojej niedoszłej narzeczonej. Problem w tym, że po niedawno przebytej traumie nie jest w stanie związać się z nikim.Caethari Aeduria zawsze wiedział, że może skończyć w politycznym małżeństwie, ale jego nagłe zaręczyny z mężczyzną z Ralii, gdzie takie związki są zakazane, okazują się szokiem.Ponieważ nieznani przeciwnicy są gotowi zabić, aby zakończyć ten nowy sojusz, Vel i Cae nie mają wyboru i muszą sobie zaufać. Przetrwanie to jedno, ale miłość - czego obaj się nauczą - to coś zupełnie innego.Wciągająca polityka, słodko-gorzka historia miłosna oraz eksploracja tożsamości, płci, poczucia własnej wartości i zmagania się z traumatycznymi przeżyciami - Dziwna i uparta wytrwałość to książka, którą zapamiętasz na długo.
Poznaj najważniejsze historie biblijne opowiadane dzieciom:* Stworzenie* Kain i Abel* Obietnica Abrahama i Sary* Sen Jakuba* Józef i jego bracia* Mojższesz i Faraon* Siła Samsona* Dawid pokonuje Goliata* Daniel w jaskini lwów* Jonasz i wielka ryba* Anioł odwiedza Maryję* Narodziny Jezusa* Pokłońmy się Mu!* Jezus w świątyni* Chrzest Jezusa* Przyjaciele Jezusa* Dobry Samarytanin* Rozmnożenie chleba i ryb* Zagubiona owca* Jezus i dzieci* Jezus przybywa do Jerozolimy* Ostatnia Wieczerza* Męka Jezusa* Jezus żyje!
Czy zastanawialiście się kiedyś, z ilu kolorów składa się świat? Trudno byłoby je policzyć, a co dopiero zmieścić w jednej książce! Dlatego wybraliśmy dziesięć najbardziej popularnych kolorów. Poznajcie je: biały, żółty, pomarańczowy, czerwony, różowy, fioletowy, niebieski, zielony, brązowy i czarny.Oglądając tę wypełnioną szczegółami książkę, twórzcie swoje kolorowe opowiadania. Jak zacząć? Na przykład: biały miś w białej czapce podaje na obiad białego kalafiora... Albo: biała owca wypiła białe mleko i śpi pod stolikiem nakrytym białym obrusem Próbujcie wykorzystać jak najwięcej narysowanych elementów. Możecie też poszukać własnego sposobu na opowiadanie. Poza tym na każdej stronie ukryło się osiem psotnych myszy. Znajdźcie wszystkie i rozwiążcie zadania, które przygotowały. Udanej zabawy! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Nasi przodkowie od zawsze snuli opowieści o magicznym ludzie: o wróżkach, krasnoludkach, duszkach czy chochlikach. Czarodziejskie istoty są jednak płochliwe i wolą pozostawać w ukryciu. Dzięki tej książce poznasz je dużo lepiej: te, które mieszkają w dziuplach, kopalniach, ludzkich domach, morskich falach a nawet w mrowiskach.Niełatwo wypatrzyć wróżkę, która sobie tego nie życzy. Trzeba zaglądać do kielichów kwiatów, w szczeliny skalne i pod czerwone kapelusze muchomorów. Wróżki są zmiennokształtne: często się przemieniają w konie, ptaki czy białe koty. A większość z nich prowadzi bezcielesne życie w równoległej rzeczywistości - zupełnie dla nas niewidoczna! Dostrzeżesz je, jeśli masz szczególny dar... albo dzięki szczęśliwemu zrządzeniu losu. Na przykład kątem oka podczas księżycowej nocy.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
WIELKIE SERCE MOŻE POMIEŚCIĆ NIESKOŃCZENIE WIELE MIŁOŚCI.Pati Miłorzeszek, wróżka wielkości paluszka, zawsze wiedziała, że jej nielubiana koleżanka Hela Trela w przyszłości przeobrazi się w upiora. Kiedy w lesie Wietrzyska wybucha upiorna gorączka, dziewczynka podejrzewa, że i Hela jest nią zarażona. Nie wiadomo tylko, dlaczego tę przedziwną chorobę otacza nimb tajemnicyKsiążka jest drugą częścią serii o przygodach Pati i innych leśnych wróżek.Cristal Snow (ur. 1975 r.) to człowiek orkiestra. W Finlandii znany jest jako muzyk, reżyser, aktor, prezenter telewizyjny, a ostatnio także autor książek dla dzieci. Wszechstronnie uzdolniony Snow uczył się twórczego pisania w Nowym Jorku i tworzył między innymi sztuki teatralne dla dzieci. Jego marzeniem było jednak napisanie dla nich książki. Pomysł na historię o wróżce Pati Miłorzeszek zrodził się w jego głowie już ponad piętnaście lat temu.Kati Vuorento (ur. 1973 r.) mieszka i pracuje w Helsinkach. Najwięcej inspiracji czerpie z przyrody i piękna otaczającego ją świata. Znana jest z tego, że narysowane jej delikatną kreską postaci książek są pełne życia i cieszą oko czytelników w każdym wieku.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Kolorowanki z wykrojnikiem w kształcie postaci, uwielbianych przez dzieci. Kształtują estetykę, wywołują uśmiech na twarzy i rozbudzają wyobraźnię. Książeczki zawierają naklejki.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?