W tej strefie nasz czytelnik znajdzie mnóstwo tytułów w atrakcyjnych cenach do swojej domowej biblioteczki. Najciekawsze tytuły książkowe z legendami, podaniami i mitami z różnych stron świata . To nie tylko literackie opracowanie ludowych czy fantastycznych motywów, które funkcjonują w naszej kulturze. To również nauka o tym, skąd pochodzą nasze korzenie.
Ciepły zbiór opowiadań o inteligentnych, niezwykłych, wytrwałych psach, które potrafią uratować życie ludzi zasypanych przez lawiny czy odnaleźć zaginionych pod gruzami. Ciężko pracują w policji czy na lotniskach. Uczestniczą w terapiach chorych dzieci, towarzyszą niewidomym i osobom starszym.Każdy byłby dumny z takiego psa - psa na medal!
Ten baśniowy świat jest pełen literackiego uroku, bo też trzeba wyraźnie i z recenzencką satysfakcją powiedzieć, że Baśnie i podania świnoujskie napisane są z literackim talentem, co wyczuwa się od pierwszej linijki ich lektury. Książka odznacza się wartką narracją, ciekawą, intrygującą, wciągającą czytelnika fabułą i pięknym językiem, doskonale skorelowanym stylistycznie z tokiem opowiadań, czasem – z lekkim sztafażem dawności, ale też nieunikającym nieraz słów należących do złóż najnowszej polszczyzny. Żywy jest także język bohaterów – ludzi i animizowanych istot oraz przedmiotów – tak jak naturalnie brzmią wkomponowane w narrację dialogi bohaterów opowieści. Wszystkie te walory pracują na atrakcyjność omawianej książki i na bardzo wysoką ocenę recenzencką. Prof. dr hab. Jan Miodek
Marcel mieszka w domu dziecka. Codziennie czeka na tatę, którego nigdy nie poznał. Liczy na to, że ten przyjdzie zabrać go do domu. Kiedy spada pierwszy śnieg, chłopca odwiedza tajemniczy listonosz Feliks. Mężczyzna przekazuje chłopcu pocztówkę z mapą, mówiąc że jej adresat jest nieznany. Nocą pocztówka przenosi Marcela do pociągu, w którym czeka na niego czarno-biały kot […] Marcel w ciągu siedmiu nocy odwiedza siedem kontynentów. Poznaje tam siedem zwierzaków i pomaga im odkryć, jak rozwiązać trapiące je problemy. Dzięki tej przygodzie przekonuje się, że potrafi pomagać innym, bo czasem wystarczy ich wysłuchać. W rzeczywistości nawiązuje kontakty z kolegami i pokonuje lęk przed opuszczeniem.
*
Siedem czarno-białych pocztówek, które przenoszą na kolejne kontynenty. Listonosz, który wie, że moc jest w każdym z nas. Gadający Kot Przewodnik i zwykły chłopiec Marcel, który jeszcze nie wie, co może się zmienić w ciągu tygodnia.
Pocztówki, czyli magiczna podróż przez siedem kontynentów. Bajki terapeutyczne to książka, która ma w sobie wszystko czego potrzebuje dobra historia, żeby stać się opowieścią – talizmanem. Znajdziemy tam charakterystycznych bohaterów, wartką akcję i prawdziwe emocje.
Spotkanie z bohaterami historii wspiera w codziennych zmaganiach z małymi i dużymi wyzwaniami. Dodaje wiary w to, że każdy z nas ma zdolności, które pomagają radzić sobie z problemami, a ludzie wokół nas chętnie wyciągną pomocną dłoń.
Dziadek do orzechów jest baśniową opowieścią dla dzieci wielkiego niemieckiego pisarza epoki romantyzmu, prekursora fantastyki, Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna. Książka należy do ścisłego kanonu światowej literatury dziecięcej. Opisuje niezwykłe przygody, jakie spotykają siedmioletnią Marynię po tym, jak na święta Bożego Narodzenia otrzymuje w prezencie Dziadka do orzechów, marionetkę, która ożywa w wigilijną noc. Po stoczeniu zwycięskiej walki z królem myszy, Dziadek do orzechów przenosi dziewczynkę do magicznego królestwa, zamieszkanego przez lalki i zabawki. Opowieść Hoffmanna zainspirowała Piotra Czajkowskiego do skomponowania sławnego baletu Dziadek do orzechów. Utwór stał się także inspiracją wielu ekranizacji filmowych, zarówno fabularnych, jak i animowanych. Na podstawie powieści powstał także polski film, w reżyserii Haliny Bielińskiej i według scenariusza Marii Krüger.
Jeden z najwspanialszych utworów wierszowanych dla dzieci - słynna "Lokomotywa" z klasycznymi, najbardziej znanymi ilustracjami Jana Marcina Szancera, a na okrasę: "Rzepka" i "Ptasie radio".
Miś Pracuś wybiera się na plac budowy. Dołącz do niego, czytając wesołą książeczkę z wysuwanymi elementami. Książeczka składa się z ośmiu, sztywnych stron w twardej okładce. Poznawaj świat z Misiem Pracusiem!
Miś Pracuś został strażakiem i rusza na pomoc! Dołączcie do niego, czytając wesołą książeczkę z wysuwanymi elementami! Przesuwając je, mały czytelnik może pomóc Misiowi w akcji ratunkowej. Idealna pozycja dla najmłodszych.
Seria "Bajkowe okienka" to proste historie z sympatycznymi ilustracjami i wkomponowaną w to wszystko zabawą z okienkami.Najmłodsi czytelnicy będą podekscytowani, gdy będą mogli samodzielnie odkrywać to, co skrywa się za każdym okienkiem. Książka ta nie tylko rozwija wyobraźnię, daje dużo zabawy, ale także ćwiczy małą motorykę.Zapraszamy so magicznego świata przygód, gdzie każde okienko ukrywa tajemnicze wodne głębiny!W książce "Pod wodą" poznajemy rodzinkę rekinków, odkrywamy zabawne scenki i niespodzianki ukryte pod okienkami.
Seria "Bajkowe okienka" to proste historie z sympatycznymi ilustracjami i wkomponowaną w to wszystko zabawą z okienkami.Najmłodsi czytelnicy będą podekscytowani, gdy będą mogli samodzielnie odkrywać to, co skrywa się za każdym okienkiem. Książka ta nie tylko rozwija wyobraźnię, daje dużo zabawy, ale także ćwiczy małą motorykę.Zapraszamy so magicznego świata przygód, gdzie każde okienko ukrywa tajemnicze zakamarki lasu! "W lesie" z okienkami to niezwykła książka dla dzieci, która przeniesie najmłodszych czytelników w fascynującą podróż przez las pełen cudów i bajkowych postaci!Wyrusz w las razem z Czerwonym Kapturkiem i małym dzikiem i poznawaj postaci z innych bajek. Odkrywaj niespodzianki w okienkach i poznaj zaskakujące zakończenie.
Miś Pracuś bawi się w parku. Poznaj ulubione zabawy Misia i dołącz do niego, czytając wesołą książeczkę z wysuwanymi elementami. Książeczka składa się z ośmiu, sztywnych stron w twardej okładce. Poznawaj świat z Misiem Pracusiem!
Miś Pracuś wybiera się w podróż. Dołącz do niego, czytając wesołą książeczkę z wysuwanymi elementami. Książeczka składa się z ośmiu, sztywnych stron w twardej okładce. Poznawaj świat z Misiem Pracusiem!
Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki z panem Borsukiem i panią Lisicą! Po emocjach i drzewach rodzina Borsuków i Lisów przedstawia nam szerszy, ale bardzo ważny temat - wspólne życie. Wolność, braterstwo, równość, tolerancja to pojęcia wyjaśniane małym dzieciom w zabawny i edukacyjny sposób. Podczas tej historii dzieci będą mogły się zastanowić, jak można wspólnie podjąć decyzję pomimo różnic między ludźmi, co jest doskonałym wprowadzeniem do życia w społeczeństwie. To trzecia tematyczna książka - zabawna i pełna anegdot - ze świata rodziny Borsuków i Lisów. Wspaniała rodzinka!
Pełen niesamowitości, pięknie zilustrowany zbiór baśni i podań wschodniosłowiańskich Baśnie od zawsze były dla ludzi źródłem mądrości. Przekazywały wiedzę o tym, jak otaczający świat widzieli nasi przodkowie, jak wyglądał ich dzień powszedni, jakie tradycje i rytuały rządziły ich życiem, a także w co wierzyli i jak swoją wiarę wyrażali. Niniejszy zbiór zawiera kilkadziesiąt baśni i bajek z kultury Słowian Wschodnich. Napotkacie w nich Babę Jagę - jedną z najważniejszych postaci słowiańskiego folkloru, Kościeja Nieśmiertelnego - czarny charakter ze starosłowiańskich podań ludowych, a także wiele innych niesamowitych postaci, jak choćby żmija, błotniaka, upiora czy rusałkę. Ale "Baśnie wschodniosłowiańskie" to nie tylko fascynujące stworzenia z mitologii słowiańskiej. To też absolutnie piękne stroje, niezwykłe zwyczaje ludowe i specyficzny, nierzadko czarny humor. To również zaproszenie w leśne ostępy, dawne wsie, zaklęte miasta, gdzie można poznać magiczną moc żywej wody i usłyszeć dźwięki zaczarowanej sopiłki.
Nowość w serii, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem rodziców.Jano nie czuje się najlepiej. Boli go głowa, ma podwyższoną temperaturę, katar i kaszel. Trzeba odwiedzić lekarza! Podczas wizyty Jano ma pobieraną krew, ale dzielnie to znosi przygotowany przez tatę. Żeby wyzdrowieć będzie potrzebował dużo odpoczynku. Nauczy się też korzystać z nebulizatora!Nowa seria z uwielbianymi przez dzieci bohaterami, którzy mierzą się z wyzwaniami dnia codziennego. Razem z Jano i Wito wybierzemy się w podróż samochodem, zrobimy zakupy w sklepie spożywczym, spędzimy dzień w żłobku czy udamy się do lekarza!
Kiedy w ogrodzie Mog zostaje rozłożony wielki biały namiot, kotka jest bardzo nieszczęśliwa, boi się wyjść na zewnątrz. Załatwia się na krześle pana Thomasa! Potem przełamuje swój strach i próbuje spektakularnie przeskoczyć nową konstrukcję. Ale pod tą ogromną białą płachtą odbywa się aktualnie wystawa kotów, a to idealne miejsce dla Mog! Czy jej rodzina będzie z niej dumna?Judith Kerr - brytyjska autorka i ilustratorka książek dla dzieci, odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego. Jej seria o kotce Mog to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej, od ponad 50 lat nieustająco wznawiana i czytana.
Pani Łapka prowadzi Sklepik z Magicznymi Zwierzętami. Każde z nich ma inną moc i każde potrafi zmienić los księżniczki lub księcia, do którego trafi.Przepięknie ilustrowane książki o pokonywaniu dziecięcych trudności, nabywaniu pewności siebie, przyjaźni. A do tego pełne magii
Bogato ilustrowana książka "Atlas legend" Pawła Zycha, autora popularnych "Bestiariuszy słowiańskich", rozpoczyna nowy cykl poświęcony polskim podaniom. Podzielona na pięć części, przedstawia barwne historie z województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Autor nie tylko przytacza opowieści z poszczególnych miast i wiosek, lecz przenosi je także na mapy, odwzorowując opisywane postaci, miejskie uliczki i zabytki architektoniczne. Dzięki lekturze można się między innymi dowiedzieć, w którym mieście grasował afrozbójnik, skąd się wzięła nazwa Ząbkowice, gdzie kąsał prawampir, czym zaowocowało spotkanie Władysława Łokietka z drwalami w Puszczy Noteckiej oraz którędy przechodzi wrocławska upiorna procesja. To wspaniała pozycja, która w zabawny i przystępny sposób pozwoli starszym i młodszym czytelnikom na lepsze poznanie polskich miejscowości i legend
Ołówek i jego nowo poznany towarzysz Zeszyt niespodziewanie trafiają na pewien plac budowy, gdzie na tytułowego bohatera czekają nowe zaskakujące przygody… "– Pamiętasz, jak w szkole baliśmy się Sportowego? But miał rozklejoną podeszwę i kiedy biegał, kłapał nią, robiąc przy tym nieprzyjemne wrażenie, a my myśleliśmy, że to jakiś groźny gość, który na nas czyha. – Doskonale to pamiętam. Biegał za nami, bo chciał nas poznać, a my niepotrzebnie przed nim uciekaliśmy. – Otóż to, koleżanko. Kiedy opowiadałem moim znajomym na budowie o tej naszej przygodzie z Butem, Zeszyt powiedział takie mądre słowa: „Nie oceniaj książki po okładce”. – Nie rozumiem… –?To zdanie oznacza, że zanim wyrazimy swoją opinię o kimś, powinniśmy go najpierw poznać, żeby nie ocenić go niesprawiedliwie."
Wojciech Kowalik podjął bardzo udaną próbę złapania ulotnych chwil. Bez zbędnego sentymentalizmu opisuje dziecięcy entuzjazm i dojrzały odbiór rzeczywistości. Autor znalazł intrygujący sposób na nadanie swoim wspomnieniom literackiej formy, którą może cieszyć się nie tylko najbliższa rodzina, ale także zupełnie obcy czytelnicy. Zachował wspomnienia z ogniska, słowa piosenek i wierszy. "Baśń o tęsknocie" oddaje nie tylko klimat wakacji, zawiera również nutkę "summertime sadness". Odczucia schyłku lata, które może być też odczytane jako schyłek życia. ()"Baśń o tęsknocie" jest wielowarstwowa - można ją odbierać jako powieść przygodową dla dzieci, a także jako baśń o różnych tęsknotach. Lekkość dziecięcych przygód miesza się z dojrzałymi sentymentami. Czytelnik, w zależności od wieku, oczekiwań i wrażliwości, może odbierać tę książkę na różne sposoby. Nawet jeśli nie spędził nigdy takich wakacji na wsi, powinna mu się udzielić ciepła atmosfera wielopokoleniowego domu. I rozbudzić własne tęsknoty.Natasza Bednarek (fragment recenzji)
Wiersze dla dzieci Juliana Tuwima należą do ścisłego kanonu polskiej literatury dziecięcej. W tym pięknie wydanym tomiku najmłodsi czytelnicy odkryją wszystkie 43 wierszy dla dzieci Juliana Tuwima w wersji kanonicznej zgodnej z wersją autora, między innymi Słonia Trąbalskiego, Lokomotywę, Zosię Samosię, Okulary, Abecadło, Ptasie radio czy Rzepkę. Książka opatrzona jest pełnymi ciepła i radości ilustracjami, ukazującymi, jak wyglądają bohaterowie wierszy, na przykład Murzynek Bambo, pan Tralaliński, słoń Trąbalski, pan Hilary, Dyzio Marzyciel, igła tańcująca z nitką i wiele, wiele innych niezapomnianych postaci polskiej poezji dziecięcej. Wiersze dla dzieci są wymarzoną lekturą do czytania dzieciom przed snem, nadają się doskonale na prezent urodzinowy dla dziecka w wieku od 2 do 6 lat. Lektura obowiązkowa w klasie I szkoły podstawowej Słowo o autorach: Julian Tuwim (1894-1953), poeta, satyryk, twórca teatrzyków, piosenek, felietonista, jeden z najwybitniejszych polskich poetów dwudziestolecia międzywojennego, członek grupy poetyckiej Skamander.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?