W tej strefie nasz czytelnik znajdzie mnóstwo tytułów w atrakcyjnych cenach do swojej domowej biblioteczki. Najciekawsze tytuły książkowe z legendami, podaniami i mitami z różnych stron świata . To nie tylko literackie opracowanie ludowych czy fantastycznych motywów, które funkcjonują w naszej kulturze. To również nauka o tym, skąd pochodzą nasze korzenie.
Książka przywołuje najpiękniejsze z legend i podań, które zrodziły się w murach i krużgankach śląskich zamków i pałaców, w niezbadanych jaskiniach Sudetów, wśród dzikiej nadodrzańskiej przyrody. Zamieszkujące je czarty i czarownice, smoki i olbrzymy, białe damy i zjawy, wreszcie sam pan Karkonoszy-Liczyrzepa, sprawiają, że Dolny Śląsk jawi się jako ziemia jeszcze bardziej piękna i tajemnicza.
Ten tom to ciekawa propozycja dla tych wszystkich, którzy chcieliby poznać tradycyjne polskie legendy. Znalazły się w nim rymowane opowieści m.in. o Wandzie, co nie chciała Niemca, o toruńskich pierniczkach, o Warszu i Sawie.
Poznawanie miasta - jego historii, zabytków i tradycji - nabiera rumieńców, gdy obok poważnych naukowych informacji pojawiają się pełne fantazji i czarów legendy. Czymże byłby Kraków bez swej Wandy i wawelskiego smoka, czym Zakopane bez Sabałowych bajań, Gdańsk bez kamiennych lwów, Toruń bez pierników... O ileż uboższa byłaby Warszawa, gdyby zabrakło w niej Bazyliszka, Syrenki i królewny zaklętej w złotą kaczkę.
Cała Polska w legendzie to przewodnik po legendarnej przeszłości naszego kraju: 25 podań przybliża dzieciom historię wielu interesujących miejsc w Polsce, na mapie pokazano ich lokalizacje, dodatkowe informacje historyczne i kulturowe zaciekawią nie tylko dziecko.
Z tej książki dzieci dowiedzą się, że z pana Twardowskiego był mag nad magami, że dawno temu mazurską ziemią opiekował się bóg Smętek, dlaczego wieże Kościoła Mariackiego w Krakowie mają różną wysokość.
Przeszłość naszego kraju opowiedziana językiem podań i legend, piękne ilustracje Anny Sędziwy w mistrzowskiej szacie graficznej Doroty Nowackiej - to właśnie Cała Polska w legendzie.
Studiując rodzime baśnie, podania i legendy, odnosimy nieodparte wrażenie, iż nasi przodkowie kochali niesamowite opowieści. Przez setki lat historii naszego kraju powstał olbrzymi, barwny i ludny świat polskich wierzeń ludowych. Pięknie ilustrowany przez Pawła Zycha i Witolda Vargasa Bestiariusz jest skromną próbą zilustrowania tego bogactwa i ukazania choćby jego części współczesnemu Czytelnikowi. Zapraszamy do podróży śladami opowieści naszych przodków, mitów pełnych słowiańskiej magii tak rzadko obecnej we współczesnej polskiej kulturze.
Przedziwna legenda o kobiecie, która podstępem, udając mężczyznę, zdołała dostać się na tron Piotrowy, poczynając od połowy XIII w. pojawiała się w formie krótkich wzmianek w dziełach niektórych kronikarzy i autorów kolekcji kaznodziejskich przykładów. Z nastaniem reformacji postać Joanny (zwanej niekiedy również Gilbertą lub Agnieszką, zresztą lista różnych jej imion była dość długa) stała się argumentem nieustannie powracającym w protestanckich atakach na papiestwo. Jednym z takich właśnie polemicznych głosów jest Historyja o papieżu Janie tego imienia VIII, który był Gilberta biała głowa z Anglijej i o inszych wielu papieżoch, którzy przed nią i po niej byli, wydana w Brześciu nad Bugiem w roku 1560 polska adaptacja niewielkiej książeczki sławnego włoskiego biskupa apostaty Pier Paola Vergeria Młodszego.
Przy wejściu do praskiego getta wznosi się pomnik, którego nie odważyli się zniszczyć ani naziści, ani Rosjanie. To posąg Maharala, największego kabalisty wszystkich czasów, tego, który z błota stworzył Golema, byt na ludzkie podobieństwo…
Pod koniec XVI wieku getto w Pradze znów płonęło i spływało krwią podczas kolejnego pogromu. Wnuczka Maharala, gdy zamordowano i poćwiartowano na jej oczach męża, zaczęła prosić dziadka, by stworzył siłę zdolną uratować Żydów od zagłady. Kabała, tajemna droga do mądrości, powiada, że człowiek cnotliwy może – na równi z Bogiem – stworzyć życie jedynie dzięki sile Słowa.
Maharal, po usilnych błaganiach ukochanej wnuczki i kobiet z getta, zgodził się stworzyć Golema, istotę z błota, mającą niezwykłą siłę. Czy jednak stosowanie siły może naprawdę doprowadzić do pokoju? W ożywionym tchnieniem Maharala Golemie ożywają także uczucia. A kiedy uświadomi sobie swoją kondycję – zwróci się przeciwko tym, którzy wydobyli go z nicości.
W tej fascynującej powieści, przesyconej erudycją i emocjami, Marek Halter przenosi czytelnika do świata Żydów Europy środkowej okresu renesansu, ówczesnych odkryć astronomicznych i wojen religijnych. Łącząc fikcję z rzeczywistością i z najbardziej współczesnymi problemami, zapoznaje nas z tajemnicami Kabały, z opowieściami i legendami, przekazanymi ludzkości przez naród żydowski.
Z tą książką, stanowiącą zbiór najpiękniejszych i przekazywanych z pokolenia na pokolenie baśni i legend, możesz udać się w niepowtarzalną podróż po pradawnych dziejach, gdzie prawda przeplata się z legendą i fantazją.
W legendach jest ziarnko prawdy.
A wszystko to owiane jest tajemnicą i przepełnione niezwykłym czarem. Poznaj bohaterów, dzięki którym nasze dzieje są właśnie takie wyjątkowe.
Legendy Polskie to opowieści stanowiące wielką literacką przygodę zarówno dla najmłodszych, jak też dla starszych pasjonatów niesamowitych historii, którzy dzięki niej będą mogli choć na chwilę powrócić do pięknych czasów swojego dzieciństwa.Niniejsza książka zawiera legendy:- O kneziu Popielu- Królowa Bałtyku- O zbójniku Janosiku- Bazyliszek- Dlaczego woda morska jest słonaDostępne również dwa kolejne tytuły z serii zawierające inne legendy.
Legendy Polskie to opowieści stanowiące wielką literacką przygodę zarówno dla najmłodszych, jak też dla starszych pasjonatów niesamowitych historii, którzy dzięki niej będą mogli choć na chwilę powrócić do pięknych czasów swojego dzieciństwa.
Niniejsza książka zawiera legendy:
- Warszawska syrenka
- Morskie oko
- O królewnie Wandzie
- O Piaście Kołodzieju
- Wiano świętej Kingi
Dostępne również dwa kolejne tytuły z serii zawierające inne legendy.
Legendy Polskie to opowieści stanowiące wielką literacką przygodę zarówno dla najmłodszych, jak też dla starszych pasjonatów niesamowitych historii, którzy dzięki niej będą mogli choć na chwilę powrócić do pięknych czasów swojego dzieciństwa.
Niniejsza książka zawiera legendy:
- Stópka królowej Jadwigi
- Złota kaczka
- O zbóju Madeju
- Jak to ze lnem było
- O smoku wawelskim
Dostępne również dwa kolejne tytuły z serii zawierające inne legendy.
Mityczne potwory i bogowie olimpijscy dosłownie wychodzą z kart szkolnych podręczników dwunastoletniego Percy’ego Jacksona i pojawiają się w jego życiu. Co gorsza, wydaje się, że chłopiec rozgniewał kilku z nich. Piorun Piorunów Zeusa został ukradziony, a Percy jest głównym podejrzanym. Teraz on i jego przyjaciele mają zaledwie dziesięć dni, żeby odnaleźć i zwrócić skradzioną własność Zeusa i przywrócić pokój na targanym konfliktami Olimpie. Autor serii, Rick Riordan, połączył siły z kilkoma spośród wielkich nazwisk w świecie komiksu, by opowiedzieć o chłopcu, który musi odkryć zdradę potężniejszą niż sami bogowie.
Z ogromną radością przedstawiamy polskiemu czytelnikowi Niesamowite opowieści z Chin, napisane przez dwóch znakomitych autorów japońskich – Ryunosuke Akutagawę i Atsushiego Nakajimę, w tłumaczeniu Krzysztofa Szpilmana. Opowiadania uznane w Japonii za wprowadzenie do kultury i mądrości Chin, kraju, który od stuleci jest dla Japończyków wzorem i ideałem do naśladowania. W Japonii książka stanowi obowiązkową lekturę szkolną w liceum.
Opowiadania osadzone w scenerii dawnych Chin, napisane przez znakomitych japońskich autorów, Ryunosuke Akutagawę i Atsushiego Nakajimę, przedstawiają zadziwiającą swoim bogactwem i mądrością kulturę i filozofię Dalekiego Wschodu. Miłośnicy kina mogli zapoznać się z twórczością Akutagawy za pośrednictwem filmu Akiry Kurosawy Rashomon, który powstał na podstawie dwóch opowiadań japońskiego pisarza. Lektura Niesamowitych opowieści z Chin może przebiegać na wielu poziomach. Czytelnik spotka tu bohaterów, takich jak: demony i tygrysy, łucznicy, poeci czy czarnoksiężnicy, którzy przeniosą go w odległe strony wschodniej Azji, pełne piękna i tajemniczości. Już sama egzotyka i odmienność świata przedstawionego mogłyby stanowić dla czytelnika wystarczającą atrakcję, lecz zawartość opowiadań nie ogranicza się jedynie do tych zalet. Czytelnik znajdzie w Niesamowitych opowieściach mądrości życiowe, które nie przestały być aktualne – mimo że trwają w świadomości ludzkiej od tysięcy lat – bo mają wymiar uniwersalny, przystają do systemów wartości na całym świecie i są prawdziwe nie tylko w kulturze chińskiej, lecz także w innych kulturach, między innymi w kulturze europejskiej. Zbiór ukazuje się po polsku w tłumaczeniu Krzysztofa Szpilmana, profesora nowożytnej historii Japonii na Uniwersytecie Kyushu Sangyo w Fukuoce, autora wielu prac naukowych na temat historii Japonii, publikowanych w języku japońskim i angielskim.
"Moja pierwsza mitologia" odkryje przed tobą starożytną magię greckich i rzymskich mitów, a także związanych z nimi wyrażeń i zwrotów do dziś używanych w języku polskim. Spotkasz tu maleńkiego Zeusa w kozim żłobku, Heraklesa na lekcji matematyki, wielu innych bogów i herosów, a także całe stada mówiących zwierząt. Apollo i telefon komórkowy? Hydra i gry komputerowe? Tak! Wystarczy odrobina wyobraźni, aby przywołać postacie i stworzenia z mitologii, które wciąż żyją pośród nas…
Katarzyna Marciniak – badaczka antyku, pisarka, poetka, tłumaczka. Profesor nadzwyczajny na Wydziale "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka Nagrody Naukowej "Polityki", Nagrody Klio oraz stypendiów i grantów przyznawanych przez instytucje z Polski, Niemiec, Włoch i Stanów Zjednoczonych. Tworzy dla dzieci niezwykłe literackie światy, w których pająk umawia się na randkę przez internet, muły korzystają ze zmywarki, a komary tańczą tango.
Najbardziej znana, klasyczna japońska opowieść grozy, oparta na XVII-wiecznej legendzie o duchu kobiety, która mści się na swoich dawnych oprawcach. Historia ta odcisnęła niezaprzeczalne piętno na japońskiej kulturze, służąc jako źródło inspiracji dla sztuk teatru kabuki, drzeworytów (w tym również Katsushiki Hokusaia), a bardziej współcześnie – serii filmów „Ring”.
„Kochankowie dawnej Japonii” Yei Ozaki to kolejna w serii książka przybliżająca Czytelnikowi japońskie legendy i opowieści z dawnych czasów. Tym razem motywem przewodnim są tytułowi kochankowie – małżonkowie, narzeczeni, wzdychający do siebie zakochani, ale i zazdrośni adoratorzy czy uwodzicielskie istoty nadprzyrodzone. Codzienność przeplata się tu ze zjawiskami nie z tej ziemi, wiodąc bohaterów czasem do szczęśliwego, lecz czasem też do tragicznego finału.
Przygody Odyseusza i zawarta w tym tomie Wojna trojańska – utwory napisane specjalnie dla młodzieży na podstawie Iliady i Odysei Homera – stanowią przykład doskonałej popularyzacji arcydzieł literatury klasycznej.
Zawarte tu opowieści ukazują piękne zakątki Sudetów – świat pełen tajemnic i bogactwa, uwrażliwiają na piękno i potęgę przyrody, która potrafi być zarówno pomocna człowiekowi, jak i niebezpieczna. Ukazują społeczności ludzkie żyjące w zgodzie z naturą, uczą uniwersalnych prawd i wartości.
Szklarek – opiekun Złotego Drzewa, Duch Gór i Sprawiedliwy Strażnik Gór – poznaje tajemnicę wytwarzania kryształów. Wiedzę tę przekazuje ludziom, którzy tworzą imperium hut kryształów na terenie Karkonoszy i Gór Izerskich. Rozpoczyna się nowa era, w której chciwość bierze górę nad rozsądkiem.
Marie Heaney kreśli przed czytelnikiem barwne historie celtyckich bohaterów, opowiada również o pierwszych chrześcijanach w Irlandii. To szerokie spojrzenie pozwala poznać fascynujące dziedzictwo minionych wieków, które leży u podstaw tożsamości wyspy.
Zebrane w tej książce podania przez wieki były przekazywane z ust do ust. W średniowieczu zostały spisane, dzięki czemu nawet dziś możemy wkroczyć do świata pełnego wojowników, królów i magów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?