W tej strefie nasz czytelnik znajdzie mnóstwo tytułów w atrakcyjnych cenach do swojej domowej biblioteczki. Najciekawsze tytuły książkowe z legendami, podaniami i mitami z różnych stron świata . To nie tylko literackie opracowanie ludowych czy fantastycznych motywów, które funkcjonują w naszej kulturze. To również nauka o tym, skąd pochodzą nasze korzenie.
ZABAWNA opowieść z MORAŁEM o lwiątku, które BAŁO SIĘ ciemności.
WPADAJĄCA W UCHO rymowanka oraz PEŁNE HUMORU ilustracje urzekają dzieci i rodziców.
Treść PRZYSTĘPNA dla kilkulatka.
Porusza BARDZO WAŻNE tematy – dotyczące WARTOŚCI, EMOCJI i RELACJI.
Książeczka mówi o tym, że STRACH ma wielkie oczy. W świat WARTOŚCI wprowadzą dziecko CIEPŁA, wierszowana HISTORYJKA oraz SUGESTYWNE ILUSTRACJE doskonale oddające emocje i przeżycia bohaterów.
Publikacja jest odpowiednia zarówno DLA MALUSZKÓW (całokartonowa, zaokrąglone rogi), jak i dla dzieci, które zaczynają SAMODZIELNIE CZYTAĆ (odpowiednio duża, zróżnicowana czcionka). Urozmaicenie całości stanowią różnorodne WYRÓŻNIENIA KLUCZOWYCH POJĘĆ.
To idealna pomoc dla RODZICÓW i WYCHOWAWCÓW PRZEDSZKOLI, którzy chcą porozmawiać z dziećmi na WAŻNE TEMATY.
Książka
• ukazuje ważne wartości
• skłania do przemyśleń
• rozwija wyobraźnię
• kształtuje empatię
• wzbogaca słownictwo
• wzrusza i bawi
ACH, TE ZWIERZAKI!
Seria zawiera ZABAWNIE ILUSTROWANE WIERSZYKI z MORAŁEM przedstawiające proste historyjki o pełnych temperamentu ZWIERZAKACH, które mają wiele PRZYGÓD i doświadczają różnych EMOCJI.
W serii Opowieści Na Dobranoc znajdują się opowieści utrzymane w stylizacji klasycznych baśni. Dzięki nim maluchy znajdą odpowiedzi na niektóre z nurtujących je pytań.
Popularna seria wierszyków dla najmłodszych. Zabawne, rymowane historyjki o sympatycznych bohaterach, którzy przeżywają ciekawe i pouczające przygody. Idealna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami.
Popularna seria wierszyków dla najmłodszych. Zabawne, rymowane historyjki o sympatycznych bohaterach, którzy przeżywają ciekawe i pouczające przygody. Idealna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami.
Popularna seria wierszyków dla najmłodszych. Zabawne, rymowane historyjki o sympatycznych bohaterach, którzy przeżywają ciekawe i pouczające przygody. Idealna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami.
Popularna seria wierszyków dla najmłodszych. Zabawne, rymowane historyjki o sympatycznych bohaterach, którzy przeżywają ciekawe i pouczające przygody. Idealna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami.
Popularna seria wierszyków dla najmłodszych. Zabawne, rymowane historyjki o sympatycznych bohaterach, którzy przeżywają ciekawe i pouczające przygody. Idealna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami.
Popularna seria wierszyków dla najmłodszych. Zabawne, rymowane historyjki o sympatycznych bohaterach, którzy przeżywają ciekawe i pouczające przygody. Idealna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z książkami.
Trzy opowiadania o sile marzeń, odwadze, przyjaźni i prawie do bycia sobą. Historia liścia, który marzył o lataniu. Historia małej muchy, która odkrywa, że to nie świat na zewnątrz pędzi, ale pociąg, w którym ona mieszka. Historia ślimaka, który nie zważając na ostrzeżenia postanowił wejść na wielką górę. Niepozorni bohaterowie wychodzą poza schemat i nadają swemu życiu nowy sens. Pełne ciepłego, przewrotnego dowcipu, napisane prostym językiem opowiadania przykuwają uwagę i prowokują do refleksji.Dla dzieci w wieku 4-10 lat
Fela namawia rodzinę na wspólne wyjście na basen, ale Franek nie ma na to ochoty, bo się boi wody. Nie lubi być mokry i nie lubi, kiedy woda ochlapuje mu twarz. W wannie przy myciu głowy królik zasłania sobie twarz ręcznikiem, a w basenie nie będzie miał takiej możliwości. Mówi mamie, że nigdzie nie pójdzie.
Mama stara się go zachęcić, opowiada mu, że jest tam brodzik ze zjeżdżalnią i że można się tam świetnie bawić. Franek wyobraża sobie, że w wodzie mieszka groźny stwór i tym bardziej nie chce iść na basen. Kiedy po okiełznaniu przez mamę i tatę wizji wodnego potwora udaje namówić się Franka na basen, królik przekonuje się, że w wodzie można się świetnie bawić.
W kolejnym tomie przygód sympatycznego królika, Franek mierzy się ze swoim wybiórczym apetytem - lubi tylko niektóre rzeczy i za nic nie chce spróbować nowych smaków. Rodzice próbują go przekonać i uświadomić, jak ważna jest różnorodność w jedzeniu - zabierają go na wspólne zakupy na stragan z warzywami, wspólnie gotują i przyozdabiają jedzenie.
Międzynarodowy bestseller teraz w niezwykłej przestrzennej formie książki pop-up. Razem z dzieckiem możesz pobujać potwora w hamaku, pootwierać pojemniki z uczuciami, a nawet poczuć, jak pada deszcz!Kolorowy potwór nie wie, co się z nim dzieje. Wszystkie jego emocje się poplątały, sam już nie wie, co właściwie czuje! Trzeba to szybko naprawić. Czy ktoś mu pomoże?Prosta i zabawna historia, która wprowadzi dzieci w fascynujący język uczuć. Nauczcie się razem z kolorowym potworem, jak rozpoznawać i nazywać emocje.
Poznaj małą weterynarz Misię, która w magicznej Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom. Misia to wesoła siedmiolatka, która wraz z rodzicami i ukochanym pieskiem Popikiem mieszka w niewielkim miasteczku. Misia ma też niezwykły dar - rozumie mowę zwierząt. Jest to jej sekret.
Seria "Misia i jej mali pacjenci" to wzruszające, urocze i ciepłe historie, które na długo zapadną w pamięci dzieciom. Idealne do wspólnego czytania na dobranoc, a idealnym dopełnieniem tekstów są ciepłe ilustracje.
"Misia i jej mali pacjenci. Opowieści o przyjaźni" to 3 w 1 - zbiór opowiadań wybranych części z serii. Znajdziecie tam historie z książki: "Milusi uciekinier", "Wyjazd na Mazury ", "Nieoczekiwana przeprowadzka ". Wydanie idealne na prezent.
Amelia uwielbia swojego szczeniaka Tytusa i spędza z nim każdą wolną chwilę. Dziadek dziewczynki źle się czuje i nie może dłużej opiekować się swoją jamniczką Stokrotką. O pomoc prosi Amelkę, która obiecuje zrobić wszystko, aby spełnić prośbę dziadka. Amelka zabiera jamniczkę do swojego domu. Niestety, Stokrotka bardzo tęskni za swoim panem i jest bardzo przygnębiona. Tytus z dnia na dzień też jest coraz smutniejszy i coraz bardziej przygnębiony, bo nie rozumie, dlaczego dziewczynka nie ma już dla niego czasu. Czyżby przestała go kochać?
Helena bardzo lubi pomagać w klinice weterynaryjnej, gdzie pracuje jej starsza kuzynka Weronika. Gdy znajduje małego kotka, potrąconego przez samochód, zabiera go prosto do kliniki. Helena pomaga w opiece nad kotkiem, którego nazywa Karmelem. Dziewczynka bardzo martwi się, że nie można ustalić, kto jest jego właścicielem.
Karmel ma dosyć przebywania w klinice, a najbardziej nie podoba mu się szorstki opatrunek na nodze. Nikt jednak się po niego nie zgłasza. Gdzie Karmel znajdzie miejsce, które mógłby uznać za swój dom?
Laura jest bardzo szczęśliwa, gdyż spędza całe wakacje w domku letniskowym nad morzem, w ośrodku, gdzie pracuje jej mama. Dziewczynka wie, że do pełni szczęścia brakuje jej tylko psa, z którym mogłaby chodzić na długie spacery po plaży i po nadmorskich klifach. Pewnego dnia do ośrodka przyjeżdża rodzina z przepięknym spanielem Barim.Dziewczynka zauważa jednak, że gdy rodzina spędza radośnie czas na plaży, szczeniak zostaje sam w domu. Widać od razu, że jest bardzo samotny i nieszczęśliwy. Laura postanawia się nim zaopiekować. Wraz z pieskiem wspólnie spędzają czas i świetnie się bawią. Zostają nierozłączną parą przyjaciół.Nieubłaganie zbliża się jednak koniec wakacji Co się wydarzy, kiedy nadejdzie dzień, w którym Laura i Bari będą musieli się rozstać?
Pokochaliście codzienne zmagania Żabka i Ropucha? Podobnym uczuciem zapałacie do Taty Myszy i gromadki jego synów.
Przepełnione prostą życiową mądrością, przepięknie ilustrowane książeczki Arnolda Lobela, należące do klasyki amerykańskiej literatury dla najmłodszych, również w Polsce podbiły serca tysięcy małych czytelników. Do dobrze znanych im już Żabka, Ropucha, wielbłądzicy baletnicy i zakochanego strusia dołączają teraz uroczy mysi bohaterowie.
Tata Mysz lubi spokojne wieczory. Przebrał się już w szlafrok, założył kapcie i odpoczywa, obserwując padający za oknem śnieg. Ale jego siedmiu synków jeszcze nie śpi. Wiercą się w łóżku, chichoczą i domagają się bajki na dobranoc. Tata Mysz postanawia opowiedzieć po jednej dla każdego mysiego smyka. Studnia życzeń, opowieść o Bardzo Wysokiej Myszy i Bardzo Niskiej Myszy, o brudasku, który postanowił się wykąpać… – miło zasypiać przy Mysich bajeczkach.
W ramach serii już niebawem ukażą się także Mysie przysmaki, oczywiście w tłumaczeniu Wojciecha Manna, który kilka lat temu zaprzyjaźnił się z Żabkiem i Ropuchem, a i mysiego tatę darzy szacunkiem i podziwem: „Jako ojciec jednego syna mogę sobie tylko wyobrazić wielokrotność wyzwań i obowiązków”.
Arnold Lobel (1933–1987) – amerykański pisarz, autor tekstów i ilustracji do prawie stu książek dla dzieci. Do jego najpopularniejszych serii należą Żabek i Ropuch (Frog and Toad) oraz Mysie bajeczki (Mouse Tales) i Mysie przysmaki (Mouse Soup), które niebawem ukażą się nakładem WL. Jest laureatem Medalu Randolpha Caldecotta – za najlepszą książkę ilustrowaną roku (Fables, 1981). W finale nagrody Randolpha Caldecotta znalazły się również jego tomy Żabek i Ropuch. Przyjaźń i Hildilid’s Night. Na podstawie serii o Żabku i Ropuchu powstał musical A Year with Frog and Toad, wystawiony na Broadwayu w 2003 roku.
Jedyna taka KOLOROWANKA – z barwnymi elementami, streszczeniami baśni i pytaniami.
Prezentuje bohaterów CZTERECH klasycznych baśni.
Przyciąga RÓŻNORODNOŚCIĄ – ilustracje znajdują się w ozdobnych ramkach i na kolorowych tłach.
Zawiera przystępne STRESZCZENIA każdej baśni oraz PYTANIA dotyczące tekstu.
Stanowi świetne UZUPEŁNIENIE książek z serii „MOJE BAŚNIE”.
Wyjątkowa książka do kolorowania, która OCZARUJE każde dziecko. Mały artysta odnajdzie tu bohaterów czterech baśni: KOTA W BUTACH, TOMCIA PALUCHA, WILKA I SIEDMIU KOŹLĄTEK i DZIKICH ŁĄBĘDZI. Każdej z nich poświęcono 6 STRON. Oprócz wykonanych z dbałością o najmniejszy szczegół ILUSTRACJI, znalazły się tu również STRESZCZENIA każdej historii oraz PYTANIA, dzięki którym rodzic może sprawdzić, czy dziecko uważnie śledziło tekst. Przemyślana, BARWNA SZATA GRAFICZNA zachęca do KREATYWNEJ ZABAWY.
Książka
• ćwiczy UMIEJĘTNOŚCI MANUALNE
• wzbogaca SŁOWNICTWO
• trenuje KONCENTRACJĘ
• pobudza WYOBRAŹNIĘ
• rozwija KREATYWNOŚĆ
• kształtuje POCZUCIE ESTETYKI
KOLORUJĘ 4 BAŚNIE
Seria SPEKTAKULARNYCH książek do kolorowania z bohaterami ZNANYCH I LUBIANYCH BAŚNI. Dzięki zastosowaniu barwnych teł PRZYCIĄGA WZROK i zachęca do sięgnięcia po KREDKI. Umożliwia również zapoznanie się z treścią baśni dzięki krótkim OPISOM.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?