SKARPETKI POWRACAJĄ!
„Banda czarnej frotté” w natarciu
Modlitwy fanów w każdym wieku zostały wysłuchane! Justyna Bednarek napisała kontynuację historii uwielbianych Skarpetek, a Daniel de Latour po raz trzeci tchnął w nie życie.
Jak zawsze, na początku historii naszych bohaterek są zew wolności i marzenia. Tym razem czarna skarpetka frotté ucieka przez znaną nam dziurę pod pralką, ponieważ obawia się, że może wylądować
w śmieciach. Dostaje się na okręt, gdzie poznaje sympatycznego pająka. Pomaga jej on zdobyć niewielką szalupę, którą nasza bohaterka zamierza opłynąć świat. Zaczyna prowadzić dziennik jak prawdziwy wilk morski. Z rozdziału na rozdział poznaje nowych członków załogi i tak rozpoczyna się historia gangu. Wkrótce w ślad za bandą wyrusza tajemnicza postać…
Każdy rozdział to osobna przygoda, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i niespodzianek. Podążamy tropem bohaterów i sami marzymy o tym, by dołączyć do bandy. Kto wie, może uda się nam dostać na statek i ruszyć w podróż dookoła świata? Nasz okręt wypływa już 3 kwietnia.
Skarpetki znają i kochają już nie tylko polskie dzieci – pierwsza książka Justyny Bednarek została przetłumaczona na ukraiński, czeski, hiszpański, włoski, rosyjski i grecki. W Polsce tytuł ten zdobył wiele nagród i wyróżnień, a także został lekturą szkolną. Czy i trzecia część stanie się bestsellerem? Przekonamy się już wkrótce.
Detektyw Parma i jej asystent Szperek znów na tropie wielkiej afery!Ktoś chce zniszczyć elektrownię w Jagodnie. Szantażyści żądają stumilionowego okupu. Miastu grozi paraliż, a jego mieszkańcy jak zahipnotyzowani wpłacają pieniądze na nieznane konto. Inspektor Parma i jej wspólnik Szperek muszą uratować swoje miasto i cały kraj przed nieznanym wrogiem. A może tym wrogiem jest internet? Może rzeczywiście nowe technologie są złe i zamieniają nas w smartfonowe zombie?Trzecie śledztwo zgranego detektywistycznego duetu znów dotyczy ważnych spraw. Po zdrowym żywieniu i ekologii świnka Parma i szczur Szperek poznają plusy i minusy nowych technologii i mediów społecznościowych, które mogą być wykorzystane do niecnych, a nawet zbrodniczych celów.W sytuacji, gdy w szkołach brakuje dziś choćby podstawowej edukacji na temat cyberbezpieczeństwa i nowych mediów, przygody inspektor Parmy uzupełniają tę lukę, pokazując w ciekawej formie dobre i złe sposoby wykorzystywania najważniejszych osiągnięć świata techniki dr Maciej Kawecki, ekspert ds. nowych technologii, prezes Instytutu Lema
"Ekoakcja
Czy smog jest groźniejszy niż smok? Co się dzieje ze zużytym plastikiem? I czy recykling to tylko trudne słowo?
Tym razem inspektor Parma tropi afery ekologiczne. Do biura świnki przy Boczkowej 23 zgłasza się Michał Bizon, którego żona, naukowczyni, zaginęła przed siedmioma dniami. Czym zajmuje się
w swoim laboratorium pani Bizonowa, co łączy ją z pozostałymi zaginionymi i jaką rolę odgrywa w tej historii smog? Tym razem sprawy toczą się wokół zagadnień związanych z ochroną środowiska
i wpływem zanieczyszczeń na życie na Ziemi.
Kolejny tom przygód dzielnej detektyw Parmy i jej wiernego asystenta Szperka.
Świetna książka, która w formie powieści detektywistycznej tłumaczy dzieciom najważniejsze problemy i wyzwania dla naszego środowiska. Dodatkowym smaczkiem są nawiązania do klasyki gatunku, które z pewnością wyłapią i docenią rodzice :-)
Anna Czartoryska-Niemczycka"
Babcocha potrafi wszystko: cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty, a siebie - w muchę.
Dzięki niej Bernadetta - dziewczynka z warkoczami - podróżuje na chmurze, dostaje królika z czekolady i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć. Co jeszcze możemy powiedzieć o Babcosze? A... Licho wie co. Oczywiście Orzechowe Licho.
Najnowsza, wielokrotnie nagradzana powieść utytułowanej pisarki Katherine Rundell, autorki znanych już i ciepło przyjętych w Polsce Dachołazów, o przygodach czwórki dzieci w Puszczy Amazońskiej pod koniec lutego ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa Poradnia K.Fred zawsze chciał zostać odkrywcą, jednym z wielkich podróżników i podziwianych dowódców wypraw. Kiedy samolot, którym leci, rozbija się w puszczy amazońskiej, chłopiec wraz z innymi ocalałymi dziećmi musi poradzić sobie w dżungli. Czy wiedza zdobyta dzięki lekturze przygodowych książek pozwoli mu znaleźć sposób na przetrwanie, a może i powrót do domu? Czas prawdziwej próby ma dopiero nadejść
Szukasz kolejnej interesującej lektury dla Twojego dziecka? Nie chcesz trafić na kolejną nudną i bezużyteczną książkę? Mamy idealną propozycję dla Ciebie i Twojej pociechy. Sięgnijcie po publikację ,"Nowe przygody skarpetek". Autorką tej niezwykle ciekawej książeczki jest polska pisarka, nominowana między innymi do tytułu Najpiękniejszej Książki Roku w konkursie "Przecinek i Kropka" - Justyna Bednarek. Wspaniała treść świetnie współgra z ilustracjami autorstwa Daniela de Latour, który w pomysłowy sposób sportretował skarpety, nadając tym samym każdej inny charakter. Książeczka uczy wielu rzeczy, a jednocześnie jest pełna humoru, co dodatkowo zachęci Twoje dziecko do przeczytania jej. Książeczka jest dobrym pomysłem na spędzenie miłego, rodzinnego czasu. Książka "Nowe przygody skarpetek" to kolejna część trzynastu opowieści o trzynastu różnych bohaterach. Z tej publikacji dowiesz się, co się dzieje ze skarpetami, które nagle zaginęły w pralce między innymi w domu Małej Be. Tak naprawdę nie zagubiły się, a rozpoczęły nowe życie pełne przygód. Poznasz historię skarpetki, która została pomocnikiem Henryka - sprzedawcy lemoniady i jak wspólnie za zarobione pieniądze wyruszyli w podróż dookoła świata. Przeczytasz o kolejnej, odważnej bohaterce, która uratuje chomika z pożaru. Dowiesz się jak to się stało, że skarpetka wyruszyła w kosmos. Czym jeszcze nas zaskoczą ci niezwykli bohaterowie? Książka "Nowe przygody skarpetek" to kolejna część autorstwa Justyny Bednarek z serii o skarpetkach. Jeśli ciekawią Cię wcześniejsze przygody tych bohaterów powinieneś sięgnąć po publikacje "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", która została sprzedana w liczbie ponad 25 000 egzemplarzy. Dodatkowo doceniona została wieloma nagrodami i nominacjami. Są to historyjki czterech prawych i sześciu lewych skarpetek. Niektóre z nich zrobiły zawrotną karierę i zostały gwiazdami. Inne chcąc zmienić świat wkroczyły w sferę polityki. Kolejna staje się opiekunką mysiej rodziny. Każda z przygód naszych bohaterów uczy czegoś nowego. Pokazują, że czasem warto zaryzykować. Poruszają ważne kwestie takie, jak przyjaźń, miłość i tolerancja.
Nieproszony lokator wywraca do góry nogami życie rodziny. Do domu Anielki, jej siostry, rodziców i babci wprowadza się Alzheimer. To on sprawia, że babcia staje się zapominalska, myli imiona, nie poznaje domowników i nie radzi sobie z codziennymi czynnościami. Anielka nie lubi pana A., jak go nazywa. Pisze do niego listy i nakłania, żeby wyprowadził się od babci. Wtedy wszystko będzie w porządku. Babcia wyzdrowieje. Czy na pewno?
Wyjątkowa, poruszająca, ciepła i pełna humoru podszytego melancholią książka Anny Sakowicz o zmaganiu rodziny z nieuleczalną chorobą ukaże się 18 września nakładem wydawnictwa Poradnia K. Zmierzymy się w niej z pytaniami, jak poradzić sobie z bezradnością, przemijaniem, chorobą i starością. A starość wydaje się być tematem tabu – nasze społeczeństwo wypiera ją i od niej ucieka. Gloryfikujemy wieczną młodość i witalność. Autorka nie boi się poruszyć tematu odchodzenia i starości, bo wie, jak wiele rodzin się z nimi boryka.
Rodzicom szczególnie trudno wyjaśnić dzieciom, co dzieje się z ukochanymi dziadkami, kiedy zamiast znanego porządku nastaje chaos. Czemu są nie do poznania, dlaczego tracą orientację, nie poznają nikogo albo mylą przeznaczenie przedmiotów.
Treść książki jest uniwersalna – opowiada o chorobie Alzheimera, a temat starości, odchodzenia prędzej czy później stanie się udziałem każdego z nas. Wyjątkowa perspektywa dziecka przemawia do wszystkich, bo w zderzeniu z ogromnym problemem, jakim jest nieuleczalna choroba, wszyscy stajemy się bezradni jak dzieci. Świat widziany oczami dziecka stworzyła wraz z autorką Ewa Beniak-Haremska. Jej magiczne, retro obrazki ukazują zgubione czy uszkodzone przedmioty, bezradność babci, ale też szczęśliwe chwile z dziadkami, kiedy babcia była jeszcze zdrowa. Jak mówi ilustratorka: „Bohaterka walczy o zdrowie swojej babci. Nie tylko pisząc, ale i wykorzystując swoją pasję do wspólnych zajęć i wzmacniania więzi.”
Anna Sakowicz dzieli się w dużej mierze swoimi przeżyciami; opowieść powstała na podstawie jej własnych doświadczeń - jej mama choruje na Alzheimera. Pisanie stało się swoistą autoterapią i przyniosło jej wielką ulgę. I nauczyło, że najlepszym lekiem jest miłość.
„Listy do A.” to po „Leniusiołkach” i „Wiewiórce Julii i magicznym orzeszku” trzecia książka autorki w kategorii literatury dziecięcej.
Tytuł otrzymał rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.
Czy bycie grzeczną i posłuszną to powinność każdej dziewczynki? Co, jeśli staje się to ciężarem nie do udźwignięcia, wręcz – przekleństwem? Doświadcza tego Ella, bohaterka książki dla dziewcząt, która już 3 kwietnia ukaże się nakładem wydawnictwa Poradnia K.
Gdy Ella przychodzi na świat, otrzymuje od szalonej wróżki Lucyndy dar bezwzględnego posłuszeństwa. Od tej chwili musi spełnić każde polecenie – nawet głupie, śmieszne i – co gorsza – również okrutne
i niebezpieczne. W fantastycznym świecie krainy Kyrie, gdzie żyją jednorożce, centaury, elfy, olbrzymy
i groźne ogry, dar Elli staje się istnym przekleństwem.
Kiedy ukochana matka Elli umiera, pozostawiając dziewczynę pod opieką ojca, ten wysyła ją do szkoły
z internatem dla wysoko urodzonych panien. Doprowadzona do ostateczności, dziewczyna postanawia na własną rękę wytropić Lucyndę, aby zdjęła z niej fatalne zaklęcie. Rusza w nieznany świat szukać swojej wolności. Wkrótce na jej drodze staną niebezpieczne ogry, magiczne jednorożce
i tajemniczy książę.
Książka w mistrzowskim tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego pełna jest magii, ale też wyjątkowej prawdy o nas samych i szukaniu swojej drogi. Ella ufa swojej intuicji i podąża za własnym wewnętrznym głosem, jest przy tym zdeterminowana i nieustraszona. To bohaterka, jakich potrzeba współczesnym dziewczynkom, bo często i one padają ofiarą klątwy posłuszeństwa…
Co to jest depresja, anoreksja, ADHD? Dlaczego niektórzy ludzie nigdy nie uwierzą, że są zdrowi? Jak można zarazić się owsikami lub tasiemcem? Jakie podstępy stosują wirusy? Jak działają szczepionki?
Łukasz Kaniewski w prosty i zrozumiały, nawet dla najmłodszych, sposób opisuje kilkadziesiąt chorób – jak powstają, jakie ludzkie słabości wykorzystują i jakie podstępy stosują. Niektóre są straszne, niektóre okryte społecznym tabu. Inne są co najwyżej przykre.
Niewykluczone, że niejedna wyda się czytelnikowi trochę śmieszna, zapewne dlatego, że autor ma kłopoty z zachowaniem należytej powagi nawet w strasznych i przykrych sytuacjach.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?