KATEGORIE [rozwiń]

Wydawnictwo Kropka

Okładka książki Skąd się bierze spaghetti pies i inne naukowe...

59,90 zł 34,71 zł


Czy zastanawialiście się kiedyś Jak spowolnić czas? Z czego składają się pierdy? Co to jest zero absolutne? Dlaczego czarne dziury pożerają WSZYSTKO wokół siebie? Co by się stało, gdyby Ziemia przestała się kręcić? Jakie siły rządzą wszechświatem?Cóż, już nie musicie się zastanawiać!Na tę niezwykłą publikację składa się mnóstwo fascynujących faktów i odpowiedzi na pytania, które każdy z nas chciałby zadać, a nawet takie, o których nikt z nas nie pomyślał! Od maleńkich cegiełek, z których składają się nasze ciała, przez grawitacyjny klej, aż po gigantyczne płonące gwiazdy, oddalone od nas o lata świetlneKsiążka zawiera również propozycje ciekawych eksperymentów do samodzielnego przeprowadzenia, zabawne ilustracje oraz mnóstwo dowcipów, które sprawiają, że fizyka staje się źródłem (nie)ziemskiej frajdy.
Okładka książki Najlepszy przytulas

44,90 zł 26,00 zł


Od niedźwiedzich tulimisiów po narwalowe bujańce.Od małpiszonofigli po szopowe kuksańce.Do wyboru figle, objęcia i ściski...... a najlepiej tuli ktoś drogi i bliski!W tej pełnej głuptaskowatych harców opowiastce o mocy przytulania znajdziecie mnóstwo przytulastych zabaw językowych. Czy zastanawialiście się kiedyś, kto NAJLEPIEJ przytula? Ktoś, kto jest miękki i cieplutki? A może ktoś, kto umie wyściskać, ale tak niezbyt mocno? Od niedźwiedzich uścisków poprzez harcokoalicje, aż po objęcia pingwina - jest mnóstwo uścisków do wyboru. Ale ten idealny uścisk może być bardzo blisko, na wyciągnięcie ręki. Najlepszy przytulas połączy cię z kimś, kto cię bardzo kocha!
Okładka książki Siedem spraw detektywa Ząbka. Małe jest piękne!

46,90 zł 27,17 zł


- Halo? Ząbek z tej strony. Detektyw Ząbek. - Biuro burmistrza Magicznego Jorku z tej strony - rozległ się kobiecy oficjalny głos. - Będzie połączenie z burmistrzem Antonim Polarnym. Proszę czekaćNazywa się Ząbek, detektyw Ząbek. Ma licencję na rozwiązywanie najtrudniejszych i najbardziej zawiłych spraw w Magicznym Jorku. I nie zawaha się jej użyć! A teraz przytrafiło mu się siedem najdziwniejszych spraw, jakie tylko można sobie wyobrazić... Bo w Magicznym Jorku nie dzieje się dobrze. I w związku z tym burmistrz Antoni Polarny nie ma wyjścia, musi zatrudnić Ząbka. Powierza mu wykonanie siedmiu niezwykle trudnych zadań. Arcytrudnych i superniebezpiecznych do tego stopnia, że nie wiadomo, czy Ząbek powróci z tych misji zdrów i cały. Pierwsze zadanie wiąże się z osobą niejakiego Wincentego Dusigrosza, który zamierza wybudować na Żabiej Polance parking dla klientów centrum handlowego. Budzi to sprzeciw przyrodników Magicznego Jorku. Co się stanie z przezroczystymi żabkami, które żyją tylko tutaj? Na plac budowy ciągną już jednak buldożery i ciężarówki. Trzeba działać! Jak słynny detektyw poradzi sobie, wrzucony w wir najprawdziwszej magicznej przygody? Wszyscy w mieście zastanawiają się, czy podoła tak trudnym zadaniom... W dodatku w domu Ząbka zamieszkał nieproszony gość, który działa detektywowi na nerwy. Jak tu uporać się z poważnym zleceniem, kiedy z powodu hałasów nie można się nawet porządnie wyspać.Genialny cykl Tomasza Duszyńskiego dostępny do tej pory wyłącznie w formie audiobooków na Storytel po raz pierwszy w druku, z fantastycznymi ilustracjami Przemka Szukaja!
Okładka książki Dzielne psy

59,90 zł 34,71 zł


Psy to coś więcej niż tylko członkowie naszych rodzin i wierni towarzysze - bywają też bohaterami! Sura pracuje jako strażaczka i potrafi uratować człowieka przysypanego po zejściu lawiny czy trzęsieniu ziemi. Miki to wspaniały tropiciel, jest świetny w poszukiwaniu zaginionych osób. Milu to rozrabiaka, ale uwielbia dotrzymywać towarzystwa osobom starszym. Frida zasłużyła w swojej ojczyźnie na pomnik, ponieważ uratowała mnóstwo osób. Terry pracuje jako pies policyjny i specjalizuje się w wykrywaniu narkotyków. Pipa przeszła szkolenie, żeby zostać psem terapeutycznym. Suit pracuje w domu spokojnej starości.Książka powstała we współpracy z Fundacją Affinity, organizacją skupiającą się na pomocy porzuconym zwierzętom domowym i podnoszeniu świadomości na temat ogromnego wpływu zwierząt domowych na ludzi. Każdy, z przedstawionych w tej publikacji, odważnych psów zasługuje na ogromny szacunek. Poznamy tu psy, które pomagają osobom starszym, bezdomnym i osadzonym w więzieniach, czy psy pracujące, które służą w policji, straży pożarnej i ratownictwie górskim. A wszystkie te historie są prawdziwe. To opowieści o psach, które robią dla nas tak wiele.
Okładka książki Moja wielka niezwykła rodzina

44,90 zł 26,11 zł


Rozstanie w rodzinie burzy część świata każdego z jej członków i wywołuje wiele emocji - zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. A uczucia dziecka w dużym stopniu zależą od uczuć dorosłego. Obserwując dorosłych, dzieci uczą się rozumieć znaczenie emocji, tego, jak ludzie czują się w określonych sytuacjach. Dlatego niezwykle ważne jest, by stworzyć najmłodszym bezpieczną przestrzeń do swobodnej ekspresji uczuć. Oczekiwanie, że rozstanie rodziców nic nie zmieni w życiu dziecka i że pozostanie ono tak samo szczęśliwe jak przedtem, jest nieuczciwe i naiwne. Dziecku powinniśmy pokazać, że z nim jesteśmy, że przyjmujemy jego uczucia i że je w nich wspieramy."Bez względu na to, jak dużą zmianą będzie rozstanie rodziców, dzieci chcą czuć, że są kochane, a dorośli nad nimi czuwają i troszczą się o ich wspólne dobro. Czuwanie nie oznacza unikania zmian, błędów, potknięć czy trudnych emocji. Czuwanie to branie odpowiedzialności za dziecko i zdejmowanie z jego ramion tego, co może je obciążać i wtłaczać w rolę nieadekwatną do jego wieku i możliwości. Czuwanie to miłość rodzica do dziecka, a ona się nie zmienia, nawet jeśli dookoła zmieniło się bardzo dużo".[Anita Janeczek-Romanowska, psycholożka i psychoterapeutka dziecięca]
Okładka książki Bazyliszek. Niesamowite przygody Bastiana Zekoffa

44,90 zł 26,00 zł


Bastian i Johann mieszkają w tym samym domu, kupionym dawno temu przez pradziadka Bastiana. W pobliżu domu znajduje się studnia, w której według legendy zginął Bazyliszek. Pewnego razu podczas zabawy w chowanego Bastian, jego siostra Teresa i Johann nie tylko odkrywają w piwnicy pozostałości rzymskiej willi, ale słyszą niepokojące odgłosy. Zabawa szybko przeradza się w fascynującą, ale też przyprawiającą o gęsią skórkę przygodę. Ze swojego odkrycia zwierzają się pradziadkowi. Wkrótce pradziadek znika, a chłopcy odkrywają w jego mieszkaniu dzienniki z podróży, a w nich zdjęcie i zapiski o tym, że chimery istnieją i mieszkają w Andach. Są pewni, że dziadek spotkał przed laty Bazyliszka i być może jest teraz w niebezpieczeństwie. Uzbrojeni w lustro schodzą do piwnicy, gdzie odkrywają zastygłe postacie. Przeżywają chwile prawdziwej grozy. Czy chłopcy spotkają Bazyliszka? Czy odnajdą dziadka?Wciągająca i trzymająca w napięciu opowieść, której wartka akcja toczy się w szaleńczym tempie. Pełnokrwiści i budzący sympatię bohaterowie, z którymi można się identyfikować, pradziadek, jakiego każdy chciałby mieć, nienachalnie wplecione elementy edukacyjne - trochę historii, trochę legend - wszystko to sprawia, że książkę czyta się jednym tchem.
Okładka książki Opowieści o kolorach

59,90 zł 34,44 zł


Zbiór dwunastu niezależnych opowiadań, a w każdym z nich bohaterem jest inny kolor: biały obłoczek, który nie chciał zamienić się w deszcz, żółty śpiewający kurczak, czerwona makowa wróżka, która uspokaja małą dziewczynkę Dzięki tej pięknie zilustrowanej książce wspólnie spędzimy czas na wieczornych opowieściach rozpisanych na wszystkie kolory tęczy.
Okładka książki Opowieści o porach roku

59,90 zł 34,44 zł


Szesnaście historii, cztery pory roku i cała plejada rozmaitych postaci - malutka popielica, która nie chce zapaść w sen zimowy, dziewczynka o śmiesznym imieniu Czerwony Grzybek, zrzędliwy jeż - a wszystko to opowiedziane przezróżnych autorów. Weźmiemy udział w bitwie o najpiękniejszy zamek z piasku i w konkursie na najwspanialszego bałwana - wejrzymy w te historie przez pryzmat upływającego czasu i zmian, jakie niosą ze sobą pory roku.
Okładka książki Superbabcie

44,90 zł 26,11 zł


Superbabcie to zabawna opowieść, która spodoba się nie tylko dzieciom, ale także dorosłym,a zwłaszcza babciom!Spokojne życie Rocka byłoby bez zarzutu, gdyby nie weekendy spędzane u babci! Są to najnudniejsze dni na świecie, bo zjeżdża się tam wtedy mnóstwo jej wiekowych przyjaciółek i całe wieczory spędzają na jedzeniu, ohyda! Chłopiec nie wie jednak, że staruszki nie są zupełnie zwyczajne to SUPERBABCIE! Kiedy tylko odkrywa tę tajemnicę i dowiaduje się, że Superbabcie potrzebują pomocy, nie zastanawia się ani przez chwilę, tylko zakasuje rękawy! Teraz są nie tylko rodziną,ale i superdrużyną na dobre i złe. Świat staje na głowie, a Rock wyrusza w największą przygodę swojego życia, gdzie babciomobile i śmiercionośne lasery są na porządku dziennym Ta książka rozśmieszy nawet największych smutasów!
Okładka książki Narysuj to!

39,90 zł 23,11 zł


Możesz narysować wszystko! To ty rządzisz w tej książce! Możesz narysować kogokolwiek i cokolwiek zechcesz, a twoje rysunki będą opowiadały własne historie. A zatem puść wodze wyobraźni i zacznij rysować. Potrzebujesz jedynie podstawowych przyborów plastycznych: długopisów, flamastrów, ołówków, kredek, farb i pędzli.
Okładka książki Samochody

64,90 zł 37,73 zł


Samochody to niesamowicie zilustrowana opowieść o historii pojazdów z całego świata. Od Motorwagen Karla Benza po współczesne, superszybkie auta. Wypełniona kultowymi modelami, w tym ryczącymi hot rodami i luksusowymi limuzynami, jest również podróżą przez najszybsze i najważniejsze wyścigi wszech czasów, na przykład Isle of Man TT czy Grand Prix Monako.Samochody to idealny prezent dla miłośników motoryzacji w każdym wieku.
Okładka książki Ssaki. Jak się rozmnażają i opiekują młodymi

56,90 zł 33,09 zł


SsakiZapomnij o pszczołach i ptakach, dowiedz się, jak ssaki rodzą dzieci i opiekują się nimi! Czy wiesz, że wielorybom ogon rodzi się jako pierwszy, aby matka mogła wypchnąć noworodka na powierzchnię, żeby zaczerpnęły powietrza, gdy tylko wypłyną? Czy wiesz, że dzieci pancerników rodzą się jako identyczne czworaczki? Albo że kolczatki karmią swoje młode mlekiem spływającym z ich brzuchów?Pięknie zilustrowana, pełna faktów książka, która przedstawia fascynującą podróż od zapłodnienia przez ciążę, poród, karmienie piersią i rodzicielstwo wśród ssaków.
Okładka książki Książka o mnie

39,90 zł 23,11 zł


Książka o mnieTo książka w całości o tobie! Czas wypełnić jąrysunkami i całą masą faktów z twojego życia. Od informacji o tym, kim jesteś i co kochasz, przez to co jesz, kończąc na tym czego się boisz. Ta książka chce wiedzieć o tobie wszystko! Daj się ponieść fantazji i stwórz swoje własne dzieło - książkę o tobie.
Okładka książki Jak Grinch skradł Święta

149,90 zł 87,17 zł


Wyjątkowa encyklopedia, która zawiera 200 infografik opartych na tysiącach zdumiewających faktów i liczb. Książka, w której różne dziedziny nauki oraz sztuka spotykają się, aby odkryć fakty o świecie - o kosmosie, Ziemi, zwierzętach, ludziach i technologii. Dzięki niej dowiesz się, które zwierzę może skoczyć na odległość dwieście razy większą niż długość jego ciała, ile filiżanek smarków dziennie produkuje twoje ciało, czy porównasz rozmiary największych bestii, jakie kiedykolwiek żyły. Dzięki oszałamiającym grafikom, pięknym kolorowym zdjęciom, a także wywiadom ze specjalistami lepiej zrozumiesz otaczający cię świat.
Okładka książki Jak Grinch skradł Święta

149,90 zł 82,43 zł


Każdy mieszkaniec Ktosiowa bardzo lubił czas Świąt. A Grinch, co żył za Ktosiowem Ależ SKĄD! Jak Grinch skradł Święta Dra Seussa po raz pierwszy w języku polskim, w mistrzowskim tłumaczeniu Michała Rusinka! Dzięki zabawnym rymowankom i wyjątkowej grafice poznacie historię zrzędliwego Grincha i jego szelmowskich prób ukradzenia Świąt mieszkańcom Ktosiowa!
Okładka książki Umiem rysować (prawie) wszystko

69,90 zł 38,44 zł


Poznaj słowa, które opowiedzą ci o świecie i o tym, jak się w nim poruszać. Objaśnią trudne i ważne uczucia, wzmocnią poczucie wartości i odrębności. Zawarte w książce pojęcia mogą stanowić doskonały początek do rozmowy dla rodzin. Na każdej stronie znajduje się definicja słowa wraz z aktywnościami, opisami różnych, codziennych sytuacji i podpowiedziami, jak sobie w nich radzić. Pięknie zilustrowane przez Annelies Draws.
Okładka książki Hotel dla Uczuć

46,90 zł 27,17 zł


Witajcie w "Hotelu dla Uczuć"! Tutaj wszystkie uczucia są mile widziane.Każdy z gości ma szczególne potrzeby. Złość na przykład jest bardzo głośna i wymaga dużej przestrzeni, w której może się wykrzyczeć. Smutek mówi cichutkim głosem i czasami zalewa łazienkę. Wdzięczność lubi spacery na łonie natury, nigdy nie wiadomo, kiedy podejdzie i przysiądzie się do ciebie.Uczucia bywają duże i małe, jedne są zabawne, inne znów zdradliwe, jednak nigdy nie odprawiam z kwitkiem żadnego z nich. W "Hotelu dla Uczuć" znajdzie się miejsce dla wszystkich!Prosta opowieść będąca idealnym punktem wyjścia do rozmów z dziećmi o emocjach - tych przyjemnych, i tych mniej
Okładka książki Królewicz i żebrak

54,90 zł 31,92 zł


Klasyka literatury dziecięcej w nowym, pięknym wydaniu!Tom Canty przychodzi na świat w biednej, londyńskiej rodzinie. W tym samym czasie na dworze królewskim rodzi się następca tronu, królewicz Edward Tudor. Pewnego dnia chłopcy spotykają się i ze zdumieniem odkrywają, jak bardzo są do siebie podobni. Na skutek nieporozumienia zamieniają się rolami. Edward trafia na ulicę, a Tom próbuje odnaleźć się w roli następcy tronu. Obaj z trudem radzą sobie z nową sytuacją, która jednak przyniesie im cenne doświadczenia, a czytelnikom mnóstwo uciechy i ekscytujących przygód.Podobno ta historia wydarzyła się naprawdę w XVI wieku w Londynie. Poza tym, że jest opowiedziana z humorem i stanowi wspaniałą rozrywkę, dotyka też ważnych kwestii społecznych.
Okładka książki Ale kiszka! Niezwykły ogród w twoim brzuchu

56,90 zł 33,09 zł


Wyrusz w niesamowitą podróż do Twojego wnętrza! Co prawda poznaliśmy już niemal każdy skrawek naszej planety, a jednak w naszych ciałach kryje się niezbadany świat mikrobów... Naukowcy dopiero zaczynają rozumieć, jak ważne są one dla naszego zdrowia. Wzmacniają system odpornościowy organizmu, trawią pożywienie, regulują metabolizm, a nawet wpływają na nasze zdrowie psychiczne! Macie apetyt na potężną dawkę wiedzy? Czy wasze kiszki grają już marsza? Przy pomocy zabawnych tekstów i zwariowanych ilustracji Katie Brosnan prowadzi nas przez cały proces trawienia – od momentu, gdy jedzenie trafia do naszych ust, aż do chwili, gdy odpady opuszczają ciało człowieka. Po drodze dowiadujemy się mnóstwa ciekawostek o ogromnym ekosystemie, który żyje wewnątrz nas. Katie Brosnan jest absolwentką kursu ilustracji książek dla dzieci w Cambridge School of Art. Jest zwyciężczynią Picture This! Walker Books i Lemniscaat award 2018, i została wysoko wyróżniona w Macmillan Prize for Illustration, 2018.
Okładka książki Pociągi

64,90 zł 37,73 zł


Od pierwszych parowozów przez superszybkie ekspresy aż po kolej przyszłości – dzięki tej książce poznacie zachwycającą historię kolejnictwa! Na każdej stronie znajdziecie mnóstwo ciekawostek o najsłynniejszych pociągach – takich jak Orient Express, Shinkansen czy przejeżdżająca niezwykle malowniczą trasą Kolej Transsyberyjska. Pociągi to przepięknie ilustrowana książka o wszystkim, co wiąże się z tymi maszynami. Autorzy celebrują w niej niezwykłą pomysłowość i użyteczność tego wspaniałego wynalazku i dzielą się z dziećmi swoją pasją. Pobudzające wyobraźnię ilustracje wielokrotnie nagradzanego rysownika, Ryo Takemasy ułatwiają podróż w czasie i sprawiają, że lektura książki to czysta przyjemność! Pociągi będą idealnym prezentem dla wszystkich miłośników kolei w każdym wieku! Alastair Steele zajmuje się restauracją wagonów na zabytkowej linii kolejowej Mid Hants Railway w Anglii. Ukończył studia magisterskie z zakresu konserwacji, kolejnictwa i architektury, a Pociągi są jego pierwszą książką. Mieszka w Farnham z żoną i córką. Ryo Takemasa jest wielokrotnie nagradzanym rysownikiem i członkiem Tokijskiego Stowarzyszenia Ilustratorów. W 2010 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych Musashino. Jego prace pojawiają się w licznych publikacjach na całym świecie, takich jak książki kucharskie, przewodniki turystyczne, plakaty i wiele, wiele innych. Ryo mieszka w Tokio.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj