Komiks jakiego jeszcze nie było!
Ten komiks, zilustrowany przez wybitnych autorów tworzących dla Marvel i DC Comics, jest najpełniejszą graficzną adaptacją życia Chrystusa, jaką kiedykolwiek stworzono. Ukazuje całe ziemskie życie Chrystusa, tak jak opisują je Ewangelie wg św. Mateusza, św. Marka, św. Łukasza i św. Jana, począwszy od narodzin w Betlejem, życie w Nazarecie, nauczanie, cuda, mękę, śmierć, zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. To najbardziej kompletna komiksowa adaptacja Ewangelii, przygotowana przez zespół znakomitych amerykańskich scenarzystów i grafików.
➡ Komiks zgodny z Nauką Kościoła - posiada Imprimatur!
➡ Odnośniki do Pisma Świętego!
➡ Imponujące ilustracje!
➡ Poręczny format 17x24 cm!
➡ 320 stron!
➡ Twarda oprawa!
➡ Idealny prezent dla młodszego i starszego czytelnika!
Gdy byłem dzieciakiem, uwielbiałem czytać komiksy o Kaczorze Donaldzie. Dzisiaj w moich rękach jest książka, która nie tylko jest absolutnym hitem, gdy chodzi o komiksowy kunszt, ale jest obrazowym otwarciem drzwi, by wejść do świata najważniejszej Księgi Wszechczasów. Księgi, która nie mówi o wymyślonym świecie uśmiechniętych stworzeń, ale prowadzi nas do odkrycia Drogi, Prawdy i Życia. Nie mógłbym przejść obok tego obojętnie.
ks. Sebastian Kosecki (@ks.sebastian.kosecki) | TikTok
Fuuj, ohyda! Paskudne ciekawostki i obrzydliwe obrazkiŚwiat jest pełen obrzydliwości! Poznaj je wszystkie!Czy wiesz, że...Na Księżycu walają się worki kupy? Astronauci podczas misji Apollo trochę naśmiecili, mimo że nosili pieluchy!W twoim pępku mieszka 2368 gatunków bakterii? Są w nim grzyby i kłaczki! Przyznaj się: jak często myjesz pępek?Mgławica Zepsute Jajko potrafi puszczać kosmiczne pierdy? Gwiezdne bąki pachną prawie tak jak twoje!Hawajskie plaże słyną z nieskazitelnie białego piasku, a tak naprawdę to rybie odchody? (Fuuuj, mnóstwo kup papugoryby!!!)Roślina gympie-gympie jest śmiertelnie niebezpieczna? Jeśli cię ukłuje, szykuj woreczek albo torbę, bo od razu zwymiotujesz. I nie wiadomo, czy przeżyjesz!W mieście Seattle istnieje ściana pokryta setkami tysięcy wyżutych gum? Ma 15 metrów i ciągle rośnie!Bleee. Ohydna ohyda, prawda?Zadziwiająca książka o tym, co niesamowicie paskudne, totalnie ekscytujące i zaskakująco mądre. Poznaj nieprawdopodobne fakty i mrożące krew w żyłach eksperymenty.
Theodorus van Gogh to młody handlarz dziełami sztuki, znany ze swojej smykałki do interesów i nieszablonowego sposobu myślenia. W dziewiętnastowiecznym Paryżu, gdzie malarstwo postrzegane jest jako domena elit, zawzięcie stara się dotrzeć ze sztuką do przeciętnego człowieka. Gdy więc do miasta przyjeżdża jego starszy brat, Vincent, Theodorus postanawia wykorzystać jego talent, aby wstrząsnąć skostniałym światkiem artystycznym. Czy razem zdołają udowodnić światu, że sztuka rodzi się z pasji, w obliczu której podziały klasowe przestają mieć znaczenie?
Rutsu Nakagawa to dwudziestoośmioletnia pisarka, która choć odnosi sukcesy w życiu zawodowym i od lat jest w stabilnym związku, nie czuje się w pełni szczęśliwa… Pewnego dnia poznaje Tamaki Yano, redaktorkę, która dokonuje ciekawej interpretacji jej opowiadania. Sugeruje ona, że autorka celowo zataja płeć jednej z postaci, aby ukryć, że historia opowiada o miłości między dwiema kobietami. Rutsu, wstrząśnięta faktem, że ktoś odkrył prawdziwe źródło jej inspiracji, nie może zaznać spokoju. Od tego czasu jej myśli obsesyjnie krążą wokół Tamaki…
Brud, nędza, ruina – tak w skrócie można opisać Dziurę, miasto przypominające ogromne slamsy. Zamieszkujący je ludzie zdani są na łaskę czarowników, którzy regularnie przybywają z innego wymiaru, by przeprowadzać na nich magiczne eksperymenty. Te zaś najczęściej kończą się makabrycznie, o czym boleśnie przekonał się Kajman. Wskutek rzuconego czaru stracił pamięć, a jego głowa przybrała jaszczurzy wygląd. Aby odczynić ciążący na nim urok, mężczyzna wraz ze swoją towarzyszką, Nikaido, zaczynają na własną rękę tropić i zabijać czarowników. Jednak samowolna krucjata dwójki bohaterów nie pozostaje niezauważona przez mieszkańców wrogiej domeny. Tak oto rozpoczyna się wielka wojna między światami…
Sora to szesnastoletni, uzdolniony artystycznie licealista, który skrycie podkochuje się w swoim koledze z klasy. Jednak sama myśl, że miałby się do tego przyznać, zupełnie go przeraża, a związany z tym strach rzutuje na całe jego życie. Pewnego dnia nastolatek poznaje pana Amamiyę, właściciela pobliskiej kawiarni, który... otwarcie przyznaje się do bycia gejem. Gdy mężczyzna dowiaduje się o zdolnościach Sory, proponuje, aby ten namalował na ścianie jego kawiarenki mural. Czy nowa znajomość sprawi, że chłopak znajdzie w sobie siłę, żeby zawalczyć o swoją miłość?
Bogowie dyskutują o dalszym losie ludzkości. Czy powinni zostawić ludzi przy życiu? A może zakończyć ich istnienie? Jednak Walkiria imieniem Brunhild wtrąca się w ich rozważania i doradza, by bogowie zabawili się po raz ostatni i zawalczyli z ludźmi o ich przetrwanie. Tak oto trzynastu bogów będzie walczyć z reprezentantami ludzi – bohaterami, którzy zapisali się w historii i po dziś dzień pamięć o nich nie ginie, w walce jeden na jednego, by ostatecznie zdecydować, czy ludzkość przetrwa, czy też nie… Czy jesteście gotowi na epickie walki, które zadecydują o losach ziemi i jej mieszkańców?! Kto stanie na arenie po stronie bogów, a kto w po stronie ludzi? I czy człowiek jest w stanie stanąć do równej walki z bogiem…?
29-letni Satoru Fujinuma posiada niezwykłą umiejętność – potrafi na chwilę cofnąć się w czasie. Przytrafia mu się to mimowolnie, na moment przed tym, jak ma wydarzyć się coś złego. Jeśli w przebłyskach powtarzających się scen zdoła wyłapać jakąś nieprawidłowość, jest w stanie zapobiec tragedii. Pewnego dnia zostaje zamordowana jego matka. Przerażony Satoru próbuje wymusić cofnięcie i niespodziewanie przenosi się osiemnaście lat wstecz. Pierwsze ogniwa łańcucha zdarzeń, które doprowadziły do tej tragicznej śmierci, okazują się pochodzić z okresu, gdy bohater miał jedenaście lat.Wtedy to w jego rodzinnej miejscowości porwano i zabito dwie dziewczynki i chłopca. Satoru, uwięziony w dziecięcym ciele, będzie musiał rozwiązać mroczną zagadkę i zapobiec tragicznym wydarzeniom.
Nocturnals to seria łącząca elementy dark fantasy, horroru i komiksu suprerbohaterskiego. Fabuła komiksu obraca się wokół grupy nadnaturalnych istot, które chronią świat przed niewyobrażalnymi, nadnaturalnymi zagrożeniami. Pierwsze, co rzuca się w oczy to niesamowite rysunki. Wystarczy otworzyć na przypadkowej stronie, żeby stwierdzić, że Dan Brereton, autor Nocturnals, to niekwestionowany arcymistrz współczesnego komiksu. Już sama warstwa graficzna sprawia, że obok komiksu nie da się przejść obojętnie. A wystarczy zacząć czytać, żeby przekonać się, że scenariusz w niczym nie ustępuje rysunkom. Dla fanów: Goon, Hellboy, Nightbreed, Amerykańscy bogowie
Pełna akcji, humoru i popkulturowych odniesień historia romansu tytułowego Scotta Pilgrima z tajemniczą Ramoną Flowers. Scott, żeby zdobyć serce wybranki musi w widowiskowych, stylizowanych na oldskulowe gry pojedynkach pokonać jej siedmiu demonicznych byłych chłopaków. Komiks jak mało który zasługujący na miano kultowego. Jego status potwierdzają otoczona uwielbieniem fanów filmowa adaptacja w reżyserii Edgara Wrighta oraz najnowsze netflixowe anime. Dla fanów: Wiadomo, dla fanów Scotta Pilgrima!
Parker znowu w akcji. Łup to historia najbardziej zuchwałego napadu w historii tego bezwzględnego przestępcy. Z kolei Śmiertelna pułapka to Parker zamknięty w opuszczonym parku rozrywki. Ścigany przez członków lokalnego gangu i skorumpowanych gliniarzy musi znaleźć sposób na przetrwanie i odzyskanie skradzionych pieniędzy. Dla fanów: Gorączka, Criminal, Reckless, Sin City, GTA Podobnie jak w tomie pierwszym dostajemy dwie mistrzowskie adaptacje prozy Donalda Westlakea, tym razem uzupełnione o dodatkową (premierową) historię stworzoną przez gwiazdorski duet Brubaker & Philips. Do tego piękne wydanie i masa materiałów dodatkowych - niepublikowane wcześniej szkice i ilustracje Darwina Cookea, wywiady, wspomnienia i sylwetki twórców.
Paulina Nowak zabiera czytelników w niezapomnianą podróż do świata mody, blichtru fleszy i piękna, ukazując, że nawet najbardziej pozorne szczęście skrywa mroczne tajemnice. W jej najnowszej powieści, "Serce za serce", opowiada o Berenice, właścicielce prestiżowej agencji modelek, której życie pozornie migocze glamour, ale ukrywa bolesną przeszłość. Berenika, pewna siebie i sukcesu w świecie mody, nawiązuje nowe, obiecujące znajomości podczas swojego pobytu w Mediolanie. Świat pełen blichtru, pożądania i ogromnych pieniędzy zdaje się otwierać przed nią wrota do wymarzonego sukcesu. Gdy wydaje się, że życie układa się zgodnie z planem, poznaje kogoś, kto przypomina jej o dramatycznych przeżyciach sprzed lat. Ta spotkana dusza z przeszłością rzuca światło na mroczne zakamarki jej historii, zmuszając Berenikę do zmierzenia się z duchami, których myślała, że dawno już pokonała. "Serce za serce" to nie tylko opowieść o rodzących się uczuciach w otoczeniu mody, ale również o tajemnicach i demonach przeszłości. Paulina Nowak, zgrabnie łącząc świat glamour z głębszymi warstwami ludzkiego doświadczenia, prowadzi czytelnika przez labirynt emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Berenika, choć odniosła sukces w branży, staje przed wyborem, czy stawić czoło prawdzie i zmierzyć się ze swoimi demonami z przeszłości. "Serce za serce" to literacka podróż, która porusza nie tylko serce, ale i umysł czytelnika. Paulina Nowak, z wirtuozerskim piórem, ukazuje, że prawdziwe szczęście i spełnienie wymagają zrozumienia, akceptacji własnej przeszłości i odwagi stawienia czoła prawdzie. Książka ta rzuca światło na cienie ukryte za migocącym światłem fleszy, pokazując, że każdy z nas musi zmierzyć się ze swoimi własnymi tajemnicami, by odnaleźć prawdziwe szczęście.
Redaktor Masumi Shishio niespodziewanie zostaje przeniesiony do zupełnie obcego mu świata – działu mang boys’ love. Niezrażony wyzwaniem szybko rusza na poszukiwanie nowych talentów i oferuje współpracę Miss Akkinie, początkującej rysowniczce. Ku jego zaskoczeniu na spotkanie przychodzi jednak nie autorka, lecz… autor – niepozorny pracownik biurowy, Satoru Akiba. Czy tak niedoświadczony duet da radę stworzyć poczytną mangę BL?
W jednym z japońskich liceów zaczyna dochodzić do tajemniczych morderstw. Ich ofiary na krótko przed śmiercią otrzymują telefon, z którego dowiadują się, że zostali przeklęci. Wszystko wskazuje na to, że za tymi wstrząsającymi wydarzeniami stoi osoba, która zawarła pakt z demonem. Rozwiązania zagadki podejmuje się Saeyama, specjalista od zabójczych klątw, który zjawia się w szkole, obejmując stanowisko nauczyciela. Czy zdoła odnaleźć winnego i położyć kres zbrodniom? A może wcześniej sam padnie ofiarą klątwy?
Słynna amerykańska powieść graficzna w końcu po polsku!
Dawno, dawno temu pewna królewna ukłuła się wrzecionem, zasnęła na sto lat, po czym obudziła się i pojechała w swoją stronę. Zamek natomiast pozostał tam, gdzie stał, a jego zdezorientowani mieszkańcy musieli zacząć żyć na własną rękę.
Czas płynął, a gdzieś daleko, ciemną nocą inna kobieta uciekała z domu, mając ze sobą jedynie starą mapę prowadzącą w miejsce, gdzie nikt nie będzie mógł jej już skrzywdzić. Co czeka ją po drodze i czy miejsce, którego szuka naprawdę istnieje?
„Zamek Śpiący” Lindy Medley to porywająca, zanurzona w niezliczonych kontekstach szkatułkowa powieść graficzna o losach miejsca otoczonego magią, pełnego historii i tajemniczych mieszkańców. To baśń, w której nieraz odnajdziemy współczesne tropy, zaskakująco bliskie niepokoje i ponadczasową mądrość wielkich opowieści.
„Arab przyszłości” to rozpisana na sześć tomów autobiograficzna historia Riada Sattoufa, który swoje dzieciństwo spędził pomiędzy Libią, Syrią i Francją. Życie w ubogiej arabskiej wiosce, nauka w tamtejszej szkole i zachowanie coraz bardziej radykalizujacego się ojca kontrastują tu z liberalnym gimnazjum w Rennes i patchworkową francuską rodziną.
W zwieńczeniu swojego dzieła autor z jednej strony ukazuje finał trwającego wiele lat rodzinnego dramatu, a z drugiej przygląda się studenckim czasom, kiedy próbował odnaleźć swoją życiową ścieżkę i zrozumieć, kim naprawdę jest.
Ten kipiący życiem i niestroniący od czarnego humoru komiks to popis niesamowitego talentu Riada Sattoufa i dzieło, które już dziś porównuje się do „Mausa” Arta Spiegelmana i „Persepolis” Marjane Satrapi.
Ostatni tom ekologicznej sagi fantasy Tomka Samojlika!
Przygody Wiedźmuna dobiegają końca, więc najwyższa pora, by odkryć, jak się to wszystko zaczęło! Kto tak naprawdę pierwszy wpadł do innego wymiaru, kto nie zdążył założyć hełmu i czyja żądza władzy była od zawsze niezmienna? Domyślacie się?
Złowieszczy Lord Roseforp święci triumfy, a dzielnej, choć niezbyt zgodnej, drużynie pozostało już niewiele czasu, by odnaleźć porwaną dziewczynkę. Oto pełne zwrotów akcji zwieńczenie trylogii Tomasza Samojlika o dobrych potworach, groźnym Wiedźmunie i walecznych czarodziejkach!
Drugi zeszyt z zupełnie nowymi przygodami Jeża Jerzego!
W ostatnich latach osoba kolczasta, stworzona blisko trzy dekady temu przez Tomka Leśniaka i Rafała Skarżyckiego, zajęta była pielęgnacją swoich archiwów, na bazie których powstawały zbiorcze i kompletne wydania komiksów z nią w roli głównej.
Ale kiedy to dzieło zbliżyło się do szczęśliwego końca, Jerzy poczuł zew nowej przygody! Jest w świetnej, zupełnie nowej – bo zeszytowej – formie i piękny jak nigdy wcześniej!
Tym razem Jerzy wpada w najgorsze z możliwych kłopotów – opiekę nadgorliwych rodziców! Zresztą w drugim zeszycie z nowymi przygodami Jeża Jerzego zobaczycie sami, co gorsze: nadopiekuńczy ojcowie czy stado jaszczurów…
W świecie, w którym każdy praworządny obywatel potrafi używać magii, Mash Burnedead codziennie oddaje się... intensywnym treningom siłowym! Nastolatek skrywa bowiem pewien sekret – nie posiada żadnych mocy. Gdy pewnego dnia jego skrzętnie ukrywana tajemnica wychodzi na jaw, jedyną szansą, by umknąć wymiarowi sprawiedliwości, staje się ukończenie szkoły magii – i to z najlepszym wynikiem! Ale czy dla kogoś takiego jak Mash będzie to w ogóle możliwe?
Pod koniec XXI wieku wysłano w kosmos badaczy, by odkryli nowy raj. Wracają po latach na Ziemię. Po wyjściu ze snu kriogenicznego czeka ich niespodzianka. Komputer pokładowy emituje niepokojące obrazy diuka Malika i Nicolasa nawiedzających olbrzymi statek. Morteluna zostaje wskrzeszona wyobraźnią chłopca. Ale nawet w wyimaginowanym świecie dobro i zło muszą współistnieć, nie mogą się bez siebie obejść. Kto zapewni mrokowi niezbędne światło? Czy książę Jerome, Violhaine, Goliat, pingwin-robot Alfred i Barnaba będą w stanie przywrócić równowagę? Bujna wyobraźnia Patricka Cothiasa oraz bogate w detale, urzekające równocześnie lekkością rysunki Philippe'a Adamova tworzą niepokojącą wizję, która mimo upływu lat potrafi nas zaintrygować, zaskoczyć i przerazić.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?