Brawurowa adaptacja „Teatrzyku Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Dzięki sercu, które Kasia włożyła w interpretacje scen z „Teatrzyku Zielona Gęś" (nauczona doświadczeniem Roberta ze skeczu „W szponach kofeiny"), utwory Gałczyńskiego jeszcze dobitniej ukazują absurdy życia i groteskowe postaci Polek i Polaków. Mazur i Gałczyński to połączenie, które zasługuje na słodycze popularności (ale tylko ona może je zjeść).
Baba od polskiego
"Gałczyński pisząc swoją kultowy "Teatrzyk Zielona Gęś" pewnie nie zdawał sobie sprawy, że właśnie stworzył idealny scenariusz komiksowy. W interpretacji Kasi Mazur, humor Gałczyńskiego nie tylko błyszczy w całej swojej absurdalnej krasie, ale też nabiera nowego wymiaru. Nie da się bowiem ukryć, że co innego przeczytać o ciele kochanka który nie doczekał paróweczek, a co innego zobaczyć ten wspaniały obraz. Na kartach komiksu ożywa kultowy Gżegżółka i bardziej niż zwykle bawi niezdecydowany Hamlet. W tej nowej interpretacji udaje się też wyciągnąć z absurdalnych scenek, ich nieprzemijający czar, niespodziewane okrucieństwo i prawdę o Polakach.
Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
Akira Gunji to licealista, który prowadzi całkiem zwyczajne życie. Do czasu, gdy wracając pociągiem ze szkoły zostaje bez ostrzeżenia uprowadzony przez staruszkę, której z pleców... wyrastają macki! Okazuje się, że kobieta jest jedną z pozaziemskich istot, które od lat w ukryciu rezydują na naszej planecie. Podczas gdy Akira próbuje pojąć, czego właśnie był świadkiem, zjawia się członek oddziału policji ds. kosmitów, by aresztować przybyszkę. Co więcej, okazuje się nim być Sho Tenkubashi – chłopak, który uczęszcza do tej samej szkoły co Akira!
Parker powraca w wielkim stylu! I z nowymi kłopotami. Wystawiony przez wspólnika po dokonaniu udanego skoku na bank, przemierza autostrady wschodniego wybrzeża w poszukiwaniu informacji o osobniku znanym jako George Uhl. Frustracja miesza się ze zniecierpliwieniem, czas ucieka, giną kolejne osoby mogące naprowadzić na trop nielojalnego współpracownika. Czy Parkerowi uda się odzyskać utracone trzydzieści trzy tysiące dolarów? Darwyn Cooke swoją komiksową adaptacją powieści Richarda Starka zawiesił poprzeczkę najwyżej jak się da. Jego komiksowy Parker to arcydzieło. Doug Headline i Kieran, duet twórców odpowiedzialnych za kontynuację dzieła Cookea miał niesamowicie trudne zadanie z którego wyszedł więcej niż obronną ręką. Parker. Gorzkie porachunki w niczym nie ustępuję kanonicznym historiom zebranym w dwutomowej edycji Parker. Edycja Martini.
Siedem Grzechów Głównych było niegdyś najpotężniejszą, złożoną wyłącznie z groźnych przestępców, grupą wojowników królestwa Britannii. Jednak po oskarżeniu ich o próbę rebelii, zostali rozgromieni przez Świętych Rycerzy. Członkowie drużyny rozproszyli się po świecie i słuch o nich zaginął. Wieść niesie, że wszyscy zginęli, ale czy aby na pewno...? Dziesięć lat później sytuacja w kraju uległa diametralnej zmianie - Święci Rycerze dokonali zamachu stanu, uwięzili króla i przejęli władzę w państwie. W nadziei na ukrócenie ich despotycznych rządów, królewna Elizabeth wyrusza na poszukiwanie Siedmiu Grzechów Głównych, chcąc prosić ich o pomoc. Po wielu tygodniach wędrówki, wyczerpana podróżą mdleje na progu maleńkiej gospody. Właścicielem przybytku okazuje się młody chłopak imieniem Meliodas, który pomaga jej dojść do siebie. Jednak królewnie nie będzie dane odpocząć - nagle w drzwiach pojawiają się bowiem rycerze królestwa. Kiedy sytuacja wydaje się beznadziejna na ich drodze staje Meliodas, popisując się nieludzką wręcz siłą. Czy to możliwe, żeby ten niepozorny młodzieniec, okazał się jednym z legendarnych wojowników?
Co zrobić, gdy rodzice dla pieniędzy postanawiają zaprzedać duszę diabłu? A co gorsza - Twoją duszę? I ciało? W wyniku takiej właśnie niewdzięcznej transakcji czternastoletni Iruma zostaje zaadoptowany przez podstarzałego demona, któremu zamarzyło się posiadanie wnuka. A że świeżo upieczony dziadek bierze sobie swoją nową rolę bardzo do serca, w trosce o edukację chłopaka, posyła go do szkoły dla demonów. Nie to, że obecność człowieka w takiej placówce jest wskazana, czy nawet... bezpieczna. Chcąc nie chcąc Iruma musi wykorzystać wszystkie możliwe pomysły, nawet te najbardziej szalone, by ukryć swoje prawdziwe pochodzenie i nie zostać pożartym przez kolegów z klasy. Przed Wami pełna absurdów komedia z udziałem dam o potwornym charakterze, bożyszczy z piekła rodem i bogu ducha winnego chłopaka, który najzwyczajniej nie ogarnia, co tu się u diabła dzieje.
Wśród uczniów Akademii Kamome od lat krążą plotki o Siedmiu Tajemnicach – nadnaturalnych zjawiskach, jakie można spotkać na terenie szkoły. Najsłynniejszą z nich jest legenda o Hanako, która zamieszkuje damską łazienkę w starym budynku szkoły. Ponoć każdy, kto odważy się ją wywołać, będzie mógł poprosić o spełnienie dowolnego życzenia. Jednak niewielu śmiałków decyduje się na ten krok. Cena jaką trzeba bowiem zapłacić, jest straszliwa... Nene Yashiro nie zraża jednak ta perspektywa. Dziewczyna udaje się do nawiedzonej toalety i wywołuje Hanako – jak twierdzi, jedyną istotę, która jest w stanie pomóc jej w problemach miłosnych. Ku zdumieniu Yashiro okazuje się, że Hanako… to chłopak! I w niczym nie przypomina potężnego ducha. A choć zgadza się spełnić jej życzenie, dziewczyna już wkrótce pożałuje, że zdecydowała się poprosić go o pomoc...
Yo Asakura jest szamanem – jednym z nielicznych ludzi, będących w stanie dojrzeć duchy zmarłych. Jako pośrednik między wymiarami posiada szczególne umiejętności, dzięki którym może połączyć swoje siły z wybranym duchem i wykorzystać nabyte w ten sposób moce w walce. Chcąc kontynuować swój trening, chłopak przenosi się do Tokio, by pozyskać jak najwięcej potężnych nadprzyrodzonych sprzymierzeńców. Jednak czas nagli – zbliża się organizowany raz na pięćset lat turniej, podczas którego ważyć się będą losy świata. Czy Yo podejmie wyzwanie i stanie do walki o tytuł Króla Szamanów?
Thorgal. Saga. Szron i ogień
W czasie gwałtownego sztormu Thorgal gubi się pośród lodowych gór i dociera do tajemniczej Krainy Szronu. Tam odkrywa, że nadchodzi mityczna Wielka Zima zapowiadająca koniec świata. Aby ocalić najbliższych i oddalić zagrożenie, musi wyruszyć na wyprawę do Muspellheimu – ojczyzny płomiennych olbrzymów, i przeciwstawić się potężnemu władcy gorącego żywiołu. Ratunkiem jest zdobycie magicznego ognia, który może powstrzymać nadejście apokaliptycznej zimy. Przyszłość świata jest teraz w rękach Thorgala.
„Szron i ogień” jest czwartym tomem cyklu „Thorgal. Saga” opowiadającego o nieznanych dotąd przygodach Thorgala. Każdy album rozbudowuje znane z serii głównej opowieści o czarnowłosym wikingu, a jednocześnie wzbogaca naszą wiedzę o życiu bohatera o nowe wątki.
Do stworzenia komiksów z tej kolekcji zaproszono cenionych i znanych autorów. Każdy z nich przedstawia własną zamkniętą historię o niezwykłych losach przybysza z gwiazd. Scenarzystami albumu są Olivier Legrand i Jean-Blaise Djian (autorzy przygodowego cyklu „Czwórka z Baker Street”), a rysownikiem David Etien („Czwórka z Baker Street”, jeden z tomów serii „W poszukiwaniu Ptaka Czasu”).
Thorgal. Saga. Szron i ogień
W czasie gwałtownego sztormu Thorgal gubi się pośród lodowych gór i dociera do tajemniczej Krainy Szronu. Tam odkrywa, że nadchodzi mityczna Wielka Zima zapowiadająca koniec świata. Aby ocalić najbliższych i oddalić zagrożenie, musi wyruszyć na wyprawę do Muspellheimu – ojczyzny płomiennych olbrzymów, i przeciwstawić się potężnemu władcy gorącego żywiołu. Ratunkiem jest zdobycie magicznego ognia, który może powstrzymać nadejście apokaliptycznej zimy. Przyszłość świata jest teraz w rękach Thorgala.
„Szron i ogień” jest czwartym tomem cyklu „Thorgal. Saga” opowiadającego o nieznanych dotąd przygodach Thorgala. Każdy album rozbudowuje znane z serii głównej opowieści o czarnowłosym wikingu, a jednocześnie wzbogaca naszą wiedzę o życiu bohatera o nowe wątki.
Do stworzenia komiksów z tej kolekcji zaproszono cenionych i znanych autorów. Każdy z nich przedstawia własną zamkniętą historię o niezwykłych losach przybysza z gwiazd. Scenarzystami albumu są Olivier Legrand i Jean-Blaise Djian (autorzy przygodowego cyklu „Czwórka z Baker Street”), a rysownikiem David Etien („Czwórka z Baker Street”, jeden z tomów serii „W poszukiwaniu Ptaka Czasu”).
Star Wars. Darth Vader. Schizma Imperialna. Tom 9
Dziewiąty tom serii „Darth Vader”, wydawanej w USA od 2020 roku i opowiadającej o losach Vadera. Po pladze droidów, która zagroziła zarówno Rebelii, jak i Imperium, Vader zgłębia swoje moce i mierzy się z najsilniejszą drużyną rebelianckich bohaterów, jaką kiedykolwiek spotkał. Tymczasem zawiązuje się spisek przeciw władzy Imperatora – i to wewnątrz samego Imperium. Czy Darth Vader zdławi ten bunt... czy do niego dołączy? Doradczyni Vadera i podwójna agentka – Umbaranka Sly Moore – sprawuje pieczę nad spiskowcami. Kitster i Wald powracają ze śmiercionośną maszynerią gubernatorki Tauntazy. Ale gdy zdrajcy łączą siły, ile czasu upłynie, zanim zwrócą się przeciwko sobie nawzajem? Wszystko prowadzi do ataku na dom największych tajemnic i skarbów Imperatora!
Świat Akwilonu. Magowie. Arundilla. Tom 4
„Magowie” to seria rozgrywająca się w Akwilonie – jednym z największych komiksowych uniwersów fantasy. Cykl jest poświęcony czarodziejom z rasy ludzkiej, którzy podążają różnymi ścieżkami mocy.
Alchemiczka Arundilla należy do Zakonu Cieni, organizacji kontrolującej magów, aby nie sprowadzili na świat katastrofy. Podczas misji zlecanych przez zakon czarodziejka rzadko trzyma się rozkazów i zamiast aresztować, zabija podejrzanych o działalność wywrotową. Zdaje się, że niesubordynacja alchemiczki ma związek z jej przeszłością, kiedy jako dziewczynka była szkolona przez tajemniczego mistrza zwanego Smutnym Uśmiechem...
Świat Akwilonu wymyślili dwaj francuscy scenarzyści specjalizujący się w opowieściach mitycznych, baśniowych i fantastycznych: Jean-Luc Istin („Merlin”, „Les druides”, „Excalibur”) i Nicolas Jarry („Zmierzch bogów”, „Les brumes d’Asceltis”), którzy do współpracy zaprosili wielu doświadczonych twórców.
Czwarty album opowieści o magach został napisany przez drugiego z wymienionych scenarzystów, a narysowany przez serbskiego grafika Bojana Vukicia (miniserie grozy „Grands anciens"" i „Le retour de Dorian Grey”).
Inferno
Przywódcy państwa mutantów na wyspie Krakoa prowadzili niebezpieczną grę z niebezpieczną kobietą, a teraz dosięgły ich konsekwencje. Była terrorystka Mystique była lojalna wobec Cichej Rady tylko z jednego powodu: obietnicy, że pewnego dnia Profesor X i Magneto ożywią jej ukochaną Destiny – mutantkę obdarzoną mocą prekognicji. Problem w tym, że Krakoa może przetrwać tylko pod warunkiem, że nigdy nie postawi na niej stopy mutant zdolny przewidywać przyszłość. Co zrobi Mystique, gdy zorientuje się, że została wykorzystana? Czy utopijny kraj mutantów przetrwa, kiedy wyjdzie na jaw, że zbudowano go na kłamstwie?
„Inferno” to emocjonujący event zamykający cykl „Rządy X” i otwierający cykl „Przeznaczenie X”. Kontynuacją przedstawionej w nim historii jest komiks „Wolverine – X żywotów/X śmierci”.
Scenariusz „Inferno” napisał Jonathan Hickman – mistrz pełnych rozmachu, drobiazgowo zaplanowanych opowieści, znany z „Fantastycznej Czwórki” i sagi o Avengers zakończonej „Tajnymi wojnami”. Rysunki stworzyli Stefano Caselli („Avengers”, „Marauders”), Valerio Schiti („Tony Stark – Iron Man”) i inni artyści.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Inferno” #1–4.
"Powrót Supermana" to drugi z trzech tomów legendarnego wydarzenia, które na początku lat 90. rozegrało się na łamach różnych serii związanych z Człowiekiem ze Stali. Śmierć superbohatera nie tylko wstrząsnęła fanami komiksów, ale również odbiła się szerokim echem w mediach głównego nurtu.Na ulicach Metropolis pojawiają się czterej tajemniczy osobnicy - wszyscy z mocami i zdolnościami Człowieka ze Stali! Jeden z nich podaje się za klona Supermana. Inny - pół człowiek, pół maszyna - przedstawia się jako Superman w ciele cyborga. Trzeci, zimnokrwisty obrońca sprawiedliwości, utrzymuje, że tylko on może nosić symbol Supermana. I wreszcie: postać w stalowej zbroi, która ponoć przejawia wrażliwość pierwszego Człowieka ze Stali. Chociaż każdy z nich rości sobie prawo do tytułu Supermana, dwóch zaczyna pokazywać swoje prawdziwe oblicze.Tymczasem do Ziemi niezauważenie zbliża się obcy statek wojenny. Jaki los czeka Coast City, gdy watażka z kosmosu Mongul, władca Świata Wojny, obierze je sobie za cel? Czy którykolwiek z Supermanów zdoła ocalić miasto? I co ma z tym wspólnego zamieszanie, które wybuchło na drugim końcu świata, w Fortecy Samotności?Autorami scenariusza są legendarni twórcy jak Dan Jurgens, Louise Simonson i Roger Stern. Za rysunki odpowiadają zaś doskonali artyści jak Jon Bogdanove, Tom Grummett, Jackson Guice oraz wielu innych.Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: "Action Comics" #687-692, "Adventures of Superman" #500-505, "Green Lantern" #46, "Superman" #78-83 i "Superman: The Man of Steel" #22-26.
Spider-Man/Deadpool. Póki śmierć nas… Tom 2
Jedyny taki bromans w multiwersum!
Deadpool i Spider-Man są mistrzami slapsticku, a przynajmniej nimi byli, dopóki na scenę nie wszedł bohater o ksywie… Slapstick. Ta chodząca kreskówka ma jednak fatalne wyczucie czasu: pojawia się akurat wtedy, gdy Wade Wilson i Peter Parker ogłaszają, że żarty się skończyły! A później Spider-Man dowiaduje się, że Deadpool sprzedaje gadżety SHIELD na czarnym rynku. Czy to oznacza koniec ich pięknego bromansu? Na pewno oznacza awanturę, przez którą czeka ich podróż po całym świecie i pojedynek z podrasowanym Kameleonem. A na dodatek zderzenie linii czasu, po którym… staruszkowie Parker i Wilson wjadą do głównego uniwersum Marvela na pełnej petardzie!
Scenariusz tego tomu napisał między innymi Robbie Thompson („Star Wars – Vader na celowniku”), a rysunki stworzyli Chris Bachalo („Doktor Strange”, „Shade, Człowiek Przemiany”, „Śmierć”), Scott Hepburn („Deadpool”) i inni artyści.
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „Spider-Man/Deadpool” #15–16 i 19–32, „Deadpool” #28–29 oraz „Deadpool & the Mercs for Money” #9–10.
Poczet Królów Polskich. Chrobry
W roku 2025 mija tysiąc lat od czasu koronacji pierwszego króla Polski – Bolesława I Chrobrego. Z tej okazji pragniemy zabrać czytelników w komiksową podróż przez życie Chrobrego: od wczesnych lat młodości przez spory i podboje aż do zwieńczenia jego panowania największym życiowym triumfem – koronacją. Na planszach opowieści autorzy pokazali wydarzenia i decyzje, które ukształtowały charakter przyszłego króla, a zarazem raczkujące państwo Polskie. To świetna lekcja historii podana w nowy i ekscytujący sposób.
Komiks powstał przy współpracy z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Rysunki stworzył Piotr Bednarczyk, a scenariusz napisał Maciej Kur, autorzy znani m.in. z serii ""Lil i Put"" oraz kontynuacji przygód ""Kajka i Kokosza"".
Album jest początkiem serii komiksów ""Poczet Królów Polskich"" i został wzbogacony o krótkie posłowie oraz szkicownik.
Catwoman. Rzymskie wakacje
„Catwoman: Rzymskie wakacje” to sześcioczęściowa miniseria autorstwa Jepha Loeba i Tima Sale’a, laureatów Nagrody Eisnera, którzy ponownie połączyli siły, by dokończyć niezwykłą przygodę rozpoczętą w „Batman: Długie Halloween”, a kontynuowaną w „Batman: Mroczne zwycięstwo”.
Catwoman jest najlepszą złodziejką na świecie. A także zarówno przeciwniczką, jak i kochanką Batmana. Ma jednak dość Gotham, potrzebuje odpocząć od Mrocznego Rycerza. A dla mieszkańca Ameryki nie ma lepszego celu ucieczki niż Europa. Jednak dla Seliny nie jest to podróż wyłącznie dla przyjemności, bowiem włamywaczka jedzie tam również w interesach... „Rzymskie wakacje” opisują tajemniczą wyprawę Catwoman do Włoch i jej konszachty z mafijną rodziną Falcone. Przebywając poza Gotham, piękna złodziejka musi stawić czoło kilku śmiertelnym wrogom Batmana oraz przetrwać starcie z Barbarą Minervą, bardziej znaną jako Cheetah!
Album został stworzony przez często współpracujących ze sobą dwóch laureatów Nagrody Eisnera: scenarzystę Jepha Loeba („Batman: Hush”, „Superman na wszystkie pory roku”) i rysownika Tima Sale’a („Batman: Długie Halloween”, „Batman: Nawiedzony Rycerz”).
XIII. Tom 3
Seria „XIII” ma już ponad czterdzieści lat. Ta niezwykła historia została wydana na nowo w formie albumów zbiorczych. Na końcu każdego tomu można znaleźć wyjątkowy dodatek dotyczący powstania serii z dużą liczbą wcześniej niepublikowanych prac. Dwadzieścia albumów „XIII” zebrano w pięciu tomach w nowej szacie graficznej. To wyjątkowa edycja, której nie można przegapić!
To historia o szpiegach, spiskach i tajnych rządowych organizacjach. Fabuła wzorowana jest na powieści Roberta Ludluma „Tożsamość Bourne’a”. Akcja rozgrywa się głównie w Stanach Zjednoczonych i opowiada historię mężczyzny cierpiącego na amnezję w wyniku postrzału. Na klatce piersiowej ma wytatuowany symbol „XIII”. Rozpoczyna prywatne śledztwo, aby zrekonstruować swoje dotychczasowe losy, i odkrywa, że jest bezpośrednio zamieszany w zabójstwo amerykańskiego prezydenta.
Trzeci album zbiorczy zawiera cztery oryginalne historie: „Na ratunek Marii”, „El Cascador”, „Trzy srebrne zegarki” i „Proces”.
Star Wars. Sith i Skywalker. Tom 8
Tom ósmy serii wydawanej w USA od 2020 roku, skupiającej się na losach Rebeliantów rozproszonych po przegranej bitwie o Hoth i ściganych przez Imperium. Czas próby dla Sojuszu Rebeliantów! Dawne postępki Landa Calrissiana powróciły, żeby go dręczyć, gdy staje przed sądem za przestępstwa przeciwko Sojuszowi Rebeliantów. Dowody są jednoznaczne, dlatego przyjaciele odwrócili się od niego, nawet Luke Skywalker i Leia Organa. Jedyną nadzieję może pokładać w... Vaderze?!
Tymczasem... Luke już wie, że przeznaczenie wiedzie go do konfrontacji z Darthem Vaderem. Ale to Mroczny Lord Sithów, a Luke nawet nie jest prawdziwym Jedi. Żeby przetrwać, musi wyszkolić się w technikach bojowych, z którymi będzie miał wkrótce do czynienia. Przed nim nie lada wyzwanie: znaleźć... innego Sitha!
Wolverine - X żywotów/X śmierci
Przeżył wiele dekad i nosił wiele imion. James. Logan. Broń X. Patch. Teraz jako Wolverine z drużyny X-Men musi odbyć podróż w czasie i wrócić do poprzednich tożsamości, żeby powstrzymać złowrogiego Omegę Reda przed zabiciem Charlesa Xaviera lub jego przodków i unicestwieniem społeczeństwa mutantów na wyspie Krakoa. Tymczasem pozbawiona mocy reinkarnacji Moira MacTaggert również walczy o przetrwanie. Podczas gdy ona usiłuje w pełni wykorzystać swój ostatni żywot, Wolverine musi na nowo przeżyć swoje najboleśniejsze chwile. Walka o przyszłość Krakoi rozegra się w przeszłości…
„Wolverine – X żywotów/X śmierci” to kontynuacja „Inferno” – komiksowego eventu zamykającego cykl „Rządy X” i otwierającego cykl „Przeznaczenie X”.
Jego scenariusz napisał Benjamin Percy, znany między innymi z komiksów „Green Arrow”, „Nastoletni Tytani” czy „Wolverine – Długa noc”. Rysunki stworzyli Joshua Cassara („Venom”) i Federico Vicentini („Amazing Spider-Man”).
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „X Lives of Wolverine” #1–5 oraz „X Deaths of Wolverine” #1–5.
Sprawy kryminalne Filipiny Lomar. Szał na szafiry. Tom 6
Dalsze przygody trzynastoletniej detektywki Filipiny Lomar. Zaledwie kilka dni po rozpoczęciu nauki w liceum Filipina zdobywa nowego klienta do liceum umiejętności detektywistyczne Filipiny są już w cenie: Lidka, dziewczynka poruszająca się na wózku inwalidzkim, prosi ją o pomoc w sprawie skradzionego pierścionka. Podczas gdy Filipina węszy, by zbadać sprawę, w mieście głośno jest o Fakirze, tajemniczym złodzieju, który dokonuje swoich napadów bez broni i przemocy…
Scenarzystą tej kryminalnej serii jest francuski pisarz, dramaturg i scenarzysta Dominique Zay. Dynamiczne sceny akcji podkreślają natomiast rysunki francuskiego ilustratora i rysownika Grega Blondina. Przygody Filipiny Lomar zostały docenione na wielu festiwalach komiksowych – m.in. Imagin’Artois, Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême i Targach Książek Kryminalnych w Nemours.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?