Wiersze, które trafiają do ucha malucha. Opowiastki, w których warto się zaczytać. Forma, która nigdy się nie znudzi. TO POCZĄTEK PRZYJAŹNI Z POEZJĄ! Obraz kreślony słowem i pędzlem ku uciesze najmłodszych.
Wiersze dla dzieci Juliana Tuwima należą do ścisłego kanonu polskiej literatury dziecięcej. W tym pięknie ilustrowanym tomiku uczniowie klas pierwszych odkryją wszystkie 43 wiersze w ich wersji kanonicznej, zgodnej z autorską, m.in. Słonia Trąbalskiego, Lokomotywę, Zosię Samosię, Okulary, Abecadło, Ptasie radio czy Rzepkę. Tomik zawiera nie tylko wiersze wpisane do szkolnej podstawy programowej, ale także wiele innych utworów Juliana Tuwima, które doskonale nadają się na pierwszą lekturę dla dziecka zaczynającego czytać samodzielnie. Książka jest doskonałym pomysłem na prezent początkoworoczny lub urodzinowy dla dziecka w wieku 7 lat. Lektura obowiązkowa w klasie I szkoły podstawowej Słowo o autorach: Julian Tuwim (1894-1953), poeta, satyryk, twórca teatrzyków, piosenek, felietonista, jeden z najwybitniejszych polskich poetów dwudziestolecia międzywojennego, członek grupy poetyckiej Skamander.
Wznowienie klasycznego dzieła Juliana Tuwima w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, francuskiej i niemieckiej.
Rysunki: Le Witt & Him
Tłumaczenia:
Walter Whipple - angielskie
Jacques Burko - francuskie
James Krüss - niemieckie
Czy czytanie wierszy może być dobrą zabawą? Oczywiście! Oto pełna wyzwań książka, w której oprócz wiersza LOKOMOTYWA Juliana Tuwima znajdziecie najróżniejsze łamigłówki, a także zestaw barwnych naklejek.
Przed Wami wspaniała rozrywka!
Czy czytanie wierszy może być dobrą zabawą? Oczywiście! Oto pełna wyzwań książka, w której oprócz wiersza RZEPKA Juliana Tuwima znajdziecie najróżniejsze łamigłówki, a także zestaw barwnych naklejek.
Przed Wami wspaniała rozrywka!
Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.
Wybór wierszy obejmujący 32 utwory poetyckie przeznaczone dla najmłodszych czytelników. Znalazły się w nim m.in. tak znane wiersze, jak „Lokomotywa”, „Rzepka”, „Ptasie radio” czy „Spóźniony słowik”. Charakteryzujące je poczucie humoru i kunszt poetycki zapewniły Tuwimowi miejsce wśród najpopularniejszych autorów wierszy dla dzieci. Nieprzemijająca atrakcyjność jego utworów dla najmłodszych sprawia, że towarzyszą czytelnikom od pokoleń. Kształtują wrażliwość i bawią dzieci, a starszym odbiorcom pozwalają wrócić do czasów dzieciństwa.
Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.
Chyba każdy w Polsce zna takie utwory jak „Słoń Trąbalski”, „Ptasie radio”, „Okulary” czy „Lokomotywa”, którena stałe zapisały się w pamięci dzieci i dorosłych. Nie zabrakło ich również w niniejszym zbiorze przygotowanym z okazji 130. urodzin ich autora – Juliana Tuwima, poety kochanego przez małych i dużych czytelników. Książkę wzbogacają niezwykłe ilustracje Magdaleny Kozieł-Nowak – pełne humoru połączonego z nostalgią i klimatem beztroskiego dzieciństwa. Julian Tuwim – poeta, tłumacz, satyryk, autor nowatorskich w formie i treści utworów dla dzieci, z których wiele należy do najlepiej znanych wierszy w historii literatury polskiej (by wspomnieć choćby „Słonia Trąbalskiego”, „Ptasie radio” oraz „Lokomotywę”). Wśród jego najważniejszych dzieł dla dorosłych trzeba wymienić tomy wierszy „Czyhanie na Boga”, „Sokrates tańczący”, „Siódma jesień”, „Słowa we krwi”, „Treść gorejąca”, poemat satyryczny „Bal w Operze” oraz pisany na przymusowej emigracji poemat liryczno-epicki „Kwiaty polskie”. Julian Tuwim był jednym z założycieli grupy poetyckiej Skamander, wieloletnim współpracownikiem „Wiadomości Literackich” (w których ukazywały się jego pierwsze utwory przeznaczone dla najmłodszych) i „Szpilek”. Dał się poznać także jako tłumacz, między innymi Puszkina i Gogola. Razem z Janem Brzechwą jest twórcą nowoczesnej szkoły poezji dziecięcej – błyskotliwej formalnie, wykorzystującej całe bogactwo artystycznych środków wyrazu, często posługującej się purnonsensem, kalamburem, groteską, a odrzucającej sztywny gorset dydaktyzmu. W Instytucie Wydawniczym „Nasza Księgarnia” ukazały się m.in. jego „W aeroplanie”, „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, „Spóźniony słowik”, „Lokomotywa i inne wesołe wierszyki dla dzieci”, „Cuda i dziwy”, „Zosia Samosia i inne wierszyki”, „Okulary”. Magdalena Kozieł-Nowak jest ilustratorką ze skłonnością do przesady. Przesadza z pomysłami, z kolorem, ze słodyczami, a w wolnych chwilach przesadza kwiatki. I dobrze jej tak, bo nie lubi ograniczeń, chce eksperymentować z techniką i stylistyką ilustracji, by nie zanudzić siebie, a przede wszystkim dzieci. Zdarza się, że popełni rysunek satyryczny z nadzieją, że dzięki temu i dorośli czasem się uśmiechną. Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu współpracowała z wieloma wydawnictwami i dzięki temu regał z książkami, do których robiła ilustracje, się zapełnia. Na szczęście jest jeszcze kilka wolnych półek i ma nadzieję, że kiedyś również będą zajęte. Ona także chce być zajęta tym, co robi, czyli kolorowaniem świata, do końca świata! Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Co zrobić z poetą tak totalnym jak Tuwim? Poetą, który nie został zapomniany, przemilczany, odesłany do piekła klasyków? Przeciwnie – autor „Balu w Operze” jest wciąż czytany i inspiruje również poza światem poezji sensu stricto. Po słowa Tuwima sięgają chętnie muzycy – i to zarówno przedstawiciele muzyki klasycznej, jak i alternatywnego rocka, hip-hopu czy piosenki aktorskiej. Fragmenty jego tekstów bywają wykorzystywane w mowie codziennej i polskim życiu politycznym, co świadczy o tym, że współczesna „ojczyzna-polszczyzna” (jak nazwał ją sam poeta) to w pewnym stopniu mienie potuwimowe. Autor wyboru Aleksander Trojanowski pokazuje, że stawka, o którą Tuwim grał w swojej żywiącej się eksperymentem, humorem i wielogłosowością poezji w latach dwudziestych i trzydziestych – a stawką tą jest polskość będąca przedmiotem wyboru i akceptująca płynącą stąd wielość jako własną – nie tylko nie przestała być aktualna, lecz wręcz jest naszą palącą potrzebą. Także dziś – w latach dwudziestych.
Zbiór najbardziej znanych wierszy dla dzieci Juliana Tuwima i Jana Brzechwy z ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło i Anny Kaszuby-Dębskiej.
W zbiorze znajdziecie m.in wiersze: „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Ptasie radio”, „Lokomotywa”, „Okulary” Juliana Tuwima czy „Kaczka-dziwaczka”, „Entliczek-pentliczek”, „Na straganie”, „Na wyspach Bergamutach” Jana Brzechwy.
Kartonowe wydanie, przyjazne w dotyku, odporne na rosnące ząbki i ciekawskie paluszki, będzie towarzyszyć Wam podczas wielu wspólnych lektur.
"Czary i czarty polskie" są dziełem bibliofila, zamiłowanego w poznawaniu dziejów kultury, a jej kuriozów i osobliwości specjalnie. Z dość obszernej literatury dzieł dotyczących czarów powypisywał autor miejsca najciekawsze i napisał przedmowę, ilustrującą dziejeczarownic i zabobonu w Polsce, same zaś "Wypisy czarnoksięskie" są próbą antologii polskiej literatury magicznej i zawierają przedrukiz dzieł arcyrzadkich, stanowiących najczęściej białe kruki, a przez to szerszemu ogółowi bądź wcale, bądź bliżej nie znanych. Książka jest zbioremfaktów i obrazów z historii czarnoksięstwaw Polsce.
Seria pięknie ilustrowanych sztywnostronicowych książek dla najmłodszych . W każdej z nich znajduje się jeden ponadczasowy wiersz Juliana Tuwima.Spóźniony słowik - o tym, jak pani słowikowa zamartwiała się o swojego męża, który spóźnił się na kolację, gdyż podziwiał uroki letniego wieczoru.Okulary - o tym, jak pan Hilary szukał swoich okularów, które przez cały czas były na jego nosie, Spóźniony słowik - o tym, jak pani słowikowa zamartwiała się o swojego męża, który spóźnił się na kolację, gdyż podziwiał uroki letniego wieczoru.O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci - o tym, jak Grześ opowiadał ze szczegółami o swoich przygodach podczas wysyłania listu, którego tak naprawdę nigdy nie dostał do wysłania.Dotychczas w serii ukazały się: Lokomotywa, Słoń Trąbalski, Pan Maluśkiewicz i wieloryb, W aeroplanie, Rzepka, Ptasie radio, O panu Tralalińskim.
Seria pięknie ilustrowanych sztywnostronicowych książek dla najmłodszych . W każdej z nich znajduje się jeden ponadczasowy wiersz Juliana Tuwima.Okulary - o tym, jak pan Hilary szukał swoich okularów, które przez cały czas były na jego nosie, Spóźniony słowik - o tym, jak pani słowikowa zamartwiała się o swojego męża, który spóźnił się na kolację, gdyż podziwiał uroki letniego wieczoru.O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci - o tym, jak Grześ opowiadał ze szczegółami o swoich przygodach podczas wysyłania listu, którego tak naprawdę nigdy nie dostał do wysłania.Dotychczas w serii ukazały się: Lokomotywa, Słoń Trąbalski, Pan Maluśkiewicz i wieloryb, W aeroplanie, Rzepka, Ptasie radio, O panu Tralalińskim.
Znane i lubiane wierszyki Juliana Tuwima ilustrowane przez Jana Marcina Szancera - to jeden z licznych przykładów współpracy znanej spółki autorskiej. Te mini dzieła poetycko-plastyczne często powstawały bardzo spontanicznie, zdarzało się nawet na kawiarnianym stoliku. "Spóźniony słowik", "Bambo" i "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" to wierszyki bardzo znane, zamieszczane w różnych zbiorach. Książeczka "Wierszyki dla dzieci" w takiej postaci wydana została w 1962 roku
Wznowienie najpopularniejszych wierszy dla dzieci Juliana Tuwima (m.in. "Lokomotywa", "Bambo", "Zosia-Samosia", "Okulary", "Rzepka", "Słoń Trąbalski") z pięknymi ilustracjami wybitnej rysowniczki Olgi Siemaszko. Ilustracje zostały wiernie zreprodukowane, wiersze Tuwima natomiast wydrukowano zgodnie z kanonem przyjętym w 2006 roku przez Fundację im. Juliana Tuwima i Ireny Tuwim.
Julian Tuwim(1894-1953) - wybitny poeta, tłumacz i satyryk, współzałożyciel kabaretu literackiego Pikador, współtwórca grupy poetyckiej Skamander; autor m.in. zbiorów wierszy "Czyhanie na Boga", "Sokrates tańczący", "Rzecz czarnoleska", poematów "Bal w Operze" i "Kwiaty polskie", wierszy dla dzieci oraz tekstów i piosenek kabaretowych. Od 1927 współpracował z Polskim Radiem (od 1935 był kierownikiem artystycznym działu humoru).
Olga Siemaszko(1914-2000) – zajmowała się grafiką, plakatem filmowym i teatralnym, a także scenografią. Główny nurt jej działalności stanowiła jednak ilustracja do książek i czasopism dla dzieci. Była laureatką wielu prestiżowych nagród.
Spis wierszy:
Wszyscy dla wszystkich Stół Lokomotywa Pstryk Bambo Skakanka List do dzieci Pycha Warzywa Rycerz Krzykalski Zosia-Samosia Gabryś Idzie Grześ Dyzio marzyciel Okulary O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci Abecadło Słowka i słufka Figielek Cuda i dziwy Gdyby... Rzepka Taniec O Panu Tralalińskim Rok i bieda Dwa wiatry Rzeczka Ptak Kapuśniaczek Mróz Warszawa Mowa ptaków Ptasie plotki Spóźniony Słowik Trudny rachunek Ptasie radio Kotek W aeroplanie Słoń Trąbalski Pan Maluśkiewicz i wieloryb Bajka o popie i jego parobku Jołopie Bajka o rybaku i rybce
Książeczka zawiera pełen tekst arcydzieła poezji dla dzieci z dynamicznym opisem stojącej lokomotywy i ruszającego, a następnie pędzącego pociągu. Poeta odtworzył po mistrzowsku elementy ruchu i wrażenia dźwiękowe. Wykorzystano ilustracje Jana Marcina Szancera.Książka rozkłada się jak harmonijka.
Wiersze, które trafiają do ucha malucha. Opowiastki, w których warto się zaczytać. Forma, która nigdy się nie znudzi. TO POCZĄTEK PRZYJAŹNI Z POEZJĄ! Obraz kreślony słowem i pędzlem ku uciesze najmłodszych.
Wielka porcja humoru i zdrowa dawka mądrości. Niezapomniane postacie i komiczne sytuacje. Wspaniała słowna zabawa i jej barwna oprawa. Oto Bajki Tuwima klasyka, która oczaruje małego czytelnika!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?