Co to jest savoir-vivre? Mniej więcej to samo co bon ton, tylko że trudniej to się wymawia. No dobrze, a co to jest bon ton? Wiedza o tym, jak człowiek dobrze wychowany zachowuje się w różnych sytuacjach. Hm..., a kto to właściwie jest ten dobrze wychowany człowiek? Ktoś, kto nie zachowuje się jak małpa i kogo nie trzeba chować do szafy, gdy przychodzą goście. Czyli każdy, kto przeczyta tę książkę i czegoś się z niej nauczy!
Czyta Jacek Kiss
Wielka księga detektywa Pozytywki"" składa się z czterech wcześniej wydanych tytułów: ""Detektyw Pozytywka"", ""Nowe kłopoty detektywa Pozytywki"", ""Pamiątki detektywa Pozytywki"" oraz ""Wakacje detektywa Pozytywki"". Książka zawiera wszystkie ""kryminalne"" sprawy, z jakimi dotąd zmierzył się bohater. Podążając tropem detektywa Pozytywki, czytelnicy mogą samodzielnie rozwiązywać zagadki. O tym, czy znaleźli prawidłowe rozwiązanie, przekonają się na końcu książki.
Celem serii Poczytajki pomagajki jest wzmocnienie dzieci, szczególnie tych, które z domowego zacisza trafiają do grup przedszkolnych czy szkolnych, oraz pokazanie im, że:? każdy jest inny,? cechy charakteru i wyglądu często decydują o akceptacji nas przez innych, dlatego warto pracować nad sobą,? sukces może przyjść w każdej, nawet najmniej spodziewanej chwili,? a dzięki przyjaciołom nasze życie staje się lepsze i ciekawsze.O czym poczytamy w tomie Sama. Listy z piwnicy? o pewnej bardzo samotnej dziewczynce, której rodzice są w separacji. O jej mamie, która nie umie sobie poradzić z samotnością. O tacie, do którego Sama bardzo tęskni. I o tym, że czasem zabawki są lepszymi przyjaciółmi niż dorośli. A przede wszystkim o tym, że czasem warto powiedzieć przepraszam , bo......podobnie jak inni bohaterowie naszej serii: Nieśmiałek, Dokuczalska, Chorowitek czy Gadulska, k a ż d y j e s t w a ż n y!Autorzy wszystkich opowiadań to doskonali obserwatorzy dzieci, ich środowiska, problemów i radości; często czerpali z własnych doświadczeń.
Hurra! Wakacje! W kamienicy ruch jak nigdy. Dominik jedzie na obóz, Zuzia na kolonie, Asia do babci. Wszyscy obładowani bagażami spieszą się na upragniony wypoczynek. Tylko detektyw Pozytywka nie... No bo jak tu zamknąć agencję detektywistyczną ""Różowe Okulary"" na całe dwa miesiące? Zresztą czy naszemu sympatycznemu bohaterowi rzeczywiście udałoby się odpocząć? Detektyw Pozytywka jest osobą wyjątkową, dlatego i jego wakacje należą do nietypowych i prawdę mówiąc, zapowiadają się pracowicie. Zadba o to sławny podróżnik Waskodegamski, niezwykle skuteczny wróżbita, a nawet ksiądz chodzący po kolędzie...
Bon Ton - żartobliwie: dobry ton, nienaganny sposób bycia, właściwe zachowanie się.Savoir-vivre - znajomość zwyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności, zasad dobrego zachowania.Grzegorz Kasdepke - pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, dziennikarz. Laureat wielu nagród, ale przede wszystkim znawca duszy i ciała dzieciaków...Adaptacja i reżyseria: Ewa Szymańskadźwięk i montaż: Andrzej GmitrzukCzyta - Anna SeniukCzas nagrania - 3 godz 50 min3 płyty CD
Sympatyczny detektyw Pozytywka, robiąc porządki w siedzibie swojej agencji detektywistycznej ""Różowe okulary"", odnalazł różne zapomniane przedmioty - pamiątki dawno już rozwiązanych zagadek. W tej właśnie, trzeciej z cyklu książce mali czytelnicy mogą prześledzić, jak sprytny detektyw rozwikłał kolejne trudne sprawy.
Trzymają Państwo w ręku prawdziwą książkę kucharską dla dzieci. Prawdziwą, bo z tymi przepisami dzieci dadzą sobie radę same. A że przy okazji Państwo włączą piekarnik czy machną zapałką pod garnkiem - to tylko lepiej - w końcu odrobina aktywności jeszcze nikomu nie zaszkodziła!Wszystkim, którym nie jest straszne czytanie przy jedzeniu (oraz jego szatkowaniu, wałkowaniu, ubijaniu i pieczeniu), polecamy część literacką naszej książki. Co przepis - to opowiadanie, a co opowiadanie - to Kuba i Buba, którzy prowadzą swoje niestandardowe rozmowy, pichcą, zjadają i czasem nawet częstują. Ale tylko zaprzyjaźnione osoby!
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna jest Biblia dla chrześcijan. Jednak w naszym kręgu kulturowym ten zbiór ksiąg Starego i Nowego Testamentu to dzieło pełne znaczeń nie tylko dla ludzi wierzących. Literatura, teatr, film i sztuki plastyczne wciąż czerpią z niego tak obficie, że bez jego znajomości olbrzymia część dorobku kultury pozostanie niezrozumiała. Co więcej, niejasne będą liczne frazeologizmy, jak choćby: miłosierny samarytanin, syn marnotrawny, plagi egipskie czy… krzyż pański. Nawet same imiona postaci biblijnych – Hiob, Jonasz, Judasz i inne – są przecież dla nas, Europejczyków, symbolami. Dlatego, bez względu na światopogląd, warto zapoznać dzieci z treścią Biblii. Utwory do tego zbioru napisało ośmioro wyjątkowych polskich pisarzy. Każdy autor spogląda na sprawy przedstawione w Starym i Nowym Testamencie w sposób indywidualny. Każdy przybliża młodemu czytelnikowi jeden lub kilka wątków, zgodnie z własną wrażliwością i wyczuciem. Dzięki temu powstała książka różnorodna stylistycznie (jak sama Biblia przecież), pełna świeżych pomysłów. Wzbogacają ją piękne i nowoczesne ilustracje Anny Gensler.
Druga część przygód sympatycznego właściciela i jedynego pracownika agencji detektywistycznej ""Różowe Okulary"", lubianego przez wszystkie dzieci i większość dorosłych, poza przestępcami i wrednym Martwiakiem - szefem konkurencyjnej agencji ""Czarnowidz"".Czytelnicy znowu mają szansę kroczyć śladem Pozytywki i razem z nim rozwiązywać nawet najtrudniejsze zagadki, ucząc się przy tym logicznego myślenia i wyciągania właściwych wniosków.Tym razem wspólnie odkryjemy, co ortografia ma wspólnego z dowodami w śledztwie, czy w Turcji pije się kawę po turecku, albo jak należy podlewać kaktusy.Dzięki tej książce wszystkie dzieci (i dorośli też!) mogą chociaż na chwilę zostać detektywami.
Książka detektywistyczna dla młodszych dzieci. Składa się na nią kilkanaście zagadek ""kryminalnych"", które dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać, podążając tropem detektywa Pozytywki. Wątki ""kryminalne"" dotyczą różnych zjawisk, z którymi mali czytelnicy spotykają się na co dzień, jak np. roztrzaskanie na balkonie wazonu z wodą przez mróz. Próby ich wyjaśnienia uczą logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Na końcu książki zamieszczone są rozwiązania zagadek.
Mity dla dzieci Grzegorza Kasdepke to lektura wprowadzająca najmłodszych czytelników w świat starożytnej Grecji, rozwijająca wyobraźnię dziecka, oryginalna i niezwykle interesująca.
Kasdepke przedstawia dzieciom, w sposób niezwykle barwny i przystępny, Olimp – siedzibę bogów greckich, pełną przepychu i uczt, a także Grecję zwykłych śmiertelników, zamieszkiwaną przez ludzi oraz liczne nimfy, centaury i mityczne potwory.
Mity uczą, ale i bawią, dzięki niebanalnemu poczuciu humoru autora.
Dwie części Mitów dla dzieci w jednym tomie!
Grzegorz Kasdepke znów zachwyca humorem i niecodziennymi pomysłami. W tym zbiorku znajdziecie i bajki, krótkie perełki tego gatunku literackiego, i dynamiczne opowiadania, zakotwiczone w codziennym życiu. Jest tu kilka historii ku refleksji, i kilka takich, które wzruszą was do łez! Słowem h Grzegorz Kasdepke w pełnej okazałości! Kategoria wiekowa: 5+
Jest to zbiór 22 śmiesznych opowiadań o parze wiecznie kłócących się bliźniaków. Książka w doskonały sposób łączy zabawę z elementem dydaktycznym. Dodatkową zaletą książki jest dołączony zestaw zadań i projektów do samodzielnej realizacji.
Grzegorz Kasdepke zaprasza najmłodszych czytelników w niesamowitą podróż w czasie i przestrzeni, na Olimp i do starożytnej Grecji zamieszkałej przez bogów, herosów, nimfy, centaury, mityczne stwory oraz zwykłych śmiertelników.
Poznajcie najbardziej znane greckie mity opowiedziane współczesnym, pełnym humoru językiem, teraz zebrane na jednej płycie. Posłuchajcie historii o powstaniu świata, Zeusie, Afrodycie, Atenie, Hermesie, Demeter, Achillesie, Prometeuszu, Dedalu i Ikarze, Pandorze, Syzyfie, Ariadnie, królu Midasie i wielu, wielu innych bohaterach greckiej mitologii.
Czyta Krzysztof Tyniec| format nagrania: mp3, czas nagrania: ok. 5 godz.
Bodzio spotkał kosmitę. Niemożliwe? Możliwe, możliwe, Bodziowi takie historie przydarzają się non stop. Na szczęście razem z Pulpetem, swoim najlepszym przyjacielem, potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji. Czy chodzi o akcję Sprzątanie Świata, nieujeżdżony rower, opiekę nad klasowymi roślinkami, czy o organizację meczu ZIEMIANIE - OBCY. Jeśli lubicie się śmiać, przeczytajcie tę książkę. Ona jest po prostu fantastyczna!
Młodzi Czytelnicy znajdą w tej książce wątek sensacyjny, romans, i tajemnicę - a wszystko okraszone solidną porcją wyśmienitego humoru. Jednym słowem książkę tę należy przeczytać.
Dziecku można wmówić wszystko lub prawie wszystko. Zwłaszcza, jeśli jest się dorosłym. Dzieci ufaja nam i potrzebują nas, bo są bezradne i niesamodzielne.Świata i jego praw uczą się od nas. Dlatego dla ich bezpieczeństwa, a naszego spokoju, warto je uświadomić. Niech poznają swoje prawa. A to poznawanie wcale nie musi być nudne czy wiązać się z poważną rozmową. Można inaczej - przecież dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Przeczytajmy im zabawne historie i pozwólmy wysnuć samodzielne wnioski. Moim dzieciom na pewno przeczytam tę książkę. Zarówno w warstwie literackiej jaki i plastycznej nie brakuje tu humoru. Polecam! A Twórcom i Wydawcy gratuluje pomysłu. Natalia Kukulska mama Ani i Jasia
Ile to jest: pięć razy pięć? Kalkulator, Komputer i Liczydło - do boju! Chcesz wiedzieć, kto wygra? A może wolisz poszukać buta, który zgubiła Stonoga? Albo upiec chrupiące trójkąciki i pomóc Linijce w walce z kompleksami? Zabawne opowiastki matematyczne przeniosą najmłodsze dzieci w dorosły, fascynujący świat matematyki. Znajdziesz tutaj zagadki, łamigłówki, dowcipne opowiadania z przyrządami matematycznymi w roli głównej, gry i zabawy, a nawet przepisy kulinarne!
Czy poznając alfabet można dobrze się bawić? Oj, można, można... Kto nie wierzy, niech zajrzy do tej książki. Oto zbiór króciutkich opowiadań, które pomogą najmłodszych poznać wszystkie litery alfabetu. Poznać i polubić, bo jak tu nie czuć sympatii do fakira Franciszka czy gąski Gosi, prawda?
Podobno niektórzy nauczyciele nie wyobrażają już sobie szkoły bez książek o Kubie i Bubie. Dzieci także. Bo najprzyjemniej uczyć się z uśmiechem na twarzy. A jeszcze przyjemniej chichotać, nie wiedząc nawet, że czegoś się właśnie uczymy. Tym razem nieznośne bliźniaki pomogą młodym czytelnikom zrozumieć znaczenie rzadko używanych wyrazów. Ale nie jest to książka o archaizmach - a w każdym razie nie tylko o nich. Czytając szkolne lektury, dzieci często trafiają na niezrozumiałe słowa. I to właśnie one pojawiają się w ""Fochach fortuny...""!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?