KATEGORIE [rozwiń]

Giennadij Małachow

Okładka książki Charakter człowieka i jego wpływ na zdrowie (wyd. 2023)

39,99 zł 28,34 zł


Wszystko to co człowiek posiada, czyli zdrowie, wygląd zewnętrzny, zabezpieczenie materialne, powodzenie życiowe, zawdzięcza swojemu charakterowi. Człowiek jest taki, jaki ma charakter, taki jest też jego świat wewnętrzny i zewnętrzny. Jeśli tak wiele zależy od charakteru, to na czym polega różnica pomiędzy charakterem człowieka zdrowego i chorego, szczęśliwego i nieszczęśliwego? Jakie sytuacje życiowe powodują kształtowanie się cech charakteru? Jakie cechy charakteru wywołują choroby i problemy życiowe? W jaki sposób należy kształtować swoją świadomość i pozytywne cechy charakteru, aby poprawić swoje zdrowie, korzystnie wpływać na swoje życie i swój los? Na te i wiele innych pytań dotyczących zagadnień związanych z wpływem charakteru człowieka na jego życie i zdrowie znajdziemy odpowiedzi w tej książce.
Okładka książki Dieta lecznicza i rozdzielna (wyd. 2023)

39,99 zł 28,34 zł


We współczesnym społeczeństwie praktycznie wszyscy zaczęli odżywiać się w nienaturalny sposób, co doprowadziło do pojawienia się licznych chorób cywilizacyjnych. W pierwszej kolejności to otyłość, nadmiar tłuszczu we krwi, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, podagra i próchnica zębów. Ponieważ pokarm stał się niewłaściwy dla ludzkiego organizmu, pojawiło się wiele chorób układu odpornościowego, częste infekcje, przeziębienia i alergie. Brak w pokarmie enzymów, witamin, naturalnych struktur spowodował zaburzenia samopoczucia, zaburzenia czynnościowe i psychowegetatywne, depresje, zaparcia, reumatyzm i nowotwory. To ogromna ilość chorób, od których możemy się uwolnić stosując prawidłowe odżywianie. W książce tej autor radzi, jak za pomocą odżywiania odzyskać utracone zdrowie.
Okładka książki Zioła dla zdrowia wyd. 2023

39,99 zł 30,37 zł


Od niepamiętnych czasów lecznicze właściwości roślin były wykorzystywane przez ludzi. Aby napisać ten poradnik, autor korzystał z wielu źródeł, starodruków medycznych, okultystycznych, przekazów medycyny ludowej, a także z najnowszych opracowań naukowych. Z książki dowiemy się jak, gdzie i kiedy należy zbierać rośliny lecznicze, w jaki sposób je przechowywać, a także jak pozyskiwać z nich cenne substancje lecznicze. Znajdziemy tu również dokładne opisy ziół leczniczych, ich właściwości terapeutycznych, a przede wszystkim wskazówki dotyczące stosowania odpowiednich roślin w konkretnych schorzeniach. Zamieszczony kalendarz zbioru ziół leczniczych ułatwi zadanie tym, którzy zdecydują się samodzielnie zaopatrywać w surowce zielarskie, zaś wielość receptur i przepisów dotyczących leczenia wszelkich ludzkich przypadłości umożliwi znalezienie czegoś odpowiedniego dla każdego zainteresowanego.
Okładka książki Życie bez pasożytów wyd. 2022

39,99 zł 28,34 zł


Pasożyty „ukradkiem” zasiedlają i kolonizują organizm człowieka. Rozwijają się we krwi i naczyniach, powodując tym samym powstanie chorób sercowo-naczyniowych. Opanowują wybrany organ i budują w nim kolonię – opuchliznę. Pasożyty dziurawią i korkują naczynia, co może prowadzić do zawału. Konsekwencją rozwoju pasożytów w organizmie człowieka są choroby, takie jak rak, AIDS, cukrzyca, skleroza, zawał, choroby sercowo-naczyniowe i inne schorzenia cywilizacyjne. Analizy krwi ludzi, u których wystąpiły choroby sercowo-naczyniowe, wykazały, iż w ich organizmie żyją rzęsistki, grzyby i mikropasożyty. Pasożyty te nie tylko pożerają krwinki czerwone, ale i wdrążają się w ścianki naczyń, niszcząc je i tworząc skrzepy. W ten sposób powstają m.in. udary. Przedostając się do tkanki łącznej, kolonia mikropasożytów powoduje powstanie chorób stawów, np. artretyzmu itp. G. P. Małachow jest znanym autorem wielu książek o naturalnych metodach uzdrawiania i samoleczenia. Jego książki są bardzo cenione na całym świecie. Łączny nakład opublikowanych wydawnictw już dawno przekroczył 20 milionów egzemplarzy.
Okładka książki Urynoterapia (wyd. 2022)

39,99 zł 28,34 zł


Urynoterapia to leczenie różnych schorzeń przy pomocy moczu. Dobroczynny wpływ stosowania uryny w celu wzmocnienia zdrowia opisywany jest w licznych księgach leczniczych i religijnych, wspomina o tym również Biblia. Autor wyjaśnia w tym poradniku przyczyny korzystnego oddziaływania moczu na ludzki organizm. Przedstawia różne metody stosowania urynoterapii w leczeniu poszczególnych dolegliwości i w celach profilaktycznych. Przytacza szereg przykładów z praktyki leczenia tą metodą, podkreśla jej właściwe stosowanie i komentuje nieodpowiednie i błędne postępowanie wielu chorych. Dzięki tym wskazówkom Czytelnicy będą mogli uniknąć niepotrzebnych pomyłek i w najbardziej efektywny sposób regenerować, wzmacniać, udoskonalać i uzdrawiać swój organizm.
Okładka książki Uzdrawianie Karmy - Giennadij Małachow

33,00 zł 19,75 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Każdy człowiek podczas kolejnego ziemskiego wcielenia powinien zajmować się rozwijaniem swoich pozytywnych cech i możliwości duchowych. Wszelkie odstępstwa od właściwej drogi rozwoju oznaczają zakłócenie tych zasad. Mechanizm, dzięki któremu następuje nawrócenie człowieka na właściwą drogę, to właśnie karma. To wywodzące się z sanskrytu słowo znaczy w dosłownym przekładzie: działanie-przeciwdziałanie. Korygujący mechanizm karmy interweniuje między innymi w strefę zdrowia, aby poprzez choroby skłonić człowieka do zastanowienia się nad sobą, nad swoim niewłaściwym postępowaniem i do wprowadzenia we własnym życiu stosownych zmian. Ta książka pomoże nam w zrozumieniu tych zagadnień i nauczy, jak świadomie pracować nad swoją karmą.
Okładka książki Podstawy samouzdrawiania

33,00 zł 19,75 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

G. P. Małachowa przedstawiać nie trzeba. Znają go i są mu wdzięczne miliony ludzi w Rosji i zagranicą. W ciągu ostatnich 20 lat jego książki były wydawane w Rosji, Polsce, Litwie, Łotwie, Bułgarii i w Niemczech.Minęło już wiele lat od wydania cyklu książek Moce uzdrawiające. Wiodącym tytułem tamtej serii było Oczyszczanie organizmu. Przez te lata nic się nie zmieniło. Autor zgromadził opisy tysięcy przypadków leczenia jego metodami, co było bodźcem do nowych poszukiwań i przyniosło w efekcie serię książek pt. Podstawy samouzdrawiania.Autor jak zawsze dużo pracuje, doskonaląc system naturalnego uzdrawiania i wciąż sprawdza na sobie wszystkie zalecenia i metody.
Okładka książki Zioła dla zdrowia

33,00 zł 22,75 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Od niepamiętnych czasów lecznicze właściwości roślin były wykorzystywane przez ludzi. Aby napisać ten poradnik, autor korzystał z wielu źródeł, starodruków medycznych, okultystycznych, przekażóe medycyny ludowej, a także najnowszych opracowań naukowych.
Okładka książki Urynoterapia

29,90 zł 18,11 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Autor wyjaśnia w tym poradniku przyczyny korzystnego oddziaływania moczu na ludzki organizm. Przedstawia różne metody stosowania urynoterapii w leczeniu poszczególnych dolegliwości i w celach profilaktycznych. Przytacza szereg przykładów z praktyki leczenia tą metodą, podkreślając właściwe jej stosowanie i komentując nieodpowiednie i błędne postępowanie wielu chorych.
Okładka książki Życie bez pasożytów

33,00 zł 21,09 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Pasożyty `ukradkiem` zasiedlają i kolonizują organizm człowieka. rozijają się we krwi i naczyniach, powodując tym samym powstanie chorób sercowo-naczyniowych. Opanowują zanieczyszczony organizm i budują w nim kolonię-opuchliznę. Pasożyty przedziurawiają i zakorkowują naczynia, dając tym podstawy do zawału.
Okładka książki Samoleczenie i Uzdrawianie

33,00 zł 23,08 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Samoleczenie i Uzdrawianie - Małachow Gienadij Zdrowie ludzkie opiera się na trzech zasadniczych podstawach: duchowości, psychice i fizjologii. Praca nad sobą Każda z tych dziedzin wymaga innych sposobów rozwiązywania problemów. O tym jak powinna przebiegać praca nad sobą w tych trzech kierunkach w celu osiągnięcia pożądanego stanu zdrowia, mówi ta właśnie książka.
Okładka książki Oczyszczanie organizmu

33,00 zł 23,08 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Minęło już wiele lat od wydania cyklu książek ''Moce uzdrawiające'' autorstwa G. R Małachowa. Wiodącym tytułem tamtej serii było ''Oczyszczanie organizmu''. Przez te lata wiele się zmieniło, autor zgromadził opisy tysięcy przypadków leczenia jego metodami, co było przyczynkiem do ponownego opracowania tego poradnika. Ta książka to nowe i pogłębione opracowanie zasad oczyszczania organizmu człowieka. Jest ona aktualizacją, rozszerzeniem i uzupełnieniem poprzedniej wersji, wynikiem kilkunastoletnich doświadczeń, badań i poszukiwań. Poradnik przedstawia metody naprawiania organizmu, przywracania zdrowia, pokazuje typowe błędy w ich realizacji i sposoby ich unikania. Autor przytacza także nadesłane przez Czytelników opisy schorzeń i efekty ich leczenia, komentując je i uzupełniając własnymi zaleceniami. Książka wchodzi w skład nowej serii ''Podstawy samouzdrawiania'', którą polecamy uwadze Czytelników. G. P. MAŁACHOW jest znanym autorem wielu książek o naturalnych metodach uzdrawiania i samoleczenia. Jego książki są wysoko cenione na całym świecie. Łączny nakład opublikowanych przez niego wydawnictw już dawno przekroczył 20 milionów egzemplarzy
Okładka książki Ruch, Oddychanie, Hartowanie - Giennadij Małachow

33,00 zł 22,75 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Każdy człowiek sam może aktywnie i korzystnie wpływać na biosyntezę i bioenergetykę swojego organizmu za pomocą ćwiczeń fizycznych, właściwego oddychania i zabiegów hartujących. Rozumne oddziaływanie na te fundamentalne procesy prowadzi do wzmocnienia i odmłodzenia organizmu, a także może skutecznie leczyć wielu chorób.
Okładka książki Dieta lecznicza i rozdzielna

33,00 zł 22,75 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka doradza nam w jaki sposób przy wykorzystaniu odpowiedniej diety odzyskać utracone zdrowie.
Okładka książki Moja droga do zdrowia

33,00 zł 19,12 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka ta, to po części historia życia samego Giennadija Małachowa, opis jego zmagań z własnymi chorobami, zdobywane na tym polu doswiadczenia, okupione wieloma błędami, ale uwieńczone sukcesami uzdrowicielskimi.
Okładka książki Lecznicza głodówka

33,00 zł 22,75 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka ta jest jedną z najciekawszych prac poświęconych głodówce podejmowanej w celach leczniczych. Znajdziemy w niej prawdziwe informacje , jakich nie ma w innej pracy na temat głodówki. Ponadto autor omawia wpływ głodówki na pierwotne przyczyny wielu chorób. Z książki dowiemy się o oddziaływaniu głodówki na świadomość człowieka, o tym, jak wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj i czas trwania głodówki. Jest to solidnie opracowany podręcznik, w którym głodówkę rozpatruje się jako naukę o człowieku i jego możliwościach. FRAGMENT KSIĄŻKI: Każdy człowiek ma negatywny stosunek do samego słowa „głodówka". Tym bardziej, że dopiero co skończyła się wojna, ludzie nie dojadali przez wiele lat, a tu znowu głód? Na podstawie badań procesów, jakie dokonują się w organizmie w czasie głodówki i po jej zakończeniu, wyjaśnione zostało, że organizm w okresie dozowanej głodówki żyje dzięki włączeniu swoistych mechanizmów, zużywając swoją tkankę rezerwową. W rzeczywistości nie ma głodu, jest tylko inny jakościowo sposób odżywiania. W związku z tymi dwoma sprawami - negatywnym stosunkiem ludzi do słowa „głód" i jakościowo innym sposobem odżywiania - oraz tym, że podczas wychodzenia z głodówki stosuje się szczególny rodzaj diety, Nikołajew postanowił nazwać swoją metodę leczenia chorób psychicznych „terapią dietą odciążającą" (RDT). Od 1952 roku w Rosji metodą RDT zaczęto leczyć cierpiących na choroby somatyczne: dychawicę sercową, oskrzelową, zapalenie płuc, zakrzepowe zapalenie żył, zapalenie korzonków, miażdżycę itd. Ogólnie biorąc, dzięki wysiłkom J. Nikołajewa metoda dozowanej głodówki leczniczej przyjęła się i utrwaliła. Wielu jego uczniów nadal rozwija z powodzeniem ten kierunek leczenia naturalnego. Nikołajew ma już ponad 90 lat i kontynuuje praktykowanie głodówki. Suren Awakowicz Arakelan, podążając własną drogą badania głodówki, szeroko stosując ją w hodowli w celu odmładzania zwierząt, nazwał to zjawisko „głodówką korzystną fizjologicznie". Dlaczego akurat „korzystną fizjologicznie"? Na podstawie badań naukowych i praktycznych wiadomo, że w celu zaktywizowania szeregu mechanizmów biologicznych odpowiedzialnych za odnowę organizmu niezbędne jest całkowite wstrzymanie się na określony czas od przyjmowania wszelkiego rodzaju pokarmów. Ten „określony czas" powinien być wystarczająco długi, aby w pełni zadziałały mechanizmy odnawiające. Jeżeli ten czas jest zbyt krótki, to mechanizmy nie zostaną uruchomione i żaden efekt odmładzający nie będzie miał miejsca. Jeżeli zaś czas*ten będzie zbyt długi, to nastąpią nieodwracalne zmiany patologiczne, które mogą doprowadzić do śmierci. Dlatego głodówkę stosuje się dokładnie tyle czasu, ile jest niezbędne w celu zadziałania fizjologicznych mechanizmów odnowienia i odmłodzenia. Stąd właśnie określenie „głodówka korzystna fizjologicznie". Podsumowując, można powiedzieć tak: termin „post" oznacza świadome zaprzestanie odżywiania w celu doskonalenia zalet duchowych i ciała fizycznego; terminem „głód" posługują się osoby, które w bardzo niewielkim stopniu pojmują istotę tego zjawiska; termin „terapia dietą odciążającą" używany jest w wąskich kręgach medycznych jako nazwa metody naturalnego leczenia wielu chorób psychicznych i somatycznych za pomocą głodówki i następującego po niej prawidłowego odżywiania; termin „głodówka korzystna fizjologicznie" oznacza głodówkę trwającą optymalny czas, wystarczający do tego, by nastąpiły procesy odmładzające w organizmie zwierząt i człowieka.
Okładka książki Charakter Człowieka i Jego Wpływ.... - G. Małachow

33,00 zł 23,41 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Wszystko to co człowiek posiada, czyli zdrowie, wygląd zewnętrzny, zabezpieczenie materialne, powodzenie życiowe, zawdzięcza swojemu charakterowi. Człowiek jest taki, jaki ma charakter, taki jest też jego świat wewnętrzny i zewnętrzny. Jeśli tak wiele zależy od charakteru, to na czym polega różnica pomiędzy charakterem człowieka zdrowego i chorego, szczęśliwego i nieszczęśliwego? Jakie sytuacje życiowe powodują kształtowanie się cech charakteru? Jakie cechy charakteru wywołują choroby i problemy życiowe? W jaki sposób należy kształtować swoją świadomość i pozytywne cechy charakteru, aby poprawić swoje zdrowie, korzystnie wpływać na swoje życie i swój los? Na te i wiele innych pytań dotyczących zagadnień związanych z wpływem charakteru człowieka na jego życie i zdrowie znajdziemy odpowiedzi w tej książce.
  • Poprzednia

    • 1
  • Następna

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj