Autor bestsellera Pięć języków miłości odsłania tajemnice męskiej duszy! Jeśli masz już za sobą próby zbudowania szczęśliwego małżeństwa, wciąż chcesz być najlepszym przyjacielem swojej żony i pragniesz zrozumieć wysyłane przez nią tajemnicze sygnały, jeśli nie wiesz, jak radzić sobie ze złością i jak sformułować przeprosiny – ta książka jest dla ciebie. Poznaj 5 pięć niezwykłych języków miłości! Gary Chapman, znany i ceniony amerykański terapeuta, tym razem pomaga mężczyznom poznać języki miłości, którym posługują się ich ukochane. Za pomocą fantastycznych Ciekawe historie opowieści i zabawnych rysunków stworzył składają się na poradnik, który powinien przeczytać każdy mężczyzna, który jeśli chce zbudować dobry, trwały i szczęśliwy związek.
Niezależnie od tego, jak było przed ślubem, mężczyzna i kobieta oczekiwali, że ich związek będzie przypominał autostradę wiodącą wzwyż i że po jego zawarciu będą szczęśliwsi niż przedtem. Okazało się jednak, że po osiągnięciu punktu kulminacyjnego, jakim było wesele, ich droga nieustannie wiodła w dół. Oczywiście, wspięli się na kilka szczytów uniesień, pokonywali też zakręty zapowiadające obiecujący zwrot wydarzeń, nigdy jednak do niego nie doszło. Sytuacja w ich małżeństwie stale się pogarszała. Przez długi czas wędrowali doliną cierpienia, pustki i frustracji. Problemy, z którymi borykają się zrozpaczeni małżonkowie, nie są drobnymi sprawami. Nie można ich rozwiązać poprzez spokojną rozmowę. Nie są to też kłopoty, znikające pod wpływem ładnie brzmiących frazesów. Przypominają raka, który pozbawia witalności związek łączący dwoje ludzi. Trudności małżeńskie mają zróżnicowany charakter, zawsze jednak wywołują duże cierpienie.
Podczas gdy twoje dziecko najmniejszym kosztem próbuje sprostać nowym, bardzo wymagającym warunkom otaczającego świata, ty możesz mieć odczucie, że stajesz wobec nieoczekiwanego: wobec bardzo ci bliskiego dorosłego, który jest niedojrzały i nieproduktywny. I zachodzisz w głowę: Jak mogę pomóc komuś, kto zachowuje się tak, jakby nie wydoroślał?
Zgodnie z teorią Gary’ego Chapmana, amerykańskiego psychoterapeuty, pisarza, antropologa i lingwisty, istnieje pięć języków miłości – zupełnie różnych sposobów wyrażania i okazywania uczuć, a także ich liczne kombinacje i odmiany. Mąż i żona rzadko posługują się tym samym językiem miłości. Zazwyczaj używamy swojego własnego języka i frustrujemy się, gdy nasz współmałżonek nie rozumie tego, co chcemy mu zakomunikować. Pragniemy, by okazywał nam miłość w ten sam sposób, co my, jednocześnie wysyłając sygnały, których on/ona nie rozumie. Poznanie języka miłości twojego współmałżonka to potwierdzona tysiącami świadectw czytelników recepta na szczęśliwe i udane małżeństwo. Jeśli więc: – Twoja żona woli, żebyś pomógł jej w sprzątaniu kuchni, niż zabrał ją na romantyczną kolację – Twój mąż chciałby spędzić cały weekend w domu, a Ty chciałabyś wyjść w tym czasie ze znajomymi – Twoja żona wszelkie komplementy przyjmuje w milczeniu, ale tryska radością, gdy kupisz jej biżuterię – Twój mąż woli prezenty robione przez Ciebie ręcznie niż te kupione w sklepie – Twoja żona nie chce pomocy w przy obiedzie – woli, żebyś ją przytulił …a Ty nie potrafisz tego zrozumieć – najwyższy czas, byś zapoznał się z książką Gary’ego Chapmana. Przemów w języku miłości Twojego partnera i odkryj tajemnicę małżeństw z 50-letnim stażem, które wciąż spacerują, trzymając się za ręce. Poznaj książkę, która wspiera kolejne pokolenia małżeństw od ponad 20 lat, wznawianą i tłumaczoną na 36 języków, sprzedaną w ponad 8 milionach egzemplarzy na całym świecie!
Wkoło wprawdzie rozkwita wiosna, ale w małżeństwie Brendy i Steve'a panuje lodowaty chłód. Gdy pewnego dnia na schodach ich domu pojawił się młody bezdomny mężczyzna, całe miasteczko zawrzało od plotek. Zwłaszcza po tym jak Brenda pozwoliła mu spać na ganku.Historia, jakich wiele, ale opowiedziana przez autorów, którzy na co dzień skutecznie pomagają ludziom zrozumieć, co ich łączy, a co dzieli. Życie Brendy i Steve'a pokazuje, że punkt widzenia każdego z małżonków na miłość, szczęście, wierność, zdradę i przebaczenie jest zupełnie inny. Dlaczego obie strony zawsze uważają, że są bez winy, a głównym źródłem całego nieszczęścia jest ten drugi? Okazuje się, że okresy ""pór roku"": wiosny, lata, jesieni i zimy, przeplatają się w każdym małżeństwie częściej niż nam się wydaje. Subtelnie wplecione w fabułę strategie postępowania czynią książkę niezwykle praktyczną. Dzięki tej wciągającej powieści mamy szansę ujrzenia naszego małżeństwa w zupełnie innym świetle i. może zdążymy przejrzeć na oczy.
Okazywanie dzieciom uczucia w ich podstawowym języku miłości wyraźnie zwiększa poczucie bezpieczeństwa dzieci, a im samym daje nadzieję na prawidłowy rozwój osobowości potomstwa. Jeśli rodzice nie zaspokajają potrzeb emocjonalnych potomstwa, nieustannie napotykają problemy wychowawcze. Tylko takie dziecko, które czuje się prawdziwie kochane i otoczone opieką, może dawać z siebie to co w nim najlepsze.
Każdy z nas pragnie usłyszeć:
Jesteś kochany! Bez względu na wszystko. W każdej chwili i na zawsze.
Bóg mówi nam to codziennie.
W tych krótkich historyjkach zawarte są praktyczne wskazówki, jak żyć po chrześcijańsku.
Za każdym razem, gdy miłość czynimy sposobem na życie, ukazujemy innym miłość Boga.
„Co się z nami stało?” powtarzają mężowie i żony po kilku miesiącach wspólnego życia, które miało być nieprzerwanym pasmem małżeńskiej szczęśliwości. Codzienność – lub to, w jaki sposób ją odbierają – okazała się daleka od wspaniałego, romantycznego i wywołującego uczucie spełnienia stanu, który mieli nadzieję osiągnąć. Nie trzeba wiele czasu, aby ludzie z ogromnymi oczekiwaniami zdali sobie sprawę, że ich osobiste szczęście nie jest jedynym sensem życia partnera oraz że ich małżonek wkroczył w życie małżeństwie z własnymi oczekiwaniami i planami.
Problem ten ma charakter powszechny i może się przerodzić w poważne trudności, jeśli nie zostaną na czas podjęte właściwe działania. Na szczęście uczucia rozczarowania i frustracji nie trwają wiecznie. Małżonkowie, którzy są oddani temu, aby ich związek się rozwijał i umacniał, mogą je przezwyciężyć, tworząc nowe, wspólne życie dające obojgu poczucie zadowolenia.
Wskazówki, zawarte w tej niezwykle mądrej książce, stanowią dobry punkt wyjścia do trwających całe życie poszukiwań tego co w małżeństwie najważniejsze – jedności. W dążeniu do tej jedności doskonałość nie powinna stać się w żadnym wypadku celem. W budowaniu jedności najbardziej ekscytujące jest to, że zawsze można posunąć się o krok dalej. Kształtowanie związku jest procesem, dlatego jeśli małżonkowie wyruszają we właściwym kierunku, będą wspólnie zbierali wspaniałe owoce swoich starań.
Doświadczenie nabyte dzięki trzydziestoletniej pracy doradcy małżeńskiego oraz wyniesione z własnego związku, mówi mi, że małżeństwo nieustannie podlega przemianom, przechodzi z jednej pory roku w inną. Być może proces ten nie jest aż tak regularny jak w przyrodzie i nie powtarza się każdego roku, ale – jak w naturze – jest równie stały i pewny. Czasami w naszym życiu panuje zima – jesteśmy przygnębieni, niepewni, obojętni lub niezadowoleni. Kiedy indziej przeżywamy wiosnę z jej otwartością, nadzieją, radosnym oczekiwaniem przyszłości. Są takie momenty, kiedy rozkoszujemy się ciepłem lata – nasze życie jest spokojne i wygodne, a my czujemy się rozluźnieni i zadowoleni. Potem nadchodzi jesień, niosąc niedbałość, niepewność, obawy i lęki. Ten cykl powtarza się wielokrotnie w małżeństwie, tak samo jak w przyrodzie powtarzają się ciągle te same cztery pory roku. Małżeńskie pory roku przychodzą i odchodzą. W każdej możemy osiągnąć zdrowie emocjonalne i szczęście, z każdą też wiążą się pewne wyzwania. Bardzo ważne jest, aby nauczyć się, jak wykorzystać wszystkie pory roku dla rozwoju małżeństwa.
Koncepcja kontraktu w dzisiejszym świecie znacznie odbiega od biblijnej koncepcji przymierza. Nasze społeczeństwo działa na zasadzie umowy. Często słyszymy, jak ludzie mówią: "Musisz to mieć na piśmie". Wiele małżeństw przeniosło ten typ myślenia do swojego związku. Przywiązują dużą wagę do zawierania umów, a następnie oczekują, że partner wywiąże się ze swoich zobowiązań. Niestety, praktyka pokazuje, że takie nastawienie przyczynia się do powstania wzajemnej niechęci, poczucia zawodu i gniewu, ostatecznie prowadząc małżonków do rozwodu. Umowy są bowiem warte tyle, ile prawość osób, które je zawarły. Wiele związków doznało szwanku lub zostało zerwanych, ponieważ jedna z osób nie dotrzymała zobowiązania. Dla człowieka wierzącego małżeństwo jest jednak czymś znacznie więcej - stanowi swoiste przymierze. Termin przymierze najbardziej precyzyjnie oddaje unikalny charakter chrześcijańskiego małżeństwa. Przymierze to pojęcie biblijne. Bóg Wszechmogący jest Bogiem przymierza, a to On właśnie jest twórcą małżeństwa. To prawda, że przymierze - podobnie jak umowa lub kontrakt - jest rodzajem porozumienia pomiędzy dwiema lub większą liczbą osób, jednak jego natura jest szczególna. Podstawowym wyróżnikiem przymierza jest bezwarunkowa obietnica. I taki też charakter ma przysięga małżeńska. Niestety, mimo wypowiadania słów przymierza wielu małżonków w praktyce realizuje model małżeństwa kontraktowego, w którym obdarowywanie drugiej osoby jest uzależnione od jej pozytywnych dzialań, jest formą odpłaty za jej "właściwe" postępowanie. O tym, jak to zmienić - w jaki sposób od umowy małżeńskiej przejść do przymierza - mówi właśnie ta książka.
Gniew jest zazwyczaj kombinacją emocji, takich jak poczucie zawodu, zranienie, odrzucenie, zawstydzenie i tym podobnych. Wszystkie je można nazwać gniewem. Gniew to uczucie, które ze swej natury ustawia cię w opozycji do jakiejś osoby, miejsca lub rzeczy, które to uczucie wywołały. Jest ono przeciwieństwem uczucia miłości. Miłość przyciąga cię do określonej osoby, natomiast gniew nastawia cię przeciwko niej, odpycha. W przeżywanie gniewu angażuje się cały ludzki organizm. W zależności od stopnia nasilenia gniewu nadnercza wydzielają adrenalinę lub epinefrynę wraz z noradrenaliną. Te dwa związki chemiczne wywołują towarzyszące gniewowi stany pobudzenia, napięcia i podniecenia oraz uczucie gorąca. Hormony te stymulują również zaburzenia rytmu serca, wzrost ciśnienia krwi, zmiany w funkcjonowaniu płuc oraz działaniu układu trawiennego, co wpływa na ogólne pobudzenie człowieka odczuwającego gniew. Te zmiany fizjologiczne powodują, że czujemy się „owładnięci” przez złość i pozbawieni kontroli nad sobą. Mimo że mamy niewielki wpływ na nasze emocjonalne i na fizjologiczne reakcje na przykre wydarzenia, możemy jednak nauczyć się kontrolowania naszych myśli, sposobów interpretacji wydarzeń oraz słów i zachowań. Dzięki temu nasze życie może się diametralnie zmienić...
Separacja nie jest rozwiązaniem trwałym. Jest ona stanem przejściowym prowadzącym bądź do odbudowania małżeństwa, bądź do rozwodu. W niniejszej książce chcemy przyjrzeć się w realistyczny sposób obu tym możliwościom.
To, w jaki sposób ty i twój małżonek szanujecie się wzajemnie jest również wzorem dla twoich dzieci. Jeżeli pamiętacie o swoich urodzinach, dajecie sobie prezenty, świętujecie rocznice ślubu poprzez uroczyste posiłki lub urządzając wycieczki, chwalicie siebie nawzajem przed dziećmi, wyrażacie zadowolenie ze smacznych posiłków lub czystego samochodu, wtedy uczycie dzieci, jak szanować was i innych. Jeżeli natomiast nieustannie wytykacie sobie swoje potknięcia, narzekacie i krytykujecie się nawzajem w obecności dzieci, wtedy prawdopodobnie wychowacie krytycznie nastawione dzieci. W rzeczywistości może się okazać, że kiedyś usłyszycie od nich dokładnie te same słowa, których kiedyś używaliście, krytykując siebie wzajemnie.
Moja żona regularnie powtarzała dzieciom, jakim jestem wspaniałym mężem. Kiedykolwiek zrobiłem coś godnego uwagi, ona wskazywała na to dzieciom i chwaliła się moimi wysiłkami. Stało się coś niesamowitego. Dzieci jej uwierzyły. Zostałem zmuszony do życia jako "obraz" wspaniałego męża. Często zastanawiałem się, czy rzeczywiście mówiła przez cały czas to, co myślała. Jeżeli tak, to zadziałało! Uśmiecham się do siebie za każdym razem, kiedy słyszę, jak moja zamężna córka robi podobnie w stosunku do swojego męża, wskazując na jego przymioty przy innych ludziach.
Czy może być coś ważniejszego niż kochać i być kochanym? Miłość jest jedną z najsilniejszych potrzeb emocjonalnych człowieka. Czujemy się kochani, gdy inni okazują nam swoją miłość w sposób dla nas zrozumiały, czyli w naszym podstawowym języku miłości. Ciągnie nas do nich, ponieważ oni zaspokajają naszą podstawową potrzebę: potrzebę miłości.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?