Niniejsze opracowanie stanowi zestawienie podstawowych danych dotyczących rozwoju i dojrzewania układu immunologicznego świń, odpowiedzi przeciwzakaźnej a także możliwości i zasad immunoprofilaktyki oraz terapii chorób zakaźnych świń.
Książka w prosty sposób przedstawia zagadnienia dotyczące funkcjonowania układu immunologicznego, dzięki czemu zrozumiesz zjawiska zachodzące w organizmie zwierzęcia po kontakcie z antygenem (w tym po podaniu szczepionek).
Sporo uwagi poświęcono niezmiernie istotnemu zagadnieniu, jakim jest racjonalne stosowanie antybiotyków. Dzięki zamieszczonemu w książce repetytorium z antybiotykoterapii zyskasz pomoc w wyborze odpowiedniego leku.
Jeden z rozdziałów poświęcono zagadnieniu stosunkowo mało znanemu a mianowicie immunomodulacyjnym właściwościom leków z tej grupy, które z jednej strony mogą być wykorzystane w terapii, a z drugiej stanowić zagrożenie dla skuteczności immunoprofilaktyki.
"Periodontologia. Teksty wybrane" to jedna z niewielu obecnie dostępnych publikacji na rynku o charakterze poradnika, a nie podręcznika. Na 465 stronach zostały omówione najważniejsze zagadnienia z zakresu etiopatogenezy, epidemiologii, profilaktyki i klasyfikacji chorób przyzębia, ich diagnostyki oraz metod leczenia: chirurgicznego i minimalnie inwazyjnego. Dodatkowo publikację wzbogaca część przygotowana specjalnie dla higienistek stomatologicznych. W 9. rozdziałach zostały przedstawione artykuły prezentujące dany temat od strony klinicznej wraz z omówieniem użytych sprzętów i materiałów. W publikacji znajduje się aż 71 specjalistycznych artykułów!
"Periodontologia. Teksty wybrane" to kompendium wiedzy z zakresu periodontologii!
Praktyczny charakter - poznasz różne metody leczenia opisane krok po kroku.
Zapoznasz się z licznymi studiami przypadków, które możesz spotkać w praktyce dentystycznej.
Sprawdzone źródło wiedzy - publikacja zawiera liczne tabele, zdjęcia oraz schematy, a artykuły poparte są obszerną literaturą, w tym badaniami naukowymi.
Publikacja ma interdyscyplinarny charakter - poznasz powiązania leczenia periodontologicznego z innymi dziedzinami medycyny: onkologią, pediatrią, kardiologią, czy chirurgią, dzięki czemu dowiesz się, jak załagodzić objawy, zanim pacjent dotrze do specjalisty np. onkologa.
Książka będzie wsparciem w codziennej pracy nie tylko periodontologów, ale także lekarzy stomatologii ogólnej, personelu pomocniczego i studentów.
Choroby zakaźne zwierząt psów stanowią ciągle aktualny problem. Pomimo tego, że wraz z wprowadzaniem nowych zasad leczenia i profilaktyki ich występowanie u zwierząt znacznie ograniczono, to jednak nie zostały one wyeliminowane całkowicie, i pewnie nigdy nie będą. Pojawiające się nowe szczepy patogenów mogą być przyczyną odmiennego od utartego przebiegu choroby, jak i mogą wpływać na brak skuteczności szczepień.
W książce zebrano najczęściej występujące choroby zakaźne u psów występujące w Polsce oraz jednostki diagnozowane nieco rzadziej u przedstawicieli tego gatunku. Przedstawiono w niej najnowsze informacje dotyczące patogenezy wybranych jednostek zakaźnych, metod ich rozpoznawania, leczenia i zapobiegania. Dodatkowo wzbogacono je o rozdział poświęcony mechanizmom szerzenia się chorób zakaźnych oraz rozdział poświęcony immunoprofilaktyce.
Rozdziały:
Rozdział 1. Czynniki warunkujące powstawanie i rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych
Rozdział 2. Profilaktyka swoista chorób zakaźnych psów
Rozdział 3. Wścieklizna psów
Rozdział 4. Nosówka psów
Rozdział 5. Zakaźne zapalenie wątroby psów (choroba Rubartha)
Rozdział 6. Parwowiroza psów
Rozdział 7. Koronawiroza psów
Rozdział 8. Herpeswiroza psów
Rozdział 9. Zakażenia wirusowe układu oddechowego
Rozdział 10. Bakteryjne zakażenia układu oddechowego psów
Rozdział 11. Borelioza (choroba z Lyme)
Rozdział 12. Mykoplazmoza hemotropowa
Rozdział 13. Erlichioza monocytarna psów
Rozdział 14. Anaplazmoza granulocytarna psów
Rozdział 15. Anaplazmoza trombocytarna psów
Rozdział 16. Leptospiroza
Rozdział 17. Bakteryjne zakażenia jelit psów
Uzupełnienie. Schemat programu szczepień psów przeciwko chorobom zakaźnym
W tomie 1 opracowane zostały następujące tematy:
- innowacje w leczeniu i diagnostyce ortodontycznej
- CBCT w praktyce ortodontycznej
- zastosowanie modeli cyfrowych
- fotografia kliniczna
- etiopatogeneza wad
- trudny pacjent w gabinecie - planowanie leczenia
W tomie 2 opracowane zostały następujące tematy:
- metody i techniki leczenia
- niepowodzenie w terapii ortodontycznej
- postępowanie w fazie retencyjnej
- terapia interdyscyplinarna
"Poporodowe choroby macicy u bydła"
Książka, która znajdzie się na półce w wielu gabinetach weterynaryjnych.
- jeden z niewielu podręczników w kraju o rozrodzie bydła
- monografia poporodowych zagadnień u bydła – ocenianych i opisywanych z perspektywy uwarunkowań krajowych
- autor posiada zdolność do bardzo prostego wyjaśniania zawiłych zagadnień dotyczących rozrodu
Dlaczego warto?
Choroby okresu poporodowego są powszechne u bydła, szczególnie zaś u wysokoprodukcyjnych krów mlecznych. Przypadłości te przyczyniają się znacznie do obniżenia płodności i zwiększenia ryzyka brakowania, co sprawia, ze ich rozpoznanie, leczenie, a przede wszystkim zapobieganie są niezmiernie ważne, rzutując w sposób zasadniczy na rachunek ekonomiczny gospodarstwa. Kontrola zaburzeń rozrodu jest także ważna dla utrzymania zdrowia i dobrostanu krów mlecznych – w celu zmniejszenia stosowania antybiotyków.
Co znajdziesz w środku
Zogniskowanie tematyki wyłącznie na poporodowych chorobach macicy pozwala na dokładne zgłębienie tematu i zapewnienie Czytelnikom odpowiedzi na wiele pytań, choć oczywiście nie na wszystkie. Nie bez znaczenia pozostaje tu osoba autora, dr Grzegorza Jakuba Dejneki, który cieszy się niemałą sympatią wśród lekarzy weterynarii – przede wszystkim za zdolność do bardzo prostego wyjaśniania zawiłych zagadnień dotyczących rozrodu. Bardzo czytelny układ rozdziałów i podrozdziałów pozwala na szybkie odnajdywanie poszukiwanych kwestii.
Spis treści
Rozdział 1. Wprowadzenie
Rozdział 2. Fizjologiczny przebieg okresu poporodowego
Rozdział 3. Zatrzymanie błon płodowych (retentio secundinarum)
Rozdział 4. Zakażenia i zapalenia macicy po porodzie
Rozdział 5. Niezakaźne choroby macicy po porodzie
Dermatologia kotów stanowi obecnie odrębny, wysoce wyspecjalizowany, kierunek wiedzy potrzebny lekarzowi weterynarii w codziennej praktyce. Odmienność gatunkowa i specyfika chorób skóry tego gatunku jest tak daleko posunięta, że istnieje potrzeba opisania i usystematyzowania aktualnych informacji dotyczących dermatologii, ale w sposób przystępny i użyteczny z punktu widzenia lekarza praktyka.
Łatwo przyswoisz wiedzę z książki:
10 praktycznych algorytmów postępowania, zawierających aktualne metody i schematy terapii w chorobach skóry u kotów,
zdjęcia i obrazy mikroskopowe ilustrujące obraz kliniczny i wyniki badań dodatkowych,
tabela leków z uwzględnieniem dawkowania, potencjalnych reakcji niepożądanych i specyfiki działania substancji czynnych u kotów.
Pozycja bogata w wartościowe treści:
sprawdzona i kompletna wiedza - autorzy starali się, aby wiedza zawarta w książce była kompletna i oparta zarówno na ich własnych spostrzeżeniach z pracy klinicznej, jak i na obserwacjach innych lekarzy,
ponad 250 pozycji piśmiennictwa - obserwacja i analiza podejścia do tematu lekarzy z całego świata,
autorskie algorytmy - zamieszczone algorytmy diagnostyczno-terapeutyczne są dziełami autorskimi i tylko częściowo bazują na dotychczas już znanych i opublikowanych w światowej literaturze.
„Kardiologia psów i kotów w praktyce”, powstała pod redakcją dr hab. Agnieszki Noszczyk-Nowak, prof. UPWr.
Proponowana pozycja jest wyjątkowa, ponieważ kardiologia psów i kotów jest specjalizacją rozwijającą się bardzo dynamicznie, a lekarze weterynarii oraz ich pacjenci z roku na rok mają do dyspozycji coraz nowocześniejsze i dokładniejsze narzędzia diagnostyczne, innowacyjne leki i terapie niefarmakologiczne.
Jeśli interesujesz się zagadnieniami związanymi z dysfunkcjami układu nerwowego i szukasz kompendium wiedzy, które w sposób szczegółowy i rzetelny prezentuje zagadnienia związane z neurorehabilitacją, koniecznie zapoznaj się z najnowszą propozycją wydawniczą. Wydanie drugie (uzupełnione) monografii zatytułowanej Neurorehabilitacja to aktualny zasób wiedzy na temat rehabilitacji w schorzeniach układu nerwowego, a także kompleksowo opracowane zagadnienia z zakresu diagnostyki i rehabilitacji, uzupełnione o bogaty zbiór piśmiennictwa naukowego polskich i zagranicznych autorów.
„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.”
Jóżef Piłsudski
Przedmowa::
Dlaczego na motto naszej książki wybraliśmy słowa Józefa Piłsudskiego? Otóż motto to oddaje jak najbardziej trafnie strategie walki z atopią i atopowym zapaleniem skóry.
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo– często pierwsza obrana przez nas strategia może nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Może popełniliśmy błąd w rozpoznaniu i padliśmy ofiarą mimikry, jakże częstej w przypadku chorób skóry? Może wraz z atopią występują inne dermatozy alergiczne lub powikłania wymagające innego niż standardowe leczenie, w końcu może źle dla danego przypadku dobraliśmy czas leczenia i dawki leków. Nie należy poddawać się po pierwszym niepowodzeniu w czasie walki z atopią, próbować innych strategii działania, które umożliwią nam triumf nad chorobą.
Zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska. Ta druga cześć motta równie trafianie opisuje walkę z chorobą. Atopia i atopowe zapalenie skóry są procesami dynamicznymi. Wszak jest to skłonność do uczulania się na alergeny środowiskowe, skłonność która powoduje, że ilość i jakość alergenów, na które zwierze się uczula nie jest stała. Chorobie towarzyszą powikłania, które w różnych okresach roku mogą nasilać proces chorobowy. Pamiętajmy też o zasadzie, by po pierwsze nie szkodzić, zawsze należy dążyć do takiego indywidualnego dobrania leczenia, by leków było jak najmniej, podawane były one jak najrzadziej i jak w najniższych dawkach. U zwierzęcia z atopią zawsze jest coś do zrobienia i zawsze pozostaje ono pod naszą opieką. W atopii wygrywamy bitwy ale wojna z chorobą trwa całe życie zwierzęcia.
Autorzy
Praktyczne i nowoczesne opracowanie dotyczące najczęściej występujących chorób metabolicznych i niedoborowych u krów mlecznych. Książka powstała w oparciu o własne doświadczenia kliniczne. Pozycja jest podręcznikiem który posłuży zarówno studentom medycyny weterynaryjnej do nauki, jak i lekarzom weterynarii w ich codziennej praktyce.
Niniejsze opracowanie stanowi zestawienie podstawowych danych na temat profilaktyki zwierząt towarzyszących. Największy nacisk został położony na kwestie odrobaczenia i szczepień ochronnych. Warto podkreślić, że są to najczęściej wykonywane czynności w gabinetach weterynaryjnych, a usystematyzowana wiedza na ich temat ułatwia wykonywanie pracy przez lekarzy weterynarii. Książka zawiera informacje dotyczące profilaktyki psów i kotów, a także innych gatunków ssaków fretek, królików i gryzoni. Zapobieganie chorobom zakaźnym i inwazyjnym to niezmiernie ważny element praktyki lekarsko-weterynaryjnej w myśl zasady głoszonej przez Hipokratesa:: lepiej zapobiegać niż leczyć. Szerzenie tej postawy wśród lekarzy weterynarii i właścicieli zwierząt przynosi obopólną korzyść, zaś jej największymi beneficjentami są zdrowe zwierzęta.
Autorzy
W obecnych czasach, mimo dynamicznego rozwoju i wzrostu znaczenia wielu dziedzin medycyny, wciąż niezbywalne znaczenie ma szeroko pojmowana profilaktyka.
W specjalnościach stomatologicznych obserwujemy prężny rozwój technologii sprzętowych, wprowadzane są kolejne generacje materiałów odtwórczych, modyfikowane techniki obrazowania - równocześnie jednak nadal znaczna część społeczeństwa nie stosuje odpowiednich, zalecanych przez lekarzy dentystów, a realizowanych przez asystę i higienistki zabiegów profilaktycznych, co niestety przyczynia się do rozwoju chorób obejmujących zarówno tkanki zęba jak i przyzębie oraz błonę śluzową jamy ustnej, a w smutnej konsekwencji prowadzi do utraty uzębienia oraz rozwoju chorób ogólnoustrojowych.
"Vademecum asysty dentystycznej. Profilaktyka w gabinecie" to książka skierowana do asystentek i higienistek dentystycznych. Napisana w sposób przejrzysty i przystępny dla czytelników, jej treść oparta jest na praktycznej, najbardziej oraz aktualnej wiedzy. Atutem publikacji są także liczne zdjęcia i rysunki.
Książka przyczyni się z pewnością do poszerzenia oraz zaktualizowania wiedzy wszystkich członków stomatologicznego zespołu medycznego w zakresie profilaktyki stomatologicznej.
Niniejsze opracowanie stanowi zestawienie podstawowych danych na temat profilaktyki zwierząt towarzyszących. Największy nacisk został położony na kwestie odrobaczenia i szczepień ochronnych. Warto podkreślić, że są to najczęściej wykonywane czynności w gabinetach weterynaryjnych.
Książka zawiera informacje dotyczące profilaktyki psów i kotów, a także innych gatunków ssaków: fretek, królików i gryzoni. Zapobieganie chorobom zakaźnym i inwazyjnym to niezmiernie ważny element praktyki lekarsko-weterynaryjnej w myśl zasady głoszonej przez Hipokratesa: lepiej zapobiegać niż leczyć.
„Bogato ilustrowany podręcznik „Ortodoncja dla higienistek stomatologicznych” spełnia oczekiwania, zarówno przyszłych jak i już pracujących higienistek, może być również wykorzystany przez lekarzy dentystów i studentów stomatologii w celu odpowiedniego przygotowania do pracy zespołowej w ortodoncji”
dr hab. n. med. Dariusz Skaba
„Autorki w kilku rozdziałach w sposób czytelny i zwięzły przedstawiły podstawowe zagadnienia z zakresu ortodoncji. Bardzo interesującym jest ilustrowany rozdział poświęcony instrumentarium ortodontycznemu i leczeniu aparatami zdejmowanymi i stałymi oraz asystowaniu w ortodoncji z podkreśleniem roli czynnej asysty w poszczególnych zabiegach. Bardzo polecam rozdział poświęcony profesjonalnej profilaktyce i higienie, w którym zawarte są bardzo szczegółowe praktyczne wskazówki i schematy postepowania w zależności od rodzaju stosowanych aparatów ortodontycznych oraz profesjonalnie opracowane wytyczne dla pacjenta ortodontycznego w zakresie higieny jamy ustnej”.
dr hab. n. med. Dariusz Skaba
Niniejsza publikacja powstała w celu dostarczenia kompleksowej wiedzy na temat działania i stosowania leków w procesie fizjoterapii. Publikacja przedstawia i opisuje wybrane leki, które mogą być podawane podczas procesu rehabilitacji pacjenta. Zdecydowana większość przedstawianych leków jest dostępna bez recepty. Leki wymienione w publikacji zostały podzielone na kilka grup:
– leki roślinne i suplementy roślinne,
– leki homeopatyczne,
– niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ),
– leki inhalacyjne,
– preparaty stosowane w gojeniu blizn i bliznowców,
– środki gojące,
– środki pielęgnujące.
Niniejsza książka będzie pierwszą na rynku tego typu pozycją, która jest dedykowana fizjoterapeutom, lekarzom rehabilitacji oraz studentom.
POZYCJA OBOWIĄZKOWA DLA KAŻDEGO TERAPEUTY PRACUJĄCEGO Z DZIEĆMI
Niniejsza publikacja w sposób przejrzysty prezentuje postępowanie terapeutyczne, stanowiąc doskonałe kompendium wiedzy o wysokich walorach praktycznych. Bogato ilustrowany przewodnik z dobrze wykonanymi zdjęciami zawiera informacje o ułożeniu ciała dziecka oraz kierunku wykonywanych ruchów. Przewodnik jest kwintesencją dziesięcioletniego doświadczenia praktycznego autorki, która przedstawia szczegółowe metodyczne wskazówki do przeprowadzenia sesji masażu dziecka od okresu niemowlęcego po okres dojrzałości młodzieńczej, dając terapeutom możliwość zapoznania się z kuluarami pracy z dzieckiem.
Dlaczego warto?
- przewodnik jest pozycją unikatową na skalę kraju
- pokazuje wybrane techniki masażu dzieci z dokładnymi prezentacjami na fotografiach
- zawiera szczegółowe metodyczne wskazówki do przeprowadzenia sesji masażu dziecka
Niezbędna pozycja w bibliotece każdego lekarza weterynarii. Co znajdziesz w książce? - Najczęstsze przypadki z opisem epidemiologii, patogenezy oraz zdjęciami - Szczegółowy opis symptomów i diagnostyki chorób - Leczenie oraz zapobieganie chorobom transmisyjnym Dlaczego warto? W ostatnich latach w Polsce obserwuje się zwiększoną częstotliwość pojawiania się chorób transmisyjnych u zwierząt domowych, które do niedawna uważane były za w pełni egzotyczne. Prawdopodobną przyczyną tego stanu rzeczy jest stopniowa zmiana warunków klimatycznych następstwem czego jest pojawienie się nowych jednostek zakaźnych i inwazyjnych na obszarach dotychczas od nich wolnych. Książka, którą oddajemy w ręce Czytelników jest pozycją, w której w sposób syntetyczny przedstawiono opis, zasady leczenia i diagnostyki najczęściej występujących chorób transmisyjnych u psów i kotów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?