Książkożercy. Bawię się i czytam to książki aktywnościowe gwarantujące naukę czytania przez zabawę. W publikacjach znalazły się różne rodzaje tekstów do czytania, w tym komiksy, wiersze, instrukcje, opowiadanie, a także łamigłówki, krzyżówki, rebusy i wiele innych angażujących i wciągających zadań. Teksty i łamigłówki zostały dostosowane do umiejętności dziecka. Każda z publikacji dostosowana jest do poziomu czytania i umiejętności dziecka.
Mądry uczeń to edukacyjna seria ćwiczeń matematycznych dla klas 46. Utrwala wiedzę zdobytą w szkole. Rozwija umiejętności matematyczne. Uczy, jak używać matematyki w praktyce. Książka poświęcona jest działaniom na liczbach naturalnych.
Mądry uczeń to edukacyjna seria ćwiczeń matematycznych dla klas 4-6. Utrwala wiedzę zdobytą w szkole. Rozwija umiejętności matematyczne. Uczy, jak używać matematyki w praktyce. Książka poświęcona jest wielokątom.
Mądry uczeń to edukacyjna seria ćwiczeń matematycznych dla klas 4-6. Utrwala wiedzę zdobytą w szkole. Rozwija umiejętności matematyczne. Uczy, jak używać matematyki w praktyce. Książka poświęcona jest działaniom na ułamkach.
Mądry uczeń to edukacyjna seria ćwiczeń matematycznych dla klas 4-6. Utrwala wiedzę zdobytą w szkole. Rozwija umiejętności matematyczne. Uczy, jak używać matematyki w praktyce. Książka poświęcona jest miarom i wagom.
Twoje ciało to zagadkowa maszyna. Coś w nim stuka, huczy, kłuje. Czasem nie chce robić tego, co mu się każe (znasz to?). Dziwnie pachnie. Ma włosy w niektórych miejscach, a w innych jest zupełnie łyse.Chodź, zajrzymy do wnętrza twojego organizmu. Uroczyście przysięgam: nie cofniemy się przed niczym, żadna (nawet najbardziej obleśna!) tajemnica ludzkiego ciała nas nie powstrzyma. Wślizgniemy się z lupą w sam środek twoich bebechów.Dowiesz się:dlaczego twój oddech pachnie czasami jak oddech zombiaka,kiedy twój mózg przypomina rollercoaster,jak to się dzieje, że nawet najpyszniejsze lody zamieniają się w… no wiesz, w co,dlaczego męczysz się podczas nauki, ale nie wtedy, kiedy oglądasz seriale.Odkryj wybebeszone tajemnice ludzkiego ciała!ADAM MIREK – trochę szalony i supermądry naukowiec. Młodzi kochają go za to, jak opowiada o nauce w mediach społecznościowych, a dorośli pewnie bardziej docenią fakt, że zrobił doktorat… w dwóch krajach! Na co dzień można go spotkać podczas naukowych warsztatów, które organizuje z Fundacją Poznawczą, i oglądać w jego cyklu programów w telewizji śniadaniowej.Autor bestsellerowych książek dla dzieci, docenianych przez czytelników i fachowców. Zarówno „Bebechy, czyli ciało człowieka pod lupą”, jak i „Glutologia. Jak się nie dać mikropaskudom, wstrętnym robalom i podstępnym chorobom” zdobyły tytuł Mądrej Książki Roku dla Dzieci i Książki Roku w kategorii literatury dziecięcej w plebiscycie portalu Lubimyczytać.pl. W 2025 roku Adam Mirek został wyróżniony jako jeden z dziesięciu najbardziej wpływowych internetowych twórców edukacyjnych na świecie.
Droga Podróżniczko! Drogi Podróżniku! Witaj w drodze do Sanvii, tajemniczej wyspy pełnej magicznego uroku i niespodzianek, które czekają właśnie na kogoś takiego jak Ty. Niewielu ją odwiedziło, bo też niewielu odnalazło do niej drogę. Przed Tobą jednak Sanvia z pewnością stanie otworem - masz bowiem odważne serce i mądrą głowę! W dodatku możesz liczyć na pomoc, którą znajdziesz na kartach tej niesamowitej książki. Otwórz ją, wytęż wzrok, skup umysł i wstąp na szlak wiodący ku zagadkom, diagramom i szyfrom, ukrytym w mieniących się kolorami szufladach Zadania zawarte w książce są przeznaczone dla uczniów klas 46 szkoły podstawowej. Bawiąc - uczą. Mierzenie się z kolejnymi intelektualnymi wyzwaniami ma służyć rozrywce, ale także rozwijaniu zdolności logicznego myślenia, stymulowaniu wyobraźni i wspieraniu kreatywności dziecka.
Zarządzanie pieniędzmi to Twoja SUPERmoc, którą możesz zdobyć już od najmłodszych lat!Jak dobrze gospodarować kieszonkowym i odkładać na wymarzone cele? Na czym polega inwestowanie? Czego unikać, by Twoja droga do miliona była bezpieczna? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tej fascynującej książce!"Pierwsze kroki w świecie finansów" to poradnik, która uczy dzieci myśleć o pieniądzach mądrze i odpowiedzialnie. Świetna książka o oszczędzaniu, zarabianiu i historii woźnego, który został milionerem!"NAUKA rządzi!" to wyjątkowa seria, która udowadnia, że nauka może być fascynująca! Książki w prosty i angażujący sposób tłumaczą dzieciom w wieku szkolnym fascynujące zagadnienia popularnonaukowe. Każda część cyklu powstaje pod okiem eksperta - znanego i cenionego twórcy, którego w mediach społecznościowych śledzą tysiące fanów! Dzięki połączeniu wiedzy i nowoczesnego podejścia rozbudzi ciekawość uczniów i sprawi, że nauka stanie się prawdziwą przygodą!
Skąd pomysł taty, żeby zapuścić wąsy, i jaki miał w tym udział Lech Wałęsa? Co to w ogóle jest strajk? I wreszcie: dlaczego w szkole nie można mówić o bibule ukrytej w tapczanie?Te pytania zadaje sobie ośmioletni chłopiec, którym w czasie strajków, powstania Solidarności i stanu wojennego był Michał Rusinek. Uczeń podstawówki, starszy brat małej Asi, próbuje zrozumieć to, co się dzieje w jego domu i kraju oraz czemu ciągle słyszy trudne słowo "solidarność". Z jego perspektywy obserwujemy przełomowe wydarzenia z dziejów powojennej Polski.To książka o wielkiej i małej historii. Wzruszająca, pełna humoru i nadziei. Stanowi także uniwersalną opowieść o potrzebie demokracji, wolności i niezależności, jaką odczuwają również najmłodsi obywatele i obywatelki. W wyjątkowych kolażowych ilustracjach Joanna Rusinek zawarła fragmenty autentycznych fotografii, notatek i listów z rodzinnego archiwum.Świat za żelazną kurtyną widziany oczami dziecka podwójnie daje do myślenia. Bo nie ma kolorów, po ulicach czasami jeżdżą czołgi, a czekolada smakuje ohydnie. "Bibuła w tapczanie" to dowód, że z dziećmi można, a nawet trzeba rozmawiać o ważnych sprawach. I wspólnie wyciągać z tego naukę. Wspaniała podróż do przeszłości. Dla dzieci małych i dużych.Agnieszka Jankowiak-Maik, @Babka_od_histyCzym jest wolność i dlaczego musimy o nią dbać? To niełatwe tematy do rozmowy z dziećmi. Mogą wydawać się abstrakcyjne i z pewnością są złożone. Ta piękna książka, wykorzystująca osobiste doświadczenia, niewątpliwie w tych rozmowach pomoże. Dzieci zafascynuje, a w dorosłych uruchomi pewne nostalgiczne nuty.Justyna Suchecka
Mój pierwszy elementarz. Nauka czytania metodą sylabową i globalną składa się z trzech części. Część I – to wprowadzenie wszystkich liter (kolejno – samogłoski, następnie spółgłoski, przy których umieszczane są sylaby, wyrazy oraz proste teksty, w dalszej kolejności wprowadzone są dwuznakii spółgłoski miękkie).Część II – zawiera proste, krótkie teksty, bez dwuznaków i spółgłosek miękkich, pojawiają się tu elementy czytania metodą globalną, gdzie obok rysunku znajduje się odpowiedni podpis.Część III – to zbiór nieco dłuższych czytanek o większym stopniu trudności, zawierających wszystkie litery alfabetu. Teksty pomogą dziecku nie tylko poszerzyć wiedzę o świecie, ale również są podstawą do ćwiczeń słownikowych.
Książka Literki – kaligrafia z naklejkami to zbiór ćwiczeń w pisaniu liter i sylab w powiększonej liniaturze. Książka w uporządkowany sposób uczy dziecko pisania i przygotowuje je do rozpoczęcia edukacji szkolnej. Zadania skupiają się na odwzorowywaniu liter po śladzie oraz samodzielnym pisaniu. Kierunek pisania wskazują strzałki, więc ćwiczenia mogą być wykonywane samodzielnie przez dziecko. Kaligrafia nie tylko doskonali umiejętności motoryczne, ale także ćwiczy koncentrację i zdolność uczenia się, co przynosi korzyść na etapie edukacji wczesnoszkolnej.Motywacją do nauki są naklejki, które mogą stanowić nagrodę po poznaniu kolejnej litery.
Książka Cyferki – kaligrafia z naklejkami to zbiór ćwiczeń w pisaniu cyfr i podstawowych symboli matematycznych w powiększonej kratce. Książka w uporządkowany sposób uczy dziecko pisania i przygotowuje je do rozpoczęcia edukacji szkolnej. Zadania skupiają się na odwzorowywaniu cyfr po śladzie oraz samodzielnym pisaniu. Kierunek pisania wskazują strzałki, więc ćwiczenia mogą być wykonywane samodzielnie przez dziecko. Kaligrafia nie tylko doskonali umiejętności motoryczne, ale także ćwiczy koncentrację i zdolność uczenia się, co przynosi korzyść na etapie edukacji wczesnoszkolnej.Motywacją do nauki są naklejki, które mogą stanowić nagrodę po poznaniu kolejnej cyfry.
Książka wielorazowego użytku z pisakiem suchościeralnym. "Przygoda z alfabetem" uczy rozpoznawania, nazywania i prawidłowego zapisu liter. Dzięki laminowanym stronom i suchościeralnemu pisakowi dziecko ma możliwość wielokrotnego powtarzania ćwiczeń aż do momentu uzyskania zadowalającego go efektu.
Zapraszamy na wycieczkę do miasta! Zobaczymy, co dzieje się na ulicy, jak wygląda stare miasto, co słychać w parku, odwiedzimy sklep, robiąc zakupy oraz zrelaksujemy się w parku wodnym. Dzieci z chęcią uzupełnią scenki, dopasowując magnesowe elementy. Magnesy dobrze przylegają do stron i można ich używać wielokrotnie. Dziecko komponuje strony, zmieniając miejsca przyklejenia magnesów; przy okazji poznaje nowe określenia i wzbogaca zasób słownictwa. Doskonała książka na długie godziny kreatywnej nauki i zabawy!
Zapraszamy do świata zwierząt! Można tu spotkać mieszkańców lasu, zwierzęta mieszkające pod wodą, te z wiejskiej zagrody, takie, które można spotkać na leśnej polanie oraz egzotycznych mieszkańców zoo. Dzieci z chęcią uzupełnią scenerie ze zwierzątkami, dopasowując magnesowe elementy. Magnesy dobrze przylegają do stron i można ich używać wielokrotnie. Dziecko komponuje strony, zmieniając miejsca przyklejenia magnesów; przy okazji poznaje nowe określenia i wzbogaca zasób słownictwa. Doskonała książka na długie godziny kreatywnej nauki i zabawy!
Miej się na baczności, podążając za Alicją w głąb króliczej nory i tajemniczej Krainy Czarów!Pełna osobliwości i uroku kolekcja zagadek inspirowana dziełami Lewisa Carrolla. Zawiera przeplatające się przez całą książkę przezabawnie absurdalne fragmenty " Przygód Alicji w Krainie Czarów" oraz "O tym, co Alicja odkryła po Drugiej Stronie Lustra". Książka zawiera jedyne w swoim rodzaju oryginalne ilustracje Johna Tenniela, przedstawiające Twoich ukochanych ekscentryków zamieszkujących ten magiczny świat, . Kapelusznika, Kota z Cheshire i Białego Królika. Zachowaj czujność podczas rozwiązywania zagadek równie intrygujących jak bohaterowie, którzy je zadają, gier słownych i innych łamigłówek. Czas rozpocząć przygodę!
Podróż do świata liter w towarzystwie sympatycznych zwierzaków!W książce "Alfabet wśród zwierząt" każda litera alfabetu ma swojego bohatera, który w rymowanym wierszyku zaprasza najmłodszych do wspólnej nauki. Dzięki barwnym ilustracjom i wesołym rymom dzieci z łatwością zapamiętują litery, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Książka idealnie sprawdzi się do rodzinnego czytania, wesołej zabawy i stawiania pierwszych kroków w świecie liter!
Witaj w przeuroczym świecie kawaii! Książka aktywnościowa stworzona z myślą o dzieciach, które kochają wszystko, co wesołe i przesympatyczne. Pełna słodkich zadań – od pysznego „znajdź różnicę” po ilustracje mięciutkich zwierzaków do kolorowania, zabawne łamigłówki, kreatywne wyzwania. Z tak wieloma rzeczami do odnalezienia, rozwiązania i naszkicowania będzie idealnym przepisem na godziny radosnej zabawy.
Kosmiczna zabawa czeka! Nadaj kolory astronautom, ufoludkom i rakietom. Wykorzystaj naklejki 3D i stwórz niezwykłe sceny prosto z przestrzeni kosmicznej.Błyszczące naklejki 3D dołączone do kolorowanki pozwolą dziecku na kreatywną zabawę i tworzenie unikatowych ilustracji. W środku mały artysta znajdzie 12 stron z wesołymi rysunkami i perforacją umożliwiającą wyrywanie kartek. Pokolorowane i wyklejone naklejkami rysunki będą wspaniałymi dziełami sztuki do powieszenia w dowolnym miejscu.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?