KATEGORIE [rozwiń]

Dominique Loreau

Okładka książki Sztuka prostoty

49,99 zł 29,88 zł


Prowadząc skromniejsze życie wzbogacasz swoją egzystencję. Współczesne społeczeństwo konsumpcyjne twierdzi coś innego? Nie wierz. Mieszkająca od wielu lat w Japonii Dominique Loreau przyjęła styl życia swojej przybranej ojczyzny. Jest on oparty na zasadzie "mniej znaczy więcej", stosowanej we wszystkich dziedzinach - od spraw materialnych po życie duchowe.
Okładka książki L’art de la Liste

46,00 zł 37,24 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

The humble list has the power to change your life. In its immediacy, its simplicity and its concise, contained form, the list enables us to organise, to save time and to approach facts with clarity. Yet why do we end up with interminable To Do Lists that are never completed? After decades living in Japan, Dominique Loreau has become a master in the art of de-cluttering and simplifying. Now, in L’art de la Liste – a huge bestseller in her native France and translated into English for the first time – she turns her attentions to better list-making, showing you how to organise them and use them intelligently. Taking you on a step-by-step journey to greater productivity, this practical, inspiring book influences every aspect of your life – from home, diet and beauty to mental health and self-awareness. To perfect the art of the list is to live simpler, richer and more organised lives.
Okładka książki Sztuka prostoty w.2019

29,99 zł 17,93 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Nowe wydanie! Prowadząc skromniejsze życie wzbogacasz swoją egzystencję. Współczesne społeczeństwo konsumpcyjne twierdzi coś innego? Nie wierz. Mieszkająca od wielu lat w Japonii Dominique Loreau przyjęła styl życia swojej przybranej ojczyzny. Jest on oparty na zasadzie "mniej znaczy więcej", stosowanej we wszystkich dziedzinach - od spraw materialnych po życie duchowe.
Okładka książki SZTUKA MINIMALIZMU W CODZIENNYM ŻYCIU

49,99 zł 29,86 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Sztuka minimalizmu w codziennym życiu: Żyjemy w świecie nadmiaru. Nadmiaru możliwości, nadmiaru dóbr materialnych, nadmiaru przedmiotów. Ich wielość nie oznacza jednak zwiększenia satysfakcji i zadowolenia z życia. Nadmiar posiadanych przez nas rzeczy ogranicza naszą wolność i nasz wewnętrzny rozwój.Minimalizm i pozbycie się niepotrzebnych rzeczy jest kluczem do osiągnięcia wewnętrznej harmonii, spokoju, jasności umysłu i pogody ducha. Poprawia jakość naszego życia, przynosi nam uczucie lekkości i wolności. Autorka, opierając się na licznych przykładach, podaje konkretne, praktyczne rady pozwalające uświadomić sobie nasze prawdziwe potrzeby, pozbyć się lęków przywiązujących nas do rzeczy, uniknąć pułapek społeczeństwa konsumpcyjnego, nie ulegać modom.
Okładka książki Sztuka porządkowania

24,99 zł 15,36 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Nadaj sens każdemu ze swoich gestów i działań, dąż do szczęścia! W swojej nowej książce popularna autorka Dominique Loreau odsłania przed nami tajniki swojej sztuki życia: zaprowadzenie ładu wokół siebie po to, by odczuwać go wewnątrz siebie. Oprócz wielu praktycznych rad ta książka proponuje nową filozofię życia, pozwalającą zyskać więcej czasu dla siebie i dla innych, a także korzystać z chwili obecnej, oczyszczając swój umysł. Sztuka porządkowania jest małym przewodnikiem po lepszym życiu.
Okładka książki Sztuka sprzątania. Uporządkuj swój dom i swoje...

29,90 zł 18,38 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Czyste miejsce uszlachetnia serce i umysł. Jaki jest cel sprzątania? Większość z nas odpowie prawdopodobnie, że trzeba to robić- i tyle. Podobnie jak jeść, spać czy myć się. Ale sprzątanie jest czymś więcej. Poza dobroczynnym działaniem, jakie czyste i uporządkowane miejsce ma na nasze samopoczucie, sprzątanie pozwala również oczyścić nasze serce i umysł. Może ono stać się przyjemnością, sztuką, ćwiczeniem duchowym: wystarczy w tym celu odnaleźć w sobie pragnienie życia dla siebie, we własnym domu, a także sięgnąć do uniwersalnych wartości. Po to, by zwiększyć poczucie własnej wartości. Aby pozostawać w harmonii z wnętrzem swojego domu. Aby lepiej radzić sobie w każdej sytuacji, prowadzić zrównoważone życie, zachować dobre samopoczucie.
Okładka książki Sztuka minimalizmu

49,90 zł 29,91 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Autorka, opierając się na licznych przykładach, podaje konkretne, praktyczne rady pozwalające uświadomić sobie nasze prawdziwe potrzeby, pozbyć się lęków przywiązujących nas do rzeczy, uniknąć pułapek społeczeństwa konsumpcyjnego, nie ulegać modom. Zachęca do tego, by żyć w zgodzie ze sobą, otaczając się tylko niezbędnymi, użytecznymi przedmiotami, oraz takimi, które odzwierciedlają nasze wnętrze. Największe bogactwo nosimy w sobie, w swoim umyśle, w swojej wyobraźni. Ci, którzy nie odkryli jeszcze prawdziwego bogactwa, jakim jest promienna radość, głęboki spokój ducha, doświadczenie jedności z samym sobą i z wszechświatem, są żebrakami, nawet jeśli posiadają fortuny. Jeżeli mamy gdzie mieszkać, co jeść, w co się ubrać, mamy przyjaciół, możemy obcować z naturą i cieszyć się słońcem... to znaczy, że jesteśmy bogaci.  
Okładka książki Sztuka planowania - Dominique Loreau

29,90 zł 17,93 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Jak uprościć, zorganizować i wzbogacić swoje życie Sztuka Planowania fragment Rozwój osobisty Kiedyś mieliśmy do dyspozycji lekarzy rodzinnych, księży, spowiedników, nauczycieli, osoby starsze wiekiem, którym mogliśmy się zwierzyć, poprosić o praktyczne rady bądź wskazówki duchowe i moralne. Dzisiaj osoby te ustąpiły miejsca terapeutom, psychologom, psychoterapeutom, „coachom" oraz różnym technikom „rozwoju osobistego", i oczywiście przemysłowi farmaceutycznemu. Niemniej jednak rozwój osobisty pozostaje niezwykle ważny: jest podstawą wszystkiego. Stale rosnąca liczba publikacji na ten temat zalewa rynek książkowy, rozpowszechniając przepisy, metody, techniki dotyczące afirmacji, samorealizacji, samodoskonalenia, funkcjonowania psychicznego itp. Wszystkie z nich zalecają - tak czy inaczej - sporządzanie notatek, tworzenie list. Dominique Loreau podpowiada, jak najlepiej zorganizować codzienne życie - sprzątanie, przygotowywanie posiłków, zapraszanie gości na kolację, płacenie rachunków, kupowanie prezentów, pakowanie walizek na wyjazd itp. - tak aby znaleźć czas dla siebie i się nie pogubić. W tym celu proponuje sporządzanie niezwykle pomocnych list. Niezależnie od tego, czy chodzi o całkowite zerwanie z przeszłością, aby zacząć żyć na nowo, czy o podjęcie gruntownej pracy nad sobą - tworzenie list jest jednym z najbardziej dostępnych i skutecznych środków wyzwolenia wewnętrznego. Założenie własnego „notatnika z listami” pozwala osiągnąć klarowność umysłu, sprecyzować upodobania, wzbogacić swoje życie. Na podstawie licznych przykładów autorka przedstawia praktyczne rady, wskazówki pozwalające opanować sztukę „dobrego życia”. Dominique Loreau, Francuzka mieszkająca od ponad dwudziestu pięciu lat w Japonii, przesiąknęła stylem życia i filozofią kraju, który ją zaadoptował, a przede wszystkim filozofią, która opiera się na zasadzie „mniej znaczy więcej”, stosowanej we wszystkich sferach życia – od materialnej po duchową.
Okładka książki Sztuka prostoty - Dominique Loreau

29,90 zł 19,13 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

W społeczeństwach zachodnich nie potrafimy już żyć skromnie. Mamy zbyt dużo dóbr materialnych, zbyt wielki wybór, nadmiar pragnień i pokarmu. Wszystko marnujemy, niszczymy. Używamy nakryć stołowych, długopisów, zapalniczek, aparatów fotograficznych jednorazowego użytku. Ich produkcja powoduje zanieczyszczenie wody i powietrza, całego środowiska. Z własnej woli zaprzestań już teraz marnotrawstwa, zanim zostaniesz do tego zmuszona w niedalekiej przyszłości. Dopiero kiedy usuniesz wszystko, co niepotrzebne, dostrzeżesz nowe perspektywy, a podstawowe czynności, takie jak ubieranie się, jedzenie, spanie, zyskają inny, głębszy sens. Nie chodzi o dążenie do doskonałości, ale o wzbogacenie życia. Obfitość nie uczy wdzięku ani elegancji. Niszczy duszę i pozbawia wolności. Prostota zaś rozwiązuje wiele problemów. Miej mało rzeczy - będziesz mogła poświęcić więcej czasu swojemu ciału. A gdy poczujesz się dobrze w swojej skórze, będziesz mogła zapomnieć o sprawach ciała i zająć się kwestiami duchowymi, wieść życie pełne sensu. Będziesz szczęśliwa. Prowadząc skromniejsze życie wzbogacasz swoją egzystencję. Współczesne społeczeństwo konsumpcyjne twierdzi coś innego? Nie wierz. Mieszkająca od wielu lat w Japonii Dominique Loreau przyjęła styl życia swojej przybranej ojczyzny. Jest on oparty na zasadzie "mniej znaczy więcej", stosowanej we wszystkich dziedzinach - od spraw materialnych po życie duchowe. Uporządkuj mieszkanie, opróżnij szafy, porzuć kompulsywne zakupy, jadaj skromniej, zajmij się swoim ciałem i umysłem.   Fragment książki Wstęp Od dzieciństwa chciałam wiedzieć, co dzieje się poza granicami Francji. To zadecydowało o kierunku mojej edukacji i moim życiu zawodowym. Mając dziewiętnaście lat, byłam nauczycielką języka francuskiego w gimnazjum w Anglii, a mając dwadzieścia cztery lata - na uniwersytecie amerykańskim w Missouri. Dzięki temu poznałam Kanadę, Meksyk, kraje Ameryki Środkowej i większą część Stanów Zjednoczonych. Ale kiedy odwiedziłam ogród zeń w okolicach San Francisco, doświadczyłam nieodpartej potrzeby odkrycia źródła tak niezwykłego piękna. Wyjechałam więc do Japonii. Nie potrafię powiedzieć, dlaczego pociągała mnie ona, odkąd pamiętam. Mieszkam tu do dziś. Podróżowanie po tak wielu krajach zachęciło mnie do nieustannego zadawania sobie pytań o to, jaki jest idealny styl życia. I do poszukiwania tego stylu. Z czasem zrozumiałam, że najwłaściwszy, wygodny i odpowiadający mojej osobowości styl to prostota. Gdy mówię, że mija dwadzieścia sześć lat, odkąd zamieszkałam w Japonii, ludzie pytają, dlaczego wybrałam właśnie ten kraj. Sprawiły to pasja i potrzeba. W Japonii czuję się swobodnie, codziennie rano odczuwam radość na myśl o nowych odkryciach. Zawsze fascynował mnie zeń i wszystko, co się z nim wiąże: rysunek tuszem, świątynie, ogrody, źródła termalne, kuchnia, ikebana. Niedługo po przyjeździe miałam szczęście poznać profesora sumi-e (technika malarska, w której wykorzystuje się tylko czarny tusz), który w ciągu dziesięciu lat nie tylko przybliżył mi ten gatunek sztuki, ale także sposób myślenia Japończyków - przyjmowanie życia takim, jakie jest, bez prób wyjaśniania, analizowania, rozkładania wszystkiego na czynniki pierwsze. Krótko mówiąc — życie zeń. Uczyłam języka francuskiego w uczelni buddyjskiej, mogłam więc uczestniczyć we wtajemniczeniu w świątyni zeń Aichi Senmon Nissoudo w Nagoi. Gdy opuściłam świątynię, dotarło do mnie jeszcze dobitniej, do jakiego stopnia Japończycy, mimo że wydają się bardzo nowocześni, są aż po najdrobniejsze szczegóły życia codziennego przesiąknięci filozofią przodków. Dzięki Japonii odkryłam, że prostota ma pozytywną wartość i jest wzbogacająca. Zresztą starożytni filozofowie, mistycy chrześcijańscy i buddyjscy, mędrcy hinduscy na przestrzeni wieków starali się przypominać jej zasady. Prostota uwalnia od uprzedzeń, ograniczeń oraz obciążeń, które nas rozpraszają i stresują. Przynosi rozwiązanie wielu problemów. Jednak prowadzenie prostego życia nie przyszło mi łatwo! Był to raczej wynik długotrwałej przemiany, coraz potężniejszej tęsknoty za skromnością, wolnością, różnorodnością. A także - za wyrafinowaniem. Powoli zdałam sobie sprawę z tego, że im większej liczby rzeczy się pozbywałam, tym mniej to, co pozostało, było mi potrzebne. Żeby żyć, naprawdę potrzebujemy niewiele. Zyskałam głębokie i ugruntowane przekonanie, że im mniej mamy, tym bardziej jesteśmy wolni i tym bardziej możemy się rozwijać. Ale wiem też, że trzeba zachować czujność pułapki konsumpcjonizmu, bierności fizycznej, apatii umysłowej i negatywizmu czyhają na nas przy najmniejszym osłabieniu uwagi. Książka ta powstała na podstawie notatek, prowadzonych przez wiele lat od chwili, gdy zamieszkałam w Japonii. Jest owocem moich doświadczeń, lektur, spotkań, refleksji... Wyraża mój ideał, moje credo, mój sposób postępowania i styl życia, do których aspiruję i które staram się stosować. Notatki te zawsze pieczołowicie przechowywałam i woziłam ze sobą, by były mi przewodnikiem, by mi przypominały o tym, o czym jestem skłonna zapominać. Miały także utwierdzać mnie w moich głębokich przekonaniach, kiedy wszystko wokół wydaje się tym przekonaniom zaprzeczać. Wciąż są dla mnie znakomitym źródłem rad i ćwiczeń, które staram się wykonywać w małych dawkach w zależności od rodzaju napotykanych trudności oraz moich potrzeb. Zaczynamy zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw, wiążących się z przesadą i nadmiarem. Coraz więcej kobiet pragnie odkryć na nowo radości i dobrodziejstwa skromnego, bliższego naturze życia. Z dala od żarłocznego społeczeństwa konsumpcyjnego szukają jego sensu, który pozostawałby w harmonii z naszą epoką. Do nich właśnie adresowana jest ta książka.   Sztuka prostoty Spis treści Wstęp 11 MATERIALIZM I MINIMALIZM 15 1. Zbytki materializmu 17 Ciężar własności (w sensie dosłownym i przenośni) 18 Dom — wojna wydana przepełnieniu 24 Przedmioty — co wyrzucić, co zatrzymać? 38 Ubranie - styl i prostota 51 2. Korzyści wynikające z minimalizmu 65 Czas — trać go mniej, by więcej i lepiej z niego korzystać 65 Pieniądz— nasz sługa i nasz pan 76 3. Etyka i estetyka 82 Potrzeba piękna 82 Masz mniej, zyskujesz porządek i czystość 88 CIAŁO 97 1. Piękno i tylOl Poznaj swój prawdziwy wizerunek 101 Wyzwól swoje ciało 109 2. Zabiegi minimalistki 112 Włosy, skóra, paznokcie 112 Pożegnaj się z brudem 124 Nie musisz chodzić do fitness clubu 131 3. Jedz mniej, ale lepiej 138 Nadmiar pożywienia 138 Posiłki — skromność i wyrafinowanie 142 Kilka napomnień dietetycznych 147 Poczuj na nowo, co to głód 154 UMYSŁ 175 1. Ekologia twojego wnętrza 180 Oczyść umysł 180 Kontroluj umysł 191 Koncentracja i medytacja 193 2. Inni ludzie 201 Zmniejsz objętość swojej książki adresowej 201 Kiedy jesteś w towarzystwie 202 Altruizm i samotność 208 3. Poleruj siebie jak rzeka poleruje kamień 215 Bądź gotowa na zmiany 215 Lektura i pisanie 224 Ćwiczenia i dyscyplina 230 Oszczędzaj swoją energię 241 Zakończenie... 249
Okładka książki Sztuka umiaru - Dominique Loreau

29,90 zł 18,38 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Umiarkowanie w jedzeniu i nauczenie się czerpania z tego przyjemności to klucze do lepszego życia. Wystarczy zmienić nawyki żywieniowe, by odzyskać zdrowie i dobre samopoczucie, a także by chronić środowisko naturalne i... swój portfel. Autorka książki "Sztuka prostoty" - Francuzka od ponad dwudziestu pięciu lat mieszkająca w Japonii, opisuje styl życia w nowym kraju. Japończycy kierują się we wszystkich sferach życia prostą zasadą: "mniej znaczy więcej". Loreau stawia diagnozę, że mieszkańcy Zachodu stali się, w ciągu zaledwie pół wieku, maszynami do spożywania, namawia do refleksji nad naszym stosunkiem do jedzenia, będącym źródłem wielu współczesnych bolączek cywilizacyjnych i prowadzącym do hiperkonsumpcji. Loreau w swojej książce przedstawia sekrety zdrowej, prostej i smacznej kuchni, namawia do większego umiaru w jedzeniu i zachęca, abyśmy wsłuchali się nie tylko w potrzeby ciała, ale też ducha. Książka dostarcza wielu wskazówek, które pomogą zmienić na zawsze nawyki żywieniowe na lepsze pod względem ekonomicznym i ekologicznym, a jednocześnie pozwolą czerpać prawdziwą przyjemność z jedzenia. "Sztuka umiaru i przyjemności" uczy jak osiągnąć harmonię ciała i umysłu, oraz odzyskać radość życia.
  • Poprzednia

    • 1
  • Następna

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj