Bestsellerowa seria książek z zakresu edukacji emocjonalnej dzieci, wspierająca je w pokonywaniu codziennych trudności i wykorzystywaniu potencjału rozwojowego.Alicja i Tadzio mają trudność z wymyśleniem sposobu na pocieszenie zasmuconej koleżanki. Z pomocą przychodzi im nieoceniona mewa Florentyna, ich przewodniczka po świecie uczuć. Razem z nią i swoim ukochanym psiakiem dzieci udają się z wizytą do niezwykłej krainy zamieszkanej przez smutne jednorożce. Nauczą się, co może przynosić ukojenie w chwilach smutku, będą korzystać ze smutkometru i dowiedzą się, jak można celebrować radość w codziennym życiu.Każda książka z serii zawiera zabawną i magiczną historię oraz dodatkowe materiały, wskazówki i strategie dla rodziców i nauczycieli.O autorkach:Elsa Punset - pisarka, filozofka i dziennikarka, autorka międzynarodowych bestsellerów dla dorosłych i dzieci, skupiających się wokół inteligencji emocjonalnej.Rocio Bonilla - autorka i ilustratorka książek dla dzieci, zilustrowała m.in. "Wielką księgę supermocy" oraz "Wielką księgę superskarbów".
Wiatraki, rowery, chodaki, żółty ser i tulipany - wybierzcie się do Holandii z ósmym tomem serii Świat dla Dociekliwych!Holandia jest płaska jak naleśnik, ćwierć jej powierzchni znajduje się poniżej poziomu morza, a w jej stolicy jest więcej kanałów niż w Wenecji i więcej mostów niż w Paryżu. Tu skacze się przez rowy o tyczce, przez cały rok jeździ się na rowerze, z okazji narodzin dzieci je się sucharki z "myszkami", a za największy przysmak uchodzą gorzkie czarne cukierki. Tu tworzyli wielcy malarze tacy jak Rembrandt, Vermeer i van Gogh, tu oszlifowano najsłynniejszy diament na świecie i stąd pochodziła Mata Hari - najniezwyklejsza tajna agentka w historii.Nou zeg! A to ci dopiero!Seria Świat dla Dociekliwych prezentuje kulturę różnych krajów: opowiada o miejscach, postaciach, zabytkach, potrawach i pojęciach, o których prawie każdy słyszał, ale mało kto naprawdę zna kryjące się za nimi historie - a także o tych mniej znanych, które warto poznać.
Zbrodnia i kara, wierność i zdrada, rozpacz i nadzieja - czwarty tom serii zaskakujących i trzymających w napięciu zwierzęcych kryminałów.- Ale przecież wrócisz?- Mam nadzieję - odpowiedział Szczurbert, ale w jego głosie dało się słyszeć coś podobnego do strachu. - Postaram się.- Obawiasz się, że Pani Łaska odgryzie ci głowę? - przeraził się Borsukot. - Nie idź do niej! Proszę cię, nie idź!- Nic się nie bój! - powiedział Szczurbert z godnością. - Co szczura nie zabije, to sprawi, że stanie się ciemniejszy.- Ale przecież Pani Łaska morduje szczury! Odgryza im głowy i wyrywa serca!- Prawdziwy szczur żyje tak, jakby już wyrwano mu serce.To najdziwniejsza sprawa, z jaką Borsuk Starszy zetknął się w swojej karierze. Jakiś skubaniec wyrywa pióra ptakom z Dalekiego Lasu. Jego ofiarą padli właśnie Puszczyk Paser i kukułka Madam Kuku. Co gorsza, głównym podejrzanym jest przybrany syn Borsuka, były policjant Borsukot. Wbrew wszystkiemu Borsuk Starszy wierzy w jego niewinność. Tylko jak zdoła ją udowodnić? Brak snu, przepracowanie i rządząca się w komisariacie agentka specjalna Supermysz nie ułatwiają mu zadaniaSkubaniec to czwarta część bestsellerowego cyklu kryminalnego Zwierzęce Zbrodnie, z detektywem Borsukiem i młodszym śledczym Borsukotem w rolach głównych. Stworzyła go Anna Starobiniec, wielokrotnie nagradzana i tłumaczona na wiele języków pisarka i scenarzystka, nazywana Królową Horroru. Kolejne tomy w przygotowaniu.Polecamy także poprzednie części cyklu: Wilcza nora, Prawo drapieżcy i Pazury Gniewu.
Pies, kot, krowa, lew, ptak... i wiele innych zwierząt znajduje się w pierwszym słowniczku każdego malucha.Książka zawiera 50 nazw zwierząt, a każdej z nich odpowiada urocza ilustracja. Najmłodsi będą patrzeć na obrazki, nauczą się rozpoznawać zwierzęta i wypowiadać ich nazwy. Jest tyle do odkrycia!Dużym walorem książki jest trwała i bezpieczna oprawa z gąbką.Polecamy też:Mój pierwszy słowniczek. 50 słów
Boże Narodzenie z kolędami to interaktywna książka z serii z piórem Kakadu, które uruchamia zakodowane na stronach teksty i dźwięki. W tej pięknie zilustrowanej historii narodzenia Pana Jezusa młodzi czytelnicy będą towarzyszyć przybyłym do Betlejem Maryi i Józefowi, a potem podążą śladem pasterzy i Trzech Króli do betlejemskiej stajenki. Dowiedzą się, czym tak naprawdę są święta Bożego Narodzenia i jakie symbole dawnych wydarzeń zachowały się w naszej tradycji.Dzięki słuchaniu tekstów dzieci będą rozwijać mowę i wzbogacać słownictwo. Co więcej, na każdej stronie sprawdzą umiejętność słuchania ze zrozumieniem, odpowiadając na pytania.Na uwagę zasługuje oprawa muzyczna z pięknymi polskimi kolędami - popularnymi, a także mało znanymi. Zostały one zaaranżowane z myślą o dzieciach i zaśpiewane przez dzieci. Wspaniale ilustrują przedstawioną w książce bożonarodzeniową opowieść.Pozostałe tytuły książek z serii Kakadu :Widzę, słyszę, poznaję. Zwierzęta domoweWidzę, słyszę, poznaję. Zwierzęta świataWidzę, słyszę, poznaję. Dźwięki wokół mnieAngielski słowniczek obrazkowyPory rokuPierwsze literyKim zostanę, gdy dorosnę? Do książki nie jest dołączone pióro Kakadu, które trzeba zakupić osobno.
Czym jest... zadziwienie Ta wyjątkowa książka stara się zachęcić małych chrześcijan do refleksji nad tak intrygującym pojęciem, jakim jest zadziwienie. Pragniemy wspólnie zadać sobie to pytanie i wytrwale szukać na nie odpowiedzi.Na 32 kolorowych stronach tej publikacji dzieci, rodzice i katecheci znajdą rozważania, tematy do dyskusji i przemyśleń oraz mnóstwo inspirujących zdań, które sprawią, że zdolność do zadziwienia i zachwytu stanie się dla wszystkich niezapomnianą przygodą.Publikacja jest świetną pomocą duszpasterską i katechetyczną oraz fantastycznym punktem wyjścia do wielu ciekawych rozmów w gronie rodziny.A czy ty już wiesz, czym jest zadziwienie?Pozostałe tomiki serii "Na katechezie i w domu":- Czym jest czułość- Czym jest pokój- Czym jest miłość- Czym jest przyjaźń- Czym jest rodzina- Czym jest wolność- Czym jest życie- Czym jest zaufanie- Czym jest prawda- Czym jest wdzięczność- Czym jest sprawiedliwość- Czym jest niestosowanie przemocy- Czym jest odpowiedzialność
Czym jest... niestosowanie przemocy Ta wyjątkowa książka stara się zachęcić małych chrześcijan do refleksji nad tak ważną kwestią, jaką jest niestosowanie przemocy. Pragniemy wspólnie zadać sobie to pytanie i wytrwale szukać na nie odpowiedzi.Na 32 kolorowych stronach tej publikacji dzieci, rodzice i katecheci znajdą rozważania, tematy do dyskusji i przemyśleń oraz mnóstwo inspirujących zdań, które sprawią, że umiejętność niestosowania przemocy stanie się dla wszystkich czymś zupełnie naturalnym.Publikacja jest świetną pomocą duszpasterską i katechetyczną oraz fantastycznym punktem wyjścia do wielu ciekawych rozmów w gronie rodziny.A czy ty już wiesz, na czym polega niestosowanie przemocy?Pozostałe tomiki serii "Na katechezie i w domu":- Czym jest czułość- Czym jest pokój- Czym jest miłość- Czym jest przyjaźń- Czym jest rodzina- Czym jest wolność- Czym jest życie- Czym jest zaufanie- Czym jest prawda- Czym jest wdzięczność- Czym jest sprawiedliwość- Czym jest zadziwienie- Czym jest odpowiedzialność
Czym jest... odpowiedzialność Ta wyjątkowa książka stara się zachęcić małych chrześcijan do refleksji nad tak ważną wartością, jaką jest odpowiedzialność. Pragniemy wspólnie zadać sobie to pytanie i wytrwale szukać na nie odpowiedzi.Na 32 kolorowych stronach tej publikacji dzieci, rodzice i katecheci znajdą rozważania, tematy do dyskusji i przemyśleń oraz mnóstwo inspirujących zdań, które sprawią, że szukanie odpowiedzialności stanie się dla wszystkich niezapomnianą przygodą.Publikacja jest świetną pomocą duszpasterską i katechetyczną oraz fantastycznym punktem wyjścia do wielu ciekawych rozmów w gronie rodziny.A czy ty już wiesz, czym jest odpowiedzialność?Pozostałe tomiki serii "Na katechezie i w domu":- Czym jest czułość- Czym jest pokój- Czym jest miłość- Czym jest przyjaźń- Czym jest rodzina- Czym jest wolność- Czym jest życie- Czym jest zaufanie- Czym jest prawda- Czym jest wdzięczność- Czym jest sprawiedliwość- Czym jest niestosowanie przemocy- Czym jest zadziwienie
Sto wielkich pojazdów i jeżdżących maszyn do odkrycia i pokolorowania! Fascynujące, pełne realizmu rysunki ukazują różnego rodzaju ciężkie sprzęty kołowe w ich naturalnych środowiskach pracy. Ilustracje opatrzone są nazwami pojazdów, jak w encyklopedii dla dzieci. Ta wartościowa książeczka aktywizująca zainspiruje wyobraźnię dziecka, rozwinie zasób jego wiedzy i pozwoli mu udoskonalić sprawność manualną i koncentrację. Jest doskonałą pomocą dydaktyczną do pracy w przedszkolu i zerówce.
Księga fiszek edukacyjnych przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, a zwłaszcza chłopców, zawiera na 24 stronach ponad 100 obrazków do kolorowania - wspaniałe samochody i motory z całego świata! Poszczególne rozkładówki książki skomponowane są tematycznie: rajd pojazdów zabytkowych, Motocyklowy Szwadron Straży Republikańskiej eskortujący limuzynę prezydenta Francji na Polach Elizejskich, ulica nowoczesnej metropolii, rajd Paryż-Dakar, luksusowe sedany w Las Vegas, kabriolety w bajecznej scenerii, motocykle wyścigowe na wirażu, samochody i motocykle dostawcze, Formuła I: historia samochodu, gang motocyklowy na Drodze 66, autostrada na początku wakacji, motokros. Nazwy pojazdów opisane są na stronach jak w prawdziwej encyklopedii dla dzieci. Aby ująć to w jednym zdaniu, fiszki edukacyjne pozwolą odkryć, pokolorować i przestudiować ponad 100 samochodów i motocykli przedstawionych na najpiękniejszych torach wyścigowych i drogach świata. Ilustracje do kolorowania zasługują na wyróżnienie. Realistyczne, a zarazem poetyckie, przybliżają dziecku pojazdy w bogatych i różnorodnych sceneriach, które zainspirują wyobraźnię dziecka, rozwiną jego wiedzę i zwiększą przyjemność płynącą z kolorowania.. Dzięki odpowiednio dobranej gramaturze i jakości papieru w kolorowance Samochody i motory można stosować dowolny sposób kolorowania: kredki, farby, a nawet flamastry.
Wiersze dla dzieci Marii Konopnickiej wpisały się do kanonu polskiej literatury. Należą do tych wierszy, które dzieci uwielbiają słuchać, dorośli czytać, a piosenkarze śpiewać. Od pokoleń oczarowują najmłodszych czytelników bliską dziecięcej wyobraźni tematyką i urzekającą melodią polskiego języka. W wierszach mowa jest o bocianach, krasnoludkach, dzieciach bawiących się w ogrodzie, dojrzewających w sadzie owocach. Wsłuchując się w utwory Marii Konopnickiej, dzieci oddychają pięknem polskiej przyrody, uczestniczą w dziecięcych zabawach, uczą się polskich obyczajów. Lektura dla klasy I szkoły podstawowej
Powieść psychologiczna amerykańskiego pisarza Jacka Londona Martin Eden należy do kanonu literatury światowej. Od pierwszego wydania książki w 1909 roku uważa się, że historia Martina Edena, bohatera - geniusza nierozumianego przez świat, ma wiele wspólnego z życiem samego autora. Zarówno Jack London, jak i jego bohater, pragnęli wypełnić swoje życie przygodami, aspirowali do awansu społecznego, byli samoukami, odrzucającymi mieszczańskie konwencje i przyjętą drogę dochodzenia do pozycji w społeczeństwie. Jednak nie sposób zredukować dzieła Jacka Londona do wątków autobiograficznych. Martin Eden jest świetnie skonstruowaną powieścią inicjacyjną, mówiącą o wysokiej cenie, jaką młody bohater oślepiony miłością i pokusą pieniędzy, których nigdy nie posiadał, musi zapłacić za podejmowane próby zrobienia kariery i spełnienia swoich ambicji. Równocześnie, dzieło Londona jest opowieścią o rozczarowaniu konformizmem i jałowym samozadowoleniem elit, a przede wszystkim filozofią indywidualizmu budującą autorytet współczesnych elit. Lektura dla klasy VIII i dla szkół średnich
O krasnoludkach i o sierotce Marysi - Wzruszająca historia sierotki Marysi i ubogiego chłopa Skrobka harmonijnie splata się z elementami fantastycznymi, tworząc cudowną opowieść pełną dobroci, życzliwości i optymizmu.
Jedna z najpiękniejszych polskich baśni wydana w małym, bardzo poręcznym formacie - książka na każdą okazję!
Baśnie 1001 nocy są zbiorem piętnastu baśni, bajek, podań, legend i opowieści wschodu opartych na wątkach arabskich, perskich, staroindyjskich i babilońsko-asyryjskich. Niezależne od siebie utwory spięte są w kompozycyjną całość poprzez legendę o sułtanie Szahrijarze i jego żonie Szeherezadzie. Okrutny sułtan, przekonany o niewierności kobiet, zabija każdą ze swoich żon natychmiast po nocy poślubnej. Aby uniknąć losu swoich poprzedniczek, Szeherezada rozpoczyna każdej nocy tak pasjonującą opowieść, że sułtan pragnie poznać jej zakończenie i odkłada wykonanie wyroku. Baśnie 1001 nocy zalicza się do arcydzieł literatury światowej i kanonu literatury dziecięcej. Lektura dla klasy IV
Winnetou jest powieścią przygodową niemieckiego pisarza Karola Maya. Należy ona do kanonu światowej literatury westernu i jest uważana za klasykę literatury dziecięco-młodzieżowej. Głównymi bohaterami tej trzytomowej powieści są Winnetou - młody, szlachetny wódz indiańskiego plemienia Apaczów, i jego biały przyjaciel, Old Shatterhand. Młodzi wojownicy zawierają braterstwo krwi, poprzez które - zgodnie z indiańskimi wierzeniami - "ich dusze wchodzą w siebie nawzajem i tworzą jedną jedyną". Niezwykła przyjaźń sprawdza się podczas licznych przygód, jakie przeżywają Winnetou i Old Shatterhand, stając oko w oko z niebezpiecznymi plemionami Siuksów i Komanczów czy przeciwstawiając się podstępnym osadnikom lub stawiając czoła groźnym przestępcom przybywającym na Dzikim Zachodzie. Pasjonująca fabuła, rozbudzające wyobraźnię sceny, pozytywne cechy głównych bohaterów i głębokie przesłanie chrześcijańskie przyczyniły się do trwającej już ponad wiek popularności Winnetou wśród czytelników na całym świecie.
Syzyfowe prace - inspirowane po części autobiograficznymi wspomnieniami Stefana Żeromskiego, są powieścią należącą do kanonu literatury polskiej. Autor maluje w swoim utworze obraz szkoły polskiej w czasach zaboru rosyjskiego.Skupiając się na historii jednego z uczniów gimnazjum, Marcina Borowicza, Żeromski wprowadza nas w realia ówczesnej szkoły i stosunków pomiędzy nauczycielami i ich podopiecznymi, pozwala nam zrozumieć, na czym polegał proces rusyfikacji, obnaża pogardliwy stosunek Rosjan do Polaków i ich uczuć religijnych, mówi wreszcie o trudzie walki, jaką część polskiej młodzieży podejmowała z wynarodowieniem.W powieści nie brakuje innych wątków, przede wszystkim opowieści o pierwszej miłości głównego bohatera do Anny Stogowskiej - "Biruty" czy historii jego przyjaźni z Andrzejem Radkiem. Wielki talent Żeromskiego nadaje powieści wymiar wielkiej literatury, w której nie brakuje fascynujących postaci, emocji i głębokiego przesłania moralnego.
Jest to wybór najbardziej znanych wierszyków dla dzieci tej autorki. Składa się z 8 części zawierających teksty ułożone tematycznie. Pierwsze 4 przynoszą radosne wierszyki o wiośnie. Kolejne zaś mówią o różnych zwierzętach, uczą jak radzić sobie z codziennymi problemami, na przykład takimi, jakie ma mała Renia .W ostatniej części można znaleźć Bajeczkę dla syneczka czy znaną wszystkim kołysankę Aaa, kotki dwa. Poetka, jak zwykle w swych utworach, przekazuje wiele cennych uwag i wskazówek dla młodego czytelnika. W wierszykach tych podkreśla konieczność poznawania piękna przyrody, wrażliwość na świat i przeżycia drugiej osoby, umiejętność zgodnego współżycia w domu, przedszkolu, szkole.
Niebo z widokiem na niebo to powieść o dojrzewaniu, o dobrych uczuciach i złych zachowaniach, o młodzieży zagubionej w świecie rywalizacji, ciasnych mieszkań, komputerów, zapracowanych rodziców, którzy niewiele mają czasu na bliskość, nie mówiąc o rozmowie.Akcja powieści dzieje się tu i teraz, jest w niej więc obyczajowość polskiej szkoły, w której nauczyciele niekoniecznie świecą przykładem, a młodzież niekoniecznie tego od nich wymaga. Jej bohaterowie: Artur i Kinga odnajdują się w tłumie i zakochują w sobie tak bardzo, jak można to zrobić, mając naście lat. Rozmawiają ze sobą wierszami, czatują w Internecie, wysyłają e-maile, stwarzają swój poetycki azyl, do którego wkracza rzeczywistość nijak się mająca do ich dusz fruwających w chmurach. W tej colleage'owo skomponowanej powieści jest niepokój naszego wieku, zagubienie, ale i ratunek, który odnaleźć można w wartościach, jakim wierni są bohaterowie powieści. Niebo z widokiem na niebo to powieść dla każdego, kto zechce pamiętać, że z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie, dwie tylko: poezja i dobroć więcej nic.
Zeszyt Ćwiczeń z myślenia jest doskonałą pomocą dydaktyczno-aktywizującą dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat. Nadaje się zarówno do pracy w przedszkolu, jak i w domu z rodzicami.
W tej wartościowej i pięknie ilustrowanej książeczce edukacyjnej znajduje się 40 zadań dla przedszkolaków w wieku 45 lat. Wielkim atutem książki jest różnorodność zadań, zarówno pod względem stopnia trudności, jak i umiejętności, dzięki czemu dziecko udoskonali między innymi umiejętność logicznego myślenia, spostrzegawczość, sprawność manualną, rozpoznawanie kolorów i kształtów, a równocześnie zacznie przygotowywać się do nauki pisania i liczenia.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?