Książki o diagnostyce i lekach: terapie farmakologiczne, diagnozowanie chorób, przeprowadzanie zabiegów medycznych, leczenie kliniczne, książki i atlasy medyczne i anatomiczne, kompendia. Książki z zakresu rehabilitacji, dermatologii, laryngologii, onkologii, psychiatrii, położnictwa, weterynarii, EKG... Diagnostyka laboratoryjna, podręczniki dla studentów medycyny i wiele innych z zakresu medycyny w jednym miejscu.
Rak płuca jest najczęstszym nowotworem złośliwym. Autorzy omawiają przyczyny oraz czynniki ryzyka wystąpienia tego schorzenia. Dużo miejsca poświęcają profilaktyce oraz leczeniu już zdiagnozowanej choroby. Omawiają tez najnowsze terapie a także możliwości diagnostyczne, by jak najwcześniej rozpocząć leczenie i nie dopuścić do zaawansowanego stadium choroby. W poradniku pacjenci znajdą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące leczenia i trybu życia w chorobie.
Niniejsza książka to obszerny zbiór przepisów, technik i praktycznych porad, przybliżających medycynę niekonwencjonalną wszystkim, którzy chcą zachować zdrowie i harmonię wewnętrzną. Jej autor jest jednym z największych autorytetów w dziedzinie medycyny naturalnej.
W książce zaprezentowano 150 przypadków klinicznych wraz z informacją dotyczącą historii choroby i zapisem elektrokardiograficznym, do niektórych opisów dołączono również zdjęcia RTG. Celem podręcznika jest przedstawienie czytelnikom określonych sytuacji klinicznych oraz nauczenie interpretacji EKG w powiązaniu z pacjentem. Wszystkie omówione przypadki kliniczne zostały podzielone w zależności od stopnia trudności na trzy klasy: łatwe, trudne oraz pośrednie. Przed określeniem stopnia trudności elektrokardiogramu czytelnik jest zachęcany do własnej interpretacji zapisu. Podręcznik ma przejrzysty układ, a poszczególne przypadki przedstawione są w sposób zwięzły i praktyczny. Książka jest adresowana przede wszystkim do studentów medycyny i młodych lekarzy, natomiast niektóre opisywane problemy mogą być wyzwaniem także dla doświadczonych kardiologów.
Praktyczny poradnik, napisany przez dwóch specjalistów zajmujących się medycyną naturalną, skierowany jest do wszystkich, którzy cierpią na bóle głowy, ale nie chcą korzystać ze środków farmakologicznych, ponieważ wywołują one efekty uboczne, a przy długotrwałym zażywaniu tracą skuteczność.
Prawdziwe historie pacjentów, którzy wbrew najgorszym rokowaniom, wrócili do zdrowia Książka, napisana przez wybitnych polskich specjalistów różnych dziedzin medycyny, przedstawia historie ludzi, którzy wracali do zdrowia, mimo że z medycznego punktu widzenia było to niemożliwe. Czytelnik znajdzie tu relacje z prekursorskich operacji. Przeżyje grozę i radość sukcesu pierwszego, udanego przeszczepu kobiecej twarzy. Zadrży przy dramatycznych decyzjach podczas najtrudniejszych z operacji i zamyśli się nad cudownymi ozdrowieniami. Pozna kulisy heroicznej walki lekarzy o ludzkie życie. Cud w medycynie to wielowątkowa opowieść, która przywraca nadzieję. Wybitni lekarze, specjaliści różnych dziedzin medycyny: prof. Z. Religa, prof. M. Siemionow, prof. B. De Barbaro, prof. A. Bochenek, prof. J. Lubiński, prof. C. Szczylik, prof. W. Jędrzejczak, prof. T. Trojanowski, prof. J. Zaremba, prof. B. Rutkowski, prof. J. Skalski, doc. J. Imiela, dr M. Edelman, dr M. Wasielica
Trudno byłoby za pomocą leków usunąć wszystkie obrazy, zniewagi, gniew, czy przepędzić lęki.
W książce zostały opisane techniki i sposoby stanowiące swego rodzaju skróty, za pomocą których możemy dotrzeć do samych siebie. Autor pomaga nam i pokazuje, jak je odnaleźć. Przeszkody na drodze poznania samego siebie są po to, aby je pokonać i czegoś się nauczyć. A ból jest zazwyczaj symptomem niezadowolenia ciała ze stanu, w jakim znajduje się człowiek lub zmian, jakie w nim zachodzą.
Pracując nad sobą w końcu udaje nam się zauważyć, że staliśmy się innymi ludźmi, że jesteśmy tacy, jak o to zabiegaliśmy i staraliśmy się przez całe życie. Jestem inny, jestem kochany i szanowany – i wciąż jestem sobą, to JA.
Ivica Flis Smaka, dr n.med.
Traumatolog narządów ruchu i rehabilitacji
Czy to możliwe, abyśmy za pomocą myśli, uczuć czy zachowania mogli wpływać na los naszych dzieci? Czy to możliwe, że za nasze dzisiejsze kłopoty w jakiejś mierze winni są nasi przodkowie? Czy rzeczywiście jest możliwe, że kiedy chcemy w niewłaściwy sposób pomóc komuś wrócić do zdrowia, możemy przypłacić to chorobą?
W tym kontekście sens życia jest ściśle powiązany z wymiarem wyższym (Bogiem) i naszym stosunkiem do wszystkich istot żywych. Tak więc im bardziej w myślach i czynach służymy celowi nadrzędnemu – uniwersum, tym więcej sensu nabiera nasze życie i jesteśmy bliżej Boga. W tym punkcie wyjaśnienia Ogorevca dotyczące funkcjonowania świata spotykają się z wykładnią wszystkich wielkich religii mówiących o tym, że nie powinniśmy stawiać siebie na pierwszym miejscu („ostatni będą pierwszymi”) jak
i o potrzebie życia w harmonii z Bogiem (wszechświatem).
Tadej Pretner
Marjan Ogorevc ur. się w 1954 roku i od 15 lat praktykuje i doskonali metody medycyny alternatywnej. Świadome podążanie tą drogą rozpoczął od praktykowania jogi, która doprowadziła go do reiki. Dalej następowały po sobie kolejno: rediestezja, kryształoterapia, tuina, medycyna chińska, aż dotarł do metody, która bazuje na odnajdywaniu głębszych pierwotnych przyczyn naszych problemów. Od tego punktu droga do opracowania nowych metod stała się prosta i krótka.
Dzisiaj stosuje mało znane metody leczenia energiami, które opisał w swoich książkach: Biorgonomia (2001), Diagnostyka karmiczna (2003) i Integralna biorgonomia (2004). Podstawy swoich badań opierał na doświadczeniach psychiatrów Reicha i Janova, rosyjskiego uzdrowiciela Łazariewa, biorgonomistów Feinberg i Rosena, oraz innych.
Diagnostyka karmiczna to uświadamianie traumatycznych przeżyć, które można odnaleźć (odczytać) w polu informacyjno-energetycznym człowieka. Integralna biorgonomia – uzupełniał ją wspólnie ze swoimi współpracownikami – bazuje na istnieniu komplementarnych energii, czyli traktuje człowieka jako część całości wszechświata, co powoduje, że staje się nadbudową klasycznych form leczenia energiami.
Mieszka i pracuje w Brežicach, gdzie prowadzi centrum rozwoju alternatywnych metod leczenia ENOST, którego priorytetem jest kształcenie bioenergoterapeutów metodą integralnej biorgonomii.
Jako były lekkoatleta i trener ekipy w rzucie młotem współpracuje z reprezentacjami lekkoatletycznymi kraju jako fizjoterapeuta i bioterapeuta i często towarzyszy im na ważnych imprezach sportowych.
Wanda Jackowska jest autorką licznych książek kulinarnych i poradników. W niniejszej publikacji przedstawia diety:
- oczyszczające organizm
- pomagające dbać o serce
- wzmacniające pamięć
- zapobiegające osteoporozie
- pomagające jadać bez soli
W książce omówiono szczegółowo odkrycia kliniczne dotyczące stosowania leków przeciwpsychotycznych i przeciwdepresyjnych. Nowy, rozszerzony materiał obejmuje również informacje dotyczące zaburzeń snu, otyłości, uzależnienia, bólu przewlekłego i zaburzeń kontroli impulsów. W tekście znajdują się cztery nowe rozdziały na temat: genetyki w psychiatrii, leczenia bólu, leczenia zaburzeń funkcji poznawczych i leczenia zaburzeń snu.
Poradnik przedstawia metody i sposoby medycyny chińskiej w leczeniu różnych dolegliwości i chorób powszechnie występujących wokół nas, dotyczących zarówno dorosłych jak i dzieci.
Poradnik wyjaśnia jak dochodzi do choroby, jakie są jej objawy i jak należy z nią walczyć.
Dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu możliwości echokardiografii stale poszerzają się nowe sposoby badania oraz wiedzę o chorobach serca i możliwościach ich wczesnego leczenia. Szczególna rola przypada echokardiografii w diagnostyce niewydolności serca, wad nabytych i wrodzonych przed i po operacji serca, następstw ostrych zespołów wieńcowych, ostrych stanów kardiologicznych i ich różnicowaniu z innymi nagłymi przyczynami zagrożenia życia.
W książce w siedemnastu rozdziałach o identycznej strukturze w niezwykle syntetyczny sposób przedstawiono bardzo duży zakres wiedzy. Ogromne znaczenie mają aspekty praktyczne wraz z opisem różnych pułapek echokardiograficznych i sposobów ich uniknięcia. Co ważne, zamieszczone ryciny są bardzo starannie dobrane i czytelne. Ciekawą propozycją są pytania odnoszące się do treści kolejnych rozdziałów.
Człowiek jest jedynym stworzeniem, dla którego odżywianie się stanowi nie tylko konieczność warunkującą przetrwanie, ale także zasadniczy czynnik dobrego samopoczucia. To znaczenie przypisywane jedzeniu znakomicie odzwierciedla pismo chińskie, jedno z najstarszych na świecie, w którym znak wyrażający słowo „żywność" jest połączeniem znaków „poprawiać" i „człowiek". „Poprawianie człowieka" poprzez odżywianie wydaje się także nieobce starożytnym filozofom greckim, skoro wyraz „dieta" (gr. diaita) znaczy „styl życia", „sztuka życia"; według Epikura chodzi tu o sztukę nieustającego poszukiwania harmonii i równowagi, która zapewnia przyjemność i poprawia stan zdrowia. Jedną z najlepszych ilustracji tego poszukiwania równowagi jest niewiarygodnie duża liczba produktów, zwłaszcza pochodzenia roślinnego, które odkryto w przyrodzie i zdefiniowano w toku ewolucji. Warzywa, owoce, korzenie, zboża, nasiona odgrywały zasadniczą rolę zarówno w rozwoju tradycji kulinarnych związanych z postępem cywilizacji, jak i w zapobieganiu chorobom.
Troska człowieka o dobre i właściwe odżywianie wynika bez wątpienia ze świadomości, że nasze życie jest krótkie i kruche, że każdy z nas jest śmiertelny. W toku ewolucji świadomość ta motywowała człowieka do pozostawiania swoich spadkobierców, ale także do wielkich czynów, wspaniałych podbojów czy tworzenia dzieł, które przedłużyłyby jego „życie" po śmierci. Naszego życia bowiem nie warunkują jedynie przekazywane nam geny; polega ono także na działaniu, tworzeniu i kształtowaniu otoczenia w taki sposób, żeby krótki czas ziemskiej egzystencji zrekompensowała pamięć przyszłych pokoleń o naszych osiągnięciach.
Z praktycznego punktu widzenia to poszukiwanie spełnienia zawsze bezpośrednio zależało od stanu zdrowia, bo im dłuższe życie, tym większa szansa i możliwości wykorzystania danego nam czasu na osiągnięcie zamierzonych celów. Nic więc dziwnego, że życie w dobrym zdrowiu było i jest przedmiotem troski czy wręcz obsesji wielu ludzi. Często zapominamy, że nowożytna medycyna, która stanowi przecież tak istotny element nowoczesnego życia, jest w dziejach ludzkości zjawiskiem stosunkowo nowym (XVI w.), o ogromny jej postęp datuje się zaledwie od pół wieku (od lat 80. XX w. rozwija się tzw. medycyna oparta na faktach). W praktyce jednak ludzie od pradziejów rekompensowali sobie brak możliwości leczenia unikaniem chorób, głównie przez odkrywanie pokarmów i zgłębianie ich właściwości pod kątem oddziaływania na zdrowie i samopoczucie.
Z tej pradawnej relacji między odżywianiem i jego profilaktycznym oddziaływaniem można wyciągnąć ważną naukę. Wszak liczne choroby współcześnie nękające ludzkość: nowotwory, cukrzyca czy schorzenia sercowo-naczyniowe, mają bezpośredni związek z naszym trybem życia, a zatem także ze sposobem odżywiania, i dlatego, w pewnym zakresie, są możliwe do uniknięcia. Profilaktyka ma ogromne znaczenie, bo w wyniku tych chorób corocznie umiera 36 milionów osób. Ocenia się, że jeśli nie podejmie się odpowiednich przeciwdziałań, to w następnym pokoleniu po raz pierwszy przeciętna szacunkowa długość życia będzie krótsza niż w generacji poprzedzającej. Nawet gdyby założyć, że postęp medycyny pozwoli zniwelować liczne negatywne skutki związane z tymi chronicznymi chorobami, nie zmieni to faktu, że życie w dobrym zdrowiu pozostanie najważniejszym celem człowieka.
Uważamy, że obecna tendencja wzrostu zachorowań na najważniejsze choroby cywilizacyjne jest odwracalna, że są powody do optymizmu. W ostatnich kilku latach zaobserwowaliśmy rosnące zainteresowanie związkiem między dietą a rozwojem określonych typów raka. Ludzie w coraz większym stopniu zwracają uwagę na to, co jedzą; dobierają dietę w taki sposób, żeby poprawić jakość swego życia i ograniczyć ryzyko chorób, takich m.in. jak rak. Ta pozytywna relacja człowieka i żywności nie jest jakąś mglistą koncepcją czy reliktem przeszłości; wręcz przeciwnie: natura odżywiania coraz powszechniej staje się ważnym przedmiotem refleksji bardzo licznej grupy ludzi.
W tym duchu powstała książka Kuchnia przeciwrakowa. Celem książki Kuchnia przeciwrakowa jest nie tylko przypomnienie, w jaki sposób zdrowe odżywianie współuczestniczy w kształtowaniu dobrego samopoczucia człowieka i w zapobieganiu chorobom, ale także zaproponowanie konkretnych sposobów praktycznego zastosowania tych zasad w życiu codziennym za pomocą prostych przepisów na szybkie, niedrogie i smaczne dania. Czytelnik będzie mógł sam się przekonać, że zapobieganie zachorowaniu na raka dzięki znajomości natury odżywiania otwiera bramę do bogatego świata smaków i doznań, w którym przyjemność jedzenia idzie w parze z dbałością o zdrowie.
Dr Elisabeth Kübler-Ross była kobietą, która zmieniła sposób myślenia świata o śmierci i umieraniu. Rozpoczynając swoje dzieło przełomowym klasycznym studium psychologicznym Rozmowy o śmierci i umieraniu i kontynuując poprzez napisanie wielu książek i lata pracy ze śmiertelnie chorymi dziećmi, chorymi na AIDS i osobami starszymi, Elisabeth Kübler-Ross zapewniła pocieszenie i zrozumienie milionom ludzi stojących w obliczu własnej śmierci lub śmierci ukochanych bliskich. W niniejszej książce, mierząc się w wieku siedemdziesięciu jeden lat z własną śmiercią, ta znana na całym świecie uzdrowicielka opowiada historię swojego niezwykłego życia. Nauczywszy świat, jak dobrze umierać, oferuje teraz lekcję dobrego życia. Jej historia jest przygodą serca - potężną, kontrowersyjną, inspirującą - odpowiednią spuścizną wspaniałego życia.
Kobieta i mężczyzna - dwa różne sposoby bycia człowiekiem
Zagrożenie przemocą i uzależnieniami współczesnej rodziny a system wsparcia instytucjonalnego
Wychowanie biblijno-liturgiczne w rodzinie
Duszpasterstwo dzieci z chorobą nowotworową
Książka, która pomaga rodzicom w samodzielnym wyborze leku bez recepty dla dziecka.
Jedyna na polskim rynku publikacja przygotowana dla rodziców przez polskich specjalistów z zakresu pediatrii i farmacji napisana przystępnym i przyjaznym językiem, zrozumiałym dla czytelnika.
Jedyna na polskim rynku publikacja dla pacjentów posiadająca patronat i rekomendację Izby Lekarskiej.
Książka pełni rolę poradnika i informatora, do którego będą sięgali rodzice chorych dzieci, zawsze przed dokonaniem wyboru leku bez recepty , który zastosują u swojego dziecka.
Niezwykle ważne jest przedstawienie w książce opisów wszystkich leków zarejestrowanych w Polsce ze statusem sprzedaży bez recepty, które mogą być bezpiecznie stosowane u dzieci.
Unikalną cechą książki jest połączenie informacji poradnikowej z opisami leków bez recepty dopuszczonych i aktualnie dostępnych na rynku aptecznym.
Kodeks Leczenia Twojego Dziecka
• Zawiera ogólne informacje dotyczące bezpiecznego podawania dzieciom leków
• Podaje wyraźne wskazówki jak leczyć choroby i dolegliwości, które mogą być leczone u
dzieci lekami bez recepty
• Precyzyjnie podaje od jakiego wieku można stosować każdy lek bez recepty
przeznaczony dla dzieci
• Opisuje każdy lek bez recepty obecny na rynku w Polsce, który może być podany dziecku
• Jest napisana przystępnym językiem przez polskich pediatrów i farmaceutów dla
wszystkich rodziców aby poprawnie i bezpiecznie stosowali leki bez recepty u dzieci.
Książka nie tylko ułatwia rodzicom wybór leku dla dziecka, ma ona również ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa podawania dzieciom leków.
Patronem medialnym książki jest pismo „Dziecko” – jedno z czołowych pism dla rodziców. Od listopada 2008 do sierpnia 2009 w „Dziecku” ukazywały się artykuły autorów oparte na książce i promujące książkę wraz z reklamą książki.
Recenzje i opinie o książce
„Książka ma duże znaczenie praktyczne gdyż z jednej strony pozwala na uniknięcie nieświadomego, niewłaściwego podania leków dzieciom, z drugiej uczy rodziców i opiekunów właściwego, racjonalnego ich stosowania. (…)
Sądzę, iż książka pt. „Kodeks Leczenia Twojego Dziecka, Leki bez recepty 2009" może być rekomendowana pacjentom i ich opiekunom jako wartościowy materiał edukacyjny stanowiący pomoc w leczeniu dzieci oraz podnoszący bezpieczeństwo stosowania leków dostępnych bez recepty”.
Prof. dr hab. n. med. Michał Matysiak, Klinika Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
„Z ogromną radością przyjmuję fakt pojawienia się tak potrzebnej pozycji książkowej , skierowanej do rodziców, która w bardzo przystępny sposób obejmuje zagadnienia związane z samoleczeniem w populacji pediatrycznej. Na uwagę zasługuje fakt, że książka w sposób zrozumiały i wyczerpujący porusza istotne problemy stosowania leków dostępnych bez recepty oraz zawiera informacje, które są nieocenione z punktu bezpieczeństwa farmakoterapii, a w szczególności informacje na temat działań niepożądanych oraz interakcji z innymi równocześnie stosowanymi lekami. (…)
Moim skromnym zdaniem , jako osoby zajmującej się bezpieczeństwem farmakoterapii, książka ta powinna stać się niezbędnikiem każdego świadomego rodzica.”
Dr Jarosław Woroń, Zakład Farmakologii Klinicznej CM UJ, Regionalny Ośrodek Monitorowania Niepożądanych Działań Leków w Krakowie.
Dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk
Specjalista pediatra z doświadczeniem klinicznym i dydaktycznym w klinikach pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 1991 roku zajmuje się informacją o lekach dla lekarzy i pacjentów. Autor bestsellerów lat 90 – „Popularnej Encyklopedii Leków” oraz codziennej rubryki „Apteka Życia” w Życiu Warszawy.
W latach 1993-2007 Dyrektor Generalny firm MediMedia International i CMPMedica Poland był odpowiedzialny w Polsce za rozwój i wydawanie informatora o lekach dla lekarzy „Pharmindex”. Współautor (z Iloną Ślugaj i Ewą Kamińską) polskiej adaptacji i redakcji „Przewodnika po Zdrowiu” w portalu gazeta.pl.
W kolejnych rozdziałach omówiono zagadnienia bezpośrednio związane z toksykologią środowiska:
- podstawy toksykologii
- chemia toksykologiczna
- ekotoksykologia
- genetyczne aspekty toksykologii
- toksyczność pierwiastków oraz związków chemicznych
- toksyczne związki pochodzenia naturalnego
W monografii uwzględniono ogólną problematykę zachowań zdrowotnych, odnoszących się prze wszystkim do młodzieży, w tym ich związek z zachowaniami zdrowotnymi przejawianymi przez rodziców.
Publikacja przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców, zarówno profesjonalistów zajmujących się opisywanymi zjawiskami, studentów różnych kierunków oraz innych użytkowników czy konsumentów, narażonych na różnego rodzaju "pokusy" współczesnego świata.
Książka daje czytelnikowi możliwość walki z każdym bólem: od bólu zęba do bólu miesiączkowego, od wywołanego sztywnością szyi do towarzyszącego wrzodowi trawiennemu. Omawia przyczyny dolegliwości, a nie jedynie ich objawy, ukazuje techniki masażu samodzielnego i sposoby masowania innych osób. Przedstawia zasady chińskiej medycyny zapewniające całkowicie bezpieczne łagodzenie bólu, bez użycia leków. Napisana w przystępny sposób, wiarygodna, uzupełniona szczegółowymi informacjami.
Medycyna kahunów jest, posiadającym wiekową tradycję, sposobem uzdrawiania poprzez, dotąd nieznane u nas, harmonizujące i uzdrawiające substancje roślinne, techniki mentalne, metody pracy z energią oraz ćwiczenia duchowe.
-najobszerniejszy w języku polskim atlas obrazów otoskopowych i podręcznik chirurgii bocznej podstawy czaszki
-716 ilustracji, w większości kolorowych
-ogólna i szczegółowa prezentacja zmian patologicznych w obszarze przewodu słuchowego, ucha środkowego oraz podstawy czaszki wraz ze wskazaniami metody leczenia i zasad postępowania chirurgicznego
-najnowsze osiągnięcia kliniczne, diagnostyczne i terapeutyczne w tej dziedzinie.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?